Замість агро волокна, яб взяв би звичайний білий банер. Його можна гарно натягнути на конструкції, він довговічний і легко змивати бруд та пил. (це так роздуми)
Відео переглянув оцінив 👍. Ще час поки що є побудувати потужну СЕС щоб щось заробити 💰. Адже ціна електроенергії від альтернативних джерел енергії буде вже скоро зменшуватись.... Якщо з трекерною системою з GPS то взагалі добре ⚡☀️. Двосторонні сонячні панелі будуть скоро більш потужніші та ефективніші. Але часу заробити до 2030року буде вже небагато... ☀️⚡💰. Бажаю успіхів у справах альтернативної енергетики 🔋 💡 🔌
Хороший подробный видос. Бифешл-ну возможно до 10% если ряд условий выполнить и если хороший бренд поставить. За оптимизаторы спасибо что 5% показали, а то по 30 пишут и не краснеют)), их использование в обычных наземках вообще не вижу смысла. А по трекерам поспорил бы, в +7400$ если строить на УС Соларовских то точно 38кВт не поместимся, и как на них бифешл крепить не затеняя заднюю плоскость тоже вопрос. На 12к+$ можно обычную 15ку подкинуть и закрыть вопрос с техобслуживанием трекеров и соларэджей)
І хочеться і колиться 4 місці назад написав заяву на збільшення потужності, погодили, проплатив аванс і все стало, зависли на кадастрових номерах під опори якщо плануєте то починайте за рік вперед, така ситуація, дякую за відео доступно 👍
Технічно все грамотно сказано. Проте, проблема зараз не з технікою, а з невиплатою боргів по ЗТ Гарпоком для вже запущених станцій і відсутністю старту аукціонів для нових (промислових, здається границя 50 кВт і більше). Тобто немає стимулювання СЕС в Україні, і вони мають працювати на загальному ринку (РДН або балансуючий). Тому окупність "на грані", від 9 років і більше. :(
Ви постійно не називаєте розрахунок річної генерації. А називаєте кінцевий прибуток. Але так не зрозуміло чи кінцевий прибуток з відрахуванням податку чи ні?
Як щодо мікроінверторів? Чомусь мало хто про них згадує, як на мене їх краще використовувавти ніж оптимізатори, не треба центрального інвертора і можна легко добавляти панелей в майбутньому
Який оптимальный кут нахилу сонячних панелей до сонця якщо стаціонарно встановлювати без трекера ? Та як їх розміщувати відносно сторін світу , на південь або інакше ? Дякую
Добрый день) Спасибо за полезную информацию. Подскажите, пожалуйста, какие панели лучше Трина Солар 650вт или Лептон 650вт. Посоветуйте из своего опыта.
Дякую за огляд. Дійсно класний. А можна ще добавити огляд на металевій конструкції з поворотом площини геліополя лише в залежності від пори року. Звичайно якщо у вас є практика встановлення. Можливо капіталовкладення будуть на рівні нерухомої конструкції, а прибуток буде більше, але на скільки відсотків?
Представлена Вами металоконструкція під ФЕМ порушує вимоги виробника модулів щодо недопустимості затінення зворотньої сторони. Як результат Ви отримаєте інтенсивний перегрів затінених ділянок, а значить скорочення терміну експлуатації модулів.
Добро дня! Скажіть будь ласка, сама конструкція панелей, наприклад висота 2м 20 і ширина 1м11, має велике значення монтувати не вертикально, а горизонтально?
Бачив декілька договорів з РЕС власників сонячних станцій, звернув увагу на наступне: 1. Забов'язання РЕС здійснювати виплати по З.Т. лише по 31.12.2029 р., а далі ні слова наче в новорічну ніч маєш від'єднатися від загальної мережі. 2. До 01.12.2029 з'явитися в РЕС для заключення договору на подальше постачання електроенергії за тарифами з законами що будуть діяти на той період. Тобто якщо ви РЕСу закачати свою електроенергію, то це ваша проблема, РЕС про це вас не просив і платити взагалі за це не буде. 3. Подальші договори можливі за взаємною заміною електроенергією, наприклад ви згенерували 30кВт вдень то забирайте їх у ночі. 4. Самий дивний. Лінії які модернізувалися за ваш рахунок при збільшені потужності на домоволодіння до лічильника стають власністю РЕСу. Резюме: скоріше за все відносини з РЕС будуть "я тобі - ти мені на рівних". За три гривні будуть закупати у населення і продавати за такою ж ціною (орієнтуючись на теперішню інфляцію). Дякую всім хто дочитав мої думки до кінця. Всім сонячної погоди.
Шановний дякую за відео, тільки одне питання - а хто зараз оплачує зелений тариф? Наскільки я знаю Зелебобіки тільки собі гроші в кишені кладуть, а заборгованність за зеленим тарифом вражає... В цій країні неможливо нормально вести бізнес в цій сфері, бо влада не дотримується своїх зобовязань...
на наступні 8 років базова станція дасть вам ~200 долларів в місяць а с прибамбасами дасть ~300 долларів в місяць чистого прибутку на протязі 8 років і це без податків і інфляції і при умові повної нагрузки що мало віриться. щоб було рентабельно і прибильно потрібно ставити як мінімум 20-30 і більше з прибамбасами станцій та бажано в сонячних регіонах тоді згоден прибутковий бізнес, тільки одне питання де візьме простий громадянин країни чи хто йому дасть на 1 млн долларів такий кредит на будівництво такої кількості станцій? цікаво який термін експлуатації саме сонячних батарей 5 років, 10 років. 20 років?
Даю Ідею. чотири стрінга поле на південь, під кутом 35-40' а ще чотири (панелі біфікал) вертикально, схід-захід. В резульаті денний графік виробітку більш-менш рівномірний, без обрізання.
Я Наталья очень хочу занятся солнечной енергетикой но не знаю ничего и нуждаюсь в Совете и помощи чтобы помочь себе финансово и дому его содержанию буду признательна за помощь
Доброго дня щойно підписався на Ваш канал дякую за інформацію ,хотів би з Вами співпрацювати(поставити сонячну електростанцію на 38кв на власному господарстві під ключ),але знажоджусь за кордоном на роботі та маю обмежений час на віддідини до України будьласка відпишіть чи це можливо.
Так це можливо наш телефон 068 704 4115 (viber) Сайт - solarsystem.com.ua Facebook - facebook.com/rivnesoncesystem Instagram - instagram.com/solarsystem.ua/
Сонячні електростанції, про які йшла мова у відео є мережевими. Акумулятори використовуються у автономних СЕС. На скільки часу вистачить акумуляторів залежить від вашого споживання електроенергії та власне від ємності застосованих акумуляторів.
EROEI солнечных панелей примерно 2 к 1 , что делает впринципе бессмысленным их использование, если разве что не отмывать каким то образом деньги за «зелёном тарифе», к слову EROEI газа 15 к 1 или ветряков 18 к 1
Обясніть, що таке зелений тариф. Хто має оплачувати цей зелений тариф? На даний момент не має лешевшої енергії чим енергія атома, як би ми там і що б не придумувати, але факт є фактом, не має лешевшої енергії, є але вона ще недоступна, це енергія холодного синтезу. Я б хотів зауважити, як що власники сонячних панелей будуть виходити на енерго ринки зі своїм продуктом, то чи буде доцільно їх ставити і продавати на ринку по риночній ціні. Звичайно, що ні і ніхто не хоче над цим задумуватися. А тепер, щоб вам заплатити по зеленому тарифу кошти, значить в когось ці кошти треба забрати чи не так? І тепер скажіть хто вам має оплачувати ваші сонячні панелі і електрику, звичайно прості споживачі, а питання постає для чого платити Вам дорого, якщо можна електрику платити по риночній ціні.
Дуже хвилює тема наскількі міцні сонячні панелі від потенційних осіб які можуть умисно іх пошкодити, допустимо зв допомогою каміння та че ще чого небудь. Так як саме ця тема викликає найбільший сумнів на рахунок інвестицій в сонячну енергетику.
Від умисного пошкодження сонячні панелі нічого не врятує. Допомогти може страхування обладнання СЕС на такі випадки та додаткові системи відеонагляду та сигналізації.
Скажіть, будь ласка, чи можливо підключити зелений тариф, для приватного домогосподарства, якщо будинок, ще не зданий в експлуатацію? На ділянці стоїть тільки літня кухня. Електроенергія вже підведена.
цікаво що буде коли через рік встановлять реальний зелений тариф , по сучасній собівартості сонячних панелей , в 1гривня за кіловат. сучасний зелений тариф був прийнятий коли сонячні панелі були в 10 разів дорожче ніж тепер для стимуляції сонячної енергетики , а не для отримання надприбутків з держбюджету детеками і іже з ними . калькулятор в обєктивні , а не в рекламні руки.
мене одного дратує права рука?) скотч коштує 25грн- приліпи до кармана скотчем/ друге- вартість 24тис, ми її збільшуємо на 12тис на всякі примочки.... скільки це процентів?????))))) як 35%??(там 51%) ти не можеш порахувати сталу арифметику- але впевнено рахуєш те-що неможна порахувати(оптимізатор,трекер, двосторонні панелі) Краще Скажи скільки треба часу щоб відбити 12,7к доларів тими лишніми примочками (трекер і оптимізатор)
Дякую, як завжди змістовно та доступно. Лайк за українську мову!
За почуття гумору і солов'їну однозначно лайк!!
Дякую! Ви молодець. Все на 5 з 5. Мова. Стиль. Технічні знання. Акцент на доцільність і вигоду.
Дякую за відео, за гарні ідеї, розрахунки. Вам гарних проектів та вдячних клієнтів. Антон , 11 кВ, термін експлуатації мінус 4 місяці :).
лайк за україномовний контент
Ух ти давно чекав цю тему!)) Початок відео просто шик!
Підготуйте відео про рентабельність батарей біфішал на протязі двох років та яка система зараз є найбільш продуктивною. Дякую.
Ще щабув добавити із змінним кутом нахилу, плюс кільки відсотків.
Замість агро волокна, яб взяв би звичайний білий банер. Його можна гарно натягнути на конструкції, він довговічний і легко змивати бруд та пил. (це так роздуми)
Відео переглянув оцінив 👍. Ще час поки що є побудувати потужну СЕС щоб щось заробити 💰. Адже ціна електроенергії від альтернативних джерел енергії буде вже скоро зменшуватись.... Якщо з трекерною системою з GPS то взагалі добре ⚡☀️. Двосторонні сонячні панелі будуть скоро більш потужніші та ефективніші. Але часу заробити до 2030року буде вже небагато... ☀️⚡💰. Бажаю успіхів у справах альтернативної енергетики 🔋 💡 🔌
Хороший подробный видос. Бифешл-ну возможно до 10% если ряд условий выполнить и если хороший бренд поставить. За оптимизаторы спасибо что 5% показали, а то по 30 пишут и не краснеют)), их использование в обычных наземках вообще не вижу смысла. А по трекерам поспорил бы, в +7400$ если строить на УС Соларовских то точно 38кВт не поместимся, и как на них бифешл крепить не затеняя заднюю плоскость тоже вопрос.
На 12к+$ можно обычную 15ку подкинуть и закрыть вопрос с техобслуживанием трекеров и соларэджей)
полностью согласен! Выходит процент прибыли больше, если поставить без трекеров и взять еще одну станцию...
@@Bikes_exv Панелі та земля ще дешеві :)
Оптимізатори також дотепно використовувати коли в одному стрінгу різні панелі. Саме так і зробив у себе .
Початок відео - крутий! Відео дуже цікаве!
Супер подача молодці!!!
І хочеться і колиться 4 місці назад написав заяву на збільшення потужності, погодили, проплатив аванс і все стало, зависли на кадастрових номерах під опори якщо плануєте то починайте за рік вперед, така ситуація, дякую за відео доступно 👍
Чи це не в Херсоні вас так катують? У мене та ж історія, вже 7 місяців.
Технічно все грамотно сказано. Проте, проблема зараз не з технікою, а з невиплатою боргів по ЗТ Гарпоком для вже запущених станцій і відсутністю старту аукціонів для нових (промислових, здається границя 50 кВт і більше). Тобто немає стимулювання СЕС в Україні, і вони мають працювати на загальному ринку (РДН або балансуючий). Тому окупність "на грані", від 9 років і більше. :(
Киевская область, ни разу не было задержек выплат за три года
Дякую за інформацію!
Ви постійно не називаєте розрахунок річної генерації. А називаєте кінцевий прибуток. Але так не зрозуміло чи кінцевий прибуток з відрахуванням податку чи ні?
Полностью согласен. Достоверную информацию в студию
Чудовий проект.
Какие панели порекомендуете ставить на крыше дома. Спасибо.
Вподобайка на підтримку каналу :) дякую
Як щодо мікроінверторів? Чомусь мало хто про них згадує, як на мене їх краще використовувавти ніж оптимізатори, не треба центрального інвертора і можна легко добавляти панелей в майбутньому
Дякую,,,відео 👍,погано що не має ваших філіалів в Ів-франківській обл.
Дякую за роботу ✌️🇺🇦
Djakuju,molodtsi!
Який оптимальный кут нахилу сонячних панелей до сонця якщо стаціонарно встановлювати без трекера ? Та як їх розміщувати відносно сторін світу , на південь або інакше ? Дякую
Да, тут еще не учли сервисное обслуживание.
Но так в каком типе СЭС ROI лучшее? И какое оно ?
Скільки коштує сонячний тракер на 5 кВт з сонячними панелями і інвертором?
Мрію колись зайнятись сонячною енергетикою. )
Добрый день) Спасибо за полезную информацию.
Подскажите, пожалуйста, какие панели лучше Трина Солар 650вт или Лептон 650вт. Посоветуйте из своего опыта.
Це панелі різного класу навіть по брендам. Trina в цьому році займає 3-4 місце в рейтингу Tier1. Для себе обрав би Trina.
@@solarsystem_com_ua спасибо большое за совет)
А можна розрахунок на однофазну мережу?
Який на вашу думку оптимальний кут встановлення панелей в наземній конструкції?
Все залежить від регіону встановлення. В наших проектах кут 35 градусів. Західна Україна.
Дякую за огляд. Дійсно класний. А можна ще добавити огляд на металевій конструкції з поворотом площини геліополя лише в залежності від пори року. Звичайно якщо у вас є практика встановлення. Можливо капіталовкладення будуть на рівні нерухомої конструкції, а прибуток буде більше, але на скільки відсотків?
Представлена Вами металоконструкція під ФЕМ порушує вимоги виробника модулів щодо недопустимості затінення зворотньої сторони. Як результат Ви отримаєте інтенсивний перегрів затінених ділянок, а значить скорочення терміну експлуатації модулів.
Добро дня! Скажіть будь ласка, сама конструкція панелей, наприклад висота 2м 20 і ширина 1м11, має велике значення монтувати не вертикально, а горизонтально?
Формат розташування панелей значення не має. Є питання по раціональному використанню профілю. Для цього потрібно зробити розрахунок конструкції.
Ребята, вопрос! Имеет ли значение ,прокладка кабелей под землёй либо « воздушкой»?
Зробити, щоб можна було вручну підкручувати кут. Здається, це зовсім просто зробити.
Цікаво а що буде із станціями після 2030 року??
Буде підписуватись новий договір по новому тарифу?
Чи може є якісь інакші рішення??
Халява скінчиться й потрібно буде працювати за звичайним тарифом мінус податки..
Бачив декілька договорів з РЕС власників сонячних станцій, звернув увагу на наступне: 1. Забов'язання РЕС здійснювати виплати по З.Т. лише по 31.12.2029 р., а далі ні слова наче в новорічну ніч маєш від'єднатися від загальної мережі. 2. До 01.12.2029 з'явитися в РЕС для заключення договору на подальше постачання електроенергії за тарифами з законами що будуть діяти на той період. Тобто якщо ви РЕСу закачати свою електроенергію, то це ваша проблема, РЕС про це вас не просив і платити взагалі за це не буде. 3. Подальші договори можливі за взаємною заміною електроенергією, наприклад ви згенерували 30кВт вдень то забирайте їх у ночі. 4. Самий дивний. Лінії які модернізувалися за ваш рахунок при збільшені потужності на домоволодіння до лічильника стають власністю РЕСу. Резюме: скоріше за все відносини з РЕС будуть "я тобі - ти мені на рівних". За три гривні будуть закупати у населення і продавати за такою ж ціною (орієнтуючись на теперішню інфляцію). Дякую всім хто дочитав мої думки до кінця. Всім сонячної погоди.
@@РоманКірман думаю буде ще гірший варіант який вже пропонується. Ти продаєш за низькою ціною, а купляєш за ринковою.
Какую минимально площадь земли необходимо иметь для ментажа данной конструкции указанной мощности?
Шановний дякую за відео, тільки одне питання - а хто зараз оплачує зелений тариф? Наскільки я знаю Зелебобіки тільки собі гроші в кишені кладуть, а заборгованність за зеленим тарифом вражає... В цій країні неможливо нормально вести бізнес в цій сфері, бо влада не дотримується своїх зобовязань...
на наступні 8 років базова станція дасть вам ~200 долларів в місяць а с прибамбасами дасть ~300 долларів в місяць чистого прибутку на протязі 8 років і це без податків і інфляції і при умові повної нагрузки що мало віриться. щоб було рентабельно і прибильно потрібно ставити як мінімум 20-30 і більше з прибамбасами станцій та бажано в сонячних регіонах тоді згоден прибутковий бізнес, тільки одне питання де візьме простий громадянин країни чи хто йому дасть на 1 млн долларів такий кредит на будівництво такої кількості станцій? цікаво який термін експлуатації саме сонячних батарей 5 років, 10 років. 20 років?
Те все класно , але по тарифу я чув не дуже платять в Хмельницькому області ??? То правда
З чернівеччини якось чоловік писав що проблем по виплатах нема!!!
@@ДемянКаштелян Але це не Хмельницька область
@@semenov-Vova нууууу, в принципі так!!!
Одесская область
выплаты без задержки.
@@petrodubovoy6977 це добре 👍 а у нас щось уже місець задержка
А якщо ці ,,біфішл" ставити вертикально, орієнтуючи вертикаль по лінії ,, північ-південь"?
Чи працюэте в Iвано - Франкiвськiй обл.?
Ні, не працюємо.
В якій обла ви працюєте
На відстані до 300 км від міста Рівне
А что сейчас с зеленым тарифом?
Подскажите сколько киловатт risen 590 BF можно разместить на инвертор Solis-30K-5G в южном направлении под одним углом?
Потрібен проект
Даю Ідею. чотири стрінга поле на південь, під кутом 35-40' а ще чотири (панелі біфікал) вертикально, схід-захід. В резульаті денний графік виробітку більш-менш рівномірний, без обрізання.
Сто раз уже это обсуждалось, максимальная генерация по зеленому тарифу это направление только юг.
Я Наталья очень хочу занятся солнечной енергетикой но не знаю ничего и нуждаюсь в Совете и помощи чтобы помочь себе финансово и дому его содержанию буду признательна за помощь
А якщо відмінять зелений тариф?
Думки на цю тему розповідали ось тут ua-cam.com/video/vuIW4_1iAGE/v-deo.html
Доброго дня щойно підписався на Ваш канал дякую за інформацію ,хотів би з Вами співпрацювати(поставити сонячну електростанцію на 38кв на власному господарстві під ключ),але знажоджусь за кордоном на роботі та маю обмежений час на віддідини до України будьласка відпишіть чи це можливо.
Так це можливо наш телефон 068 704 4115 (viber)
Сайт - solarsystem.com.ua
Facebook - facebook.com/rivnesoncesystem
Instagram - instagram.com/solarsystem.ua/
Доброго времени суток. Подскажите пожалуйста бывали ли случаи воровства наземного оборудования станции? Панелей или инвертера я иммею ввиду.
Так чули про такі випадки. По пам'яті, в Житомирській області на початку 2021 за одну ніч зняли два інвертора Huawei.
У нас в Харькове в самом городе сняли Хуавей 20кВт
На Волині також в цьому році за одну ніч викрали два інвертори.
👍👍👍🤝🤝
Виходить, що двосторонні панелі окуплять себе чуть більше ніж за рік.
Чи є можливість спілкування по Viber?
Так, ось наш номер 0687044115
Скільки коштує, 30
кв на землі?
Питання ціни і комплектації обговорюємо в телефонному режимі Вайбер/ телефон 068 70 44 115
на скільки часу вистачає акамуляторів???? у вашому проекті.
Сонячні електростанції, про які йшла мова у відео є мережевими. Акумулятори використовуються у автономних СЕС. На скільки часу вистачить акумуляторів залежить від вашого споживання електроенергії та власне від ємності застосованих акумуляторів.
@@solarsystem_com_ua То як що продавати енергію то не обовязково аккамулятори?
@@brettexua там інвертор прямо в мережу подає напругу без акумуляторів.
EROEI солнечных панелей примерно 2 к 1 , что делает впринципе бессмысленным их использование, если разве что не отмывать каким то образом деньги за «зелёном тарифе», к слову EROEI газа 15 к 1 или ветряков 18 к 1
Обясніть, що таке зелений тариф. Хто має оплачувати цей зелений тариф? На даний момент не має лешевшої енергії чим енергія атома, як би ми там і що б не придумувати, але факт є фактом, не має лешевшої енергії, є але вона ще недоступна, це енергія холодного синтезу. Я б хотів зауважити, як що власники сонячних панелей будуть виходити на енерго ринки зі своїм продуктом, то чи буде доцільно їх ставити і продавати на ринку по риночній ціні. Звичайно, що ні і ніхто не хоче над цим задумуватися. А тепер, щоб вам заплатити по зеленому тарифу кошти, значить в когось ці кошти треба забрати чи не так? І тепер скажіть хто вам має оплачувати ваші сонячні панелі і електрику, звичайно прості споживачі, а питання постає для чого платити Вам дорого, якщо можна електрику платити по риночній ціні.
Дуже хвилює тема наскількі міцні сонячні панелі від потенційних осіб які можуть умисно іх пошкодити, допустимо зв допомогою каміння та че ще чого небудь. Так як саме ця тема викликає найбільший сумнів на рахунок інвестицій в сонячну енергетику.
Від умисного пошкодження сонячні панелі нічого не врятує. Допомогти може страхування обладнання СЕС на такі випадки та додаткові системи відеонагляду та сигналізації.
Скажіть, будь ласка, чи можливо підключити зелений тариф, для приватного домогосподарства, якщо будинок, ще не зданий в експлуатацію? На ділянці стоїть тільки літня кухня. Електроенергія вже підведена.
Ввести в експлуатацію літню кухню. Важливо щоб нерухомість була віднесена до житлової.
Наступний крок отримати технічні умови відповідної потужності.
Але на першому етапі варто все таки зробити проект СЕС і зрозуміти якої потужності буде майбутня сонячна станція.
@@solarsystem_com_ua Дякую :)
++
Слов много, информации ноль. У меня две по 30, годовая выработка 30к каждая
Самый важный ЛАЙФХАК для каждого блогера - ua-cam.com/video/HIfBBoQF_QY/v-deo.html
цікаво що буде коли через рік встановлять реальний зелений тариф , по сучасній собівартості сонячних панелей , в 1гривня за кіловат. сучасний зелений тариф був прийнятий коли сонячні панелі були в 10 разів дорожче ніж тепер для стимуляції сонячної енергетики , а не для отримання надприбутків з держбюджету детеками і іже з ними . калькулятор в обєктивні , а не в рекламні руки.
мене одного дратує права рука?) скотч коштує 25грн- приліпи до кармана скотчем/
друге- вартість 24тис, ми її збільшуємо на 12тис на всякі примочки.... скільки це процентів?????))))) як 35%??(там 51%) ти не можеш порахувати сталу арифметику- але впевнено рахуєш те-що неможна порахувати(оптимізатор,трекер, двосторонні панелі) Краще Скажи скільки треба часу щоб відбити 12,7к доларів тими лишніми примочками (трекер і оптимізатор)
Молодцы! Лох не мамонт - не вымрет.
все файно але не в Украіні то працює))
Для простых споживачів електроенергії ці сонячні електростанції ніякої користі не несуть, тільки здорожчують електроенергію.
Это полный голяк