Україна одна з небагатьох країн де за свої інвестиції треба боротись. А коли вже країна почне боротись за інвестора? Питиння риторичне. Але допоки обленерго будуть в руках ахмєтових та йому подібних, ми будемо спостерігати величезну дупу замість допомоги інвестору.
Не в ахметових справа а в тому що ми вибераемо селюків яким головне щоб бруківка була в сараї а на країну їм байдуже тіж самі ахметови за кордоном платять налоги і підкоряються законам а в нас не дай бог з івана пана.
З цих новітніх технологій більшій частині населення 95% держави є доступними лише світлодіодна лампочка... на інше обладнання ні пенсії ні городини що виросла на подвірьрі не вистачить.
Реальні показники моєї електростанції на 30 кіловат: за літні місяці вона виробляє приблизно 4100 в місяць. За зимові 200-700. А коли замете снігом то повний нуль. Сніг і висока температура це основні причини проблем з нею. Про це мало хто говорить але при температурі більше 25С сонячна панель не видає повну потужність. При темп. вище 30С падає на 30%. Коли сніг випав а потім сонячна погода на панелях робиться така кірка що її без пошходження панелі не здереш. Моя субєктивна точка зору що в наш час в Україні не вигідно ставити сонячні електростанції. Додайте сюди ще вартісь кіловат які вам потрібно докупити. А якщо вам прийдеться робити щей нестандартне підключення це просто все втрачає зміст. Про акумулятори тему взагалі не піднімаю.
Так ніхто не говорить про те що, коли переходиш на зелений тариф то не тільки продаєш по 6.30-гривеь електрику але і повинен купувати електрику у той час коли сонечко-несвіте/вітер-недує замість звичайного тарифу 1/1.5 гривні. В ліпшому випадку коли ВЕС 30 кіловат то ще можна вийти на позитивний баланс виробіток електрики перевищує споживання, а от при меншій потужності СЕС колишнє обмеження 10 кіловат то завжди протягам цілого року баланс буде від'ємним (споживання буде більше споживання) то замість прибутку попадаєш в одні борги. Це жінчиним були "прорахували наші депутати" тому і підняли обмеження з 10 кіловат до 30 кіловат, що "інвестору лоху" з села хоч би в першому прибережені був якийсь зиск і він вкладав свої гроші в купівлю обладнання (панелі інвертори) у фірм які їм належать. А взагалі якщо реально рахувати затрати і можливий зиск від СЕС, це в кращому випадку вкладені гроші відіб'ються через 8-12 років, а там і потужність СЕС впаде як мінімум на відсотків 15-25% і тоді прибутки вже не будуть такі ж великі як що будуть. Тому директор (електротехнічної) фірми де я працюю свого часу ще в 2012-2013 роки побудував в себе для експерименту не велику СЕС і поставив один вітрячок, хотів якраз серйозно займатись ними. з досвіду експлуатації побачив що літом дійсно є перебір в генерації осіню/весною 50/50%, а от зимою хвата є тільки на лампочки. До того ж виникало багато технічних моментів з експлуатацією, а він має 40-літній досвід роботи в енергетиці на ТЕС/АЕС/ГЕС. Колега який з батьком багато кому встановлюю сонячні панелі собі це не ставлять, бо знають що це в значній мірі "лохотрон", але як кажуть гроші не пахнуть і заробляти якось треба.
@@MykolaKML согласен, это 100% разводилово, а эти рассказщики про "можно отбить бабки и зароботать", по-моему, рекламируют свой бизнес!!! В первый год бизнес-план ещё может срастётся, а уже на 2-й год упадёт эффективность панелей, потом ремонт/замена того - сего и дальше хуже, а окупаемость лет 18!!! В Европе-то это кое-как движется, а уж там и дотации гигантские, и тариф высокий, снижение налогов и другие блага!!! Это можно делать только для себя и, конечно, не на 30 кВт, а на 10, плюс подключить какие-нибудь восстановленные аккумуляторы, развести в доме линию на 12В или 24В и радоваться автономности!!!
ПОТРІБЕН ПІДІГРІВ В ХОЛОДНУ ПОРУ РОКУ ПАНЕЛІВ РАЗ...потрібно якісь кулери охолодження в гарячу пору 2 про це ніхто не говорить 2.Цю проблему треба вирішувати комбінуючи з генератором Адамса -Бедіні 3
Я категорически против продажи зеленой энергии на энергорынок по бешеному тарифу. Это сильно увеличивает цену для потребителя. Зеленая энергия исключительно для личного использования, для частных домохозяйств.
Вот я с вами абсолютно согласен! Для энергосистемы нужно что бы электричество производилось и потреблялось одновременно, потому "зеленый тариф" должен быть однозначно ниже цены по которой этот же собственник станции покупает электроэнергию. Это будет стимулировать потреблять в первую очередь свою электроэнергию, а не наоборот побольше закачать ее в сеть. А в сеть отдавать уже по остаточному принципу: все что может быть полезно повключал (не важно вручную или автоматически) и то что лишнее уже в сеть. Я думаю "зеленый тариф" должен быть в 2 - 4 раза ниже стоимости покупки электроэнергии. А если уж государство хочет поддержать, то пусть тогда просто компенсируют часть стоимости системы , по крайней мере это будет честно и пользы для энергосистемы будет больше.
Дякую за ваші інформативні відео. Хотів поцікавитись як вирішуються питання з занадто корумпованими РЕС ? Чи є на них законні вагомі важелі впливу окрім фінансового?
Скажіть, будь-ласка, якщо вночі буде працювати електроопалення будинка, то які будуть використовуватися кіловати, загальної мережі чи все таки зеленого тарифу, які в кінці місяця перерахують? Дякую.
Іноземці приїжджають до нас і дивуються як це: раша напала на Украіну, а у нас немає українізації нашого народу. Потрібні за рахунок держави курси з вивчення української мови і т.п.
@@karlgaspar2446 -вам ваше несприйняття УКРАЇНИ як країни - затьмарює залишки розуму .....загалом мова - про зелену електрику......пройде час ви багато чого зрозумієте ...чекаємо ...
Доброго дня. Ви тільки надаєте консультації чи займаєтесь установкою обладнання для сонячного світла теж. М. Вінниця Дякую. Якщо установка теж напишіть контакти
по качеству сети возникли вопросы по Черниговскому району, в итоге заявления /РЕС, энергонадзор, НКРЕ / на исправление качества линии- перекоса фаз, повышенного напряжения привели к попыткам РЕС убрать скрутки, так полностью за 3 мес и не добились нормальной работы инвертора, инвертор Костал, благо выходит из ошибки автоматически, как линия станет в пределы стандарта. Всем советую напрягать РЕС, пока мы не будем требовать качества и действий, ленивые ребята ничего для нас не сделают. Всем успехов и солнечных дней! :)
Скажите в какую цену обойдется установить батареи на площади 24 на 24 м. И сколько она будет выдавать мощности? И это будет 2х фазная или и 3х можно сделать?
Доброго дня, добре, що побачив Ваше відео. Знаю, що в моїй мережі є перекос по фазам який точно не вкладається в ДСТУ, А= 260, В=240, С= 218, при цьому я підключений недалеко від трансформатора. Як можна вирішити дану проблему, і чи взагалі таку проблему можна вирішити? Як конкретно це впливає на роботу СЕС?
Можливо, сильний перекос по навантаженню по фазах - тоді лікується перекиданням однофазних споживачів з навантаженої фази на ненавантажені. Якщо такий перекос по навантаженню не великий(10-20 А), а перекос зберігається і на самій підстанції, то це лікується тільки заміною трансформатора. Якщо маєте доступ - проміряйте на підстанції напругу і струми а потім вдома.
Основною причиною преекосу фаз (особливо то що показано в фільмі 260/240/218 воль) є не так різниця навантаження, А В ПЕРШУ ЧЕРГУ погане заземлення "нуля" трансформатора ТП і великий опір "нульового" провода між вами і ТП. Перше що ви повинні зробити це поновити "нульовий" провід між хатою і ТП (перевірити всі болтові з'єднання і скрутки) і друге це відновити заземлення на ТП. Це взагалі-то мають робити працівники РЕМ, бо по перше це їх обов'язок(обленерго відповідно до закону про електроенергію), друге для цього треба мати матеріали інструменти і на певний час вимкнути всіх споживачі інакше це може погано закінчитись (це я кажу як інженер-електрик з 30-літнім досвідом). Друге - зробити в себе свій нормальне "заземлення" та повторно "занулити" нуль. В загалі-то це все описано в в "біблії" електриків ПУЕ і в ПЕ (Правила Експлуатації Електроспоживачів), ці всі документи можна зкачати в інтернеті.
@@MykolaKML повторне заземлення нуля зроблене на опорі перед ввідним кабелем до будинку, скоріш за все що це нерівномірне навантаження 80% абонентів чогось на одній фазі, скільки раз просив РЕС перерозпреділити навантаження все марно.
Скажіть, будь-ласка, якщо лінія СІП 25 довжиною 330м заведена у трансформатор, а напруга більша 265В( в пік сонячної активності), що робити в такому випадку? Поруч станція 30 кВт лінія коротша, але там напруга 250В.
зі зношеністю ліній електропередачі, а також болтом, який на них кладеться - краще вже самому побудувати сонячну електростанцію, акумулятори, інвертори, поставити на виході лічильника і безпосередньо роздавати енергію, так би мовити, "від виробника".
Andreas Zwiebel Не забудь врахувати, що влітку батареї перегріваються від сонця і КПД їх різко падає. Вони ефективні приблизно при 12 градусах тепла! А взимку їх замітає снігом і треба його чистити не пошкодивши поверхню батарей, а ще буває на них льод. А якщо град поб'є?!! Ризиків море! Просто цікавилась у людей, які мають ті батареї.
Саме так все і є у нас на даний час.Мережі РЕМ застарілі та зношені.Особисто бачив як власник мережевої сонячної станції за свої кошти до будинку прокладав "силову" трифазний лінію 380в довжиною майже 1 км.
РЕМи не ідуть на те щоб тягнути нову лінію ,для вашої СЕС.Все зроблено для мінімізації витрат.Тягнете лінію за свої кошти(при тому що в оплаті за збільшення підведеної потужності,все вже оплачено)даєте хабар в РЕМі ,от так воно працює в Україні.Основна маса працівників РЕМ не може зрозуміти,....як людина інвестувала 20тис дол в станцію,а вони особисто з того не мають ніхрена.Стикнувся сам з такою ситуацією,думаю що робити дальше?
За все треба бороться....Нахера мне эта боротьба .....лучше покинуть эту колонию и работать и жить нормально, в стране где бизнес открывают за 15 минут и взяток не требуют...представил как я пошёл в своём городе открывать зелёный тариф и сколько надо заплатить местному феодалу что бы он со мной разговаривал
Валерий Кутыла Своим молчаливым согласием мы построили эту систему.Промолчи попадёшь в палачи....Вся проблема в том,что многие не ощущают себя хозяевами в своей стране.Уехать, ни кто не гарантирует, что там все получится, так можно всю жизнь пробегать и остаться чужим в этой жизни.
Как прекрасно получать всё готовое и пользоваться чужим но хорошим, а вот строить своё и по своему это нафиг надо, пусть дураки строят, а мы будем пользоваться. Всегда расцениваю такие высказывания о нашей стране как в вышеизложенном абзаце. А стоить кто будет? А ошибаться кто? А будут ли ошибки если ничего не делать? А поедьте в Эфиопию и попробуйте там пожить. Давайте не будем смотреть на соседа и говорить что у него хорошо. Давайте сами что-то делать. Начните хотя бы с правильной утилизации батареек и аккумуляторов, ведь одна батарейка брошенная на землю может отравить 20 м² почвы и 400л воды тяжёлыми металлами, которые попадая а организм человека не выводятся и накапливаются. Давайте сажать деревья, убирать пляжи, сортировать мусор, экономить воду и электричество, давайте что-то делать, а не смотреть как другие сделали и завидовать...
Ответьте пожалуйста на вопрос! Есть разница в показаниях суммарной генерации на инверторе и счётчике ( встречались значения разницы в 60кВт до 150)Откуда взялась разница, ведь её быть не должно! Заранее спасибо!
Для більш конкретної відповіді потрібно більше інформації - модель інвертора, модель лічильника, період за який виникла розбіжність. Як варіант можливо, що якийсь період інвертор працював в тестовому режимі але в мережу енергію не передавав. В нашій практиці була аналогічна ситуація на інверторі Fronius. Причина була в тому, що інвертор не коректно підгружав дані в інтернет (період два місяці), після оновлення прошивки проблеми не стало.
не розумiю "викинуте на вiтер бабло"...В Нiмеччинi майже на кожному даху цi панелi,а нiмцi-народ економний.Невже вони б це встановлювали,якщо невигiдно?Погода така ж ,як i в нас.
Тут в Германии электричество по 25-30 евро центов, а в Украине по 5 евро центов. Если поставить двух тарифный счётчик и отопительный тариф, то выйдет еще дешевле. Законы в Украине как легко принимаются так легко и не исполняются.
А можно подключить просто для своих потреблений без всяких там зелёных тарифов или это условие если хочешь ставить то обязательно надо продавать остаток энергии кто знает и подскажет?
@@solarsystem_com_ua Ответьте плис на вопрос. Насколько дешевле? Давайте цифры . Вот у вас система на 30 кВт под ключ стоит 20 тыс долларов,а сколько будет стоить такая же система на 30 кВт ,но только для своих нужд,как спросили выше? Буду ждать ответа,спасибо заранее.
Підкажіть як взнати чи витримає мережа мою станцію на самому початку планування станції? Як взнати чи немає перекосів в напрузі чи напруга не завелика? Викликати свого майстра і хай міряє вольтаж?
Олександр Мурадян Найкращий крок запросити спеціаліста електрика хто зможе провести заміри параметрів електро мережі та дати Вам належний висновок. Вам точно потрібно провести заміри якщо - ви проживаєте в сільській місцевості, повітряна лінія стара і давно не проводилася реконструкція або ремонт, ви останній абонент на лінії, у вас вдома часто спостерігається просідання або підвищення напруги ( критичними є завищення параметрів більше або менше 10% від стандарту 230 вольт.) ДСТУ ЕN 50160:2014"
Ставьте прибор для измеренния качества ЭЭ на шины в ТП ( можно в линию 0.4кВ) типа " ресурс" или что то подобное с кторого можно увидеть все параметры за определённый период ( сутки и более).
Контролюється напруга на шинах 6-10 кВ підстанцій а також підстанцій 35 кВ автоматично або працівниками обленерго та РЕМ дистанційно згідно розроблених графіків.Адже це впливає на рівень напруги в низьковольтних електромереж ах -220/380в в залежності від навантаження мережі.Це все так має відбуватися.А як на справді....
Я можу зрозуміти тільки те , що ця сонячна станція має служити на свої потреби !!!! Відключитися повністю від тих совкових ,старих і латаних і перелатаних електромереж. А надіятись на отримамання прибутків від продажу зеленої енергії , це є фількіна грамота. Вам не дадуть нормально працювати!!!! Це завідомо програшна ситуація . Те що працює у Ахмєтова , не значить , що працюватиме у вас!!! На разі « овчинка не стоит выделки»!!!!! А ідея непогана ! От би відключитися повністю від тих клятих обленерго і облгазів. Забути раз і назавжди за астрономічні тарифи і їхні « послуги»!!!! Моя приватна территорія , роблю що хочу !!!!! А це значить - смерть Хвірташам , Ахметкам і іншим олігархам!!!!!
НІКОЛИ більше не записуйте відео в полі( або там де є вітер), будь ласка. Або ж налаштовуйте мікрофон так, щоб не було чути вітру. Тому що це дуже ріже слух.
Так потрібно перед таким проектом, перевірити мережі і потім вже вирішувати, як виходити з такої ситуації як перекіс фаз. Один із варіантів, можна просто встановити три однофазних перетворювачів, а не один трифазовий, ну все залежить від конкретної ситуації, бо є різниця, один чи три
А в мене вiдразу запитання, а як в Монастириську пiдключили ту станцiю, я в заявi-повiдомлення читаю що : "повiдомляю що на даху та/aбо на фасадi мого приватного ..... т.д." То як власне бути в цьому випадку? Я собi планував поставити також на землю, як i в Монастиририську. Порадьте, як бути?
ВІТАЮ УСИХ з Днем Енергетика України. Бажаю здоров"я, струму в дротах, світла та тепла в домівках, радості життя. А електрикам не забувати, що вони, як і мінери, помиляються ТІЛЬКИ ОДИН РАЗ. Не порушуйте ПТБ.
за скільки часу окупиться така станція (10кв)? і коли треба буде міняти сонячні панелі? здається якщо грубо прикинути тільки по цінах обладнання - то така "міні" станція взагалі не вигідна
Марна витрата грошей. Я поставив на 30 кіловат, витратив на це 1.5 млн. гривень і кинув на етапі реєстрації в обленерго. Споживаю для власних потреб. Нікому не рекомендую ставити. Краще вкладіть гроші в щось інше.
Александр, а не можете ли подсказать какая себестоимость такого электричества получается? Ведь все равно есть производственные затраты, амортизация оборудования и тд.
@@ВасилийЗубков- тут же есть где-то данные человека, который поставил себе 30Квт. Он пишет, что летние месяцы - в среднем 4100Квт в месяц, в зимние - 200-700. Можно приблизительно прикинуть средний за год, цену за "зеленый киловатт" и у меня получается порядка 6-7 тыс. грн. в месяц. Если этот человек читает мой комментарий - пусть меня поправит. Опять же делю 1,5 млн. грн. на 7000, а потом - на 12. У меня получилась окупаемость проекта - 18 лет! У кого есть более радужные подсчеты - выкладывайте:)))
Найбільша вигода від цього "подарунку неба" тим хто це продає. Для тих, хто ще вірить - візьміть підручник з фізики за 7 клас і спробуйте розібратись в кВатах. Щоб не втрачати мільйонів, купіть одну панель і спробуйте засвітити одну лампочку, порахуйте, це найменше що втратите.
Станция собрана своими руками окупается за год а потом идет прибыль. А такие как вы и будете сидеть на жопе и выть как все плохо и что все вам должны... Пока вы считаете другие получают прибыль.
Рес все-таки обязан отдельную линию тянуть ? Потому как мою станцию накинули на старую линию , теперь в солнечные дни инвертор выдаёт ошибки по 300 в день "не корректное напряжение сети " инвертор сан2000 от хуавей . Парни подскажите кого грузить ?
15-20к баксов за 10 кВт- не реально дорого. Пока не выгодно ставить такие станции. Может со временем оборудование станет дешевле, хотя что сейчас дешевеет?
Вот именно по этому моя рекомендация - на 30кВт использовать минимум два инвертора с 30% запасом, подключение производить через собственный выходной трансформатор, так же использовать большую площадь панелей. В таком случае вы даже не в солнечные дни гарантированно генерирует 30кВт. Да, затраты будут несколько выше, НО и срок окупаемости те же 4 года.
Выходить что если к моему дому идёт подача електричества больше номинальной 240вольт тогда моя СЕС не будет работать на отдачу,нужно чтобы меньше 230вольт ,тогда отдача пойдёт?
Добрий день, наша відповідь не реально, якщо аргументовано - розглядали ваше питання у статті solarsystem.com.ua/blog/alternatyva-gazu-elektroopalennya-z-sonyachnymy-panelyamy-chy-mozhlyva-ekonomiya/
Реально. Купив шість панелей по 250 Вт ,з"єднав послідовно-маю СЕС на 1500Вт. Приєднав бойлер на 30л і процентів 65-70 в рік ,вода в ньому нагрівається за рахунок сонця (необхідна невелика переробка бойлера,щоб не горіли контакти термореле від постійного струму,паралельно до них приєднати конденсатор ).Від своєї СЕС живлю електроплитку, весь спектр електроінструменту з колекторними двигунами- ланцюгова пилка ,болгарка ,дриль ,лобзик,пилосмок і т д. Заряджаю свій електроскутер також від СЕС. Планую докупити ще хоч шість панелей і вмонтувати в систему отоплення будинку електронагрівач , щоб невикористовувану електоренергію витрачати на додатковий підігрів води.
@@ЕвгенПалиця Ні Євгене ,не всю .Техніка , яка потребує змінного струму ( синхронні та асинхронні двигуни , трансформаторні перетворювачі ), не можуть напряму живитись від сонячних панелей .Необхідно додатково мати перетворювач постійного струму в змінний- інвертор. А щоб інвертор стабільно працював, необхідно придбати акумулятори і контролер їх заряду- розряду. Після такої переробки отримаємо автономну СЕС , яка при заряджених акумуляторах ,буде працювати і в темну пору доби. Але якісні акумулятори великої ємкості дуже дорогі і через це така СЕС навряд чи окупиться. Найкраще придбати мережевий інвертор і підключити "зелений тариф". Але "зелений тариф "змушує підвищувати тариф на електроенергію для населення і промисловості ,які не володіють "зеленою генерацією" .Я не хочу з своїми панелями залазити до когось в кишеню.
Вообщем почитав комметы можно смело зделать вывод,одна половина ничего в этом не понимает(но пытается включить умняка),вторая (некоторые имеющие такие станции)всячески отговаривает таким образом желая подавить конкуренцию!
Недалеко від нас один діяч поставив таку станцію, тільки на 50 панелей. По десять раз на день вирубається світло. Таланти що власник, що ресовці. Через одного жадного тисяча страждає. Як завжди...
Еду по своей Херсонской области и вижу многие поля сейчас ставят солнечные электростанции, ранее я их только в ютубе видел.Хотя вижу что поле не далеко от воды т.е. с поливом проблем нет.
Зустрічав в продажі мережеві інвертори 10 кВт потужності на 1Фазу . Можливо однофазні більш практичніші в мережі з великими перекосами де трьохфазка працювати не захочить ?
На жаль однофазні інвертори не практичніші і працюють в не стабільних мережах мережах, ще гірше ніж три фазні (виключно власний досвід на при прикладі однофазного інвертора Fronius Prymo ), причина в конструктивних особливостях інвертора.
Мужики в наших краях как только человек поставил солнечную рес сразу бросает все дела и переключает на ближайшем трансформаторе анцапфный переключатель на 240вольт до этого 16 лет писали куда не попадя что в резетке 216 вольт и движений небыло,так вот когда было 216 знакомый шикарно отдавал електроенергию и пух от щастья теперь же при 240 он даже подумывает что не окупит и за 10 лет себестоимость(
Александр крукас Отже виходить що потрібно щоб напруга СЕС була набагато більшою щоб скидати у мережу 380в якщо біля ТП у будинках, квартирах по трифазний системі буде у мережі не 380в а 410-420 в.таке буває.
У меня была такая же ситуация, через 2 недели после начала генерации РЕС "модернизировал" линию от моего дома к трансформатору и появился перекос на одной фазе 260, на другой 180, на третей порядок. Месяц бегал с выносом мозга главному инженеру РЕСа. В результате тот признал что чего-то не понимает и направил в Киев заявление на замену трансформатора. Сказал что года два - и все будет в порядке. Проблему пришлось решать самому, установил балансировочные трансформаторы. Выроботка выросла на 30%. Цена вопроса 18 т.грн. на станцию 30 кВт.
думал ставить СЭС 30 кВт, но как подумал, сколько придётся увидеть гемора, кислых морд и волокиты с РЭСом послал эту идею негру в ж... Риски завышены, окупаемость не понятна
На мою думку сонячні панелі є сенс ставити (для власного вжитку) лише коли електрика до будинку не підведена взагалі. Якщо електрика підведена, то вигода згенерованої енергії не окупить витрати на панелі/інвертор/аккуми можна сказати ніколи.
А я тут не зрозумів, це інвестори чи злодії? Ми наставили цих станцій, поглушили АЕС, просимо людей - купуйте в нас електрику по 10 грн. А при перевантаженні системи воно вимкнеться першим. Якщо вже ти інвестор, то поставив панелей на 30 кВт - і споживай їх сам. Будуй собі заводик тощо. Але ж ні. Так треба працювати, думати. Краще лежати на дивані і підраховувати прибутки: 30*10 грн./кВт*24год=...
Это те кто "добивает до ручьки "энергосистему Украины.Скоро будем или в темноте сидеть или покупать у соседей.Атомка таких перегрузок долго не выдержит.
В Батурині, один чоловік збудував сонячну станцію на своїй території. І йому рес протягнув трьохфазну лінію окремо. На моїй території поруч прям був молокозавод з такою лінією раніше, вони підключили її до неї. А вона безпосередньо йде до підстанції. Так що повезло хазяїну підстанції
В мене теж стоіть станція, і коли буває якраз саме сонечко, автомат , що поставило Обленерго відключається , тобто я завжди втрачаю , коли маю заробляти найбільше:( тепер, дякуючи вам, хоча б буду знати , я яких причин це трапляється Хоча лінія в мене досить нова, але перекіс по фазам частенько буває
Земля и дом должен быть оформлен на тебя это первое. Второе в садовых товариществах Облэнерго заключает договор не с тобой,а с садовым товариществом,а садовое товарищество уже предоставляет электроэнергию тебе,а чтобы установить зелёный тариф нужно напрямую заключить договор тебе с Облэнерго как в квартире или в частном доме . Такое не в каждом садовом товариществе это можно сделать,Облэнерго не хочет это делать,но за взятку можно и смотря в какой области. На эти вопросы автор канал отвечал в комментах под другим видео.
Мав таку ситуацію, по одній з фаз 270 було, але дякувати, два походи в РЕС вирішили ситуацію. На мою думку потрібно при підключені просити майстрів заміряти показника по кожній фазі і в той момент просити привести показники в норму, одразу йти і писати заяву скаргу, а краще якщо ще і сусіди напишуть, бо буде ой як не зручно, станція буде готова, а мережа ні!
Думаю проблем не буде, дуже багато клієнтів так робить (передбачте скачування тех паспорта на інвертор з нета) Документи по розмитненню в обленерго не вимагаються.
Це однозначний плюс, в 2020 році РЕСи стараються при нових підключеннях 30 кіловатних СЕС прокладати нові лінії. Все залежить від фінансування Обленерго
Соняча станція в домогосподарстві- енергонезалежність і прибутковість ! Для *роздумуючих* - онлайн моніторинг 30квт СЕС на Львівщині! www.solarlviv.com.ua/monitor
Два роки назад украінські реаліі були ще досить терпимі ,ніж сьогодні .Я хочу запитати : в мене нема бажання скидати надлишок в олігархічну мережу , для мого господарства вистачить 3 ,4 квт , скільки коштуватиме це задоволення???
Україна одна з небагатьох країн де за свої інвестиції треба боротись. А коли вже країна почне боротись за інвестора? Питиння риторичне. Але допоки обленерго будуть в руках ахмєтових та йому подібних, ми будемо спостерігати величезну дупу замість допомоги інвестору.
На так СКАКАЙ)))))))
@Hellfire 2.0 Что тут говорить если коммунальное управление Киева-продано Китаю...(контрольный пакет-50%+одна)
Не в ахметових справа а в тому що ми вибераемо селюків яким головне щоб бруківка була в сараї а на країну їм байдуже тіж самі ахметови за кордоном платять налоги і підкоряються законам а в нас не дай бог з івана пана.
Який народ така в влада! І ніколи тут не буде по іншому.
@@ВикторияЗ-р1к 107%
Bravo! Всё ясно рассказано. Очень красиво говорите на украинском языке. Благодарю
Спасибо за чистый и грамотный украинский яз...
Где же он чистый и грамотный
Дякую,все це цiкаво та важливо !!!
Спасибо за полезную информацию! Лайк!!!
З цих новітніх технологій більшій частині населення 95% держави є доступними лише світлодіодна лампочка... на інше обладнання ні пенсії ні городини що виросла на подвірьрі не вистачить.
Можно так сидеть и дальше вы что денег нет. Нужно действовать ставить сначало на 5 10 квт. А с таким подходом хорошую страну не построить....
Плохому хозяину и помидоры мешают.
@@DangerousFA Ви особисто жили в жопі при СССР?
@@DangerousFA Що? З 14 року зробили Україну? Її не стало в 14, Конституція не працює, Крим втратили, война на Донбасі. Зробленники недороблені!
В Польше,если захочешь ставить сол.батареи государство оплатит половину,но переизбыток будеш отдавать в общюю сеть!Что мешает нашим,,козлам,,так сделать?
Спасибо. Приятно услышать адекватную речь на украинском языке. Респект!
був би класний комент, якби не одне "ні"...
Бля та где же адекватный украинский язык,так и рвётся на словянском
Дякую за добру пораду роби. Більше. Таких відео корисних для людей
Бажаю більше таких діючих людей в Україні☺
И сколько стоит такая отдельная линия? Подскажите порядок цен
Так класно шо українською мовою, я кайфую
Та яка рiзниця на якiй мовi? Був би людиною, а не гiмном у вишиванцi.
@@sergijsolanik8584 💯% ПОЛНОСТЬЮ СОГЛАСЕН с тобой Сергей,ПОЛНОСТЬЮ❗ главное быть человек, а на каком языке все равно.
@@LetsLiveinPeace-r3h Спасибо! На том стоим.
@@sergijsolanik8584 🤝
збочинець ??
Дякую! Пояснив лаконічно! Звуки горобців та курей на задньому фоні підняли настрій!
Реальні показники моєї електростанції на 30 кіловат: за літні місяці вона виробляє приблизно 4100 в місяць. За зимові 200-700. А коли замете снігом то повний нуль. Сніг і висока температура це основні причини проблем з нею. Про це мало хто говорить але при температурі більше 25С сонячна панель не видає повну потужність. При темп. вище 30С падає на 30%. Коли сніг випав а потім сонячна погода на панелях робиться така кірка що її без пошходження панелі не здереш. Моя субєктивна точка зору що в наш час в Україні не вигідно ставити сонячні електростанції. Додайте сюди ще вартісь кіловат які вам потрібно докупити. А якщо вам прийдеться робити щей нестандартне підключення це просто все втрачає зміст. Про акумулятори тему взагалі не піднімаю.
Так ніхто не говорить про те що, коли переходиш на зелений тариф то не тільки продаєш по 6.30-гривеь електрику але і повинен купувати електрику у той час коли сонечко-несвіте/вітер-недує замість звичайного тарифу 1/1.5 гривні. В ліпшому випадку коли ВЕС 30 кіловат то ще можна вийти на позитивний баланс виробіток електрики перевищує споживання, а от при меншій потужності СЕС колишнє обмеження 10 кіловат то завжди протягам цілого року баланс буде від'ємним (споживання буде більше споживання) то замість прибутку попадаєш в одні борги. Це жінчиним були "прорахували наші депутати" тому і підняли обмеження з 10 кіловат до 30 кіловат, що "інвестору лоху" з села хоч би в першому прибережені був якийсь зиск і він вкладав свої гроші в купівлю обладнання (панелі інвертори) у фірм які їм належать.
А взагалі якщо реально рахувати затрати і можливий зиск від СЕС, це в кращому випадку вкладені гроші відіб'ються через 8-12 років, а там і потужність СЕС впаде як мінімум на відсотків 15-25% і тоді прибутки вже не будуть такі ж великі як що будуть. Тому директор (електротехнічної) фірми де я працюю свого часу ще в 2012-2013 роки побудував в себе для експерименту не велику СЕС і поставив один вітрячок, хотів якраз серйозно займатись ними. з досвіду експлуатації побачив що літом дійсно є перебір в генерації осіню/весною 50/50%, а от зимою хвата є тільки на лампочки. До того ж виникало багато технічних моментів з експлуатацією, а він має 40-літній досвід роботи в енергетиці на ТЕС/АЕС/ГЕС. Колега який з батьком багато кому встановлюю сонячні панелі собі це не ставлять, бо знають що це в значній мірі "лохотрон", але як кажуть гроші не пахнуть і заробляти якось треба.
@@MykolaKML согласен, это 100% разводилово, а эти рассказщики про "можно отбить бабки и зароботать", по-моему, рекламируют свой бизнес!!! В первый год бизнес-план ещё может срастётся, а уже на 2-й год упадёт эффективность панелей, потом ремонт/замена того - сего и дальше хуже, а окупаемость лет 18!!! В Европе-то это кое-как движется, а уж там и дотации гигантские, и тариф высокий, снижение налогов и другие блага!!! Это можно делать только для себя и, конечно, не на 30 кВт, а на 10, плюс подключить какие-нибудь восстановленные аккумуляторы, развести в доме линию на 12В или 24В и радоваться автономности!!!
ПОТРІБЕН ПІДІГРІВ В ХОЛОДНУ ПОРУ РОКУ ПАНЕЛІВ РАЗ...потрібно якісь кулери охолодження в гарячу пору 2 про це ніхто не говорить 2.Цю проблему треба вирішувати комбінуючи з генератором Адамса -Бедіні 3
@@Ramzes78rus от куда ты вылезло?
@@bogdankulibin Этот товарищь всё правильно сказал.Сэс -это пирамида.Кто первый тот в шоколаде, остальные пыль глотают.
Я категорически против продажи зеленой энергии на энергорынок по бешеному тарифу. Это сильно увеличивает цену для потребителя. Зеленая энергия исключительно для личного использования, для частных домохозяйств.
Вот я с вами абсолютно согласен! Для энергосистемы нужно что бы электричество производилось и потреблялось одновременно, потому "зеленый тариф" должен быть однозначно ниже цены по которой этот же собственник станции покупает электроэнергию. Это будет стимулировать потреблять в первую очередь свою электроэнергию, а не наоборот побольше закачать ее в сеть. А в сеть отдавать уже по остаточному принципу: все что может быть полезно повключал (не важно вручную или автоматически) и то что лишнее уже в сеть. Я думаю "зеленый тариф" должен быть в 2 - 4 раза ниже стоимости покупки электроэнергии. А если уж государство хочет поддержать, то пусть тогда просто компенсируют часть стоимости системы , по крайней мере это будет честно и пользы для энергосистемы будет больше.
\\\\\\\\\\\\\\\@@avtonomhouse можеш вообще
Правильно думаєте.
а налог какой?солнечную батарею не спрятать от людей...
Закон Ома поучите ,а потом протестуйте .За доставку газа уже начисляют ,скоро за єлектрику введут ,тогда поймете о чем я .
Актуальна тема. Сам цікавлюсь станцією. Описуйте детально всі нюанси роботи і встановлення. Більше людей почнуть встановлювати. Дякую за інфу.
Вам цікавий наш власний досвід сонячної електростанції? Переходьте на наш канал і дивіться відео!
МММ так же починалось!!! 😂😂😂😱😱😱
@@ИгорьФролов-м1н в точку ! И точно такие же " дякулы " и попалились...
Заройте свои денежки и вырастет дерево с деньгами😂😂😂 это из Буратино.в стране дураков по другому не бывает😂😂😂
Дякую. Дуже корисна інформація!)
Браво! Дякую.
Дякую за ваші інформативні відео. Хотів поцікавитись як вирішуються питання з занадто корумпованими РЕС ? Чи є на них законні вагомі важелі впливу окрім фінансового?
Реальних дієвих немає. Є страшилка під назвою НКРЄКП. Інколи звернення на гарячу лінію дає позитивні результати.
Дякую за корисну інформацію
Розумно і доступно
Скажіть, будь-ласка, якщо вночі буде працювати електроопалення будинка, то які будуть використовуватися кіловати, загальної мережі чи все таки зеленого тарифу, які в кінці місяця перерахують? Дякую.
Доходчиво. Спасибо
файна майка!
Побільше в ютубі украінськоі мови!!! Цікава тема.
Так.. так... і жовто блакитного кольору не хватає..., і гімну України замість реклами на початку, усередині і вкінці кожного ролику.
Іноземці приїжджають до нас і дивуються як це: раша напала на Украіну, а у нас немає українізації нашого народу. Потрібні за рахунок держави курси з вивчення української мови і т.п.
@@karlgaspar2446 -вам ваше несприйняття УКРАЇНИ як країни - затьмарює залишки розуму .....загалом мова - про зелену електрику......пройде час ви багато чого зрозумієте ...чекаємо ...
Доброго дня. Ви тільки надаєте консультації чи займаєтесь установкою обладнання для сонячного світла теж. М. Вінниця
Дякую. Якщо установка теж напишіть контакти
Дякую за українську мову🌞За це підписка
по качеству сети возникли вопросы по Черниговскому району, в итоге заявления /РЕС, энергонадзор, НКРЕ / на исправление качества линии- перекоса фаз, повышенного напряжения привели к попыткам РЕС убрать скрутки, так полностью за 3 мес и не добились нормальной работы инвертора, инвертор Костал, благо выходит из ошибки автоматически, как линия станет в пределы стандарта. Всем советую напрягать РЕС, пока мы не будем требовать качества и действий, ленивые ребята ничего для нас не сделают. Всем успехов и солнечных дней! :)
Хочу уточнити - на прибуток зношеність мережі якось впливає? Те що робиться поза лічильником це ж немає впливати на генерацію?
Про це він й каже.
Скажите в какую цену обойдется установить батареи на площади 24 на 24 м. И сколько она будет выдавать мощности? И это будет 2х фазная или и 3х можно сделать?
Доброго дня, добре, що побачив Ваше відео. Знаю, що в моїй мережі є перекос по фазам який точно не вкладається в ДСТУ, А= 260, В=240, С= 218, при цьому я підключений недалеко від трансформатора. Як можна вирішити дану проблему, і чи взагалі таку проблему можна вирішити? Як конкретно це впливає на роботу СЕС?
Можливо, сильний перекос по навантаженню по фазах - тоді лікується перекиданням однофазних споживачів з навантаженої фази на ненавантажені.
Якщо такий перекос по навантаженню не великий(10-20 А), а перекос зберігається і на самій підстанції, то це лікується тільки заміною трансформатора.
Якщо маєте доступ - проміряйте на підстанції напругу і струми а потім вдома.
@@ВолодимирГосподарик дякую, переміряю на підстанції, міряти із навантаженням?
Підстанція=Трансформаторні підстанція
споживачі=вводи до будинків
Основною причиною преекосу фаз (особливо то що показано в фільмі 260/240/218 воль) є не так різниця навантаження, А В ПЕРШУ ЧЕРГУ погане заземлення "нуля" трансформатора ТП і великий опір "нульового" провода між вами і ТП. Перше що ви повинні зробити це поновити "нульовий" провід між хатою і ТП (перевірити всі болтові з'єднання і скрутки) і друге це відновити заземлення на ТП. Це взагалі-то мають робити працівники РЕМ, бо по перше це їх обов'язок(обленерго відповідно до закону про електроенергію), друге для цього треба мати матеріали інструменти і на певний час вимкнути всіх споживачі інакше це може погано закінчитись (це я кажу як інженер-електрик з 30-літнім досвідом). Друге - зробити в себе свій нормальне "заземлення" та повторно "занулити" нуль. В загалі-то це все описано в в "біблії" електриків ПУЕ і в ПЕ (Правила Експлуатації Електроспоживачів), ці всі документи можна зкачати в інтернеті.
@@MykolaKML повторне заземлення нуля зроблене на опорі перед ввідним кабелем до будинку, скоріш за все що це нерівномірне навантаження 80% абонентів чогось на одній фазі, скільки раз просив РЕС перерозпреділити навантаження все марно.
Подяка.
Скажіть, будь-ласка, якщо лінія СІП 25 довжиною 330м заведена у трансформатор, а напруга більша 265В( в пік сонячної активності), що робити в такому випадку? Поруч станція 30 кВт лінія коротша, але там напруга 250В.
Писати скарги, міняти трансформатор
@@solarsystem_com_ua дякую
зі зношеністю ліній електропередачі, а також болтом, який на них кладеться - краще вже самому побудувати сонячну електростанцію, акумулятори, інвертори, поставити на виході лічильника і безпосередньо роздавати енергію, так би мовити, "від виробника".
А зимою що будеш робить?
@@JS-dm9ur а зимою що, сонце виключене?
Не виключене, але його буде дуже мало.
Andreas Zwiebel Не забудь врахувати, що влітку батареї перегріваються від сонця і КПД їх різко падає. Вони ефективні приблизно при 12 градусах тепла! А взимку їх замітає снігом і треба його чистити не пошкодивши поверхню батарей, а ще буває на них льод. А якщо град поб'є?!! Ризиків море! Просто цікавилась у людей, які мають ті батареї.
@@bilaakatcia гартоване скло
Лайка вподобайка !
Саме так все і є у нас на даний час.Мережі РЕМ застарілі та зношені.Особисто бачив як власник мережевої сонячної станції за свої кошти до будинку прокладав "силову" трифазний лінію 380в довжиною майже 1 км.
Вартість СІП проводу і 1-км не така ж велика ціна порівняно з обладнанням СЕС на 30 кіловат.
То нормальной. Його проблема й його клопоти та витрати. Прибуток не буде ж роздавати.
Здравствуйте. А на одно домохозяйство можно 30 кВт сол. элек. станцию? Мне говорили не больше 12квт!
Законодавством встановлено обмеження 30 кВт.
РЕМи не ідуть на те щоб тягнути нову лінію ,для вашої СЕС.Все зроблено для мінімізації витрат.Тягнете лінію за свої кошти(при тому що в оплаті за збільшення підведеної потужності,все вже оплачено)даєте хабар в РЕМі ,от так воно працює в Україні.Основна маса працівників РЕМ не може зрозуміти,....як людина інвестувала 20тис дол в станцію,а вони особисто з того не мають ніхрена.Стикнувся сам з такою ситуацією,думаю що робити дальше?
За все треба бороться....Нахера мне эта боротьба .....лучше покинуть эту колонию и работать и жить нормально, в стране где бизнес открывают за 15 минут и взяток не требуют...представил как я пошёл в своём городе открывать зелёный тариф и сколько надо заплатить местному феодалу что бы он со мной разговаривал
Валерий Кутыла Своим молчаливым согласием мы построили эту систему.Промолчи попадёшь в палачи....Вся проблема в том,что многие не ощущают себя хозяевами в своей стране.Уехать, ни кто не гарантирует, что там все получится, так можно всю жизнь пробегать и остаться чужим в этой жизни.
ты слабак
Как прекрасно получать всё готовое и пользоваться чужим но хорошим, а вот строить своё и по своему это нафиг надо, пусть дураки строят, а мы будем пользоваться.
Всегда расцениваю такие высказывания о нашей стране как в вышеизложенном абзаце. А стоить кто будет? А ошибаться кто? А будут ли ошибки если ничего не делать? А поедьте в Эфиопию и попробуйте там пожить. Давайте не будем смотреть на соседа и говорить что у него хорошо. Давайте сами что-то делать. Начните хотя бы с правильной утилизации батареек и аккумуляторов, ведь одна батарейка брошенная на землю может отравить 20 м² почвы и 400л воды тяжёлыми металлами, которые попадая а организм человека не выводятся и накапливаются.
Давайте сажать деревья, убирать пляжи, сортировать мусор, экономить воду и электричество, давайте что-то делать, а не смотреть как другие сделали и завидовать...
Вот вы и займитесь утилизацией батареек , а я заебался утилизировать батарейки 30 лет ...нахуя мне эта феодальная страна.
Валерий Кутыла то їдьте деінде! Трішки поживете в іншій країні та й зрозумієте, що не медом там мазано. Щасти вам!
Ответьте пожалуйста на вопрос! Есть разница в показаниях суммарной генерации на инверторе и счётчике ( встречались значения разницы в 60кВт до 150)Откуда взялась разница, ведь её быть не должно! Заранее спасибо!
Для більш конкретної відповіді потрібно більше інформації - модель інвертора, модель лічильника, період за який виникла розбіжність. Як варіант можливо, що якийсь період інвертор працював в тестовому режимі але в мережу енергію не передавав. В нашій практиці була аналогічна ситуація на інверторі Fronius. Причина була в тому, що інвертор не коректно підгружав дані в інтернет (період два місяці), після оновлення прошивки проблеми не стало.
не розумiю "викинуте на вiтер бабло"...В Нiмеччинi майже на кожному даху цi панелi,а нiмцi-народ економний.Невже вони б це встановлювали,якщо невигiдно?Погода така ж ,як i в нас.
Вам цікавий наш власний досвід сонячної електростанції? Переходьте на наш канал і дивіться відео!
Тут в Германии электричество по 25-30 евро центов, а в Украине по 5 евро центов. Если поставить двух тарифный счётчик и отопительный тариф, то выйдет еще дешевле. Законы в Украине как легко принимаются так легко и не исполняются.
У немцев правительство а у нас мафия
@@medeo9813 Нам би ще пенсії як в Німетчині.
За зелений тариф не повині розплачуватись прості громадяни,нам більш підходить вартість електрики ві гідро ,або атомних елекростанцій.
Собівартість електроенергії сама по собі дорога, погугліть. ЗТ тут не причому. Просто влада цим маніпулює зараз.
А можно подключить просто для своих потреблений без всяких там зелёных тарифов или это условие если хочешь ставить то обязательно надо продавать остаток энергии кто знает и подскажет?
можна, ситема буде коштувати набагато дешевше
@@solarsystem_com_ua Ответьте плис на вопрос. Насколько дешевле? Давайте цифры . Вот у вас система на 30 кВт под ключ стоит 20 тыс долларов,а сколько будет стоить такая же система на 30 кВт ,но только для своих нужд,как спросили выше?
Буду ждать ответа,спасибо заранее.
а чего было в помещении это не записать? Зачем стоять в поле на ветру?
Підкажіть як взнати чи витримає мережа мою станцію на самому початку планування станції? Як взнати чи немає перекосів в напрузі чи напруга не завелика? Викликати свого майстра і хай міряє вольтаж?
Олександр Мурадян Найкращий крок запросити спеціаліста електрика хто зможе провести заміри параметрів електро мережі та дати Вам належний висновок. Вам точно потрібно провести заміри якщо - ви проживаєте в сільській місцевості, повітряна лінія стара і давно не проводилася реконструкція або ремонт, ви останній абонент на лінії, у вас вдома часто спостерігається просідання або підвищення напруги ( критичними є завищення параметрів більше або менше 10% від стандарту 230 вольт.) ДСТУ ЕN 50160:2014"
Сонячні системи дякую!)
Ставьте прибор для измеренния качества ЭЭ на шины в ТП ( можно в линию 0.4кВ) типа " ресурс" или что то подобное с кторого можно увидеть все параметры за определённый период ( сутки и более).
Дякую, добре все сказав
Контролюється напруга на шинах 6-10 кВ підстанцій а також підстанцій 35 кВ автоматично або працівниками обленерго та РЕМ дистанційно згідно розроблених графіків.Адже це впливає на рівень напруги в низьковольтних електромереж ах -220/380в в залежності від навантаження мережі.Це все так має відбуватися.А як на справді....
доьбрый день , можете назвать стоимость станции на 30кВт ???
Добрий день. Для прикладу solarsystem.com.ua/products/merezheva-sonyachna-stantsiya-30-kvt/
Дякую безмежно за відео.
Чудова українська...
Я можу зрозуміти тільки те , що ця сонячна станція має служити на свої потреби !!!! Відключитися повністю від тих совкових ,старих і латаних і перелатаних електромереж. А надіятись на отримамання прибутків від продажу зеленої енергії , це є фількіна грамота. Вам не дадуть нормально працювати!!!! Це завідомо програшна ситуація . Те що працює у Ахмєтова , не значить , що працюватиме у вас!!! На разі « овчинка не стоит выделки»!!!!! А ідея непогана ! От би відключитися повністю від тих клятих обленерго і облгазів. Забути раз і назавжди за астрономічні тарифи і їхні « послуги»!!!! Моя приватна территорія , роблю що хочу !!!!! А це значить - смерть Хвірташам , Ахметкам і іншим олігархам!!!!!
НІКОЛИ більше не записуйте відео в полі( або там де є вітер), будь ласка.
Або ж налаштовуйте мікрофон так, щоб не було чути вітру.
Тому що це дуже ріже слух.
Як з Вами можно зв'язатись ?
0687044115 - Сонячні системи
Так потрібно перед таким проектом, перевірити мережі і потім вже вирішувати, як виходити з такої ситуації як перекіс фаз. Один із варіантів, можна просто встановити три однофазних перетворювачів, а не один трифазовий, ну все залежить від конкретної ситуації, бо є різниця, один чи три
А в мене вiдразу запитання, а як в Монастириську пiдключили ту станцiю, я в заявi-повiдомлення читаю що : "повiдомляю що на даху та/aбо на фасадi мого приватного ..... т.д."
То як власне бути в цьому випадку? Я собi планував поставити також на землю, як i в Монастиририську.
Порадьте, як бути?
Це просто формат заяви. Важливо щоб земельна перебувала у Вашій приватній власності тоді ніяких проблем не виникне.
@@solarsystem_com_ua Дякую, за відповідь
Вітер гуде , капець , лайк .
ВІТАЮ УСИХ з Днем Енергетика України. Бажаю здоров"я, струму в дротах, світла та тепла в домівках, радості життя. А електрикам не забувати, що вони, як і мінери, помиляються ТІЛЬКИ ОДИН РАЗ. Не порушуйте ПТБ.
за скільки часу окупиться така станція (10кв)? і коли треба буде міняти сонячні панелі? здається якщо грубо прикинути тільки по цінах обладнання - то така "міні" станція взагалі не вигідна
Марна витрата грошей. Я поставив на 30 кіловат, витратив на це 1.5 млн. гривень і кинув на етапі реєстрації в обленерго. Споживаю для власних потреб. Нікому не рекомендую ставити. Краще вкладіть гроші в щось інше.
Александр, а не можете ли подсказать какая себестоимость такого электричества получается? Ведь все равно есть производственные затраты, амортизация оборудования и тд.
Почти $60000 влупить в электростанцию, которая давала бы доход 1500грн а месяц?... Круто!
Та ну! Что то слишком все печально у Вас с соотношением затраты/доход...
@@ВасилийЗубков- тут же есть где-то данные человека, который поставил себе 30Квт. Он пишет, что летние месяцы - в среднем 4100Квт в месяц, в зимние - 200-700. Можно приблизительно прикинуть средний за год, цену за "зеленый киловатт" и у меня получается порядка 6-7 тыс. грн. в месяц. Если этот человек читает мой комментарий - пусть меня поправит. Опять же делю 1,5 млн. грн. на 7000, а потом - на 12. У меня получилась окупаемость проекта - 18 лет! У кого есть более радужные подсчеты - выкладывайте:)))
Спасибо за ответ! Дискуссия должна быть интересной...
Найбільша вигода від цього "подарунку неба" тим хто це продає. Для тих, хто ще вірить - візьміть підручник з фізики за 7 клас і спробуйте розібратись в кВатах. Щоб не втрачати мільйонів, купіть одну панель і спробуйте засвітити одну лампочку, порахуйте, це найменше що втратите.
Шо ты плетешь? Эти станции выгодны. Да окупаются они годами,но окупаются, а потом экономят деньги и дают автономность.
Станция собрана своими руками окупается за год а потом идет прибыль. А такие как вы и будете сидеть на жопе и выть как все плохо и что все вам должны... Пока вы считаете другие получают прибыль.
Видно,что в школе физику ты точно не учил,а других ТЫкаешь в физику. Не стыдно свою глупость выставлять на всеобщее обозрение?
Грабят бюджет,а у нас " мовне питання".Поднять экономику, сделать достойной жизнь простых людей вот задача номер один.
Для кого такая задача номер один? Поднимайте и пр. Кто возражает?
Й до чого тут мовне питання?
Хлопчина - Молодчина !
какая себестоимость 1 кв/ч солнечной станции ?
від 500 $
Рес все-таки обязан отдельную линию тянуть ? Потому как мою станцию накинули на старую линию , теперь в солнечные дни инвертор выдаёт ошибки по 300 в день "не корректное напряжение сети " инвертор сан2000 от хуавей . Парни подскажите кого грузить ?
Штурмуйте Рес - Ваша лінія не відповідає ТУ, за які ви оплатили.
15-20к баксов за 10 кВт- не реально дорого. Пока не выгодно ставить такие станции. Может со временем оборудование станет дешевле, хотя что сейчас дешевеет?
10квт стоит меньше 10к долларов. 30квт примерно 24к долларов. Выгоднее?
@@filipkorolov2331 они цены озвучивали в другом видео. 30 КВ стоит у них от 17 до 21 тыс
Приятно послушать на украинском языке грамотного молодого человека.
Только задний план не очень в тему + шум ветра :))))
Круте відео!!!
Вот именно по этому моя рекомендация - на 30кВт использовать минимум два инвертора с 30% запасом, подключение производить через собственный выходной трансформатор, так же использовать большую площадь панелей. В таком случае вы даже не в солнечные дни гарантированно генерирует 30кВт. Да, затраты будут несколько выше, НО и срок окупаемости те же 4 года.
Где и как смонтировать собственный трансформатор? С какой стороны - потребителя или РЭС? Насколько затратно?
Выходить что если к моему дому идёт подача електричества больше номинальной 240вольт тогда моя СЕС не будет работать на отдачу,нужно чтобы меньше 230вольт ,тогда отдача пойдёт?
Инвертор будет завышать напряжение ещё больше, главное чтоб этот порог не привысил 265, стандартное ограничение большинства инверторов.
так що повинно зробити РЕС щоб СЄС працювало куди давати надлишок
ГТУ лучше купить ( если есть газоснабжение) и аредовать сети...
Підкажіть мені, як необізнаному, чи реально використовувати СЕС для додаткового опалення будинку, принаймні вдень?
Добрий день, наша відповідь не реально, якщо аргументовано - розглядали ваше питання у статті solarsystem.com.ua/blog/alternatyva-gazu-elektroopalennya-z-sonyachnymy-panelyamy-chy-mozhlyva-ekonomiya/
Опалення СЕС, а замість плитки в туалеті - планшети чи смартфони.
Реально. Купив шість панелей по 250 Вт ,з"єднав послідовно-маю СЕС на 1500Вт. Приєднав бойлер на 30л і процентів 65-70 в рік ,вода в ньому нагрівається за рахунок сонця (необхідна невелика переробка бойлера,щоб не горіли контакти термореле від постійного струму,паралельно до них приєднати конденсатор ).Від своєї СЕС живлю електроплитку, весь спектр електроінструменту з колекторними двигунами- ланцюгова пилка ,болгарка ,дриль ,лобзик,пилосмок і т д. Заряджаю свій електроскутер також від СЕС. Планую докупити ще хоч шість панелей і вмонтувати в систему отоплення будинку електронагрівач , щоб невикористовувану електоренергію витрачати на додатковий підігрів води.
@@viter8914 Якщо- я- зрозумів,то- СЕС- лише- для- себе,і- шо- тягне- усю- господарку?,значить- це- прекрасно,і- якшо- так- то- через- років- 5,все- це- окупиться.
@@ЕвгенПалиця Ні Євгене ,не всю .Техніка , яка потребує змінного струму ( синхронні та асинхронні двигуни , трансформаторні перетворювачі ), не можуть напряму живитись від сонячних панелей .Необхідно додатково мати перетворювач постійного струму в змінний- інвертор. А щоб інвертор стабільно працював, необхідно придбати акумулятори і контролер їх заряду- розряду. Після такої переробки отримаємо автономну СЕС , яка при заряджених акумуляторах ,буде працювати і в темну пору доби. Але якісні акумулятори великої ємкості дуже дорогі і через це така СЕС навряд чи окупиться. Найкраще придбати мережевий інвертор і підключити "зелений тариф". Але "зелений тариф "змушує підвищувати тариф на електроенергію для населення і промисловості ,які не володіють "зеленою генерацією" .Я не хочу з своїми панелями залазити до когось в кишеню.
Супер корисна інформація.
Вам цікавий наш власний досвід сонячної електростанції? Переходьте на наш канал і дивіться відео!
Вообщем почитав комметы можно смело зделать вывод,одна половина ничего в этом не понимает(но пытается включить умняка),вторая (некоторые имеющие такие станции)всячески отговаривает таким образом желая подавить конкуренцию!
На всех бабла не хватит. Жестокий мир капитализма :)
Недалеко від нас один діяч поставив таку станцію, тільки на 50 панелей. По десять раз на день вирубається світло. Таланти що власник, що ресовці. Через одного жадного тисяча страждає. Як завжди...
Еду по своей Херсонской области и вижу многие поля сейчас ставят солнечные электростанции, ранее я их только в ютубе видел.Хотя вижу что поле не далеко от воды т.е. с поливом проблем нет.
Умники , а что будете кушат
@@ЕвгенийИванов-л2ш Амперы
Очень полезное видео
Зустрічав в продажі мережеві інвертори 10 кВт потужності на 1Фазу . Можливо однофазні більш практичніші в мережі з великими перекосами де трьохфазка працювати не захочить ?
На жаль однофазні інвертори не практичніші і працюють в не стабільних мережах мережах, ще гірше ніж три фазні (виключно власний досвід на при прикладі однофазного інвертора Fronius Prymo ), причина в конструктивних особливостях інвертора.
А как удалось двухвинтовые шпильки объединить с шифером? Крыша не течет?...
Сонячні системи запитання?? Скільки потрібно дати ресу на лапку щоб він захотів брати енергію з сонячних панелів потужністю 30 кВт?
В Одессе фирма сдаёт "под ключ" с оформлением, предупреждая, что чиновникам 1000$ за каждые 10 кВт мощности.
Мужики в наших краях как только человек поставил солнечную рес сразу бросает все дела и переключает на ближайшем трансформаторе анцапфный переключатель на 240вольт до этого 16 лет писали куда не попадя что в резетке 216 вольт и движений небыло,так вот когда было 216 знакомый шикарно отдавал електроенергию и пух от щастья теперь же при 240 он даже подумывает что не окупит и за 10 лет себестоимость(
Александр крукас Отже виходить що потрібно щоб напруга СЕС була набагато більшою щоб скидати у мережу 380в якщо біля ТП у будинках, квартирах по трифазний системі буде у мережі не 380в а 410-420 в.таке буває.
да так и выходит тогда сес будет отдавать ток в сеть ибо сеть будет являтся нагрузкой.
У меня была такая же ситуация, через 2 недели после начала генерации РЕС "модернизировал" линию от моего дома к трансформатору и появился перекос на одной фазе 260, на другой 180, на третей порядок. Месяц бегал с выносом мозга главному инженеру РЕСа. В результате тот признал что чего-то не понимает и направил в Киев заявление на замену трансформатора. Сказал что года два - и все будет в порядке. Проблему пришлось решать самому, установил балансировочные трансформаторы. Выроботка выросла на 30%. Цена вопроса 18 т.грн. на станцию 30 кВт.
Александр крукас взагалі то в нас напруга 230В а від підстанцій іде більша напруга наприклад фазна напруга під 250 В і більше, і так завжди було
216 вольт в межах норми а 240 вольт може бути якраз через надмірну генерацію.
В космоме станция касмическая работает от солнечных панелей ресурс там больше и одно значно выгодно иметь свае электричество
Добрый день сколько будет стоить станция на 30кв Кривой Рог?
Добрий день. У вашій області не працюємо.
думал ставить СЭС 30 кВт, но как подумал, сколько придётся увидеть гемора, кислых морд и волокиты с РЭСом послал эту идею негру в ж... Риски завышены, окупаемость не понятна
Окупаемость понятна - её нет!!!
@@delmarchik Вам цікавий наш власний досвід сонячної електростанції? Переходьте на наш канал і дивіться відео!
@@delmarchik станцію поставили?
На мою думку сонячні панелі є сенс ставити (для власного вжитку) лише коли електрика до будинку не підведена взагалі. Якщо електрика підведена, то вигода згенерованої енергії не окупить витрати на панелі/інвертор/аккуми можна сказати ніколи.
У "інвесторів" аккумів нема. Напряму зливают. Панель - інвертор - мережа - бабло на рахунок.
З перекосом можна справитись стабілізаторами напруги якщо рес не працює
Молодец. Хорошо рассказал. +
Кстати, сейчас уже цена за 30 кВт приблизительно 23.000$ под ключ, если интересно пишите.
А 30000 шт нехочешь?
Если будут только батареи, херня, нужно ветряк рядом ставить!И будет вам щастье!
А я тут не зрозумів, це інвестори чи злодії? Ми наставили цих станцій, поглушили АЕС, просимо людей - купуйте в нас електрику по 10 грн. А при перевантаженні системи воно вимкнеться першим. Якщо вже ти інвестор, то поставив панелей на 30 кВт - і споживай їх сам. Будуй собі заводик тощо. Але ж ні. Так треба працювати, думати. Краще лежати на дивані і підраховувати прибутки: 30*10 грн./кВт*24год=...
Это те кто
"добивает до ручьки "энергосистему Украины.Скоро будем или в темноте сидеть или покупать у соседей.Атомка таких перегрузок долго не выдержит.
В Батурині, один чоловік збудував сонячну станцію на своїй території. І йому рес протягнув трьохфазну лінію окремо. На моїй території поруч прям був молокозавод з такою лінією раніше, вони підключили її до неї. А вона безпосередньо йде до підстанції. Так що повезло хазяїну підстанції
В мене теж стоіть станція, і коли буває якраз саме сонечко, автомат , що поставило Обленерго відключається , тобто я завжди втрачаю , коли маю заробляти найбільше:( тепер, дякуючи вам, хоча б буду знати , я яких причин це трапляється Хоча лінія в мене досить нова, але перекіс по фазам частенько буває
Яка глубинця? Когда до Беларуси всего то сто километров будет,а может и не будет ! Глубинця?
Зелёный тариф возможно ставить в садовых кооператива?
Земля и дом должен быть оформлен на тебя это первое. Второе в садовых товариществах Облэнерго заключает договор не с тобой,а с садовым товариществом,а садовое товарищество уже предоставляет электроэнергию тебе,а чтобы установить зелёный тариф нужно напрямую заключить договор тебе с Облэнерго как в квартире или в частном доме . Такое не в каждом садовом товариществе это можно сделать,Облэнерго не хочет это делать,но за взятку можно и смотря в какой области. На эти вопросы автор канал отвечал в комментах под другим видео.
Мав таку ситуацію, по одній з фаз 270 було, але дякувати, два походи в РЕС вирішили ситуацію. На мою думку потрібно при підключені просити майстрів заміряти показника по кожній фазі і в той момент просити привести показники в норму, одразу йти і писати заяву скаргу, а краще якщо ще і сусіди напишуть, бо буде ой як не зручно, станція буде готова, а мережа ні!
Стовідсотково підтримуємо Вас
Коли говорите про серйознi речi контент теж повинен бути серйозним, а не телефоннi лiнii пiд виглядом електричних на фото.
Подскажи если купить инвертор в европе на 10 квт его поставят на учёт наши енергокомпании? И нужно ли его ростамаживать?
Думаю проблем не буде, дуже багато клієнтів так робить (передбачте скачування тех паспорта на інвертор з нета) Документи по розмитненню в обленерго не вимагаються.
@@solarsystem_com_ua дякую за відповідь, буду брать, як можна з вами зв'язатись?
Doc iZ solarsystem.com.ua/kontakty/
Сколько стоит все это под ключ??
30 кіловат?
Сколько такая станция будет стоить??????
15000дол.
Я думав якусь таємницю взнаю, а по суті відео заради реклами.
Мені теж провели окрему лінію. Золочівський РЕС,Львівської обл.
Це однозначний плюс, в 2020 році РЕСи стараються при нових підключеннях 30 кіловатних СЕС прокладати нові лінії. Все залежить від фінансування Обленерго
Соняча станція в домогосподарстві- енергонезалежність і прибутковість ! Для *роздумуючих* - онлайн моніторинг 30квт СЕС на Львівщині! www.solarlviv.com.ua/monitor
Два роки назад украінські реаліі були ще досить терпимі ,ніж сьогодні .Я хочу запитати : в мене нема бажання скидати надлишок в олігархічну мережу , для мого господарства вистачить 3 ,4 квт , скільки коштуватиме це задоволення???
Самый класс: за права инвестора нужно бороться.