Redukcja 3.0 - fragment lekcji o zarządzaniu podażą energii i makroskładnikami [węglowodany]

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 3 лис 2024

КОМЕНТАРІ • 17

  • @orlow.natasza
    @orlow.natasza 3 роки тому +1

    Super film, jak zwykle z resztą :)

  • @pawepograbia7451
    @pawepograbia7451 3 роки тому +1

    Super materiał! :)

  • @BartekKowalski-qi4rj
    @BartekKowalski-qi4rj 3 роки тому +1

    👍👍👍

  • @anonimowy9992
    @anonimowy9992 3 роки тому +1

    Rozpisujesz może plany treningowe? Jak tak to jaki koszt?

    • @gainzdesire
      @gainzdesire  3 роки тому

      Po kwestie prowadzenia pisz na fanpejdż - facebook.com/gainzdesire

  • @torgus2512
    @torgus2512 3 роки тому

    Czy na redukcji można trenować ciężko? Zastanawia mnie to, bo uszkodzenia są duże, a budulca jest mniej niż na masie. Co się dzieje, gdy po ciężkim treningu nie zjemy posiłku białkowego? A co by było, gdybyśmy nie jedli przez tydzień, ale trenowali siłowo, jak to będzie oddziaływać na mięśnie?

    • @gainzdesire
      @gainzdesire  3 роки тому +1

      Można trenować ciężko ale nie za ciężko. Trzeba pamiętać, że trening na redukcji u osób wytrenowanych to przede wszystkim bodziec do podtrzymania wypracowanej masy mięsniowej a nie jej nadbudowy. W związku z tym mniejsza objtętość jest wskazana. NIedostateczna ilość biaka pokarmowego będzie obniżać bilans MPS netto co może wiązać się z większą stratą masy mięśniowej ;)

  • @eLJanichos
    @eLJanichos 2 роки тому

    Fajny odcinek, ale czy nie jest tak ze powinno się robić rotacje węglowodanów, po okresie diety wysoko węglowodanowej, aby uwrażliwić tkanki na insulinę i mieć lepsze efekty?

    • @ezzept
      @ezzept 11 місяців тому

      (WIEM DATA) Na redukcji to raczej będzie trudno przewrażliwić komórki na działanie insuliny przy diecie wysoko węglowodanowej, natomiast na surplusie kalorycznym wprowadza się tzw minicuty, gdzie właśnie poprawia się tą wrażliwość

  • @jarololo6695
    @jarololo6695 3 роки тому

    Co W przypadku osób z insulinoopornością?

    • @gainzdesire
      @gainzdesire  3 роки тому +5

      Jeśli masz na myśli najpopularniejszy rodzaj IO (postreceptorowej) to sam deficyt jest tu "lekarstwem". Nie ma konieczności radykalnego obniżania poziomu węglowodanów. Ten typ insulinooproności występuje najczęściej poprzez przeładowanie energetyczne komórki, które doprowadza do jej stanu zapalnego i problemami z funkcjonowaniem.

  • @Tony_Montana_93
    @Tony_Montana_93 3 роки тому

    Redukcja 3.0 jest w formie fizycznej książki?

    • @gainzdesire
      @gainzdesire  3 роки тому

      szkolenie i ebook ale mozna drukowac we wlasnym zakresie

  • @ukaszp3551
    @ukaszp3551 10 місяців тому

    Ja sie czuje lepiej na niskich weglach 30g na dzien I 220g tluszcz trenujac 3x dziennie

  • @mkx200sx
    @mkx200sx 2 роки тому

    Jak przyjmę 3 g białka na kmc i do tego tylko 4 g węglowodanów na kmc to nawet jak nie przyjmę żadnych tłuszczy, to już jestem powyżej mojego zera kalorycznego. A przecież mówimy o redukcji. Coś mi tutaj mocno nie gra.

    • @gainzdesire
      @gainzdesire  2 роки тому

      Po pierwsze zastanowił bym się czy potrzebna jest aż tak wysoka podaż białka. W znakomitej większości sytuacji podaż na poziomie 2-2,5g/kg będzie wystarczająca. Po drugie - skoro masz tak niskie zapotrzebowanie że przy 4g węglowodanów na kg m.c nie starcza ci już miejsca na tłuszcze to albo twoja aktywność jest bardzo niska albo źle szacujesz zapotrzebowanie (z jakiego wzoru je liczysz?). Przy pierwszej opcji, cóż czasami po prostu musimy zejść niżej skoro sytuacja nie pozwala na inne rozwiązanie. Mimo wszystko jeśli naprawdę masz aż tak niskie zapotrzevbowanie to zmniejszył bym podaż białka nawet do 2-2,2g/kg. dołożył 4-5gW/kg i resztę uzupełnił tłuszczami.

    • @mkx200sx
      @mkx200sx 2 роки тому

      gainzdesire gainzdesire ok, też zastanawiam się czy potrzebuje tyle białka. Jestem na dopingu 500 mg testosteronu/ tydzień. Nie mam żadnych źródeł wiedzy ile taka osoba powinna białka przyjmować. Dlatego przyjmuje 3g / kmc, bo to średnia z tego co udało mi się ustalić - niestety tylko ze źródeł typu „bro science”. Co do reszty - kalorie liczę od 1,5 roku, systematycznie robię pomiary ciała ( masa i przede wszystkim obwody). Mam również porównanie jak doping wpłynął na rezultaty. Moja waga (w zależności od tego co chciałem osiągnąć : masa/ redukcja) wachała się w tym czasie : 75-> 80-> 72-> 81 -> 75. (Doping stosowałem tylko raz w ciągu ostatnich 3 miesięcy). Czyli obecnie wróciłem do wagi początkowej, z tym że z okolic 20% BF mam bliżej 10% BF. Wiem, że „masa” to u mnie 3000 kcal (łagodna) do 3200kcal (tu już widać, że mnie „ulewa”). Redukcja to u mnie 2000-2200 kcal (łagodna 80-> 72 kg w ciągu 4 miesięcy), próbowałem też w ciągu 5 tygodni ostro zejść: zaczynałem od 2000kcal i kończyłem na 1400kcal (wtedy zszedłem 81->75). Więc wiem, że moje zero kaloryczne znajduje się w okolicach 2600kcal.