Dr. Farkas András - Megszólal a nyugdíjguru - hogyan legyél gazdag nyugdíjas

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 28 жов 2024

КОМЕНТАРІ • 22

  • @Lethesys
    @Lethesys 5 років тому +1

    Nagyon jó dolgokat mondott, feliratkoztam.

  • @editkissnevagi6540
    @editkissnevagi6540 8 років тому +2

    Nagyon jó előadás!

  • @istvanneterezsasvari4632
    @istvanneterezsasvari4632 5 років тому +3

    48-as
    Mi a helyzet a már nyugdíjban lévőkkel? Nekik vannak-e lehetőségeik, hogy a jövőjüket egy kicsit megkönnyítsék? Köszönettel.

  • @ferenckathi5869
    @ferenckathi5869 5 років тому +3

    64 éves vagyok, jövőre megyek nyugdíjba. 40 évig fizettem (illetve fizetem most is, mert még dolgozom) a nyugdíjjárulékot.
    Miért kellene , hogy érdekeljen engem az, hogy mennyi fiatal dolgozik, és mennyien lesznek a járulékot-befizető fiatalok?
    Engem nyugdíjasként ne azok a fiatalok "tartsanak el", akik nyugdíjas éveim alatt fizetik a járulékot. Engem az a pénz tartson el, amit 40 évig levontak, és befizettem.
    Ja! Hogy az már nincs meg, mert ellopták a különböző kormányok, és autópályát építettek belőle, meg kisvasutat, meg államadósságra ment el !
    Ez engem nem érdekel !!!
    Ha a nyugdíjba-menetelemkor az összes fiatal meghalna (természetesen nem kívánom, csupán elméletileg feltételezem) annak a pénznek akkor is ott kellene lennie
    abban a "felosztó-kiróvó rendszer"-ben, amit 40 évig fizettem, tehát akkor is kellene kapnom nyugdíjat, ha nem lenne fiatal járulékfizető egy sem.
    Nem kellene a kormányoknak engedni a "csábításnak" , és nem kellene lenyúlni (magyarul: ELLOPNI) a nyugdíjjárulékok pénzösszegét, és nem kellene
    azzal foglalkozni, hogy mennyi a fiatal munkaerő, vagyis a fiatal járulékfizető, meg hogy hogyan emeljük meg a nyugdíjkorhatárt, stb...stb...
    Nem kell másra felhasználni a nyugdíjakra levont pénzeket, csak nyugdíjak kifizetésére, vagyis nem kellene ELLOPNI !!!
    Szerintem !

    • @gezagyurkovics5318
      @gezagyurkovics5318 4 роки тому +2

      Nincs ellopva. Amit eddig fizetett, abból az akkori nyugdíjakat fizették ki, tehát ha nincs befizető, akkor nincs miből kifizetni.

  • @olgavegh6005
    @olgavegh6005 6 років тому +1

    Jó tudni ezeket a lehetőségeket!

  • @mgoogyi
    @mgoogyi 6 років тому +4

    "minden biztosító arra törekszik, hogy ár-érték arányban nagyon jó megoldást nyújtson"
    A nyugdíjbiztosítás tkm-ek meg nagyon alacsony értékekek, persze...
    Esetleg az allianz-ra mondható, hogy elfogadhatóak a költségei, de a többi nagyon messze van a jó ár-érték aránytól. Egyetlen előnye van a nyugdíjbiztosításnak a szememben, hogy a lejárata a mostani nyugdíjkorhatárhoz van kötve és nem a jövőbenihez.
    A nyugdíjbiztosítás befektetésként annyit tud, mint a NYESZ, befektetési alapokba tesszük a befizetett pénzt választásunk szerint. Mindkét esetben durván 1.8%-2% alapkezelési költséggel lehet számolni, erre jön rá a jó magas értékesítési díj az első években és a még plusszban a biztosító által levont egyéb éves százalákos díjak a nyugdíjbiztosítás esetében. Így jön ki a sokszor 3%-os vagy magasabb TKM.
    Akinek 25-30 éve van, az még a támogatás nélküli TBSZ-szel is jobban jár a kisebb költséggekkel, hosszú távon 1%-kal kisebb költség többet ér, mint a 20% állami támogatás.
    Plusz TBSZ-re meg NYESZ-re akkor fizetek be, amikor belefér a költségvetésbe.
    Nagyon komoly bónuszok... haha...
    Vegyük pl.a CIG Pannóniát, az első évben levonnak értékesítési díjnak 78%-at a befizetésemből, aztán 2. év 47%-ot, majd 3-6. év 18-18%-ot. A nagyon komoly bónusznál az első éves befizetésem 70%-át adják vissza a 7. év fordulóján. Utána minden a folyó költségek 1%-kal csökkentve vannak, addig ~2.65% + alapkezelési költség van, utána meg ~1.65% + alapkezelési költség van.
    A befektetéseknek nem csak az inflációt kell legyűrnie, hanem ezt a rengeteg költséget is.

    • @HunMatt24
      @HunMatt24 6 років тому +1

      A nyugdíjbiztosításhoz egyáltalán nem kell érteni a pénzügyekhez, kiválasztod hogy milyen kockázati kategóriát szeretnél, esetleg kéred hogy automatikusan menedzseljék a portfóliódat ingyen (Cig Pannóniás példánál pl. Tájoló). Ami versenyképesebbé teszi, hogy havi 10-20 ezer Ft már elég hozzá (40 évig fizetve igen tisztességes nyugdíjad lesz), illetve köthetsz kiegészítő biztosításként halál esetére díjátvállalási biztosítást (pár száz Ft plusz havonta). Ha a biztosított meghal, a biztosító vállalja hogy fizeti helyette a díjakat X évig és lejáratkor az örökös/kedvezményezett ugyanúgy megkapja a pénzt. Nyesz esetén idő előtti pénzkivételnél EHO-t is kell fizetni (19,5 %), illetve a max. adójóváírás is 30 ezer Ft-tal kevesebb évente. Saját portfolio menedzseléséhez pedig pénzügyi tudatosság és tájékozottság szükséges, illetve jó gyomor - a legtöbb embernek nem való. Gyakorlatilag minden biztosító kifizetteti veled az első 5-6 évben a költségeit, a banki hitelek is ugyanígy működnek (ergo először csak a kamatokat törleszted, jó előre ). Ami a biztosításnál hatalmas előny, hogy gyakorlatilag nincs rá kamatadó és járulékok, tartozás esetén sem vehetik el tőled (nem inkasszózhatják), illetve öröklési illetékmentes. Sokan ezek miatt a jogi - és adóelőnyök miatt kötik meg, diverzifikációként. NYESZ-en vagy TBSZ-en kezelt összeg után - a költségeken túl - még tőzsdétől függően jöhetnek az adók (akár 15-30 % körüli, kettős adózás miatt) - illetve NYESZ-en tudtommal csak forint alapon kereskedhetsz. Ha valaki érti a dolgát, foglalkozik a pénzügyekkel rendszeresen, akkor jobb választás a TBSZ vagy akár NYESZ is a költségek miatt.

    • @mgoogyi
      @mgoogyi 5 років тому +1

      ​@@HunMatt24 "illetve jó gyomor - a legtöbb embernek nem való"
      Ha jön egy válság és meglátod a nyugdíjbiztosításodban, hogy a pénzed fele elégett, mert rossz kockázati kategóriát választottál és nem bírja a gyomrod?
      Vagy miután megérted, hogy az az évi 2-3% költség 20-30 év alatt mennyi pénzt visz el, vajon kötnél nyugdíjbiztosítást?
      Értem én, hogy kényelmes, de hogy nem jársz jól - max nem tudsz róla - az biztos. Sokkal jobban járna bárki, ha megtanulná az alapokat, ahelyett, hogy lehúzná a biztosító.
      "foglalkozik a pénzügyekkel rendszeresen" Pont ez a lényeg, hogy nem kell. Egyszer kell egy egyszerű portfólió és évente újrasúlyozni. Évente fél óra maximum.
      "Nyesz esetén idő előtti pénzkivételnél EHO-t is kell fizetni (19,5 %)" TBSZ-esszé lehet alakítani az utsó két adójóváírásának emelt visszafizetésével.
      "Ami a biztosításnál hatalmas előny, hogy gyakorlatilag nincs rá kamatadó és járulékok" ahogy TBSZ-nél és NYESZ-nél sincs.
      "tartozás esetén sem vehetik el tőled (nem inkasszózhatják)" teljesen kisemmiznek máshonnan, szupi. És akkor mit kezdek a nyugbiztemmel, ha fizetni sem tudom tovább? Mert kivenni nagyon nem érdemes.
      "NYESZ-en vagy TBSZ-en kezelt összeg után - a költségeken túl - még tőzsdétől függően jöhetnek az adók (akár 15-30 % körüli, kettős adózás miatt)"
      Osztalékról beszélsz, de ez kikerülhető és csak akkor van, ha osztalékfizető dolgaid vannak. Az amcsi részvényosztalék adóját mindenki kifizeti, max nem látod. Beleértve a biztosító eszközalapjait is.
      "NYESZ-en tudtommal csak forint alapon kereskedhetsz"
      Igen, de vehetek befektetési alapokat, vagy a forintos s&p 500 etf-et a BÉTa-ról (ami ugyanaz, mint az eredeti dolláros) vagy olyan magyar állampapírt, amihez semmilyen eszközalap nem fér hozzá.

  • @janosnenagy9933
    @janosnenagy9933 2 роки тому

    Rokkant mamakent nem tudok adni az unokamnak adni semmit hát ez nem jó és a gyerek sedolgozik?

  • @monikakaszab8577
    @monikakaszab8577 2 роки тому

    Telezsebbel en is lehetek okos

  • @janoskerekes7558
    @janoskerekes7558 3 роки тому

    A munkaerőpiacra lépők elég nagyrésze is külföldre megy! Egyébként már építik vissza a 13-dik havi nyugdijjat!!

  • @richardenyedi1137
    @richardenyedi1137 4 роки тому

    Atya Úristen a kedvenc eloadom Szabó Pétert azért nem múlja felül . Szerintem ez a bácsi is csak emberbaráti szeretetből készíti ezeket a how tó make nyugdíj tutorialokat respect

  • @janosnenagy9933
    @janosnenagy9933 2 роки тому

    A rokkant nyugdíját hogy lesz a korrekciót meg ígérte a kormany juniusban!

  • @nemethjozsef387
    @nemethjozsef387 4 роки тому +1

    Mit javasolsz 55 évesen?

  • @tiborneveress2386
    @tiborneveress2386 5 років тому +2

    Kedves fiatalok, gondolkozzatok el Dr Farkas András szavain. Sokan ugy gondolkodtok inkább feketén is dolgoztok, mert több pénzed marad. Jővőre is gondolni kell.

  • @uborka1956
    @uborka1956 6 років тому +1

    Ha nem a felcsúti Mészáros Lőrinc vagy, akkor nem leszel gazdag nyugdíjas!