У мене в голові стоять слайди Россера про налаштування в 4.3. Фактично Д-складова має обмежений набір значень. Співвідношення P:D має більш широкий набір. Недотюнили - буде більш повільний. Трохи компенсується упередженням і буде нормально. Інтегральна складова - теж має широкий набір значень. Є ще динамічні зміни: антигравітація, air mode, динамічне демпфування, TPA. Є гіпотеза, що можна зробити середньо-нормальні попередні налаштування для важкої сімки. І використовувати їх як стартову точку. Так само як бетафлаївські розробники зробили гарні налаштування для усередненої п'ятірки.
Так ви абсолютно праві, але це тільки при умові що у вас будуть стабільно якісні збірки. Насправді розібравшись з цим усім, і зробивши декілька разів, в подальшому це не буде викликати ніяких проблем. Зараз я тримаючи коптер в руках, плюс мінус вже розумію що куди треба тягнути, і зазвичай достатньо декілька логів, для більш менш нормального налаштування. Плюс ви маєте розіміти що росер це гонщик, і фпв, у нього це гонки, інколи нам не потрібен мексимальний респонс, а плавність і стабільність польоту грає ключову роль, так як це безпосередньо впливає на енергоефективність, час, і дальність польоту.
@@tffyan до речі, бетафлайські розробники кажуть - Россер не рейсер, бо не змагається. Ггг. Так що може зробіть якесь відео з пресетами / відправними точками для новачків. Як ідея для каналу.
Дуже дякую за ваше відео. Перше відео на зрозумілій мові в якому мені хоч трохи стало зрозуміло що за що відповідає.)) Продовжуйте знімати і пояснювати зрозумілою мовою! На разі це дуже важливо! Сам ще пів року назад не знав що таке фпв а зараз складаю та обльотую. Але з налоштуванням ще тяжко. В зв'язку з тим що школу я прогуляв то англійску не дуже знаю і такого контенту дуже не вістачає! Ще було би не погано пояснити більше за піт тул бокс, а саме як їм користуватися і що за що відповідає в цій програмі ( бо покіщо роблю декілька польотів з підкруткою компонента D та І і потім просто дивлюсь на графік який максимально близько до центру і рівний). Теж саме було би цікаво послухати за налаштування фільтрів. Ще раз дякую вам за вашу працю!
Щиро дякую за коментарій, зроблю ще декілька відео, по налаштуванням, нажаль з підами все доволі просто і в той час складно, тут головне зібрати в голові цей пазл, щоб далі на інтуітивному рівні розуміти як це працює...
Класний контент, я тільки заходжу у фпв і ненажерливий до всякої інформації, роликів багато на просторах ютуб, ала мало хто пояснює зрозуміло, лайк та підписка. Дякую.
Вітаю, вийшло нове відео яке стосується безпосередньо фільтрів. Про якісні збірки та деякі нюанси з підами, та іншим фічам буде згодом ! Щиро дякую вам за коментар !
Мої вітання ! Якщо ваш фпв дрон лелить в космос після арму, то переконайтеся чи у вас все добре затягнуто, чи не відвалився конденсатор. Та виставте параметри фільтрації як у моєму відео про фільтрацію в Betaflight. Після чого картина має змінитись та ваш FPV-дрон має полетіти. PID налаштування то вже в останню чергу.
Загальні роз'яснення цікаві і після кількох повторних переглядів загалом стає зрозуміло сам принцип. Але не вистачає деталей. Потрібен конкретний приклад налаштування, крок за кроком, які болячки, які симптоми, як лікувати. Бо тим хто розібрались їм ітак все зрозуміло. А тим хто хоче розібратись треба розжувати😅
Ви абсолютно праві, нажаль коли я починав розбиратись з цим всім, в мене теж були такі проблеми. Але повірте саме ексерементальний шлях, дасть вам той експіріанс, який ви ніколи не зустрінете на ютубі. У вас в процесі виробиться розуміння що добре а що ні, тому якщо є час, то не бійтесь експерементувать, головне робіть бекапи, і не перегрівайте ваші мотори )
дякую, дуже актуальне та інформативне відео початок трохи сухий, але то нічого погоджуся з попередніми коментаторами що хотілось би більш детального розбору поширених проблем якщо у вас є можливість зробити стрім по налаштуванню пташки, або хоча б просто запис цього процесу, то було б чудово. мені здається що в такому форматі монтувати небагато треба, головне щоб були коментарі процесу та видно що відбувається
Дякую, відео толкове, хочу дізнатись більше як зняти ті самі логи, бо в betaflight блекбоксі є випадайка де треба вибирати що саме логувати, а ще цікавлять ці тули якими ви переглядаєте логи
Постараюсь зняти наступне відео, безпосередньо про фільтрацію, та інші налаштування. Але нажаль створення та монтаж одного найпростішого 15ти хвилинного відео може зайняти декілька днів. Тому постараюсь якомога швидше зробити відео де я більше детально розберу фільтацію, та інші нюанси. Дякую вам за коментар !
@@tffyanЛянг в кінці своєї величенької статті по фільтрації писав "ця робота зайняла у мене 3 місяці". А я згадую слова "ми поки все це прочитаємо, війна закінчиться". 😂
На скільки буде різниця в ПІДах на 7‘ без навантаження/з навантаженням 1 кг/1,5 кг або іншими словами як би ви порадили підходити до такої ситуації де: скоріш за все дрон буде нести вагу..але при цьому може літати і без? налаштовувати зразу з вагою? (чи навпаки без) і змиритися з тим що в іншому випадку будуть трошки інші значення. чи робити окремо ПІДи під конкретну збірку з конкретною вагою? (відповідно під 1 дрон - буде декілька варіантів пресетів) Дякую!
Бажаю міцного ! На семи дюймовому квадрокоптері з додатковим навантаженням налаштування pid-регулятора будуть відрізнятися не суттєво, але тільки в тому випадкуякщо ми маємо додаткову вагу в межах одного кілограму, яка буде рівномірно розміщена на рамі квадрокоптера. Якщо наприклад ми маємо довгу ковбасу, яка буде зміщувати центр мас в ту чи іншу сторону, то це суттєво вплине на налаштування. В цілому якщо ми не велику вагу закріплюємо на квадрокоптері і вага не змінює центр мас, тобто умовно кажучи закріплюємо ще одну батарейку знизу, то в налаштуваннях доведеться змінити максимум фільтри, а налаштування нашого pid-регулятора можна залишити такими як були до цього.
@@tffyan Дякую за розгорнути відповідь. Роблю такі висновки: фільтри краще настроїти окремо і зробити пресети на 3 варіанти ваги. По підам немає необхідності настройки окремо на, але важливо правильно відцентрувати вагу.
Вітаю ! В більшості випадків залежить від збірки. В мене бували випадки коли "Д" складова була в тричі вища ніж "П" скадова. Таке зазвичай буває у великих збірках.
@@tffyan От і мені потрапила така збірка.. в "холосту" норм летить а з корисною вагою закрашиться на старті хоче. У Вас хороші матеріали, чекаю на "туторіал" по використанню pidtoolbox на конкретному прикладі. Дякую!
Дякую за відео! також чекаю інфи по фільтрам і збірки
Дякую за коментарій !
Фідео по фільтрам є, відео по збірці буде трішки згодом, зараз немає технічних можливостей створити відео по збірці, та нюансам.
У мене в голові стоять слайди Россера про налаштування в 4.3. Фактично Д-складова має обмежений набір значень. Співвідношення P:D має більш широкий набір. Недотюнили - буде більш повільний. Трохи компенсується упередженням і буде нормально.
Інтегральна складова - теж має широкий набір значень.
Є ще динамічні зміни: антигравітація, air mode, динамічне демпфування, TPA.
Є гіпотеза, що можна зробити середньо-нормальні попередні налаштування для важкої сімки. І використовувати їх як стартову точку. Так само як бетафлаївські розробники зробили гарні налаштування для усередненої п'ятірки.
Так ви абсолютно праві, але це тільки при умові що у вас будуть стабільно якісні збірки.
Насправді розібравшись з цим усім, і зробивши декілька разів, в подальшому це не буде викликати ніяких проблем. Зараз я тримаючи коптер в руках, плюс мінус вже розумію що куди треба тягнути, і зазвичай достатньо декілька логів, для більш менш нормального налаштування.
Плюс ви маєте розіміти що росер це гонщик, і фпв, у нього це гонки, інколи нам не потрібен мексимальний респонс, а плавність і стабільність польоту грає ключову роль, так як це безпосередньо впливає на енергоефективність, час, і дальність польоту.
@@tffyan до речі, бетафлайські розробники кажуть - Россер не рейсер, бо не змагається. Ггг.
Так що може зробіть якесь відео з пресетами / відправними точками для новачків. Як ідея для каналу.
Відео інформативне, цікаве, буду чекати наступне про фільтри!
Щиро дякую за підтримку :)
Хороше відео, чекаємо про збірку і фільтрацію!
На днях зроблю, там все доволі просто !
@@tffyan буду чекати, дуже треба, бо 10" стоїть, чекає на адекватний гайд по налаштуванню
Дякую
нам дуже цікаво відео про якісну збірку дрона і фільтрацію
Дякую за коментар, пізніше відзніму матеріал та викладу відео.
Дуже дякую за ваше відео. Перше відео на зрозумілій мові в якому мені хоч трохи стало зрозуміло що за що відповідає.)) Продовжуйте знімати і пояснювати зрозумілою мовою! На разі це дуже важливо! Сам ще пів року назад не знав що таке фпв а зараз складаю та обльотую. Але з налоштуванням ще тяжко. В зв'язку з тим що школу я прогуляв то англійску не дуже знаю і такого контенту дуже не вістачає! Ще було би не погано пояснити більше за піт тул бокс, а саме як їм користуватися і що за що відповідає в цій програмі ( бо покіщо роблю декілька польотів з підкруткою компонента D та І і потім просто дивлюсь на графік який максимально близько до центру і рівний). Теж саме було би цікаво послухати за налаштування фільтрів. Ще раз дякую вам за вашу працю!
Щиро дякую за коментарій, зроблю ще декілька відео, по налаштуванням, нажаль з підами все доволі просто і в той час складно, тут головне зібрати в голові цей пазл, щоб далі на інтуітивному рівні розуміти як це працює...
@@tffyan Це буде не погано. З підами розібрався більш меньше. Але зайвим це не буде точно!
@@tffyan тебе с пидами легко??? ты вообще не понимаешь что такое пиды или специально сливаешь этот мрак..... в надежде спалить людям квады.
Дякую за відео
Завжди будь ласка !
Годнота.
Дякую за роботу!
І вам щиро дякую !
🥰🥰🥰🥰🥰🥰
Дуже якісно та зрозуміло. Дякую! Трохи гумору б додати лише 😂 бо надто серйозно 👔 а FPV - це ж про двіж, гівно і палки
Щиро дякую пане ;)
Гарне пояснення, все зрозуміло
Оце так і контентище. Дякую.
Дякую !
Пізніше випущу ще одине відео з біль детальнішим поясненням.
Якісно розповіли, дякую! Зробіть відосик по фільтрації, будь ласка.
Щиро дякую, на дняг зроблю відео там все значно простіше.
Класний контент, я тільки заходжу у фпв і ненажерливий до всякої інформації, роликів багато на просторах ютуб, ала мало хто пояснює зрозуміло, лайк та підписка. Дякую.
Дякую вам !
Супер
Дякую !
Так, нам цікаво відео про якісну збірку дрона і фільтрацію 💛💙
Вітаю, вийшло нове відео яке стосується безпосередньо фільтрів.
Про якісні збірки та деякі нюанси з підами, та іншим фічам буде згодом !
Щиро дякую вам за коментар !
Стисло і зрозуміло,в мене якраз така проблема😂 дрон після арму передає привіт космонавтам
Мої вітання !
Якщо ваш фпв дрон лелить в космос після арму, то переконайтеся чи у вас все добре затягнуто, чи не відвалився конденсатор.
Та виставте параметри фільтрації як у моєму відео про фільтрацію в Betaflight. Після чого картина має змінитись та ваш FPV-дрон має полетіти. PID налаштування то вже в останню чергу.
@@tffyan дякую,нам він дістався б/у пайка жахлива і приймач запаяний не вірно.все перерепаяв залишилось налаштувати. Ви мені дуже допомогли.
Дуже радий що мій контент по налаштуванню фпв був вам корисний !
Дякую за коментарій !
Загальні роз'яснення цікаві і після кількох повторних переглядів загалом стає зрозуміло сам принцип. Але не вистачає деталей.
Потрібен конкретний приклад налаштування, крок за кроком, які болячки, які симптоми, як лікувати.
Бо тим хто розібрались їм ітак все зрозуміло. А тим хто хоче розібратись треба розжувати😅
Ви абсолютно праві, нажаль коли я починав розбиратись з цим всім, в мене теж були такі проблеми.
Але повірте саме ексерементальний шлях, дасть вам той експіріанс, який ви ніколи не зустрінете на ютубі.
У вас в процесі виробиться розуміння що добре а що ні, тому якщо є час, то не бійтесь експерементувать, головне робіть бекапи, і не перегрівайте ваші мотори )
дякую, дуже актуальне та інформативне відео
початок трохи сухий, але то нічого
погоджуся з попередніми коментаторами що хотілось би більш детального розбору поширених проблем
якщо у вас є можливість зробити стрім по налаштуванню пташки, або хоча б просто запис цього процесу, то було б чудово. мені здається що в такому форматі монтувати небагато треба, головне щоб були коментарі процесу та видно що відбувається
Щиро дякую за коментарій !
Обовязково зроблю відео.
Налаштування, напевно, треба робити під номінальним навантаженням коптера.
Все вірно, тому що вага, як і їх розміщення, впливає на поведінку і нагрузку моторів квадрокоптера !
+
Дякую, відео толкове, хочу дізнатись більше як зняти ті самі логи, бо в betaflight блекбоксі є випадайка де треба вибирати що саме логувати, а ще цікавлять ці тули якими ви переглядаєте логи
Постараюсь зняти наступне відео, безпосередньо про фільтрацію, та інші налаштування. Але нажаль створення та монтаж одного найпростішого 15ти хвилинного відео може зайняти декілька днів.
Тому постараюсь якомога швидше зробити відео де я більше детально розберу фільтацію, та інші нюанси.
Дякую вам за коментар !
@@tffyanЛянг в кінці своєї величенької статті по фільтрації писав "ця робота зайняла у мене 3 місяці". А я згадую слова "ми поки все це прочитаємо, війна закінчиться". 😂
Які піди можна поміняти для початку у fpv?
Вітаю !
Для початку краще їх не чіпати.
А налаштувати тільки фітри.
Вітаю! Дякую за інформацію. Звідки взято вставку з GIF-анімацією зміни графіка в залежності від параметрів PID? Дякую.
Вітаю вас пане Юрій !
Частина інформації як і анімація взята з цієї статті :
plcynergy.com/pid-controller/
На скільки буде різниця в ПІДах на 7‘ без навантаження/з навантаженням 1 кг/1,5 кг
або іншими словами як би ви порадили підходити до такої ситуації де:
скоріш за все дрон буде нести вагу..але при цьому може літати і без?
налаштовувати зразу з вагою?
(чи навпаки без) і змиритися з тим що в іншому випадку будуть трошки інші значення.
чи
робити окремо ПІДи під конкретну збірку з конкретною вагою? (відповідно під 1 дрон - буде декілька варіантів пресетів)
Дякую!
Бажаю міцного !
На семи дюймовому квадрокоптері з додатковим навантаженням налаштування pid-регулятора будуть відрізнятися не суттєво, але тільки в тому випадкуякщо ми маємо додаткову вагу в межах одного кілограму, яка буде рівномірно розміщена на рамі квадрокоптера. Якщо наприклад ми маємо довгу ковбасу, яка буде зміщувати центр мас в ту чи іншу сторону, то це суттєво вплине на налаштування.
В цілому якщо ми не велику вагу закріплюємо на квадрокоптері і вага не змінює центр мас, тобто умовно кажучи закріплюємо ще одну батарейку знизу, то в налаштуваннях доведеться змінити максимум фільтри, а налаштування нашого pid-регулятора можна залишити такими як були до цього.
@@tffyan Дякую за розгорнути відповідь. Роблю такі висновки: фільтри краще настроїти окремо і зробити пресети на 3 варіанти ваги. По підам немає необхідності настройки окремо на, але важливо правильно відцентрувати вагу.
коли будуть нові відео? Забив на розвиток свого каналу, так не можна..
Вітаю, та нажаль останнім часом не було геть вільного часу та можливості. Планую в подольшому робити коротенькі відео.
А часто буває що значення D значно вище P ?
Вітаю !
В більшості випадків залежить від збірки.
В мене бували випадки коли "Д" складова була в тричі вища ніж "П" скадова. Таке зазвичай буває у великих збірках.
@@tffyan От і мені потрапила така збірка.. в "холосту" норм летить а з корисною вагою закрашиться на старті хоче. У Вас хороші матеріали, чекаю на "туторіал" по використанню pidtoolbox на конкретному прикладі. Дякую!
Дякую !
Орієнтовно буде відпустка через тиждень, постараюсь зняти це відео.