Д/ф "Григор Тютюнник. Доля". Фільм другий
Вставка
- Опубліковано 25 лис 2024
- Відомий український письменник Григор Тютюнник народився на мальовничій Полтавщині, та щасливого дитинства в нього не було. Рано з життя пішов батько, чимало втрат завдала війна...
Уже після війни Григор закінчив школу й втупив до ремісничого училища. Саме тоді вперше спробував писати. І відтоді кожен його день перетворився на наполегливі пошуки слова і тривале обдумування кожного написаного рядка...
У кожному творі, кожному сюжеті Григора Тютюнника простежуються спогади про дитячі роки, відчувається біль, завданий йому, ще маленькому, жорстокою війною.
Який талант і як мало про нього знають українці.Людина великої душі і щирого серця.Дякую за фільм
Дивлюсь на мирний Київ і болить душа,бо 29.01 2024 вкотре росія обстріляла місто.
Дякую за фільм,царство небесне Григору.Крутиться платівка пам'яті...
Надзвичайно вдячна за фільм.
Дякую каналу за те,що надає можливість надолужувати те,про що мала би взнати ще в школі.
Фільм сподобався.Звичайно,всі ,хто знав письменника,вже в поважному віці, але так би хотілося,щоб у них були й молодші послідовники.Щоб не переривався ланцюг поціновувачів творчості Гр.Тютюнника.
Дякую за другий фільм, за просвіту українців, хоч і запізнілу.
Справжній Украінець!Великий Полтавчанин : Талант ,Глибина ,Відвертість ,Краса ,Щирість ,Гумор !Все й в одні галушці !Ось де Люди Украіни !Єдині й Неповторні ! Спасибі
Сильне емоційне враження справляє фільм-спогад. Хочеться схилити голову перед пам'яттю митця, Людини.
Вчитуймося у його слова, бо в них - ціле життя..
Велика подяка! Фільм доторкнутися до моєї душі! Талановитий митець!!!
Дякую за спогад .Це дуже цікава передача.Спогади сучасників ...Така красива у всих сенсах людина була.Дякувати Богу,та його братові за таке надбання української письменності.Майстер слова.
Дякую за цей фільм. І за правду про Григора. Сьогодні ж бо його день народження.
Чудесный фильм. Жаль, очень жаль, что многие даже не читали такого замечательного украинского прозаика. Его новелла три поклона с кукушкой, лучшеее что можно прочесть.
Лякую за Вашу працю!
Почула про видатного письменника на каналі у Ірини Побідаш. Запам'ятала, треба почитати думаю. З початком повномасштабної війни відкриваю для себе аудіокниги українською і саме наших письменників. Ми мабуть в школі їх не читали (зак. школу в 2002). І з кожним твором, кожною біографією видатних, неймовірно талановитих письменників і письменниць виростає такий щем в душі за рідних, яких ми не знали. І соромно стає. Що не знала, не цікавилася.
Дякую за відео, за інформацію. В світлі сучасних подій все сприймається ще гостріше. Слава Україні!
У 70-х минулого століття у підручниках з української літератури було написано по півсторінки про творчість цього майстра художнього слова.І навіть наша вчителька не заохочувала нас цікавитися його творами.
Ці фільми треба демонструвати по телебаченню у прайм тайм
Дякую.
Геній!!!!
Дякую
Дякую за щиру,але страшну розповідь.
Дуже вдячні режисерам за цей фільм про мого земляка з с. Шилівка на Полтавщині. В цьому селі і ми народилися, ходили в школу, милувалися природою, селом і цими жителями що тут проживають. На превиликий жаль, того колоритна і тих жителів практично зовсім не осталось. Колгоспу не має, а було в ньому декілька ферм корів, свиней, коней, люди жили віталися один з одним тільки по імені та по батькові знімаючи при цьому кашкета. Тут похоронені мої дедушка Андрій, бабушка Анна, тут похоронені рідні Григора і Григорія Тютюнника з сімьями яких дружили мої старики. А тепер в хатинці брата Григора проживає моя однокласниця Алла Назіпова, правда село по маленьку вимирає, як і всі села в Україні. Хочеться побажати і вклонитися низько цим жителям здоров'я та добра, це вони організували у селі музей цим видатним моїм землякам і їх творчість буде надихати всіх нас на велике добро до всіх людей!!!
Цікаво. А хто настрочив донос до ГПУ на Григорового батька Мишка.....
Якi безцiннi спогади...А про "пiдкинутий нiж"!!! - бракуватиме слiв,завжди...😢
Літературний критик Лариса Мороз переконана - у випадку з Тютюнником маємо не самогубство, а вбивство. То справа рук усесильного тоді КДБ. Вони не довели його, як дехто вважає, до самогубства, а підло і цинічно вбили. А сім’ю залякали. Бо що могла вдіяти слабка жінка з двома малими дітьми на руках? Це роки коли КДБ активізувало каральну машину в «українському питанні». За рік до того «повісився» Володимир Івасюк. Всі ці зашморги затягували кадебісти. Так, не без підстав, вважає Лариса Мороз.
Довести до самогубства - це теж злочин. Григір, за свідченням друга поета Петра Засенка, дійсно відчував за своєю спиною подих КДБ. Йому ж розповіла дружина про останній вечір Григора, не скрила - коли і вона його не підтримала, а навпаки... Не хотілося і про неї, про її роль у цій трагічній розв'язці розповідати у фільмі, якось не етично, просто тут промовчав... Він просто не зміг далі жити в таких умовах навколо себе. "Дуже тонка шкіра була у нього". На жаль, все фатально поєдналося того вечора. І не виявилося поруч близької людини, як знову ж таки вважає Петро Засенко. Залишив після себе записку "Домучуйте когось іншого ...". Тут зайвого не треба додумувати...
@@oleksandrriabokrys6639Григір повернувсь із кабака не просто п'яний, а мертвий. І повернулись вони, само собою, нарізно. Мати окремо. А батько окремо....
Удома завжди було пекло. Реальний Ад.....
На 22-23 хвилині найголовніше!!!!
Моя фамилия Тютюнник
Юра, вы родственник Григорию Тютюннику ?
Так !!!
@@ЛюбовьГорлова-е1ж все буде Украина
@@ЛюбовьГорлова-е1ж я на фронте
@@yratutunnik701
Хай все буде добре.
Зачарована творами і особистістю Григора Тютюнника, вбитого "Снистемою".
страна, где любят мертвых....
Это во всем мире так.Как говорят:хороший художник- мертвый художник,или:слава приходит после смерти.
Ми любимо і живих, якщо вони того варті. І шайнемо тих, хто пішов. Багато чого в той час не дали б сказати, зробити, зняти. І доля Григора - яскравий тому приклад.
Він найкращий!
Я в захваті!
Чому він мало відомий Українцям?!