Якщо порвався презерватив

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 1 лют 2021
  • Не пропустіть освітню онлайн-лекцію від резидента Dialog hub Валентина Бобруйка ( / valentyn_bobruiko ) аби почути всі ризики такої ситуації і інструкцію що робити, якщо така ситуація трапилась.
    Екстренна контрацепція. Все, що потрібно знати за посиланням • Екстренна контрацепція...
    Підписуйтесь на канал, щоб не пропустити нових епізодів🛎
    Підписуйтесь на наші соціальні сторінки:
    Instagram: / olenapinchuk_foundation
    Telegram: t.me/dialoghub
    Facebook фонду: / olenapinchukfoundation
    #DialogHub

КОМЕНТАРІ • 9

  • @GaliaPryhodko
    @GaliaPryhodko 3 роки тому +2

    Думки в голові - просто супер знято)

  • @ldshk
    @ldshk 2 роки тому

    👍 доступно, 100% тільки до лікаря.

  • @elpsy
    @elpsy 3 роки тому +3

    Варіант із лікарем незрозумілий: до кого йти і як оминути черги та бюрократію? Хіба що наперед порадитися та підготуватися.

    • @dd-wrt5002
      @dd-wrt5002 3 роки тому +3

      Дякую за запитання!
      Давайте спробую ще раз. Нас цікавить два моменти: незапланована вагітність і захворювання, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ). В першому випадку треба звернутися до лікаря-гінеколога, в другому до дерматовенеролога. Якщо Ви не впевнені, до якого фахівця записатися на прийом, можете звернутися до уролога або дерматовенеролога найближчої клініки. Якщо лікар виявить, що захворювання знаходиться поза зоною його компетенції, він перенаправить Вас до фахівця іншої галузі.
      Якщо не має бажання сидіти в загальній черзі, то можна скористатися записом на прийом онлайн. Для цього заходимо в інтернет і використовуємо пошукову систему. Наприклад, за запитом «дерматовенеролог київ» перший же сайт doc.ua видав мені 177 пропозицій. Можна записатися на прийом на сайті або навіть замовити виїзд спеціаліста додому. В середньому консультація лікаря становить близько 500грн.

    • @elpsy
      @elpsy 3 роки тому +1

      @@dd-wrt5002 Дякую за розгорнуту відповідь! Мав би уточнити, що мова про незаплановану вагітність. Значить, одразу гінеколог. І певно, краще приватний, бо в державній установі може дійти до того, що не приймуть без направлення від сімейного лікаря, а його, скажімо, ще й не буде на місці.

    • @dd-wrt5002
      @dd-wrt5002 3 роки тому +1

      @@elpsy І в державних установах можна знайти першокласного спеціаліста, який сподобається особисто і вирішить не одно вашу проблему. Можна звернутись до свого сімейного лікаря, який так само порадить свого крутого колегу. Якщо Ви вже знаєте такого лікаря, то без проблем можна взяти направлення саме до нього (еї).

  • @GaliaPryhodko
    @GaliaPryhodko 3 роки тому +3

    Чесно, проглянула відео і всерівно не зрозуміла по пунктах що робити. Хотілося чітких інструкцій продубльованих в описі. Спочатку Валентин говорить не промивати різним, бо можна спекти всередині все, потім говорить промивати. Не зрозуміло. І жінці промивати чимось в середині не допоможе, та і як, а помочитися взагалі ніякого відношення до того заразиться вона чи ні не має.
    Що таке пкп людині не підкованій, для яких це відео і знімається, не ясно.
    Запис до лікаря може бути через тиждень, через пару днів, так як тоді тільки зможе прийняти і вільний час.

    • @dd-wrt5002
      @dd-wrt5002 3 роки тому +3

      Давайте спробуємо по пунктах:
      А) Питання незапланованої вагітності:
      - протягом першої доби вертаємось до лікаря-гінеколога.
      Б) Питання ЗПСШ:
      - опорожнити січовий міхур;
      - обробити зовнішні статеві органи антисептичним розчином;
      - протягом першої доби звернутися до лікаря-дерматовенеролога.
      В цьому відео я наводив приклади, як треба (читаємо вище) і як попало. Саме в другому випадку люди роблять різні речі і займаються самолікуванням. Одна з таких речей - це спринцювання внутрішніх статевих органів, як піхва чи уретральний канал.
      Для цього можуть використовувати воду з додаванням в неї агресивних речовин, як уксус чи соду, або антисептичних розчинів. Робити це я не рекомендую, так як можна завдяки цьому спричинити собі внутрішні опіки. Навіть той самий «Хлоргексидин» буває 0,05%-1% водного або навіть 0,5% спиртового розчину. Це АБСОЛЮТНО РІЗНІ речі, крім одного пункту - всі вони для ЗОВНІШНЬОГО застосування! Окрім цього люди, обробляючи таким чином свої внутрішні органи і ковтаючи «для надійності» ще якісь антибіотики, просто «змазують» клінічну картину. Лікар потім взагалі не розуміє, що робити з таким пацієнтом і як його тепер лікувати.
      Щодо випорожнення сечового міхура. Чоловікам це треба зробити 100% протягом першої години після статевого акту, так як відбувся безпосередній контакт з біологічними рідинами іншої людини, які могли потрапити в уретральний канал. За рахунок сечовипускання є можливість «вимити» назовні разом з сечею і збудників захворювань, які могли потрапити всередину. Жінкам, на мій погляд, треба зробити те саме. Звісно від зараження сифілісом чи ВІЛ-інфекцією це не допоможе, але запобігти ймовірному запаленню уретри і сечового міхура так.
      ПКП (пост-контактна профілактика). Це набір пігулок, який здатен протидіяти зараженню ВІЛ. Вразі, якщо після статевого контакту є ймовірність інфікування ВІЛ, людина звертається протягом перших 72-х годин до найближчого центру СНІД, де вона отримає ці ліки абсолютно безкоштовно.
      Зараз за рахунок кількості спеціалістів і попередньому запису до них (особливо платному), можливість потрапити на прийом "день у день" дуже висока. Тим більше в разі аварійної ситуації. Зазвичай навіть в безкоштовних клініках люди розуміють терміновіть справи і пропускають таких пацієнтів без черги.

    • @GaliaPryhodko
      @GaliaPryhodko 3 роки тому +2

      @@dd-wrt5002 дякую за детальну відповідь! Так значно зрозуміліше та чіткіше)