😎РОЗМАЗАЛИ податкових експертів-теоретиків! Яна Матвійчук та Юлія Глушко про податки на зарплату

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 12 чер 2024
  • Яна Матвійчук поговорила про податки на зарплату в Україні 2023 з громадською активісткою, народною ревізоркою Юлією Глушко. Матвійчук Яна та Юлія Глушко обговорили податки в Україні та податкове навантаження на бізнес.
    Податки на зарплату в Україні мають мінімальними та саме спрямовуватись на забезпечення основних функцій держави, таких як оборона, правосуддя та збереження громадського порядку.
    Податки на зарплату обмежуюють діяльність бізнесу та призводять до переходу підприємців "у тінь". Податки на зарплату в Україні 2023 є дуже високими і мають негативний вплив на економіку. Зменшення податкових ставок та спрощення податкової системи могли би стимулювати економічне зростання та пожвавити підприємницьку активність. Зниження податків на зарплату сприяло би розвитку економіки та бізнесу в Україні. Окрім цього, високі податки на зарплату є одним з факторів, чому в Україну не приходять інвестори.
    Податки на зарплату в Україні зараз складають від 41,5%: 22% ЄСВ, 18% ПДФО, 1,5% ВЗ.
    Деякі теоретики реформатори стверджують, що податки на зарплату скаладають 34%, але для підприємців, які платять реальні гроші, ця цифра ні про що не говорить.
    Представники бізнесу в Україні, коли розраховують річний бюджет свого бізнесу, то закладають 41,5% від ставки. Однак, якщо працівники підраховують лише суму, яку вони отримують "на руки", тоді треба закладати мінімум 51,56%.
    34% підраховують податкові консультанти для юридичних осіб. Це так званий коефіцієнт податкового навантаження.
    00:00 Податки на зарплату в Україні
    00:58 Юлія Глушко про податки на зарплату в Україні 2023
    03:29 Податкове навантаження на бізнес
    05:30 ЄСВ 2023
    06:22 ПДФО в Україні 2023
    06:50 Додаткове податкове навантаження на підприємців
    08:18 Навантаження на фонд оплати праці
    10:08 Податкові перевірки
    19:47 Скільки податків на зарплату платить бізнес в Україні
    11:14 Чому інвестори не йдуть в Україну
    12:42 Як податкова знищує бізнес

КОМЕНТАРІ • 59

  • @YanaMatviychukArena
    @YanaMatviychukArena  Рік тому +12

    А як ви вважаєте, чи потрібно скорочувати податки на зарплату? Пишіть у коментарях⤵

    • @rikkitavi123
      @rikkitavi123 Рік тому

      да их вообще надо отменить. у государства огромная собственность, заводы и пароходы, одной земли по сто гектар на рыло, а дивидентов за 30 лет никто не видел. маркс настолько тупо не разводил. 30 лет людей обворовывают, запустили телеутку про зарплату и налоги, что вот соберем налоги с зарплаты и заживем, каждому из бюджета по миллиону. в ссср цифры до 90 копеек с рубля в сельском хозяйстве доходили, вот столько "налогов" вы и платите, так как никаких особых перемен после 91 года не было, а если охота поболтать обсудите какие услуги предоставляет правительство за такие налоги

    • @user-hd2yj1qc5n
      @user-hd2yj1qc5n Рік тому +2

      Сукупна сума податків і різного роду поборів не повинна перевищувати більше 20% від прибутку, інакше українська економіка буде удушеною та балансуватиме на грані виживання без розвитку і реконструкції!

    • @pavlogero5162
      @pavlogero5162 Рік тому

      Звісно. Тільки, не скорочувати, а міняти систему оподаткування. Кожен має сам нести відповідальність за себе. Я плачу зарплатню, а справа працівника платити податки, страховку, пенсійні внески. Поки працівник не буде відчувати, ще це саме Його гроші витрачає місцева, державна влада, йому буде байдуже на бюджет, на видатки, на стан країни. Тільки особиста відповідальність кожного за свої дії, свої гроші, призведе до питань до влади. Куди і як витрачають МОЇ податки, мої гроші? Сьогодні 99% пересічних не знає з чого складається бюджет. Це якісь віртуальні гроші, до яких він не має відношення. А коли сам особисто порахує, скільки отримав на руки, та скільки має віддати в бюджет, тоді кожного зацікавлять витрати. Сьогодні працівник не має відношення до податків на з/п. Він рахує тільки те, що отримує на руки. А ті 60+/-% які в бюджет платить підприємець працівника не обходять. Тому і отримують не через банк, а готівкою. І не думають, що буде через 10 - 30 років, коли він, працівник піде на пенсію.

    • @rikkitavi123
      @rikkitavi123 Рік тому

      @@user-hd2yj1qc5n в розовых мечтах? налогов платится ровно столько, сколько государство предоставляет услуг

    • @zayusika
      @zayusika Рік тому +1

      @@pavlogero5162 я не бачу сенсу у вашому твердженні, що працівник щось повинен відчувати. Діяльність держави має бути такою щоб найманий працівник не замислювався про втручання держави взагалі

  • @alexanderimereli9673
    @alexanderimereli9673 Рік тому +17

    Тема "кількість чиновників" дуже актуальна. Ще додати, а які функції вони виконують? За що ми їм платимо ЗП і пільги?

  • @ievgenchesnokov1070
    @ievgenchesnokov1070 Рік тому +12

    Восени 2022 Беніни 'слуги' встановили облікову ставку НБУ на рівні 25% річних. Це зробило кредити геть недоступними для легального бізнесу. Про що можна розмовляти з Гетманцевим - "бувшим" помічником агента Кремля Сивковича? Питання риторичне. 😐

  • @user-oj4ll2bf6k
    @user-oj4ll2bf6k Рік тому +7

    Дуже цікавий та недооцінений канал. Подяка вам за роботу, важливий та актуальний контент.

  • @ievgenchesnokov1070
    @ievgenchesnokov1070 Рік тому +8

    Якщо трудящи будуть мати більше 💸, вони наймуть собі краще керівництво, а куди діватися тим "бідолахам", що тепер роблять вигляд, наче вони і є "держава"? 😐

    • @pavlogero5162
      @pavlogero5162 Рік тому +1

      Поки таких випадків не було.🤔

  • @pavlogero5162
    @pavlogero5162 Рік тому +6

    Я працював трохи в бізнесі, а більше створював виробництва. Різні. То, з моєї точки зору підприємець взагалі не має опікуватися податками працівника. Я наймаю працівника на роботу, домовляюся про з/плату на місяць, день. Я забеспечую працівника всім необхідним для роботи, інструментом, спецовкою, засобами захисту. А далі це не має бути проблемою підприємця. Якщо працівник хоче мати пенсію, він мусить про це потурбуватися. Якщо він хоче мати лікарнянний, він мусить застрахуватися самостійно. Проблема податків з з/п також проблема працівника. Тут є логіка, працівника не цікавить, де я беру гроші для створення виробництва. Працівник не несе відповідальності за результати діяльності підприємства. То, з якого дива мене мусить турбувати його майбутнє? Крім того, виплачуючи замість працівника податки, ми маємого за нього і голосувати. Бо, сьогодні 99% населення країни не знає що таке бюджет, та звідки в ньому беруться гроші. Його це не цікавить. Тільки, якщо працівники особисто, своїми руцями, віддадуть до бюджету кошти у них буде виникати питання, а на що це мої гроші витратили? Що корисного зробили для мене? для міста?/села? країни? То, з моєї точки зору треба змінювати інфантилізм/социалізм на особисту відповідальність кожного пересічного. Звісно, в суспільстві є не працездатні. Частина бюджету має йти на утримання тих, хто за себе не може піклуватися.

    • @ROZARIO-AGRO
      @ROZARIO-AGRO Рік тому

      А ви роботодавець належним чином плотите працівнику зарплату? Чи у вас є прово недоплати, кідонути, плотити за одну працю а додатково нагрузити ще двома безоплатно,робочий день збільшити з восьми годин до дванадцяти. Так ви батєнька не підприємець, ви є експлуататор. Років сто назад, люди таких підприємців на куски рвали.

    • @pavlogero5162
      @pavlogero5162 Рік тому

      @@ROZARIO-AGRO Ха-ха триччі. Тому досі і жевете в лайні, і досі заглядаєте в чужий гаманець. Не пробували в своєму подивитися? Та спитати у себе? Я б відповів розлогіше, тільки, не цікаво вести спілкування з товарищем Інкогніто.

  • @user-gb5fl4xt3u
    @user-gb5fl4xt3u Рік тому +3

    Те, про що Юлія говорила у підсумку:"Доцільність, адекватність, ефективність, збалансованість, передбачуваність, прозорість і врахування громадської думки" - принципи, що прописані чорним по білому Законом «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Нема тільки кримінальної статті законотворцям за порушення цього Закону, хіба що тату на лобі з цими принципами їм набити для пам'яті.

  • @user-ic2li8il3l
    @user-ic2li8il3l Рік тому +5

    Як би була така можливість , то я ,хуй би платив налоги !! За 42 роки , мені ,йобане государсво ,дало пенсії 3,600 тисяч гривень !! Собі суки зробили
    300-500 тисяч гривень !!!

  • @anton_chert
    @anton_chert Рік тому +4

    Потрібно залишити один єдиний податок від 5 до 10 відсотків. Я б вибрав 5. Який буде замінювати і податок на виведений капітал і податок на зп. Також, якщо він 5, то відпаде необхідність користувптися фоп, а відповідно і вести звітність. Також, із-за відсутності інших податків і простоти цього не потрібна орда чиновників, яка обслуговує ці податки. Добавлю ще, що разом з цим потрібно прибрати кзот. Наймана праця це не соціальна відповідальність. Це договір між двома суб'єктами ринку

  • @user-po5ge4sg7l
    @user-po5ge4sg7l Рік тому +3

    Слава Україні

  • @ageofmagnetizm
    @ageofmagnetizm Рік тому +3

    Всі ми кожен день платим за товари і послуги де закладені всі податки…. 💡які ще податки з зарплат 🤡

  • @user-zf4np4so9e
    @user-zf4np4so9e Рік тому +2

    Дякую за пояснення 👍

  • @korchynskyi
    @korchynskyi Рік тому +4

    Амінь!

  • @Mykola_M.T
    @Mykola_M.T Рік тому +2

    Мобілізованим військовослужбовцям роботодавець вже майже рік як не платить зарплату. Влітку минулого року набрав чинності закон, який знімає зобов'язання роботодавця платити зп мобілізованим.

  • @user11582
    @user11582 Рік тому +1

    Дівчата дякую все зрозуміло хоча не прАфесссор я
    Забули до всього кошику додати хабар при перевірці
    Бо вони приходять і кажуть шо у них плани на штрафи
    Якшо пійти законим шляхом будеш платити теж саме тільки суддям
    Тому додавайте ще 3-5 % штраф перевірка з оборутки раз на 24-36 міс

  • @lydamishenina8472
    @lydamishenina8472 Рік тому

    Дякую за тему! Ще цікаво про "діри" для адміністративних витрат

  • @user-pn5lv5md2r
    @user-pn5lv5md2r Рік тому +1

    Налог на добавленную стоимость,комуналка,официально работающие -дополнительный налог.

  • @olgapasichnuk8008
    @olgapasichnuk8008 Рік тому

    У податковій повинні бути дуже грамотні спеціалісти а ні ті що зараз сидять і роблять те що хоче влада або їх посіпакі!

  • @skibitsky
    @skibitsky Рік тому +2

    Безумовно цікаві пояснення і ваші цифри зрозумілі. Зробіть ефір втрьох із Длігачем. У вас в решті решт спільний ворог - державні ограни / Гетьманцев / Залізняк, тощо...
    Ваш батл із Длігачем, якщо в двох маєте на меті спрощення системи - не ефективний. Спільний інтерес має перемогти

    • @YanaMatviychukArena
      @YanaMatviychukArena  Рік тому

      Я за спільний ефір з Длігачем. Але не впевнена, що він погодиться. Нарцисам стало важко існувати, коли вигадали соцмережі…

  • @botanikh
    @botanikh Рік тому +1

    Ми працюємо по вересень на податки і уряд

  • @VadimRavnina
    @VadimRavnina Рік тому +2

    Цікаво послухати. Але я ФОП2 і не розумію чи це мене стосується чи тільки тих, хто ТОВ і тд

  • @tagdavids9646
    @tagdavids9646 Рік тому +3

    Цікава інформація! Буде на що посилатись.

  • @user-xv1nm5qb7h
    @user-xv1nm5qb7h Рік тому +3

    Який вихід з цього абсурду зі звітами? Як все це спростить?

    • @user-ey8zz7cj1n
      @user-ey8zz7cj1n Рік тому

      Так ціла ж галузь для цього є - IT власне і займається автоматизацією монотонних виробничих процесів.

  • @garym7777
    @garym7777 Рік тому +3

    Еще помните про обязательства принять на работу инвалидов, это провокация .
    С аудиторами и бухгалтерами нет смысла вести демагогию , они смотрят на мир не с точки созидания а с точки учета и формальностей

  • @lesyahoncharenko6206
    @lesyahoncharenko6206 Рік тому +1

    Який жах, тре змінювати законодавство ❤

  • @BohdanChekaliuk
    @BohdanChekaliuk Рік тому +2

    Багато сказано, нічого не зрозуміло. У нас 51 відсотки, а це багато чи мало? Чому це погано? У інших країнах як? Якщо зменшувати то до якого рівня? Чому саме до такого рівня? Що це дасть бізнесу, українцям та державі?

    • @YanaMatviychukArena
      @YanaMatviychukArena  Рік тому

      На мою думку, відповіді на Ваші питання на поверхні. Але, якщо вважаєете за потрібне роздувати інформацію, можемо це зробити. ✊

    • @user-ey8zz7cj1n
      @user-ey8zz7cj1n Рік тому

      ​@@YanaMatviychukArena потрібно розказувати все і детально, і якомога детальніше, оскільки Україна успадкувала радянську систему у всьому, в освіті наприклад. Я часто спілкуюся з людьми на економічні теми і хоч всі ми чуємо слово "інфляція" по сто разів, але майже ніхто не знає і не розуміє що це таке. Тобто я маю на увазі, що люди реально не знають елементарних економічних речей.

  • @user-pj8xl7dj5q
    @user-pj8xl7dj5q Рік тому +2

    🖤❤️

  • @olgapasichnuk8008
    @olgapasichnuk8008 Рік тому

    А чому пенсії ми получаем один раз в місяць ? Ане потрібно перераховувать пенсії за кожний квартал і додатково виплачувать пенсіонерам якісь надбавкі?

  • @olgapasichnuk8008
    @olgapasichnuk8008 Рік тому

    А зарплату депутатів хто регулює? У богатьо є бізнез і вони ще получают з

  • @zayusika
    @zayusika Рік тому

    Податки платить споживач на сам перед. Тобто ДОДАНУ ВАТІСТЬ взагалі створює споживач. І якщо підприємець може розраховувати на повернення ПДВ то споживачь ніяк не має ніяких відшкодувань.

    • @user-ey8zz7cj1n
      @user-ey8zz7cj1n Рік тому

      Ну і так і ні. Безперечно підприємцю простіше просто підняти ціну на товар, послугу, внаслідок чого споживач страждає. Але також підприємцю вигідно продавати свій товар дешевше, адже тоді його товар є більш конкурентоспроможний, але в той же час підприємець хоче заробляти більше. Тобто страждають всі і веде до зубожіння споживача, а якщо споживач бідний то споживає менше і страждає підприємець. Також не забуваймо що є і податкове навантаження, яке складно перенести на товар, ризики при його недотриманні і т.д.

    • @zayusika
      @zayusika Рік тому

      @@user-ey8zz7cj1n Ціна товарів та послуг коливається між коридором попиту та рентабельності - а рентабельність визначає конкуренція та фіскальний тиск. Так ось фіскальний тиск є тим фактором, який впливає безпосередньо на платоспроможність споживача. На пряму (наголошую). Тому що фіскальний тиск у сфері оплати праці знижує максимально бажання підприємця платити найманим працівникам гідну ЗП, а високі податки на товари сильно скорочують купівельну спроможність і без того підрізану низькою ЗП.

  • @user-cl6ij2hh7l
    @user-cl6ij2hh7l Рік тому

    Не вживайте в словах разом,українська ,еліта .читайте та слухайте Оксану забужко .елітна худоба може бути.

  • @user-ug8rc4rd4s
    @user-ug8rc4rd4s Рік тому +3

    А В РЕЗУЛЬТАТЕ ИТОГ ОДИН: - Опять пустые разговоры и разводы... С концами не свести концы...Нас учат честной жизни воры....И - благородству - подлецы.
    ВСЕХ В ОТСТАВКУ РАЗ И НАВСЕГДА,АБСОЛЮТНО ВСЕ ПОЛ.СИЛЫ....!!!!!!
    Работу и плоды вашей деятельности мы наблюдаем за окном....

  • @rikkitavi123
    @rikkitavi123 Рік тому

    не вижу смысла в таких подсчетах, вы не учили госрегулирование цен, манипуляции с валютным курсом, таможенные сборы и коррупционный налог. и вообще не понятно, что вы прицепились к этой зарплате

    • @YanaMatviychukArena
      @YanaMatviychukArena  Рік тому

      Госрегулювання цін? Що Ви маєете на увазі? Як можна вчити несінетниці?

  • @user-oz5qs8bp1n
    @user-oz5qs8bp1n Рік тому

    Нудота