Profesor ma piękny umysł i poczucie własnej wartości -sposób prowadzenia wykładów od zawsze był uwielbiany /ex studentka/i doceniany za styl wypowiedzi i prowadzenia wykładów, nikt nie usnął :) tak ciekawie opowiadał zawsze profesor, że żal było pisać notatki -słuchać !!!
(...) wykład bardzo interesujący, czytam również inne publikacje Pana profesora. Pan profesor to jedna z tych osób w swym dorobku naukowym, która kształtowała i kształtuje polską psychologię. Jednocześnie jeśli chodzi o technikę i przygotowanie wokalne nie wygląda to dobrze. Tutaj wymagany jest niezbędny oraz stricte intensywny trening pracy głosem, intonacją, oddechem, dźwiękiem, dykcją, artykulacją w formie funkcjonalnego treningu aparatu mowy podczas wystąpień publicznych. Dziękuję za ten materiał SWPS.
Doskonały wykład! Bardzo trafne i kreatywne przykłady. Swoją drogą to dosyć zaskakujące, że ciało którego głównym celem jest noszenie i utrzymywanie w dobrej kondycji mózgu jest tak ważnym elementem naszego społecznego życia.
Radosław Panas bardzo nas cieszy Twoja opinia! Zachęcamy do przejrzenia również innych wykładów, które opublikowaliśmy - gwarantujemy, że nie mniej ciekawe :) No i oczywiście regularnie będziemy udostępniać kolejne :)
Ja osobiście nie widzę nic złego w dążeniu do wystarczającej nieprzesadnej estetyki.Może to dobrze wpływać na interakcję z ludźmi.Jednak to rozum wpływa na poczynania i decyzyjność.Mówi się w zdrowym ciele zdrowy duch.Podobno u raczej szczupłych osób procesy myślowe lepiej(czy inaczej?) przebiegają Opakowanie ubraniowe nie dla wszystkich jest istotne ,dla innych wpływa na dobre samopoczucie
Ciekawy wykład. Jeżeli chodzi o psychologię to polecam książkę ,,Zakazana psychologia"1, 2 tom T.Witkowski. Tam opisane jest ile znajduje się kłamstw w psychologii akademickiej oraz o tym, że wiele psychoterapii zostało wymyślonych tylko po to, aby zarobić pieniądze. Tomasz Witkowski - doktor psychologii.
Dziękuję za udostępnienie tego materiału, bardzo ciekawy wykład! Zajmuję się podobną tematyką w mojej rozprawie doktorskiej.Czy można prosić Państwa o źródła do wszystkich badań przywołanych w wykładzie (badań prof. Łukaszewskiego lub jego współpracowników)? Będę chciała się na nie powołać :-)
+Anna Dwojnych cieszymy się, że wykład okazał się dla Ciebie przydatny :) Jeśli chodzi o źródła badań, należy o to zapytać prof. Łukaszewskiego, którego adres e-mail bez problemu znajdziesz w Internecie :)
+Uniwersytet SWPS dziękuję za szybką odpowiedź i w takim razie zwrócę się bezpośrednio już do samego profesora:-) Pozdrawiam serdecznie i czekam na kolejne wykłady!:-)
Jeśli Pani pisze prace na takie tematy to bardziej przysłuży się Pani ludziom znajdując prawdziwą prace i płacąc uczciwie podatki a nie produkując podobne "intelektualne wyziewy". Mam nadzieję że Pani sama finansuje swoją "karierę" w takim przypadku cofam co napisałem
ciekawią mnie te niby badania, że ładnej studentce, nie jest łatwiej podczas egzaminów ustnych. 55:12 minuta. Jak pan profesor do tego doszedł? Bo jakoś powątpiewam w wyniki badań.
Tomasz, dzięki za opinię. Mamy świadomość, że niektóre udostępniane przez nas wykłady, zwłaszcza te starsze, mogą mieć niedociągnięcia. Powyższy wykład jest sprzed ponad 2 lat, z czasów, kiedy naszą przygodę na YT dopiero rozpoczynaliśmy. Od tamtej pory wiele się nauczyliśmy. Mamy jednak nadzieję, że wykład mimo wszystko pod kątem merytorycznym był dla Ciebie wartościowy :)
Tak, wykład oczywiście interesujący i godny polecenia. Zatem życzę powodzenia w opanowaniu rzemiosła - wszak uczymy się na błędach . Pozdrawiam. Tomasz.
Pan Profesor powinien usprawnić swój warsztat oratorski. Cały czas przerywniki w stylu: "a" itp. Należy pozwolić sobie na bycie chwilę bezdźwięcznie, to naprawdę nie sprawia, że wszyscy się nudzą przez tę sekundę.
mam 21 lat, chciałbym dostać się do waszej szkoły ale gdy słucham tego bełkotu, to po prostu uszy mi więdną że ma się ochotę już wyłączyć w pierszych sekundach, a wytrzymałem aż do 7:30 minut i powiem Co, że Cygan ma mniej cech ludzkich niż owczarek poznałem wielu rumunów, bo chciałem zbadać to towarzystwo, i porównając ich do nas to niebo a ziemia, oczywiście to że mieszkają w skrajny ubóstwie, to nie ich wina bo mieszkają poza granami swoich krajów, a po drugie są mądrzejsi i bardziej pomocniejsi niż polaczki cebulaczki biedaczki, więc jak ja tego słucham to po swoim doświadczeniu, to ja mógłbym zostać takim nauczycielem za niezłą sumkę, a wpoiłbym studentom takie wartości potrzebne które powinny paść w pierwszych sekundach, czyli jak radzić sobie ze stresem itd. itd. przyjaźniłem się z różnymi ludźmi ale do rzeczy teraz, mam nadzieję że mnie przyjmiecie za 2 lata do swojej szkoły w Katowicach, ale jak to 21 lat i chce się dostać to co on robi studium jakieś, nie prywaciaka liceum, ale i tak zjadam intelektem 82 % populacji waszych studentów, bo wiem że ludzie patrzą na wykształcenie na to jak to chodzi ubrany, jak jest ustrzyżony czy jakie zarobki posiada, a ja jestem typem gościa co nie ocenia książkę po okładce, i jak słucham tego bełkotu, bo inaczej tego nie nazwę, to widzę obraz prawdziwego (jak to ja nazywam nędznego) polaka.
Streszczając, z tych kilku minut wnioskuje, że mam myśleć jak przeciętny polak ten jest zły bo ma inna nacje, kolor skóry, ten jest zły bo ma inne wyznanie, no to kur..na Ludzie nie każdy myśli jak (prostak jak Ja to nazywam 90 % populacji polskiej) jakby mieli sprać tak łeb na tych studiach to ja już wole być po prywaciaku, bo jestem pewny że przeżyłem więcej z życia, niż ten dziadek kiedykolwiek w swoim życiu
***** Nerwusie- ja czytając Twoją nieskładną wypowiedź dobrnęłam jednak do końca- i Tobie też to radzę- dobrnij do końca wykładu, zanim ocenisz- bo oceniając po 7 minutach osądzasz strasznie powierzchownie.
Gdzie ty żyjesz ze przerastasz 'intelektem' swoją populację? Słuchanie ze zrozumieniem poziom 0. Poza tym nie obrażaj Polaków przez swoje niespełnienie i frustracje I Polaków z dużej litery, drogi intelektualisto.
Roberto, rozumiemy, że taka jest Twoja opinia i okej - masz do niej prawo. Skoro jednak tak naukowo chcesz podejść do sprawy to zachęcamy jednak do wątpienia, szukania, pytania i np. przeczytania artykułów jednego z naszych psychologów o tym, dlaczego psychologia jak najbardziej jest nauką :) Linki udostępniamy Ci poniżej: badania.net/dlaczego-psychologia-jest-nauka-cz-1-%E2%80%93-psychologia-potoczna/ badania.net/dlaczego-psychologia-jest-nauka-cz-2-%E2%80%93-psychologia-naukowa/
Roberto. Jako przedstawicielka tego bardzo atrakcyjnego grona kobiet podpisuję się pod wynikami badań obiema rekami. Nie ma znaczenia rzeczywisty wygląd- idealne wymiary, wzrost, proporcje twarzy do zadowolenia z wyglądu. Wręcz istnieje powiedzenie, że piękne kobiety mają najwięcej kompleksów. Znam wiele kobiet zadowolonych ze swojego wyglądu, które odbiegają znacząco od kanonów piękna. I oczywiście kluczowe znaczenie ma tutaj wpływ kultury, o którym wspominasz, ale nie tylko. Pozdrawiam ciepło.
Mylisz się, wygląd ma wpływ na ocenę wyglądu. Wiem to po prostu z doświadczenia, a poznałem wiele kobiet. Badania nie dość, że nie uwzględniają różnic kulturowych, to jeszcze wyróżniają tylko jeden czynnik, figurę. Nie wiemy też jakie były punktowe różnice w samoocenie, być moźe mieściły się w granicach błędu statystycznego. O takich badaniach to radziłbym poważnym osobom nawet nie wspominać, bo wstyd.
No to powtarzam, jestem atrakcyjną kobietą o modelowych kształtach. Poruszam się w środowisku miss i modelek. Zgadzam się z profesorem na podstawie obserwacji siebie i swoich koleżanek. Wygląd zewnętrzny sam w sobie to nie jest jedyny czynnik determinujący postrzeganie własnej osoby. Jest również wiele mechanizmów psychologicznych, które mają na to wpływ- nie tylko kultura. Jeśli poznałeś wiele kobiet- atrakcyjnych powinieneś wiedzieć, że taka kobieta może odnaleźć cellulit, którego nie ma, drobne odchylenia, których mężczyzna nie zauważy, milion razy zmienić fryzurę, żeby wyglądać lepiej, wykupić połowę magazynu z ciuchami, żeby atrakcyjniej wyglądać, katować się dietami i ćwiczeniami mając wagę w normie tylko po to, żeby jeszcze bardziej zbliżyć się do jakiegoś ideału stworzonego w swojej głowie, bo nie czuje się dostatecznie atrakcyjna ( podkreślam dostatecznie). Jeśli znasz nieatrakcyjne kobiety, wiesz, że niektóre z nich nie przejmują się cellulitem i dumnie prezentują swoje wdzięki na plaży bez jakichkolwiek kompleksów. Nie można generalizować. Postrzeganie siebie nie jest równoznaczne z tym jak się rzeczywiście wygląda. Powtarzam. Jedna osoba może być nieatrakcyjna fizycznie dla innych, a czuć się fantastycznie w swoim ciele i na odwrót również. O to chodzi w tych badaniach. Wnioski prowadzą właśnie do tego, że atrakcyjny wygląd obiektywnie dostrzegany przez otoczenie nie koreluje dodatnio z pozytywnym postrzeganiem swojego ciała- wcale tak być nie musi. Polecam Ci również wykład na ten temat: www.ted.com/talks/cameron_russell_looks_aren_t_everything_believe_me_i_m_a_model?language=pl#t-478085 jeśli nie masz wystarczająco dużo czasu polecam od momentu 7:37. Może to w jakiś sposób zmieni Twój sposób postrzegania tej tematyki i pozwoli spojrzeć na to z nieco innej strony. Pozdrawiam.
Nie twierdzę, że atrakcyjne kobiety nie mają kompleksów, bo mają. Twierdzę natomiast z całą stanowczością, że istnieje pozytywna korelacja między atrakcyjnym wyglądem a dobrą samooceną. Nie oznacza to jednak, że nie ma atrakcyjnych kobiet z wielkimi kompleksami. Mówimy tu, do diabła, wyłącznie o średniej. A środowisko modelek to osobny świat, możliwe, że u was kompleksy są jeszcze większe niż u kobiet nieatrakcyjnych - to należałoby zbadać.
szatanowska Nienawiść - mocne słowo. Prof. Łukaszewski wyjaśnia w swoim wykładzie skąd się biorą takie zachowania u ludzi. Mamy nadzieję, że zrozumienie zjawiska pozwoli na zmniejszenie poziomu niechęci.
600 tysiecy lat ??? kość mamuta ???? Wenus z Brassempouy - miniaturowe (3,5 cm wysokości) popiersie kobiety wykonane z kości słoniowej, datowane pomiędzy 31 000 a 24 000 lat p.n.e. (górny paleolit)
Profesor ma piękny umysł i poczucie własnej wartości -sposób prowadzenia wykładów od zawsze był uwielbiany /ex studentka/i doceniany za styl wypowiedzi i prowadzenia wykładów, nikt nie usnął :) tak ciekawie opowiadał zawsze profesor, że żal było pisać notatki -słuchać !!!
Agnieszka Truszkowska ogromnie nas to cieszy! :)
Dokładnie też miałam takie odczucia jako studentka, pozdrawiam.
Kurde cieszę sie, że Profesor jeszcze pracował gdy chodziłem na zajęcia, nie do zapomnienia
Bardzo się cieszę, że są organizowane takie spotkania. Dzięki Wam! To na prawdę cenne.
Wiktoria Dróżka cieszymy się, że się podoba :) Zaglądaj na nasz kanał - stale uzupełniamy go o nowe, ciekawe treści :)
(...) wykład bardzo interesujący, czytam również inne publikacje Pana profesora. Pan profesor to jedna z tych osób w swym dorobku naukowym, która kształtowała i kształtuje polską psychologię. Jednocześnie jeśli chodzi o technikę i przygotowanie wokalne nie wygląda to dobrze. Tutaj wymagany jest niezbędny oraz stricte intensywny trening pracy głosem, intonacją, oddechem, dźwiękiem, dykcją, artykulacją w formie funkcjonalnego treningu aparatu mowy podczas wystąpień publicznych. Dziękuję za ten materiał SWPS.
Doskonały wykład!
Bardzo trafne i kreatywne przykłady.
Swoją drogą to dosyć zaskakujące, że ciało którego głównym celem
jest noszenie i utrzymywanie w dobrej kondycji mózgu jest tak
ważnym elementem naszego społecznego życia.
Radosław Panas bardzo nas cieszy Twoja opinia! Zachęcamy do przejrzenia również innych wykładów, które opublikowaliśmy - gwarantujemy, że nie mniej ciekawe :) No i oczywiście regularnie będziemy udostępniać kolejne :)
Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej (SWPS) Tak ja już od dawna jestem widzem SWPS. Życzę dalszego rozwoju i kolejnych tak dobrych nagrań!
Profesor klasa jak zawsze
Dużo wiedzy na temat człowieka, a forma przekazu, czyli osoba Pana Profesora oraz sposób jego mówienia wg mnie ubarwiły cały wykład. Dziękuję.
Pomimo wszystkich błędów świetny wyklad !Bravo !
Bardzo ciekawy wykład. Troszkę na początku się ciężko słucha ale później jest już dużo dużo lepiej :)
Cieszymy się.
Czasami wykładowcy potrzebują chwili na „rozkręcenie się” :)
Dziękuję 😉
Dziękuję 🙏😇
OH AH EH
Ja osobiście nie widzę nic złego w dążeniu do wystarczającej nieprzesadnej estetyki.Może to dobrze wpływać na interakcję z ludźmi.Jednak to rozum wpływa na poczynania i decyzyjność.Mówi się w zdrowym ciele zdrowy duch.Podobno u raczej szczupłych osób procesy myślowe lepiej(czy inaczej?) przebiegają Opakowanie ubraniowe nie dla wszystkich jest istotne ,dla innych wpływa na dobre samopoczucie
Bardzo dobry wykład, bo jestem ładny.
Mamy nadzieję, że merytoryka wykłądu też miała wpływ na ocenę ;)
Oczywiście.
Ciekawy wykład. Jeżeli chodzi o psychologię to polecam książkę
,,Zakazana psychologia"1, 2 tom T.Witkowski. Tam opisane jest ile znajduje się kłamstw w psychologii akademickiej oraz
o tym, że wiele psychoterapii zostało wymyślonych tylko po to, aby zarobić pieniądze.
Tomasz Witkowski - doktor psychologii.
Czemu kamera nie jest na wyświetlacz, gdy opisuje to, co się na nim znajduje?
Wypadek przy pracy i nauczka na przyszłość - popracujemy nad tym! :)
ciekawe, ale tego Pana nie da się słuchać, powinien udać się do specjalisty ds. emisji głosu
Dzięki za opinię. Może podzielisz się również wrażeniami dotyczącymi treści wykładu? :)
Dziękuję za udostępnienie tego materiału, bardzo ciekawy wykład! Zajmuję się podobną tematyką w mojej rozprawie doktorskiej.Czy można prosić Państwa o źródła do wszystkich badań przywołanych w wykładzie (badań prof. Łukaszewskiego lub jego współpracowników)? Będę chciała się na nie powołać :-)
+Anna Dwojnych cieszymy się, że wykład okazał się dla Ciebie przydatny :) Jeśli chodzi o źródła badań, należy o to zapytać prof. Łukaszewskiego, którego adres e-mail bez problemu znajdziesz w Internecie :)
+Uniwersytet SWPS dziękuję za szybką odpowiedź i w takim razie zwrócę się bezpośrednio już do samego profesora:-) Pozdrawiam serdecznie i czekam na kolejne wykłady!:-)
Jeśli Pani pisze prace na takie tematy to bardziej przysłuży się Pani ludziom znajdując prawdziwą prace i płacąc uczciwie podatki a nie produkując podobne "intelektualne wyziewy". Mam nadzieję że Pani sama finansuje swoją "karierę" w takim przypadku cofam co napisałem
AH A Y HE AH O EH OH O Ahjo... :)
... ?
Po pięciu minutach przestałam słuchać... Nie znioslam tego chrząkania. Rany ale jestem rozdrażniona
Nic na siłę - na naszym kanale znajdziesz więcej materiałów, bardziej przystępnych w odbiorze :)
ciekawią mnie te niby badania, że ładnej studentce, nie jest łatwiej podczas egzaminów ustnych. 55:12 minuta. Jak pan profesor do tego doszedł? Bo jakoś powątpiewam w wyniki badań.
Edward Szpilka moim zdaniem jest na odwrót
Bardzo interesujący wykład.
Jednakże - 24:00 - mój wybór nie był taki, jak sugeruje p.prof :D
+Marcin Pewinski cieszymy się, że wykład się podobał :)
Ja również!
to jest Warshawa?
Taras Kikh this is Sopot :)
Te manieryzmy i obrzydliwe chrząkanie mogę wytrzymać. Seksizmu nie mogę.
Co dokładnie masz na myśli?
Gruźlica pokona nawet profesora zwyczajnego.
+Paweł Barański rozwiniesz myśl?
To ah i oh sprawia że wychodze.
Halo tam! Kamerzysta, montażysta - ta robota z obrazem to bezmyślna amatorka. I jeszcze ten prześwietlony ekran -
Ręce opadają....
Tomasz, dzięki za opinię. Mamy świadomość, że niektóre udostępniane przez nas wykłady, zwłaszcza te starsze, mogą mieć niedociągnięcia. Powyższy wykład jest sprzed ponad 2 lat, z czasów, kiedy naszą przygodę na YT dopiero rozpoczynaliśmy. Od tamtej pory wiele się nauczyliśmy. Mamy jednak nadzieję, że wykład mimo wszystko pod kątem merytorycznym był dla Ciebie wartościowy :)
Tak, wykład oczywiście interesujący i godny polecenia. Zatem życzę powodzenia w opanowaniu rzemiosła - wszak uczymy się na błędach . Pozdrawiam. Tomasz.
Pan Profesor powinien usprawnić swój warsztat oratorski. Cały czas przerywniki w stylu: "a" itp.
Należy pozwolić sobie na bycie chwilę bezdźwięcznie, to naprawdę nie sprawia, że wszyscy się nudzą przez tę sekundę.
+Kmicic84 dziękujemy za opinię :) A jak Ci się podobała treść wykładu?
Nie da się słuchać tego człowieka. Wytrzymałem 4 minuty. Okropny sposób mówienia, chrząkania, a, a, a, eee, ee, aaa,, itd.
1:07:34 fajna czarnula
Prosimy o merytoryczne komentarze.
Dziwnie mówi ten profesor... Jak ksiądz
A może to tajna broń Pana Profesora w przykuwaniu uwagi studentów? Nie zapominajmy, że to treść i wiedza są najważniejsze. :-)
@@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS przekaz też się liczy, może masz rację i to jest jakaś metoda
mam 21 lat, chciałbym dostać się do waszej szkoły
ale gdy słucham tego bełkotu, to po prostu uszy mi więdną
że ma się ochotę już wyłączyć w pierszych sekundach, a wytrzymałem
aż do 7:30 minut i powiem Co, że Cygan ma mniej cech ludzkich niż owczarek
poznałem wielu rumunów, bo chciałem zbadać to towarzystwo, i porównając ich do nas to niebo a ziemia, oczywiście to że mieszkają w skrajny ubóstwie, to nie ich wina bo mieszkają poza granami swoich krajów, a po drugie są mądrzejsi i bardziej pomocniejsi niż polaczki cebulaczki biedaczki, więc jak ja tego słucham
to po swoim doświadczeniu, to ja mógłbym zostać takim nauczycielem za niezłą sumkę, a wpoiłbym studentom takie wartości potrzebne które powinny paść w pierwszych sekundach, czyli jak radzić sobie ze stresem itd. itd. przyjaźniłem się z różnymi ludźmi ale do rzeczy teraz, mam nadzieję że mnie przyjmiecie za 2 lata do swojej szkoły w Katowicach, ale jak to 21 lat i chce się dostać to co on robi studium jakieś, nie prywaciaka liceum, ale i tak zjadam intelektem 82 % populacji waszych studentów, bo wiem że ludzie patrzą na wykształcenie na to jak to chodzi ubrany, jak jest ustrzyżony czy jakie zarobki posiada, a ja jestem typem gościa co nie ocenia książkę po okładce, i jak słucham tego bełkotu, bo inaczej tego nie nazwę, to widzę obraz prawdziwego (jak to ja nazywam nędznego) polaka.
Streszczając, z tych kilku minut wnioskuje, że mam myśleć jak przeciętny polak
ten jest zły bo ma inna nacje, kolor skóry, ten jest zły bo ma inne wyznanie, no to kur..na Ludzie
nie każdy myśli jak (prostak jak Ja to nazywam 90 % populacji polskiej) jakby mieli sprać tak łeb na tych studiach
to ja już wole być po prywaciaku, bo jestem pewny że przeżyłem więcej z życia, niż ten dziadek kiedykolwiek w swoim życiu
***** Nerwusie- ja czytając Twoją nieskładną wypowiedź dobrnęłam jednak do końca- i Tobie też to radzę- dobrnij do końca wykładu, zanim ocenisz- bo oceniając po 7 minutach osądzasz strasznie powierzchownie.
+Nerwus1909 nie zrozumiałeś ironii we fragmencie o cyganach. Przesłuchaj jeszcze raz.
Gdzie ty żyjesz ze przerastasz 'intelektem' swoją populację?
Słuchanie ze zrozumieniem poziom 0.
Poza tym nie obrażaj Polaków przez swoje niespełnienie i frustracje
I Polaków z dużej litery, drogi intelektualisto.
Trochę tu prawd, trochę półprawd, trochę głupot. No i właśnie dlatego psychologia nadal nie jest równoprawną nauką, tylko znachorstwem. Pozdrawiam
Roberto, rozumiemy, że taka jest Twoja opinia i okej - masz do niej prawo. Skoro jednak tak naukowo chcesz podejść do sprawy to zachęcamy jednak do wątpienia, szukania, pytania i np. przeczytania artykułów jednego z naszych psychologów o tym, dlaczego psychologia jak najbardziej jest nauką :) Linki udostępniamy Ci poniżej:
badania.net/dlaczego-psychologia-jest-nauka-cz-1-%E2%80%93-psychologia-potoczna/
badania.net/dlaczego-psychologia-jest-nauka-cz-2-%E2%80%93-psychologia-naukowa/
Roberto. Jako przedstawicielka tego bardzo atrakcyjnego grona kobiet podpisuję się pod wynikami badań obiema rekami. Nie ma znaczenia rzeczywisty wygląd- idealne wymiary, wzrost, proporcje twarzy do zadowolenia z wyglądu. Wręcz istnieje powiedzenie, że piękne kobiety mają najwięcej kompleksów. Znam wiele kobiet zadowolonych ze swojego wyglądu, które odbiegają znacząco od kanonów piękna. I oczywiście kluczowe znaczenie ma tutaj wpływ kultury, o którym wspominasz, ale nie tylko. Pozdrawiam ciepło.
Mylisz się, wygląd ma wpływ na ocenę wyglądu. Wiem to po prostu z doświadczenia, a poznałem wiele kobiet. Badania nie dość, że nie uwzględniają różnic kulturowych, to jeszcze wyróżniają tylko jeden czynnik, figurę. Nie wiemy też jakie były punktowe różnice w samoocenie, być moźe mieściły się w granicach błędu statystycznego. O takich badaniach to radziłbym poważnym osobom nawet nie wspominać, bo wstyd.
No to powtarzam, jestem atrakcyjną kobietą o modelowych kształtach. Poruszam się w środowisku miss i modelek. Zgadzam się z profesorem na podstawie obserwacji siebie i swoich koleżanek. Wygląd zewnętrzny sam w sobie to nie jest jedyny czynnik determinujący postrzeganie własnej osoby. Jest również wiele mechanizmów psychologicznych, które mają na to wpływ- nie tylko kultura. Jeśli poznałeś wiele kobiet- atrakcyjnych powinieneś wiedzieć, że taka kobieta może odnaleźć cellulit, którego nie ma, drobne odchylenia, których mężczyzna nie zauważy, milion razy zmienić fryzurę, żeby wyglądać lepiej, wykupić połowę magazynu z ciuchami, żeby atrakcyjniej wyglądać, katować się dietami i ćwiczeniami mając wagę w normie tylko po to, żeby jeszcze bardziej zbliżyć się do jakiegoś ideału stworzonego w swojej głowie, bo nie czuje się dostatecznie atrakcyjna ( podkreślam dostatecznie). Jeśli znasz nieatrakcyjne kobiety, wiesz, że niektóre z nich nie przejmują się cellulitem i dumnie prezentują swoje wdzięki na plaży bez jakichkolwiek kompleksów. Nie można generalizować. Postrzeganie siebie nie jest równoznaczne z tym jak się rzeczywiście wygląda. Powtarzam. Jedna osoba może być nieatrakcyjna fizycznie dla innych, a czuć się fantastycznie w swoim ciele i na odwrót również. O to chodzi w tych badaniach. Wnioski prowadzą właśnie do tego, że atrakcyjny wygląd obiektywnie dostrzegany przez otoczenie nie koreluje dodatnio z pozytywnym postrzeganiem swojego ciała- wcale tak być nie musi. Polecam Ci również wykład na ten temat: www.ted.com/talks/cameron_russell_looks_aren_t_everything_believe_me_i_m_a_model?language=pl#t-478085 jeśli nie masz wystarczająco dużo czasu polecam od momentu 7:37. Może to w jakiś sposób zmieni Twój sposób postrzegania tej tematyki i pozwoli spojrzeć na to z nieco innej strony. Pozdrawiam.
Nie twierdzę, że atrakcyjne kobiety nie mają kompleksów, bo mają. Twierdzę natomiast z całą stanowczością, że istnieje pozytywna korelacja między atrakcyjnym wyglądem a dobrą samooceną. Nie oznacza to jednak, że nie ma atrakcyjnych kobiet z wielkimi kompleksami. Mówimy tu, do diabła, wyłącznie o średniej. A środowisko modelek to osobny świat, możliwe, że u was kompleksy są jeszcze większe niż u kobiet nieatrakcyjnych - to należałoby zbadać.
oh ah oh oh... co to za typ?
O kogo lub o co dokładnie pytasz?
Ach...a piękna przekazu brakło.
Skąd taki wniosek?
Ahhh Ahhh Ahhh...
what kind of psychologia it is? Social psychologia. Or ogólny????
Taras Kikh It's "ogólny" :)
Możesz uzyskać tytuł magistra na psychologia ogólny do SWPS???
Tak, Taras Kikh, we can speak english, if You want to. Faculty of psychology is a Master program.
Taras Kikh, You'll find more info about our studies on website: www.swps.pl/english
i cant find ifomation abou this, on webside, that why i askig u here
yyyy... yyyyy.... yyyyy... nie dało się tego słuchać
Erwin Koon ciekawi jesteśmy dlaczego tak uważasz.
Pan profesor jest z Ameryki?
Przecież każdy myślący człowiek zna te zagadnienia z życia
Jak widać czasami i taka wiedza jest potrzebna. Z pozoru wszystko wydaje się proste, choć w praktyce już nie do końca :)
nienawidze próznych ludzi ...
szatanowska Nienawiść - mocne słowo. Prof. Łukaszewski wyjaśnia w swoim wykładzie skąd się biorą takie zachowania u ludzi. Mamy nadzieję, że zrozumienie zjawiska pozwoli na zmniejszenie poziomu niechęci.
yh ah oh
600 tysiecy lat ??? kość mamuta ???? Wenus z Brassempouy - miniaturowe (3,5 cm wysokości) popiersie kobiety wykonane z kości słoniowej, datowane pomiędzy 31 000 a 24 000 lat p.n.e. (górny paleolit)
bełkocze
+jaroslaw2010 kolejny merytoryczny komentarz. Dziękujemy.
po co odpowiadacie na takie komentarze ;)