Super diel. Velmi sa mi páčila Jirkova úvaha o tom že človek má byť v prvom rade súperom sám sebe. Vela ludí je dnes orientovaných na výkon a porovnávanie sa, čo je podľa mna zle. Obyčajný človek ktorý nemá profesionálne ciele sa má v prvom rade sústrediť na seba, svoje telo a mysel. Porovnávať koľko kto má svalovej hmoty, kto koľko zdvihne alebo ako rýchle zabehne ... dôležité je robiť veci dlhodobo, udržatelne a zdravo aby sme si mohli uživať život aktívne trebarz aj do 80 rokov. Aby sme netrpeli chorobami a mohli sa tešiť zo života. Cielom je cesta nie samotný ciel, aspoň pre mňa. Ja tu chcem byť dlho a žit aktívne čo najdhlšie. A pre mna osobne najvačší frajeri v posilnosni sú prave starší 60+ ludia ktorý sa stále aktívne venujú svojmu zdravia a neupadli do stareckej depresie a porazenekej nálady len preto že už majú viac rokov.
Video opět skvělé 🙏 Ráda bych se zeptala, jak bylo zmineno - vitaminy a minerály (jako vitamin D, vitamin C, zinek..) podporuji imunitu a spousta lidi začíná užívat doplňky stravy s přicházejícím podzimem nebo nemoci 😅 hraje nějakou roli, kdyz v tomto období člověk začne se suplementaci nebo je klíčové suplementovat dlouhodobe a to, ze si člověk pri nemoci přidá do jidelnicku tyto vitaminy a minerály je zbytecne? Snad ma otázka dava smysl a predem dekuji za zodpovězení 🙏
Pro prevenci je dobré brát furt vitamin D pro zdravé fungování imunitního systému celoročně klidně, hlavně spíš teď na podzim a zimu kvůli méně záření slunce , vitamin C je dobrý spíš když na tebe něco leze , jelikož se dá dobře brát ze stravy , ale prokazatelně snižuje dobu nemoci o pár dnů, zinek je dobrý na pleť vlasy nehty takže nic tím nezkaziš 😼
To hodně záleží, zinek stačí v těch přechodných období, vitamín D3 záleží jak moc se vystavuješ Slunci, jsou lidé, co celé léto prosedí v kanclu a když jdou ven jsou namazaní od hlavy až k patě opalovákem, takže paprsky na ně nemůžou. každopádně pokud sportuješ a jsi aktivní Multivitamin a hořčík bychom doporučili stále. :) Zkusíme rozebrat ještě i v dalších videích :)
A me by zajimalo,kdy Jiří chodi spat a vstava normalne, kdyz se probouzi pred 3h ranni pred budikem🤔hrozive hodiny😯☺️diky, hezky den, jste naprosto super👍👍👍
Zřejmě už na mě padla PODZIMNÍ ÚNAVA, protože z věty "Jak zůstat dlouho úspěšný, správně výkonný a zdraví?" mě nějak rozbolely oči. Možná tomu nerozumím, ale když už jsem úspěšný a výkonný, měl bych být i zdravý... I když kdoví, jak se to dnes ve škole vlastně učí.
@@fitness0079 V pohodě, v komentářích gramatiku vůbec neřeším, ale v nadpisu mě to více bouchne do očí. Jinak, děláte super videa a rozbory různých témat, děkuji.
Zdravím 🙂 Poradíte prosím jaký druh sportu zařadit po těžké podvýživě v důsledku anorexie? Jsem už skoro na “zdravé váze” a mám stanovený stále kalorický nadbytek. Chci ale začít trochu formovat postavu a nabírat nejen tuk. Jaký pohyb tedy zařadit, abych tak dlouho strádajícímu tělu ještě neublížila? Děkuji 🙂
Dobrý den, Alice, určitě byste měla začít procházkami a cvičením zaměřením spíše na aktivaci svalů. Super cvičení je třeba ua-cam.com/video/52V1ft5x03A/v-deo.html kde zpevňujete a aktivujete hlavně vnitřní svaly, zaměřujete se na dech atp. Ideální je také yoga, která formuje nejen svaly, ale i mysl a postupně se pouště do cvičení s vlastní vahou a postupovat dál. :)
Hledala jsem info o souvislosti užívání antihistaminik a přibírání na váze. Našla jsem pouze zprávy o lécích starší generace. Myslíte, že je šance, že nová generace antihistaminik by přibírání způsobovat nemusela? Nebo to tak z principu léčby proste je a bude…?
Když už zaznělo pár slov o rybách a rybím oleji, nemůžu se dostat k výsledku, jaký poměr tedy volit, například při denním příjmu 60g omega 6 tuků. Někdo udává poměr 2:1, někdo 4:1 a i jiné poměry, takže jen taková rychlá otázka víceméně :D.
Poměr by měl být ideálně 2:1, což se nám ve středozemí těžko dostává, takže i 4:1 je v pohodě. Tady je největší problém že díky novodobé stravě ty poměry jsou i 20-30:1 a to je opravdu hodně špatné, ale mnoho lidí to tak má.
@@fitness0079 děkuji za odpověď, ono se právě často uvádí klidně i 1:1, ale to je pro nás většinu Evropanů nemožné, proto jsem byl lehce zmatený, když každý zdroj uvádí lehce jinou informaci. (:
Ahoj, nevím jestli jste rozebírali již podobné téma, ale zajímalo by mě jaký máte názor na individualizaci tréninku skrz dominantní nervový systém (sympatikus vs parasympatikus). U mě osobně dominuje sympatikus. Mám velmi citlivou nervovou soustavu, k tomu i nějaké psychické potíže. Za vše muže zvýšený stres v předešlých letech. Při těžkém tréninku, který zahrnuje třeba dřepy nebo mrtvý tah, cítím jak se rychle vyšťavím, potřebuji delší pauzy a kolikrát mě to odrovná, ze zbytek tréninku jsem rad, ze ho vůbec odjedu. V poslední době se všude mluví o tom jak by se mělo trénovat do selhání svalu, aby sval měl tendence růst a sílit. Na tohle bych právě rad slysel vás názor. Jak mužu odjet cviky do selhání, když se mnohem drive unavim a mnohem drive cítím reakci CNS, ze má dost. Momentálně to řeším tak, ze jezdím méně opakování a více sérii u vicekloubovych cviků. U izolovaných cviků je to v pohodě, fyzičku i silu poměrně mam, takže tyto cviky mi vyhovují. Problém nastává napr. u toho drepu či MT, kdy jakmile jde zátěž na cele tělo s vyšší vahou, tak je problém. Otázka z ní, zda ten trénink lze lépe prizpusobit. Snazim se více izolovat partie, ale bojím se, aby byly vůbec nějaké výsledky. Zatím poslouchám své tělo a u těchto cviků (drep, mt) jedu hlavně méně opakování ve více sériích. Snad jsem otázku polozil aspoň trochu srozumitelně. Díky za odpověď.
Moc moc prosím mohla bych poprosit o doporučení, čím alespoň trochu vyvážit nedostatek kvalitního spánku (krátký a často přerušovaný spánek), pokud v současnosti i blízké budoucnosti nebude možné spánkovou situaci zlepšit? Jím relativně zdravě, vařím ze základních surovin, hodně zeleniny, vajec, vývary, ořechy, mléčné plnotučné zakysané výrobky, atd. atd., ze sladkého jen hořkou čokoládu. V současné době se snažím intenzivně připravovat na novou práci a často nejsem schopna se na studium soustředit, hodně zapomínám. Pohyb mám při venčení psů a dětí. Silové cvičení momentálně ne. Prosedím tak 3 hodiny denně, víc ne. Je nějaká šance zlepšit soustředění a mentální výkon bez kvalitního spánku za pomoci nějakých doplňků stravy?🙏
Bez kvalitního spánku jde všechno hůř a spánek nic nenahradí, krátkodobě samozřejmě ano, ale z dlouhodobého hlediska se to všechno vrátí i s "úroky". Moc dobré recenze i z vlastní zkušenosti máme tento produkt www.fitness007.cz/brainmax-neurohacker-dopamine-upgrade-60-kapsli/ Vychvalují si ho ajťáci i studenti při zkouškovém, každopádně rozhodně netvrdíme, že to je kouzelná pilule která spánek nehradí. Vskutku ne. :)
Dobrý den, rád bych se zeptal jak pana Havlíčka, tak i pana Vacka, zda má cenu řešit, když při dlouhodobém stravování jednoho jídelníčku (4 stejná jídla každý den) mi např. Cronometer (aplikace na výpočet maker/vitamínů/minerálů) hlásí, že v mém jídelníčku je nedostatek max. 1 nebo 2 vitamínu/minerálů X z celého spektra? Cítím se dobře, jídla mi chutnají, výsledky mám a baví mě to, ale může se do budoucna vyskytnout problém např. při dlouhodobém deficitu? (aplikaci jsem použil jen tak ze zajímavosti, jak jsou na tom nutričně moje jídla) Děkuji za odpověď edit: vlastně mě spíš zajímá, jestli má cenu počítat vitamíny/minerály nějak. Popř. Jak?
Hned mě napadlo z informací z předchozích videí, že střevní mikrobiom dostává pořád to samé a to dlouhodobě nebude dělat dobře. Z vlastní zkušenosti, kdy jsem jedla jen pár jídel po delší dobu v kuse - vytvořená intolerance až alergie na některé z těch potravin, pak snaha zařadit ostatní věci byla dlouhá, protože všechno způsobovalo střevní obtíže a musela jsem to vydržet několik měsíců.
tak ono pokud jsou ta jídla komplexní a kvalitní a každé z těch 4 jídel je za ten den jiné, tak i pokud se takto točí každý den, nevidím důvod, proč by měl být něčeho vyloženě nedostatek
Ano, tělo je schopno vyrobit glukózu, skrze proces nazývaný glukoneogeneze. Tento proces se odehrává v játrech a v menší míře v ledvinách. Glukoneogeneze je způsob, jakým tělo může vytvořit glukózu z jiných látek, jako jsou aminokyseliny (z bílkovin) a glycerol (z tuků). Tento mechanismus má klíčový význam pro udržení stabilní hladiny glukózy v krvi, zejména když máte dlouhodobý nedostatek glukózy z potravy. Tento proces je pečlivě regulován hormony, jako je inzulín a glukagon, aby se zajišťovala rovnováha v hladině cukru v krvi.
Dobrý dne. Chtěla bych poprosit o názor či radu ohledně tréninku a výkonu v něm. Je pravda, že jakmile se v tréninku, a to at silovém, nebo i nějakém vytrvalostním, posouváme dopředu s výkonem (např. zvedneme větší závaží, více opakování, větší rychlost apod..) tak už bychom nikdy neměli jít zpátky na nižší, protože když už jednou to tělo dostalo větší zátěž a intenzitu, tak se adaptovalo na tu větší a ta nižší už pro něj vlastně nebude nic, čili by to byla aktivita i trénink k ničemu? Děkuji moc.
Ahoj. Prosím o názor a odpověd. Jak rozlišovat mezi tím, kdy je podváha nebezpečná a je to už prakticky PPP, nebo ne. Je pravda, že podváha = automaticky PPP (anorexie)? Když třeba vidím i holky, kteří cvičí (samostatná kategorie jsou i Bikini), tak plno takových holek, ale i žen, se potýká s fázemi diety vs. objemu a dostávají se vlastně do podváhy během roku také, ale nikdo neřekne, že jsou nemocné a není to PPP. Takže kde je za Vás ten hlavní mezník, respektive rozdíl, mezi tím, když má žena (dívka) nízkou váhu (podváhu podle BMI) a je to pouze tedy případně zapříčiněno zvýšenou aktivitou oproti příjmu, což mají mnohdy i jen holčičky na ZŠ, kteří mají sportovní aktivity, a kdy už je to ale problém právě mentální anorexie? Jsou podle Vás třeba nějaké signály / indicie, které toto mohou pomoci rozlišit, ne však jen nějaké číslo na BMI, váze? Protože sama jsem se setkala i s tím, že opravdu měly slečny třeba podváhu a nízkou váhu, ale byly naprosto v pohodě, žádné psychické problémy a normálně i s tou podváhou ale fungovaly a neměly problémy a hlavně jedly a i velmi solidní příjem a zásadní pak ale bylo, že ačkoliv měly třeba podváhu, tak ale laboratorní krevní komplexní vyšetření neukázaly žádné potíže z hlediska nedostatku živin, minerálů ani jiné deficity, ba naopak byly laboratorní testy naprosto v pořádku, včetně i hormonů apod. To samé pak jak vnímáte prosím ortorexii jako nemoc, protože to samé je pak i se stravou. Na jednu stranu se doporučuje vnímat to, co jíme a vybírat si vědomě kvalitní potraviny a jídlo, což i Vy sám prezentujete, ale na druhou stranu tu máme pak ortorexii jako posedlost zdravým a kvalitním jídlem. Takže na jednu stranu vybírat kvalitně a zajímat se, a když se ale toto děje, tak je to považováno za nemoc? ... Takže prosím vás, jak toto je a jak to rozlišovat. Moc děkuji za odpovědi. Jana
Ahoj, na toto téma jsem natočili jedno video ua-cam.com/video/oRyhbuG9XWQ/v-deo.html a dál se k tomu vyjadřovat nebudeme. Hodně to rozvířilo diskuze a oba kluci řekli, že na toto téma nejsou odborníci, je to hodně citlivé téma a natáčet k němu již nic nebudeme. Máme v plánu natáčet s hosty, tak třeba se k tomu někdy s někým kvalifikovaných vrátíme. :) Děkujeme za pochopení.
Budu trochu kritický, ale... to že chodíte do posilovny a sypete z vás chlapa neudělá. Poslouchal jsem tento podcast do poloviny a musel jsem to vypnout. Vacek mi absolutně pije krev, působí jako klasická vygumovaná hlava posilováním a sypáním. Dýchat správně se mu nechce, protože to je práce a mohl by z toho mít stres, otužování taky nedává, taková naposilovaná princeznička...
Super diel. Velmi sa mi páčila Jirkova úvaha o tom že človek má byť v prvom rade súperom sám sebe. Vela ludí je dnes orientovaných na výkon a porovnávanie sa, čo je podľa mna zle. Obyčajný človek ktorý nemá profesionálne ciele sa má v prvom rade sústrediť na seba, svoje telo a mysel. Porovnávať koľko kto má svalovej hmoty, kto koľko zdvihne alebo ako rýchle zabehne ... dôležité je robiť veci dlhodobo, udržatelne a zdravo aby sme si mohli uživať život aktívne trebarz aj do 80 rokov. Aby sme netrpeli chorobami a mohli sa tešiť zo života. Cielom je cesta nie samotný ciel, aspoň pre mňa. Ja tu chcem byť dlho a žit aktívne čo najdhlšie. A pre mna osobne najvačší frajeri v posilnosni sú prave starší 60+ ludia ktorý sa stále aktívne venujú svojmu zdravia a neupadli do stareckej depresie a porazenekej nálady len preto že už majú viac rokov.
Je to přesně tak, jak píšeš díky! :)
S nástupem podzimu začíná sezóna saunování, to mi dává energii, taky jídla se trochu mění, grilování a pivo, vystřídá zvěřina a víno 🙂
Skvělý 😂😂😂
Mam rada tahle vase videa.
Děkujeme, jsme rádi, že jsou k užitku :)
Super💪🏻💪🏻💪🏻
Děkujeme :)
Jste super a když vidím Jirku Vacka, tak si vždy vybavím Hulka. Je fakt velkej 😉😁
😁😁 To skutečně je!
Chlapi ráda vás poslouchám, když zrovna nejsem v lese nebo v rybníku😂❤Díky srdečně. 😘Ať se nám daří tvořit a zkoušet nové věci. ✌️😊🖐❤
Děkujeme :)
Video opět skvělé 🙏
Ráda bych se zeptala, jak bylo zmineno - vitaminy a minerály (jako vitamin D, vitamin C, zinek..) podporuji imunitu a spousta lidi začíná užívat doplňky stravy s přicházejícím podzimem nebo nemoci 😅 hraje nějakou roli, kdyz v tomto období člověk začne se suplementaci nebo je klíčové suplementovat dlouhodobe a to, ze si člověk pri nemoci přidá do jidelnicku tyto vitaminy a minerály je zbytecne? Snad ma otázka dava smysl a predem dekuji za zodpovězení 🙏
Pro prevenci je dobré brát furt vitamin D pro zdravé fungování imunitního systému celoročně klidně, hlavně spíš teď na podzim a zimu kvůli méně záření slunce , vitamin C je dobrý spíš když na tebe něco leze , jelikož se dá dobře brát ze stravy , ale prokazatelně snižuje dobu nemoci o pár dnů, zinek je dobrý na pleť vlasy nehty takže nic tím nezkaziš 😼
To hodně záleží, zinek stačí v těch přechodných období, vitamín D3 záleží jak moc se vystavuješ Slunci, jsou lidé, co celé léto prosedí v kanclu a když jdou ven jsou namazaní od hlavy až k patě opalovákem, takže paprsky na ně nemůžou. každopádně pokud sportuješ a jsi aktivní Multivitamin a hořčík bychom doporučili stále. :) Zkusíme rozebrat ještě i v dalších videích :)
A me by zajimalo,kdy Jiří chodi spat a vstava normalne, kdyz se probouzi pred 3h ranni pred budikem🤔hrozive hodiny😯☺️diky, hezky den, jste naprosto super👍👍👍
Dávám do dotazů :)
Zřejmě už na mě padla PODZIMNÍ ÚNAVA, protože z věty "Jak zůstat dlouho úspěšný, správně výkonný a zdraví?" mě nějak rozbolely oči. Možná tomu nerozumím, ale když už jsem úspěšný a výkonný, měl bych být i zdravý... I když kdoví, jak se to dnes ve škole vlastně učí.
Dobrý den, děkujeme za upozornění. :) Původně tam mělo být, "a jak podpořit zdraví" ale už to bylo moc dlouhé a "í" zůstalo.
@@fitness0079 V pohodě, v komentářích gramatiku vůbec neřeším, ale v nadpisu mě to více bouchne do očí. Jinak, děláte super videa a rozbory různých témat, děkuji.
Zdravím 🙂
Poradíte prosím jaký druh sportu zařadit po těžké podvýživě v důsledku anorexie? Jsem už skoro na “zdravé váze” a mám stanovený stále kalorický nadbytek. Chci ale začít trochu formovat postavu a nabírat nejen tuk. Jaký pohyb tedy zařadit, abych tak dlouho strádajícímu tělu ještě neublížila?
Děkuji 🙂
Dobrý den, Alice, určitě byste měla začít procházkami a cvičením zaměřením spíše na aktivaci svalů. Super cvičení je třeba ua-cam.com/video/52V1ft5x03A/v-deo.html kde zpevňujete a aktivujete hlavně vnitřní svaly, zaměřujete se na dech atp. Ideální je také yoga, která formuje nejen svaly, ale i mysl a postupně se pouště do cvičení s vlastní vahou a postupovat dál. :)
Hledala jsem info o souvislosti užívání antihistaminik a přibírání na váze. Našla jsem pouze zprávy o lécích starší generace. Myslíte, že je šance, že nová generace antihistaminik by přibírání způsobovat nemusela? Nebo to tak z principu léčby proste je a bude…?
Je to hodně individuální, někdo je užívá léta a nic u někoho to prostě znát je. Uvidíme, co přinese doba.
Vadí když užívám trávící enzymy a vitamíny zároveň ? Nesnižujou trávící enzymy efekt vitamínů ? Diky
Trávicí enzymy by se měli užívat chvíli před jídlem a vitamíny s jídlem, né současně.
Když už zaznělo pár slov o rybách a rybím oleji, nemůžu se dostat k výsledku, jaký poměr tedy volit, například při denním příjmu 60g omega 6 tuků. Někdo udává poměr 2:1, někdo 4:1 a i jiné poměry, takže jen taková rychlá otázka víceméně :D.
Poměr by měl být ideálně 2:1, což se nám ve středozemí těžko dostává, takže i 4:1 je v pohodě. Tady je největší problém že díky novodobé stravě ty poměry jsou i 20-30:1 a to je opravdu hodně špatné, ale mnoho lidí to tak má.
@@fitness0079 děkuji za odpověď, ono se právě často uvádí klidně i 1:1, ale to je pro nás většinu Evropanů nemožné, proto jsem byl lehce zmatený, když každý zdroj uvádí lehce jinou informaci. (:
Ahoj,
nevím jestli jste rozebírali již podobné téma, ale zajímalo by mě jaký máte názor na individualizaci tréninku skrz dominantní nervový systém (sympatikus vs parasympatikus).
U mě osobně dominuje sympatikus. Mám velmi citlivou nervovou soustavu, k tomu i nějaké psychické potíže. Za vše muže zvýšený stres v předešlých letech.
Při těžkém tréninku, který zahrnuje třeba dřepy nebo mrtvý tah, cítím jak se rychle vyšťavím, potřebuji delší pauzy a kolikrát mě to odrovná, ze zbytek tréninku jsem rad, ze ho vůbec odjedu. V poslední době se všude mluví o tom jak by se mělo trénovat do selhání svalu, aby sval měl tendence růst a sílit. Na tohle bych právě rad slysel vás názor. Jak mužu odjet cviky do selhání, když se mnohem drive unavim a mnohem drive cítím reakci CNS, ze má dost.
Momentálně to řeším tak, ze jezdím méně opakování a více sérii u vicekloubovych cviků. U izolovaných cviků je to v pohodě, fyzičku i silu poměrně mam, takže tyto cviky mi vyhovují. Problém nastává napr. u toho drepu či MT, kdy jakmile jde zátěž na cele tělo s vyšší vahou, tak je problém.
Otázka z ní, zda ten trénink lze lépe prizpusobit. Snazim se více izolovat partie, ale bojím se, aby byly vůbec nějaké výsledky.
Zatím poslouchám své tělo a u těchto cviků (drep, mt) jedu hlavně méně opakování ve více sériích.
Snad jsem otázku polozil aspoň trochu srozumitelně.
Díky za odpověď.
Díky za dotaz, píšu si ho do otázek :)
Moc moc prosím mohla bych poprosit o doporučení, čím alespoň trochu vyvážit nedostatek kvalitního spánku (krátký a často přerušovaný spánek), pokud v současnosti i blízké budoucnosti nebude možné spánkovou situaci zlepšit? Jím relativně zdravě, vařím ze základních surovin, hodně zeleniny, vajec, vývary, ořechy, mléčné plnotučné zakysané výrobky, atd. atd., ze sladkého jen hořkou čokoládu. V současné době se snažím intenzivně připravovat na novou práci a často nejsem schopna se na studium soustředit, hodně zapomínám. Pohyb mám při venčení psů a dětí. Silové cvičení momentálně ne. Prosedím tak 3 hodiny denně, víc ne. Je nějaká šance zlepšit soustředění a mentální výkon bez kvalitního spánku za pomoci nějakých doplňků stravy?🙏
Bez kvalitního spánku jde všechno hůř a spánek nic nenahradí, krátkodobě samozřejmě ano, ale z dlouhodobého hlediska se to všechno vrátí i s "úroky". Moc dobré recenze i z vlastní zkušenosti máme tento produkt www.fitness007.cz/brainmax-neurohacker-dopamine-upgrade-60-kapsli/ Vychvalují si ho ajťáci i studenti při zkouškovém, každopádně rozhodně netvrdíme, že to je kouzelná pilule která spánek nehradí. Vskutku ne. :)
Chudák Jirka asi 20x přerušenej v půlce řeči 🤣🤣
Petr je prostě takovej, ale lepší se to! 😂
Dobrý den, rád bych se zeptal jak pana Havlíčka, tak i pana Vacka, zda má cenu řešit, když při dlouhodobém stravování jednoho jídelníčku (4 stejná jídla každý den) mi např. Cronometer (aplikace na výpočet maker/vitamínů/minerálů) hlásí, že v mém jídelníčku je nedostatek max. 1 nebo 2 vitamínu/minerálů X z celého spektra? Cítím se dobře, jídla mi chutnají, výsledky mám a baví mě to, ale může se do budoucna vyskytnout problém např. při dlouhodobém deficitu? (aplikaci jsem použil jen tak ze zajímavosti, jak jsou na tom nutričně moje jídla) Děkuji za odpověď edit: vlastně mě spíš zajímá, jestli má cenu počítat vitamíny/minerály nějak. Popř. Jak?
Cítím se dobře, chutná mi, výsledky mám, ale chci řešit budoucnost...
Díky za dotaz, otázku již mám poznamenanou. :)
@@fitness0079 moc děkuju
Hned mě napadlo z informací z předchozích videí, že střevní mikrobiom dostává pořád to samé a to dlouhodobě nebude dělat dobře. Z vlastní zkušenosti, kdy jsem jedla jen pár jídel po delší dobu v kuse - vytvořená intolerance až alergie na některé z těch potravin, pak snaha zařadit ostatní věci byla dlouhá, protože všechno způsobovalo střevní obtíže a musela jsem to vydržet několik měsíců.
tak ono pokud jsou ta jídla komplexní a kvalitní a každé z těch 4 jídel je za ten den jiné, tak i pokud se takto točí každý den, nevidím důvod, proč by měl být něčeho vyloženě nedostatek
Slyšela jsem, že si naše tělo cukr vyrábí samo. Případně z jakých zdrojů se čerpáte?
Ano, tělo je schopno vyrobit glukózu, skrze proces nazývaný glukoneogeneze. Tento proces se odehrává v játrech a v menší míře v ledvinách. Glukoneogeneze je způsob, jakým tělo může vytvořit glukózu z jiných látek, jako jsou aminokyseliny (z bílkovin) a glycerol (z tuků). Tento mechanismus má klíčový význam pro udržení stabilní hladiny glukózy v krvi, zejména když máte dlouhodobý nedostatek glukózy z potravy. Tento proces je pečlivě regulován hormony, jako je inzulín a glukagon, aby se zajišťovala rovnováha v hladině cukru v krvi.
Dobrý dne. Chtěla bych poprosit o názor či radu ohledně tréninku a výkonu v něm. Je pravda, že jakmile se v tréninku, a to at silovém, nebo i nějakém vytrvalostním, posouváme dopředu s výkonem (např. zvedneme větší závaží, více opakování, větší rychlost apod..) tak už bychom nikdy neměli jít zpátky na nižší, protože když už jednou to tělo dostalo větší zátěž a intenzitu, tak se adaptovalo na tu větší a ta nižší už pro něj vlastně nebude nic, čili by to byla aktivita i trénink k ničemu? Děkuji moc.
Děkujeme za dotaz, mám ho zaznamenaný.
Ahoj. Prosím o názor a odpověd.
Jak rozlišovat mezi tím, kdy je podváha nebezpečná a je to už prakticky PPP, nebo ne. Je pravda, že podváha = automaticky PPP (anorexie)? Když třeba vidím i holky, kteří cvičí (samostatná kategorie jsou i Bikini), tak plno takových holek, ale i žen, se potýká s fázemi diety vs. objemu a dostávají se vlastně do podváhy během roku také, ale nikdo neřekne, že jsou nemocné a není to PPP. Takže kde je za Vás ten hlavní mezník, respektive rozdíl, mezi tím, když má žena (dívka) nízkou váhu (podváhu podle BMI) a je to pouze tedy případně zapříčiněno zvýšenou aktivitou oproti příjmu, což mají mnohdy i jen holčičky na ZŠ, kteří mají sportovní aktivity, a kdy už je to ale problém právě mentální anorexie? Jsou podle Vás třeba nějaké signály / indicie, které toto mohou pomoci rozlišit, ne však jen nějaké číslo na BMI, váze? Protože sama jsem se setkala i s tím, že opravdu měly slečny třeba podváhu a nízkou váhu, ale byly naprosto v pohodě, žádné psychické problémy a normálně i s tou podváhou ale fungovaly a neměly problémy a hlavně jedly a i velmi solidní příjem a zásadní pak ale bylo, že ačkoliv měly třeba podváhu, tak ale laboratorní krevní komplexní vyšetření neukázaly žádné potíže z hlediska nedostatku živin, minerálů ani jiné deficity, ba naopak byly laboratorní testy naprosto v pořádku, včetně i hormonů apod.
To samé pak jak vnímáte prosím ortorexii jako nemoc, protože to samé je pak i se stravou. Na jednu stranu se doporučuje vnímat to, co jíme a vybírat si vědomě kvalitní potraviny a jídlo, což i Vy sám prezentujete, ale na druhou stranu tu máme pak ortorexii jako posedlost zdravým a kvalitním jídlem. Takže na jednu stranu vybírat kvalitně a zajímat se, a když se ale toto děje, tak je to považováno za nemoc? ... Takže prosím vás, jak toto je a jak to rozlišovat. Moc děkuji za odpovědi. Jana
Ahoj, na toto téma jsem natočili jedno video ua-cam.com/video/oRyhbuG9XWQ/v-deo.html a dál se k tomu vyjadřovat nebudeme. Hodně to rozvířilo diskuze a oba kluci řekli, že na toto téma nejsou odborníci, je to hodně citlivé téma a natáčet k němu již nic nebudeme. Máme v plánu natáčet s hosty, tak třeba se k tomu někdy s někým kvalifikovaných vrátíme. :) Děkujeme za pochopení.
Tak jsem nechala přehrát reklamu Buď sám sebou, kde slíbují rychlé zhubnutí. 😂
😂😂😂 Cílí na špatné kanály 😂
Jestli Jirka spí jen čtyři hodiny, tak je ten genetický mutant, jak popisuje Satchin Panda v Cirkadianním kódu. 😂
😂😅
něco natom je,ale tento chcípak si dal jabko a je z dachau
👀 ok
Budu trochu kritický, ale... to že chodíte do posilovny a sypete z vás chlapa neudělá. Poslouchal jsem tento podcast do poloviny a musel jsem to vypnout. Vacek mi absolutně pije krev, působí jako klasická vygumovaná hlava posilováním a sypáním. Dýchat správně se mu nechce, protože to je práce a mohl by z toho mít stres, otužování taky nedává, taková naposilovaná princeznička...
Sto lidí, sto chutí. To je v pořádku, je jasné že každému nemusí sednout.