Naudoto „Opel Crossland X“ (2018 m.) testas: lūkesčių nebuvo, bet nustebino

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 5 лип 2024
  • 2017 metais debiutavęs „Opel Crossland X“ buvo pirmasis markės automobilis, kai ją iš amerikiečių „General Motors“ įsigijo prancūzų PSA koncernas.
    Nors apie bendradarbiavimą kuriant naujus modelius tarp „Opel“ ir „PSA“ („Peugeot“ ir „Citroën“ automobilių gamintojas) buvo žinoma seniai, visgi savininko pasikeitimas buvo gana netikėtas - kaip ne kaip, amerikiečiai „General Motors“ šį vokišką prekinį ženklą valdė net nuo 1929 metų.
    Ėjimas pagrįstas, kadangi unifikuoti amerikietiškus ir Europoje parduodamus automobilius darėsi vis sunkiau - skirtingus rinkos, skirtingi ir skoniai, prioritetai, poreikiai. Tad logišką, kad kur kas ekonomiškai efektyviau buvo gaminti naujus automobilius naudojant jau esamų modelių platformas.
    Tad ir 2017 metais gimęs „Opel Crossland X“, pakeitęs kadaise labai populiarų, bet pirkėjams nebeaktualaus vienatūrių segmento atstovą „Meriva“, turėjo tuos pačius konstrukcinius sprendimus kaip pirmos kartos „Peugeot 2008“, taip pat „Citroën C3 Aircross“.
    O nuo šiek tiek didesnio „Opel Mokka X“ (vėliau atnaujinimo metu „Opel“ modeliai atsikratė X raidės) jis skyrėsi ir tuo, kad buvo galimas tik su priekinių ratų pavara, kadangi „Mokka“ buvo gaminamas naudojant „General Motors“ platformą (JAV automobilis buvo parduodamas kaip „Buick Encore”).
    Tačiau nori nenori, piršosi mintis - ar naujiems šeimininkams iš Prancūzijos vadovaujant ir Ispanijoje surinktas „Opel“ gali būti geras? Bet nuogąstavimai nepasitvirtino - prancūzai žino kaip gaminti mažus automobilius, o debiutiniam modeliui akivaizdžiai buvo skirta daugiau dėmesio nei po metų pasirodžiusiam didesniam „Grandland“, su kurio testu galite susipažinti čia ( • Naudoto Opel Grandland... .
    Tad „Crossland X“ apdailos kokybė atitinka klasės standartus, net ir ne aukščiausios komplektacijos modelis turi gerą įrangą (pavyzdžiui, dviejų zonų klimato kontrolę, multimedijos sistemą su „Android Auto“ ir „Apple CarPlay“ sąsajomis, dalinai elektra valdomas sėdynes, diskinius stabdžius gale), o štai važiavimo savybės yra kompromisinės.
    Nes siekiant nedideliam 4,2 metro ilgio automobiliui suteikti daugiau komforto, pakaba suderinta itin minkštai, tad važiuoti juo patiks tik niekur neskubantiems. Bet užtai keleiviams siūlomas itin erdvus salonas, o ir bagažinė stebina dydžiu, kadangi į ją telpa net nuo 520 iki 1255 l - vienas geriausių parametrų klasėje.
    Žinoma, erdvę nedideliame automobilyje lėmė aukštas kėbulas, primenantis miesto krosoverio ir vienatūrio mišinį - akivaizdų, kad tai nesuvilios ieškančių efektingai atrodančio miesto SUV, bet vertinantiems praktiškas savybes gali tapti puikiu atradimu.
    Varikliu departamente - benzininiai trijų cilindrų 1,2 l ir turbodyzeliniai keturių cilindrų 1,6 l motorai, kurių galia siekė iki 130 AG ir kurie pasižymėjo nedidelėmis degalų sąnaudomis. Tiesa, jei norite modelio su automatine transmisija, čia montuotas hidraulinis šešių pavarų „automatas“ nėra itin efektyvus, tad sąnaudos bus 1,5-2 l didesnės.
    O mažas automobilis su nedaug technologijų reiškia ir nedaug galimų gedimų. Kaip sako „Bosch Car Service“ specialistai, reikia atkreipti dėmesį į benzininiuose varikliuose esantį variklio skirstomąjį dirželį, kuris yra alyvoje ir dažnai sudyla anksčiau nei jo keitimą numato aptarnavimo grafikas. Turbodyzelinių variklių silpnosios vietos yra kietųjų dalelių filtras ir „AdBlue“ sistema, bendrai visiems modeliams - ne esminiai, bet erzinantys elektronikos gedimai, tokie kaip išsikraunantys akumuliatoriai, atnaujinimo reikalaujanti multimedijos sistema ir panašiai.
    Daugiau apie naudotą „Opel Crossland X“ žiūrėkite vaizdo medžiagoje.
  • Авто та транспорт

КОМЕНТАРІ • 3

  • @MM-mz9yy
    @MM-mz9yy 16 днів тому +1

    👍

  • @vytautas3837
    @vytautas3837 16 днів тому

    Ačiū p. Jurgiui . Kaip visada : viskas aiškiai ir įdomiai 👌🙏👍