Fotoğraf Nasıl Çekilir / FUJIFILM X-T5

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 3 лис 2022
  • Yayının tamamı ve daha fazlası için:
    link.koraybirand.com/zouuH
    @OzanSihay 'in incelemesi icin :
    link.koraybirand.com/qFGuU
    Video nasil yeni yayina girdi ama bir suru yorum var diye soranlar !!
    Discord kanali oncelikli gosterim hakki yuzunden.
    link.koraybirand.com/vLhkm
    Katıl bölümüne üye olmak için:
    link.koraybirand.com/kRnRx
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    vLog ekipmanlari:
    (urunlerin aciklamalarinda hangisini ne amacla kullandigimi yazdim)
    link.koraybirand.com/AaXRf
    Canli Yayın Ekipmanlarim:
    link.koraybirand.com/uHZIg
    Çalışma Ekipmanlarım:
    link.koraybirand.com/LnUaU
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    #koraybirand #fujixt5 #fotograf
  • Наука та технологія

КОМЕНТАРІ • 286

• @sfenks3214
    @sfenks3214 Рік тому +7

Nasıl fotoğraf çekilir konusunda sıkıyor.
    İki gözünle sabah akşam bak sahneyi gör. Sonra ekrandan işini hallet. Analog fotoğrafçılık için uğraşma hybrid ol.

• @koraybirand
      @koraybirand  Рік тому +93

Tamam abi sen oyle cek. Istersen sana iki vizor yaptiralim. Millet anti olmak icin ozel ilac mi kullaniyor yoksa dogustan mi boyleler? Pardon ya simdi baktim sen benim kanali desarj olup giydirmek icin kullaniyorsun. Abicim kusura bakma akma ben senin desarj panon degilim git mutsuzlugunu baska yerde paylas. Ya da istersen “Hide this user from channel” ile seni yanliz bir evrene gonderebilirim

• @tugra1733
      @tugra1733 Рік тому +6

@@koraybirand abi sen her plebi dinlersen ohoo boşver herkes sıkar öyle anonim hesaptan senini gibi başarıları olan bir adamın hiç takmaması gereken mevzular.

• @Rwenzori
      @Rwenzori Рік тому +3

@@koraybirand Cevap vermeye değmez abi.

• @uygarbb
      @uygarbb Рік тому +1

@@Rwenzori Bence cevap vermeliyiz. Cevap vermeye vermeye başımıza çıktılar. Herhangi bir bilgi ya da araştırmanın değerini yerle bir ediyor bu gibi insanlar ve yorumlar.

• @onurkilec4963
      @onurkilec4963 Рік тому +1

Neresinde var bunun analog foto , gunes baski falan mi yapmis, capraz banyo mu anlatmis yoksa islak kolodyon mu kullanmis

• @ilkaydemiralay
    @ilkaydemiralay Рік тому +7

Meraklısına "Fotoğraf nasıl çekilir?" anlatımı için bile seyredilesi içerik, yine uygulamalı akademik bir eğitim olmuş, tebrikler...

• @ertugruldurmus3390
    @ertugruldurmus3390 Рік тому +1

her zamanki tadında ve kalitesinde bir Koray Birand bilgiseli daha....
    teşekkürler Koray Birand...

• @Karma-dn3ge
    @Karma-dn3ge Рік тому

Çok samimi şeffaf bir insansın Üstad. Övmekten yorulmayıp hayranlıkla izlediğim nadir kişilerdensin. Emeğine sağlık.

• @dugunserafettin1602
    @dugunserafettin1602 Рік тому +1

Koray Usta bence bu en güzel Kamera incelemelerden biri.Agbi kirala kamerayi.Beyendiysen al.Beyenmediysen alma.Bi kere yatirim yap.Tecrübe edinmeye korkuyor olduk gibi birsey.Bi perfect dünyada yasiyorurmus gibi birsey yok.En cok hatalardan ögrenir herkes.Usta o 3D Sensor lu Kiyafete yaptigin yatirim.lki olmadi.Gittin ikincisini aldin ve memnun kaldin.Bunu da tecrübeden sonra kendin anladin.Sen bir cok cekiminlerin sonunda soruyorsun bugün ne ögrendik diye.Senin tecrübelerinden ne ögrenebilirim diye bir kac kez sevkle videolarini izliyorum.Elline saglik Usta.

• @kutupyildizi86
    @kutupyildizi86 Рік тому +8

Vizyonu olan insanları seviyoruz. Normalde Videolarınızın içerikleri beni iç ilgilendirmiyor ama vizyonu olan insanlar, kendini geliştirmek için bir fırsat oluyor. Koray abi, bir gün, ses dosyalarını nasıl işlediğini(sıfırdan) gösteren bir video çeker misin.

• @saricali
    @saricali Рік тому +3

Siz ülkemiz için bir değer, bizler için çok değerlisiniz..🙏

• @mbalci
    @mbalci Рік тому +40

XT-5 yerine XH2'ye geçmek daha mantıklı bana kalırsa fiyat skalasını çok tutturamamışlar gibi bu sefer sanki ikisinin. XT-4'ün auto focusunda ciddi sorunlar oldu firmware güncellemesinden sonra bende satıp, xh2 aldım xh2s'e kardeş olarak. Bu arada Türkiye'deki top tier birkaç fotoğrafçısından - creative director'ünden birine gidip de LCD'den de fotoğraf çekiliyor demezsin ya. Adam nasıl iş yaptığını, işin dünyada nasıl işlediğini, teknik ve teorik anlatıyor neden öyle bir şey olmayacağını / olmaması gerektiğini anlatıyor. Oradan XT-5'i incelesene ben lcdden de çekerim diye boş yorum geliyor. İşe göre makine seçilir diye detaylıca üşenmeden belki bininci kez anlatıyor buna benzer tuhaf sorular geliyor. İnsan kendine ne katabilirim diye düşünmektense, APS-C bana yetmez diye yorumlar geliyor. Hollywood'da adamlar Super 35 çekiyorlar, bana APS-C yetmez. Yetmesin. Çok fazla profesyonel iş yapmadım ama mesela bir kamera kiralanacağı zaman, görüntü yönetmeni projeye göre kamerayı seçer, kullanacağı objektifleri seçer, gider testini yapar. Gelip burada adam amme hizmeti verir gibi adam bininci kez aynı şeyi söylüyor. İnsanlar da anlamamakta ısrarcı. Adam RED'le de çalışıyor, Phantom'la iş yapıyor. Ki bu arada Koray Birand'ı sadece fotoğrafçı olarak görmek ekrana at gözlüğüyle bakmakla eş değer. Adam multidisipliner bir üretici, ne kapabilirim diye bakılacağına adama teknoloji inceleme kanalı gibi bakanlar olduğunu görmek üzücü. Kafa yapımızı değiştirmemiz lazım. Mesela bende özellikle eksik olan kısım business kısmı olduğu için Koray Birand'dan ne öğrenebilirim ona bakıyorum daha çok ama bu adama da artık bininci kez aynı şeyi sormak cidden tuhaf kaçıyor artık. Adam üşenmeyip moda çekimi için mandolariandaki teknolojiyi kullanmayı deneyeyim diyor, bazıları hala... Neyse video için teşekkürler Koray Birand.

• @koraybirand
      @koraybirand  Рік тому +11

Ic sesim olmussun

• @JamesAtalisoy
      @JamesAtalisoy Рік тому +1

X-T4 modelinin güncelleme sonrası sorun yaşatan autofocusu düzeldi mi acaba? Bir bilginiz ya da bilginiz var mı?
      Ayrıca muazzam yorum.❤

• @umitbuyukoz
    @umitbuyukoz Рік тому +1

Canlı yayında anlattığın her şey ders niteliğinde.. Teşekkür ederiz.

• @currystephenson4481
    @currystephenson4481 Рік тому +1

cumartesi kahvaltısında açtım izledim, mis gibi aydınlandık yine, Emeğiniz için teşekkürler hocam..

• @orhansimsek-hh
    @orhansimsek-hh Рік тому +1

Cogu youtube kanallarinda fotografcilar yeni cikan bir ürünü tanitirken insanlari almaya tesvik eder sekilde makinaya heves ettiriyorlar , ya da ben yanlis görüyorum . Ve bircok insan , kullandigi kamera daha 2000 shutter bile degilken satip yenisini alma derdine giriyor ( iyi fotograf cekebilme yani ayri bir konu). Cok guzel ve dürüstce düsünülüp yapilmis bir video. Hamburgtan sevgi ve selamlar . Orhan

• @gokhan10line
    @gokhan10line Рік тому +11

Fujifilm'in yeni atağından sonra Canon tarafında işler pekte yolunda gitmiyordu. Bütün ülke bunu konuşup bunu tartışıyordu. Fujifilm ekibinin canon'a adeta balans ayarı verdiği o günlerde Canon binasının ışıkları sabahlara kadar hiç sönmüyordu.
    Sayın birand 32.gün programında o günleri işte böyle anlatıyordu

• @atilasemerci485
    @atilasemerci485 Рік тому

Yine güzel şeyler anlattın teşekkürler. Kanalını ve benzerlerini izledikçe görüntüye takılmak yerine fotoğraf ne anlatıyor yani bize ne demek istiyorsun onu anlamaya çılışmaya başladım. Enduro ve mx dışında direk ortak noktamız yok ama oğlum sanat tarihi okuyor, macbookpro aldık ve düzenlem proglarını kullanarak harçlığını çıkarmaya başladı. Seni takip etmeseydik windows ta prize bağlı kalıp istediği yerden çalışamayacaktı. Şimdi fotoğraf makinası alıcaz yine işimize yarayacak

• @vlog.fatihaydemir
    @vlog.fatihaydemir Рік тому +1

Abi her videonda olduğu gibi bu videoda da çok güzel konuşmuşsun. Her videon eğitim videosu gibi. Bu konuda haddimiz değil belki ama övgüyü çok hak ediyorsun. Asıl konumuz olan xt5ten bahsetmek gerekirse de merakla beklenen bir serinin öylesine piyasaya sürülmüş bir modeli gibi olmuş. Çünkü xh2s daha tercih edilebilir bir ürün. Ve xt4 kullanıcısı geçiş yapmak istediğinde xt5 yerine xh2s tercih edeceğini düşünüyorum. xt4 netlik kaçırma işini de aynı apple güncellemeleri gibi görüyorum. Bilinçli yavaşlatma ve böylece kullanıcıyı yeni çıkacak ürünlere yönlendirme. Ve aslında xt4 en büyük problemi ısınma problemiydi. Ve bu durum gerçekten çok can sıkıcı bir durum. Çünkü bir kaç dklık video çekiminden sonra kullanılmayacak derecede ısınıyor. Umarım ısınma problemi xt5te giderilmiştir. Senin de söylediğin gibi gelecek video üstüne kurulurken ve fotoğraf çözünürlükleri çok bir şey ifade etmemeye başlamışken yeni ürünlerin video performansları daha iyi olmalı. Yani kameranın kaç mp olmasından ziyade video çözünürlüğü (videoda crop yapmak için önemli olduğunu düşünüyorum), bit, dinamik aralık ve video formatı daha belirleyici özellikler. Yani kaç megapiksel fotoğraf çektiği pek önemsiz. Ve oylamada da görüldüğü gibi dönen lcd ekran gerçekten ihtiyaç ve kolaylık sağlıyor. Sony bu konuda akıllıca bir çözüm üretmiş. Ve sony makinelerinde deklanşör tuşu daha iyi yere konumlandırılıyor. Fuji xt serisinde sanki bu tuşun yeri geride gibi. Bir xt4 kullanıcısı olarak xh2s modeline geçmek istiyorum. Çünkü video formatı ve netleme hızı gerçekten çok iyi. Ve kamerayı tek elle kavrama daha kolay. Onda da kişisel eleştirim dışarıdan ekstra bir fan takmak yerine keşke dahili iyi bir soğutucu kullanılmış olsaydı. Sözlerimi daha fazla uzatmadan kısadan söylemek gerekirse xt5 çok ilgi göreceğini sanmıyorum. Yeni bir makine alacaklar için ya da geçiş yapacaklar için xh2s daha iyi bir seçim olacağını düşünüyorum. Çünkü video tarafında prores video formatı daha kullanışlı ve xh2 ile de fotoğraf yönünden kıyaslarsak arada uçurum fark yok hatta hiç fark yok diyebilirim. Bunun sebebi de muhtemelen sensör boyutundan kaynaklı..

• @sedirik
    @sedirik Рік тому +1

Fotografcilikla zerre alakam ve ilgim yok ama bu tur videolar ve Koray Birand in sesinin rengi, tonlamalari, artikulasyonu plus yayinin yuksek ses toplama kalitesi birlesince uykuya geciste uygun ortam saglaniyor:)).

• @gameristofficer
    @gameristofficer Рік тому +1

Koray Hocam karakterinle duruşunla Bilginle seviliyorsun bu işlerin uzağında olan birisi olarak severek takip ediyorum başarılar.

• @OzanSihay
    @OzanSihay Рік тому +3

Abi videoda bana da yer verdiğin için teşekkürler. Yine baştan sona keyifle izlediğim, dolu dolu ve objektif bir video. Eline emeğine sağlık🤓🤟

• @malininvideogunlugu
    @malininvideogunlugu Рік тому +2

Sizin Videolarınız sayesinde çok şey öğrendim. Öğrenmenin yaşı yok. 50 yaşındayım ama ilgi alanım olan konular sizinde sevdiğiniz konular. Sunumuz, kayıt teknikleriniz ve renk kullanımlarınız vlogger'lara ders olarak okutulmalı. Başarılarınızın devamını dilerim.

• @ozdensamet
    @ozdensamet Рік тому +1

Bu sektörün yakınından bile geçmem ama çok severek takip ediyorum. Başlangıç için m50 mark ii leri incelerken xt4 e kadar geldim. En son xt5 te karar kıldım. Artık bütçemin son seviyelerindeyim. Başlangıç için uzun yıllar yeterli olur diye düşünüyorum. Fotoğrafçılıkla ilgili çoğu videolarınızı izledim hatta sırf arada vereceğiniz ufak bilgiler için benim için ulaşılmaz farklı kamera incelemelerinizi izliyorum. Yakında tüm kanalı hatim ederim😂. Değerli bilgileriniz, zaman zaman paylaştığınız ufak tüyolar dahil tüm her şey için teşekkür ederim.

• @merihacun
      @merihacun Місяць тому

Samet bey merhaba, bende x-t5 almayı düşünüyorum. 1 yıllık deneyiminizin kısa bir özetini geçerseniz çok sevinirim. İyi günler

• @ozdensamet
      @ozdensamet Місяць тому

@@merihacun Merhaba. Fujishop’a gidince anlık karar değişikliği ile xs10 aldım. İhtiyacımı fazlasıyla gördüğü için fiyat olarak makul olanı tercih ettim. O da yatıyor evde. İyi ki de öyle yapmışım. O yüzden xt serisi hakkında bilgi veremeyeceğim.

• @Rwenzori
    @Rwenzori Рік тому +2

Fotoğraf çekimi hakkında her konuda video gelsin, tekrar tekrar 5 kere izlerim.

• @AhmetBAKIR
    @AhmetBAKIR Рік тому +1

net olmanız güzel bir şey,ve temiz anlatıyorsunuz,başarılar

• @sidefix2157
    @sidefix2157 Рік тому +1

İlk dijital makinem pentax k-x idi. Şimdi Fuji x-t 4 kullanıyorum. Arada da birkaç Canon kullandım. Bu güne kadar hiç benim yetenek ve becerilerime bu makine yetmiyor diyemedim. Eminim piyasadaki tüm makineler için de durum böyledir. Her şeyden şikayet eden arkadaşlar bir makine alacağım ve tüm sorunlarım bitecek diyorsa üzgünüm. Öyle bir şey olmayacak.
    Bence de vizorden bakmak gerek ama bazen ekrandan bakmak zorundayım. Bir miting alanında kalabalığın içine girip makineyi kaldirabilecegim kadar kaldırıyorum mecburen. Ekranı bir şekilde görebileceğim bir şekilde ayarlanabiliyorsa çok sorun değil bence.

• @erkolyalcin
    @erkolyalcin Рік тому

Koray bey, XH 2 için bir inceleme çekebilir misiniz? Sony A7 R V ile Fuji XH 2 arasında kaldım. Fuji almak ekonomik olarak daha uygun ancak crop sensör olması beni düşündürüyor. Bütçemiz kısıtlı yanlış tercihte bulunmak istemiyorum. İlgi ile bekliyorum bu ürün ile ilgili fikirlerinizi.

• @bymnaraz
    @bymnaraz Рік тому +1

37 yaşındayım 15 yıllık 3d modelleme ve animasyon tecrubem var sizin tecrubelerinize belki 10 yıl sonra gelicekken şimdi daha erken gelmek çok güzel koray bey

• @DAGCILIK_DOGA_Macera
    @DAGCILIK_DOGA_Macera Рік тому +1

İyiki varsın Koray hocam senden çok şey öğrendik

• @halimcamlibel
    @halimcamlibel Рік тому

Helal olsun sana çok değerli ustam. Raj STEWEN 'dan geçen yıl Antalya'da eğitim aldım. Sizin dediğiniz gibi yeni çıkan makine sizin cebinizden alınan para demektir dedi. İhtiyacın olanı alın dedi.

• @Muratyilmazonline
    @Muratyilmazonline Рік тому +1

Videolar çok iyi abi bazılarını bir kaç kere izliyorum ✨Xt2 kullanıyorum hala çok memnunum ama t5im olsa ne hissederim bilmiyorum :) parayı lense veriyorum 🤷🏻‍♂️

• @fuatb.4690
    @fuatb.4690 Рік тому

Çok güzel bir anlatım olmuş teşekkür ederim 🙏

•  Рік тому +1

Merhabalar Koray abimmm. Kralsin bu konularda.

• @blackspace3628
    @blackspace3628 Рік тому

Abi, seviliyorsun. Allah sana uzun ömür versin. Altın Elbiseli Barkın abimizi çok erken kaybettik. Sana bir şey olmasını hiç istemem. Yüz yüze tanışmadık ama ailemden birisiymişçesine seviyorum, İzliyorum, senden bir şeyler kapmaya çalışıyorum. Teşekkür ederim emeklerin için.

• @volkansahinler4361
    @volkansahinler4361 Рік тому +8

46 yaşındayım, amatör olarak fotoğraf çekimi ile uğraşıyorum. Kendimi sürekli geliştirmek için uğraşıyorum. Bunun için ciddi anlamda işin uzmanı birisinden ders almam gerektiğini de biliyorum. Benim uğraşım daha çok deneme yanılma ve İnternet üzerinden ders videoları izleme. Gözümün gördüğü neyse onu çekmeye uğraşıyorum. Gerekirse o anı ve o canlılığı ya da o monotonluğu yakalayana dek ayar değiştirip çekiyorum. Ekran veya elektronik vizör bana göre asla optik vizörün yerini tutmaz. Zemine yattığım halde istediğim gerçekliği yakalayamadığım için 30-40 cm çukur açıp yattığım oldu. Fotoğrafçılığı seviyorum, keşke daha önceleri başlasaymışım.

• @kemalcanocak
    @kemalcanocak Рік тому

Güzel önerileriniz için çok teşekkürler, makro çekimler yapıyorum, çözünürlük artışı croplarken işime yarabilir. Bu arada zaman zaman objeyi kaçırmamak için yere yatamıyorum o durumda hareketli lcd devreye giriyor. Son olarak, ailemle yürüyüşlerimde helede 18mm 23mm gibi görece dar (crop sensöre göre) lenslerle selfie çekerken tüm aileyi ekranda görmek sizin değiminizle gözümü arkada bırakmıyor. Ha bu arada eski ekranın içe kapatılarak kullanmayacağınız zaman çizilmelere karşı koruması da ayrı bir avantaj diye düşünüyorum. Teşekkürler

• @TugserOkur
    @TugserOkur Рік тому +1

Her anlamda güzel özet, önemli olan öncelik içerik, hikayedir.

• @yusufkaya9911
    @yusufkaya9911 Рік тому

Abi her izlediğim videonda bir şeyler kaptığıma inanıyorum çünkü bi şekilde karşıya aktarıyorsun harikasın birdee bir gün instagramdan oylama yapsan buluşup soru cevap yapsak ne dersin böyle bi etkinliği yaparmısın abi ☺️

• @ahayyildiz
    @ahayyildiz Рік тому

Öncelikle kısa, uzun gezi ve tatillerim için daha çok video ağırlıklı çekimler yapıp bunları hatıra videoları yapmak istiyorum ve izlemek (4k 100 hz 10 bit Tv var.) Bunun için X-T5 mi Sony ZV-E10 mu almalıyım kararsız kaldım.. epey fiyat farkı var benim kullanım alanım için değer mi X-T5 tercih etmeye ?

• @Samsunturkey
    @Samsunturkey Рік тому

sondan tekrar geliş marvel filmlerinde en sonda beklediğimiz kısa tanıtım gibi olmuş :)

• @okan.cetinkaya
    @okan.cetinkaya Рік тому

merhaba Koray abi, benim başlangıç seviyesi bir kameram var (Canon 250D) ve vizörden çekim yaptığımda güzel sonuç alamadığım için ekrandan çekim yapıyorum. Sen videolarada sürekli "fotoğraf vizörden çekilir" dediğin için de vizörden çekmeye çalışıyorum ama sonuç hüsran. Geçen gün X-H2S makinesi olan birinin vizörüne baktım, sanki benim vizör 37 ekran televizyon, onun vizörü dev ekran. Bende vizöre gelen görüntü aşırı uzak kalıyor diğer makinada her şey çok yakın ve net görünüyor. İlk fırsatta makine değiştirip vizörden çekime geçeceğim, şimdilik maalesef ekrandan çekmeye devam ediyorum. Paylaştığın güzel bilgiler için teşekkür ederim.

• @Ozgur-Bilge
    @Ozgur-Bilge Рік тому +6

Neden Flip screen yerine Tilt screen sorusuna yanıt olarak "Fotoğraf ağırlıklı kamera" tanımı mantıklı geliyor. Sony A7R5 ile ne yardan ne serden deyip 4 axis hem flip hem tilt yapabilen ekran koymuş, tercihler çok farklı olabiliyor. Ben Canon R5C ve onu beslemek için araba aküsüyle gezinmeye devam :) Fotoğrafçılık dışında video içinde bir kaç güzel mesaj vardı, izleyen ve yakalayan bu ay interneti bedavaya getirdim saysın.

• @mevlam09
    @mevlam09 9 місяців тому

Anlatim icin tesekkurler. Fujfilmin fotograf makinelerinde urunun icinde gelen ilk yazilim disinda sonraki surumleri guncelledikce goruntu kalitesi ciddi manada dusuyor. Genelleme yaptim ancak xt3 icin bu durum bariz . Katilir misiniz bilemiyorum. Saclariniz icinde sihhatler olsun. (Uzamistir simdiye kadar )

• @usoygur
    @usoygur 8 місяців тому

Selamlar, emeğinize sağlık Koray bey, benim bu makina ile ilgili bir sorum olacak. X-T5 ile 10 bit capture almak istiyorum, kesintisiz ortalama 2 saat civarı harici olarak çekim yapabilirmiyim sizce ? Af si iyi olan, ortalama 2 saat civarı kesintisiz, güç kablosu ile, 4k 10 bit 4.4.2 hdmi çıkış alabileceğim fiyat performans bir makina bakınıyorum açıkcası. Sizlerin deneyimleri bizler için çok değerli. Teşekkürler.

• @EsatSungur
    @EsatSungur Рік тому

Hem fotoğraf hem de video için tüm beklenenleri fazlasıyla veren makinler belli: Canon R3, Nikon Z9 ve Sony A7S III... Ancak bu markalarda body ve lensleri çok pahalı olduğu için, bizler mecburen f/p diyerek fujifilmlere kaydık. Ancak fujifilm son çıkardığı H2s ve H2 ile videocular h2s alsın, fotoğrafçılar h2 alsın diye olayı ikiye böldü . Tek bir makinede tüm fotoğraf ve video özelliklerini cömertçe sunacağına hepsinden biraz kırparak iki makine birden çıkardı. Bu iki makinenin toplam fiyatı zaten bir Nikon Z9'a bile ulaşmıyor, tıpkı kalitesi gibi. Ama el mecbur bu ülke şartlarında fujifilme devam ... XT5'ten bahsetmiyorum bile

• @serifcicek
    @serifcicek Рік тому +1

D100 de öğrenmeye başladım bende fotoğrafçılığı. Sonra 200,300,300s vs çıkmaya başladı tabi o sırada x olan modelleri efsane idi. Şimdi o makineler tarihi sayılacak derecede geride kaldı.

• @Dashcam_istanbul
      @Dashcam_istanbul Рік тому

Videoları Blackmagic ve Fuji ile çekiyorum. Fotoğraflarda ise hala D300 fotoğraflarım en çok sevilenler. Tabi lens çeşitliğiminde etkisi vardır ama Nikonun renkliliği çok seviliyor. 2008den beri çalışıyor 59,000 karede.

• @serifcicek
      @serifcicek Рік тому

@@Dashcam_istanbul maşallah baya temiz diyebiliriz o makine için. Nikon renk kokusunda biraz yeşil ve sarımtırak bir tonu vardır dinamiği geniş ama şimdiki makineler gibi net keskin değildiler. Ama günü kurtarıyor

• @firatyildirim2288
    @firatyildirim2288 3 місяці тому

Selamlar Koray kayınvalidenin hedayesi canon 650d'den sonra sonunda xt3 ile 18-55 lens yapıştırdım :) Yanına da bir mac, şu an hipster sakalı uzatıyorum :) Fujiweekly ve forumlardan film tariflerini deniyorum. Referans ses monitörleri vardır ya flat ses veren... Fuji tarifleri de aynen referans monitör etkisi yarattı. PS'de değerlerle çok oynayıp fotoğrafı boka dönüştürdüğüm fikrine kapıldığımda açıyorum orjinal jpeg'i nerede hata yapıyorum görebiliyorum. Sonuçta adamlar 90 yıllık deneyimlerini birkaç film simine aktarmış, bir de bunlar Japon; yani referans almak mantıklı. Makinada ışığa uyumlu bir ayar yakalıdığımda PS'de hiçbir ayar yapma ihtiyacı hissetmiyorum. Gözlerimin pası silindi valla. Bu arada önerdiğin fotoğraf siteleri, youtube kanallarını bir yayında paylaşsan ne güzel olur. Bu kamera işim için de dolaylı yoldan güzel bir yatırım oldu.

• @egecankose8618
    @egecankose8618 Рік тому +1

Sonra youtube girip bakarsın koray abi video atmış hemen izlersin kalite sohbeti özlemişsindir çünkü :)

• @MertkanDYILMAZER
    @MertkanDYILMAZER Рік тому +1

Ben de xt-4’de netlik sorunu yaşamaya başladım 3-4 aydır. Şimdi sizden de duyunca şaşırdım.

• @HakanCokgenc
    @HakanCokgenc Рік тому +2

Yaklaşık 3 hafta önce ikinci el 2011 model Canon Eos 1100d aldım. Amacım tamamen hobi ve oldukça memnunum. 12mp'lik bir Apsc cihaz ve işimi görüyor. Çevremdeki insanlar elimdeki telefonun bile 12mp olduğunu çokça belirtseler de her günüm aynı şey olmadığını anlatmakla geçiyordu.

• @mehmetdemirer3999
      @mehmetdemirer3999 Рік тому

güzel bir lens varsa telefonlardan daha fazla hosunuza gider çektikleriniz

• @HakanCokgenc
      @HakanCokgenc Рік тому

@@mehmetdemirer3999 18-55mm standart bir lense sahibim yanına 75-300mm almayı da düşünüyorum

• @mehmetdemirer3999
      @mehmetdemirer3999 Рік тому

@@HakanCokgenc ilk aşamada güzel sayılabilir ama prime lenslerden de deneyin, hatta çok ucuza manuel eski lenslere bakın derim

• @HakanCokgenc
      @HakanCokgenc Рік тому

@@mehmetdemirer3999 Tavsiyeniz için teşekkür ederim

• @williamgokhang
    @williamgokhang Рік тому

beyler koray birandı inceleme youtube kanalları ile karıştırdınız galiba. koray birand tecrübelerini paylaşıyor genelde ve bu değerlidir.

• @kayaktatili6901
    @kayaktatili6901 Рік тому +1

Baskan Sony A7R videosu yok mu? Sabırsızlıkla bekliyoruz

• @onuryalcn4466
    @onuryalcn4466 Рік тому +1

Aslında hep yanlış taraftan bakıyoruz herkesin kafasındaki hangi makineyi almalıyım önemli ama en önemli şey değil , fotoğraf için konuşuyorum ki video içinde çok önemli bence yatırım yapılacaksa ışığa yatırım yapılmalı iyi fotoğraf çekmek doğal ışığı ve yapay ışıkları ne kadar iyi kullanmayı bilmekle alakalı benim görüşüm

• @ademmercan1214
    @ademmercan1214 Рік тому +1

Koray abi selam seni keyifle izliyor takip ediyorum, abi belki bu video ile alakasız ama video düzenlemeye yeni başlıyorum. M çipli mac kullanıcısıyım, Final Cut mı DaVinci Studio mu öğrenmeliyim, boşa zaman kaybetmek istemiyorum. (Premier maclerde daha yavaş olduğu için söylemedim) cevap verirsen çok mutlu olurum şimdiden teşekkürler Koray abi.

• @Elgosi
    @Elgosi Рік тому +4

Abi Sayende X-T4 aldım o kadar kullandın ki zamanında alışkanlık yaptı :)

• @hasanmetin415
      @hasanmetin415 Рік тому

Hocam focus breathing problemleri ne alemde acaba sorabilir miyim?

• @henderson3304
    @henderson3304 Рік тому

Daha önce xt4 kullandım (benim degildi ama fotoğraf ve video çekimlerinde deneyimim oldu) son 2 3 haftadır deli gibi kamera seçmeye çalışıyorum. Bütçemden dolayı xt4e karar verdim (hem video hem fotoğraf) fakat gecen hafta xt5 tanıtıldı ve büyük bir boşluga düştüm. Xt4 alsam xt5 almadigima pişman olur muyum diye. Yapacagım işler aşırı profesyonel işler degil. Klasik bar, ürün tarzı sosyal medya ve klip işleri. Xt4 aldigimda çok bir sey kaybeder miyim sizce? Deneyimlerinize güvenerek fikrinizi merak ediyorum.

• @burhanfedayi
    @burhanfedayi Рік тому

Koray Birand izlerken aklıma geldi. Karakter konusunda fujini üst veya alt segment makinaların hepsi aynı geliyor artık. Bunun sebebinide film simulasyonlarına bağlıyorum. Karakter sizin işiniz der gibi misyon atanmış sanki. Seç beğen al. Sanki xtrans sensörleri spesifikleştiremiyor gibiler. Oysa X-T100 (bayer array) öylemiydi. Karakterliydi...

• @ulkerkaankayim237
    @ulkerkaankayim237 Рік тому +1

Merhabalar, vizor kullanımı çok net anlattınız yalnız benim sağ gözümdeki ufakta olsa problemimden kaynaklı detayları ve netliği tam göremediğim için sol gözümle çekmek zorunda kalıyorum.

• @mangacremzi2344
    @mangacremzi2344 Рік тому

Kamerayı kullanırken diğer gözüm ile etrafa bakıyordum ama bir süre sonra istemsiz olmuştu , doğru bir şey yaptığımı sizin sayenizde fark ettim Koray Bey.

• @yakup402
    @yakup402 Рік тому

Abi çok şeffafsın, duruşunu seviyoruz

• @fuatb.4690
    @fuatb.4690 Рік тому

Muhteşem yorum olmuş ,teşekkür ederim .

• @cihadhoca
    @cihadhoca Рік тому +1

YİNE KRALSIN ABİ VESSELAM

• @gitarpedalamfi6283
    @gitarpedalamfi6283 Рік тому +1

Şu adam devletin vermediği hizmeti veriyor size adam gibi oturun dinleyin
    , adamın yaptığı işeri gördükçe ben yoruluyorum inanılmaz çalışkan üretken biri uzun ve sağlıklı bir ömür diliyorum
    Hocam bu casio makinelerden bahsetiniz Bir dahaki videoda açabilirsiniz bu konuyu

• @yucel_ozel
    @yucel_ozel Рік тому +1

Video ve yorumların için teşekkürler Koray abi. Kullanım alışkanlıkları ile belirlenen ihtiyaçlar konusunda keskin köşeli bir yorum yapmadığının farkındayım.Ben yanlış anlamadım, anlamamak gerekiyor. Bunu anlatmak zorunda değilsin ana vakit ayırıyorsun benim önemsediğim tarafı bu.Tekrar teşekkürler selamlar. İyi ki varsın!

• @admkcdn
    @admkcdn Рік тому +1

Verstappen 2. şampiyonluğa özel kaliteli içeriğin süresini 33 dakika yapmanız(!). Koray bey harikasınız şldfkgjsaşlgasdf

• @koraybirand
      @koraybirand  Рік тому +1

Asjakjajaja Allah davul etmesin seni

• @admkcdn
      @admkcdn Рік тому

@@koraybirand ahahaşashshsks

• @kamiLcan1
    @kamiLcan1 Рік тому

Koray abi videolarda kullandiginiz alt seslerle ilgili bir video istiyoruz :D

• @mustafagezer1980
    @mustafagezer1980 Рік тому

Konu ile alakali degil ama ben londra da cok sık görmeye başladım bu ara fotoğraf makinalarını aksesuar olarak çok kullanan var özellikle vintage olanlar.pahalı aksesuar dedikleri bu olsa gerek😃

• @barskaraoz3679
    @barskaraoz3679 Рік тому +1

Koray abi selamlar. Samimiyetin ve içtenliğinden ötürü yıllardır takipçinim. Yerel çaplı firmaların ve otellerin tanıtım, sosyal medya yönetim işlerini yapıyoruz. İlk defa fujifilm'e geçeceğim ve Xh2s i almayı düşünüyorum fakat bununla birlikte fujide kullanacağım prime lense karar veremiyorum. Yaptığım işleri firmaların bazı detay çekimleri,iç-dış tanıtım çekimleri olarak düşünebilirsin. Bunun için 23mm 1.4 veya 33 mm - 35mm prime lenslerden hangisini almalıyım? Hangisinden daha iyi verim alabilirim xh2s kullandığın içinde bunu soruyorum. Cevaplayacağın için teşekkür ediyorum. 🙏🏻❤️

• @koraybirand

Valla ben 16-55 ile tüm işlerimi görüyorum

• @barskaraoz3679
      @barskaraoz3679 Рік тому

@@koraybirand Cevabın için teşekkür ederim. Bunuda soracaktım 16-55 performansından memnun musun diye, gerekeni vermişsin. 😄 Bana öğrettiğin onca şey için teşekkürler.

• @erhanarslan7416
    @erhanarslan7416 Рік тому +1

yere yatıp resim çekmeni artistirik showlar olarak değerlendiriyorduk hocam 😁

• @bulentkarakis
    @bulentkarakis Рік тому

Tesekkurler Koray bey.

• @mbalci
    @mbalci Рік тому

Konudan bağımsız olarak bir şey sormak istiyorum. Birkaç gündür araştırma yapıyorum Stagecraft vb şeyler hakkında, LED ekranlar yerine, 4K UST Projektörleri Unreal ile kullanıp düşük bütçede benzer sonuçlar alabilir miyiz? Stagecraft'ın tabii ki pek yanından geçemeyecek diye düşünüyorum ama Stagecraft bir teknolojiyi pek kullanma fırsatımız olmayacak pek çoğumuzun. Alternatif olarak bu tarz bir şeyler mantıklı olabilir mi? Yanlış anlaşılmasın Mandolorian falan çekmeyeceğiz, çoğumuzun ihtiyacı olmayacak zaten ama böyle teknolojik alternatiflerin ucuzlaşması farklı tarzda işleri ortaya çıkarmamızda yardımcı olabilir sanki.

• @koraybirand
      @koraybirand  Рік тому

Olabilir tabi ama projeksiyonda arkadan yansıtman lazım. Lcd nin en büyük artısı ortamı aydınlatanilmesi, projeksiyonda bunu yapamayacaksın, ortamı ve oyuncunu aydınlatamadığın için bu sefer ışık kurulumuna daha çok iş düşecek. Olabilseydi yaparlardı zaten

• @volkantekcan
    @volkantekcan Рік тому

Helal olsun sana, kullanmayacağım ürünü incelemem!

• @kigabuma
    @kigabuma Рік тому +1

Ağırlıklı olarka fotoğraf çeken birisi oalrak bence bir fotoğraf makinesinin ekranın dönebilmesi ve yüz tanıma özleliği fotoğraf çekimi için de büyük kolaylık.

• @fuatb.4690
    @fuatb.4690 Рік тому

Bilgi için teşekkür ederim 🙏

• @gizemliozne
    @gizemliozne Рік тому +1

Xt4 kullanıcısıyım ağırlıkla moda fotoğrafı çekiyorum ve 20. Dakikada söylediğin netlik problemini fujiye sordum böyle bir şikayet almadık dedi. Şimdi senin videoyu gönderdim şimdi. 😂 çok teşekkür ederim.

• @koraybirand
      @koraybirand  Рік тому

Fotografta yok

• @gizemliozne
      @gizemliozne Рік тому +1

@@koraybirand valla var abi bi tık maalesef ama benim lensimden olabilir. 16-80 var ikisine de upgrade yaptım bakalım deneyip görücez. Özellikle uzak mesafede oluyor.

• @sinanbakir2386
    @sinanbakir2386 Рік тому +1

Reis. Masallahin var, süper anlatım ve sunum… Az sinirlisin tx4 mevzusuna, yerden göğe kadar haklısın… Yeni mali satcam diye eskisini bozmaya gerek yok… Benim düşüncem bu tabii… Bildiğin herseyi korkmadan çekinmeden anlatıyorsun, bu benim için çok onemli.

• @motomeraktv9482
    @motomeraktv9482 Рік тому

abi video ve fotoğraf işine yeni başlayacağım hiç bir bilgim yok ne alayım dediklerinden anladığım kadarıyla kameranın kalitesi pek bir şey ifade etmiyor yeni kameralar insanlar satın alsın diye üretiliyor en düşük bütçe performans oranında ne alalım

• @hbilgehan76
    @hbilgehan76 Рік тому

adamin dibisin. nokta.

• @yucelercelen1391
    @yucelercelen1391 Рік тому

Hocam resimmi fotoğraf mı? buna ben çok takiliyorum. Sonuçta resim ciziliyor fotograf cekiliyor ayri bir katagori diyebiliriz sizin yorumunuz onemli benim icin sizde resim dediniz kezâ.?!

• @bymnaraz
    @bymnaraz Рік тому +1

neyi kullandığın değil nasıl kullandığın önemli bizim sektordede mayamı dah iyi blendermi yoksa max diye tartışmalar var hangi program değil nasıl baktığın önemli

•  Рік тому +5

Ekranın dönmesinin sadece video için geçerli olması fikrine katılmıyorum. Çömelemediğimiz, sırt üstü yatamadığımız, daha yukardan göremediğimiz kısaca gözümüzü vizörün arkasında konumlandıramadığımız birçok pozisyon var fotoğraf için de. Nasıl göründüğünü direkt olarak görmek varken neden tahmin üzerine emek harcayıp efor sarfedeyim ki? O halde vizörün arkasına geçemediğim hiçbir fotoğraf fotoğraf değildir mi diyeceğiz? Tabi abi senin deneyimin genelde moda fotoğrafı ve poz veren insanlar üzerine olduğu için belki sana uymuyordur. Fakat lüzumsuz demek biraz sert sanki.
    Tartışma için değil de katkı için yazıyorum, örneğin bir kubbeyi maksimum açıda çekebilmek için makineyi zemine yatırdığımda kadrajımı ayarlamak ve sahneyi görmek için ekrana döndürmek; ekranı dönmeyen bir makineye göre daha kolay sonuç almamı sağlar.
    Keza sokak fotoğrafçılığında da çaktırmadan fotoğraf çekmek için çok fayda sağlıyor. E selfie de çekerken iş görüyor. Benim görüşüm ve katkım bu şekilde.

• @selcukkurban
    @selcukkurban Рік тому +1

Uzun süre x100 le fotoğraf çektikten sonra gaza gelip xt2 ye geçtim, bir sene kadar anca dayandım sonra x100f aldım ve çok memnunum.
    Sokak fotoğrafı değil sadece stüdyoda fine art portreler çekiyorum. Tabi ki gönül bir gfx ister ama x100f ve xt serisi neredeyse aynı sensör, 25 Mp vs. hemen hemen aynı makina. Her zaman flaş la en düşük iso da ve 5.6 ve üzeri diyaframda çekiyorum, 35mm denk lens konusunda da bir sorunum yok hatta 50'den daha kullanışlı bence.
    Xt veya XH a geçmenin bir fark yaratacağını düşünüyor musunuz? Teşekkürler...

• @koraybirand

X100f denemedim o yuzden ne desem bos

• @SERDARATALAY
    @SERDARATALAY Рік тому +1

Abi yorumlarına katılmakla birlikte kendimi biraz fotoğrafçılık alanında geliştirebilmek için xt200 samyang 85mm 1.8 lens kullanıyorum.
    Zor oluyor ama daha iyi bir makina ve lense gectigim zaman çok daha iyi işler cikartabilecegime inanıyorum.
    Sonuçta önemli olan kompozisyonu yakalamak

• @onurkilec4963
      @onurkilec4963 Рік тому +1

Makina iyi zaten, hangi alanda çalışıyorsun?

• @SERDARATALAY
      @SERDARATALAY Рік тому

@@onurkilec4963 daha çok gece fotoğrafı cekiyorum

• @mangacremzi2344
      @mangacremzi2344 Рік тому +1

Video çekilmediği sürece t200'ün gerek ISO gerek af hızı olsun gayet iyi olduğunu düşünüyorum fakat düşük ışıkta odak sapıtabiliyor ama fiyatına göre iyi buluyorum.
      Sizin probleminiz odaklanma sorunu mu?
      Not;t200 16-80 f4 ve 35 mm f2 kullanıcısıyım 2 yıldır.

• @SERDARATALAY
      @SERDARATALAY Рік тому

@@mangacremzi2344 odak problemi iyi bir lensle kullanılmadığı sürece ne videoda nede fotoğrafta verim alinamaz

• @osmangoktepe8728
    @osmangoktepe8728 Рік тому

Abi Kralsın harikasın !

• @suatalpoglu
    @suatalpoglu Рік тому

Koray abi XT4 Kullanıcıyım, XT5 yerine , XH2 ye geçmek daha mantıklı geliyor

• @cekirge00
    @cekirge00 Рік тому

Koray Bey inanın nikon z6 ii için aylarca aradım bir allahın kulu ne inceleme yapmış adam akıllı ne de kutu açılışı var...

• @kadirerdem3101
    @kadirerdem3101 Рік тому

bendede var o göz açıklıgı iki gözümü kapatığımı hatırlamıyorum açıkcası harikasınız abi

• @noxcorvus
    @noxcorvus Рік тому +1

14:48 tripodu büyük olan döver abi 😂

• @televizyonsinema
    @televizyonsinema Рік тому

Hocam müşterinin çogunlugu videonun fotografın çözünürlüğünün yüksekligine bakıyor kimin kamerası daha iyi ise işi genelde o alıyor .. siz yönetmensiniz iyi fotoğrafçısınız güzel kareler yakalıyorsunuz bunlar çözünürlükten sonra aranan özellikler

• @mbalci
      @mbalci Рік тому +1

Çok yanlış bir düşünce iş kamerayla olduktan sonra gidersin en baba kamerayı kiralarsın çekim süresince. Çekimden alacağın ücrete göre koymaz onu kiralamak. Önemli olan müşteriye ne sunabiliyorsun, nasıl sunabiliyorsun, daha önce yaptığın örneklerden onları etkileyebiliyor musun, güven verebiliyor musun? İş burada bitiyor. Koray Abi'nin sanırım sektörün business kısmına dair bir masterclass falan yapması lazım herkes için çok faydalı olur.

• @televizyonsinema

@@mbalci ülkemizde genel olarak müşteri iyi işten anlasa şimdiki iş yapan çogu kişi sektörün dışında kalır.. genel olarak kaliteli iş piyasada az bence ..

• @koraybirand

Ikinizde haklisiniz aslinda. Ozellikle Talip Bey in son cumlesi cok onemli. Ancak bu videoda 40mpx tercihiniz icin ne kadar onemli sorusuna verilen cevaplar da kiymetli diye dusunuyorum

• @mbalci
      @mbalci Рік тому +1

@@koraybirand Sanırım burada olay senin her zaman söylediğin şeye geliyor abi, Talip Bey'in dediği gibi ekipmanıyla kendini ucuz iş gücüyle satmaya çalışanlar ya da zaten belli bir skalanın altında iş yapmayan insanlarda bitiyor iş. Fujifilm'de seminerinde dediğin gibi sektörün bağırsaklarını boşaltması olayı. Orta segmenttekiler zaten arada kaynıyor. Twitch yayınında demiştin ya sektörü doğru seviyeye çekmek gerekiyor. Tam olarak o durumun gerçekleşmesi gerekiyor ama olması gerektiği gibi bir dünyada değiliz. Burada en azından ülkemiz bazında, bu işte olanların çok da seçeneği yok. Yukarıya DOĞRU ayrışmaya çalışmaktan başka bir şans yok kalıcı olabilmek için. Bir de işin hiç konuşmadığımız kısmı var Bolt vs robotik kameralar vs. Zaten AI olarak gelişiyor her şey yazılımdan donanıma kadar. Bolt'u falan yazılımla kontrol edip kodlayıp planlıyorlar mesela. Multidisipliner olmadıktan sonra yukarıya ayrışama ihtimali kalmadı. Mesela ben Side by Side'ı izleyene kadar "film mi dijital mi" kavgasında her zaman çok eski kafalı oldum, Netflix falan alıp başını gitmişken, standart sinemanın bitmenin eşiğinde falan olduğunu kabul edememiştim bir türlü. Çekimlerim Gordon Willis'in kullandığı ışığa benzesin isterdim hep. Dünya çok hızlı değişiyor ve belirli bir yerden sonra ayak uydurmayı öğrenmek gerekiyor. Ama her şeyden önce doğru bir şekilde temelleri bildikten sonra ihtiyacı insanın zamanla zaten artacaktır işin büyüklüğüne göre onun için naçizane önce basics derim sonra araç derim ben.

• @ahtevku
    @ahtevku Рік тому

Abi ne zaman gelir diyordum da bu kadar hızlı beklemiyordum

• @emreozerr23
    @emreozerr23 Рік тому +1

Abi stüdyo vlog da ceker misin arkada motor Fonunu bile ozledik😂😂 nerede eski günler 🤞🏻🤳🏻

• @koraybirand
      @koraybirand  Рік тому +2

Studyo vlog ne yaw

• @emreozerr23
      @emreozerr23 Рік тому

@@koraybirand art ist bir günü gibi abi 😂

• @koraybirand

Hic yapmadim ki oyle video

• @emreozerr23
      @emreozerr23 Рік тому +1

@@koraybirand abi iste hic yapilmadi diye oneri olarak sundum 😁🤞🏻

• @ozcanylmaz2865
    @ozcanylmaz2865 Рік тому

işte beklediğim video teşekkürler koray birand 💯

• @huseyinozdemir3869
    @huseyinozdemir3869 Рік тому +1

Çok param olsa xh2 alır geçerim. Ama şuan xt30 mark2 bile her şeyime yetiyor. 4k Görüntüler günümüzün 1080p si olana kadar buradan devam düzgün ışığı verince her türlü akıyor.

• @eyupbingol9117
    @eyupbingol9117 Рік тому

abi yıllardır izlerim. Vizör ile çekme konusunda çok haklısın ama ben gözlük kullanan bir fotoğrafçıyım ve gözlüklerim ileri derece fotoğraf çekmeye Nikon D80 ile başladım. eski kameralarda optikmetre kötü çalışıyordu. ve bu da flu çekmeme neden oluyordu. Ben de LCD kullanmaya başladım.

• @koraybirand

Tamer abinin gözleri 8 hipermetrop

• @Dilek.y
    @Dilek.y Рік тому

Dr.Stutz ile aranizdaki buyuk benzerlik.

•  Рік тому +1

Mesut ile yaptığınız 14 pro videosuna doyamadım. Sizin bakış açınızdan pro serisini detaylı anlatır mısınız? Kimsenin değinmediğini özellikle kamera değerlendirmenizi merakla bekliyoruz.

•  Рік тому +1

İzlanda beklerken fuji geldi🤣🤣

• @mehmetcans
    @mehmetcans Рік тому

21:00 - 27:00 dk hocam herkese sonunda demek istediğimi sen söyledin 🙏

• @televizyonsinema

hocam xt5 kullanıcıyım makine video çekerken 30 derece havada 3 dakika çalışmadan uyarı veriyor cihaz ısındı diye bu nasıl oluyor

• @Deepblueeee
    @Deepblueeee Рік тому

Bekledigim videoydu

• @tier1turks
    @tier1turks Рік тому

Detaylı bir XT5 incelemesi gelir mi ?. Efsane bir inceleme videosu olan XT4 gibi...

• @akarca
    @akarca Рік тому

Xh2 ye bütçem yetti. Aslında daha çok video çekiyorum ama zaten yeni kamera çıkmasa t4'de yetebilirdi bana.
    Güncelleme olayına çok güldüm, iPhone gibi, güncellediğinde bittin:)))

• @Aquarius39m
    @Aquarius39m Рік тому

cok tesekkürler....

• @elestiri-yorum
    @elestiri-yorum Рік тому

XT-4 kullanıyorum. Hevesle aldım videoları iyi çekerim fotoğrafları kaliteli çekerim diye. Geçen hafta italya'ya gittim makineyi de götürdüm ama sonuç, makine ile 30 fotoğraf, telefon ile 3500 foto ve 40 video çekmişim 😅 Yalnız olsaydım belki sadece makine kullanırdım ama eşim ve kızım olunca adım başı makineyi koy çıkar koy çıkar yapmak dışında bir de dikey video trendi nedeniyle telefonu cepten çıkarıp çekip çekip geçtik

• @hasanmetin415
      @hasanmetin415 Рік тому

Hocam almayı düşünen biri olarak soruyorum da, Koray Bey'in de bahsettiği focus breathing problemleri ne alemde, firmwarede geriye dönüş yapabiliyor muyuz? Kısacası durum nedir?