Gmina Łęczyce, Podróż w czasie, cz. XVIII (Kisewo, Strzelęcino) Zeitreise, Kreis Lauenburg, Küssow

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 23 гру 2024

КОМЕНТАРІ • 11

  • @LeRoi715
    @LeRoi715 Рік тому +1

    Bardzo milo wspominam wakacje w Lebie. Malo pamietam ale zabudowe i zabudowania tak; i wille znakomitego doktora ktory pomogl mi z kolanem ktore stluklam jadac na rowerze po piachu...i byla tzw. 'woda' czyli wysiek...i moglam podskakiwac po dwu dniach...a mlodziency w Lebie usmiechali sie zawadiacko mowiac' gdyby kozka nie skakala to by nozki nie zlamala'; pamietam aktorke Barbare Brylska zjawiskowo piekna idaca ulica ale jaka? w asyscie paru osbob i pamitam ze miala bialy beret zalozony na druga strone...a potem my nastolatki 'zmalopowalysmy' a la Brylska...Pani Brylska krecila super film wtedy na wydmach....oj te dzieciece wspomnienia...przydaja sie na obczyznie,eh? Pozdrawiam serdecznie Pana i Wszyskich na kanale.

  • @g.g.7983
    @g.g.7983 Рік тому

    Z czasów minioych regionalnej starości do obecnej nowosci. No i mamy porównanie. Tak naprawdę niewiele się zmieniło i dobrze. Każde Pokolenie ma własny czas. Tamci ludzie wybudowali , obecni remontują i dbają , no i o to chodzi aby nadal to trwało i dla nowego pokolenia które kiedyś doceni historię naszego Kraju. Dziękuję. Bardzo piękne zdjęcia.

    • @fandronemilroda1914
      @fandronemilroda1914  Рік тому +3

      Dzien dobry. Tak nie do końca... Budowali Niemcy, bo przed wojną były to tereny niemieckie. Po wojnie Niemców wysiedlano, a ich domu zajmowali Polacy przybywający na te tereny głównie ze Wschodu. Przez długi czas, jak zastali, tak nic nie robili, bo wierzyli, że Niemiec i tak przyjdzie po swoje, i zabierze. Dlatego tez bardzo duzo budynków jest w złym stanie. Dziś powoli się to zmienia a młode pokolenie, ktore zabiera się za remonty daje starym budynkom nowe życie.

    • @g.g.7983
      @g.g.7983 Рік тому

      @@fandronemilroda1914 Tak ma Pan rację. Lecz ja nie wimienilam Narodowosci ludzi którzy budowali te domy. Wiem że te tereny należały do Niemiec i to oni budowali wsie i osady , podobnie jak na Opolszczyźnie i w byłym woj. Poznańskim . Tak samo było z repatryjantami u nas. Niewiele robili z myślą że każdy wróci do siebie. Jak wiemy stało się inaczej. No ale jakby nie było to ludzkie ręce to stworzyły bez względu na nację. Piękne jest to że nadal możemy oglądać te domostwa i obecnie po prawnym uregulowaniu własności każdy robi co może aby ocalić to od zapomnienia. No ale to moja filozofia i ocena histori. I tak ponownie dziękuję Panu za zdjęcia filmy i szacunek do poprzedniej epoki. Najlepszego.

    • @irenakirschenstein241
      @irenakirschenstein241 Рік тому

      ​@@fandronemilroda1914.Tak było jak Pan to napisał .

  • @robfmd2099
    @robfmd2099 Рік тому +1

    Szkoda że tak bardzo krótko , ale może to tak jak życie...

    • @fandronemilroda1914
      @fandronemilroda1914  Рік тому +2

      Chciałoby się dłużej, ale ciężko z materiałami archiwalnymi w dobrej kopii 🤔

    • @robfmd2099
      @robfmd2099 Рік тому

      @@fandronemilroda1914 Myślałem, że jest to efekt zamierzony...

  • @rnjkl560
    @rnjkl560 Рік тому

    Masz jeszcze stare zdjęcia wsi Kobyle (koło Grabowa) i Łabędź (koło Dąbie)? Dzięki

  • @mar-mz8kv
    @mar-mz8kv Рік тому

    Widać że wtedy więcej było pól niż lasów... Dzis wygląda to ładniej... Wtedy byly takie pustkowia wkolo... Zdecydowanie dziś lepiej się to przedstawia...