Szia! Nekem is Iweld Pocket mig gépem van csak 185 Amperes, de ugyan ezt tudja. Nagyon beleszerettem. Egy jó tanács ha veszel palackot, ne co.-t hanem CORGONT vegyél. Sokkal jobb, és nem hajlamos a lefagyásra mint a co. Igaz kicsit drágább a cseréje de sokkal jobb lessz. Köszi a videót, nagyon jól és érthetően elmondtál mindent. Gratulálok hozzá.
Érdeklődéssel szoktam nézni az áltakad feltöltött videókat, öröm nézni amit csinálsz. Informatív az összeállítás, különösen jó hallgatni ahogy jól fogalmazva, választékosan beszélsz. Manapság ez nagy kincs! Szeretnék kérdezni is... Hobbi barkácsoló vagyok, elsősorban fával dolgozom, de időnként heggesztenem is kell. Nekem is volt trafós gépem, majd kisebb inverteres, végül tavaly hosszú gondolkodás utan vettem egy Pocketmig Aluflux 105-öst. Sajnos kicsit elment a kedvem tőle, mert nagyon fröcsköl, a varrat mellett is tele van az anyag odafagyott apró fémgömbökkel, amelyeket nehéz letisztítani. Lehet hogy a beállítások nem jók?
Szia! Gondolom az Aluflux 205 gépre gondoltál. Ha porbelessel használod, az sajnos még az ideális beállításokkal is fröcsköl. Ha sima huzal és védőgáz, akkor, ha nagyon fröcsköl, valószínűleg a beállításokkal van gond. Alapból 100 A és 20 V egy jó kiindulás, ahonnan az anyagvastagság és a varrat típusa és helyzete szerint kell pontosítani.
@@rackaandroll Szervusz köszönöm a válaszodat! Valóban mellé ütöttem a gép tipusszámánál, Aluflux 205-ös. Eddig csak porbeles huzallal használtam mert nincs palackom, de már beterveztem egy beszerzését. Megnéztem azt a filmet is, amelyben magadról, világlátásodról, motivációidról beszélsz és érdekes párhuzamokat fedeztem fel az eddig megtett életutunkban...
Én is egy olcsó iweld mma gépet használok itthon barkácsolni (pocketpower 150). Varrat külalakban/minőségben semmi különbséget nem vettem észre a korábban használt trafómmal húzott varratokhoz képest de az ívgyújtása és az ívtartása egy álom a trafóhoz képest. Az klassz lett volna, ha raknak a gépre egy egykezes hordozó fogantyút gyárilag mert az hiányzik nagyon. Amúgy meg vagyok vele elégedve. Könnyen használható gép, szépen dolgozik.
@@irasenaplo9127 Hogy nez ki az uj? Tudsz kepet kuldeni? Valamiben valtozott? Milyenek a tapasztalaid vele? Ha jol latom abban mar van Anti Stick funckio is?
@@b.a.2808 Most tanulok, az hogy hogy var? Megoldottam, Horganyzottat tudtam a legjobban, panelectrode 2,5 pálcával simán gyulladt, nem ragadt oda. Csak ha hosszú a pálca nem egyenes a varrat. Remeg a kezem, a fejpajzsban semmit nem látok, meg le is esik a fejemről (az is IWELD).
Szia. Nagyon szuper lett a videó! A késobbiekben ajánlom a palack vételét, ugyanis a porbelestol sokkal szebben hegeszt és a porbeles huzal se olcsó. 1KG porbeles huzal kb annyiba kerul mint 5 kg "sima" huzal. Ha elfogadsz egy tanácsot az ESAB 12.50 vagy a 12.51 es huzalt ajánlanám. Ja! és háztáji barkácsolásra a 0,6 de profibb hegesztésre a 0,8 vígan elég.
Én is támogatom a védőgázra való átállást, főleg műhelyben, mert a porbeles valami iszonyat módon füstöl, állandóan törölgettem a pajzsot, azt meghagyom kinti munkára, ahogy a gázt lefújná a szél. Védőgázzal meg mintha új gépe lenne az embernek. Az 5 kilós, 0,9-es porbelst 18 ezerért vettem, a sima 0,8-ast meg 5 ezerért.
@@vfarkas1 én a porbelest nem használtam mivel a hegesztőmön nem lehet a polaritást felcserélni, de mivel a gépemen van bevont elektródás lehetőség is, ezért kültérben ezt használom. Vékony 2-es pálcával már 1mm eres pléhet lehet hegeszteni, persze óvatosan.
Hehe☺ nekem is az első hegesztőgèp amit a nagypapàmtòl örököltem,szenvedtem is vele rohadt sokat. Utàltam vele dolgozni, mert nem tudtam vele normàlisan hegeszteni. Persze èn voltam a bèna . Mèg jò, hogy van a youtube ès ott talàltam indai oktatò videòt ès ott mutattàk, hogy kell tartani a pàlcàt meg mindent, ès làss csodàt, sokkal jobb varratot sikerült vele csinàlni. Amùgy ha patent a varrat meg jòl van beàllitva a gèp akkor a salaknak akkor szinte le esik ròla. Hozzàteszem nekem csak ritkàn volt ilyen☺. Èn is a pòrbeles cuccra kèszülök.
Na én meg végre gázra váltottam. Jó a porbeles, de az a baj, hogy akkora füstöt csinál, hogy meg lehet dögleni a műhelyben. És a salak drótkeféséséből is elegem lett.
Sziasztok. Nekem egy varstroj varex 120/160 transzformátoros hegesztőm van. Eddig csak egy fázisról használtam, ami azt jelenti hogy 120A a max így. De a 2.5mm OK46. 16 elektródát kb 70-90 amper közötti beállítással viszi mint a piros 7-es.
Egy jó trafó sem rossz. Nekem egyrészt gyenge trafóm volt, másrészt itt nálunk a hálózati feszültség sem volt túl stabil, ezért is jobb nekem egy inverter. Meg persze más előnyei is vannak. De aki tud, a nyilván trafóval is tud...
@@rackaandroll Tudásnak nem nevezném, még eléggé kezdő vagyok. Régóta meg akarok tanulni hegeszteni (elfogadható) minőségben. Egyébként egy inverteres lesz a következő lépcső nekem is. Minél korszerűbb valami, annál felhasználóbarátabb.
Szia, A 205 iweld működik 0.9 porbeles huzallal is? kell valamit ehez cserélni a gépben? ( a gyári leírásában 0.6-0.8 huzalt ír. ) 1kg-os porbeles dobbal is kompatibilis? Köszönöm válaszod.
Szia! Igen. A huzaltovábbító görgőt kell recésre cserélni (vagy megfordítani, ha az egyik hornya recézett) a porbeles huzalhoz. Valamint a polaritást is fel kell cserélni a vedőgázos hegesztéshez képest. A porbelesnél a munkakábel legyen a negatívban. Valószínűleg levehető a tengelyről a műanyag "szélesítés", és úgy rámegy az 1 kilós dob is. De ezt nem próbáltam, úgyhogy nézd meg a gépeden, hogy így van-e.
Szia! Jó videó, meg az előző is az volt (ahol az eljárások közti különbségről beszélsz). Nekem koppra ugyanilyen gépem van (Gorilla pocketpower 170) és bevont elektródával már egész jól megy a történet. Viszont, mivel vékonyabb anyagokat is szeretnék hegeszteni, váltani szeretnék pont valami hasonlóra, mint a pocketmig aluflux 205. Elsősorban porbeles használatban gondolkodom, mert itthonra elég az. A kérdésem csak annyi, hogy többször is említed, hogy 0,9 mm-es huzallal használod, holott ez a gép spec szerint 0,8 mm-eset tud maximum. Ez nem okoz problémát? Fogalmam sincs pontosan hogyan működik belül, mert még nem használtam huzalos gépet, csak bevont elektródásakat.
Ez a gép 1mm huzalt legalább tud, mert olyan áramátadó és tológörgő is van hozzá gyárilag. Porbeles huzalból a leggyakoribb méret a 0.9 mm (pl. a Iweld huzal is olyan).
Sokat láttam fatert táncolni kapuhegesztés közben (Strandpapucs, nadrág, félmeztelen. De olyan varratot rakott, mindig azt néztem amikor zártam a kaput, hogy azt hogy.
"...veszek majd palackot." Bérelni is lehet havi párszáz forintért és akkor nem a te problémád a palack karbantartása. Ha nem használod akkor visszaviszed, persze ha sok gáz maradt benne, akkor az szívás.
A Messertől lehetett régebben palackot vásárolni, nem tudom, hogy most lehet-e még. Eddig 3-4 alkalommal fogyott ki az argon palackom, szó nélkül kicserélték. Nem megtöltötték, kicserélték. Legutóbb egy szerződött gázcsere telepen beszélgettem erről, ott azt mondták, hogy alapvetően a gyár intézi az időszakos nyomáspróbákat, ha lejárt palack jön be, akkor kicsivel több pénzt kérnek, de nem szopatják a vevőt. Ha több éve lejárt palack az már nehezebb ügy, de meg szokták oldani. Ez persze egy telep a sok közül, van is már egy éve, hogy cseréltem náluk..
@@rackaandroll Szia! Válaszolt az Iweld. Azt írták, hogy az általam kinézett (IWELD FALCON 5.5, de alapjában az összes) fejpajzs jó az összes hegesztési módszerhez. Sokan idegenkednek az automata pajzsoktól mert a késésük miatt (0.1 mp) féltik a szemüket. Én úgy gondolom, hogy ha kell mind a 2 kezed és a gyújtás pillanatában pislantasz egyet (szerintem ezt a legtöbben a hagyományos pajzsoknál is reflexből megteszik) akkor nem lesz baj.
@@zoltangyulakucsera6268 Automata fejpajzs nélkül szerintem nem lehet normálisan dolgozni. Nekem még soha nem volt az elsötétedés késedelme miatt gondom a szememmel. Mivel az elektromos ív és ezáltal az általa kibocsátott szemre káros sugárzás lényegileg minden hegesztési módszernél (kivéve persze a lánghegesztést) azonos, ezért nem kell eljárásonként más pajzs. A késleltetés, az érzékenység és az elsötétedési mérték állíthatósága nélkül lehet élni, de néha jól jönne.
@@rackaandroll A Falcon-on állítható az elsötétedés mértéke és a kivilágosodási késleltetés. A legjobban az tetszik, hogy 4 érzékelős. Így nem tudod kitakarni (legalábbis nagyon extrém lenne) így elkerülhető a "bevillanás". Az sem utolsó szempont, hogy 100x100 mm (5.5") a látómező.
3 роки тому
Nem tudom mi a véleményed az élelmiszer boltokban kapható (Parkside, Workzone, Ferrex?) porbeles hegesztőkről, volt már velük valami tapasztalatod?
Személyes tapasztalatom nincs ezekkel. Mivel én elég sokat hegesztek, olyan gép kellett, ami 5 kg-os huzaldobot is befogad és cserélhető a munkakábele. Így az említett olcsó gépek nekem kapásból kiestek... Amúgy kíváncsi vagyok mire lehetnek jók, mert amúgy nekem jó tapasztalataim vannak az általad említett márkákkal.
Az "autosimogatósok csináltak a LIDL-ös gépről tesztek, és nemigazán voltak jó véleménnyel róla. Amire emlékszem, hogy a huzaladagolás például késett, már elengedték a ravaszt, de még tolta a huzalt, illetve előbb tolta a huzalt minthogy rákapcsolta az áramot.
@@rackaandroll Az élelmiszeráruházak inverteres bevont elektródás hegesztőgépei ugyanúgy egy kihalófélben lévő állatfaj utolsó egyedei, mert nem tudják a "trükköket", mint arc force, hot start, stb., amit az Iweld tud például. Porbeles gépeikkel az a baj, hogy gagyi a porbeles huzal minősége, amit adnak a géphez, ez eleve "elrontja" a hegesztési minőséget, plusz a gépek műszaki tudása is alatta marad jóval a mai elvárt színvonalnak. Későn adagol a pisztoly (késik), illetve túltol, mikor leállítja az ember. Szóval felejtős, aki nyugalmat akar magának és nem szitkozódni.
@@greenseamussel8018 Ahogy írtam is korábban, nekem ezekkel nincs tapasztalatom. De sejtettem, hogy ilyesmi a helyzet ezekkel a gépekkel. Jó, hogy leírtad.
Szia! Karosszériamunkákhoz a MIG/MAG (védőgázos fogyóelektródás) módszerek a legalkalmasabbak. (Legközelebb, ha hozzászólsz, nyugodtan használd a szükséges ékezeteket és írásjeleket is.)
Na jó, elhiszem (ja nem hiszem el) azt, hogy a házépítéshez a legfontosabb a hegesztőgép. Ahhoz leginkább cement kell meg kőműves. IWELD ide, IWELD oda, IWELD jó, IWELD a legjobb, ez a video is IWELD-ről szól, Az IWELD palettája teljes egészében kínai, nem magyar.
Szia! Nem mondtam, hogy a legfontosabb a házépítéshez, csak azt, hogy kell hozzá az is. És azt sem mondtam, hogy magyar gyártmány, csak azt, hogy magyar cég. És azt sem mondtam, hogy a Iweld a legjobb, csak azt, hogy nekem az van, és eddig bevált.
@@rackaandroll Belső ember mondta, hogy Magyar fejlesztés és/vagy javaslatra, a gyártóssor melletti ellenőrzéssel messzi távol keleten gyártott, itthon egyesével bevizsgált eszközről van szó. Pocket 190-est vettem otthonra, ugyanezt az elektródát adták hozzá, egy automata fejpazssal.
@@b.a.2808Amikor rámész a bal oldali gombbal és lépteted ráugrik, akkor a tekerővel váltja az "ON-OFF" ot. asszem. Felhívtam az IWELD céget, megadtak egy számot. Az vette fel, aki ezeket a gépeket fejleszti, teszteli. Tudja, hogy hiányos a használati útmutató, majd pótolják a honlapról le lehet tölteni. Nekem telefonon elmondta mi micsoda. Normális volt nagyon. Nem vette fel, de később visszahívott.
Gratulálok, jó a videó!
A co2-es inverternél az enyémnél polarítást kell fordítani ha pálcával hegesztek.
Igen, a Pocketmig 205 esetében is így van.
Szia! Nekem is Iweld Pocket mig gépem van csak 185 Amperes, de ugyan ezt tudja. Nagyon beleszerettem. Egy jó tanács ha veszel palackot, ne co.-t hanem CORGONT vegyél. Sokkal jobb, és nem hajlamos a lefagyásra mint a co. Igaz kicsit drágább a cseréje de sokkal jobb lessz. Köszi a videót, nagyon jól és érthetően elmondtál mindent. Gratulálok hozzá.
Köszönöm a tanácsot. Ha eljön az ideje, emlékezni fogok rá.
Nagyon hasznos volt, köszönöm Rackaindustrial 😉
Nagyon szívesen. Jó tudni, hogy van haszna a videóknak.
Érdeklődéssel szoktam nézni az áltakad feltöltött videókat, öröm nézni amit csinálsz. Informatív az összeállítás, különösen jó hallgatni ahogy jól fogalmazva, választékosan beszélsz. Manapság ez nagy kincs!
Szeretnék kérdezni is... Hobbi barkácsoló vagyok, elsősorban fával dolgozom, de időnként heggesztenem is kell. Nekem is volt trafós gépem, majd kisebb inverteres, végül tavaly hosszú gondolkodás utan vettem egy Pocketmig Aluflux 105-öst. Sajnos kicsit elment a kedvem tőle, mert nagyon fröcsköl, a varrat mellett is tele van az anyag odafagyott apró fémgömbökkel, amelyeket nehéz letisztítani.
Lehet hogy a beállítások nem jók?
Szia! Gondolom az Aluflux 205 gépre gondoltál. Ha porbelessel használod, az sajnos még az ideális beállításokkal is fröcsköl. Ha sima huzal és védőgáz, akkor, ha nagyon fröcsköl, valószínűleg a beállításokkal van gond. Alapból 100 A és 20 V egy jó kiindulás, ahonnan az anyagvastagság és a varrat típusa és helyzete szerint kell pontosítani.
@@rackaandroll Szervusz köszönöm a válaszodat! Valóban mellé ütöttem a gép tipusszámánál, Aluflux 205-ös. Eddig csak porbeles huzallal használtam mert nincs palackom, de már beterveztem egy beszerzését.
Megnéztem azt a filmet is, amelyben magadról, világlátásodról, motivációidról beszélsz és érdekes párhuzamokat fedeztem fel az eddig megtett életutunkban...
Én is egy olcsó iweld mma gépet használok itthon barkácsolni (pocketpower 150). Varrat külalakban/minőségben semmi különbséget nem vettem észre a korábban használt trafómmal húzott varratokhoz képest de az ívgyújtása és az ívtartása egy álom a trafóhoz képest. Az klassz lett volna, ha raknak a gépre egy egykezes hordozó fogantyút gyárilag mert az hiányzik nagyon. Amúgy meg vagyok vele elégedve. Könnyen használható gép, szépen dolgozik.
Valóban jó lenne rá egy fogantyú, mert a vállpántál fogva kicsit nehézkes pl. arrébb tenni.
Nekem is 150es van. Én vissza hajtogattam a vállpántot és így fogantyú lett belőle :)
@@bertalankrasznai8703 Az újon már van. Ma vettem. Csak vasat nem amin gyakorolhatok.
@@irasenaplo9127 Hogy nez ki az uj? Tudsz kepet kuldeni? Valamiben valtozott? Milyenek a tapasztalaid vele? Ha jol latom abban mar van Anti Stick funckio is?
@@b.a.2808 Most tanulok, az hogy hogy var? Megoldottam, Horganyzottat tudtam a legjobban, panelectrode 2,5 pálcával simán gyulladt, nem ragadt oda. Csak ha hosszú a pálca nem egyenes a varrat. Remeg a kezem, a fejpajzsban semmit nem látok, meg le is esik a fejemről (az is IWELD).
Szia. Nagyon szuper lett a videó! A késobbiekben ajánlom a palack vételét, ugyanis a porbelestol sokkal szebben hegeszt és a porbeles huzal se olcsó. 1KG porbeles huzal kb annyiba kerul mint 5 kg "sima" huzal. Ha elfogadsz egy tanácsot az ESAB 12.50 vagy a 12.51 es huzalt ajánlanám. Ja! és háztáji barkácsolásra a 0,6 de profibb hegesztésre a 0,8 vígan elég.
Köszönöm. Hát igen, a porbelesből 20 ezer Ft. az 5 kilós tekercs.
Én is támogatom a védőgázra való átállást, főleg műhelyben, mert a porbeles valami iszonyat módon füstöl, állandóan törölgettem a pajzsot, azt meghagyom kinti munkára, ahogy a gázt lefújná a szél. Védőgázzal meg mintha új gépe lenne az embernek. Az 5 kilós, 0,9-es porbelst 18 ezerért vettem, a sima 0,8-ast meg 5 ezerért.
@@vfarkas1 Igen, az engem is nagyon zavar, hogy a porbelesnél percenkét törölgetni kell a pajzs plexijét a rárakódó füst miatt.
@@vfarkas1 én a porbelest nem használtam mivel a hegesztőmön nem lehet a polaritást felcserélni, de mivel a gépemen van bevont elektródás lehetőség is, ezért kültérben ezt használom. Vékony 2-es pálcával már 1mm eres pléhet lehet hegeszteni, persze óvatosan.
Hehe☺ nekem is az első hegesztőgèp amit a nagypapàmtòl örököltem,szenvedtem is vele rohadt sokat. Utàltam vele dolgozni, mert nem tudtam vele normàlisan hegeszteni. Persze èn voltam a bèna . Mèg jò, hogy van a youtube ès ott talàltam indai oktatò videòt ès ott mutattàk, hogy kell tartani a pàlcàt meg mindent, ès làss csodàt, sokkal jobb varratot sikerült vele csinàlni. Amùgy ha patent a varrat meg jòl van beàllitva a gèp akkor a salaknak akkor szinte le esik ròla. Hozzàteszem nekem csak ritkàn volt ilyen☺. Èn is a pòrbeles cuccra kèszülök.
Azt az indiai oktató videót belinkelhetnéd...
Na én meg végre gázra váltottam. Jó a porbeles, de az a baj, hogy akkora füstöt csinál, hogy meg lehet dögleni a műhelyben. És a salak drótkeféséséből is elegem lett.
Sziasztok. Nekem egy varstroj varex 120/160 transzformátoros hegesztőm van. Eddig csak egy fázisról használtam, ami azt jelenti hogy 120A a max így. De a 2.5mm OK46. 16 elektródát kb 70-90 amper közötti beállítással viszi mint a piros 7-es.
Egy jó trafó sem rossz. Nekem egyrészt gyenge trafóm volt, másrészt itt nálunk a hálózati feszültség sem volt túl stabil, ezért is jobb nekem egy inverter. Meg persze más előnyei is vannak. De aki tud, a nyilván trafóval is tud...
@@rackaandroll
Tudásnak nem nevezném, még eléggé kezdő vagyok. Régóta meg akarok tanulni hegeszteni (elfogadható) minőségben.
Egyébként egy inverteres lesz a következő lépcső nekem is. Minél korszerűbb valami, annál felhasználóbarátabb.
Szia, A 205 iweld működik 0.9 porbeles huzallal is? kell valamit ehez cserélni a gépben? ( a gyári leírásában 0.6-0.8 huzalt ír. ) 1kg-os porbeles dobbal is kompatibilis? Köszönöm válaszod.
Szia! Igen. A huzaltovábbító görgőt kell recésre cserélni (vagy megfordítani, ha az egyik hornya recézett) a porbeles huzalhoz. Valamint a polaritást is fel kell cserélni a vedőgázos hegesztéshez képest. A porbelesnél a munkakábel legyen a negatívban. Valószínűleg levehető a tengelyről a műanyag "szélesítés", és úgy rámegy az 1 kilós dob is. De ezt nem próbáltam, úgyhogy nézd meg a gépeden, hogy így van-e.
@@rackaandroll Köszönöm a gyors választ.
Szia! Jó videó, meg az előző is az volt (ahol az eljárások közti különbségről beszélsz). Nekem koppra ugyanilyen gépem van (Gorilla pocketpower 170) és bevont elektródával már egész jól megy a történet. Viszont, mivel vékonyabb anyagokat is szeretnék hegeszteni, váltani szeretnék pont valami hasonlóra, mint a pocketmig aluflux 205. Elsősorban porbeles használatban gondolkodom, mert itthonra elég az. A kérdésem csak annyi, hogy többször is említed, hogy 0,9 mm-es huzallal használod, holott ez a gép spec szerint 0,8 mm-eset tud maximum. Ez nem okoz problémát? Fogalmam sincs pontosan hogyan működik belül, mert még nem használtam huzalos gépet, csak bevont elektródásakat.
Ez a gép 1mm huzalt legalább tud, mert olyan áramátadó és tológörgő is van hozzá gyárilag. Porbeles huzalból a leggyakoribb méret a 0.9 mm (pl. a Iweld huzal is olyan).
Sokat láttam fatert táncolni kapuhegesztés közben (Strandpapucs, nadrág, félmeztelen. De olyan varratot rakott, mindig azt néztem amikor zártam a kaput, hogy azt hogy.
Azért én továbbra is ajánlom a védőfelszerelést. :-)
"...veszek majd palackot." Bérelni is lehet havi párszáz forintért és akkor nem a te problémád a palack karbantartása. Ha nem használod akkor visszaviszed, persze ha sok gáz maradt benne, akkor az szívás.
Ahol és érdeklődtem (siófoki Linde lerakat) ott azt mondták, hogy a 4.3 m3-es palack bérleti díja 40 ezer Ft/év.
A Messertől lehetett régebben palackot vásárolni, nem tudom, hogy most lehet-e még. Eddig 3-4 alkalommal fogyott ki az argon palackom, szó nélkül kicserélték. Nem megtöltötték, kicserélték. Legutóbb egy szerződött gázcsere telepen beszélgettem erről, ott azt mondták, hogy alapvetően a gyár intézi az időszakos nyomáspróbákat, ha lejárt palack jön be, akkor kicsivel több pénzt kérnek, de nem szopatják a vevőt. Ha több éve lejárt palack az már nehezebb ügy, de meg szokták oldani. Ez persze egy telep a sok közül, van is már egy éve, hogy cseréltem náluk..
Szia, jo video. A CO gepedet hol vetted?
Szia! Köszönöm! Egy webshopban, ahol akkor éppen akciós volt.
Pont így szakadozik nekem is az ív a pp170-el. Álom ide, álom oda...
Mi az álom?
Sziasztok! MMA hegesztéshez milyen IWELD pajzsot ajánlanátok? A True
Color technológiásokat néztem de valahol azt írták, hogy azok AWI-hoz
valók.
Ez engem is érdekel, mert jelenleg egy olcsó, semmilyen szempontból nem állítható Z-tools pajzsom van, de jó lenne kicsit feljebb lépni.
@@rackaandroll Szia! Most írtam az IWELD-nek. Ha kapok választ akkor mindenképpen megírom.
@@rackaandroll Szia! Válaszolt az Iweld. Azt írták, hogy az általam kinézett (IWELD FALCON 5.5, de alapjában az összes) fejpajzs jó az összes hegesztési módszerhez. Sokan idegenkednek az automata pajzsoktól mert a késésük miatt (0.1 mp) féltik a szemüket. Én úgy gondolom, hogy ha kell mind a 2 kezed és a gyújtás pillanatában pislantasz egyet (szerintem ezt a legtöbben a hagyományos pajzsoknál is reflexből megteszik) akkor nem lesz baj.
@@zoltangyulakucsera6268 Automata fejpajzs nélkül szerintem nem lehet normálisan dolgozni. Nekem még soha nem volt az elsötétedés késedelme miatt gondom a szememmel. Mivel az elektromos ív és ezáltal az általa kibocsátott szemre káros sugárzás lényegileg minden hegesztési módszernél (kivéve persze a lánghegesztést) azonos, ezért nem kell eljárásonként más pajzs. A késleltetés, az érzékenység és az elsötétedési mérték állíthatósága nélkül lehet élni, de néha jól jönne.
@@rackaandroll A Falcon-on állítható az elsötétedés mértéke és a kivilágosodási késleltetés. A legjobban az tetszik, hogy 4 érzékelős. Így nem tudod kitakarni (legalábbis nagyon extrém lenne) így elkerülhető a "bevillanás". Az sem utolsó szempont, hogy 100x100 mm (5.5") a látómező.
Nem tudom mi a véleményed az élelmiszer boltokban kapható (Parkside, Workzone, Ferrex?) porbeles hegesztőkről, volt már velük valami tapasztalatod?
Személyes tapasztalatom nincs ezekkel. Mivel én elég sokat hegesztek, olyan gép kellett, ami 5 kg-os huzaldobot is befogad és cserélhető a munkakábele. Így az említett olcsó gépek nekem kapásból kiestek... Amúgy kíváncsi vagyok mire lehetnek jók, mert amúgy nekem jó tapasztalataim vannak az általad említett márkákkal.
Az "autosimogatósok csináltak a LIDL-ös gépről tesztek, és nemigazán voltak jó véleménnyel róla. Amire emlékszem, hogy a huzaladagolás például késett, már elengedték a ravaszt, de még tolta a huzalt, illetve előbb tolta a huzalt minthogy rákapcsolta az áramot.
@@rackaandroll Az élelmiszeráruházak inverteres bevont elektródás hegesztőgépei ugyanúgy egy kihalófélben lévő állatfaj utolsó egyedei, mert nem tudják a "trükköket", mint arc force, hot start, stb., amit az Iweld tud például. Porbeles gépeikkel az a baj, hogy gagyi a porbeles huzal minősége, amit adnak a géphez, ez eleve "elrontja" a hegesztési minőséget, plusz a gépek műszaki tudása is alatta marad jóval a mai elvárt színvonalnak. Későn adagol a pisztoly (késik), illetve túltol, mikor leállítja az ember. Szóval felejtős, aki nyugalmat akar magának és nem szitkozódni.
@@greenseamussel8018 Ahogy írtam is korábban, nekem ezekkel nincs tapasztalatom. De sejtettem, hogy ilyesmi a helyzet ezekkel a gépekkel. Jó, hogy leírtad.
Jöhet nyugatan.
Salak leverésénél is erősen ajánlott a védő szemüveg vagy maga a pajzs.Durva dolog a meleg salak arcba vagy szembe.
Szia! Köszönöm! Akkor még nem tudtam, azóta viszont már én sem csinálom másképp.
auto lemehez ez jollenne ,koroszzeria
Szia! Karosszériamunkákhoz a MIG/MAG (védőgázos fogyóelektródás) módszerek a legalkalmasabbak. (Legközelebb, ha hozzászólsz, nyugodtan használd a szükséges ékezeteket és írásjeleket is.)
@rackaandroll Szia és bocsánat gamer angol 60 % billentyűzet,
Na jó, elhiszem (ja nem hiszem el) azt, hogy a házépítéshez a legfontosabb a hegesztőgép. Ahhoz leginkább cement kell meg kőműves. IWELD ide, IWELD oda, IWELD jó, IWELD a legjobb, ez a video is IWELD-ről szól, Az IWELD palettája teljes egészében kínai, nem magyar.
Szia! Nem mondtam, hogy a legfontosabb a házépítéshez, csak azt, hogy kell hozzá az is. És azt sem mondtam, hogy magyar gyártmány, csak azt, hogy magyar cég. És azt sem mondtam, hogy a Iweld a legjobb, csak azt, hogy nekem az van, és eddig bevált.
IWELD ide IWELD oda, minden videohoz jönnie kell egy megmondó embernek!
@@rackaandroll Belső ember mondta, hogy Magyar fejlesztés és/vagy javaslatra, a gyártóssor melletti ellenőrzéssel messzi távol keleten gyártott, itthon egyesével bevizsgált eszközről van szó. Pocket 190-est vettem otthonra, ugyanezt az elektródát adták hozzá, egy automata fejpazssal.
@@irasenaplo9127 Hello! A POCKETPOWER 190 VRD -n hogy aktivalod az Anti Stick funkciot? A Menu-vel nem lehet kivalasztani (a kezikonyvben sem irja)
@@b.a.2808Amikor rámész a bal oldali gombbal és lépteted ráugrik, akkor a tekerővel váltja az "ON-OFF" ot. asszem. Felhívtam az IWELD céget, megadtak egy számot. Az vette fel, aki ezeket a gépeket fejleszti, teszteli. Tudja, hogy hiányos a használati útmutató, majd pótolják a honlapról le lehet tölteni. Nekem telefonon elmondta mi micsoda. Normális volt nagyon. Nem vette fel, de később visszahívott.