Amp sim vs Reálny Amp

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 9 лип 2024
  • Vítajte na mojom UA-cam kanáli, volám sa Jaroslav Lukáč a som z nahrávacieho štúdia Negative Tunes (Dymytry, Michal Pavlíček, Portless, Stroy,...), ktoré sa zaoberá mixovaniu hudby.
    Portfólio: • Portfolio Negative Tunes
    V dnešnom videu si porovnáme amp simulátor oproti reálnemu ampu. Ktorý zvuk gitár je lepší? To nechám na Vás :)
    Ak potrebujete super reamp pre Váš projekt, Martin Holly Hollandr je Váš človek. Môžte ho kontaktovať na tomto linku: / martin.hollandr
    ⚡️ SOCIALS:
    ➡️ FACEBOOK ➔ / negativetunes
    ➡️ INSTAGRAM ➔ / negative_tunes
    ➡️ MAIL ➔ negativetunesstudio@gmail.com
    0:00 - úvod
    0:40 - intro
    0:46 - pieseň
    1:20 - reálny aparát
    1:55 - reamp box
    2:16 - peavey 6505
    2:42 - maxon OD808
    3:14 - Mesa cab
    4:10 - Multiband C4
    4:38 - Pro Q 3
    6:38 - porovnanie v kontexte
    8:04 - porovnanie v solo
    8:52 - filozofické okienko
    13:05 - outro
  • Навчання та стиль

КОМЕНТАРІ • 17

  • @ontologicaldiarrhea6582
    @ontologicaldiarrhea6582 Місяць тому

    Super video, díky za něj!

  • @user-ue2dg8gm3t
    @user-ue2dg8gm3t Місяць тому

    taky dávám přednost realu

  • @MacMillerHD
    @MacMillerHD 3 місяці тому +2

    Asi je to i o songu :) . Do tohohle stylu a songu to chce aby kytary hrnuly a tlačily, do nějakýho ultra moderního metalu kde je hromada elektroniky a centrem pozornosti má být zpěv si dokážu představit, že může být žádaný aby kytara byla statičtější a dělala spíše stěnu.

    • @NegativeTunes
      @NegativeTunes  3 місяці тому +5

      Môže samozrejme, povedal by som to takto. Všetci tí developeri pluginov sa predbiehajú, kto ma ´reálnejší´ plugin, môj názor je, že samotné skreslenie ampu je na vysokej úrovni, ako reaguje, atď. Ale čím všetky tieto simy trpia je práve simulácia cabu. Tam to ešte není úplne ono. Znamená to však, že amp sim je zlý? Absolútne nie, je to nástroj, má to svoje špecifiká a ako píšeš, nájde sa tomu miesto v modernej produkcii. Je to vec preferencie, moja je živý amp, aj keď mixujem kapely, tak z 98% majú amp simy :)

  • @NegativeTunes
    @NegativeTunes  3 місяці тому +1

    Čo preferujete Vy? Reálny aparát alebo simulátor aparátu?

  • @shreddedpopanthems
    @shreddedpopanthems 3 місяці тому

    Skvělé video, díky 👍 co si myslíš o DynIR, pokud jsi zkoušel? Slyšíš tam rozdíl od standardního IR?

    • @NegativeTunes
      @NegativeTunes  3 місяці тому +1

      s tým nemám skúsenosť, nakoľko ja používam ggd cab ako IR loader, alebo priamo zabudovaný loader, čo je napríklad v Neural dsp. Viem, že niektoré tie IR pluginy vedia načítať viacero impulsov, ale to by som ja nerobil, pretože každý IR začína v inom mieste a je veľmi pravdepodobné, že bude mať opačnú fázu a za ten bolehlav to nestojí 🙂

    • @shreddedpopanthems
      @shreddedpopanthems 3 місяці тому

      @@NegativeTunes Díky za odpověď. A co třeba IRDX CORE od Bogrena? Ještě jsem to netestoval, ale celkem by mě ten rozdíl zajímal.

    • @NegativeTunes
      @NegativeTunes  3 місяці тому +1

      Videl som, že ten plugin je na trhu, ale neskúšal som ho. Neviem si predstaviť na akom princípe funguje, aby imitoval reálny tlak cabu. Možno nejaká forma multibandu, kde namiesto komprimácie sa frekvenčné spektrum expanduje, aby to imitovalo rôzne hlasitosti, ale to je defacto presný opak, čo ukazujem vo videu, ako potlačiť palm muty. Môžem skúsiť urobiť video, kde skúsim ten IRDX plugin a skúsim urobiť podobný sound cez amp sim k tomu reálnemu náberu.

  • @sebastiankovac3334
    @sebastiankovac3334 2 місяці тому

    Myslím si že rozdiel v zvuku je až moc veľký aby sa to vôbec dalo porovnať.
    Osobne by som sa na domáce použitie zameral na kvalitné IR (Impulz Responz)
    Stále to nieje ako reálny repro box ale zistil som že tak 30% zvuku závisí od toho z čoho reprodukuješ.
    Je zaujímavé použiť digitálny AMP s reálnym reproboxom. Ten rozdiel býva minimálny. Ale tak isto nieje k zahodenie technológia IR.

    • @NegativeTunes
      @NegativeTunes  2 місяці тому +1

      V tomto videu nešlo o replikovanie rovnakého zvuku. Skôr o to, že sa mi naskytla možnosť urobiť video a ukázať v ňom ako znie reálny náber reálného aparátu v profesionálnych podmienkách, čiže v nahrávacom štúdiu. Úplne najväčší podiel na charaktere zvuku samotného má cabinet, potom prsty gitaristu a až potom samotný aparát, čiže hlava. Takže súhlasím s tebou, keď tvrdíš, že je fajn použiť kvalitné IR, to bezpochyby. Tu šlo len o porovnanie toho, že IR ešte niesú tak ďaleko, aby vedeli napodobniť fyzicky sa kmitujúci reproduktor, kde vzniká ďalšia forma komprimácie a ambientu. Aj keď ten rozdiel je len v malých percentách, ale stále je. Takisto s tebou súhlasím, že takisto funguje digitálny amp sim cez zosilňovač priamo do cabinetu. Sám som raz hral cez Fractal a Mesa cabinet a nerozoznal by som rozdiel oproti reálnej hlave. Sú žánre, kde je vyslovene najlepšia varianta použiť digitálny ampsim, kôli jeho klinickej konkrétnosti, to sú metalové žánre ako djent a podobne. Kebyže ale nahrávam poctivý rock ala AC/DC, minimálne by som skúsil reálny aparát. Mixoval som aj skladby, kde boli stopy nahrané cez Kemper a znelo to úplne v poriadku. Doba je tak ďaleko, že je to už len vec osobnej preferencie, nedá sa povedať, že jedno je diametrálne lepšie ako to druhé. Ďakujem za komentár!

    • @sebastiankovac3334
      @sebastiankovac3334 2 місяці тому

      @@NegativeTunes Áno pochopil som o čo sa jednalo. No myslím si že do doby kým nebudeme schopný vytvoriť simuláciu reálneho sveta s fyzikálnymi zákonami ( mnohý veria že v takom žijeme 😁) tak bude lepšou variantou ísť analógovou cestou. Avšak ľudia čo sledujú video na UA-cam asi nebudú robiť profi produkciu a tým ktorý si len doma robia zvuky by sa mohla hodiť informácia že pokiaľ ideš celodigitálnou cestou a ešte použiješ nejaký simulátor reproboxu ktorý si dostal k DAW tak rozdiel môže byť diametrálny.
      Stále hovoríš vo videu o rozdieloch v AMP
      Myslím že by bolo zaujímavé video v rozdieloch v digitálnom reproboxe s analógom a kombinovať digitálom alebo analogovím AMP.

  • @graphite-rastry
    @graphite-rastry Місяць тому +1

    Mám Kemper, svoje vlastní DI profily zesilovače, k nim přiřazené IR cabinetu. Takže já preferuji Kemper, ale nemám problém s tím, že někdo to má jinak a nedá dopustit na real amp.

  • @matusmakovicky9916
    @matusmakovicky9916 3 місяці тому

    na live procesor logistika rozmeri pohodlie a zvuk takmer nemozne rozoznat a na nahravanie som sa aj ja sam presvedcil spatne na real amp je to tam trochu pocut ze tam chyba ten headroom

    • @NegativeTunes
      @NegativeTunes  3 місяці тому +2

      na koncerty jednoznačne fractal alebo kemper je ta najrevolučnejšia vec, bol som na x koncertoch, kde to známe kapely mali a dovolím si tvrdiť, že mali podstatne čistejší a konkrétnejší zvuk ako keď sa používajú aparáty

    • @matusmakovicky9916
      @matusmakovicky9916 3 місяці тому

      @@NegativeTunes ja mam fm3 a uplna spokojnost kolega ide kupit loadbox lebo miluje amp a pedalboard tak spravil kompromis

    • @user-ue2dg8gm3t
      @user-ue2dg8gm3t Місяць тому

      a nešidíš lidi ? nešidíš sám sebe ? nešidíš muziku jako takovou ? mě to tak prostě přijde i výrobci připouští že zvuk z moderních mašin je jen 90-95 procent originálu , už jsme byl na pár koncertech kde celá kapela měla sluchátka , ale pod podiem to prostě nebylo nic moc byť kluci byli velmi zdatní působilo to velmi chladně , navíc jak říká kolega ve videu poctivý apraát prostě přenáší jakoby o něco víc všeho toho bugru a humbuku okolo a to je vlastně realita toho zvuku ...je to podobné jako LP a CD prostě LP zní lépe i když tam není tak dobrej záznam , našim uším prostě svědčí i něco z hmoty okolo...