Ви неправильно зрозуміли «Кайдашеву Сімʼю». Головний негативний архетип українців. Аналіз повісті

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 28 чер 2024
  • Запрошуємо стати частиною нашої закритої спільноти та підтримати наш проєкт: mssg.me/kx84q
    Дізнавайтеся більше інформації у наших соціальних мережах та насолоджуйтеся філософськими, культурними та історичними темами у нашому театрі CULT в Києві: mssg.me/qctc5
    Долучайтеся до нашого телеграм-каналу, аби мати можливість отримувати ексклюзивний контент, який ми не публікуємо на ютуб t.me/cultyoutube
    Опис відео:
    «Кайдашева сім’я» - реалістична соціально-побутова повість класика української літератури Івана Нечуя-Левицького. Твір описує життя великої сільської родини Кайдашів, розкриваючи вічну тему сімейних чвар і конфліктів. Події, зображені у повісті, могли б відбуватися будь-коли й будь-де в Україні, що робить її надзвичайно актуальною і сьогодні. Завдяки своїй життєвості й вічній тематиці цей твір знаходить нові інтерпретації в театрі та кіно, а назва стала своєрідною метафорою на сімейні відносини.
    У цьому відео Віталій Стеценко розкриє як очевидні, так і приховані сенси «Кайдашевої сім’ї», допомагаючи глибше зрозуміти цю безсмертну класику.
    Зміст відео:
    0:00 Вступ
    3:30 Село
    5:07 Жива мова
    7:17 Родинні цінності
    8:34 Алкоголь
    9:43 Консолідація та державність
    #Cult #ВіталійСтеценко

КОМЕНТАРІ • 302

  • @Cult-Vitaliy-Stetsenko
    @Cult-Vitaliy-Stetsenko  28 днів тому +24

    Запрошуємо вас до нашого театру
    Cult, який знаходиться у центрі Києва.
    У нас ви зможете побачити тільки унікальні експериментальні та класичні вистави українською мовою.
    Підтримуйте сучасну драматургію і до зустрічі у нашому театральному просторі
    Переглянути афішу, придбати квитки та доєднатися соціальних медіа театру можна за посиланням: mssg.me/3gri3
    Також доєднуйтеся до нашої спільноти та отримуйте бонуси і закритий контент від нашого проєкту за допомогою функції спонсорства mssg.me/kx84q

  • @user-kl5rb2es9s
    @user-kl5rb2es9s 28 днів тому +65

    Щоб говорити про легкість життя варто бодай місяць попрати руками, воду носити з криниці і готувати на 7 людей мінімум щоденно, подоїти корову, насушити сіно, пожати жито і все руцями.

    • @svetalavrin7763
      @svetalavrin7763 27 днів тому +8

      Фізично було важче, але психологічно людям було простіше. Тому вони могли жартувати, сміятися..,а не так, як сьогодні в містах- нічого фізично майже не роблять, а ходять напружені, відчужені.

    • @user-kl5rb2es9s
      @user-kl5rb2es9s 27 днів тому

      @@svetalavrin7763 я так прожила місяць і поки до ліжка доповзеш, то хочецця тіки вмерти. В тебе нема часу ні нащо окрім роботи. В тебе нема сил ні нащо окрім роботи. Моя психіка ледве стягнула.

    • @user-kl5rb2es9s
      @user-kl5rb2es9s 27 днів тому +13

      @@svetalavrin7763 судячи з того як ви романтизуєте село і демонізуєте місто, з сільськими чи міськими підлітками ви не спілкуватися ні дня в своєму житті. Як і не працювали важко в тому селі.

    • @svetalavrin7763
      @svetalavrin7763 26 днів тому

      @@user-kl5rb2es9s важко в це повірити, але я живу в селі)), і мої предки жили в селі, і я знаю різноманітну фізичну роботу . Але живу і в місті, дуже великому і бачу тих людей сьогоднішніх. Я просто вже дуже довго живу). І ще скажу вам - пів свого життя я пропрацювала вчителем в школі.

    • @MsTataBu
      @MsTataBu 18 днів тому

      А навіщо це робити?

  • @user-qn7qo8sy5s
    @user-qn7qo8sy5s 28 днів тому +105

    Для мене "Кайдашева сім'я" то книга про українське суспільство, про глибинні проблеми і вади української ментальності. Якось, розмірковуючи про політичні і державотворчі процеси після помаранчевої і революції гідності, я прийшла до висновку, що цей твір Нечуй-Левицького є одним з основних творів укр.літератури, це наше дзеркало, в котре нам не вистачає відваги поглянути і мудрості зробити правильні висновки.

    • @fullmetaljacket869
      @fullmetaljacket869 27 днів тому +9

      Погоджуюсь, також нещодавно перечитав цей твір, саме з метою подивитись у "дзеркало" .

    • @Litovskaya_Zhanna884
      @Litovskaya_Zhanna884 27 днів тому +10

      Вся проблема нашего украинского общества (столетиями) в том, что мы не хотим признать, какие мы злые, жадные, завистливые, поверхностные люди (в своем большинстве), не хотим брать ответственность за свои действия, не хотим соблюдать правила и законы (кумовство, решалы, взятки). Так что вполне закономерно пришли к тому, что есть🤷

    • @user-pj7xf1ds3v
      @user-pj7xf1ds3v 27 днів тому

      ​@@Litovskaya_Zhanna884 рабсіянка, ти тут яким боком, що ти робиш таке біле та пухнасте в українському медіапросторі? Іди розповідай лаптєногим, що вони вбивці, насильники, крадії та сміття. Ще ти тут українців не обсирало, убоге...

    • @makaruksasha
      @makaruksasha 27 днів тому

      @@Litovskaya_Zhanna884 ти не українець

    • @tatianatyshkevich5467
      @tatianatyshkevich5467 27 днів тому

      @@Litovskaya_Zhanna884👍

  • @alesyam2853
    @alesyam2853 27 днів тому +74

    Це зовсім не проблема української ментальності, це проблема біологічна, це проблема народу, який постійно перебував під гнітом різних імперій, де люди постійно потерпали від приниження і несправедливості. В мозку людей, яких принижують, виникають рефлекси і агресія, але, дякувати Богу і мудрому українському народові, ми не стали вбивцями сусідів, як росіяни. Ми залишились трудолюбивими і миролюбними, ми талановиті і обдаровані, ми знаємо по кілька мов, ми не живемо одним днем і ми сповнені любові до природи і вміємо співчувати. Це найкращі людські якості, які ми зуміли зберегти в практично неможливих умовах виживання та геноциду.
    Слава Україні!

    • @thecatessie
      @thecatessie 26 днів тому +4

      Згодна, теж не вважаю, що це ментальність наша винна. Будь-який народ постав на наше місце, результати будуть такими ж. Як і в кожній родині, сварки - природній процес, у будь-якій родині...

    • @user-it9yk6zz7f
      @user-it9yk6zz7f 25 днів тому +3

      Старість -- не радість. Коли вже хіть спадає, то окрім як великої мудрості, накопиченої за життя, особливо нічого не залишається для принесення до світу. Ментальність, котра переростає із віком все глибше в маразм, грає ключову роль у діях батьків. Так чи інакше, такий буддистський гуруїзм нас всіх чекає

    • @tonyxfury
      @tonyxfury 18 днів тому +1

      При всій повазі, взагалі не згоден. Ви змішуєте до купи анатомію, генетику, історію та соціологію в антинаукову кашу. Немає ніяких "генів принижених", "миролюбних генів" чи "генів загарбника", як і мізків чи рефлексів. Бо якщо звести все до біологізму, то до ультра-радикальних поглядів рукою подати, буквально як "від серця до сонця" -- саме там біологізм був дуже популярним та став основою расової ідеології. В тому і вся суть, що різним етносам притаманний власний менталітет, який формується історично і відображає соціокультурні особливості цього етносу. Власне, про це і відео -- наш менталітет вже неодноразово ставав союзником нашим ворогам, що варто враховувати та намагатися цього уникнути. Росіяни ж є імперцями та вбивцями рівно з тієї ж причини -- такий в них менталітет, їхня культура та їхнє буття, але біологія тут ні до чого.

    • @alesyam2853
      @alesyam2853 18 днів тому +1

      @@tonyxfury а як відносно менталітету людоїдів? Це було в блокадників, під яас голодомору, у племен в Африці і т. д. Коли немає що їсти, то жоден менталітет не працює, перемагає банальна біологія. До речі, Сталін разом з Орджонікідзе при втечі з каторги взяли з собою ще одного в'язня, щоб його з' їсти. А потім цей монстр правив четвертою частиною суші. Генетику я взагалі не чіпаю, бо в ген не вміщується нічого, крім даних про колір очей, шкіри, волосся, статури, тощо. А ось про правила соціуму можна подискутувати. Бо коли в одній сім' виростає пристойна дитина поруч з чудовиськом, то це теж як раз вплив біологічних рефлексів мозку. Якщо мати одну дитину любить, а іншу ігнорує чи зневажає, то якраз така поведінка близької людини і викликає констеляцію. Брейвіка мати зневажали і принижувала, ось тому все так сумно закінчилось у нього. В народу теж можна викликати таку констеляцвю, якщо цей народ віками терпить наругу над собою.

    • @user-it9yk6zz7f
      @user-it9yk6zz7f 18 днів тому

      @@tonyxfury та все ж біологія грає певну роль. Суспільство помре при першому поколінні, якщо не буде відтворюватись. А це вже біологія. Як гени передаються від батька до сина, так і менталітет передається від прабаби до правнуків, як у наших казках. Цебто нація є схильною саме до відтворення у своїх нащадках, бо це буде її безсмертям

  • @kattyk5971
    @kattyk5971 27 днів тому +11

    Цікавий аналіз, але я незгодна майже по усіх пунктах.
    1. Село - життя не менш токсичне, ніж у сучасних соціальних мережах - усі пліткують, усі сваряться і оббрехують одне одного. Єдина відмінність - срачик у фейсбучику можна закрити, а чорнороту сусідку - ніт.
    2. Мова. Будь-яку живу мову неможливо уберегти від запозичень. Особливо із мов тих народів, що живуть поряд. Контакти з росією зменшилися до обстрілів - посилилися запозичення з польської, румунської, англійської...
    3. Алкоголь - зло. Омелька дуже шкода. Я б ще додала і забобонність. Адже велику роль у алкоголізмі Омелька зіграв отой його забобон - постити щоп'ятниці. Тобто весь день він нічого не їв, а ввечері йшов у шинок.
    4. Сім'я. Геть не побачила суцільного щастя та взаємопідтримки, що перемежалося сварками. Навпаки. Під спільним дахом цим трьом родинам було погано і тісно. Кожній людині, від старого до малого.
    5. Нечуй-Левицький писав не метафору розпаду України, а реалістичний опис проблем села на зламі епох. Люди трішки здихалися проблем, що ніс у собі рабовласницький лад і почали накопичувати ресурси і те, що працювало, коли була потреба у виживанні (велика родина з багатьма робочими руками) стало душити людей.
    Висновок - у боротьбі з росією треба об'єднуватися і триматися разом.

  • @Andrii1973
    @Andrii1973 27 днів тому +32

    Дякую захисникам України за мужність і героїзм, дякую автору за працю.

  • @larisaSemeniaka
    @larisaSemeniaka 28 днів тому +31

    Життя героїв повісті повністю співпадає з життям більшості українців - сварки за межу, город, забитість і нерозвиненість. Але найголовніше - це токсичність свекра і свекрухи, саме вони і є причиною сварок, а не молоді. І батьки є найнегативнішими персонажами, це вони перетворили життя молодих на пекло, не уміючи знаходити компроміс, як ви сказали. Мої бабуся і дідусь ще були таких же поглядів приблизно, і так само конфліктували з сусідами, і дітьми своїми командували. Але фізично дуже тяжко працювали все життя.

    • @thecatessie
      @thecatessie 26 днів тому +11

      Згадалося, що і моя бабуся сварилася з сусідами за межу... але там була передісторія: коли бабуся була молодою, і єдиною донькою своїх заможних батьків, її батьків розкуркулили, і на тих її землях оселилися "нові господарі", совєти... тому їй і багато років тому боліло, коли на її землю ще й зазіхалися, відрізаючи потроху. .. сумна історія України 😓

    • @user-bn6hv9ip1x
      @user-bn6hv9ip1x 17 днів тому

      Але сам автор.поведінку старих Кайдашів пояснює тим, що вони виховувалися й прожили молоді роки за часів кріпацтва.

  • @user-tf8lu7vr9y
    @user-tf8lu7vr9y 28 днів тому +22

    Найулюбленіший твір української літератури. Читала в старших класах школи і на той час абсолютно зрозумілий з соціально гострими темами, які відповідають нашому часу (відносини у соціумі, родинні звʼязки, все те що буде актуально завжди ). Ніколи не вважала українську літературу слабенькою, з дитинства читаю багато, в тому числі іноземних авторів і класики літератури. І що я можу сказати, тільки російська література викликала ступір і нерозуміння та небажання продовжувати читати.

    • @user-bn6hv9ip1x
      @user-bn6hv9ip1x 17 днів тому

      Мені теж здається, що українська інтелігенція набагато ближча була до народу, ніж російська. Російська література - це література дворян і для дворян, а їхні спроби описати життя простих селян або ремісників можуть викликати тільки сміх. Але не викликають, бо що в росіян виходить чудово -- це самореклама ! Весь світ заставили повірити, що їхня література -- велика.

  • @user-um7cf8nt1q
    @user-um7cf8nt1q 27 днів тому +48

    Саме зараз читаю "Хмари" цього автора.
    Всім раджу: дуже красива мова, дуже АКТУАЛЬНІ думки та навіть події!
    А от "Афонский пройдисвіт" цього ж автора - це оповідання про арестовича:)

    • @chingizsalla
      @chingizsalla 27 днів тому +5

      Дякую, цікаво

    • @user-tr3lr2kh3s
      @user-tr3lr2kh3s 27 днів тому +6

      Дякую за пораду . Почитаю

    • @user-ru2xh1jg2g
      @user-ru2xh1jg2g 3 дні тому +1

      Дуже слушна інформація. Дякую. Хочу зануритися у світ української літератури, бо я її, чесно кажучи, мало знаю. За освітою я вчитель російської мови та літератури (1974 - рік закінчення вишу), потім викладала зарубіжну літературу. На перечитування української класики часу не вистачало. Чомусь я її недооцінювала. Буду надолужувати. Канал дає орієнтири.

  • @user-ns4cw2vz2g
    @user-ns4cw2vz2g 28 днів тому +29

    Українцям просто не вистачає здорового глузду, щоб урівноважити, поєднати індивідуальне і загальне. Європейцям на захід від нас це властиво.

    • @raisa-reznichenko
      @raisa-reznichenko 27 днів тому +8

      Це примітивне судження. Бо згідно зі "здоровим глуздом" Сонце сходить і заходить. А насправді це не так, бо Земля обертається навколо своєї осі і навколо Сонця. Багатьом українцям не вистачає освіченості, наукового підходу і критичного мислення. І наші вороги це використовують.

  • @user-zf7jl2yw6v
    @user-zf7jl2yw6v 28 днів тому +26

    Браво, Віталій! Хай квітне український ютуб ♥️♥️♥️♥️♥️

    • @hhhhhhhhhhhh2209
      @hhhhhhhhhhhh2209 27 днів тому

      Взагалі то дуууже слабенько,як літературний критик😢,як психолог😢......

  • @nataliadovgalyuk3732
    @nataliadovgalyuk3732 20 днів тому +3

    Читала в школі, було смішно. Не думала я і не гадала, що буду жити з свекрухою якийсь час. Було вже не смішно.Коли стали жити окремо, як на світ народилася. Молодь повинна жити окремо, бо часто то і є причиною розлучень, коли батьки лізуть між очей. Але ж ми розуміємо, що все впирається в гроші.

  • @svetalavrin7763
    @svetalavrin7763 27 днів тому +12

    "Держава - велика родина"! Дуже влучно. Завжди знала, що зрозуміти "велике" можна тільки розуміючи "мале". Сім'я - це осередок суспільства. Розвал сім'ї, родини веде до руйнування суспільства. Комусь це сьогодні дуже чигідно.

  • @djohan69
    @djohan69 28 днів тому +14

    Новий для мене погляд на "Кайдашеву сім'ю". Вдячний за розширення горизонтів!

  • @user-oh8yk8uh4z
    @user-oh8yk8uh4z 28 днів тому +12

    Поверхневий буває натяг, а ідеї поверхові 💙💛

  • @user-rv7md5vs5b
    @user-rv7md5vs5b 22 дні тому +5

    От недавно переглянула фільм випуск 1938,39 по твору Чехова ,,чоловік у футлярі'' і побачила як українці відрізнялися від московитів які заполонили українські землі...я у шоці що цей фільм дозволили зняти у ті роки коли виморили голодом українців.

  • @pavlok2520
    @pavlok2520 28 днів тому +13

    Розбір топ десять української літератури - це добра справа.

  • @VasyliyShalopalovsky
    @VasyliyShalopalovsky 28 днів тому +19

    Мені і в школі цей твір нудним не здавався. На фоні безкінечних траурних творів про страждання кріпаків, тяжку долю та якусь карпатську галіматью незрозумілим суржиком Коцюбинського, "Кайдашева сім'я" була реально топчиком за 8 чи 9 клас.

  • @user-uj1db8yu9s
    @user-uj1db8yu9s 28 днів тому +24

    Віталій, Ви та ваша команда знімаєте класні та цікаві відео.Продовжуйте!Молодці!Цей твір легко та цікаво читати.Особливо запам'ятався раціон тодішніх українців:каша-борщ-каша-борщ і ніякого м'яса.

    • @olhamcguinness6283
      @olhamcguinness6283 27 днів тому +6

      А саме борщ і був з м’ясом 👍
      Бо борщ без м’яса,що варили в піст звався : пісний борщ і його лише так і звали.
      І взагалі тоді їжа була дуже різноманітна і цікава із усього що росло на городі,
      Вживали багато гороху, чечевиці,маку,конопляне насіння обжарювали і перетинали в макітрі,запалювали кип’ятком і користувались таким молоком для каш коли корови були кітні / тобто вагітні/і не давали молока.
      Вдома я була технологом по продуктах і працювала в харчовій лабораторії ,то гарно це розумію. І мені мама багато розповідала про старовинні страви,які вже ніхто не знав як готувати і не було для них компонентів і сировини.

    • @olhamcguinness6283
      @olhamcguinness6283 27 днів тому

      А саме борщ і був з м’ясом 👍
      Бо борщ без м’яса,що варили в піст звався : пісний борщ і його лише так і звали.
      І взагалі тоді їжа була дуже різноманітна і цікава із усього що росло на городі,
      Вживали багато гороху, чечевиці,маку,конопляне насіння обжарювали і перетирали в макітрі,запарювали кип’ятком і користувались таким молоком для каш коли корови були кітні / тобто вагітні/і не давали молока.
      Вдома я була технологом по продуктах і працювала в харчовій лабораторії ,то гарно розуміюсь на цій темі.
      І мені мама багато розповідала про старовинні страви,які вже ніхто не знав як готувати і не було для них компонентів і сировини.

    • @user-dv7hv5le9l
      @user-dv7hv5le9l 22 дні тому

      Ну мяса не было как минимум в петривку, да и так каждый день борщ с мясом - это роскошь. Я читала "обычаи, поверья, кухня малороссиян"- там в основном мучное!

  • @nastyapertsovych5695
    @nastyapertsovych5695 28 днів тому +13

    Велика шана за Вашу працю. Хай квітне український Ютуб.

  • @user-jt8li8lm2m
    @user-jt8li8lm2m 28 днів тому +12

    У Кайдашевій сім'ї, на мою думку, йдеться про страх. Ота боротьба за межу, за грушку - це страх, що чогось не вистачить, щось відберуть. Сьогодні усе повторюється. В українців знов відбирають: землю, хату, добробут, життя.

  • @user-dt7yd4eo1p
    @user-dt7yd4eo1p 26 днів тому +5

    Побутова українська комедія, актуальна і в наш час! Автор геній!

  • @user-yt2jc1xl2s
    @user-yt2jc1xl2s 28 днів тому +73

    "хіба ревуть воли...." панаса мирного. для мене це бомба. успішний господар втратив сенси і в пошуках нових змарнував своє життя. твір який я в школі прочитав на ура. бо це ледь не єдина з програми школи книжка про екзестанційність, якщо не рахувати уйобочного долстоєвького з його "вєлічієм" вбивання бабки. причому на порядок складніша за толстоєвщину

    • @Cult-Vitaliy-Stetsenko
      @Cult-Vitaliy-Stetsenko  28 днів тому +30

      серед нашої класики це буде наступне відео. Після відео про Кобзаря, яке ми вже зняли )

    • @user-yt2jc1xl2s
      @user-yt2jc1xl2s 28 днів тому +2

      @@Cult-Vitaliy-Stetsenko дякую)

    • @mutan4280
      @mutan4280 28 днів тому

      якби долстоєвського читав би на мові, то зараз не всерався б жовчу?

    • @user-yt2jc1xl2s
      @user-yt2jc1xl2s 28 днів тому

      @@mutan4280 чіпка успішний, але йому цього мало. Він не бачить сенсу. А раскольнікав невдаха, жовчний підар, який вважає що він недооцінена особистість. Але він ніхуя не вміє, ніхуя корисного не може, він усім заздрить. І щоб собі довести вєлічіє не здійснює географічний, економічний, військовий чи науковий подвиг - нііііііі. Це чмо вєлічіє доводить вбивством. Бо воно нікчема.
      На відміну від чіпки. Який не бідний. І не доводить нікому нічого. Йому нема кому що доводити. Його грезе усвідомлення сенсу життя.
      Відчуй різницю підар в розмірі величі характеру і "вєлічія" нікчеми

    • @user-yt2jc1xl2s
      @user-yt2jc1xl2s 28 днів тому +25

      @@mutan4280 навіть не так. В шкільній програмі єдиний твір про екзистенцію це Панас Мирний. Його Чіпка шукає сенси. Толстоєвсщина то про психічну хворобу яка називається "вєлічіє". Там жодного слова про екзистенцію))))

  • @nataliiaivanchenko9168
    @nataliiaivanchenko9168 28 днів тому +9

    Дякую Вам! Дуже хотілося б ще Ваших оглядів українських творів української літератури🔝🇺🇦

  • @mvbYT
    @mvbYT 28 днів тому +10

    Кайдаш - доля українського чоловічого начала - він пасує, зневірюється і зрештою - гине. Таку ідею колись навіяла мені ця повість. Думаю, тут більше про психологію і характери, аніж про політику

  • @lyubomyramartsiyenko8990
    @lyubomyramartsiyenko8990 28 днів тому +6

    Не згідна,що українська література слабка,навпаки то глиба до пізнання і відкриття.При тому не забувайте усі заборони української мови,переслідування.

  • @olgaanikeyeva6065
    @olgaanikeyeva6065 28 днів тому +6

    Спасибі за роботу!!! :)
    Мені дуже сподобалися твори "Царівна" Ольги Кобилянської і "Товаришки" Олени Пчілки - була б рада послухати ваш аналіз!

  • @user-ju3ov2tf7l
    @user-ju3ov2tf7l 28 днів тому +3

    Дуже дякую за таке цікаве відео. Дуже хотив би побачити ваш аналіз роману "Місто" Валеріана Підмогильного

  • @anatoliizakovorotnii4153
    @anatoliizakovorotnii4153 27 днів тому +6

    Я вже не знаю, коли розірветься те порочне коло і Україна нарешті збереже свою державність.

    • @Litovskaya_Zhanna884
      @Litovskaya_Zhanna884 27 днів тому

      Никогда. Мы ходим по кругу, поэтому проблема перманентно повторяется, мы не признаем своих ошибок😢

    • @makaruksasha
      @makaruksasha 27 днів тому

      @@Litovskaya_Zhanna884 коли такі як ти зникнуть

  • @viktoriylyashenko5717
    @viktoriylyashenko5717 27 днів тому +8

    На жаль дзеркало наше українське засмучене, і взагалі образ нашої неньки України, у мене асоціюється з образом нещасливої дівчини, яку усе життя принижують, б'ють, гвалтують, як наймачку.

    • @grisha6578
      @grisha6578 26 днів тому +4

      Справа не в тій кого гвалтують.
      Справа в тих хто гвалтує....🤔.

  • @derwishrenegat743
    @derwishrenegat743 13 днів тому +1

    Наша Українська література і поезія надзвичайно розмаїта і цікава, є що почитати. Починаючи з Котляревського, Франка, Шевченка, Лесі Українки, і закінчуючи нашими сучасниками - Максим Кідруком, Дарою Корній, і іншими. Такий стелаж, що аж очі розбігаються.
    Дякую за відео, дуже цікаво!

  • @irynahonchar9974
    @irynahonchar9974 28 днів тому +6

    Чекала на це відео і в черговий раз НЕ розчарована. Дякую за переосмислення цього твору.

  • @vitaliyhasuik7362
    @vitaliyhasuik7362 28 днів тому +6

    Будь-ласка зробіть аналіз "Міста" Підмогилього, або "На уходах" Чайковсьокого

  • @liudmyla2424
    @liudmyla2424 27 днів тому +7

    Там сплошний абьюз, свекруха товче невісток, так Мотря не піддалася, показала характер, а друга,Мелашка, мала добрий характер, не витримала і втекла з тієї сімї. Але мені дуже подобався опис села і природи, це пісня просто.

    • @user-rf4hp3xs4i
      @user-rf4hp3xs4i 26 днів тому

      У Кайдашихи, походу, психотравма, бо 100500 років тому пані муштрувала, й вона усьому світу не може це простити, вимагає, щоб царицею морською визнали. З кимось, мабуть, це проходить, а з іншими - не дуже, односельці іронічно кличуть її "пані економшею" та глузують з жовтих чобіт.

    • @silentsound-l4e
      @silentsound-l4e 9 днів тому +1

      Втекла, але повернулася потім (бо за Лавріном сумувала)

  • @user-qn2jg7yg6o
    @user-qn2jg7yg6o 28 днів тому +7

    Величезне дякую за це відео. Дійсно, вивчаючи цю повість у школі навряд чи хто з нас її розумів, Ви ж розкрили ті глибинні смисли які заклав Нечуй-Левицький у цю повість, ніби окремі клаптики склались у одну цілісну картину. Це було надзвичайно цікаво. Відео про підбірку найкращих українських книжок чекатиму з нетерпінням.

  • @tonyxfury
    @tonyxfury 18 днів тому +2

    Дякую, дуже цікаво. Спостерігаючи за нашими срачами, які вміло підбурюються нашим ворогом, останнім часом неодноразово думав про те, що російське політичне керівництво точно в курсі цієї нашої особливості, і вони точно знають, що це наше слабке місце. Я не здивуюся, якщо такі знання передаються як якийсь посібник, адже наш менталітет дійсно вже спрацьовував проти нас в минулому -- якраз нещодавно дивився документалку на тему факторів окупації УНР більшовиками. Не знаю, як це донести до наших людей. Мабуть, кожному варто почати з себе. Тримаємося разом!

  • @irinakaluzhnova2161
    @irinakaluzhnova2161 27 днів тому +5

    Тут показана різниця між Україною і рашею. Ось дивиться. Почали сваритися розділилися, була така можливість. Сім'ї Кацдашів і Малаші були не дуже раді з різних причин, але якщо любов, вони не заперечували. Маланка просто пішла на Прощу в не повернулась, аони пішли її шукати і свекруха обіцяла її не ображати. Яка різниця з рашею. Так вони сварилися. А що краще влада свекра та снохачество?

  • @user-bo9bc4xr3e
    @user-bo9bc4xr3e 28 днів тому +7

    Дякую за дане відео!!!!!!
    Якщо буде можливість, зробіть якийсь топ по творах української літератури з обов‘язковим включенням до нього твору Перехресні стежки. Бо з загальної шкільної програми складається враження, що наша література це тільки про кріпаків та селян……

  • @nadyarudenko
    @nadyarudenko 14 днів тому +2

    Для мене " Кайдашева сім'я" - реальний зріз життя та побут українського села зі всім його колоритом !!! Яскрава ,соковита ,насичена народним гумором , часом романтична, часом іронічна правдива історія родини Кайдашів !!! Та саму повість поціновувачі мови всіх часів буквально розбирали на цитати !!! Особливо неперевершені діалоги ,описи природи: легко ,невимушено , просто , отже геніально !!! Жаль , що в сучасній кіноверсії твір майже втратив неповторний народний колорит ,а прекрасну мову центральної України просто підмінили " суржиком " !!!!😢 Раджу всімз перечитати неповторну " Кайдашеву сім'ю " ,щоб отримати насолоду від її неповторного колориту !!!❤❤❤❤😂 Слава Україні!!! Слава ЗСУ !!! Слава нації !!!❤❤❤❤❤❤ Смерть ворогам !!!!❤❤❤❤Україна переможе !!!❤❤❤

  • @elenakirilenko6677
    @elenakirilenko6677 28 днів тому +4

    Дякую, цікаво. Купила книгу від Харківського видавництва «vivat” буду читати.

  • @zenonkitiyskiy9951
    @zenonkitiyskiy9951 28 днів тому +6

    Мені ще з дитинства не давала спокою повість "Микола Джеря" дякую

  • @user-ou8jj7gp4e
    @user-ou8jj7gp4e 28 днів тому +8

    Дякую! Я зрозумів, що не зрозумів цей твір. Почав читати, а закінчив аудіо книжкою, Ольга Сумська. Мені стало сумно, адже чвари постійно відбуваються в родині, як і в усих. Чому не можна просто жити в гармонії?

    • @andriyka17
      @andriyka17 28 днів тому +7

      Тому що кожний українець вважає що точно знає що таке гармонія і як вона має виглядати і готовий лягти кістьми щоб довести що інше бачення гармонії є зрадою

    • @user-fy6gh2zm5n
      @user-fy6gh2zm5n 27 днів тому +9

      Бо молоді сім'ї мають жити окремо.

    • @user-hw1gr4xj7v
      @user-hw1gr4xj7v 27 днів тому +1

      Бо люди є люди.
      Не ангели,у кожного(і) свій характер, свій талант,своє бачення світу .

    • @user-vv6vj2vj5m
      @user-vv6vj2vj5m 26 днів тому

      Наталя Сумська читає

  • @user-jj2mv5sr7x
    @user-jj2mv5sr7x 27 днів тому +5

    " Українці - багато мільйонна Кайдашева сім'я... Доки??? " ( Андрій Виклик ) Але ми міняємось... Повільно, та все ж таки ліпшаємо місцями... ВСЕ буде СВІТАНОК...

  • @user-ic2yp7ul3o
    @user-ic2yp7ul3o 28 днів тому +6

    Дякую за цікаву роботу.

  • @bohdanvelemyr8775
    @bohdanvelemyr8775 27 днів тому +44

    Скільки можна повторювати одну й ту ж імперську дурню про "слабеньку" літературу?
    Треба чітко усвідомити одне: Шевченко та Леся Українка за своєю геніальністю стоять в одному ряду із Данте та Шейкспіром, а Франко - з Монтенем.
    Такі автори, як Котляревський, Квітка Основ'яненко, Руданський та Нечуй-Левицький стоять в одному ряду з Рабле та Чосером.
    Для початку.
    Бо продовжувати можна ще дуже довго.
    У москвинській літературі постатей такого масштабу просто нема. Все, що вони мають - це ретельно розфарбований та епігонський примітив(толстой, пушкін), абсолютно нечитабельна й садистська сатира салтикова-щєдріна та відверто маніякальні твори штибу кокаїнічних марень достоєвського. І все це разом густо замішане на смертоносній імперській параної. Якби московія була завбільшки з албанію, світ знав би про її "літературу" рівно стільки ж, скільки він знає тепер про літературу албанську. Коли не ще менше. Бо самостійної й позитивної вартості вона не має.
    Про світову літературу вже було сказано.
    Більшість народів світу можуть сміливо заздрити величі української літератури. І саме так вони й зроблять. Навіть відносно скоро.
    Все, чого насправді бракує українській літературі, то це одного - піару. Піару світового масштабу. В рекламу того ж самого третьорозрядного пушкіна москва за понад сто років вклала чи не трильйон доларів. Україна не може дозволити собі аж таку рекламу Шевченка. Але правда полягає в тому, що досі держава Україна не вклала в таку рекламу ні гривні. Все тримається винятково й тільки на ентузіастах.
    Але все зміниться. І тоді здивується вражений світ.

    • @Cult-Vitaliy-Stetsenko
      @Cult-Vitaliy-Stetsenko  27 днів тому +5

      дякуємо за коментар, цю думку ми також доносили у відео по московську літературу

    • @grisha6578
      @grisha6578 26 днів тому +1

      Нічого не зміниться😢
      Село не наче погорілої,
      Не наче люди подуріли.

    • @to1tu_sr7_34b
      @to1tu_sr7_34b 26 днів тому

      Бросьте. Украинская литература за небольшим исключением весьма местечковая . Пушкин третий сорт ))) Ну да в головах некоторых не умных людей именно так.
      Кто из украинских поэтов и может сравнится с Пушкиным ,Лермонтовым , Фетом , Есениным , Тютчевым , Некрасовым , Радищевым ,Карамзиным , Достоевским , Грином Грибоедовым , Островским ,
      Тургеневым , Толстым , Чеховым , Салтыковым - Щедриным , Шолоховым , Зощенко , Олешей, Бабелем , Буниным , Платоновым .

    • @grisha6578
      @grisha6578 25 днів тому

      @@to1tu_sr7_34b мудрий пише для забави
      Дурний читає бо цікаве 🤗🤗🤗🤗

    • @user-ff4mk1bx9h
      @user-ff4mk1bx9h 25 днів тому +1

      Бравіссімо!👍👍👍

  • @andrewlutsyk3688
    @andrewlutsyk3688 27 днів тому +4

    Ідея з відео про рейтинг української літератури дійсно дуже цікава

  • @elenakyselova6821
    @elenakyselova6821 28 днів тому +15

    Дякую за вашу працю.
    І у вас дуже цікава ідея зробити випуск про саме українських авторів, як класиків так і сучасних.

  • @jdeyneko
    @jdeyneko 28 днів тому +3

    Дякую Вам за вашу працю. Хоів би почути огляд на твір, Вічник. Сповідь га перевалі духу. Мирослава Дочинця.

  • @user-yo9rd2nt1r
    @user-yo9rd2nt1r 28 днів тому +2

    Дякую. З вами завди цікаво і пізнавально. Успіхів вам ❤

  • @markeli_mind
    @markeli_mind 28 днів тому +8

    Чи зробите випуск про філософію стоїцизму (особливо про період пізньої стої) з поясненням того, наприклад, як Марк Аврелій фактично мав декілька особистостей (імператор, стоїк, чоловік, батько) та як йому вдавалося знайти баланс між ними й досягнути успіху. Й загалом, було б надзвичайно цікаво почути ваші думки з приводу цієї швидкозростаючої філософії ❤

    • @Cult-Vitaliy-Stetsenko
      @Cult-Vitaliy-Stetsenko  28 днів тому +5

      У майбутньому так і скоріше у формати подкаста. Адже я особисто вважаю стоїцизм не продуктивним і набирає він оберти зараз із-за глобальної ментальної кризи

  • @mers5493
    @mers5493 28 днів тому +2

    Дякую Вам та вашій команді за чудове відео! Дуже вдячний!!!

  • @VivoYc-qq4yo
    @VivoYc-qq4yo 27 днів тому +2

    Дякую за цікаву розповідь про повість Нечуя Левицького, Кайдашева сім'я 😅

  • @svetalavrin7763
    @svetalavrin7763 27 днів тому +1

    Подяка за роботу і за уважність до коментарів( думок людей).

  • @user-qo1sb1jv5o
    @user-qo1sb1jv5o 16 днів тому

    Дякую вам за програму, мені було дуже цікаво і несподівано, ніколи так глиб

  • @svhash2472
    @svhash2472 28 днів тому +4

    Щось трохи перемудрували, інколи банан - це просто банан

    • @dmytromykyshenko5000
      @dmytromykyshenko5000 28 днів тому

      погоджуюсь з вами, але все одно хто знає, можливо в цьому і сенс літератури та творчості взагалі

  • @user-rn7fv2tw8n
    @user-rn7fv2tw8n 3 дні тому

    Канал дуже крутий! Дякую вам за вашу роботу 👍

  • @andreberezovskiy
    @andreberezovskiy 26 днів тому +2

    Звісно топ укрліт цікаво! Тільки Олеся Бердника не забудьте!). Дякую Вам за як завжди дуже файне, цікавенне, корисне та пізнавальне відео!!!

  • @user-je1nw9ty4o
    @user-je1nw9ty4o 18 днів тому +1

    Раджу прочитати перший варіант вступу до повісті. Він багато в чому змінює прчитання цього тексту. Ми коментуємо твір, спотворений царською цензуру в принциповому моменті: протиставленні героїчного козацького минулого й ситуації ХІХ століття.

  • @the_OVAN
    @the_OVAN 28 днів тому +1

    Дякую

  • @user-ek3zd7ry2n
    @user-ek3zd7ry2n 21 день тому +1

    Цікаво. Є про що подумати. Дякую за вашу роботу.

  • @jackryan3714
    @jackryan3714 26 днів тому +2

    Дякую за цікаве відео! Цікава книжка. Мені теж сподобалась сучасна адаптація у вигляді серіалу.
    Було б цікаво дізнатись вашу думку про коман Панаса Мирного "Хіба ревуть воли як ясла повні"

  • @alexandrf9476
    @alexandrf9476 28 днів тому +1

    Дякую. Народився в іншой країні, та і навчався. Дякую, ваш проєкт дуже корисний

  • @andriyka17
    @andriyka17 28 днів тому +5

    Дивно. Як можна було не згадати що це той самий архетипічний образ протиріч між двома братами який є у Гоголя в повісті Тарас Бульба і не проговорити причини проблем кайдашевої сімʼї а саме український матріархат

    • @elenamedok9101
      @elenamedok9101 27 днів тому

      Ви маєте рацію.
      Читаю і дивуюсь такій великій кількості схвальних відгуків. Не було з собою навушників і я просто прочитала текст. Ну дуже він слабенький.

    • @user-bv2of9vn3e
      @user-bv2of9vn3e 15 днів тому

      Так наче в "Кайдашевій сім'ї" протиріч між братами майже не було, тільки між старшим і молодшим поколінням.

  • @user-it9yk6zz7f
    @user-it9yk6zz7f 25 днів тому +1

    Проте оці наші проблеми мусять виголошувати тільки наші. Жарти про охлос -- чудова самокритична річ, проте право їх виголошувати маємо тільки ми

  • @ziu__
    @ziu__ 28 днів тому +11

    Для мене цей твір зовсім про інше - про сепарацією і здорові кордони

    • @AlexWeinberg
      @AlexWeinberg 28 днів тому +2

      Значить ви ще досить інфантильна якщо дивитися на такі серйозні речі настільки примітивно. Це не про сварки та порушення кордонів, далеко не про це.

  • @nezabydkal4642
    @nezabydkal4642 26 днів тому +1

    За останні два роки відкрила для себе Нечуя-Левицького і він став одним з моїх улюблених письменників. "Хмари", "Старосвітські матушки і батюшки" - це просто шедеври. "Кайдашеву сім'ю" прочитала в школі в оригіналі, дуже сподобалося

  • @marynabyshovets1918
    @marynabyshovets1918 28 днів тому +1

    Щиро дякую! Дуже сподобалося! Замотивували перечитати ще раз. Чекатиму відео про найкращі романи. Також хотілося б дізнатися про інші романи Нечуя-Левицького.

  • @asteroid_12
    @asteroid_12 28 днів тому +3

    Захара Беркута було б дуже цікаво подивитися. Один з найкращих творів що я читав зв своє життя. А заодно можна порівняти і книгу і фільм.

  • @user-ts9sp4hw2p
    @user-ts9sp4hw2p 28 днів тому +2

    Тааак, чекаємо топ укр романів/творів!!!

  • @LarysaRoses
    @LarysaRoses 28 днів тому +1

    Чекаємо огляди української літератури 🎉🎉🎉

  • @user-kk6ur6gv7e
    @user-kk6ur6gv7e 25 днів тому +1

    Будь ласка, зніміть відео про "Перехресні стежки" Івана Франка. Дуже хороший твір. Хочу дізнатися більше.

  • @user-nq7ou8wl2m
    @user-nq7ou8wl2m 28 днів тому +3

    Дякую за аналіз української літератури. Чи плануєте Ви зробити аналіз твору Панаса Мирного "Повія"?

    • @Angel7703
      @Angel7703 23 дні тому

      Твір цей дуже люблю.Читала аж два рази.Фільм з Грученко не сподобався.

  • @user-fk4vb9iq6b
    @user-fk4vb9iq6b 26 днів тому +1

    Тисячолітній Миколай Павла Загребельного мене вразив як жодний інший твір, що я читав.

  • @aleksanderyevdokimov2640
    @aleksanderyevdokimov2640 27 днів тому +1

    Мій улюблений твір зі шкільної програми

  • @azamiliutina1012
    @azamiliutina1012 26 днів тому

    Дуже дякую за випуск!
    Чекаю на топ українських романів від Cult!
    Слава Україні!

  • @andry_october
    @andry_october 26 днів тому +1

    Давайте топ книг нашої літератури. Бажано, щоб якнайменше речей зі шкільної програми)

  • @user-vf6ne5tm6q
    @user-vf6ne5tm6q 28 днів тому +1

    Дуже чекаємо на огляд українських книжок!

  • @user-bt8tm7ss9e
    @user-bt8tm7ss9e 28 днів тому +5

    Підбірка українських книг була б цікава.

  • @user-xw4ec7qk9f
    @user-xw4ec7qk9f 28 днів тому

    Дякую за відео, як завжди цікава думка і ґрунтовне пояснення. З нетерпінням чекатиму нового відео

  • @elenagalak620
    @elenagalak620 25 днів тому

    Дуже цікаве і потрібне відео. Дійсно, тема консолідації суспільства і вміння чути один одного стоїть гостро вже багато століть. Чесно, кажучи, я коли прочитала цей твір у школі, не зрозуміла його глибокий сенс. Думала що це тільки гумористична оповідка про типових "селян". Як сильно я помилялась

  • @user-vh6gd4tg2p
    @user-vh6gd4tg2p 25 днів тому +1

    Украiнська лiтература дуже глибока i змicтовна.

  • @user-sh3tc9ue6u
    @user-sh3tc9ue6u 28 днів тому

    Обожнюю ваш канал! Завжди Надзвичайно цікаво і зʼявляються теми для подумати 😊 дякую

  • @user-wr5th3vb2m
    @user-wr5th3vb2m 28 днів тому +1

    Вподобайка ! Дякую !

  • @user-ny7nl3it2q
    @user-ny7nl3it2q 25 днів тому

    Дякую за Вашу працю! Нещодавно перечитув)

  • @andrews955
    @andrews955 28 днів тому +2

    Вдячний за Вашу роботу!
    Розберіть, будь ласка, Конотопську відьму

  • @Angry.Pumpkin
    @Angry.Pumpkin 28 днів тому +6

    Як щодо Сковороди, можливо є сенс зробити відео про нього, можливо його твори.

  • @leksandrmuzychka4473
    @leksandrmuzychka4473 28 днів тому

    Дякую за цікаве минуле і сучасність

  • @komora_tv338
    @komora_tv338 28 днів тому

    Дякую вам за відео!

  • @cherechechamarina7017
    @cherechechamarina7017 22 дні тому

    Дякую, з вами відкриваю для себе літературу по-новому!

  • @victoriasecret17
    @victoriasecret17 27 днів тому

    Дуже класне відео, дякую велике за такі цінні знання

  • @user-nx5pg1vb1d
    @user-nx5pg1vb1d 28 днів тому +3

    У вас трохи поверхневе розуміння історії. Всі наведені вами приклади насправді набагато складніші.

  • @Twerdzha
    @Twerdzha 24 дні тому

    Дякую за працю. Хотіла би відео про найкращі українські твори. Бажано, і чоловічу, і жіночу прозу.

  • @NataliiaDresviannikova
    @NataliiaDresviannikova 24 дні тому

    У вас чудовий контент. Люблю ваш канал

  • @maximkarvatskiy7319
    @maximkarvatskiy7319 28 днів тому

    Дякую за Вашу працю!

  • @stepanidakulik7510
    @stepanidakulik7510 28 днів тому

    Дякую.Сподобалось.Не задумувалася над глибиною цього твору,можливо тому ,що не перечитувала у дорослому віці.

  • @user-st4wd3qc1q
    @user-st4wd3qc1q 28 днів тому +2

    Кожен розуміє по-своєму. Все решта - маніпуляції.

  • @alessi9972
    @alessi9972 27 днів тому

    Дякую за відео, поглянула на твір з іншого боку

  • @oleksandrtsygichko2956
    @oleksandrtsygichko2956 28 днів тому

    Дякую !!!!

  • @user-nu8jn1kn7j
    @user-nu8jn1kn7j 17 днів тому

    Чекаю на підбірку української літератури)

  • @maxcampbell2850
    @maxcampbell2850 17 днів тому

    Звичайно цікаво знати, які українські твори входять у топ світових. Чекатиму. Не забувайте, що українцям завжди допомагали в утворюванні розбрату і непорозуміння.наші " щирі" партнери.