Wracając do rureczek, są rury ze szwem i bez szwu. Te do gazu są bez szwu i są dużo bardziej wytrzymałe i bezpieczne. Pozdrawiam i dużo zdrowia życzę :)
Polecam Piher prl 400 - ciekawa alternatywa do tych "full-wypas" piherów. A co do samoróbek - tani gwint trapezowy można nabyć pod nazwą: "stopa do rusztowań warszawskich"
Bardzo fajny film. Używałem ścisków z profili kwadratowych i szału nie było, Teraz wypróbuje alternatywę rurową, która defakto wychodzi taniej i mniejszym nakladem pracy.
Bardzo sympatyczny odcinek. Myślę, że zasada - nigdy dość ścisków - sprawdza się w każdym warsztacie i każdy nawet kiepski ścisk może znaleźć swoje zastosowanie. Osobiście uważam, że na ściskach nie da się zaoszczędzić bez frustracji i komplikacji. Długo się łamałem przed zakupem Bessey Revo, ale teraz jest czysta przyjemność przy pracy i pełna kontrola nad ściskaniem. Bolało tylko przy zakupie, ale to szybko ustępuje po pierwszym projekcie. Warto też pamiętać, że ściski nie służą do niwelowania niedokładności naszej pracy - wtedy się nia łamią 😉. Warto mieć różne ściski, to daje swobodę przy realizacjach. Z chęcią spróbowałam Pihery - pewnie za jakieś czas się skuszę. Pozdrowienia z Gdańska.
Dziękuję bardzo :) Nigdy dość - zdecydowanie ! Dokładnie tak jak mówisz ,boli podczas zakupu ,ale wszystkie smutki przechodzą podczas pierwszej pracy na droższych rozwiązaniach ,ponieważ są po prostu lepsze i przyjemniej się na nich pracuje. Wbrew pozorom nie potrzeba wielkiej siły do ściskania ,grunt to dobrze przygotowany materiał :) Pihery mogę Ci polecić w 100 - ja jestem bardzo zadowolony :) Mrągowo pozdrawia Gdańsk !
Dzięki zwłaszcza za omówienie samoróbek. Myślę, że jak ktoś uwzględni m.in. Twoje błędy w wykonaniu, śmiało może podejść do tematu robiąc od razu np. 6-8 sztuk - co podejrzewam, pozwoli zaoszczędzić znaczną kwotę przy jednoczesnym uzyskaniu dużej wytrzymałości.
Oczywiście jak się wszystko dobrze przemyśli to ma to sens. Można wykonać takie ściski które będą o wiele mocniejsze niż fabryczne rozwiązania. Tylko czy w tym czasie to się będzie opłacało... trzeba by przeliczyć na spokojnie 🤔
@@WoodFlow Myślisz, że mniejszy profil (4x4 cm) i cieńsza śruba (średnica 16 mm) to przesadne oszczędzanie? Wiem, że to trzeba liczyć pod kątem prac jakie chce się wykonywać, więc załóżmy może szerokość klejonki max 90 cm...
Jak się robi wyroby stolarskie na kołki , płytki lamello, gniazdo/czop , to bez ścisków nie wyda. Choć podobno w starszych czasach brano sznurek , podkładki pod sznurek , i listewkę do naprężenia sznurka. Natomiast klejonke można z całkowitym powodzeniem kleić na drewnianym oprzyrządowaniu z krawędziaków z nawierconymi otworami fi 30-40 . I do tego klocki też z takimi samymi otworami z wklejonymi krótkimi odcinkami odpowiedniego wałka. Te klocki umieszczamy w otworach krawędziaków , i dodatkowo potrzebne są kliny , po dwie sztuki na jeden przyrząd. Tak robiłem z 10 lat i jest to dobre . Ale potem jak się wyrobiły luzy na otworach to jakoś to tak stoi na rzecz ścisków. A jak się robi same tylko meble skrzyniowe na wysyłkę to i bez ścisków się można obyć bo się robi złączki na mimośrody. No chyba że się robi w łóżkach to wtedy ściski są potrzebne do sklejania słupków z płytami wezgłowia i nóg. A "stolarze" od płyt "meblowych" to w ogóle nie potrzebują ścisków. Bo wszystko na konfirnaty ewentualnie mimośrody.
Znam ten temat z klinami i tak dalej ,ale idźmy z duchem czasu :) Taka konstrukcja z krawędziaków wydaje mi się że świetnie by się sprawdziła podczas klejenia ram ,co nie ?
@@WoodFlow Legarki z klinami są dobre i do płyt i do ram. Ja tak kiedyś robiłem tylko mi się wyrobiły dziury w legarkach. I tak jakoś przeszłem na ściski. Niewygoda pewna polega na tym że trzeba podkładać paski foli żeby klej nie oblepiał otworów. No przy ramach ten problem jest pomijalny.
da się rurowych z dokupionymi szczękami używać na odwrót - jak tych wolfcrafta - jako podpórka? Potrzebuję i tanich ścisków do pracy i podpórki - rozpórki w perspektywie do osadzenia parapetu.
@@WoodFlow Tyż prowda. :) Gdybyś w środek profilu przy śrubie włożył i wspawał te 30 cm jeszcze cieńszego profilu, to nie miałoby prawa nic się wygiąć. 😁
Hola z tymi samorobkami. Jak sa dobrze zrobione , to wszystki besseye i Pitery siadają. Ja moje mam 10 lat. Sruby dałem toczyć z twardego materiału. Sztanga ze starej poniemieckiej maszyny. Dosyc ciężkie ale używam tylko do klejonki z twardego. Docisk okolo 500 kg. Szkoda , ze tutaj nie można wrzucić zdjęć. Robic samemu jak najbardziej warto ale masz racje. Wcale nie jest to proste. Trzeba dobrze przemyśleć ale jak masz spawarkę to i tak drogo nie wyjdzie mimo , że stal szaleje.
Witam, konkretnie i rzeczowo. Marzenie moje albo inaczej jedno z bardzo wielu to właśnie ściski pładzczyznowe. Ja posiadam też około 25 sztuk tych ścisków budżetowych ale większość z nich jest w miarę solidnej konstrukcji są mi narazie pomocne. Zakupuję materiał na wykonanie ścisków samodzielnie takich jak te, które pokazałeś jako ostatnie. Pochwalę się moim ostatnim zakupem, zakupiłem sobie piły ręczne firmy bahco w ilości 4 sztuk powiem tak rewelacja, ostre jak brzytwy. Teraz z innej beczki napisz mi jak mogę znaleźć Cię na messengere? Pozdrawiam.
Cześć ! Ściski płaszczyznowe są super ,polecam bo są warte każdej wydanej złotówki :) Wejdź na stronę na facebooku i napisz do mnie wiadomość. Linki masz na stronie głównej kanału. Pozdrawiam !
Siemanko. Odezwij się do Trenera narzędziowego Mariusza ,znajdziesz go pod tym linkiem. facebook.com/Trener-narz%C4%99dziowy-wolfcraft-108080533901523/
Jak poprawić konstrukcję. Przesuwana stopka na profilu powinna być blokowana w pionie a nie w poziomie. Po przez wywiercenie pionowych otworów na wylot, przez co zostaną zlikwidowane luzy, co da prosty kąt 90 stopni za to pozostaną luzy poziome które mogą pozostać.
Ja będę robił sobie takie ściski ale kupiłem profil 40x40x3 4 sztuki po 2mb. Koszt około 200 zł plus do tego muszę dokupić owe śruby trapezowe i nakrętki.
Siema Patryk. Mam pytanie z zupełnie innego zakresu, ale nasunęła mi się taka myśl jak zobaczyłem titebonda na półce. Do rzeczy; Ile czasu wg. Twoich doświadczeń można przechowywać klej po otwarciu?
Siemanko ! Wiesz co ,jedną butle tego titebonda miałem dość długo otwartą ,z tym że rozlewałem sobie do mniejszych butelek i ten galon zakręcałem. Pół roku spokojnie to się nadawało do użytku i sądzę że jeszcze dłużej by się nadawało ,ale się skończył. Zrobimy może kiedyś test po jakim czasie otwarty klej tężeje :D
Ja zrobiłem sciski ze profila 40x40x3 jako obejmy 50x50x4 co pozwoliło na 2 mm luzu tylko. Dodatkowo pręt gwintowany zwykły (nie trapez) 16 mm. Łącznie za 4 sciski zrobione 2 miesiące temu wydałem około 150 zł. Mocy ma aż nadto, sosnę to miażdzy.
I się dołożę, ściski do szyn to nie ściski do szyn tylko multum zastosowań, pominąłeś wszelkiej maści T-tracki, stoły ala mft z otworami i cud płaskiej górnej powierzchni czyli można nimi ścisnąć coś gdzie "szpara" ma kilka mm. Mam nawet kilka tych najtańszych "gniotów" graphit" bo mimo że są z @#$^!@ to bywają przydatne. Funkcję rozpierania ma 99% "ścisków"jednoręcznych ale nie próbowałem a Wolfcraft jest na mojej liście zakupowej mimo że średnio lubię tą firmę 😜A co do tanich ścisków to zasada jest prosta, Tanio to delikatnie (trzymaki nie ściski), drogo to ciśniesz, nie dotyczy rurowych 😁
Zrób drewniane. DO klejonki tak jak opisałem niżej. Jeszcze oglądałem dziś rano , wpisz w wyszukiwarkę hasło : traditional wood clamps. Oprócz ścisków do klejonki tak jak opisałem niżej ( tylko kołki podają wystarczą 1/2 cala ) , to są instrukcje ścisków do sklejania mebli skrzyniowych ( rama zbita gwoździami o wymiarze nieco większym od przyrządzanego pudła oraz kliny do tego). Żałuję że dokupilem ścisków.
Ścisk wykonany z profilu posiada błąd. Nakrętka przyspawana do profilu powinna być przyspawana wyżej, tak żeby śruba trapezowa była równoległa do profila a nie pod kontem tak jak w prezentacji. Dlatego profil 50x50 się wygina.
Witam, błagam powiedz mi jakie wymiary (przekrój) ma głowica tego ścisku Piher który pokazujesz w 7:32. Mam szynę Graphite która ma gniazdo na ścisk 12mm x 6mm i już chyba 3 godziny szukam w necie wymiarów tych ścisków i nigdzie nie mogę znaleźć. A nie chcę kupować w ciemno bo nie wiem czy mi wejdzie ten ścisk. Wszędzie w opisie tych ścisków jest napisane wymiary prowadnicy 13,9 x 4,4 ale w większości takich ścisków głowica jest trochę węższa więc może w przypadku tych Piherów też tak jest i wejdzie mi w gniazdo 12mm. Będę mega wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam
Takie tam gęganie: film ogladają ludzie na różnym poziomie zaawansowania i różnych możliwościach finansowych. Stolarz zawodowy kupi ściski "pro" za taczkę siana, bo zakup zwróci mi się w krótkim czasie a komfort pracy nieporównywalny. ----------- Dłubak-amator nie będzie wydawał sterty siana na trzy klejonki w roku. Nawet jak dłużej zejdzie z ustawianiem, to sprawa do zaakceptowania --------- Rozwalają mnie madrale chwalący się jaki to nie super-uber sprzęt mają na zakładzie. Brakuje tylko, żeby wparował spec z NASA i zakasował wszystkich. 🤣
Z każdym filmem rośnie lista zakupów 😂 dzięki za konkretne treści 👍👌
A proszę Cię bardzo :)
Wracając do rureczek, są rury ze szwem i bez szwu. Te do gazu są bez szwu i są dużo bardziej wytrzymałe i bezpieczne. Pozdrawiam i dużo zdrowia życzę :)
Muszę wymienić te rury bo są za miekkie ,dokładnie tak jak mówisz 😉
To jest bardzo wartościowy film dla początkujących, szkoda że 6lat temu tego nie wiedziałem 😉
Takie tam przemyślenia z perspektywy czasu i wydanych pieniędzy...
Polecam Piher prl 400 - ciekawa alternatywa do tych "full-wypas" piherów. A co do samoróbek - tani gwint trapezowy można nabyć pod nazwą: "stopa do rusztowań warszawskich"
Znam ściski i są równie rewelacyjne jak te te co ja mam :) Oooo dobrze wiedzieć na przyszłość ,dzięki :)
Bardzo fajny film. Używałem ścisków z profili kwadratowych i szału nie było, Teraz wypróbuje alternatywę rurową, która defakto wychodzi taniej i mniejszym nakladem pracy.
Bardzo sympatyczny odcinek.
Myślę, że zasada - nigdy dość ścisków - sprawdza się w każdym warsztacie i każdy nawet kiepski ścisk może znaleźć swoje zastosowanie.
Osobiście uważam, że na ściskach nie da się zaoszczędzić bez frustracji i komplikacji. Długo się łamałem przed zakupem Bessey Revo, ale teraz jest czysta przyjemność przy pracy i pełna kontrola nad ściskaniem. Bolało tylko przy zakupie, ale to szybko ustępuje po pierwszym projekcie.
Warto też pamiętać, że ściski nie służą do niwelowania niedokładności naszej pracy - wtedy się nia łamią 😉.
Warto mieć różne ściski, to daje swobodę przy realizacjach. Z chęcią spróbowałam Pihery - pewnie za jakieś czas się skuszę.
Pozdrowienia z Gdańska.
Dziękuję bardzo :)
Nigdy dość - zdecydowanie ! Dokładnie tak jak mówisz ,boli podczas zakupu ,ale wszystkie smutki przechodzą podczas pierwszej pracy na droższych rozwiązaniach ,ponieważ są po prostu lepsze i przyjemniej się na nich pracuje. Wbrew pozorom nie potrzeba wielkiej siły do ściskania ,grunt to dobrze przygotowany materiał :) Pihery mogę Ci polecić w 100 - ja jestem bardzo zadowolony :)
Mrągowo pozdrawia Gdańsk !
Dzięki zwłaszcza za omówienie samoróbek. Myślę, że jak ktoś uwzględni m.in. Twoje błędy w wykonaniu, śmiało może podejść do tematu robiąc od razu np. 6-8 sztuk - co podejrzewam, pozwoli zaoszczędzić znaczną kwotę przy jednoczesnym uzyskaniu dużej wytrzymałości.
Oczywiście jak się wszystko dobrze przemyśli to ma to sens. Można wykonać takie ściski które będą o wiele mocniejsze niż fabryczne rozwiązania. Tylko czy w tym czasie to się będzie opłacało... trzeba by przeliczyć na spokojnie 🤔
@@WoodFlow Myślisz, że mniejszy profil (4x4 cm) i cieńsza śruba (średnica 16 mm) to przesadne oszczędzanie? Wiem, że to trzeba liczyć pod kątem prac jakie chce się wykonywać, więc załóżmy może szerokość klejonki max 90 cm...
Jak się robi wyroby stolarskie na kołki , płytki lamello, gniazdo/czop , to bez ścisków nie wyda. Choć podobno w starszych czasach brano sznurek , podkładki pod sznurek , i listewkę do naprężenia sznurka. Natomiast klejonke można z całkowitym powodzeniem kleić na drewnianym oprzyrządowaniu z krawędziaków z nawierconymi otworami fi 30-40 . I do tego klocki też z takimi samymi otworami z wklejonymi krótkimi odcinkami odpowiedniego wałka. Te klocki umieszczamy w otworach krawędziaków , i dodatkowo potrzebne są kliny , po dwie sztuki na jeden przyrząd. Tak robiłem z 10 lat i jest to dobre . Ale potem jak się wyrobiły luzy na otworach to jakoś to tak stoi na rzecz ścisków. A jak się robi same tylko meble skrzyniowe na wysyłkę to i bez ścisków się można obyć bo się robi złączki na mimośrody. No chyba że się robi w łóżkach to wtedy ściski są potrzebne do sklejania słupków z płytami wezgłowia i nóg. A "stolarze" od płyt "meblowych" to w ogóle nie potrzebują ścisków. Bo wszystko na konfirnaty ewentualnie mimośrody.
Znam ten temat z klinami i tak dalej ,ale idźmy z duchem czasu :) Taka konstrukcja z krawędziaków wydaje mi się że świetnie by się sprawdziła podczas klejenia ram ,co nie ?
@@WoodFlow Legarki z klinami są dobre i do płyt i do ram. Ja tak kiedyś robiłem tylko mi się wyrobiły dziury w legarkach. I tak jakoś przeszłem na ściski. Niewygoda pewna polega na tym że trzeba podkładać paski foli żeby klej nie oblepiał otworów. No przy ramach ten problem jest pomijalny.
Dzięki tobie miło 2 zmiana mi minęła 😁dzięki za film😁🍻 ciekawe informacje podałeś.😁
Sam ogladam w robocie także również się ciesze jak ktoś wrzuca film na drugiej zmianie 😁 Pozdro !
Ja niestety w robocie nie mogę :( nie ma w tartaku takiej możliwości 😁 zazdroszczę wam!🥳
No i wstrzeliłeś się 😁. Tak sobie siedzę przy alko w szklance i szukam czegoś ciekawego a tu bum i filmik 👍👍👍i tylko nie ducha 😜
Ja tak samo! pozdro!
Dziękuję Panowie i życzę miłych chwil przy moich filmach 🤣
Nadrabiam zaległości. Ścisków nigdy zbyt wiele. Pomijając "gównoshit" Te rurki spoko. Walczę ze sobą, czy potrzebuję czy nie. Piątka
Lapka w gore.Pozdrawiam.
Dzięki kolego !
Ta samorobka nie do końca przemyślany temat. Film ciekawy.
Interesująco,dzięki👍
Dzięki za miłe słowo :) Pozdrawiam !
Sam chciałem robić ścisku ale sobie odpuściłem i widzę że dobrze
Dobrze zrobiłeś ;)
da się rurowych z dokupionymi szczękami używać na odwrót - jak tych wolfcrafta - jako podpórka? Potrzebuję i tanich ścisków do pracy i podpórki - rozpórki w perspektywie do osadzenia parapetu.
Wyglądają właśnie zupełnie jak moje Bessey Super sprawa
Umówmy się że tego typu ściski niewiele się różnią ,raczej jest to kwestia użytych materiałów tylko :)
Super bardzo pomocny film 👍😉 pozdrawiam
Dziękuję i pozdrawiam :)
Oj z tymi profilami nie postarałeś się hehe filmik spoko pomocny 👌
Cos trzeba spaprać żeby potem być mądrzejszym:D
@@WoodFlow Tyż prowda. :) Gdybyś w środek profilu przy śrubie włożył i wspawał te 30 cm jeszcze cieńszego profilu, to nie miałoby prawa nic się wygiąć. 😁
Hola z tymi samorobkami. Jak sa dobrze zrobione , to wszystki besseye i Pitery siadają. Ja moje mam 10 lat. Sruby dałem toczyć z twardego materiału. Sztanga ze starej poniemieckiej maszyny. Dosyc ciężkie ale używam tylko do klejonki z twardego. Docisk okolo 500 kg. Szkoda , ze tutaj nie można wrzucić zdjęć. Robic samemu jak najbardziej warto ale masz racje. Wcale nie jest to proste. Trzeba dobrze przemyśleć ale jak masz spawarkę to i tak drogo nie wyjdzie mimo , że stal szaleje.
Jak się dobrze wszystko przemyśli to oczywiście że ma to sens :)
Witam, konkretnie i rzeczowo. Marzenie moje albo inaczej jedno z bardzo wielu to właśnie ściski pładzczyznowe. Ja posiadam też około 25 sztuk tych ścisków budżetowych ale większość z nich jest w miarę solidnej konstrukcji są mi narazie pomocne. Zakupuję materiał na wykonanie ścisków samodzielnie takich jak te, które pokazałeś jako ostatnie. Pochwalę się moim ostatnim zakupem, zakupiłem sobie piły ręczne firmy bahco w ilości 4 sztuk powiem tak rewelacja, ostre jak brzytwy.
Teraz z innej beczki napisz mi jak mogę znaleźć Cię na messengere?
Pozdrawiam.
Cześć !
Ściski płaszczyznowe są super ,polecam bo są warte każdej wydanej złotówki :)
Wejdź na stronę na facebooku i napisz do mnie wiadomość. Linki masz na stronie głównej kanału.
Pozdrawiam !
,, ...jak mi spadnie taki ścisk na palec to sam się dziwię że znam tak dużo brzydkich słów... '' hahahaha 😅😅😅 ale Ty pozytywny Gość jesteś 🍺🍺🍺
Jestem wariacik jak Ty
Witam, podaj namiar gdzie można zakupić ten dekielek do ścisku wolfcraft. Gratuluje-Super filmiki.
Siemanko. Odezwij się do Trenera narzędziowego Mariusza ,znajdziesz go pod tym linkiem.
facebook.com/Trener-narz%C4%99dziowy-wolfcraft-108080533901523/
@@WoodFlow śliczne dzięki.Pozdrawiam .
Fajny film. Ja trochę inaczej wykonuję ściski :) Pozdrawiam Robi
Pochwal się i podeślij fotki na maila :) Pozdrawiam
@@WoodFlow wyślę na insta
Ja zrobiłem ściski z kantówki i pręta gwintowanego. Mały koszt, długość dowolna, mocniejsze niż ściski śrubowe z chin.
Jak poprawić konstrukcję. Przesuwana stopka na profilu powinna być blokowana w pionie a nie w poziomie. Po przez wywiercenie pionowych otworów na wylot, przez co zostaną zlikwidowane luzy, co da prosty kąt 90 stopni za to pozostaną luzy poziome które mogą pozostać.
Cenna rada ,dziękuję bardzo :)
@@WoodFlow dołożył bym jeszcze jedną nakrętkę do gwintowanego pręta, nie "ponosiło" by go do góry. Pozdro
Ja będę robił sobie takie ściski ale kupiłem profil 40x40x3 4 sztuki po 2mb. Koszt około 200 zł plus do tego muszę dokupić owe śruby trapezowe i nakrętki.
Jakoś tak to wychodziło i u mnie ,no może trochę taniej wtedy ;)
Siema Patryk. Mam pytanie z zupełnie innego zakresu, ale nasunęła mi się taka myśl jak zobaczyłem titebonda na półce. Do rzeczy; Ile czasu wg. Twoich doświadczeń można przechowywać klej po otwarciu?
Siemanko ! Wiesz co ,jedną butle tego titebonda miałem dość długo otwartą ,z tym że rozlewałem sobie do mniejszych butelek i ten galon zakręcałem. Pół roku spokojnie to się nadawało do użytku i sądzę że jeszcze dłużej by się nadawało ,ale się skończył. Zrobimy może kiedyś test po jakim czasie otwarty klej tężeje :D
@@WoodFlow dzięki. Własnie myślę o tym żeby sobie kupić butelkę, ale nie uzywam aż tak duzo kleju i boję się że straci swoje właściwości
@@KubaK92 bedzie ok ,tylko zamykaj :D
Ja zrobiłem sciski ze profila 40x40x3 jako obejmy 50x50x4 co pozwoliło na 2 mm luzu tylko. Dodatkowo pręt gwintowany zwykły (nie trapez) 16 mm. Łącznie za 4 sciski zrobione 2 miesiące temu wydałem około 150 zł. Mocy ma aż nadto, sosnę to miażdzy.
A widzisz ,grubości ścianki profila nie brałem wtedy pod uwagę... człowiek się całe życie uczy :) Dzięki za komentarz !
Cześć Patryk, czy mozesz powiedzieć jakiej długości miałeś rury do ściskow ? Pozdrawiam
Cześć. Z tego co pamiętam to 130cm ,ale sie troche skróciły bo gwinty pozrywałem :D
I się dołożę, ściski do szyn to nie ściski do szyn tylko multum zastosowań, pominąłeś wszelkiej maści T-tracki, stoły ala mft z otworami i cud płaskiej górnej powierzchni czyli można nimi ścisnąć coś gdzie "szpara" ma kilka mm. Mam nawet kilka tych najtańszych "gniotów" graphit" bo mimo że są z @#$^!@ to bywają przydatne. Funkcję rozpierania ma 99% "ścisków"jednoręcznych ale nie próbowałem a Wolfcraft jest na mojej liście zakupowej mimo że średnio lubię tą firmę 😜A co do tanich ścisków to zasada jest prosta, Tanio to delikatnie (trzymaki nie ściski), drogo to ciśniesz, nie dotyczy rurowych 😁
No tak tylko wspomnialem o ich głównym zastosowaniu. Wiadomo że mądra głowa znajdzie ich jeszcze setki 😁 Pozdrawiam !
a rury ocynkowane 3/4 cala się nadają?
Każda się nadaje ,ale kwestia wytrzymałości ,ja następnym razem już poszukam trochę dłużej ,ale kupię rurki od gazu i po problemie będę miał :)
Patrząc na ceny stali, zapuszczam brodę żeby mieć w co sobie pluć.
Mogłem wcześnie zrobić takie ścisk i😭
Zrób drewniane. DO klejonki tak jak opisałem niżej. Jeszcze oglądałem dziś rano , wpisz w wyszukiwarkę hasło : traditional wood clamps. Oprócz ścisków do klejonki tak jak opisałem niżej ( tylko kołki podają wystarczą 1/2 cala ) , to są instrukcje ścisków do sklejania mebli skrzyniowych ( rama zbita gwoździami o wymiarze nieco większym od przyrządzanego pudła oraz kliny do tego). Żałuję że dokupilem ścisków.
Jeszcze więcej wyników obrazkowych wyskakuje na hasła traditional carpenter clamps oraz wood bar clamps.
No ja teraz z racji ceny stali nie zdecydowałbym się na takie rozwiązanie :)
👍👍👍
Cześć Tomasz 👍
ile średnicy ma ta rurka ?
3/4 cala
Żeby profil się nie wyginał wystarczy w środek wstawić klocek ciasno spasowany i się nie wygnie.
Ja tam chyba wspawam dekielek i będzie po problemie :)
👍
Ścisk wykonany z profilu posiada błąd. Nakrętka przyspawana do profilu powinna być przyspawana wyżej, tak żeby śruba trapezowa była równoległa do profila a nie pod kontem tak jak w prezentacji. Dlatego profil 50x50 się wygina.
Witam, błagam powiedz mi jakie wymiary (przekrój) ma głowica tego ścisku Piher który pokazujesz w 7:32. Mam szynę Graphite która ma gniazdo na ścisk 12mm x 6mm i już chyba 3 godziny szukam w necie wymiarów tych ścisków i nigdzie nie mogę znaleźć. A nie chcę kupować w ciemno bo nie wiem czy mi wejdzie ten ścisk. Wszędzie w opisie tych ścisków jest napisane wymiary prowadnicy 13,9 x 4,4 ale w większości takich ścisków głowica jest trochę węższa więc może w przypadku tych Piherów też tak jest i wejdzie mi w gniazdo 12mm. Będę mega wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam
Napisz o co dokładnie chodzi bo nie rozumiem ktora czesc jest nazwana przez Ciebie głowicą :)
@@WoodFlow Chodzi mi konkretnie o część ścisku którą wsuwasz w szynę Festoola (wymiary w sensie przekrój/średnica)
Polecam: Rode Wireless Go
Straszna drożyzna ,jakbym zarabiał normalne pieniądze z reklam to spoko 😁
Zamówiłem sobie jednak taki kierunkowy od Røde model VideoMic Go 😉
jakbyś mikrofonu potrzebował to zerknij na Rode Wireless GO, tani nie jest ale dobry :)
No to by była klasa ,ale za drogi troche na obecną chwilę :) Kupiłem Røde VideoMic Go :)
Dlaczego nie pokarzesz jak ścisk zachowuje się podczas pracy tylko na pusto, wedle mnie trochę ściemniasz.
Obejrzyj moje realizacje ,tam jest mnóstwo ujęć jak pracują ściski :)
Do Chińczyka- dłuższy gwint i dodatkowo nakrętka - służy mi latami bez wymiany rur.
Dłuższy gwint stożkowy ?
W ścisku jest prosty gwint- jak na śrubie. A rurka od wody ma stożkowy gwint-stąd obrywanie się go, bo trzyma tylko na kilku zwojach.
Takie tam gęganie: film ogladają ludzie na różnym poziomie zaawansowania i różnych możliwościach finansowych. Stolarz zawodowy kupi ściski "pro" za taczkę siana, bo zakup zwróci mi się w krótkim czasie a komfort pracy nieporównywalny.
-----------
Dłubak-amator nie będzie wydawał sterty siana na trzy klejonki w roku. Nawet jak dłużej zejdzie z ustawianiem, to sprawa do zaakceptowania
---------
Rozwalają mnie madrale chwalący się jaki to nie super-uber sprzęt mają na zakładzie. Brakuje tylko, żeby wparował spec z NASA i zakasował wszystkich. 🤣