Гей, була в мене коняка - cossack song
Вставка
- Опубліковано 5 лют 2025
- Слова: Яків Щоголев
Музика: Алоїз Єдлічка
Виконують: Гуртоправці (Северин Данилейко - заспів, Тарас Компаніченко - вивід, Олег Бут, Юрко Фединський)
У виконанні Хореї Козацької: • Гей, була в мене коняк...
Художники: 0:04, 0:16, 1:10, 2:14, 2:30 - С.Васильківський; 0:34 - А. Манастирський, 0:39 - ?; 0:57 - М. Пимоненко; 1:04 - Ю. Коссак; 1:14 - М.Клодт; 1:46, 2:02, 2:07 - А. Куїнджі.
Підтримати канал: ПриватБанк 5168 7554 3734 1221 Євген К.
Гей була в мене коняка
Тай коняка розбишака
Була шабля ще й рушниця |
Ще й дівчина чарівниця | (2)
Ту коняку турки вбили
Ляхи шаблю пощербили
І рушниця поламалась |
І дівчина відцуралась | (2)
За буджацькими степами
Їдуть наші з бунчуками
А я з плугом і з косою |
Понад нивою сухою | (2)
Гей гей-гей мій чорний воле
Степ широкий стерня коле
Вітер віє повіває |
Казаночок закипає | (2)
Гей хто в полі озовися
Гей хто в лісі одкликнися
Йдіть до мене вечеряти |
Серце моє звеселяти | (2)
Зук луна, за лугом гине
Казаночок стигне стигне
Вітер віє повіває |
Казаночок застигає | (2)
Яків Іванович Щоголев народився 5 листопада (24 жовтня ст. ст.) 1823 р. в м. Охтирці на Харківщині в родині дрібного службовця. Закінчив гімназію та історико-філологічний факультет Харківського університету, займав різні незначні посади у Харкові.
Поетичну діяльність розпочав ще в гімназії під впливом творів Пушкіна, Лєрмонтова, Жуковського. В університеті захоплювався поезією харківських романтиків. Як поет плідно працював у 70-80-х рр. 1883 р. вийшла перша збірка його поезій «Ворскло». Був людиною поміркованих поглядів, далекий від складних суспільних процесів свого часу. Проте співчував народному горю, з любов'ю змальовував реалістичні типи з середовища простого народу.
Майстерно володів поетичною технікою. Його поезії відзначаються яскравою образністю, мелодійністю, багатством мови. Помер письменник 8 червня (27 травня ст. ст.) 1898 р. в Харкові.
ukr-lit.net/shh...
Про автора мелодії
Якось, гостюючи в домі одних знайомих, він(Щоголев) почув у виконанні господині свій вірш «Гей у мене був коняка» ("Гречкосій"), перед тим надрукований у альманасі "Хата" і покладений на музику композитором Єдлічка. Поет був не тільки здивований, але й приємно вражений, що твори його живуть і навіть переходять у пісні. Тоді ж Щоголів написав чотири вірші для передачі композиторові Єдлічці. (Яків Щоголів. Поезії(1958)
iryna klymenko: "Варто було б ще додати, що ця версія мелодії була записана 1983 року у Срібнянському районі експедицією Київської консерваторії, очолюваною Оленою Мурзиною. Оригінал запису зберігається в архіві теперішньої Лабораторії етномузикології Національної музичної академії на старенький касеті. Ми співаємо так, як почули від бабусь, трохи збагатили фактуру, правда, але використовуючи знання місцевої традиції, щоб не порушити канони"
*Трохи про пісню, про що вона, чи правильно розуміємо*
_Зібралися всі Бурлаки до рідної xати Тут їм мило тут їм любо з журби заспівати_
"Гей, була в мене коняка"- стара прапрадідівська пісня, ролік на яку, був зроблений більше тринадцяти років тому у програмці, про яку вже, мабуть, ніхто не пам'ятає. Не дивлячись на все вищезгадане, пісня є лідером по переглядам. І в цьому немає нічого дивного: легкий для пам'яті вірш, гарна мелодія, що оживлює слова, чудове виконання вже знаними майстрами і картини з минулого на полотнах Васильківського, Куїнджі, Клодта. Все це добре розгортає образ сумного гречкосія у нашій уяві. А чи до кінця правильно ми розуміємо його тугу, що стискає і наші серця?Адже вірш "У полі" був написаний в далекому 1846 році. З того часу багато чого змінилося. Наприклад, лише у піснях з минулого залишилися бойові коні, а сьогодні - навіть із звичайними кіньми мало хто має справу, куди там до "розбишак".А чи може волом хтось оранку робить?По селам давним давно про них вже забули, вже не кажучи, що переважна частина людей сьогодні живе в містах. А порівняння між старим загиблим другом козака і його новим є одним із ключових для розуміння вірша. Бойовий буйний кінь, що переходить із повільного ходу в галоп, сидячи на якому, відчуваєш висоту, швидкість, супротив повітря. І приземленний віл, який повільно і монотонно іде по одній лінії. Старий товариш, який міг врятувати тобі життя, і новий приятель, якому твоє життя байдуже. Великі подолані відстані із змінними краєвидами і одна і та ж картина ниви із стернею та ріллі, змінюється тільки час від часу напрямок руху на протилежний.
"Козаче Семене, згадай,
Згадай ти за мене
Як я був у тебе
Та й ще й під тобою,
Як ми утікали
Бистрою річкою,
Чистими полями,
А й за нами турки
З гострими шаблями.
Як я скочив,
Дунай перескочив,
Копицця не вмочив,
Ні твого міча,
Не тебе ж молодця".
_Катерино Вража Бабо що ж ти наробила
Степ широкий край веселий та й занапастила_
Є у вірші ще дуже важливе посилання:
За буджацькими степами
Їдуть наші з бунчуками;
А я з плугом та з сохою..
Це різниця між рідним краєм і чужиною, бо в ті часи навіть буджацький степ, де ще нещодавно кочувала Буджацька орда, важко назвати Україною, а за буджацькими степами - це ще далі, аж за Дунаєм. Дунай також це і річка, що відділяє вирій від тяжкого буття. Ось тільки там наші можуть їздити на буланих і вороних із бунчуками - символами влади. Натомість в рідному краї у козака в руках не бунчук, а плуг. Не повіддя від коня-розбишаки, а ярмо вола. Кінь-розбишака і віл у ярмі - це різниця між минулим і теперешнім, між минулим і теперешнім його рідного краю. Не тужить козак від одинацтва - таких, як він, бурлаків, навколо - ціла країна, тільки туги від того ще більше.
_Катерино Вража Бабо змилуйся над нами
Верни нашу Україну з першими правами_
А чи саме Катерина занапастила край веселий? Так, вона ліквідувала Гетьманщину і Січ у кінці 18 століття, але ж це була тільки остання жирна риска.У вірші теж про це є:
Гей, коняку турки вбили,
Ляхи шаблю пощербили,
І рушниця поламалась,
І дівчина відцуралась.
Є ще одна пісня, де використовується подібна конструкція - "Ой, летів пугач та через могилу", записана українським поетом Степаном Руданським(1834-1873):
Ой летів пугач та через могилу,
Як пугу, так пугу!
Ой чи не дасть бог та козаченькам
Та іще раз потугу.
Ой щодень, щоніч та війни ждемо, -
Поживи немає.
Ой давно була та Хмельниччина
Та уже й згадаєм.
Ой колись то ми воювали,
Та більше не будем.
Ой того щастя та тихої долі
Да повік не забудем.
Ой а вже шаблі та заржавіли,
Мушкети без курків...
Ой а ще серце та козацьке
Та не боїться турків
Як бачимо, упадок розпочався після Хмельниччини зі смертю старого гетьмана і початком боротьби за владу, результатом чого стала громадянська війна, в яку підливали вогонь усі ворожі сусіди, - відома як "Руїна". Тетеря шукав підтримки у Польщі, Петро Дорошенко у султана, Самойлович ставив на Москву, Суховій - на хана...
Ще важливо відмітити образ дівчини-чарівниці, бо дехто в ньому вбачає порочність. Як коняка-розбишака протисталяється волу у ярмі, бунчук - плугові, так і чари дівчини протиставляються цуранню(цур тобі і пек), тобто прокльонам. Діва, що вміє і чарувати, і проклинати - це може бути Фортуна, Доля, Україна. Навіть якщо вбачати в чарівниці земну жінку, то її доля нічим не відрізняється від козака - вона була чарівною, коли була вільною, а зараз, в 1846 році, вона - кріпачка, рабиня, що проклинає життя. І це не тільки жінка козака, а й мати, і дочка.
_Не вертала Україну і вертать не буду
Єсть у мене мо ск алики воювати буду_
Ще дуже цікавим є відношення Щоголева(1824-1898) до сучасного йому стану речей. На питання "Що робити?" він відповідає:
Зву… луна за лугом гине,
Із-за хмари місяць плине;
Вітер віє-повіває,
Казаночок простигає.
Порівняйте із вже вищезгаданим Степаном Руданським(1834-1873):
Твоя слава - у могилі,
А воля - в Сибірі;
От що тобі, матусенько,
Мо ска лі зробили!
Гукни ж, гукни, Україно,
Нещасная вдово!
Може діти на твій голос
Обізвуться знову!
А тепер із Тарасом Шевченком(1814-1861):
Як понесе з України
У синєє море
Кров ворожу... отойді я
І лани і гори -
Все покину, і полину
До самого Бога
Молитися... а до того
Я не знаю Бога.
В залежності від особистості реакція на одне й те саме зовсім різна. Від застигаючого казаночка Щоголева до "Може твої діти обізвуться знову" Руданського, від останнього і до "Поховайте та вставайте, Кайдани порвіте і вражою злою кров'ю волю окропіте" Шевченка.
Кому було цікаво і хто вважає, що я прожив життя недаремно, можете підтримати канал (дані в опису під відео)
вельми дякую, ґречний
Дякую!
Це пісня старого козака, лицаря, який сумує за своєю буйною молодістю. ..... і дурне "вумнічання" із розряду "розумний, аж страх" тут є недоречним і повним не розумінням духу пісні.
@@ВалерійРуденокДруже, ти кажеш, що це пісня старого козака, який тужить за буйною молодістю? Пісня лицаря? А тепер рахуємо: автор пісні народився в 1823 році, написав вірша в 1846, 1846-1823=23. Маємо автора у віці 23 літ, дрібного харківського чиновника. Так де ж старість? Туга за буйною молодістю, кажеш? У чому він лицар? Ти впевнений, що ти саме дух вловив, а не щось інше? Повумнічай тепер ти, мені страшно не буде.
Дуже класно розписав не даремно життя прожив
Пам'ятаю у дитинстві дядько красиво цю пісню співав і дуже її любив. А було це на Донбасі, і ми там були найкорінніші жителі, з діда-прадіда.
Так само з моєї сторони. Та нас вигнали звідти! Є неточність. Даунбас придумали в СССР, є Слобожанщина і приазов'є
Хай там як, але Донбас був, є і буде українським. Знаю, бо я звідти.
Таке ж говорив мій дядько Олексій.
Говорили на українській мові,нащадками були козаків,волі та степу.
Перші на собі взнали голодомор та винищення всього українського.
🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Коли воював на приазов'ї у 14 то були села які підтримували нас, а були і інші...
А пісня то сумна, аж на сльозу пробило на останніх рядках. Казаночок застигає бо нікому йти їсти... Слава усім живим і загиблим героям що боронили або боронять нашу батьківщину!
Автор цієї пісні - Яків Щоголев з Охтирки, Харківська губернія. Жив у Харкові, закінчив Харківський університет. Слава Слобожанщині! Слава Україні!
*Щоголів
Ніфігасе, - Рассеяни вам стали? 😂
майже обожнюю. - Не зробили предки, зроблять потомки.😂 ( особисто впевнений) - Може декілька треба релоктіровати..? 😂
Дякую
Лучшего домашнего вина я не пив чим на Писарівщ ні друзі простіть що. Не під вогнем приймем обогрієм Полтава з вами
Я єсть народ, якого Правди сила
ніким звойована ніколи не була.
Яка біда мене, яка чума косила! -
а сила знову розцвіла.
Слава Україні! Слава героям!
Слава націі
🔥 СМЕРТЬ ВОРОГАМ 🔥🔥
Ой, Боже ж мiй, як гарненько спiвають. Дороженькi украiнцi прывiтанне з Беларусi;)
дякую вам, пані. Вам також привітання
Живе Беларусь! Ви звільнили нас від орди монгольської, разом звільнемся від орди московської .
*Гарна козацька пісня, справжня і правдива, без бравурності!*
Прослухала вже мабуть разів 100. І не можу наслухатись. Це й просто шедевр українскості, якщо можна так сказати. Молодці хлопці за таке виконання!!!!!!
Так само, вже разів 10 слухав, вперше натрапив на цю пісню. Щипає серце і Душу вириває..
Як почула цю пісню кілька місяців назад, то не можу забути, вона наче вросла в серце. Слова, мелодія і прекрасне виконання - все точно зливається з українською душею
Казаночок стигне, стигне
Як можна казати,що нема такої мови, такого народу. В цих піснях наша вікова історія,наша душа,наше серце.
My friend we are losing
@@liamk148 що ти мелеш?
@@decadence3001 😂Це труднощі перекладу англійської мови)P.S.А також,це слугує іще одним доказом і прикладом СИЛИ СЛОВА!!!А іще того,як від мови народу змінюєтьс значення самого" слова" !!!Наша українська мова -це СІМ'Я!!!!Це сильне і міцне слово,як батько!І лагідне і ніжне,як ненька,як матір!(материнські ніжні руки та лагідний материнський голос.)🤗❤️
Бо вони орки
@@andrewchernyayev75 Та просто - ,,істоти"....
Я коли почув цю пісню, то слухав її стільки, поки не врізалась до останнього в мене.
Часто її співаю. Часто просто в голові…
г. Харьков. Екнуло в сердце. Начал петь. Слава Україні!
Харьков - Украина. путлер - хуйло. это факты. Держимся, бро!
@@МаксЛеший-е7о брат 💪💪💪 перемога за нами !
пел раз 200 если не больше.
Навіки слава!!!
Недарма автор ваш, харківський поет :)
Чудова пісня! Чим більш українці знають таких пісень-тим більше вони підтверджують свою автентичність до України! Слава Україні! І смерть клятим ворогам!🔱
Пісня- сум, пісня- роздум, пісня-заклик "гей хто у лісі озовися"! Скільки глибини і мудрості у цій пісні! Скільки туги за втраченим "і дівчина одцуралась" і якоюсь приреченістю "казаночок вистигає"!
цэ писня
@@ВалерийЗоярнюк скачай українську розкладку
Це не пісня-це магія.Хочеться слухати і слухати і душа в цей час в якихось інших вимірах
Душа десь за буджацькими степами)
СссссссссСсясюссссччсбюююююсссчссссссссясююююбююююююююююююююбююююююююююбюююбююбюбюююбюю
@@КостяОсовый сам ты набор сяюбясяю
Пісня супер)))),а набір буквів діти помилково наклацали))),так що нетреба)))
Це те що є і назавжди буде в наших генах. Це наша ВІРА І ПРАВДА!
Одного не розумію, чому багато переглядів, а небагато лайків. Нажаль, неможливо поставити декілька, я б поставив.
Намагаюся виконувати цю пісню у складі нашого хору. Мене усі хвалять за мій бас, але, коли прослуховую своє виконання у запису, у порівнянні з виконавцями цього шедевру, відчуваю себе підбаском.
Слава Україні!
Тому що одна людина може переглядати декілька разів одне відео і всі перегляди зараховуються а лайк можна тільки один раз поставити
Йобана русня! Слава нації - русні-пиZда!
Тренуйтеся, то буде краще й краще.
Героям слава!
Розвинаємо те, що маємо, і дякуємо Богові, тому ще є люди, у котрих душа співає і пісня рветься назовні, а от голосу не мають. Тому і підбасок - це добре в хорі❤❤❤
Мене пісня рятувала на війні.Дякую Вам,гарно.
Вже сот раз послухала цю пісню,а вплдобайку лише одну можу поставити…
👍👍👍👌👌✌️✌️👍🏻👍🏻❤️❤️❤️❤️
Maš srdce, na spravnim misci sestro..!.🤗❤❤❤
Нажаль я також. 🇺🇦🇺🇦🇺🇦 🙋
Наша дума, наша пісня
Не вмре, не загине...
От де, люде, наша слава,
Слава України!
Круто!
Вибачте що надочки сайти але це чаривна писня
Героям слава!
@@GFB21-w5j Слава Украине !
@@ЯРАБСУДЬБЫАНЕЛАКЕЙЗАКОНА Героям слава!
В цій пісні якась магія, я слухаю її коли мені тяжко на душі і коли радісно.
Це одна із пісень мого прадіда Андрія, козака.
Згоден.
Писав раніш вам що... А зарас це моя пісенька. Слухаю коли погано на душі(
Як же приємно бути українцем🇺🇦❤️
🇺🇦❤️🇺🇲
Надзвичайне виконання,справжня Українська пісня і в ній наша душа!!!
Коняка розбишака )) хто ще так може сказати? Супер!
Так кажуть ті кому коник брат.
Пісня - водночас докір сучасникам за занепад України, туга за втраченим, і головне (що геть поза увагою багатьох) - пересторога нашому поколінню: "Україну можна втратити". Це і є головний меседж усім українцям
Ти був на 100% правий
Ми нехтували мудрістю предків і зараз за це платимо велику ціну
Я передививсь, а мені рекомендує й рекондує. А я дивлюся й дивлюся.
причинно-наслідкові звязки
Що Україна вся, що нарід Український, що пісні її, які беруть за душу, це все від Бога, і Бог нам обовязково допоможе, перемогти московитську болотяну нечисть? Слава Богу, Слава ЗСУ, і Слава Україні.
Плачу.Чому в Українців такі сумні пісні?Бо цей народ багато непомірно багато страдае.Чому в Українців бідні хати бо вони стоять від війни до війни а війни в нас без кінця без краю!Всі люблять Україну без Українців!
Перший раз слухав - сльози котились і сам не розумію чого!!! І це вже у такого немаленького 40-річного!!
"Розламало" так добряче. Прийшлось навіть face ховати від домашніх.
Мабуть пісня зачепила якісь "струни", що ідуть у сиву давнину..
Гарно співають - кожне слово торкає по серцю. Потужна пісня.
Це одне з найкращі творінь української нації. Я пишаюся, що я Українець! Слава Україні!
Слава Україні , побратими!
Слава нашим Козакам! Нашим янголам хоронителям! Слава нашим Богам війни та волі! Слава ЗСУ!!!
Поки це ми чуєм , живе наша ненька Україна! Слава, слава, слава
ганьба бандере!
Херсон. Слава Козакам що боронять Україну !!!
Я грузин и зажды кажу - Хай живэ моя ридна Украина!!!!Украиньскому роду нэма переводу! Слава Украине!
я вклоняюсь вам, моя вам шана. Грузія - це наша надія.
Героям слава!
Слава Сакартвело!
Не мне бреши!
Дякую, братам з Грузії!
а виконання взагалі це щось величне й космічне переплетене з корінням наших сердець....БРАВО й ДЯКУЮ..!!!!!
Багато записів цієї пісні різними гарними виконавцями. Але Гуртоправці - найкращі поза всяким сумнівом. Підписався.
Підтримую
Згоден
Випадково потрапив, але ж як гарно. Разів 5 переслухав. Щось магічне.
слушаю весь час.
Я теж
Тарас Компаніченко також чудово виконує цю пісню.
Неперевершене виконання....я чув такі ж чудові пісні на Полтавщині... в колі сім'ї співав мій тато й Григорій Федорович, його двоюрідний брат...треба вчити своїх внучків такому чудовому народному співу.....сам вивчив цю пісню, та мугичу собі, - як душа співає....
для нас, українців,це звичайне явище-такий спів,такі пісні.Це дарунок з Неба,можливо за терпіння і прагнення волі. Душа українця завжди за хмарами...Тому і такий спів,такі пісні...Щасливий той народ,що в калюжі бачить небо,а не тільки калюжу. До речі,улюблена пісня Т. Г. Шевченка. Все буде Україна!💙💛🥇👏✌️
Сергій Семенюк Це спївають православні люди!!!
Найкраще виконання цiei пicнi. Переслуховую вже кiлька разiв.Дякую❤
Ця пісня таку історію розкриває. Моя улюблена, просто слів нема.
Не можу наслухатися! Яка красива пісня! Сумна й мужня. Глибока чоловіча туга. Виконання неймовірно проникливе. А оті скорочено зойкнуті кінцівки просто рвуть душу. Наче стримуютьсльози. Неймовірно талановитий наш народ. Слава Україні!
Магія якась. Зачаровує пісня. Душу затрагує.
*Вперше чую цю пісню, добра і потужя України пісня,наскільки мелодійна і зрозуміла. Заспівано багатоголосого файно. Кілька разів слухав і закохався в Пісню. Заспіваємо обов'язково, '.*
Пісня магічна і вній відображена жертовність патріотів та не вміння всих інших оцінити та цінувати наших патріотів Це особливо відчутно сьогодні Дуже шкода нас усіх А пісня як всі сказали дуже гарна
Серце завмирає, хлопці, від вашого співу❤
За душу бере! Як красиво співають!
Спасибо от всего сердца , песня замечательная ,а какие картины сопровождают ее, просто шедевры , дай Боже Мира и Счастья нашей Уникальной Украине и ее народу!!!
Козак співає - душа плаче...
Ця пісня тих козаків,що повернулися із війни (війни вони не продовжуються вічно,вони колись закінчуються) та займаються повсякденною працею,здобуванням хліба насущного. І не скільки для себе,як для своєї сім'ї.. А на війні залишилось те,що вже не повернути : Молодість,Братерство, Відданість, навіть дівчина ,що обіцяла чекати,але вийшла заміж за того,хто на війну не пішов.Бо із ним комфортніше.він поряд. не воює.. І оре козак ниву.залишився у полі ночувати,варить собі куліш - повз пройшли хлопці військові на Широкий Лан, чи на Яворівський полігон тренуватись.. А У КОЗАКА ТАКА ТУГА БЛЯ..
Василь Несен Взагалі пісня старого -козака який згадуе -рушниця -шабля -руйнуеться -від часу-кінь гине від старості -врода марніе з часом -ви все вірно описали
Сергій Антіпов! кінь не гине від старості .згадайте : "ту коняку турки вбили..."
Ото я посміхнувся від Вашого розбору пісні.)))) Добре! А Буджакські степи так близькі і зрозумілі мені....то золоте місце України...Ех...прийшлося мігрувати.....
@@vasylnesen Ні, це пісня про згадку минувшини козаком в 19 столітті під час Російського панування
Буджак то степ Одеської області,то пісня про задунайську Січ!Співаеться від лиця того хто лишився на покинутой братчиками Україні!
Картини Куїнджі неперевершені ☺️
А скільки в нас ще таких пісень! Заохочуйте молодь до них! Щоб не слухали всяку нісенітницю!
Перші рядки такі бадьорі, що я сприйняв пісню як веселу і на цій хвилі зробив до неї ритмічний ремікс, і виклав у себе на каналі.
Потім вслухався - а це ж пісня про самотність воїна, що прийшов з війни і став нікому не потрібен.
І ось, пройшло сто років з часу написання пісні, а ми все так само бачимо воїнів, що повернулися з війни, і мають ту ж самотність героя, що віддав силу і здоров'я за рідну землю.
Наша задача - змінити цю історію. Дописати в цю пісню іншу розв'язку. Не можна кидати вірних дітей рідної землі.
Не можна прогавити таку спадщину. Може, Україна перебуває у дуже поганому стані, але ми не повинні втрачати головного - культуру. Особливо пісні...
Серце щемить, ЗА ТАКИМИ ПІСНЯМИ!!!
Такі пісні по справжньому беруть за душу.
Прекрасна пісня, просто прекрасна,і як заспівано, браво! Я дуже її люблю, дякую
Дякую за вичерпну відповідь і історію створення пісні.
дуже гарний спів!
Це біль великого народу, що зумів вистояти знаходячись на стику світів.
Красива народна пісня і відмінно підібраний кліп.
Слава Україні!
Героям слава! 🌻
Я зачарована. Історія України в її піснях.
Це не народна пісня, її написав український чех, родом з полтавщини
Яка прекрасна пісня! чомусь її не подавав мені ютьюб. такі баси чудові.
Україно Україно! Подивись на себе!
В твоїй хаті сидить ворог і сміється з тебе!
Т.Г. Шевченко 🇺🇦🇺🇦🇺🇦❤️
Beautiful harmony... I love this song
Ця пісня нагадала мені,хто я і звідки!Мій дід співав,я цє помятаю,то я українець!
молодець
Реал мадрид,який миленький,два года не прошло ,як згадав,что дедушке важко було облегчиться треба було подуть так в трембиты.....ТУЖЛЫВО(
привіт з Риги!Своїх-Знаємо.Рига-чорти ризьські!!!
Ваш дід співав, та ви маєте співати, щоб ваші внуки теж могли написати такий коментар)
Дід був козак, батько син козачий, а я українець))
Ще раз слухаю, яка чудова пісня! Слава України !
Сколько раз слушаю, столько раз слёзы на глазах!!!
Ой сив пугач , послушайте.
чуем
Слухаю мо' п'ятдесятий раз підряд -- не можу наслухатись!
Велика подяка!
Унікально! Слава Україні!!!
Добрі, душевні від всього серця пісні в нашій країні, кажуть який нарід такі й пісні, пишаюся тим що я Українець!
Варто було б ще додати, що ця версія мелодії була записана 1983 року у Срібнянському районі експедицією Київської консерваторії, очолюваною Оленою Мурзиною. Оригінал запису зберігається в архіві теперішньої Лабораторії етномузикології Національної музичної академії на старенький касеті.
Пропустив ваш коментар і тільки зараз побачив. А хіба це не на музику Єдлічки? В книзі про Щоголева згадується саме це ім'я. Чи то інша мелодія? Де я про це можу прочитати, щоб виправити?
Теж читала про мелодію Єдлічки, однак ніколи не бачила нот. Ми співаємо так, як почули від бабусь, трохи збагатили фактуру, правда, але використовуючи знання місцевої традиції, щоб не порушити канони
З НАСТУПАЮЧИМ ДНЕМ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА!!!
З прийдешнім.
Це туга за Волею, за товариством, за життям на Січі.Це пісня Гриба - козака який залишив Січ і почав жити осядлим життям,
Душу рве !!! Так ніхто не заспіває як УКРАЇНЦІ ❤
СЛАВА УКРАЇНІ !!!❤❤❤❤
Героям Слава!!!
Героям Слава!
Десятки разів переслуховую пісню і завжди щемить серце...
Це живі почуття наших прапрадидів!"Якщр наше серце болить -- значить не дарма вони жили на Божому Світі!
Фантасична и потресна пјесма! Очень счастлив что удалось чуть эту песню, одна из красивейших песен которых услишал в жизни. Жао ми је само што не могу све да разумијем.
дякую тобі
Спасибі виконавцям - чоловікам з голосами Батьківщини...
Пісня сумна, однак співаючи її вкладаю свою дочку спати, так пісня запала в душу.
Once we have a difficult history, but I hope we have a bright common future ahead us. Greetings from Poland. Slava Ukraine.
No more brother wars ;)
thanks
Chwała bohaterom!
Героям слава!
Daj tobi Bože zdorovja, druže.
Дуже резонує українськість в душі від цієї пісні.
Гарно🙏
Шукала пісню 'парова машина', натрапила на цей шедевр. Щимить душу виконання і слова :(
Чудово!!!! Слава Україні!!!
Героям слава! 🌻
Чудова пісня! Красна дякую!
Вже років 6 слухаю - не набридає, бо пісня і виконання від душі, по справжньому.. Ніби слухаєш крізь віки, людей що жили в Україні 200 років тому..
Прикол в том, что запорожские казаки 25 августа 1792 года на Кубань переселились и стали кубанскими казаками. Нету на Украине казаков уже 227 лет.
@@matsaeff прикол в том, что переселилась только часть запорожских казаков. А казаков не осталось нигде, после красного террора.
@@matsaeff Після завоювання Криму і Кавказу і їх інкорпорації у РІ козацтво зійшло з історичної сцени. Те, що називалося козаками на Дону і Кубані перестало виконувати військову функцію і перетворилося на жандармерію.
Заради волі і свободи на кон було поставлено все як же хочеться щоб хоть хтось відізвався самотність ось яка нагорода героя
Моя з найулюбленіших пісень!
Найкраще виконання!!!
Дякую за гарну пісню і за чудаве виконання.Задушевна та сумна і така прекрасна.
Такі пісні і є сама правдива історія України і українського народу.
От мій прадідівський спів!
Полтавщина, село Губське .
Богиничі 🤟
Невтриніси
*Здраствуйте! Щиро дякуємо Вам за душевну українську козацьку пісню!*
*Любимо цю пісню, і слухати, і співати під баян, гармонь, акордеон!*
Sou do Brasil, nunca tinha visto uma forma de escrita igual a de vocês.
Para mim é como a escrita dos antigos egípcios.
Vocês têm uma cultura musical muito bonita.
Parabéns e que Deus (como vocês o concebam) proteja todos todos vocês.
@@marcioalves7566 Obrigados Marcio Alves:)
A lingua ucraniana e muito bela e melodiosa !
Вперше чую цю пісню. Класна
Чудове виконання❤
Яке витОЧене звучання..! Як голоси дивовижно звучать!Яка гармонія!
Обожнюю цю пісню, слухаю її дуже часто
Україна найсльніша Держава у світі.Ми любого порвемо тих хто зазіхне на нашу рідну Українську землю і мову!🇺🇦🇺🇦🇺🇦
ні, шось ще досі нікого так і не порвали, крім своєї дупи
ЧРЖ НЕ ЛЮБИТЕ И НЕ ИСПОЛЬЗЫВАЕТЕ ТОТ ПОТЕНЦИАЛ???? ХОТЯ ЛЯ ЛЯ ДИДЫ З ЖИНКОЮ ЗАБОРОНЯЛИ РОЗМОВЛЯТИ....
твою дупу порвали@@chepuhshusha647
бальзам на душу, насолода для душі :-)
сльози на очах від цієї пісні. Скільки ж горя наш народ пережив
Бальзам-дякую.