Díky za obsah. Dost věcí k zamyšlení. Vždy jsem měl v hlavě, pokud by došlo na konflikt bránit svou zemi. Nemyslím stát, ale v sobě celkem pouto k místu kde už jsme několik generací. Ale zase varianta poslat rodinu pryč? Opravdu bude OK, pokud tam nebudu s nimi? Pokud nemáme vyřešenou nějakou rezidenci a nebude to pro ně známé prostředí?
Skvělá otázka, díky! S Honzou jsme tohle téma řešili na pražském meetupu a neexistuje jednotná odpověď. Za mě je pravděpodobně bezpečnější, když bude moje rodina co nejdále od konfliktu i za cenu toho, že budou sami. Na to se dá samozřejmě připravit, viz rezidence, CZ/SK komunita, přívětivé a bezpečné prostředí, politická stabilita, atd. Tu komunitu a rezidenci bych rád zdůraznil. Tohle vše splňuje právě PY. Proto se nebavíme o neznámém ostrovu někde na konci světa. Zda tu zůstaneš bránit území, nad kterým jako jedinec nemáš kontrolu ani moc, už je Tvé rozhodnutí. Je potřeba se dívat na následky dalších řádů a zvážit, co je pro Tebe a rodinu nejlepší.
@@kryptoplebs buď to tu 'odpykat', ale dá se aj přes investiční, ale to je hrozná darda. Skilled migrant má šanci do 7mi let max 😉 byrokracie se nezastaví. A díky 🙏🏼
@@kryptoplebs jj, jen rezidenci musíš 'vysedet' 2 roky na permanentní, nicméně pak můžeš žádat o citizenship, ale místní immi je radši, když mají žadatelé už něco odzito tady. Těch možností po světě je dost a pokud člověk fakt tady nechce žít apod, jak říkáš, tak je to jen dlouhá cesta a pár tisíc dolarů v hajzlu 😅 ale je tu hezky, to jo 🙈😁
Muzete se pak zmínit o tom, jak to funguje reálne, jak to funguje s tou změnou rezidence ? - znamená to tedy mít trvale bydliště na úřadě třeba v Paraguay ? - jak je to pro radové zaměstnance, když nemůžou mít bankovní účet ? Zadat tedy výplatu v hotovosti ? - Je potom třeba v tom Paraguay hlídat zákony, aby mi v budoucnu nevznikla nějaká skoda ? ( placnu blbost pro představu, třeba placeni popelnic ) - Jak potom hlídat postu, abych neprosvihnul nějaký důležitý dokument ? - Jsou nějaké povinnosti v ČR, při změně rezidence ? - Je pak nějaký nárok na důchod ? popřípadě za jakých podmínek ? Dekuji za případnou reakci :)
Dobrý den, zde jsme řešili občanství, rezidence/trvalý pobyt je díl č. 2. Na tyto otázky existuje mnoho odpovědí. Trvalé bydliště je možné vyřešit více způsoby na více místech, například v budově právní kanceláře, atd., záleží to většinou na Vás. - To, že máte trvalý pobyt v cizí zemi neznamená, že ho již nemáte v ČR a nemůžete fungovat stejně jako doposud. "Problém" nastává v době, až když zrušíte trvalý pobyt v ČR. - O ničem takovém nevím, ale s jistotou Vám to nic takového tvrdit nemohu. Každopádně jsem nic takového neslyšel. - Pokud si na danou adresu necháte něco zasílat, tak ano. Jinak je opět na vás, kam si necháte posílat poštu. - Při změně rezidence naopak mnoho povinností odpadá. Momentálně mě nenapadá nic konkrétního, ale může být pak problém s nějakými bankovními úvěry, přestane platit zmíněný zbrojní průkaz, atd. - To netuším, každopádně vyzjistím. Ale Vy ztrácíte povinnost si platit sociální pojištění, což mnoho lidí považuje za výhodu.
@@kryptoplebs Super díky. Jsem nevěděl, ze mohu mít více trvalých pobytu. S tou poštou jsem to myslel tak, ze mi tam budou posílat úřady nějaký dokumenty, ty posílají většinou na adresu trvalého pobytu.
nuž, z názvu som čakala, že Info pre plebs..... no samé anglické názvy 🤔 BCT umožňuje presun peňazí, nie anonymitu.... pri vyhlásení mobilizácie vám nepomôže nič... platia úplné iné pravidlá....
Dobrý den, myslím, že ty anglické názvy nejsou nějakou překážkou k pochopení kontextu, byť rozumím, že se to někomu nemusí líbit. Ale tak to dnes prostě chodí. Bitcoin umožňuje při správném setupu poměrně dobrou anonymitu narozdíl od jiných platebních systémů. Jen je potřeba si to hlídat. Pokud při vyhlášení mobilizace budu v jiném státě, nepotřebuji žádnou pomoc. V opačném případě se bude utíkat hůře, ale vždy jsou cesty.
Cela JV Asie, Cina, Indie, Korea (myslim i Japonsko) nepodporuji dvoji obcanstvi. Resp. to jde, ale musite se zbavit toho ceskeho a projit slozity proces.
BTC 🆚 CIHLY. Negativa nemovitostí a proč MILIARDÁŘI stěhují své FIRMY? - ua-cam.com/video/q1eLIVVwglE/v-deo.html
Díky za obsah. Dost věcí k zamyšlení. Vždy jsem měl v hlavě, pokud by došlo na konflikt bránit svou zemi. Nemyslím stát, ale v sobě celkem pouto k místu kde už jsme několik generací. Ale zase varianta poslat rodinu pryč? Opravdu bude OK, pokud tam nebudu s nimi? Pokud nemáme vyřešenou nějakou rezidenci a nebude to pro ně známé prostředí?
Skvělá otázka, díky! S Honzou jsme tohle téma řešili na pražském meetupu a neexistuje jednotná odpověď. Za mě je pravděpodobně bezpečnější, když bude moje rodina co nejdále od konfliktu i za cenu toho, že budou sami. Na to se dá samozřejmě připravit, viz rezidence, CZ/SK komunita, přívětivé a bezpečné prostředí, politická stabilita, atd. Tu komunitu a rezidenci bych rád zdůraznil. Tohle vše splňuje právě PY. Proto se nebavíme o neznámém ostrovu někde na konci světa.
Zda tu zůstaneš bránit území, nad kterým jako jedinec nemáš kontrolu ani moc, už je Tvé rozhodnutí. Je potřeba se dívat na následky dalších řádů a zvážit, co je pro Tebe a rodinu nejlepší.
Opět skvělý díl, díky!
Děkujeme!
Čau ze zelandu no, občanství snad už letos 🤞🏼
Ahoj, tak to držíme pěsti! :) Je to složitý proces?
@@kryptoplebs buď to tu 'odpykat', ale dá se aj přes investiční, ale to je hrozná darda. Skilled migrant má šanci do 7mi let max 😉 byrokracie se nezastaví.
A díky 🙏🏼
@@smajliiicka Jo, všude je nějaký trade off. 7 let je teda poměrně dost, ale pokud tu zem máš ráda a reálně tam žiješ, tak proč ne :)
@@kryptoplebs jj, jen rezidenci musíš 'vysedet' 2 roky na permanentní, nicméně pak můžeš žádat o citizenship, ale místní immi je radši, když mají žadatelé už něco odzito tady. Těch možností po světě je dost a pokud člověk fakt tady nechce žít apod, jak říkáš, tak je to jen dlouhá cesta a pár tisíc dolarů v hajzlu 😅 ale je tu hezky, to jo 🙈😁
@@smajliiicka Ahoj, prosím ťa aká je cena v úvodzovkách investičného občianstva na Zélande? Ako to funguje? Ďakujem
❤
✌️💯
👍
Muzete se pak zmínit o tom, jak to funguje reálne, jak to funguje s tou změnou rezidence ?
- znamená to tedy mít trvale bydliště na úřadě třeba v Paraguay ?
- jak je to pro radové zaměstnance, když nemůžou mít bankovní účet ? Zadat tedy výplatu v hotovosti ?
- Je potom třeba v tom Paraguay hlídat zákony, aby mi v budoucnu nevznikla nějaká skoda ? ( placnu blbost pro představu, třeba placeni popelnic )
- Jak potom hlídat postu, abych neprosvihnul nějaký důležitý dokument ?
- Jsou nějaké povinnosti v ČR, při změně rezidence ?
- Je pak nějaký nárok na důchod ? popřípadě za jakých podmínek ?
Dekuji za případnou reakci :)
Dobrý den, zde jsme řešili občanství, rezidence/trvalý pobyt je díl č. 2.
Na tyto otázky existuje mnoho odpovědí. Trvalé bydliště je možné vyřešit více způsoby na více místech, například v budově právní kanceláře, atd., záleží to většinou na Vás.
- To, že máte trvalý pobyt v cizí zemi neznamená, že ho již nemáte v ČR a nemůžete fungovat stejně jako doposud. "Problém" nastává v době, až když zrušíte trvalý pobyt v ČR.
- O ničem takovém nevím, ale s jistotou Vám to nic takového tvrdit nemohu. Každopádně jsem nic takového neslyšel.
- Pokud si na danou adresu necháte něco zasílat, tak ano. Jinak je opět na vás, kam si necháte posílat poštu.
- Při změně rezidence naopak mnoho povinností odpadá. Momentálně mě nenapadá nic konkrétního, ale může být pak problém s nějakými bankovními úvěry, přestane platit zmíněný zbrojní průkaz, atd.
- To netuším, každopádně vyzjistím. Ale Vy ztrácíte povinnost si platit sociální pojištění, což mnoho lidí považuje za výhodu.
Doporučuji s dalšími dotazy kontaktovat přímo Honzu, odkazy a kontakty na něj naleznete v popisku videa ;)
@@kryptoplebs Super díky. Jsem nevěděl, ze mohu mít více trvalých pobytu.
S tou poštou jsem to myslel tak, ze mi tam budou posílat úřady nějaký dokumenty, ty posílají většinou na adresu trvalého pobytu.
pozrite Pavol Lupták..daňový nomád...
nuž, z názvu som čakala, že Info pre plebs..... no samé anglické názvy 🤔
BCT umožňuje presun peňazí, nie anonymitu....
pri vyhlásení mobilizácie vám nepomôže nič... platia úplné iné pravidlá....
Dobrý den, myslím, že ty anglické názvy nejsou nějakou překážkou k pochopení kontextu, byť rozumím, že se to někomu nemusí líbit. Ale tak to dnes prostě chodí.
Bitcoin umožňuje při správném setupu poměrně dobrou anonymitu narozdíl od jiných platebních systémů. Jen je potřeba si to hlídat.
Pokud při vyhlášení mobilizace budu v jiném státě, nepotřebuji žádnou pomoc. V opačném případě se bude utíkat hůře, ale vždy jsou cesty.
angl. názvy sú prekážkou... 😃
@@miladalukacova4069 Zkuste použít překladač.
Cela JV Asie, Cina, Indie, Korea (myslim i Japonsko) nepodporuji dvoji obcanstvi. Resp. to jde, ale musite se zbavit toho ceskeho a projit slozity proces.
Aha, uz to resite 😅