Не витримав годину. Безумовно, подяка за те, що зробили відео. Це робота, як не крути. Але не слід так зловживати часом глядачів. Життя вельми коротке, щоб годину слухати про ОДИН вмерлий акум. На доповідь на захисті дисертації дають 20 хвилин. Так за цей час треба розповісти про результати 4-річної роботи. А тут один акум.
@v.s.o.p так тут те саме, казки, повторює мантри, каже нісенітниці наче це перша інстанція, ручками перебирає товар в кадрі, має високий ступінь авторитетності, годує обіцянками
Ну як можна так брехати??? 17:36 - ні, на всі комірки електричне навантаження ОДНАКОВЕ. ЗОВСІМ ОДНАКОВЕ. Вони зєднані у ОДНЕ послідовне коло. На крайні комірки менше теплове навантаження - відвід тепла від них кращий ніж від решти. МЕНШЕ а не більше. 29:06 - також ні, вичерпане життя комірки на яке розрахував виробник. Подальше використання ДОПУСКАЄТЬСЯ. 35:25 - ні, подальша експлуатація можлива, але компанія CATL гарантії більше НЕ дає.
@@Nestor_Fremen , звідки ви берете цю маячню? Ну от чесно, звідки? Яким чином та внаслідок чого саме крайні елементи в батареях мають швидше деградувати?
Не згоден з тезою : "на комірці з нижчим опором буде більша напруга". 50:00 При однаковому протікаючому струмі через комірки, напруга буде вищою там де найвищий внутрішній опір. Закон Ома. U=I×R При збільшені внутрішнього опору, буде збільшуватись напруга.
@moya-sprava-admin ну, так, правильно ж. Перецитую Ваш коментар: "комірка з меншим опором, легше пропускає струм, в ній буде менше падіння напруги". Висновок: якщо менше падіння паруги, значить менша напруга на комірці. У відео Ви сказали навпаки. "У комірки з меншим опором, буде більша напруга."
@moya-sprava-admin Тобто, якщо "утрірувати", то при короткому замиканні джерела дивлення куском провідника(мінімальний опір), - ми отримаємо максимальну напругу на його кінцях? Ух... нічого собі... P.S. Висновок з ваших тверджень: На перемичках, які зєднують комірки між собою, вольтметр повинен показати вищу напругу ніж на комірках, тому що перемички мають меньший внутрішній опір ніж комірки.
не згоден з виснавками. тесту бмс не було, по нижнім порогам і верхнім, тесту "зарядки" господора не було. яка напруга в холосту на ній. просто все на конденсаторник списали і все) в мене конденсаторник стоїть, без бмс. блок живленя він же зарядка виставлений на напругу 3.55 на комірку, заряджений акум по факту більше аніж 95 відсотків. а балансир трошки переливає бо комірки б/в і не прям однакові по ємності. раз в кілька днів моніторю мультиметром. але коли немає розуміння що це таке, то треба брати не б/в, не нове. а всякі екофлови щоб воно саме регулювало. хоча там теж і акуми вмирають і все інше.
ну така зарядка - більше за все 14.6 буде давити до останнього. БМС - таки вони також 3.7В верх - буде легко, якщо не більше. Тут треба мати зарядку - яка налаштовується + смарт БМС - де можна висталяти границі напруги, наприклад 3.55В - вище вимикати, ну і балансир на БМС - який також можна налаштувати.
@@АндрійКона просто цікаво, а як ви собі уявляєте тест бмс на неробочих комірках? Я для кого даташит читав, 3 з 4 комірок НЕ можна використовувати, але тести бмс мають бути? Тести заради тестів? А може ще й тести зарядного робити на тій бмс?
@@moya-sprava-adminне думаю що ви об'єктивно відповіли на доволі слушне зауваження. Якось ви ж змогли зарядити, розрядити, провести заміри залишкової ємності... А згідно ваших слів - ви б не мали проводити заряд-розрів бо згідно даташит по опору елементи вже перевалили допуски і підлягали утилізації. Та ви ж пішли далі. Що ж стало на заваді при цьому всьому протестувати бмс, щоб ваша відео-десертація увійшла у підручник, як свого роду інструкція для діагностики і правильного встановлення діагнозу? Загалом про мідь ви перегнули "мама не сумуй", але до суті так і не дійшли
@@moya-sprava-admin , > просто цікаво, а як ви собі уявляєте тест бмс на неробочих комірках? Є щонайменше два шляхи. 1. Моніторинг (одночасний по всіх елементах) з логуванням всіх даних в реальному часі. 2. Тест на здорових та приблизно однакових елементах, але (дивися пункт перший) знов із моніторингом по всіх елементах, із логуванням. Ви знаєте, радіоінженери та електроінженери дуже добре уявляють, як саме має тривати тест БМС на будь-яких комірках. Навіть без акумуляторів, із участю необхідної кількості ЛБЖ. Із логуванням та аналізом отриманих даних, звісно.
Насправді корисної інформації в відео дуже мало, і вона очевидна. Маячні та відвертої дурісті, зокрема, про активні балансири, автор вже на реальний термін наговорив.
@@VaKula-ShmyrdjakNePrinjal ви викривляєте оригінальне речення, тому що живете в вакуумі і навколо вас сферичні коні. Виходьте на сонячне світло і живіть повноцінним життям, тут закони фізики трохи різноманітніші
@@moya-sprava-admin ні, вони якраз нормальні, сила струму в послідовному колі (а всі елементи акумулятора в такому і є) всюди майже (може відрізнятися на струм балансиру в дані ситуації, ну максимум на 1 A із 30-50А) однакова. Елементи будуть деградувати від різниці струмів 1А навантаженні 30-50А??? Що це за бред???
@@moya-sprava-admin , ви от зараз починаєте нести прутню, тому що ви роздратовані, тому що вас тикнули вашим писком у маячню, яку ви несете в нарід із типу розумним виразом обличчя. Давайте, ми подивимось, як ви собі риєте глибоку яму.
@@HighIntruder , причому його вже зі всіх боків штурхають, щоб припинив марити, але він не прокидається. Вже не перший раз він несе щось таке дивне в народ, але коментарі не допомагають.
1. Кабель 6 квадратів для такої збірки достатньо. Зарядне дає всього 20 А, і на розряд навряд чи буде споживання більше 50А. По ПУЄ для такого дроту допустимо до 50А і це щоб він не грівся. 2. Клапан не закритий. Якщо клапан спрацює то там буде такий тиск, що він легко відірве те БМС двосторонню стрічку. Цена призведе до виходу акума з ладу.
@@vadoovadimeich6555 дядьку, ви не пуе користуйтесь, а власним досвідом, тому що пуе не передбачає роботу в акумах, там але взагалі. Подивіться моє попереднє відео про магічні експерименти з перетином кабелю, може зрозумієте про що я кажу
@@vadoovadimeich6555 кабель такий струм витримає без питань, але може створити Вам проблеми із падінням напруги на ньому ж. ПУЕ розраховані на напругу 220-230В / 380-400В / 660-690В і падіння напруги на кабелі для такої високої початкової напруги - проблем не створює. Автор не вміє такого висловити без образ.
В ПУЕ проводи, кабелі, шнури. Дротів там нема, дріт - це "проволка" в перекладі на болотну. Питання чи ви взагалі відкривали те ПУЕ, коли там всі перерізи і струми чорним по білому ПРОВОДИ. І навіть маркування проводів до ДСТУ дому підтвердження. Розшифровка ПВ 3, ПВ-3нг: П - провід; В - вінілова ізоляція; 3 - клас гнучкості жили (підвищений); нг - не підтримує горіння. Ви ще про ПУЕ пишите ... Напишіть пукт ПУЕ, де є слово "дріт", для передавання електричного струму. А чому це важливо, що не один проект у вас не приймуть з дротами, а заставлять все виправити у відповідності з нормативними документами.
Амперів мля, АМПЕР. Одиниці вимірюмання не відміняються. При нормальному з'єднанні болти не мають брати участь в роботі, тільки контакт площини шини і клеми. Тому і отвори мають бути відповідні, для максимальної площі контакту.
@@gluk1470 я вам не те саме казав, ні? А тепер візьміть в руки тепловізор і подивіться що в реальності відбувається, бо там паралельне з'єднання провірників
> Одиниці вимірюмання не відміняються Укр правопис § 55: ... вольтів ... метрів, омів ... Підкажіть де шукати правило що ви назвали Або не вводьте людей в оману
@gluk1470 Український правопис. Київ, Наукова думка, 2005. II. Правопис закінчень відмінюваних слів. Іменник Уваги до правопису окремих закінчень II відміна Б. Множина § 55. Родовий відмінок . . . . . . . с.75 Той само параграф видав гугл у першій видачі, тому я його й вказав, поспішив. В останній версії правопису, бачу, посунулася нумерація. Це правило тепер під §89. Але не змінилося. Я просив вказівку на правило "одиниці вимірювання не відмінюються".
Дякую, пізнавально для новачків! Чекатиму відео про налаштування інверторів. Запланований хронометраж трошки насторожує, але дехто на серіали сотні годин витрачає... Думаю, довготривала експлуатація акумулятора варта ще кількох годинок збору інформації👍
Незрозуміло яким чином ви визначили ПОВНИЙ заряд комірок? Де в даташиту вказано що повний звряд це 3,60 вольт при струмі приблизно від 0,5 до 1 амперу току заряду😮 Це якись пирдець, так чином можливо нові комірки заброкувати (зиняйте, але це повна куйня, а не вимір ємності)
@@maximshevchenko2338 вам потриндіти, чи ніколи комірки лабораторником не заряджали? Про сс/cv шось чули? Залежність струму від напруги уявляєте, чи ви тільки калькулятором на дивані користуєтеся?
А як правильно потрібно збирати збірку? Чи обов'язково ставити DC автомат чи запобіжник на плюсову клему, та чи не буде він давати додатковий опір при зарядці? Бо фіг знає який там у нього внутрішній опір, і чи не буде він найслабшою ланкою в ланцюгу живлення? Чи можна БМС плату ставити догори ногами (коннекторами догори)?
Ви стільки гречаної вовни намололи, що воно ні на яку голову не налазить. БМСку не протестували ані на робочій струм, ані на напругу вмикання/вимикання. Звідки народилась вкрай чудернацька думка, що крайні елементи страждають більше за інші? Які, в біса, супервізори в БМСці? Ваші думки про роботу балансирів та їх вплив на елементи можна назвати щонайменше шкідливими. Якщо ви зберетесь таки робити відео про налаштування інверторів - то краще не беріться, чесно.
За специфікацією - який діапазон робочих напруг балансира і дельта напруг при якій він спрацьовує? Я маю схожий, але він працює 3-4,2 вольти тильки з дельтою 5мВольт. Хіба він балансує бездумно?
Згідний з Вами. Даний балансир балансує не постійно. Автор відео не зовсім розуміє про що говорить. На каналі є і корисні відео, і канал називається "Моя справа адмі" то ж якого чорта автор лізе у ті сфери де він зовсім нульовий. Деколи таку ахінею несе і з таким розумним виглядом ніби все знає і в цьому впевнений. В кожну сферу життя заліз і ніби про все знає. Краще хай займається профільною темою. Чому ж не перевірив при яких межах вмикається балансир? Яка напруга холостого ходу зарядного пристрою? Чи зарядний пристрій має режим CC-CV і може зменшувати струм під кінець заряду, чи зарядка "пакує" той акумулятор 20 амперами постійно. Така фігня з акумами стається від перезаряду вище норми або перегріву. І акуми 100% були б/в.
+++ Нічого валити на активні конденсаторнві балансири. Якщо автор сам не схотів його перевірити, то хоч би погуглив характеристики його або аналогічних.
@@chuchvych88у тому і проблема, що не всі балансири мають режим сну, навіть якщо написано що він є. І так, це треба тестувати... І можу сказати, що stand by режим дійсно може вивести з ладу батарею, якщо напруга буде 14,6в замість 13,8в які і є нормальними для stand by. І балансир, що не розрахований на такий режим, лише додасть проблем... Бо він дійсно може працювати постійно у таких умовах, бо він розрахований на cycle use(stand alone, як його назвав автор відео) ,a не на stand by... Для безперебійника потрібен інший балансир, а не такий... Але, якщо це саме cycle use, то він більш-менш підходить.
@@maxneyasit8130 Саме яких проблем додасть? Самому цікаво яким чином він може нашкодити. Якщо розбіжність мінімальна 5 мілівольт (0,005) то він нічого не балансує. Що балансир може зарядити комірку вище ніж напруга на зарядному пристрої? Неправильне зарядне - вина загибелі цього акума.
Струм в усьому ланцюгу однаковий, що в середені батареї, що в першому елементі. А температура під час великого навантаження, в середені підвищена. Тому центральні елементи, часто першими деградують. Так відбувається в Ніссан ліф.
Було цікаво чому вмер акумулятор, але я так і не осилив. Дуже багато слів. Дуже барато повторів. Багато тестувань акумуляторів. Але НЕ було тестування балансиру. НЕ було тестування зарядного пристрою. НЕ було тестування БМС. То хтож вбив акумулятор?
Зроби дільник із чотирьох резисторів, щоб струм протікав в пару ампер і підключи отой активний на 5 ампер, а потім зменшуй напругу до 3 вольт на резистор, тобто до 12 вольт і переконайся що він перестав балансувати з точністю до 5 мілівольт.
Ну ти теж видно ще той спеціаліст, закони Ома та Кіргофа щось з області фантастики. Як і той дойоб до клапанів, скотч звичайно сильно погіршить спрацювання алюмінієвого клапану який розриває значним тиском, наступного разу лейколастирем буду труби на опаленні ремонтувати, тиск там в рази нижчий має витримати, якщо скотч витримує тиск який роздуває призматик))))
підкажіть - є гібридний інвертор, який максимальний струм на комірку краще виставити бо кажуть щоб продовжити життя АКБ, заряжати 3.65 не варто . То який струм краще виставити ?
І в цілому, як кажу завжди клієнтам які притягують усяке на ремонт, гарна сбірка це там де підібрана хімія схожих комірок, а не наворочено всяких приблуд.
Спасибо за полезное видео ! У меня вопрос, мы пришли к выводу, что буферный режим для литий железо фосфата это оптимально. Но какое буферное напряжение лучше выставить , 3,35 вольт на ячейку или все 3,40 вольт ? 3,40 это 13,6 для 4 -х ячеек. Кстати, 13,5 - буферное напряжение для свинцовых аккумуляторов, у меня беспебойник APC 500,там акк. именно в таком режиме поддерживается постоянно.
Від 13.4 до 13.8 нормально. Взагалі після 13.4В в акумулятор вже нічого ллється, максимум 1-2% від ємності ще влізе. Але в ідеалі, іноді розряджати до 50% і заряджати до 14-14.6В, чисто для коректної роботи балансиру, якщо немає можливості відслідковувати балансування комірок. Наприклад якщо у вас запаяна заводська батарея в корпусі типу jsdsolar чи redodo
Главная проблема - гавняна не смарт бмс - в которой все точно настраивается , а не зашито абы що с завода . Не делайте так !!!! Вподобайка!!! Дякую за цікаве відео!!! 💙💛 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
14 вольт на 4 S вибирають в складі СЕС по причині майже неможливості втримати балансування за допомогою активного конденсаторного балансира на 5 ампер при струмах заряду в рази більші, тоді треба включати паралельно декілька таких на 5 ампер.
Я працював на фірмі LogicPower в аккумуляторному відділі. Приходили по гарантії аккуми, які були знищені БМСками. Тому шкодувати на якісну БМС, не потрібно.
Абсолютно відмінно працюють. Виключення (маленьке) лише для тих ДБЖ, які влаштовують двофазне заряджання, яке трохи тримає залізо-фосфат на підвищеній напрузі; але вони те роблять недовго.
@@Scorry мабуть малось на увазі, що в режимі зарядки не розрахований на ліфери ДБЖ видає 14,6 - 14,8В, а це може бути забагато, бо на більшості ліферів написано 14,2-14,4В максимум зарядки в builk режимі
@@Scorry Запитували не про повний заряд а про буферний режим підтримки після зарядки. В себе експериментальним чином встановив 13.4. При 13.4 зарядне інвертора найменше витрачає енергії на дозарядку зарядженого акумулятора. Там пару ват але всеж.
цей балансир має внутрішній вимикач по напрузі 3.0вольта і нижче просто вимикаеться. івін переливає з більш зарядженої комірки до менш зарядженої. основна функція бмс контроль напруги заряду розряду пасивний балансир при цьому регулює мізер неспівпадіння -десь приблизно соті долі. в тому що акумулятор майже загнувся скоріш за все винний перезаряд по силі струму що призвело до роздування комірок .тещо комірки не сжаті це реально погано це вкоротило їм вік приблизно в троє.
Я думаю що по опору трішки не так. Якщо опір перевищить 150% це значить 0,33+0,49=0,82. Деякі виробники пишуть що 70% залишкової ємкості комірка зношена. Але можна використовувати далі. Навіть число циклів одні приводять до 80% інші до 70%. (маркетинг) Потрібно перевірити зарядку до якої напруги вона заряджає. Іще невідомо чим могли пробувати їх заряджати.
Ну да, точно потрібен високоточний прес та динамометр адже 1500-5000Н це високоточна одиниця)))) розбіжність в яку потрібно попасти всього в межах 200% від мінімального)
Та все банально просто. Коли показали зарядку стало все зрозуміло. Проблем в цій збірці багато. Але критична та, що акумулятор постійно тримали на зарядці в 14.6В. Різні ліфери витримують по різному, але достатньо залишити ліфери на тиждень-місяць на постійній зарядці в 14.6В як їх починає роздувати, та вони стрімко деградують. Народ понакупляв китайських зарядок з фіксованою напругою в 14.6В. Але це напруга повного заряду, після досягнення якої зарядку треба обов'язково вимкнути. НЕ МОЖНА постійно тримати акумулятори при цій напрузі. Напруга буферного заряду для ліферів 13.6-13.8В. Максимум 13.9В, якщо треба щоб балансир почав працювати.
@@pikaz6759 Та нічим там БМС не керує. Бо 14.6В це штатна максимальна напруга зарядки. Просто треба мозок включати, коли будуєш систему та залишаєш її увімкненою в режимі 24х7. Розкажіть спеціалістам Екофлоу та Блуетті, що float та stand-by у ліферів не існує. Вони з вас поржуть. Вони ж не знали і роблять всяку фігную.
На жаль розповідь автора про конденсаторні балансири базується на ложному міркуванню і незнаннях. Це витяг з документації: Початкова напруга балансу: 3,0 В-4,2 В Балансна кінцева напруга: 2,9 В (у стані сну при зниженій напрузі) Максимальний струм балансу: різниця напруг у всіх елементах становить 0,1 В1 А; 0,5 В 3,5 А; 1,0 В 5,5 А (випробування кабелю 18 awg 30 см), більша різниця напруг у елементах матиме більший балансовий струм. 3S струм спокою Повний стан: (4,2 В*3 клітинки) 12,6 В 12 мА 4S струм спокою Повний стан: (4.2v*4cell) 16.5V 15mA 7S струм спокою Повна потужність: (4,2 В*7 осередків) 29,4 В 15 мА 8S струм спокою Повна потужність: (4,2 В*7 осередків) 33,6 В 14 мА Робочий струм у режимі вимкнення живлення в режимі сну становить менше 0,1 МА
Спасібо за лекцію,я канешно заснув,но потім прокинувся,і почав міркувати,як акумум може бути в буферному режимі,коли бмс відрубала мінус?Це майбуть бмс там хренова,чи на літійінний стоїть...
Дуже схоже, що в цій збірці були використані акумулятори-комірки з аліекспрес, які часто приходять з Китаю уже добряче підгулявшими і тими, які бачили життя. Комірки, з яких вижали майже всі соки, а останні пару крапель продали "лохам" в інші країни. Ну а в сумі з такою експлуатацією маємо вздуття через 1-2 роки
Налил води то ладно сейчас балаболов спецов развелось. Но когда ты начинаешь рассказывать что надо сжать банки это пепебор. Сколько можно повторять друг за другом этот корявый перевод. Не сжитать их надо а только ограничить возможное разширение. Давление которое должно выдерживать конструуция и указано. Ты делаешь вид что понимаешь а в итоге как попугай.
мені здається, що виробник аккумів краще знає, стискати чи ні. До чого тут переклад, якщо виробник чомусь дає силу стиснення не 0 Н, а 150..500кг. Як можна 'обмежити розширення' з силою 500кг?? На раххунок 'корявого переводу' . який у тебе рівень знання китайської?? бо на англійській preload force - це сила попереднього натягу (преднатяжения на російській). що означає, що вони мають бути стиснені. А тиснуться вони для того, щоб пластини всередині були якомога ближче один до однго і між ними відстань не збільшувалась при випаровуванні електроліту при підвищенні температури. бо це приведе до збільшення внутрішнього опору і в подальшому вже саморозігріву із ще більшим виділенням газу
@@edfiw89 Там пластины ? Ты откуда вылез , суперумник ? И как ты сделаешь замер силы сжатия ? Давай , ответь , но перед этим купи хоть один аккумулятор и сожми его силой 500 кг . Ржу с таких специализдов !!!!
на алі є блок за пару гривень, який дивиться до скількох вольт вже заряджено акум і може фізично відключати зарядку. тобто можна задати наприклад 14 в межу відключення
Не зрозумів про БМС, та дроти. Так, дроти шлак повний, але переріз не той, для комірок 80АГ, і БМС умовно 100А. Є бмс, у народі "Біла" на ній 100А вказано (Як на заборі) а по факту 30-40 це макс що може. Робив 2 збірки для себе (Так, я розкошелився на норм дроти) у одній стоїть 50АГ комірки, 40А БМС, дроти 4АВГ (Це біля 5.2мм2) і це близько 40А. але цей акб живить через ДСДС повишайку, модуль на туреС порт, потужністью 100Ватт. там 3А це макс що буде, ну добре нехай 5А буде. Ні бмс, ні дроти, не потрібні такого січення. Дроти брались, тому що були, у залишку, з іншої збірки. БМС 40А, тому що смартовська потрібна була, ЖК БМС мінімум на 40А була. Але, враховуючи єксплуатацію, вважаю що запас у разів 20 мінімум. По другому акб - 300АГ комірки, 100А БМС, 25мм2 дроти і т.д. БМС не відповідає комірка, брати на 300А??? живить інвертор на 1кВт, тому теоритично 100А там може бути, але повсякденно включено комп, роутер, 2 лампочки лед. Тому не знаючи що будуть включати у цей акб, казати що переріз 6мм2 не вірно - не вірно ) БМС - ну знов таки, 100А сумніваюсь що є, і подруге, можливо вона або була у наявності, або аналог був значно дорожчий. свою функцію вона наче виконує, а якщо ставити більшу ніж потрібно - більше впевненності може бути ) (не на цю, ця стрьомна, капець просто)) Відео - Лайк, але як казали вище - дійсно багато зайвої води.
Щось ви дуже багато на говорили. Нісан ліф який наїжає 150 тис кілометрів легенько там болт стальний не лужені пластини і воно 10 років проїзжає без окислів і проблем. Січення проводів то звичайно жах.
Забув додати що для імітаціі внутрішнього опору підключав полімерні конденсатори із спаленого на 5 ампер паралельно прецизійним резисторам на 2 ома з потужністю 20 ватт.
Китайський інвертор, бмс не інверторна, 4s, ручні налаштування - булк 13.7в, флоат 13.4в, cutoff 11.7в, але soc все одно 99%. Не дуже зрозуміло як визначити soc 90%, в таблицях пишуть 13.4, але чи не замало для булк 13.4
@@Scorry Так а по суті є що сказати? Це параметри більшості недорогих (та й дорогих, як Smart IP43 Charger) інверторів. Флоат 13.4-13.5 ніяким чином не впливає на акб
Очікував тести зарядника, бмс і балансиру з осцилографом Схемотехніку автор не знає, ПУЕ не читав, й за фахом не навчався, судячи з відео. Сподіваюсь ви заповните ці прогалини. Внутрішній опір мідної шини? Що це, з яких пір провідники стали джерелами ЕРС? з яких піз багатопроволочний дріт став твердим? Доречі вам варто би почитати визначення слів "кабель і "дріт". 25й перетин? Ви в житті 25 квадратів дроти бачили? 25ка це вже шина в підїзді багатоповерхівки=) Як ви міряєте опір дроту? можливо ви міряєтере опір контаку між клемами вашого пристрою для замірів та дроту? А пристрій сертифікат повірки має? Що таке "перезаряджання"? +-200Н, діапазон в 3.5 КН це не високотоний тиск. А чим стикання шпильками відрізняється від тису? Тиск в парелельниь світ прикладається? Більш того, вам би спочатку самому розібратись в яких умовах відсутність тиску відіграє роль, і з яких причин (про це ні слова не сказано) Чому не дали тиск при тестуванні? В даташиті ж явно написано про тиск. Та й ви сам щось там казали про тиск. Про списання зовсім смішно. Виробник гарантує тільки втрату ємності при кількості циклів. Бажаю вам почитати ПУЕ. А ще розібратися в схемотехніці. Струм в послідовному колі буде однаковим на ВСІХ елементах кола. відрізнятися буде падіння напруги. Якщо ви не вкурсі, літій живе краще при недозаряді та неповному розряді. Балансир основну роль грає для того щоб дозаряджати ячейки при зарядці, коли зарядка упреться в ячейки які заряджаються швидше.
Для ферма,не имеет смысла балансировка при напряжении ниже 3,5в.Необходим нормальный активный балансир с реальным током в 1 - 2 а при разнице 0,1в (конденсаторный балансир при разнице в 0,1в дает ток всего0,6в ,по китайскому даташиту,но так как он работает всего пол периода,то ток всего 0,3а) и окончание заряда по снижению тока до уровня ,скажем 1а при заряде до 3,65в. Снижение зарядного тока - 100% выход на емкость каждой ячейки.При использовании правильного балансира при заряде ни одна ячейка не выйдет за 3,65в.Правильных балансиров на китае в продаже нет.
Ячейки начинают разбегаться на 3,40-3,45v вот тогда и нужно включать балансир. Конкретно этот балансир нормально работает, если ячейки не в сильном разбалансе. А вообще для зарядки лифера лучше подходят пассивные балансиры. Где-то на ютубе видел у мужика пассивные балансиры с изменяемым током, т.е. чем больше напряжение тем больше ток на балластном резисторе. Это по-моему идеальный вариант
@@Nestor_Fremen Посмотри про конденсаторный китайский балансир у меня ,там есть и каким он должен быть.А про разбег акумов легко видно по зарядной характеристике.
@@Mishutka-i9m смотря каким током заряжаешь, зарядная характеристика будет разной. Меня пока что устраивает и этот конденсаторный балансир, аккумы у меня новые, разбег минимальный, этот балансир вполне справляется
Переважно згоден. 1. старі катли в 2022, - 99.9% що це вживані з 80% SOC в кращому випадку. 2. активний балансир, що працює у всьому діапазоні це біда. Балансир розбалансовує батарею при розряді та заряді. Батарея прийде до стану завершення заряду більш розбалансованою ніж без балансира. Тільки ТОП балансінг (старт від 3.43В). 2а. Балансири, наче після порогу 2.5В повинен відключатись? Я не бачив інших. 3. БМС взагалі з невідомими параметрами 4. з приводу наклейок на зривні клапани, - той тиск що зірве клапан зірве й наклейку. Так, наклеїно неправильно, але по факту тиск вийде. 5. по "буферній напрузі" згоден. Для ліферу 3.35 - 3.45В. 3.35 якщо можем дозволити собі повільний заряд. В наших умовах 3.43В нормальний компроміс. В цілому маємо батарею з заїзджених комірок в дешевій обв'язці. Конкретно тут нема про що говорити...
@@pikaz6759 Це ви до чого? В мене JK bms. Достатньо нормальна на вашу думку? І розберіться в предметній області перед тим як щось писати. Буферний режим і циклчний режим батареї обумовлеюється не БМС.
@@alexandermusienko На БМС повесь все функции , вплоть до отключения от зарядного( инвертор , зарядное) . Если зарядное не сгорело - ты купил вещь ( не понимаю , почему "горят" инверторы после отключения батареи )... У меня висит и СЛИП функция , у меня батарея справляется с 10.2 кВт 12 В системе в течение 3-х суток ...При зарядке от 50 до 100 Ампер . Помни , КОНДЕНСАТОРЫ - тебя КИНУЛИ !!!! НИ В КОЕМ случае - флоатинг !!! У тебя лиферы - только на ЗАРЯД и РАЗРЯД !!!!
@@pikaz6759 Ух ти!!! 300А!!! Та ти що? Оце так БМС.... А батарея яка? А інвертор? Хоча ні, не хочу чути щось типо 25КВтГ батарея 10КВт інвертор" Важко буде не померти від заздрості.
може там інвертор стояв 500 ват і мати дроти 7 чи 6AWG і нах не потрібно, хоча гарні дроти ніколи нікому не зашкодить, те що клапан закритий (то ще не закритий, газ вийде коли буде потреба)... То шини не подобаються, то кабель 0,1 міліома то 0,5 міліома ( той що? Опір кабелю лише може дати трішки додаткових втрат на кабелі) як то все могло убити літій? Єдине що я бачу з реальних косяків, це те що немає нічого що стискає акумулятор... І бажано перевірити бмс як вона спрацьовує по нн і вн... Балансир же працював нормально бо напруги комірок були однаковими, хоча активний балансир краще... А цей му дило лиш пи з дить і витрачає наш час ... Лише погрожуючи навалювати більше... Просто не міг сказати що зарядка була автомобільна яка видає 14,8 або й 15 вольт
У меня походу сборка от этого типа,тот же катл 86ач Только чуть лучше собран,но я брал его в 22году,когда и выбора не было, даже с кислотными тогда были трудности.да и не разбирался
@@Redline4ever зробіть ревізію і чим швидше, тим краще, є шанс встигнути не добити комірки. Знайдіть адекватного майстра по зборці, хай замінить дроти, бмс та викиньте балансир.
Про налаштування інвертору відео будло би дуже корисно. я то налаштував ніби як по розумному його режими, і наче все працює норм - БМС не відключає акумулятор при заряджанні - розряджанні. буферна зарядка на інверторі не вмикалась поки що взагалі.
Дякую за дуже корисне відео. Але: дуже багато "води", дуже багато необгрунтованих та нелогічних стверджень. Це відео могло бути більш інформаційно корисним, якщо прибрати зайве і лишити 20 хвилин дійсно корисного. Написав коментар саме тому, що матеріал дійсно корисний. Бажаю вам успіхів!
Адмін, а як купити саме підробний тестер опору? Як його шукати і як відрізнити від оригіналу? Бо треба на один раз, дешево і сердито, а оригінал дорогуватий.
якщо купиш оригінал, і будеш ним міряти як адмін - то отримаєш ту ж якість, що і з підробленим. Якщо серйозно, то підробка також недешева - біля 24зелених. можна по акціям на алі і за 20 знайти. можна ще чуть дешевше, якщо брати без '+', але там напруга менша.
загалом якщо в тебе один комплект аккумів - то сенсу немає купувати його. Якщо кілька комплектів, і всі вони в тебе з одної партії та нові - теж немає сенсу.
А хто небудь бачив щоб в ціх комірках клапани спрацьовували? Стосовно не лудженої міді - сотню років електриків влаштовує а вас ні, хоча якщо там не луджена мідь до алюмінію то не норм звісно. По опорах, в автомобільних акумуляторах внутрішній опір акумулятору 4 мОм при струмах в сотні ампер. а ви тут за 0,3 мОм розповідаєте. Звісно втрати будуть, але які, при яких струмах... Фанатизм доречний до певної міри.
Дякую за цінне розжовування деталей, особливо про зарядку типу stand alone & buffer Подібна ситуація також і з літійіонними акумами в телефонах, в нових телефонах можливо встановити обмеження максимальної зарядки до 80%, таким чином телефон спокійно можна цілий день на зарядні тримати грубо кажучи.
тобі аби покритикувати.. 1. яким чином ти в'яжеш габарити зарядки і якість? 2. навіщо мені 110В від цієї зарядки, якщо я живу в Україні? 3. габарит. 20Ампер на 15В - це 300Вт. У мене блок живлення для телефону на 320Вт розмірами 10на7на2САНТИметри. Я його маю викинути і купити трансформаторний від ч\б телевізора?? 4. нащо тобі опір мідних шин? що він в даному випадкові дає, якщо вони навіть не потемнішали? 5. бмска аж ніяк не заважає виходу газів з-під клапана. цим газам не потрібно 10 кубометрів простору над аккумом, щоб вийти. 6. хто тобі сказав, що з нього тягнуть струм 1С?? Моя розутка може віддати 63 ампера, але чомусь гирлянда до неї підключена проводом 0.01мм. 7. що за єресь про навантаження на першу та останню комірки?? 8. чим тобі не подобаються залізні болти? вони пластину не прижимають?? чи там має бути позолота? 9. висуваєш претензії по внутрішньому опору, але на ЖОДНОМУ моменті я не побачив, що ти його вимірюєш вірно. таке відчуття, що ти в руках до цього тримав лише китайський тестер за 20грн. 10.маємо втрати 1мОм. Це цілих 1.5Вт при струмові 40А!!! (потужності 600Вт) це ж які втрати!!!! 11. Які в мене будуть проблеми від нелуженої міді, яка потемнішала?? тепер мені всю проводку в будинку розбирати і терміново лудити мідь??? причини поганої збірки і погіршення якості - це не стягнуті аккуми ти не підключені провода до БМСки. ВСЕ.
@@moya-sprava-admin шановний, я на цій дисципліні курсові проекти 80% студентів з потоку у свій час робив. І після цього ще й по спеціальності працював років 15 і отримав провідного інженера, в тому числі був керівником проекту із військовою прийомкою. давайте не будемо пісюнами мірятись, щоб вам потім соромно не було. Ви хаєте чужу роботу, навіть не знаючи умов екплуатації, під які розроблявся пристрій. У мене поруч стоїть схожий LiFePo на 100Аг.Який (несподівано) приєднано до навантаження проводом 0.35мм. То меже мені також бігти в магазин за кабелем на 32 квадрати, щоб роутер підключити??
Не понял логики , балансир наоборот будет не забирать, а вливать в самую не дозаряженую, как он ее убьет? Причем еонкретно такой работает от 3 до 4.2 в.
На 20:00 автор каже, що 50 ампер для кабелю 6 мм2 важкувато, як і для комірок. Взагаліто 6 мм2 для 50А постійного струму - це норма. А для таких комірок - тим більше.
Не роблячи тестів скажу що акум здох від того що працював з автомобільним інвертором, про струм не знаю, автор не вказа потужність, але от діапазон робочих напруг у автомобільних інверторів налаштований на свинець, з розряджанням до 10.5 а то й 10в, тобто до 2.65-2.5в на комірку, і налаштування бмс фіг його знає, може бути і 2.5, от і все. Проблема не в зарядці швидше ща все
Понятно активный нужен только вчтроеный. Понятно жеку надо цеплять. Понятно провода и наконечники нужны соответстветсвующие. Только посыл видео не дойдет до адресата. Ведь суть видео не берите говно. Только можно было простым языком раскатать. Ибо простым людям выши подробности не нужны а специалисты вас засрут ибо уровень не тот. Кстати хохма, как активный баллансир негативно скажется на полной зарядке? Вопрос риторический ибо это ляп. Ничего он полохого не сделает)
Нема що тут сперичатися в коментарях. Все правильно автор сказав. Яка би не була ця збірка погано зібрана. Всеж її вбив перезаряд. Зарядка яка тримає 14.6 постійно. І дозаряджає до 14.6 після кожного відключення світла. А було це і по 4-5 разів в сутку. Її вбила. Нерозумію чому 14.6 має бути. На деяких нових готових заводських акб lifepo4 рекомендують максимальний заряд до 14.4.
Може ця різниця в 0,2 вольта обумовлена падінням напруги на дротах зарядного пристрою? По край мірі в мене так: вольтметр ЗП показує 14,6В, а на клемах акумулятора в цей час 14,4...
цих 0.2 ролі не грають. це 0.05 на 1 комірку. Але й падіння на дротах тут рі до чого, бо при такому рівневі заряду струм уже малий , падіння на дротах - також. Але загалом цих 0.2В взагалі не дадуть якогось додаткового заряду аккуму. бо 90..95 відсотків його ємності вже набирається при напрузі 3.4В на ячейку або 13.6 на аккум. Тому в цмклічному режимі роботи ( при частих відключеннях) краще зупиняти зарядку трохи раніше. Бо ці аккуми не дуже люблять бути зарядженими до 100%
Колего, я Вас безмежно поважаю і вже 100 років намагаюсь дивитись майже всі відоси. Але чому "намагаюсь": тому що в них ну дуууууже багато часу витрачається на якісь розмови ні про що, гортання документації, тощо. Як і в цьому відео, власне. Хочеться більш стислого та чіткішого викладення. Зверніть на це увагу, будь ласка. Доречі, висновки в цьому відео теж скоріш не висновки, а "роздуми на задану тему"))
Насправді буферний заряд для літій-залізо-фосфатних акумуляторів (LiFePO4) є важливим аспектом їх експлуатації! Буферний заряд: Якщо акумулятори LiFePO4 не розряджені повністю, їх не обов'язково заряджати після кожного використання. Вони не пошкоджуються, якщо залишити їх у частково зарядженому стані Для LiFePO4 акумуляторів плаваюча напруга зазвичай становить близько 3,4-3,5 вольт на елемент
З який пір повнісю дохлі акуми вмирають?За 20 років на продалося жодного Нового або хоч робочого.Як весь ринок на 100% завалений перепакованим мусором.
Що ти несеш? Клапан не перекритий! Двосторонній скотч наклеений збоку клапана. Може перекриває 10% клапану, що не завадить йому спрацювати! Ми з братом всім так робимо, ще ніхто не скаржився!
Не витримав годину. Безумовно, подяка за те, що зробили відео. Це робота, як не крути. Але не слід так зловживати часом глядачів. Життя вельми коротке, щоб годину слухати про ОДИН вмерлий акум. На доповідь на захисті дисертації дають 20 хвилин. Так за цей час треба розповісти про результати 4-річної роботи. А тут один акум.
Автор- справжній талант. Міг би з анекдота зробити роман на три томи😂😂😂😂
Цікаво,дякую.Але занадто багато слів,що не несуть корисної інформації.Таке враження,половина часу потрачена на критику.
але, критика, вкрай вірна !
@@pavlo7119 дивіться висновки, там все є
@@moya-sprava-admin , у ваших висновках ви демонструєте вкрай невдячну боротьбу із здоровим глуздом, фізикою, логікою та законами електричних кіл.
ви невмієте в перемотку, чи то не для вас у відео зроблено розділи?
Вам треба ювелірку продавати в телемагазині, у Вас талант!
там же нахвалюють товар, а не обсирають чужу роботу... ще й за допомогою всяких казок)))
@v.s.o.p так тут те саме, казки, повторює мантри, каже нісенітниці наче це перша інстанція, ручками перебирає товар в кадрі, має високий ступінь авторитетності, годує обіцянками
дуже багато води, витрачати годину свого часу, що можна в 5 хвилин вкласти....
Я теж не зрозумів навіщо подивився але хер з ним.😅
@@JohnEl мені здається, у вас талант ігнорувати таймкоди
@@JohnEl коли критикуєш, то хоч тримай рівень власних знань, а то виглядає ніби один горезбірщик сварить інших таких самих
@@stas__ananas та навіть не дививсь, ціную свій час
17:16 Серйозно? При ПОСЛІДОВНОМУ підключені найбільше навантаження на крайні комірки?
Ну як можна так брехати???
17:36 - ні, на всі комірки електричне навантаження ОДНАКОВЕ. ЗОВСІМ ОДНАКОВЕ. Вони зєднані у ОДНЕ послідовне коло. На крайні комірки менше теплове навантаження - відвід тепла від них кращий ніж від решти. МЕНШЕ а не більше.
29:06 - також ні, вичерпане життя комірки на яке розрахував виробник. Подальше використання ДОПУСКАЄТЬСЯ.
35:25 - ні, подальша експлуатація можлива, але компанія CATL гарантії більше НЕ дає.
Але крайні елементи все одно швидше деградують
теж хотів про однакове навантаження та ліпше охолодження написати :)
@@Nestor_Fremen , звідки ви берете цю маячню? Ну от чесно, звідки? Яким чином та внаслідок чого саме крайні елементи в батареях мають швидше деградувати?
@@Scorry з власного досвіду, маячня у вас між вухами знаходиться
@@Nestor_Fremen Да расскажи сказку , бредогон . Какой опыт ? Ты фонарик в магазине купить не можешь- нет денег ... Умник , ложись спать ....
Не згоден з тезою : "на комірці з нижчим опором буде більша напруга". 50:00
При однаковому протікаючому струмі через комірки, напруга буде вищою там де найвищий внутрішній опір. Закон Ома. U=I×R
При збільшені внутрішнього опору, буде збільшуватись напруга.
@@bogdan-nike ніт. В кожної комірки власний опір і комірка з меншим опором буде легше пропускати струм і мати менше падіння напруги. Закон Ома.
@moya-sprava-admin ну, так, правильно ж. Перецитую Ваш коментар: "комірка з меншим опором, легше пропускає струм, в ній буде менше падіння напруги".
Висновок: якщо менше падіння паруги, значить менша напруга на комірці.
У відео Ви сказали навпаки. "У комірки з меншим опором, буде більша напруга."
@@bogdan-nike менше падіння напруги означає що напруга буде вище, все інше - фантазії
U=I×R це закон Ома для ділянки кола, в якій не враховується внутрішній опір джерела
@moya-sprava-admin Тобто, якщо "утрірувати", то при короткому замиканні джерела дивлення куском провідника(мінімальний опір), - ми отримаємо максимальну напругу на його кінцях?
Ух... нічого собі...
P.S. Висновок з ваших тверджень: На перемичках, які зєднують комірки між собою, вольтметр повинен показати вищу напругу ніж на комірках, тому що перемички мають меньший внутрішній опір ніж комірки.
не згоден з виснавками. тесту бмс не було, по нижнім порогам і верхнім, тесту "зарядки" господора не було. яка напруга в холосту на ній. просто все на конденсаторник списали і все) в мене конденсаторник стоїть, без бмс. блок живленя він же зарядка виставлений на напругу 3.55 на комірку, заряджений акум по факту більше аніж 95 відсотків. а балансир трошки переливає бо комірки б/в і не прям однакові по ємності. раз в кілька днів моніторю мультиметром. але коли немає розуміння що це таке, то треба брати не б/в, не нове. а всякі екофлови щоб воно саме регулювало. хоча там теж і акуми вмирають і все інше.
ну така зарядка - більше за все 14.6 буде давити до останнього. БМС - таки вони також 3.7В верх - буде легко, якщо не більше. Тут треба мати зарядку - яка налаштовується + смарт БМС - де можна висталяти границі напруги, наприклад 3.55В - вище вимикати, ну і балансир на БМС - який також можна налаштувати.
@@АндрійКона просто цікаво, а як ви собі уявляєте тест бмс на неробочих комірках? Я для кого даташит читав, 3 з 4 комірок НЕ можна використовувати, але тести бмс мають бути? Тести заради тестів? А може ще й тести зарядного робити на тій бмс?
@@moya-sprava-adminне думаю що ви об'єктивно відповіли на доволі слушне зауваження. Якось ви ж змогли зарядити, розрядити, провести заміри залишкової ємності... А згідно ваших слів - ви б не мали проводити заряд-розрів бо згідно даташит по опору елементи вже перевалили допуски і підлягали утилізації. Та ви ж пішли далі. Що ж стало на заваді при цьому всьому протестувати бмс, щоб ваша відео-десертація увійшла у підручник, як свого роду інструкція для діагностики і правильного встановлення діагнозу? Загалом про мідь ви перегнули "мама не сумуй", але до суті так і не дійшли
Годину триндіти-норм, а просту оіч провірити- то ж така велика проблема)@@moya-sprava-admin
@@moya-sprava-admin ,
> просто цікаво, а як ви собі уявляєте тест бмс на неробочих комірках?
Є щонайменше два шляхи.
1. Моніторинг (одночасний по всіх елементах) з логуванням всіх даних в реальному часі.
2. Тест на здорових та приблизно однакових елементах, але (дивися пункт перший) знов із моніторингом по всіх елементах, із логуванням.
Ви знаєте, радіоінженери та електроінженери дуже добре уявляють, як саме має тривати тест БМС на будь-яких комірках. Навіть без акумуляторів, із участю необхідної кількості ЛБЖ. Із логуванням та аналізом отриманих даних, звісно.
Ну як можна було наговорити так багато зайвих слів? Корисної інформації хвилин на 10-15, усе інше повтори до 5-6 разів про одне і те саме.
Насправді корисної інформації в відео дуже мало, і вона очевидна. Маячні та відвертої дурісті, зокрема, про активні балансири, автор вже на реальний термін наговорив.
на п"ятой хвилини поняв що пойду краще спати
*струм забирається з крайніх комірок і вони деградують* - :) мда.... давно технобреда не слыхивал я!!!!
@@VaKula-ShmyrdjakNePrinjal ви викривляєте оригінальне речення, тому що живете в вакуумі і навколо вас сферичні коні. Виходьте на сонячне світло і живіть повноцінним життям, тут закони фізики трохи різноманітніші
@@moya-sprava-admin ні, вони якраз нормальні, сила струму в послідовному колі (а всі елементи акумулятора в такому і є) всюди майже (може відрізнятися на струм балансиру в дані ситуації, ну максимум на 1 A із 30-50А) однакова.
Елементи будуть деградувати від різниці струмів 1А навантаженні 30-50А??? Що це за бред???
@@moya-sprava-admin , ви от зараз починаєте нести прутню, тому що ви роздратовані, тому що вас тикнули вашим писком у маячню, яку ви несете в нарід із типу розумним виразом обличчя. Давайте, ми подивимось, як ви собі риєте глибоку яму.
Та його хоть на 1+1 експертом запрошувати
@@HighIntruder , причому його вже зі всіх боків штурхають, щоб припинив марити, але він не прокидається. Вже не перший раз він несе щось таке дивне в народ, але коментарі не допомагають.
1. Кабель 6 квадратів для такої збірки достатньо. Зарядне дає всього 20 А, і на розряд навряд чи буде споживання більше 50А. По ПУЄ для такого дроту допустимо до 50А і це щоб він не грівся.
2. Клапан не закритий. Якщо клапан спрацює то там буде такий тиск, що він легко відірве те БМС двосторонню стрічку. Цена призведе до виходу акума з ладу.
@@vadoovadimeich6555 дядьку, ви не пуе користуйтесь, а власним досвідом, тому що пуе не передбачає роботу в акумах, там але взагалі. Подивіться моє попереднє відео про магічні експерименти з перетином кабелю, може зрозумієте про що я кажу
Переріз кабелю.
@@Bandera_v_hati Якщо написано в квадратах, то це переріз, а не діаметр. Це зрозуміло?
@@vadoovadimeich6555 кабель такий струм витримає без питань, але може створити Вам проблеми із падінням напруги на ньому ж.
ПУЕ розраховані на напругу 220-230В / 380-400В / 660-690В і падіння напруги на кабелі для такої високої початкової напруги - проблем не створює.
Автор не вміє такого висловити без образ.
В ПУЕ проводи, кабелі, шнури. Дротів там нема, дріт - це "проволка" в перекладі на болотну. Питання чи ви взагалі відкривали те ПУЕ, коли там всі перерізи і струми чорним по білому ПРОВОДИ.
І навіть маркування проводів до ДСТУ дому підтвердження.
Розшифровка ПВ 3, ПВ-3нг:
П - провід; В - вінілова ізоляція; 3 - клас гнучкості жили (підвищений); нг - не підтримує горіння.
Ви ще про ПУЕ пишите ...
Напишіть пукт ПУЕ, де є слово "дріт", для передавання електричного струму.
А чому це важливо, що не один проект у вас не приймуть з дротами, а заставлять все виправити у відповідності з нормативними документами.
Амперів мля, АМПЕР. Одиниці вимірюмання не відміняються.
При нормальному з'єднанні болти не мають брати участь в роботі, тільки контакт площини шини і клеми. Тому і отвори мають бути відповідні, для максимальної площі контакту.
@@gluk1470 я вам не те саме казав, ні? А тепер візьміть в руки тепловізор і подивіться що в реальності відбувається, бо там паралельне з'єднання провірників
> Одиниці вимірюмання не відміняються
Укр правопис § 55: ... вольтів ... метрів, омів ...
Підкажіть де шукати правило що ви назвали
Або не вводьте людей в оману
@sonnateterja Не брешіть людям. "§ 55. Назви документів, пам'яток історії, культури...".
@gluk1470
Український правопис.
Київ, Наукова думка, 2005.
II. Правопис закінчень відмінюваних слів.
Іменник
Уваги до правопису окремих закінчень
II відміна
Б. Множина
§ 55. Родовий відмінок . . . . . . . с.75
Той само параграф видав гугл у першій видачі, тому я його й вказав, поспішив.
В останній версії правопису, бачу, посунулася нумерація.
Це правило тепер під §89. Але не змінилося.
Я просив вказівку на правило "одиниці вимірювання не відмінюються".
Дякую, пізнавально для новачків! Чекатиму відео про налаштування інверторів. Запланований хронометраж трошки насторожує, але дехто на серіали сотні годин витрачає... Думаю, довготривала експлуатація акумулятора варта ще кількох годинок збору інформації👍
Шось незрозумів, ви вважаєте шо положення комірки в ланці має якесь значення, типу крайні більше гріются?
Він ще й в кінці про активні балансири казок розповів...
Дуже дякую!!! Підкажіть будь ласка чім відрізняються погані клауке, відсутність лудження, вага ? Де краще купувати гарні ?
Особливо про відсутність лудження насмішило 🙂
Админ в названии сразу вспомнил дипломированого инженера😅
Незрозуміло яким чином ви визначили ПОВНИЙ заряд комірок? Де в даташиту вказано що повний звряд це 3,60 вольт при струмі приблизно від 0,5 до 1 амперу току заряду😮
Це якись пирдець, так чином можливо нові комірки заброкувати (зиняйте, але це повна куйня, а не вимір ємності)
@@maximshevchenko2338 вам потриндіти, чи ніколи комірки лабораторником не заряджали? Про сс/cv шось чули? Залежність струму від напруги уявляєте, чи ви тільки калькулятором на дивані користуєтеся?
@@moya-sprava-admin Лабораторник?
Покажіть сертифікат про повірку
Залізофосфат краще користувати в діапазоні 3-3,3В. Зарядка до 3,4В Поза цим діапазоном ємкості практично нема, лише розбіг комірок по напрузі.
ще один "адмін"
А як правильно потрібно збирати збірку? Чи обов'язково ставити DC автомат чи запобіжник на плюсову клему, та чи не буде він давати додатковий опір при зарядці? Бо фіг знає який там у нього внутрішній опір, і чи не буде він найслабшою ланкою в ланцюгу живлення? Чи можна БМС плату ставити догори ногами (коннекторами догори)?
Ви стільки гречаної вовни намололи, що воно ні на яку голову не налазить. БМСку не протестували ані на робочій струм, ані на напругу вмикання/вимикання. Звідки народилась вкрай чудернацька думка, що крайні елементи страждають більше за інші? Які, в біса, супервізори в БМСці?
Ваші думки про роботу балансирів та їх вплив на елементи можна назвати щонайменше шкідливими.
Якщо ви зберетесь таки робити відео про налаштування інверторів - то краще не беріться, чесно.
навіть висновки на 25 хвилин, ну як так? це ж скільки часу треба щоб такі довгі відео дивитись
@@OlegOlegovich ото й треба 25 хвилин
За специфікацією - який діапазон робочих напруг балансира і дельта напруг при якій він спрацьовує? Я маю схожий, але він працює 3-4,2 вольти тильки з дельтою 5мВольт. Хіба він балансує бездумно?
Згідний з Вами. Даний балансир балансує не постійно. Автор відео не зовсім розуміє про що говорить.
На каналі є і корисні відео, і канал називається "Моя справа адмі" то ж якого чорта автор лізе у ті сфери де він зовсім нульовий. Деколи таку ахінею несе і з таким розумним виглядом ніби все знає і в цьому впевнений. В кожну сферу життя заліз і ніби про все знає. Краще хай займається профільною темою.
Чому ж не перевірив при яких межах вмикається балансир? Яка напруга холостого ходу зарядного пристрою? Чи зарядний пристрій має режим CC-CV і може зменшувати струм під кінець заряду, чи зарядка "пакує" той акумулятор 20 амперами постійно.
Така фігня з акумами стається від перезаряду вище норми або перегріву. І акуми 100% були б/в.
Підтверджую. Свої домисли автор видає за істину
+++
Нічого валити на активні конденсаторнві балансири. Якщо автор сам не схотів його перевірити, то хоч би погуглив характеристики його або аналогічних.
@@chuchvych88у тому і проблема, що не всі балансири мають режим сну, навіть якщо написано що він є. І так, це треба тестувати...
І можу сказати, що stand by режим дійсно може вивести з ладу батарею, якщо напруга буде 14,6в замість 13,8в які і є нормальними для stand by. І балансир, що не розрахований на такий режим, лише додасть проблем... Бо він дійсно може працювати постійно у таких умовах, бо він розрахований на cycle use(stand alone, як його назвав автор відео) ,a не на stand by... Для безперебійника потрібен інший балансир, а не такий... Але, якщо це саме cycle use, то він більш-менш підходить.
@@maxneyasit8130 Саме яких проблем додасть? Самому цікаво яким чином він може нашкодити. Якщо розбіжність мінімальна 5 мілівольт (0,005) то він нічого не балансує. Що балансир може зарядити комірку вище ніж напруга на зарядному пристрої?
Неправильне зарядне - вина загибелі цього акума.
Струм в усьому ланцюгу однаковий, що в середені батареї, що в першому елементі. А температура під час великого навантаження, в середені підвищена. Тому центральні елементи, часто першими деградують. Так відбувається в Ніссан ліф.
Меньше ток зарядки пробовал давать ? Или по-полной ?
Автор має інакшу думку😂😂😂
@@SanyaTereshchenko Не мае чоловик думку ...
@@МихайлоМихайлович-в5б це просто підкреслює низький рівень експертизи автора
Крайні елементи в збірці деградують швидше, тут автор ролика правий. А від чого то вже інше питання
Було цікаво чому вмер акумулятор, але я так і не осилив.
Дуже багато слів.
Дуже барато повторів.
Багато тестувань акумуляторів.
Але
НЕ було тестування балансиру.
НЕ було тестування зарядного пристрою.
НЕ було тестування БМС.
То хтож вбив акумулятор?
@@veoramid якщо не осилили, то чого задаєте питання? Вмерли комірки, далі тести не мають сенсу
Зроби дільник із чотирьох резисторів, щоб струм протікав в пару ампер і підключи отой активний на 5 ампер, а потім зменшуй напругу до 3 вольт на резистор, тобто до 12 вольт і переконайся що він перестав балансувати з точністю до 5 мілівольт.
Ну ти теж видно ще той спеціаліст, закони Ома та Кіргофа щось з області фантастики.
Як і той дойоб до клапанів, скотч звичайно сильно погіршить спрацювання алюмінієвого клапану який розриває значним тиском, наступного разу лейколастирем буду труби на опаленні ремонтувати, тиск там в рази нижчий має витримати, якщо скотч витримує тиск який роздуває призматик))))
повчальне відео, дякую, аби ж усі чули.
з нетерпінням чекаю наступне відео по налаштуванню режимів ДБЖ для таких акумів
підкажіть - є гібридний інвертор, який максимальний струм на комірку краще виставити бо кажуть щоб продовжити життя АКБ, заряжати 3.65 не варто . То який струм краще виставити ?
І в цілому, як кажу завжди клієнтам які притягують усяке на ремонт, гарна сбірка це там де підібрана хімія схожих комірок, а не наворочено всяких приблуд.
Спасибо за полезное видео !
У меня вопрос, мы пришли к выводу, что буферный режим для литий железо фосфата это оптимально. Но какое буферное напряжение лучше выставить , 3,35 вольт на ячейку или все 3,40 вольт ? 3,40 это 13,6 для 4 -х ячеек. Кстати, 13,5 - буферное напряжение для свинцовых аккумуляторов, у меня беспебойник APC 500,там акк. именно в таком режиме поддерживается постоянно.
@@Oleg-r5j6b в ідеалі буферної напруги для ліфера не треба взагалі, але якщо буде тримати його в межах 13.6-13.8 то нормально
Від 13.4 до 13.8 нормально.
Взагалі після 13.4В в акумулятор вже нічого ллється, максимум 1-2% від ємності ще влізе.
Але в ідеалі, іноді розряджати до 50% і заряджати до 14-14.6В, чисто для коректної роботи балансиру, якщо немає можливості відслідковувати балансування комірок. Наприклад якщо у вас запаяна заводська батарея в корпусі типу jsdsolar чи redodo
треба було чорну накладку зверху зняти: великий шанс что там заполіровані оригінальні коди та нанесені нові поверх ))
27:49 Де там написано що треба перезаряджати кожні три місяці. То стан комірки написано, яку тестували що вона втрачає 3 відсотки на місяць.
Ну да,1,03 це зовсїм не 1.3.Це про другу комірку.Вам треба навчитися азам математики.Так собі тепер вас дивитися.
Главная проблема - гавняна не смарт бмс - в которой все точно настраивается , а не зашито абы що с завода . Не делайте так !!!!
Вподобайка!!! Дякую за цікаве відео!!! 💙💛 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
14 вольт на 4 S вибирають в складі СЕС по причині майже неможливості втримати балансування за допомогою активного конденсаторного балансира на 5 ампер при струмах заряду в рази більші, тоді треба включати паралельно декілька таких на 5 ампер.
Я працював на фірмі LogicPower в аккумуляторному відділі. Приходили по гарантії аккуми, які були знищені БМСками. Тому шкодувати на якісну БМС, не потрібно.
Спесиво-горделивий потік свідомості. Тьху не зміг дослухати.
Цікаво, чи можна тоді підключати звичайний комп'ютерний ДБЖ, розрахований для свинцевих AGM акумуляторів з буфером 13,65В для LiFePO4?
Для 4 послідовних акумуляторів то великувата напруга.
Для 5 послідовних акумуляторів то мало.
Абсолютно відмінно працюють. Виключення (маленьке) лише для тих ДБЖ, які влаштовують двофазне заряджання, яке трохи тримає залізо-фосфат на підвищеній напрузі; але вони те роблять недовго.
@@veoramid ,
> Для 4 послідовних акумуляторів то великувата напруга.
13,65,4=3,4125
Де тут, з біса, завелика напруга?
@@Scorry мабуть малось на увазі, що в режимі зарядки не розрахований на ліфери ДБЖ видає 14,6 - 14,8В, а це може бути забагато, бо на більшості ліферів написано 14,2-14,4В максимум зарядки в builk режимі
@@Scorry Запитували не про повний заряд а про буферний режим підтримки після зарядки.
В себе експериментальним чином встановив 13.4. При 13.4 зарядне інвертора найменше витрачає енергії на дозарядку зарядженого акумулятора. Там пару ват але всеж.
цей балансир має внутрішній вимикач по напрузі 3.0вольта і нижче просто вимикаеться. івін переливає з більш зарядженої комірки до менш зарядженої. основна функція бмс контроль напруги заряду розряду пасивний балансир при цьому регулює мізер неспівпадіння -десь приблизно соті долі. в тому що акумулятор майже загнувся скоріш за все винний перезаряд по силі струму що призвело до роздування комірок .тещо комірки не сжаті це реально погано це вкоротило їм вік приблизно в троє.
Я думаю що по опору трішки не так. Якщо опір перевищить 150% це значить 0,33+0,49=0,82.
Деякі виробники пишуть що 70% залишкової ємкості комірка зношена. Але можна використовувати далі. Навіть число циклів одні приводять до 80% інші до 70%. (маркетинг)
Потрібно перевірити зарядку до якої напруги вона заряджає. Іще невідомо чим могли пробувати їх заряджати.
У мене точно такі катли валяються. Ніякі балансири їх не вбивали. Китайці вже такі відправляли. У 22-му і їм були раді. Найслабша мала 72Аг
Нє... Мало мікрофонів... Мало... Треба більше.. :)
Ну да, точно потрібен високоточний прес та динамометр адже 1500-5000Н це високоточна одиниця)))) розбіжність в яку потрібно попасти всього в межах 200% від мінімального)
Та все банально просто. Коли показали зарядку стало все зрозуміло. Проблем в цій збірці багато. Але критична та, що акумулятор постійно тримали на зарядці в 14.6В.
Різні ліфери витримують по різному, але достатньо залишити ліфери на тиждень-місяць на постійній зарядці в 14.6В як їх починає роздувати, та вони стрімко деградують.
Народ понакупляв китайських зарядок з фіксованою напругою в 14.6В. Але це напруга повного заряду, після досягнення якої зарядку треба обов'язково вимкнути.
НЕ МОЖНА постійно тримати акумулятори при цій напрузі.
Напруга буферного заряду для ліферів 13.6-13.8В. Максимум 13.9В, якщо треба щоб балансир почав працювати.
Плавающего или буферного заряда не лиферах нет !!!! Только заряд-разряд , и всем управляет БМС в последней прошивке .
@@pikaz6759 Та нічим там БМС не керує. Бо 14.6В це штатна максимальна напруга зарядки. Просто треба мозок включати, коли будуєш систему та залишаєш її увімкненою в режимі 24х7.
Розкажіть спеціалістам Екофлоу та Блуетті, що float та stand-by у ліферів не існує. Вони з вас поржуть. Вони ж не знали і роблять всяку фігную.
Взагалі автор не зміг знайти підстроєчник на корпусі зарядки.
А він, схоже, є)
@@ЯрославПометун 6:09 На цій зарядці надрукована фіксована напруга 14.6V
Там, де можна регулювати, вказують діапазон 3-15V
@@ktylxy1, так то схоже взагалі не зарядка, а звичайний інвертор, з 220 на 14.6В)
На жаль розповідь автора про конденсаторні балансири базується на ложному міркуванню і незнаннях. Це витяг з документації:
Початкова напруга балансу: 3,0 В-4,2 В
Балансна кінцева напруга: 2,9 В (у стані сну при зниженій напрузі)
Максимальний струм балансу: різниця напруг у всіх елементах становить 0,1 В1 А; 0,5 В 3,5 А; 1,0 В 5,5 А (випробування кабелю 18 awg 30 см), більша різниця напруг у елементах матиме більший балансовий струм.
3S струм спокою Повний стан: (4,2 В*3 клітинки) 12,6 В 12 мА
4S струм спокою Повний стан: (4.2v*4cell) 16.5V 15mA
7S струм спокою Повна потужність: (4,2 В*7 осередків) 29,4 В 15 мА
8S струм спокою Повна потужність: (4,2 В*7 осередків) 33,6 В 14 мА
Робочий струм у режимі вимкнення живлення в режимі сну становить менше 0,1 МА
Спасібо за лекцію,я канешно заснув,но потім прокинувся,і почав міркувати,як акумум може бути в буферному режимі,коли бмс відрубала мінус?Це майбуть бмс там хренова,чи на літійінний стоїть...
Дуже схоже, що в цій збірці були використані акумулятори-комірки з аліекспрес, які часто приходять з Китаю уже добряче підгулявшими і тими, які бачили життя. Комірки, з яких вижали майже всі соки, а останні пару крапель продали "лохам" в інші країни. Ну а в сумі з такою експлуатацією маємо вздуття через 1-2 роки
@@BohdanKokovych все може бути, тому доволі важко розбирати такі випадки без декодування комірок
17:20 маячня дилетанта чи він навмисно?)
Налил води то ладно сейчас балаболов спецов развелось. Но когда ты начинаешь рассказывать что надо сжать банки это пепебор. Сколько можно повторять друг за другом этот корявый перевод. Не сжитать их надо а только ограничить возможное разширение. Давление которое должно выдерживать конструуция и указано. Ты делаешь вид что понимаешь а в итоге как попугай.
мені здається, що виробник аккумів краще знає, стискати чи ні. До чого тут переклад, якщо виробник чомусь дає силу стиснення не 0 Н, а 150..500кг. Як можна 'обмежити розширення' з силою 500кг?? На раххунок 'корявого переводу' . який у тебе рівень знання китайської?? бо на англійській preload force - це сила попереднього натягу (преднатяжения на російській). що означає, що вони мають бути стиснені. А тиснуться вони для того, щоб пластини всередині були якомога ближче один до однго і між ними відстань не збільшувалась при випаровуванні електроліту при підвищенні температури. бо це приведе до збільшення внутрішнього опору і в подальшому вже саморозігріву із ще більшим виділенням газу
@@edfiw89 Там пластины ? Ты откуда вылез , суперумник ? И как ты сделаешь замер силы сжатия ? Давай , ответь , но перед этим купи хоть один аккумулятор и сожми его силой 500 кг . Ржу с таких специализдов !!!!
Знову 15-ти хвилинне відео роздув на півтори години... В Спарті, тебе б ще в дитинстві зі скелі скинули 😁
на алі є блок за пару гривень, який дивиться до скількох вольт вже заряджено акум і може фізично відключати зарядку. тобто можна задати наприклад 14 в межу відключення
Те саме робить модуль Алі за пару баксів
@Nestor_Fremen то я ж про що)
потрібно контролювати не лише загальну напругу, але й напругу на кожній окремій комірці.
@@edfiw89 якщо вони з 1 партії і +- нові, розбіг мінімальний. ну і звичайно бажано повісити якийсь легкий балансир
@@edfiw89 , цим має займатись балансир, а не пристрій вмикання/вимикання зарядки.
Година часу?
Короче, не перезаряжайте LiFePo4, не перерозряжайте, не заряджайте в мороз, робіть хорошу ізоляцію між комірками
Все.
Вони не стискаються, а стягуються😂😂😂😂😂😂😂😂
@@SanyaTereshchenko ну так це ж тягловий аккумулятор 😁
Не зрозумів про БМС, та дроти. Так, дроти шлак повний, але переріз не той, для комірок 80АГ, і БМС умовно 100А. Є бмс, у народі "Біла" на ній 100А вказано (Як на заборі) а по факту 30-40 це макс що може. Робив 2 збірки для себе (Так, я розкошелився на норм дроти) у одній стоїть 50АГ комірки, 40А БМС, дроти 4АВГ (Це біля 5.2мм2) і це близько 40А. але цей акб живить через ДСДС повишайку, модуль на туреС порт, потужністью 100Ватт. там 3А це макс що буде, ну добре нехай 5А буде. Ні бмс, ні дроти, не потрібні такого січення. Дроти брались, тому що були, у залишку, з іншої збірки. БМС 40А, тому що смартовська потрібна була, ЖК БМС мінімум на 40А була. Але, враховуючи єксплуатацію, вважаю що запас у разів 20 мінімум.
По другому акб - 300АГ комірки, 100А БМС, 25мм2 дроти і т.д.
БМС не відповідає комірка, брати на 300А???
живить інвертор на 1кВт, тому теоритично 100А там може бути, але повсякденно включено комп, роутер, 2 лампочки лед.
Тому не знаючи що будуть включати у цей акб, казати що переріз 6мм2 не вірно - не вірно )
БМС - ну знов таки, 100А сумніваюсь що є, і подруге, можливо вона або була у наявності, або аналог був значно дорожчий. свою функцію вона наче виконує, а якщо ставити більшу ніж потрібно - більше впевненності може бути )
(не на цю, ця стрьомна, капець просто))
Відео - Лайк, але як казали вище - дійсно багато зайвої води.
Щось ви дуже багато на говорили. Нісан ліф який наїжає 150 тис кілометрів легенько там болт стальний не лужені пластини і воно 10 років проїзжає без окислів і проблем. Січення проводів то звичайно жах.
на коротких дротах ролі не грає особливо
Забув додати що для імітаціі внутрішнього опору підключав полімерні конденсатори із спаленого на 5 ампер паралельно прецизійним резисторам на 2 ома з потужністю 20 ватт.
Китайський інвертор, бмс не інверторна, 4s, ручні налаштування - булк 13.7в, флоат 13.4в, cutoff 11.7в, але soc все одно 99%. Не дуже зрозуміло як визначити soc 90%, в таблицях пишуть 13.4, але чи не замало для булк 13.4
Який, в дідька, булк і флоат для літію? Ви зі свинцю тіки злізли, чи що?
@@Scorry Так а по суті є що сказати? Це параметри більшості недорогих (та й дорогих, як Smart IP43 Charger) інверторів. Флоат 13.4-13.5 ніяким чином не впливає на акб
Якіж довгі висеовки 20 хв, багато води
Очікував тести зарядника, бмс і балансиру з осцилографом
Схемотехніку автор не знає, ПУЕ не читав, й за фахом не навчався, судячи з відео.
Сподіваюсь ви заповните ці прогалини.
Внутрішній опір мідної шини? Що це, з яких пір провідники стали джерелами ЕРС?
з яких піз багатопроволочний дріт став твердим?
Доречі вам варто би почитати визначення слів "кабель і "дріт".
25й перетин? Ви в житті 25 квадратів дроти бачили? 25ка це вже шина в підїзді багатоповерхівки=)
Як ви міряєте опір дроту? можливо ви міряєтере опір контаку між клемами вашого пристрою для замірів та дроту? А пристрій сертифікат повірки має?
Що таке "перезаряджання"?
+-200Н, діапазон в 3.5 КН це не високотоний тиск. А чим стикання шпильками відрізняється від тису? Тиск в парелельниь світ прикладається? Більш того, вам би спочатку самому розібратись в яких умовах відсутність тиску відіграє роль, і з яких причин (про це ні слова не сказано)
Чому не дали тиск при тестуванні? В даташиті ж явно написано про тиск. Та й ви сам щось там казали про тиск.
Про списання зовсім смішно. Виробник гарантує тільки втрату ємності при кількості циклів.
Бажаю вам почитати ПУЕ. А ще розібратися в схемотехніці.
Струм в послідовному колі буде однаковим на ВСІХ елементах кола.
відрізнятися буде падіння напруги.
Якщо ви не вкурсі, літій живе краще при недозаряді та неповному розряді.
Балансир основну роль грає для того щоб дозаряджати ячейки при зарядці, коли зарядка упреться в ячейки які заряджаються швидше.
Для ферма,не имеет смысла балансировка при напряжении ниже 3,5в.Необходим нормальный активный балансир с реальным током в 1 - 2 а при разнице 0,1в (конденсаторный балансир при разнице в 0,1в дает ток всего0,6в ,по китайскому даташиту,но так как он работает всего пол периода,то ток всего 0,3а) и окончание заряда по снижению тока до уровня ,скажем 1а при заряде до 3,65в. Снижение зарядного тока - 100% выход на емкость каждой ячейки.При использовании правильного балансира при заряде ни одна ячейка не выйдет за 3,65в.Правильных балансиров на китае в продаже нет.
Ячейки начинают разбегаться на 3,40-3,45v вот тогда и нужно включать балансир. Конкретно этот балансир нормально работает, если ячейки не в сильном разбалансе. А вообще для зарядки лифера лучше подходят пассивные балансиры. Где-то на ютубе видел у мужика пассивные балансиры с изменяемым током, т.е. чем больше напряжение тем больше ток на балластном резисторе. Это по-моему идеальный вариант
@@Nestor_Fremen Посмотри про конденсаторный китайский балансир у меня ,там есть и каким он должен быть.А про разбег акумов легко видно по зарядной характеристике.
@@Mishutka-i9m смотря каким током заряжаешь, зарядная характеристика будет разной.
Меня пока что устраивает и этот конденсаторный балансир, аккумы у меня новые, разбег минимальный, этот балансир вполне справляется
Там не повитря , там ГАЗ !!! Кстати , на моей БМС НЕТ КОНДЕНСАТОРОВ !!!! Тебя китаёзы кинули !!!!
Переважно згоден.
1. старі катли в 2022, - 99.9% що це вживані з 80% SOC в кращому випадку.
2. активний балансир, що працює у всьому діапазоні це біда. Балансир розбалансовує батарею при розряді та заряді. Батарея прийде до стану завершення заряду більш розбалансованою ніж без балансира. Тільки ТОП балансінг (старт від 3.43В).
2а. Балансири, наче після порогу 2.5В повинен відключатись? Я не бачив інших.
3. БМС взагалі з невідомими параметрами
4. з приводу наклейок на зривні клапани, - той тиск що зірве клапан зірве й наклейку. Так, наклеїно неправильно, але по факту тиск вийде.
5. по "буферній напрузі" згоден. Для ліферу 3.35 - 3.45В. 3.35 якщо можем дозволити собі повільний заряд. В наших умовах 3.43В нормальний компроміс.
В цілому маємо батарею з заїзджених комірок в дешевій обв'язці. Конкретно тут нема про що говорити...
Купи нормальный БМС ! Там всё показано и реальные регулировки . НИКАКИХ ФЛОАТИНГОВ !!!!
@@pikaz6759 Це ви до чого? В мене JK bms. Достатньо нормальна на вашу думку? І розберіться в предметній області перед тим як щось писати. Буферний режим і циклчний режим батареї обумовлеюється не БМС.
@@alexandermusienko На БМС повесь все функции , вплоть до отключения от зарядного( инвертор , зарядное) . Если зарядное не сгорело - ты купил вещь ( не понимаю , почему "горят" инверторы после отключения батареи )... У меня висит и СЛИП функция , у меня батарея справляется с 10.2 кВт 12 В системе в течение 3-х суток ...При зарядке от 50 до 100 Ампер . Помни , КОНДЕНСАТОРЫ - тебя КИНУЛИ !!!! НИ В КОЕМ случае - флоатинг !!! У тебя лиферы - только на ЗАРЯД и РАЗРЯД !!!!
@@alexandermusienko У меня 300 А жека . Видать ты сэкономил ... ТАМ НЕТ КОНДЕНСАТОРОВ !!!!
@@pikaz6759 Ух ти!!! 300А!!!
Та ти що? Оце так БМС....
А батарея яка? А інвертор?
Хоча ні, не хочу чути щось типо 25КВтГ батарея 10КВт інвертор"
Важко буде не померти від заздрості.
може там інвертор стояв 500 ват і мати дроти 7 чи 6AWG і нах не потрібно, хоча гарні дроти ніколи нікому не зашкодить, те що клапан закритий (то ще не закритий, газ вийде коли буде потреба)... То шини не подобаються, то кабель 0,1 міліома то 0,5 міліома ( той що? Опір кабелю лише може дати трішки додаткових втрат на кабелі) як то все могло убити літій?
Єдине що я бачу з реальних косяків, це те що немає нічого що стискає акумулятор... І бажано перевірити бмс як вона спрацьовує по нн і вн... Балансир же працював нормально бо напруги комірок були однаковими, хоча активний балансир краще...
А цей му дило лиш пи з дить і витрачає наш час ... Лише погрожуючи навалювати більше... Просто не міг сказати що зарядка була автомобільна яка видає 14,8 або й 15 вольт
У меня походу сборка от этого типа,тот же катл 86ач
Только чуть лучше собран,но я брал его в 22году,когда и выбора не было, даже с кислотными тогда были трудности.да и не разбирался
@@Redline4ever зробіть ревізію і чим швидше, тим краще, є шанс встигнути не добити комірки. Знайдіть адекватного майстра по зборці, хай замінить дроти, бмс та викиньте балансир.
@moya-sprava-admin спасибо,учту
У меня таких проблем с ним нет, работает исправно🤷
Про налаштування інвертору відео будло би дуже корисно. я то налаштував ніби як по розумному його режими, і наче все працює норм - БМС не відключає акумулятор при заряджанні - розряджанні. буферна зарядка на інверторі не вмикалась поки що взагалі.
" Словесний Ливень" , - не вистачило терпіння додивитись. Зате автору стиль подачі добавить коментарів.
цікаве відео, вподобайка !
Ржака, слухав тай сміявся
Я плакав. Кожного разу, коли цей чоловік розповідає про фізику та електрику, я плачу.
в двох словах хто напише що трапилось ? )))
Висновок один, фізрук занявся фізикою
30:37 неправильне трактування даташиту.
Дякую за дуже корисне відео.
Але: дуже багато "води", дуже багато необгрунтованих та нелогічних стверджень. Це відео могло бути більш інформаційно корисним, якщо прибрати зайве і лишити 20 хвилин дійсно корисного.
Написав коментар саме тому, що матеріал дійсно корисний. Бажаю вам успіхів!
Був ліфер, став лівер😂
Адмін, а як купити саме підробний тестер опору? Як його шукати і як відрізнити від оригіналу? Бо треба на один раз, дешево і сердито, а оригінал дорогуватий.
якщо купиш оригінал, і будеш ним міряти як адмін - то отримаєш ту ж якість, що і з підробленим. Якщо серйозно, то підробка також недешева - біля 24зелених. можна по акціям на алі і за 20 знайти. можна ще чуть дешевше, якщо брати без '+', але там напруга менша.
загалом якщо в тебе один комплект аккумів - то сенсу немає купувати його. Якщо кілька комплектів, і всі вони в тебе з одної партії та нові - теж немає сенсу.
@@edfiw89 Нє 😁, то нам не треба.
А хто небудь бачив щоб в ціх комірках клапани спрацьовували? Стосовно не лудженої міді - сотню років електриків влаштовує а вас ні, хоча якщо там не луджена мідь до алюмінію то не норм звісно. По опорах, в автомобільних акумуляторах внутрішній опір акумулятору 4 мОм при струмах в сотні ампер. а ви тут за 0,3 мОм розповідаєте. Звісно втрати будуть, але які, при яких струмах... Фанатизм доречний до певної міри.
Суть відео полягає в тому, що покупець хотів купити дешево, тому як завжди - жлобство фраєра загубила.
блокую.
Дякую за цінне розжовування деталей, особливо про зарядку типу stand alone & buffer
Подібна ситуація також і з літійіонними акумами в телефонах, в нових телефонах можливо встановити обмеження максимальної зарядки до 80%, таким чином телефон спокійно можна цілий день на зарядні тримати грубо кажучи.
Відкрив. По часовій шкалі довго дивився. Закрив.
тобі аби покритикувати.. 1. яким чином ти в'яжеш габарити зарядки і якість? 2. навіщо мені 110В від цієї зарядки, якщо я живу в Україні? 3. габарит. 20Ампер на 15В - це 300Вт. У мене блок живлення для телефону на 320Вт розмірами 10на7на2САНТИметри. Я його маю викинути і купити трансформаторний від ч\б телевізора?? 4. нащо тобі опір мідних шин? що він в даному випадкові дає, якщо вони навіть не потемнішали? 5. бмска аж ніяк не заважає виходу газів з-під клапана. цим газам не потрібно 10 кубометрів простору над аккумом, щоб вийти. 6. хто тобі сказав, що з нього тягнуть струм 1С?? Моя розутка може віддати 63 ампера, але чомусь гирлянда до неї підключена проводом 0.01мм. 7. що за єресь про навантаження на першу та останню комірки?? 8. чим тобі не подобаються залізні болти? вони пластину не прижимають?? чи там має бути позолота? 9. висуваєш претензії по внутрішньому опору, але на ЖОДНОМУ моменті я не побачив, що ти його вимірюєш вірно. таке відчуття, що ти в руках до цього тримав лише китайський тестер за 20грн. 10.маємо втрати 1мОм. Це цілих 1.5Вт при струмові 40А!!! (потужності 600Вт) це ж які втрати!!!! 11. Які в мене будуть проблеми від нелуженої міді, яка потемнішала?? тепер мені всю проводку в будинку розбирати і терміново лудити мідь???
причини поганої збірки і погіршення якості - це не стягнуті аккуми ти не підключені провода до БМСки. ВСЕ.
@@edfiw89 ви не праві по всіх пунктах, зверніться на кафедру тое, можливо вам пояснять чому
@@moya-sprava-admin , давайте вже ваші оцінки по ТОЕ сюди, всі й посміються. Особливо про крайні елементи в батареях.
@@moya-sprava-admin шановний, я на цій дисципліні курсові проекти 80% студентів з потоку у свій час робив. І після цього ще й по спеціальності працював років 15 і отримав провідного інженера, в тому числі був керівником проекту із військовою прийомкою. давайте не будемо пісюнами мірятись, щоб вам потім соромно не було. Ви хаєте чужу роботу, навіть не знаючи умов екплуатації, під які розроблявся пристрій. У мене поруч стоїть схожий LiFePo на 100Аг.Який (несподівано) приєднано до навантаження проводом 0.35мм. То меже мені також бігти в магазин за кабелем на 32 квадрати, щоб роутер підключити??
Велика подяка за відео! Вподобайка та коментар для просування
додав посилання - їх видалило
Не понял логики , балансир наоборот будет не забирать, а вливать в самую не дозаряженую, как он ее убьет?
Причем еонкретно такой работает от 3 до 4.2 в.
Багато говорильні ! По суті можна скомпресувати в 20 хв.
скажіть будь ласка ось ці мінімальні та максимальні напруги напруги буферного режиму 10-90%
Припиніть питати про хуйню у людини, яка не розуміється у справі.
На 20:00 автор каже, що 50 ампер для кабелю 6 мм2 важкувато, як і для комірок. Взагаліто 6 мм2 для 50А постійного струму - це норма. А для таких комірок - тим більше.
Не роблячи тестів скажу що акум здох від того що працював з автомобільним інвертором, про струм не знаю, автор не вказа потужність, але от діапазон робочих напруг у автомобільних інверторів налаштований на свинець, з розряджанням до 10.5 а то й 10в, тобто до 2.65-2.5в на комірку, і налаштування бмс фіг його знає, може бути і 2.5, от і все. Проблема не в зарядці швидше ща все
якщо бмс не відсікало то так. Проте встор не те що не дивився осцилографом як там все працює, він навіть вольтметром не заміряв порогові рівні бмс =)
Понятно активный нужен только вчтроеный. Понятно жеку надо цеплять. Понятно провода и наконечники нужны соответстветсвующие. Только посыл видео не дойдет до адресата. Ведь суть видео не берите говно. Только можно было простым языком раскатать. Ибо простым людям выши подробности не нужны а специалисты вас засрут ибо уровень не тот. Кстати хохма, как активный баллансир негативно скажется на полной зарядке? Вопрос риторический ибо это ляп. Ничего он полохого не сделает)
Нема що тут сперичатися в коментарях. Все правильно автор сказав. Яка би не була ця збірка погано зібрана. Всеж її вбив перезаряд. Зарядка яка тримає 14.6 постійно. І дозаряджає до 14.6 після кожного відключення світла. А було це і по 4-5 разів в сутку. Її вбила. Нерозумію чому 14.6 має бути. На деяких нових готових заводських акб lifepo4 рекомендують максимальний заряд до 14.4.
Може ця різниця в 0,2 вольта обумовлена падінням напруги на дротах зарядного пристрою? По край мірі в мене так: вольтметр ЗП показує 14,6В, а на клемах акумулятора в цей час 14,4...
цих 0.2 ролі не грають. це 0.05 на 1 комірку. Але й падіння на дротах тут рі до чого, бо при такому рівневі заряду струм уже малий , падіння на дротах - також. Але загалом цих 0.2В взагалі не дадуть якогось додаткового заряду аккуму. бо 90..95 відсотків його ємності вже набирається при напрузі 3.4В на ячейку або 13.6 на аккум. Тому в цмклічному режимі роботи ( при частих відключеннях) краще зупиняти зарядку трохи раніше. Бо ці аккуми не дуже люблять бути зарядженими до 100%
довго але цікаво
Колего, я Вас безмежно поважаю і вже 100 років намагаюсь дивитись майже всі відоси. Але чому "намагаюсь": тому що в них ну дуууууже багато часу витрачається на якісь розмови ні про що, гортання документації, тощо. Як і в цьому відео, власне.
Хочеться більш стислого та чіткішого викладення. Зверніть на це увагу, будь ласка.
Доречі, висновки в цьому відео теж скоріш не висновки, а "роздуми на задану тему"))
Висновки в цьому відео схожі на антинаучні та антитехнічні заяви.
Дуже багато лишніх слів
Насправді буферний заряд для літій-залізо-фосфатних акумуляторів (LiFePO4) є важливим аспектом їх експлуатації!
Буферний заряд: Якщо акумулятори LiFePO4 не розряджені повністю, їх не обов'язково заряджати після кожного використання. Вони не пошкоджуються, якщо залишити їх у частково зарядженому стані
Для LiFePO4 акумуляторів плаваюча напруга зазвичай становить близько 3,4-3,5 вольт на елемент
більш того, їх навпаки рекомендують НЕ заряджати до 100 відсотків , якщо планується просто зберігання.
тільки воду льє. всі хренові тільки він нормальний.
З який пір повнісю дохлі акуми вмирають?За 20 років на продалося жодного Нового або хоч робочого.Як весь ринок на 100% завалений перепакованим мусором.
найбільший струм на крайніх комірках... оце так "адмін"😂
@@v.s.o.p ви точно відтворили сенс того що почули?
Що ти несеш? Клапан не перекритий! Двосторонній скотч наклеений збоку клапана. Може перекриває 10% клапану, що не завадить йому спрацювати! Ми з братом всім так робимо, ще ніхто не скаржився!
Дякую за огляд! Окремо дякую за укр.контент!