Підключення вилки 32А. Подовжувач для генератора.

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 15 гру 2023
  • Інженер-електрик. Розробляю проєкти електрики, електрощитів. Власноруч збираю електрощити на об'єктах. Можлива відправка зібраного електрощита поштою. Виїжджаю на аварійні виклики.
    *
    / lviv.electrics
    / lviv.electrics
    *
    Підключаємо генератори, зарядні станції (EcoFlow, Bluetti, Allpowers), акумулятори, інвертори.
    *
    Для пропозицій співпраці пишіть на пошту lvivelectrics@gmail.com
    *
    #LvivElectrics #електрика #електрик #Львів
  • Наука та технологія

КОМЕНТАРІ • 33

  • @user-wg2ge5ip7l
    @user-wg2ge5ip7l 3 місяці тому

    В одному відео отримав всі відповіді на мої сумніви . Велике дякую!!!!!

    • @lviv_electrics
      @lviv_electrics  3 місяці тому

      Дякую! А сумнівались у чому?

  • @TechnoMasterKyiv
    @TechnoMasterKyiv 6 місяців тому +5

    Вподобайка

  • @user-pv4qn3ws5s
    @user-pv4qn3ws5s 4 місяці тому +1

    👍

  • @Drillmechanic
    @Drillmechanic 4 місяці тому

    З такими стріперами Jokari (Art. 30400, 30900) виробником передбачено використовувати обмежувач глибини прорізу оболонки кабелю типу Jokari Lokator Box (Art. 30910), але для плоского кабелю все одно будуть недорізи з однієї сторони або прорізи з іншої, якщо використовувати стріпер Jokari Allrounder для плоского кабелю навіть з обмежувачем.

    • @lviv_electrics
      @lviv_electrics  4 місяці тому +1

      Дякую за коментар. Маю обидва. Обмежувач хотів придбати, але в моїх роботах побачив, що він не дуже потрібний. Jokari Allrounder взагалі - the best! Він унікальний, порізів внутрішніх проводів майже ніколи не буває з різними кабелями. Звісно, я перед основними роботами перевіряю на пробних обрізках, яким стріпером краще знімати ізоляцію і чи можливі порізи)

  • @user-vc1hy3hl9v
    @user-vc1hy3hl9v 4 місяці тому +1

    Доброго ранку. Підкажіть, будь ласка, а хіба можна скручувати жили дроту при опресовуванні? Їх не передавить одна об одну?

    • @lviv_electrics
      @lviv_electrics  4 місяці тому

      Доброго дня. Перше- скручувати чи підкрутити - це різні речі. А друге, якщо зняти ізоляцію з гнучких дротів, буде видно що вони вже скручені по всій довжині. В деяких виробників сильно, в деяких менше. А у перетинів 16 + буває взагалі 7 окремих явно сильно скручених пучків(з багатьох тонких дротиків), що утворюють основну жилу. Це пов'язано з технологією виробництва+провід по всій довжині сплетений, міцніший. Звісно, що спеціально розкручувати і випрямляти такий провід буде неправильно, і його навіть не вдасться після цього вставити в наконечник. Тому, я спеціально- не скручую, але можу легко поправити, щоб не розпушувався. Враховуючи, що виробники деякі дроти виготовляють вже сильно скрученими, думаю, що нічого там не передавить.

    • @user-vc1hy3hl9v
      @user-vc1hy3hl9v 4 місяці тому +1

      Дякую за розгорнуту відповідь

  • @user-zo2pj7wx3d
    @user-zo2pj7wx3d 4 місяці тому +1

    Розкажіть будь ласка при можливості та бажанні , про підбір кабля для трьох фазних двигунів , різної потужності , дякую.

    • @lviv_electrics
      @lviv_electrics  4 місяці тому

      Який діапазон потужностей, яке обладнання? Ви з цим стикаєтесь по роботі чи просто цікавитесь?

    • @user-zo2pj7wx3d
      @user-zo2pj7wx3d 4 місяці тому

      Розумію що в майбутньому буду стикатися , ну скажімо так від 1 до 50 квт , трьох фазна напруга , цікавить кабель , скажімо так відкритої прокладки , і в штукатурці , і при можливості про захисні пристрої для цих електродвигунів . На мою думку , це буде цікаво для багатьох електриків-початківців.

    • @user-zo2pj7wx3d
      @user-zo2pj7wx3d 4 місяці тому

      @@lviv_electrics скажу так , що на йотубі я не міг цієї інформації найти , мабуть не правильно шукав.

  • @user-ff4yl9ty1q
    @user-ff4yl9ty1q 6 місяців тому +2

    Я защещаю контакти зубами так бестріше

  • @odessa2953
    @odessa2953 25 днів тому

    Сделал себе розетку на улице под зарядку автомобиля , зарядка имеет обычную вилку schuko , ток заряда постоянно 12 ампер в течении всей ночи , хочу дополнительно обезопасить и установить розетку с втулками внутри вместо пружинок , однако на просторах интернета нашел только одно видео про такие розетки , не знаете где можно такие приобрести ? Возможно они имеют другое незвание ?

    • @lviv_electrics
      @lviv_electrics  25 днів тому

      На 12 ампер залиште звичайну, і не треба переживати. Головне щоб було нормально підключено - і вилка, і розетка(надійні контакти). Кабель, провід 1,5мм2 або більше - норм. А про яку Ви розетку, я не зовсім зрозумів?

    • @odessa2953
      @odessa2953 25 днів тому +1

      @@lviv_electrics сразу извиняюсь , контент русни - ua-cam.com/video/umHLCGMoySU/v-deo.htmlsi=VRhOm-xqE74gzMYS
      Вот такую розетку имею ввиду …

    • @lviv_electrics
      @lviv_electrics  24 дні тому +1

      Я зрозумів. Може вони і чимось краще, але в продажі не зустрічав. Поставте просто якісну звичайну + норм монтаж. Там нічого не буде грітись і розходитись.

    • @odessa2953
      @odessa2953 24 дні тому +1

      @@lviv_electrics спасибо большое за информацию и уделенное время :)

  • @varicod
    @varicod 6 місяців тому

    Помилка . Дріт прокладвється не стаціонарно . Тому не можна використовувати таблицю ПУЕ .Перетин дроту треба обирати згідно технічного паспорту дроту , причому потрібен дріт ПВС нг LS. Коли по дроту йде його робочий струм його робоча температура має бути не більше за + 40 градусів Цельсія , а це перетин дроту 6 мм 2. Потужність навантаження дроту не більше 4.6 - 5 кіловат .

    • @lviv_electrics
      @lviv_electrics  6 місяців тому +2

      Доброго дня! Дякую за коментар. Не погоджуюсь щодо стаціонарного прокладання. Якщо уважно прочитати цей розділ ПУЕ і вникнути в поняття - там написано: таблиця для проводів і шнурів. Якщо проводи ще можуть бути прокладені і стаціонарно і нестаціонарно, то ШНУРИ - це однозначно для нестаціонарного підключення окремих електроприймачів і установок. Тобто таблиця актуальна і для нестаціонарного підключення. А перевірити з паспортними даними є зміст-це так. Та виробники зазвичай в паспортних пишуть або таке саме, як в ПУЕ або ще й більше. Щодо нг LS можете посилання чи пункт? Про перетин- а чому Ви думаєте що 4мм2 буде грітись на 7кВт? Це для цього перетину номінальне навантаження. От якщо на виробництві де навколишнє середовище з підвищенними температурами(30-50 С), тоді вже враховуємо таблицю ПУЕ 1.3.10.Коригувальні коефіцієнти на струми кабелів і проводів залежно від температури землі і повітря. Подовжувач буде працювати при температурі від нижче -5 до +25, тому без коефіцієнти від 1,29 до 1. Тобто в холодний час подовжувач може пропускати навіть значно більший струм (1,29*32). Але треба враховувати найгірший режим і ту частину яка в приміщенні, тому К=1.

    • @varicod
      @varicod 6 місяців тому

      @@lviv_electrics це добре . Але .. , от наприклад ШВВП , це шнур і він як раз менш придатний для не стаціонарного монтажу ніж також маючий 5 клас гнучкості кабель , згідно з нормативами .ШВВП призначений якраз для стаціонарного прокладання в пластикових кабельних каналах , як и плоский кабель . Канал прямокутної форми і шнур плаский . А от у технічному паспорті ПВС вказано , що строк служби ПВС при стаціонарному прокладанні дорівнює 10 років , при не стаціонарному 6 років . ПВС це з'єднувальний захищений дріт с заповненням . Його захисна оболонка зроблена з вініпласту марки О ( оболонка ) яка призначена в першу чергу для механічного захисту дроту . При + 70 градусах Цельсія вона починає плавитись , а от розм'якати ще при меншій температурі , при цьому вона втрачає свої ізоляційні властивості , тому і призначають діапазон робочих температур від ( - 25 ) до ( + 40 ) градусів Цельсія . Так , ПВС при стаціонарному прокладанні дуже короткочасно витримує температуру + 70 градусів Цельсія , але його робоча температура не більше за + 30 градусів Цельсія . Так , так при температурі в приміщенні десь + 30 градусів Цельсія дріт навантажувати струмом не можна , хіба що трохи , ампер 10 не більше і то тимчасово . А взагалі дріт може нагріватись не більше , ніж на 20 градусів Цельсія при температурі оточуючого середовища + 20 градусів Цельсія і струм не більше 30 ампер

    • @lviv_electrics
      @lviv_electrics  6 місяців тому

      Перші 2/3 Вашого повідомлення мені зрозумілі.А про температури написали заплутано. Я так зрозумів, що при температурі вище 30 С, Ви не рекомендуєте сильно навантажувати ПВС. На чому це базується? документи, формули чи мали реальний досвід з вимірюванням струму/температури? При 7кВт 4мм2 двожильний буде грітись максимум на 5-10 градусів вище навколишнього середовища. Режим перевантаження від генератора неможливий, бо дуже швидко спрацює захист самого генератора. Для ПВС 3х4 "Галкат" в інтернеті можна знайти - Тривало допустима температура нагріву жил - 70 град. На рахунок температури експлуатації всюди вказані різні значення - десь до +40 десь до +50. Можна зробити запит до виробника. Але температура експлуатації і жил це різні речі.

    • @varicod
      @varicod 6 місяців тому

      @@lviv_electrics , все дуже просто . Якщо звернутись до нормативної бази кабелів ще радянських часів ( а закони фізики математики та теплотехніки не змінились ) , то найбільш схожий за будовою на ПВС є електроустановочні гнучкі , як і ПВС 5 класу гнучкості , кабелі . Вони відрізняються лише матеріалом зовнішньої захисної оболонки з вініпласту марки ІО , тобто ізоляційна оболонка Так от в технічних таблицях цих кабелів знаходимо , що тривалий струм , наприклад кабелю з перерізом 2.5 мм 2 в однофазній системі дорівнює 28 ампер , при при протіканні по кабелю цього струму і температурі оточуючого середовища + 20 градусів Цельсія кабель нагрівається до + 70 градусів Цельсія , а при температурі оточуючого середовища + 30 градусів Цельсія кабель струмом 10 ампер нагрівається до + 40 градусів Цельсія І це найбільш точні дані бо вказані самим кабельним заводом . Тому є всі підстави вважати , що ПВС гріється струмом приблизно так само . При температурі оточуючого середовища + 20 градусів Цельсія ПВС буде нагрітий струмом 20 ампер до температури + 40 градусів Цельсія , якщо дріт має переріз 2.5 мм 2 . І тут є одна цікавинка , ну добре, для ПВС з перерізом 2.5 мм 2 робочий струм максимум 20 ампер . А от для електро установочного мідного кабелю з перерізом 2.5 мм 2 в однофазній системі тривалий струм становить 21 ампер при прихованому монтажу кабеля . Тобто таким чином електропровідність лінії однакова на всій її протяжності . ПВС виконує свої обов'язки з'єднувального кабеля

    • @lviv_electrics
      @lviv_electrics  6 місяців тому

      @varicod О це вже цікавіше. Принаймі зрозуміла Ваша логіка. На днях буду мати час спробую знайти радянські нормативні бази. Не думаю, що сильно будуть відрізнятись від сучасних. А от ця цитата мене вже насторожує - "при при протіканні по кабелю цього струму і температурі оточуючого середовища + 20 градусів Цельсія кабель нагрівається до + 70 градусів Цельсія , а при температурі оточуючого середовища + 30 градусів Цельсія кабель струмом 10 ампер нагрівається до + 40 градусів Цельсія" . Тому що це не відповідає дійсності. Можливо, не зовсім вірна Ваша трактовка. Я іноді перевіряю кабелі і проводи під навантаженням, в тому числі близьким до допустимого, та в режимі перенавантаження. Використовую точний тепловізор. При допустимому струмі (по ПУЕ чи паспортам) жили нагріваються не значно (на 5-10-15 град). Але ніяк не на 30-50 град. Може якось продемонструю такі перевірки. Але то таке. Якщо вже розбиратись - то є норми проєктування, і вибір кабелів і проводів виконується на підставі діючих правил та інших документів. Тобто проєктант підбирає кабель по певним формулам і документам, в яких враховані результати експериментів і випробовувань. Більшість значень в таблицях вказані з запасом! Тому, що є людський фактор, занижене січення, брак та інше. У відео я вказав спрощений підбір по основним параметрам. Добре, що є критика і інші думки. Я, напевно, підготую більш детальний підбір кабелів(але то не скоро). Цікаво, якими формулами чи документами Ви керуєтесь? І який подовжувач порекомендуєте для генератора 3,3кВт макс (3,0кВт номінал), довжина 30м. Для 5,5кВт макс (5,0 ном.) довжина 10м.