Я зараз на війні, дуже багато особистих переживань і за побратимів і за майбутнє України. Коли є хвилина слухаю ваші ефіри, це надихає і запускає мислення. З приводу мови я на 100% впевнений що якби ми перемогли корупцію і закон запрацював ніхто цього питання не піднімав, на фронті спілкування і українською і російською і суржиком, головне цілі і не втрата людяності. Дякую Вам за просвітницьку працю і за те що ви є в Україні.(хто як не ви навчить нас і наших дітей мислити а не жити емоціями)
Дякую вам. Я вражений що на фронті є люди які слухають Баумейстра. Після початку війни, випадково познайомився з декількома командирами ніжної ланки. Після недовгого спілкування і оцінки інтелектуальних здібностей, відразу пропало бажання йти добровольцем. Став на облік.
Я проста жінка, і мене просто як там кажуть...протригеріло ваше "я зараз на війні". Це такий сюр...цей канал і ваші слова. Так не має бути, але є. Низький уклін вам. І...просто виживіть в цьому пеклі.
Пане Андрію, дуже дякую за україномовний контент такого ґатунку. Сьогодні дуже важливо обговорювати такі складні питання з українським суспільством. Сил Вам та наснаги!
Просто щасливий, що ми маємо такого чудового інтелектуала в Україні. Безумовно, Приклад для наслідування. Мрію якось побачитися з Вами, Андрію Олеговичу, особисто. Може в університеті, коли вступлю, нарешті вас зустріну. Дуже вдячний вам за Вашу працю!
"дуже багато мислячих людей в Україні", мабуть, дуже велике припущення... бо в іншому разі не допустили би нападу на дійсно мислячу людину - шановного Баумейстера Андрія. Мислення занепадає. Сумно від того, що йому потрібно виправдовувати свою позицію перед нікчемними псевдопатріотами.
Бути українським філософом, для мене, значить бути одному. Це важко. Андрій Олегович, ви та сама людина, яка має мужність користуватись своїм розумом. Без його летаргічного сну. Дякую вам за це. Бережіть себе, бо саме такі особистості потрібні Україні та людству , вцілому.
Прослухала до самого кінця і переслухала. Поділяю Ваш погляд повністю. Я історик-архівіст і добре знаю, що ваші слова мають документальні підтвердження. Ні вишиванка , ні навіть мова не є підтвердженням патріотизму. Інтелектуальна особа як Ви не боїться називати речі своїми назвами. Дякую за Вашу мужність сказати правду. Тільки так ми зможемо справді зрозуміти хто ми є і як нам жити далі.
Андрій Олегович, дякую за гарне і приємне відео. Відчувається ваш біль. Таке враження, що вас не пустили в казино. Але, можливо, вам потрбе своє, зі своїм блек-джеком і чимось там ще. З мого власного досвіду і того, що я намагаюся давати своїм дітям, вивчення історії, філософії, математики, фізики чи будь чого іншого не потребує російської мови. Про толстоєвських можна було б взагалі не згадувати, якщо б ними не тикали весь час в пику як ознакою якоїсь неабиякої культури, при цьому не будучи спроможними навіть переказати твір. Це просто узагальнена зворотня реакція. Просто дратують люди, які розповідать про безальтенативність пушкіна і російської мови. А нам на неї просто наплювати і через це виникає роздрадування, коли нам намагаються продати це фуфло. Для когось персонально це може мати цінність. Але в загальному люди не зобов'язані це споживати. Шкода, що ваші найцінніша роботи не оцінені в Україні. З іншої сторони, якісь неоднозначні 30-секундні висловлювання в наш час мають більший вплив, ніж систематична робота робота роками. І як би це не було сумно, така проблема не тільки в вас. Бачу багато прикладів, коли язикаті ляпалки обливають помиями роботу людей в різних галузях. І якщо не мати сили завадити їм заважати і продовжувати свою роботу, то можна просто опинитися в вигрібній ямі.
Про "толстоєвських" - однозначно згоден. Мені досі з цього щось досі подобається - і я досі собі сам читаю, з інтернету немає проблеми скачати. Але, тільки зараз усвідомлюю який вплив спричиняє експансивний характер московської культури. Очевидно, що якби не було б такої проблеми з московським шовінізмом, то і творчість вищеперелічених не була б таким подразником
Тема надзвичайно актуальна! Продовжуйте будь ласка. Люди повинні чути крім " лінії партії" ще й думки інтелектуалів. Дай Бог вам здоров'я,а нашому народові здорового глузду 🙏🙏🙏
Андрій Олегович, дякую за підняття надзвичайно важливих тем у ваших відео. Особливо цікаве спостереження за "токсичністю" дискусії у сучасному українському інтернет-середовищі, що до того ж претендує на інтелектуальність
Вчора слухав Ваше відео і не міг зрозуміти що мене так збентежило. Ви сказали, що у совєцькому союзі велася інтелектуальна робота, звісно це правда, але тільки наполовину, бо всі роботи були тільки згідно лінії партії та цензуровані, відкритої наукової полеміки та критики не було. То чи можна вважати ідеологічно схвалені рафіновані роботи справжнім проявом філософії, науки, тощо? Складне мислення, звучить гарно. Однак, в рамках складного мислення хіба не можна допустити таку тезу: на шляху до здійснення своєї мети совєцький союз боровся не тільки з класами, але й з проявами національної свідомости, як перешкодами до панування комунізму у всьому світі і створенні «мірового пролєтаріата»?
@@aleksandrlukashevich4793 Ми це читали . Але ці філософи були все ж обласкані партією , жили в відносно нормальних умовах , мали право виражати свої думки російською (своєю рідною мовою!) Українське розстріляне Відродження не мало шансу !)) Їх усіх розстріляли , просто фізично знищили !)) Різницю розумієте ?))
Мені дуже імпонує Ваша думка, я слухаю Вас і наче долучаюсь до чогось більш масштабного, аніж здатна осягнути самостійно, дяка Вам за те, що спонукаєте ширше сприймати цей багатогранний світ.
Спасибо вам, Андрей Олегович. Ви все дуже добре розклади по поличкам. Мы все это чувствуем. І ті хто як ви зробили багато для України. И такие как я просто рабочие люди, иногда высказывающие свои мысли в инфо пространстве. Та все ж вірю що розум переможе емоції, не втрачаючи людяності.
Відео - чудова ілюстрація протистояння ідеологічних чи суб'єктивних поглядів, коли людина певної професії (особливо серед гуманітарного спрямування) шукає підтвердження своїм ідеологічним/суб'єктивним поглядам (на противагу своїм ідеологічним супротивникам) і пропагує або "захищає" їх, не як свої особисті ідеологічні/суб'єктивні погляди, а як майже об'єктивні істини, докази/аргументи яким він находить серед своєї професійною діяльності. Наприклад, філософ який підтримує ту чи ту ідеологію/ідеологему (тому що це не завжди цілісна ідеологія) - буде шукати підтвердження в філософії для "істинності" або "об'єктивності" своїх суб'єктивних поглядів і висувати претензійність на їх об'єктивність. Ззовні - це можна помітити, але у своєму власному мисленні чи спілкуванні - це майже неможливо відслідковувати. Ваш же приклад Сапольскі та інших фізікалістів - прояв саме змішування суб'єктивних вподобань чи ідеологем з професійною діяльністю нейрофізіології/біології (навіть якщо вони породжені суб'єктивною інтепретацією своїх досліджень). Насправді, ще є немало слабких місць у вашій промові (але це вже результат описаного вище феномена, а не вашої некомпетентності). Наприклад, чому заборони і виключення - це хвороби, а не неминучий процес культурного розвитку, наприклад, виключення традиції людського жертвоприношення з розвинутих культур або заборона інцестів у перших культурних людських спільнотах, а зараз - пропаганди націонал-соціалізму і комунізму (в Україні). Хто визначає і за якими критеріями визначає, що таке "конструктивна стратегія розвитку", а що умовно деструктивна "тусовка".. Хотілось би подискутувати з вами, але думаю мої аргументи і пристосування ваших же критеріїв критики Сапольскі до вас - будуть вами сприйняті як "писанина" чергового прола. Проте, дякую за перше україномовне відео в новій обстановці)
Дякую за щиру самовіддану інтелектуальну працю. Важко сказати, сукупність чого робить філософа приналежним до нації, дає право сказати "італійський" чи "український". Можливо до фактору мови й місця формування варто додати погляди, ставлення, що виражене у працях чи висловлюваннях. І то без гарантії. Важливо як людина сама себе визначає. Дуже сподобалася теза, що ми ніби кожен раз все з нуля починаємо. Це справді так, кілька разів наша культурна історія обривалася з подальшою амнезією на рівні нації. Але зараз є шанс і бажання пригадати все... Для цього й потрібна таких публічних інтелектуалів як ви. Ще раз дякую
Дякую за терпіння в поясненні цих важливих речей і прикладів складного мислення. Мислити складно дуже складно і тому потрібні постійні приклади та нагадування
Дякую за те що говорите фактами і спростовуєте хибні уявлення в суспільстві про життя у 20 столітті. Саме так ми зможемо міцно стояти опираючись на реальні факти, а не на спрощення та узагальнення.
Пане Андрію, стосовно радянського союзу і відсутності як такої заборони використовувати українську мову українськими інтелектуалами. Є книжка «Українська мова у ХХ сторіччі: історія лінгвоциду», де приводяться приклади мовної політики радянського союзу на теренах України, починаючи з 30х років. Роблячи висновок після прочитання, основна проблема цієї політики, як на мене, навіть не в притисненні мови, а в її насильницькій модифікації, русифікації, проведенні мовно-культурної асиміляції, тобто позбавленні її самобутніх рис, що набагато гірше, ніж просто заборона. Ні поляки, ні румуни, ні чехи не вдавалися до такого, просто забороняючи вживання мови, обмежуючись заходами зовнішнього тиску. Тоді як конфлікт між українською та російською мовами було перенесено в іншу, позамовну площину, в середину мови. Тобто, навіть якщо в 70х роках якісь інтелектуали не боялися висловлюватись українською, виходили наукові роботи українською і так далі, це була вже не та більш автентична українська, яка була до 30х років, а примусово русифікована, від якої національного колориту залишилось набагато менше, а значить і загрози вона такої вже не становила. Навіщо забороняти мову, великий відсоток синтаксису, граматики та правопису якої тепер російська? Тому коли ви кажете про підтримку радянським керівництвом всього українського, створеного за часи союзу, виникає бажання поставити слово «підтримка» в лапки. Я з великим задоволенням слухаю більшість ваших відео і дуже вдячний вам за можливість вчитися. І я розумію ваше бажання викликати питання, роздуми. Але якщо наполягати на складності мислення, деякі тези потребують більшої аргументації та критики. Приєднуюсь до деяких коментарів стосовно ідеї організації дискусій з тими, кого ви не вважаєте за українських інтелектуалів. Краще один раз це показати, ніж 10 раз про це сказати.
Дякую вам,що ви є🙏 Дякую за розважливі роз'яснення. Цього дуже бракує в наш час,коли все загострється. Активісти роблять свою справу,а більшість просто часто невігласи чи недостатньоосвічені люди ,які пливуть за течією , піддаючись на примітивні лозунги ,маніпуляції(( Просвітництва дуже бракує,як і об'єктивного погляду на минуле ,попри тотальне заперечення і озлобленість.
Пане Андрію, Ви Українець з великої букви. Була приємно здивована, коли натрапила на Ваш канал. У питаннях мови розумію та приймаю Вашу позицію, хоча в глибині душі хотілося б, щоб Ви перейшли на українську мову. Стосовно того як визначати до якої національності/країни відноситься філософ я завжди вважала, що це просто: ким себе вважав сам науковець, тим ми і повинні його приймати. Зазвичай такі люди залишають по собі автобіографії, мемуари, епістолярії, де про це напряму чи опосередковано вказують.
Пане Андрію Олеговичу Дякую! Я чекав саме цього Мені трішки полегшало на душі. Хочеться дискусії, прямої. Свій розлогий коментар напишу згодом, слухав і відмічав свої думки.
@@astorrr657 , в коментар пана внесено зміни) В початковому варіанті було звернення - "Пане Олеже"))) Я цьому панові вдячна, що він звернув увагу на моє маленьке зауваження і виправив свою помилку)
Дякую за відео. Це логічне і очікуване мною продовження останніх подій у публічному філософському житті України. Щоб там не казали, але послідовні дії «провокатора графомана» визивають такі хвилі і дуже добре, що є публічна дискусія з цього приводу. Висловлюю вам підтримку і не приймати близько до серця напади кружка «Заборона».
Андрію Олеговичу, дякую за вашу працю. Сучасний український інтелектуал, на мою думку, - той, хто дискутує з повагою, а не з приниженням і ненавистю; намагається не розділяти українців, а об'єднувати; продумувати і пропонувати як інтегрувати українську різноманітність у одне ціле без примусу і заборон; має сміливість аргументовано відстоювати свою точку зору, навіть, якщо вона не "в тренді" та прагне вирішувати проблеми сьогодення, не створюючи проблем на майбутнє. Щодо трагедій по прикладу сьогоднішньої у Львові, то від інтелектуалів хотілося б почути гострий і аргументований дискурс із різними точками зору і варіантами вирішення проблеми безпеки цивільного населення, зокрема дітей, які знаходяться не на лінії фронту, під час російсько-української війни (проблематика житлових кварталів біля об'єктів критичної інфраструктури, примусова/добровільна евакуація, можливість/неможливість переговорів щодо недопущення обстрілів житлових об'єктів/населених пунктів, зокрема за зразком зернової угоди, за участю міжнародних посередників, у тому числі міжнародних організацій і світових лідерів etc).
Терпіння Вам, Андрію Олеговичу. Ситуація обурює, але Ваша здатність раз у раз доносити свою позицію спокійно і аргументовано просто вражає. Бережіть себе. Впевнена, що те що Ви говорите і робите дуже важливо для багатьох людей ❤
Борітеся-поборите ,культура віміни - це відміна культури . Якщо ми вважаємо себе європейською частиною , то маємо пам‘ятати , що ще в Афінах , з так званою персидською партію дискусії не припинялися, і дискусія була одна з головних частин грецького -елінського фундаменту . Ми повинні говорити на складні теми, повинні продовжувати дебатувати , щоб не ідіотизуватися . Такі бесіди важливі, такі бесіди правильні, пане Андріє щира вам вдячність
Щоб йому ( пану Баумейстеру) сказали поляки , якби він так презирливо і чванливо відносився до польської культури і мови , якби він був поляком , наприклад ?)) На жаль , почуття меншовартості , привите нам рашистами і комуняками , не зникає навіть у освічених українцях , які претендують бути інтелектуальної елітою нації . Це відповідь на питання чому Стус буде жити в серцях українців як видатна людина , а пан Баумейстер-- ні . Хоча просвітницькі і чисто інформативні заслуги ніхто в Андрія Олеговича не забирає . Але не кожному дано бути Поетом , Філософом , Героєм -- це право треба вистраждати !)) Ви , пане Баумейстере , також маніпулюєте і недобалакуєте , " всю правду не знаєте " , як люблять висловлюватись росіяни . Наприклад , Вам відомо , що Марина Цвєтаєва , яка в дитинстві багато часу провела в Німеччині і дуже любила високу німецьку культуру , але знайшла в собі мужність сказати про Німеччину : " ты сказками туманила , а танками пошла !" . Ви не знаходити в собі мужності сказати , чому так легко нас українців убивають росіяни зараз ?)) Випадковість ?)? " Ведикая русская культура , загадочность русской души ?" . Російські інтелектуали в більшості своїй відносились і відносяться до своїх українських колег , як до людей , які неспроможні в принципі чогось досягти , якщо вони стоять на українському фундаменті !)) Це в кращому випадку . А гіршому , як до блазнів , що переспівують про велич російської культури , навіть якщо їм ці самі росіяни плюють в очі
Шановний пане Андрій! Ви завжди тримаєте зрілу філософську позицію! Слава Богу, що є такі люди в Україні! Але ж для психологічних підлітків та дітей вона не завжди доступна. Їм потрібно те, що сьогодні болить. А болить у них все про Росію. Тому не сприймають і не в силах вмістити синтетичний погляд. Немає реактивів, щоб нейтралізувати елементи російського егрегору, реагують на будь-які «чужі» вібрації. Тому заповіт «Господом твоїм», мабуть, єдиний сьогодні для зрілих людей, які мають стати зрозумілими для більшості. Думається, що після війни все зміниться, не буде так боліти і вирівняється ставлення до всього неукраїнського. Дякуємо, що Ви є!
Дякую, пане Андрію! Вас цікаво слухати що українською, що російською. Ваші відео - справжня розрада й інтелектуальний бенкет. Легше дихається, коли є такі люди.
Андріє Олеговиче, тут справа в тому, що ви цю дискусію розпочинаєте тому що в нашому суспільстві існують емоційні психологічні передумови до того, щоб притримуватися іншої думки і використовувати означення "український інтелектуал/філософ/письменник/режисер..." тільки в такому форматі, який би стосувався лише тих, чиї політичні погляди викликають симпатію в сучасних ресентементованих етнічних націоналістів. Вони просто намагаються відмовити в українській ідентичності тим хто не підпадає під їх особисті уявлення. Але проблема в тому, що лише раціональною аргументацією це не побороти, хоча вона теж потрібна, тому що люди які пропагують такий підхід з самого початку керуються не аргументами, а ірраціональним початком. І задача тут стоїть змінити цей ірраціональний початок. Потрібно дослідити звідки ірраціональні початки беруться і чому в світі багато освічених людей, але всі вони дотримуються різних ідеологій.
Андрій Олегович, ви дискутуєте, на мій погляд, дуже професійно і чемно, з повагою до співбесідника, чітко відстоюючи і обгрунтовуючи свою позицію. Я вас почула вперше під час барановірусно-трампової епопеї. Дякую за вашу працю. На той час для мене не було різниці якою мовою ведеться розповідь. Після початку повномасштабної війни я стала болісно чутливою до того, що еліта України наполегливо розмовляє мовою країни-агресора. Я не засуджую, але за рідну українську мову болить. Згадую дитинство. В сім'ї у мене розмовляли українською, але на вулиці і в школі, якщо ти говориш українською, тебе оточуючі зневажають, як нижчого за розвитком. Тепер вже знаю, що українська в Україні , крім заходу, була мовою сільського населення. Все ж зараз під час страшної війни неприємно чути мову агресора в устах людей, яких ціниш, поважаєш і вдячний їм за просвітництво. Нажаль на вашому україномовному ютубі більш складний лекційно-викладацький матеріал вашого предмета. А цікавий розбір сучасних ситуацій з філософсько-історичним баченням на російськомовному.
Дуже вам дякую за вашу силу та мужність казати те що є. Багато хто з нас відчуває, що ці маніпулятори та хейтери тягнуть в наше життя якийсь затхлий радянський комсомол, як 100 років тому. Ці «патріоти» своїми лозунгами нічім не відрізняються від робоче-крестьянскіх комунарів на початку 20-ого століття, лозунги такі ж топорні як і тоді, тільки вони вишиванкою прикрилися. Ми боремося за свободу мислення, свободу життя, і в цей же час ці корисні ідіоти нас відміняють, забороняють, отупляють, хейтять.
Так вони і є нащадки і внуки тих , руками кого нам нав'язували радянщину , голодомор , знищення всього українського . Таке було завдання партії . А яке завдання партії ( тієї що при владі зараз) сьогодні ?))
Люди не бажають мислити складно. Мені здається так завжди було. Але чудово що в нас ще є справжні інтелектуали як Ви. Завжди слухаю Вас з задоволенням, і мені байдуже якою мовою. Не звертайте уваги на потуги недолугих критиків Вас очорнити, бо чорний PR, це теж PR. І він працює на Вас 😂
Спасибо за вашу честную позицию и стойкость. Очень трудно публично выражать свои принципы во времена оголтелого хайпа агрессивной тусовки. Я очень надеюсь, что вы продолжите свою просветительскую работу в Украине. С глубоким уважением Елена Будде.
Дякую за ролик та вашу творчість, пане Андрій, вам можна знімати більше відео про українських письменників та мислителів, а не тільки про Пушкіна та Достоєвського і можна й на російськомовних каналах. Просвітлючи й росіян які вас дивляться. Я вважаю що багато ваших підписників на вашому основному каналі латентні (або не дуже) російські імперці,судячи з їх коментарів та риторики. Тому їх можна й просвітлювати і в українстві. Може бути й так, і ви будете здивовані, що у вас з'являться хейтери вже нового, іншого "ордену", росіян-імперців, паралельно з тим "орденом" що вже є, але цей орден поки не проявився, бо вже занадто солодко йому коли він слухає від українського філософа про творчіть Достоєвського, паралельно смакуючи свою велич і хизуючись тим, що вони такі круті, а в українців, нібито нічого немає. Я достатньо таких начитався. Все б нічо, але їх самодовольство виростає до високого рівня часом, і в цьому вони проявляють свою шовіністичну імперську сутність.
Є такий моменти, що росія використовує своє літературне надбання як інструмент відбілювання репутації. Мовляв "не дивіться на те, що ми тут бомбимо міста, краще ось гляньте скільки в нас видатних письменників і інтелектуалів". Тому коли хтось звертає особливу увагу на російську літературу, то, мабуть, інтуїтивно, українці сприймають це як підігрування цьому інструменту
І як Ви знаходите сили йти проти вітру? У мене руки опускаються, лежать недописані роботи, бо я розумію, як їх зустрінуть противники складного мислення. Або позитивізм (історик), або щоб суддям-узурпаторам догодити. А війна зробила спротив іще проблемнішим і психологічно важчим. Дякую за Вашу мужність!
Дорогой Андрей О легович, ваших благодарных почитателей многократно больше, чем ваших , недоброжелат елей, они же завистники. Иисуса тоже не все любили. Сотни тысяч людей благодарны и обожают вас.
@@milanvvg Я іноді провалююсь в люту ненависть до росіян, але на своїх нападати, через те,що вони мають іншу думку - це просто тупість, недалекоглядність, сліпота, хвороба.
Этот вопрос достоин глубокого осмысления, опубликованию и принятию диссертационным советом. Философы (как и интеллектуалы) делятся на философов и тех кто считает себя философом.🤔
Шановний Андрію Олеговичу, дякую Вам, що ви у нас є в цей складний час. Впевнений, що як би тяжко нам не було, нам треба дивитися поза межами містечка, країни як і поза межами війни, яка колись все ж таки закінчиться. Попри те, що моя перша спеціальність - польова артилерія, протягом 45 років вважаю, що основною проблемою виживання людства є екологія і збереження життя. І тут нам (тим хто виживе) і москалям (тим хто виживе) прийдеться співпрацювати. Можливо когось образить вираз «москаль», але з усіх родичів, «однокашників» і колишніх колег я знаю тільки одного колегу, який засудив кримський референдум і який після того виїхав на ПМП до Іспанії, решта - підтримують війну, або просто її не бачать, включаючи моїх братів і сестер (двоюрідних). Вважаю, що інтелектуали і професіонали мають право викладати іноземними мовами, якщо те, що вони викладають, має інтерес поза межами нашої держави. Сам навчався за кордоном і вдячний голландським викладачам за те, чому вони мене навчили онлайн. Не бачу перешкод для аналогічного підходу наших професіоналів, вчених та інтелектуалів. Нам будувати Україну, і для цього потрібно використовувати все що було в нашій історії, включаючи Гоголя і Булгакова. Нам, можливо, прийдеться займатися тим, чим ніхто в світі до нас не займався. Суспільство має розвиватися через розвиток громад, свободи підприємства і думки. Ідеї мають рухати нас вперед, а не в минуле. Дякую ще раз, що ви є. Нам з дружиною 131 рік на двох.
33:49 приблизно таке попереднє враження у мене про автора і було, бачучи як він розвиває російськомовний свій канал, і яку увагу приділяє українськомовному каналу. Надіюся, що українськомовний канал отримає друге дихання і стане, на мою думку, більш актуальним до сьогодення.
Нажаль, чи на щастя, канселінг невід'ємний від людської історії. Що таке, наприклад, церковна анафема як не форма культури скасування? Мені здається, те що це стало предметом обговорення та осмислюється як проблема свідчить про певну зрілість суспільства.
Найбільші московізатори стали першими англіїзаторами. Цілу годину гниляк "доводить", що кар'єру українською мовою не зробиш, краще англійською. А щодо згаданих апорій на початку це просто ржач, виходить, що ні мова, ні факт народження не робить нікого національним філософом, ну тоді Андрєй Баумєйстєр це марсіянський філософ, так, мовою марсіянською не пише, на Марсі не народжений, але марсіянський філософ! Тікаючи від апорій, апорію створив, браво
Пане Андрію дякую вам! Дуже актуально! Добре вас розумію! Підняла питання на Вченій раді про використання російсько мовних джерел(історик) і літератури і отримала від колеги сумніви у моїй громадянській позиції. Жахливо, що ці люди так сильно впливають на молодь. Нам від тупості і меншовартості не позбавитися
@@ІринаМартинова-ъ4б Російськомовні джерела і російськомовна історіографія - різні речі. Тим більше, незрозуміло в чому питання - ніхто не забороняє використовувати ні джерела, ні навіть третьосортну історіографію. Є різниця між забороною (спаленням книжок) і рекомендаціями, які мають під собой здоровий глузд.
Пане Андрію, давайте будемо чесними, особливої любові до української культури ви не маєте. Ви русофіл. Це не погано, але ви занадто перебільшуєте значимість і цінність російської культури для українця. Абсолютна надуманість проблеми. Про російську культуру в Україні треба говорити не більше ніж про іспанську чи новозеландську. Навіщо надавати їй статусу ледве не месіанського. Нехай школярі більше приділять уваги українським письменникам, філосіфії Гегеля, зарубіжній західній літературі. Досить вже забивати їм баки достоєвськими.
@@AndriiBaumeister А Шевченко? А Сергій Кримський? А Бажан? А Євген Сверстюк? А Василь Симоненко? А Іван Багряний? А Микола Хвильовий? А Олександр Довженко? А Валерьян Підмогільний? А Майк Йогансен? А Василь Стус? А Оксана Забужко? А... ще сотня авторів?
@@ΒασιλειοςΠρομπονας Я, наприклад, не тільки "знаю Достоєвського", а і читав всі його твори, як художні, так і його щоденники, тому маю право виносити своє особисте судження. Так, освідченні люди знають багато чого, не тільки Достоєвського, а наприклад, "main kampf" Гитлера. Але насамперед освідченні люди знають творчисть СВОЇХ мислителів. Чи знайомі ви з творчістю Івана Багряного, Уласа Самчука, Валерьяна Підмогильного, Майка Йогансена, Миколи Хвильового етсетра? Вони, та багато інших українських мислителів, створили інтелектуальні та духовні скарби, які гріх ігнорувати. Я вже не згадую Шевченка, Франка. Рашисти, крім інших злочинів, здійснили підміну в духовній сфері: вони навіювали поколінням українців хибну думку про те, що існує лише "російська велика література".
Я зараз на війні, дуже багато особистих переживань і за побратимів і за майбутнє України.
Коли є хвилина слухаю ваші ефіри, це надихає і запускає мислення.
З приводу мови я на 100% впевнений що якби ми перемогли корупцію і закон запрацював ніхто цього питання не піднімав, на фронті спілкування і українською і російською і суржиком, головне цілі і не втрата людяності.
Дякую Вам за просвітницьку працю і за те що ви є в Україні.(хто як не ви навчить нас і наших дітей мислити а не жити емоціями)
Дякую вам.
Я вражений що на фронті є люди які слухають Баумейстра.
Після початку війни, випадково познайомився з декількома командирами ніжної ланки. Після недовгого спілкування і оцінки інтелектуальних здібностей, відразу пропало бажання йти добровольцем. Став на облік.
Дякую вам 🙏 Бережіть себе!
@@alexdpl5647наприклад, пан Ябчанка з "Вовків Да Вінчі" приймає участь у бесідах на патреоні - нещодавно було виставлено на ютубі бесіда про Польшу
Я проста жінка, і мене просто як там кажуть...протригеріло ваше "я зараз на війні". Це такий сюр...цей канал і ваші слова. Так не має бути, але є. Низький уклін вам. І...просто виживіть в цьому пеклі.
Ви, як завжди, взірцевий лукавий маніпулятор. Ваші приклади не витримують жодної критики. За українську - дякую.
Пане Андрію, дуже дякую за україномовний контент такого ґатунку. Сьогодні дуже важливо обговорювати такі складні питання з українським суспільством. Сил Вам та наснаги!
Просто щасливий, що ми маємо такого чудового інтелектуала в Україні. Безумовно, Приклад для наслідування. Мрію якось побачитися з Вами, Андрію Олеговичу, особисто. Може в університеті, коли вступлю, нарешті вас зустріну. Дуже вдячний вам за Вашу працю!
Дякую Вам, Андрію. Ви вселяєте в мене віру та надію на краще майбутнє України.
Пане Андрію, дякую Вам за інтелектуальну мужність та Вашу публічну позицію! Вас підтримує дуже багато мислячих людей в Україні!
Сердечно дякую!
"дуже багато мислячих людей в Україні", мабуть, дуже велике припущення... бо в іншому разі не допустили би нападу на дійсно мислячу людину - шановного Баумейстера Андрія.
Мислення занепадає.
Сумно від того, що йому потрібно виправдовувати свою позицію перед нікчемними псевдопатріотами.
@@karakulyar_uaзгоден,криуни беруть кількістю.
І не тільки в Україні. Привіт із Сіднею
Бути українським філософом, для мене, значить бути одному. Це важко. Андрій Олегович, ви та сама людина, яка має мужність користуватись своїм розумом. Без його летаргічного сну. Дякую вам за це. Бережіть себе, бо саме такі особистості потрібні Україні та людству , вцілому.
Прослухала до самого кінця і переслухала. Поділяю Ваш погляд повністю. Я історик-архівіст і добре знаю, що ваші слова мають документальні підтвердження. Ні вишиванка , ні навіть мова не є підтвердженням патріотизму. Інтелектуальна особа як Ви не боїться називати речі своїми назвами. Дякую за Вашу мужність сказати правду. Тільки так ми зможемо справді зрозуміти хто ми є і як нам жити далі.
Абсолютно згодна
Пане Андрій, дякуємо за український контент. Хто захоче вас слухати, той буде вивчати українську мову, обо перекладач буде перекладати на різні мови.
Щиро дякую за інтелектуальну мужність, послідовність справжнього вченого.❤
Дуже важлива теза про невдячність в стосується не тільки філософів, а всього. Потрібно навпаки з ніжністю збирати все, зернинка до зернинки
Андрій Олегович, дякую за гарне і приємне відео. Відчувається ваш біль. Таке враження, що вас не пустили в казино. Але, можливо, вам потрбе своє, зі своїм блек-джеком і чимось там ще.
З мого власного досвіду і того, що я намагаюся давати своїм дітям, вивчення історії, філософії, математики, фізики чи будь чого іншого не потребує російської мови.
Про толстоєвських можна було б взагалі не згадувати, якщо б ними не тикали весь час в пику як ознакою якоїсь неабиякої культури, при цьому не будучи спроможними навіть переказати твір. Це просто узагальнена зворотня реакція. Просто дратують люди, які розповідать про безальтенативність пушкіна і російської мови. А нам на неї просто наплювати і через це виникає роздрадування, коли нам намагаються продати це фуфло. Для когось персонально це може мати цінність. Але в загальному люди не зобов'язані це споживати.
Шкода, що ваші найцінніша роботи не оцінені в Україні. З іншої сторони, якісь неоднозначні 30-секундні висловлювання в наш час мають більший вплив, ніж систематична робота робота роками. І як би це не було сумно, така проблема не тільки в вас. Бачу багато прикладів, коли язикаті ляпалки обливають помиями роботу людей в різних галузях. І якщо не мати сили завадити їм заважати і продовжувати свою роботу, то можна просто опинитися в вигрібній ямі.
Про "толстоєвських" - однозначно згоден.
Мені досі з цього щось досі подобається - і я досі собі сам читаю, з інтернету немає проблеми скачати.
Але, тільки зараз усвідомлюю який вплив спричиняє експансивний характер московської культури.
Очевидно, що якби не було б такої проблеми з московським шовінізмом, то і творчість вищеперелічених не була б таким подразником
Дуже дякую, було цікаво.
Дякую, що розвиваєте цей канал, це неймовірно важливо.
Тема надзвичайно актуальна! Продовжуйте будь ласка. Люди повинні чути крім " лінії партії" ще й думки інтелектуалів.
Дай Бог вам здоров'я,а нашому народові здорового глузду 🙏🙏🙏
Андрій Олегович, дякую за підняття надзвичайно важливих тем у ваших відео. Особливо цікаве спостереження за "токсичністю" дискусії у сучасному українському інтернет-середовищі, що до того ж претендує на інтелектуальність
Вчора слухав Ваше відео і не міг зрозуміти що мене так збентежило. Ви сказали, що у совєцькому союзі велася інтелектуальна робота, звісно це правда, але тільки наполовину, бо всі роботи були тільки згідно лінії партії та цензуровані, відкритої наукової полеміки та критики не було. То чи можна вважати ідеологічно схвалені рафіновані роботи справжнім проявом філософії, науки, тощо? Складне мислення, звучить гарно. Однак, в рамках складного мислення хіба не можна допустити таку тезу: на шляху до здійснення своєї мети совєцький союз боровся не тільки з класами, але й з проявами національної свідомости, як перешкодами до панування комунізму у всьому світі і створенні «мірового пролєтаріата»?
Советский Союз это и А.Зиновьев,Э.Ильенков,Лифшиц,тогда же работал А.Ф.Лосев,М.Бахтин,Ю.Лотман.Вы их читали?
@@aleksandrlukashevich4793
Ми це читали . Але ці філософи були все ж обласкані партією , жили
в відносно нормальних умовах , мали право виражати свої думки російською (своєю рідною мовою!) Українське розстріляне Відродження не мало шансу !)) Їх усіх розстріляли , просто фізично знищили !)) Різницю розумієте ?))
Висловлюю Вам підтримку, пане Андрію! Наснаги й терпіння.
Щиро дякую!
Мені дуже імпонує Ваша думка, я слухаю Вас і наче долучаюсь до чогось більш масштабного, аніж здатна осягнути самостійно, дяка Вам за те, що спонукаєте ширше сприймати цей багатогранний світ.
Рад, что у нас есть люди с таким полетом мысли и что они могут и хотят высказываться
Дякую, пане Андрію!
29:35 прямо Ірину Фаріон описали)
А відео чудове, розклали все по базису, дуже приємно слухати прозору структуровану інформацію
за кожен конфлікт несуть відповідальність обидві сторони - база психології, якої нам бракує сьогодні
@@ruchay так, але що робити з внутрішніми конфліктами? із-за яких не вдається дійти згоди із зовнішнім світом?
@@inuesa готуватися до загострення - конфлікт затягнувся, значить хтось не хоче прийняти свою частину відповідальності
@@ruchay😪😪😪
Спасибо вам, Андрей Олегович. Ви все дуже добре розклади по поличкам. Мы все это чувствуем. І ті хто як ви зробили багато для України. И такие как я просто рабочие люди, иногда высказывающие свои мысли в инфо пространстве. Та все ж вірю що розум переможе емоції, не втрачаючи людяності.
Відео - чудова ілюстрація протистояння ідеологічних чи суб'єктивних поглядів, коли людина певної професії (особливо серед гуманітарного спрямування) шукає підтвердження своїм ідеологічним/суб'єктивним поглядам (на противагу своїм ідеологічним супротивникам) і пропагує або "захищає" їх, не як свої особисті ідеологічні/суб'єктивні погляди, а як майже об'єктивні істини, докази/аргументи яким він находить серед своєї професійною діяльності. Наприклад, філософ який підтримує ту чи ту ідеологію/ідеологему (тому що це не завжди цілісна ідеологія) - буде шукати підтвердження в філософії для "істинності" або "об'єктивності" своїх суб'єктивних поглядів і висувати претензійність на їх об'єктивність.
Ззовні - це можна помітити, але у своєму власному мисленні чи спілкуванні - це майже неможливо відслідковувати. Ваш же приклад Сапольскі та інших фізікалістів - прояв саме змішування суб'єктивних вподобань чи ідеологем з професійною діяльністю нейрофізіології/біології (навіть якщо вони породжені суб'єктивною інтепретацією своїх досліджень).
Насправді, ще є немало слабких місць у вашій промові (але це вже результат описаного вище феномена, а не вашої некомпетентності). Наприклад, чому заборони і виключення - це хвороби, а не неминучий процес культурного розвитку, наприклад, виключення традиції людського жертвоприношення з розвинутих культур або заборона інцестів у перших культурних людських спільнотах, а зараз - пропаганди націонал-соціалізму і комунізму (в Україні). Хто визначає і за якими критеріями визначає, що таке "конструктивна стратегія розвитку", а що умовно деструктивна "тусовка".. Хотілось би подискутувати з вами, але думаю мої аргументи і пристосування ваших же критеріїв критики Сапольскі до вас - будуть вами сприйняті як "писанина" чергового прола. Проте, дякую за перше україномовне відео в новій обстановці)
Дякую за вашу просвітницьку діяльність. Ви неймовірний!)
Дякую за щиру самовіддану інтелектуальну працю. Важко сказати, сукупність чого робить філософа приналежним до нації, дає право сказати "італійський" чи "український". Можливо до фактору мови й місця формування варто додати погляди, ставлення, що виражене у працях чи висловлюваннях. І то без гарантії. Важливо як людина сама себе визначає. Дуже сподобалася теза, що ми ніби кожен раз все з нуля починаємо. Це справді так, кілька разів наша культурна історія обривалася з подальшою амнезією на рівні нації. Але зараз є шанс і бажання пригадати все... Для цього й потрібна таких публічних інтелектуалів як ви. Ще раз дякую
Дякую за терпіння в поясненні цих важливих речей і прикладів складного мислення.
Мислити складно дуже складно і тому потрібні постійні приклади та нагадування
Дякую!
Дякую за те що говорите фактами і спростовуєте хибні уявлення в суспільстві про життя у 20 столітті.
Саме так ми зможемо міцно стояти опираючись на реальні факти, а не на спрощення та узагальнення.
Дуже вдячна вам за те що мотивуєте нас мислити і дивитись на речі ширше і глибше.
Дякую за тему! Підліткова поведінка деяких суспільно значущих осіб нам всім дуже шкодить
Дуже цікава і актуальна тема. Дякую!
Дякую за просвітництво❤🇺🇦
Радий бачити україномовний канал пана Олега! Думаю попри попередній скепсис пана Баумейстера його будуть дивитись.
Дивно, я знайшов ваш український канал тільки через 2 роки після того як він з'явився. Дякую за працю!
Вельми дякую за україномовний контент, як і обїцяли! Щиро вдячний, ще раз.
Велике дякую) 🌻🌻🌻
Пане Андрію, стосовно радянського союзу і відсутності як такої заборони використовувати українську мову українськими інтелектуалами. Є книжка «Українська мова у ХХ сторіччі: історія лінгвоциду», де приводяться приклади мовної політики радянського союзу на теренах України, починаючи з 30х років. Роблячи висновок після прочитання, основна проблема цієї політики, як на мене, навіть не в притисненні мови, а в її насильницькій модифікації, русифікації, проведенні мовно-культурної асиміляції, тобто позбавленні її самобутніх рис, що набагато гірше, ніж просто заборона. Ні поляки, ні румуни, ні чехи не вдавалися до такого, просто забороняючи вживання мови, обмежуючись заходами зовнішнього тиску. Тоді як конфлікт між українською та російською мовами було перенесено в іншу, позамовну площину, в середину мови.
Тобто, навіть якщо в 70х роках якісь інтелектуали не боялися висловлюватись українською, виходили наукові роботи українською і так далі, це була вже не та більш автентична українська, яка була до 30х років, а примусово русифікована, від якої національного колориту залишилось набагато менше, а значить і загрози вона такої вже не становила. Навіщо забороняти мову, великий відсоток синтаксису, граматики та правопису якої тепер російська? Тому коли ви кажете про підтримку радянським керівництвом всього українського, створеного за часи союзу, виникає бажання поставити слово «підтримка» в лапки.
Я з великим задоволенням слухаю більшість ваших відео і дуже вдячний вам за можливість вчитися. І я розумію ваше бажання викликати питання, роздуми. Але якщо наполягати на складності мислення, деякі тези потребують більшої аргументації та критики.
Приєднуюсь до деяких коментарів стосовно ідеї організації дискусій з тими, кого ви не вважаєте за українських інтелектуалів. Краще один раз це показати, ніж 10 раз про це сказати.
Дякую вам,що ви є🙏
Дякую за розважливі роз'яснення. Цього дуже бракує в наш час,коли все загострється. Активісти роблять свою справу,а більшість просто часто невігласи чи недостатньоосвічені люди ,які пливуть за течією , піддаючись на примітивні лозунги ,маніпуляції((
Просвітництва дуже бракує,як і об'єктивного погляду на минуле ,попри тотальне заперечення і озлобленість.
Пане Андрію, Ви Українець з великої букви. Була приємно здивована, коли натрапила на Ваш канал.
У питаннях мови розумію та приймаю Вашу позицію, хоча в глибині душі хотілося б, щоб Ви перейшли на українську мову.
Стосовно того як визначати до якої національності/країни відноситься філософ я завжди вважала, що це просто: ким себе вважав сам науковець, тим ми і повинні його приймати.
Зазвичай такі люди залишають по собі автобіографії, мемуари, епістолярії, де про це напряму чи опосередковано вказують.
Дуже цікаве та змістовне відео, дякую,
Пане Андрію Олеговичу
Дякую!
Я чекав саме цього
Мені трішки полегшало на душі.
Хочеться дискусії, прямої.
Свій розлогий коментар напишу згодом, слухав і відмічав свої думки.
Вибачте, але - АНДРІЙ Олегович)
Не обов'язково!
@@alenaosika1799 пан все правильно написав, при звертанні вживаємо кличний відмінок
@@astorrr657 , в коментар пана внесено зміни)
В початковому варіанті було звернення - "Пане Олеже")))
Я цьому панові вдячна, що він звернув увагу на моє маленьке зауваження і виправив свою помилку)
Дякую за вашу працю!
Дякую Вам🙏
Благодарю вас за мужество.
Безмежно вдячний за Вашу працю. Дякую, Андрію Олеговичу!
І радісно слухати вас і гірко.
Ви надихаєте, як ніхто інший. Можете завжди вважати мене своєю прихильницею і другом
❤️
Захоплююсь вашою витримкою) Слухаю ваші лекції із задоволенням! І дякую за просвітництво.
Дуже вдячний!
Дякую за відео. Це логічне і очікуване мною продовження останніх подій у публічному філософському житті України. Щоб там не казали, але послідовні дії «провокатора графомана» визивають такі хвилі і дуже добре, що є публічна дискусія з цього приводу. Висловлюю вам підтримку і не приймати близько до серця напади кружка «Заборона».
Дякую!
Андрію Олеговичу, дякую за вашу працю.
Сучасний український інтелектуал, на мою думку, - той, хто дискутує з повагою, а не з приниженням і ненавистю; намагається не розділяти українців, а об'єднувати; продумувати і пропонувати як інтегрувати українську різноманітність у одне ціле без примусу і заборон; має сміливість аргументовано відстоювати свою точку зору, навіть, якщо вона не "в тренді" та прагне вирішувати проблеми сьогодення, не створюючи проблем на майбутнє.
Щодо трагедій по прикладу сьогоднішньої у Львові, то від інтелектуалів хотілося б почути гострий і аргументований дискурс із різними точками зору і варіантами вирішення проблеми безпеки цивільного населення, зокрема дітей, які знаходяться не на лінії фронту, під час російсько-української війни (проблематика житлових кварталів біля об'єктів критичної інфраструктури, примусова/добровільна евакуація, можливість/неможливість переговорів щодо недопущення обстрілів житлових об'єктів/населених пунктів, зокрема за зразком зернової угоди, за участю міжнародних посередників, у тому числі міжнародних організацій і світових лідерів etc).
Дуже,дуже корисно
ДЯКУЮ!
Терпіння Вам, Андрію Олеговичу. Ситуація обурює, але Ваша здатність раз у раз доносити свою позицію спокійно і аргументовано просто вражає. Бережіть себе. Впевнена, що те що Ви говорите і робите дуже важливо для багатьох людей ❤
Щиро дякую за підтримку!
❤❤❤ Бережи Вас Бог!
Борітеся-поборите ,культура віміни - це відміна культури . Якщо ми вважаємо себе європейською частиною , то маємо пам‘ятати , що ще в Афінах , з так званою персидською партію дискусії не припинялися, і дискусія була одна з головних частин грецького -елінського фундаменту . Ми повинні говорити на складні теми, повинні продовжувати дебатувати , щоб не ідіотизуватися . Такі бесіди важливі, такі бесіди правильні, пане Андріє щира вам вдячність
Наш вчитель. Дякую. Дуже цікаво буде подивитись відео про маніпуляцію та ще теми які ви підіймали. 🙏♥️
👍 Теж чекатиму з нетерпінням
Пане Андрію, Ви у мене в збережених матеріалах значитесь як Улюблений філософ. Маю за честь слухати Вас і вчитися.
Щоб йому ( пану Баумейстеру) сказали поляки , якби він так презирливо і чванливо відносився до польської культури і мови , якби він
був поляком , наприклад ?))
На жаль , почуття меншовартості , привите нам рашистами і комуняками , не зникає навіть у освічених українцях , які претендують бути інтелектуальної елітою нації .
Це відповідь на питання
чому Стус буде жити в серцях українців як видатна людина , а пан Баумейстер-- ні . Хоча просвітницькі і чисто інформативні заслуги ніхто в Андрія Олеговича
не забирає . Але не кожному дано бути Поетом , Філософом , Героєм -- це право треба вистраждати !))
Ви , пане Баумейстере , також маніпулюєте і недобалакуєте , " всю правду не знаєте " , як люблять висловлюватись росіяни . Наприклад , Вам відомо , що Марина Цвєтаєва , яка в дитинстві багато часу провела в Німеччині і дуже любила високу німецьку культуру , але знайшла в собі мужність сказати про Німеччину : " ты сказками туманила , а танками пошла !" .
Ви не знаходити в собі мужності сказати , чому так легко нас українців убивають росіяни зараз ?)) Випадковість ?)? " Ведикая русская культура , загадочность русской души ?" . Російські інтелектуали в більшості своїй відносились і відносяться до своїх українських колег , як до людей , які неспроможні в принципі чогось досягти , якщо вони стоять на українському фундаменті !)) Це в кращому випадку . А гіршому , як до блазнів , що переспівують про велич російської культури , навіть якщо їм
ці самі росіяни плюють в очі
Шановний пане Андрій!
Ви завжди тримаєте зрілу філософську позицію! Слава Богу, що є такі люди в Україні!
Але ж для психологічних підлітків та дітей вона не завжди доступна. Їм потрібно те, що сьогодні болить. А болить у них все про Росію. Тому не сприймають і не в силах вмістити синтетичний погляд. Немає реактивів, щоб нейтралізувати елементи російського егрегору, реагують на будь-які «чужі» вібрації. Тому заповіт «Господом твоїм», мабуть, єдиний сьогодні для зрілих людей, які мають стати зрозумілими для більшості. Думається, що після війни все зміниться, не буде так боліти і вирівняється ставлення до всього неукраїнського. Дякуємо, що Ви є!
дуже цікаво бцло послухати!
Андріє, маю надію, що на ваших думках виросте майбутнє покоління інтелектуалів вільної України!
Щиро вдячний!
Дякую, пане Андрію! Вас цікаво слухати що українською, що російською. Ваші відео - справжня розрада й інтелектуальний бенкет. Легше дихається, коли є такі люди.
Велике дякую. Українські філософи святі.
Андріє Олеговиче, тут справа в тому, що ви цю дискусію розпочинаєте тому що в нашому суспільстві існують емоційні психологічні передумови до того, щоб притримуватися іншої думки і використовувати означення "український інтелектуал/філософ/письменник/режисер..." тільки в такому форматі, який би стосувався лише тих, чиї політичні погляди викликають симпатію в сучасних ресентементованих етнічних націоналістів. Вони просто намагаються відмовити в українській ідентичності тим хто не підпадає під їх особисті уявлення. Але проблема в тому, що лише раціональною аргументацією це не побороти, хоча вона теж потрібна, тому що люди які пропагують такий підхід з самого початку керуються не аргументами, а ірраціональним початком. І задача тут стоїть змінити цей ірраціональний початок. Потрібно дослідити звідки ірраціональні початки беруться і чому в світі багато освічених людей, але всі вони дотримуються різних ідеологій.
Як завжди, красно дякую за український контент такого ґатунку!
Вдячний за підтримку!
Дякую.
Спасибо, очень понравилось
Дякую за вашу Працю.
Пізнавально і дуже цікаво 👍. Дякую за україномовний зміст 🙏🌅
Дякую!
Андрій Олегович, ви дискутуєте, на мій погляд, дуже професійно і чемно, з повагою до співбесідника, чітко відстоюючи і обгрунтовуючи свою позицію.
Я вас почула вперше під час барановірусно-трампової епопеї. Дякую за вашу працю. На той час для мене не було різниці якою мовою ведеться розповідь. Після початку повномасштабної війни я стала болісно чутливою до того, що еліта України наполегливо розмовляє мовою країни-агресора. Я не засуджую, але за рідну українську мову болить. Згадую дитинство. В сім'ї у мене розмовляли українською, але на вулиці і в школі, якщо ти говориш українською, тебе оточуючі зневажають, як нижчого за розвитком. Тепер вже знаю, що українська в Україні , крім заходу, була мовою сільського населення. Все ж зараз під час страшної війни неприємно чути мову агресора в устах людей, яких ціниш, поважаєш і вдячний їм за просвітництво.
Нажаль на вашому україномовному ютубі більш складний лекційно-викладацький матеріал вашого предмета. А цікавий розбір сучасних ситуацій з філософсько-історичним баченням на російськомовному.
"На жаль " пишеться окремо, україномовна ви наша)
@@electriclove-k2p то зміст чи форма?
Дуже вам дякую за вашу силу та мужність казати те що є. Багато хто з нас відчуває, що ці маніпулятори та хейтери тягнуть в наше життя якийсь затхлий радянський комсомол, як 100 років тому. Ці «патріоти» своїми лозунгами нічім не відрізняються від робоче-крестьянскіх комунарів на початку 20-ого століття, лозунги такі ж топорні як і тоді, тільки вони вишиванкою прикрилися. Ми боремося за свободу мислення, свободу життя, і в цей же час ці корисні ідіоти нас відміняють, забороняють, отупляють, хейтять.
Так вони і є нащадки і внуки тих , руками кого нам нав'язували радянщину , голодомор , знищення всього українського . Таке було завдання партії . А яке завдання партії ( тієї що при владі зараз) сьогодні ?))
Дякую за лекцію українською.
Дякую за можливість спілкування.
Було б добре, якби ви анонсували зустріч-відповіді на питання.
Я б можливо щось запитав ))
Люди не бажають мислити складно. Мені здається так завжди було. Але чудово що в нас ще є справжні інтелектуали як Ви. Завжди слухаю Вас з задоволенням, і мені байдуже якою мовою. Не звертайте уваги на потуги недолугих критиків Вас очорнити, бо чорний PR, це теж PR. І він працює на Вас 😂
Спасибо за вашу честную позицию и стойкость. Очень трудно публично выражать свои принципы во времена оголтелого хайпа агрессивной тусовки. Я очень надеюсь, что вы продолжите свою просветительскую работу в Украине. С глубоким уважением Елена Будде.
Дякую за ролик та вашу творчість, пане Андрій, вам можна знімати більше відео про українських письменників та мислителів, а не тільки про Пушкіна та Достоєвського і можна й на російськомовних каналах. Просвітлючи й росіян які вас дивляться. Я вважаю що багато ваших підписників на вашому основному каналі латентні (або не дуже) російські імперці,судячи з їх коментарів та риторики. Тому їх можна й просвітлювати і в українстві. Може бути й так, і ви будете здивовані, що у вас з'являться хейтери вже нового, іншого "ордену", росіян-імперців, паралельно з тим "орденом" що вже є, але цей орден поки не проявився, бо вже занадто солодко йому коли він слухає від українського філософа про творчіть Достоєвського, паралельно смакуючи свою велич і хизуючись тим, що вони такі круті, а в українців, нібито нічого немає. Я достатньо таких начитався. Все б нічо, але їх самодовольство виростає до високого рівня часом, і в цьому вони проявляють свою шовіністичну імперську сутність.
Дуже гарна укр мова. Браво.
Є такий моменти, що росія використовує своє літературне надбання як інструмент відбілювання репутації. Мовляв "не дивіться на те, що ми тут бомбимо міста, краще ось гляньте скільки в нас видатних письменників і інтелектуалів". Тому коли хтось звертає особливу увагу на російську літературу, то, мабуть, інтуїтивно, українці сприймають це як підігрування цьому інструменту
Андрію, підказка від селюка); Абсолют ми всі, далі до особистості унікальності, між ними якісні мембрани за самоповагою. Від нації до села та хати.😊
Топ!
І як Ви знаходите сили йти проти вітру? У мене руки опускаються, лежать недописані роботи, бо я розумію, як їх зустрінуть противники складного мислення. Або позитивізм (історик), або щоб суддям-узурпаторам догодити. А війна зробила спротив іще проблемнішим і психологічно важчим. Дякую за Вашу мужність!
Дорогой Андрей О легович, ваших благодарных почитателей многократно больше, чем ваших , недоброжелат елей, они же завистники. Иисуса тоже не все любили. Сотни тысяч людей благодарны и обожают вас.
Пан Олег Хома і Ви - наша справжня еліта. Таких людей у світі дуже мало. Майже нема
Якби ще пан Хома не провалився лівий націоналістичний дискурс, або ресентимент))
@@Stariy_Pirat і я провалююсь часто. А Ви не провалюєтесь? Він світла душа
@@Stariy_Piratтреба берегти один одного.
ресентимент дуже шкідлива річ
@@milanvvg Я іноді провалююсь в люту ненависть до росіян, але на своїх нападати, через те,що вони мають іншу думку - це просто тупість, недалекоглядність, сліпота, хвороба.
Дуже дякую!безмежно цікаво
Точно. Спасибо.
Этот вопрос достоин глубокого осмысления, опубликованию и принятию диссертационным советом.
Философы (как и интеллектуалы) делятся на философов и тех кто считает себя философом.🤔
Дякую. Я думаю сам філософ має ідентифікувати себе.
Дякую за бесiду.не звертайте на дурнiв уваги дурнi нi коли не прийдуть до тями.
Ці дурні впливають на маси а також можуть бути небезпечні((
Ого, здорово!
Шановний Андрію Олеговичу, дякую Вам, що ви у нас є в цей складний час. Впевнений, що як би тяжко нам не було, нам треба дивитися поза межами містечка, країни як і поза межами війни, яка колись все ж таки закінчиться. Попри те, що моя перша спеціальність - польова артилерія, протягом 45 років вважаю, що основною проблемою виживання людства є екологія і збереження життя. І тут нам (тим хто виживе) і москалям (тим хто виживе) прийдеться співпрацювати. Можливо когось образить вираз «москаль», але з усіх родичів, «однокашників» і колишніх колег я знаю тільки одного колегу, який засудив кримський референдум і який після того виїхав на ПМП до Іспанії, решта - підтримують війну, або просто її не бачать, включаючи моїх братів і сестер (двоюрідних).
Вважаю, що інтелектуали і професіонали мають право викладати іноземними мовами, якщо те, що вони викладають, має інтерес поза межами нашої держави. Сам навчався за кордоном і вдячний голландським викладачам за те, чому вони мене навчили онлайн. Не бачу перешкод для аналогічного підходу наших професіоналів, вчених та інтелектуалів.
Нам будувати Україну, і для цього потрібно використовувати все що було в нашій історії, включаючи Гоголя і Булгакова. Нам, можливо, прийдеться займатися тим, чим ніхто в світі до нас не займався. Суспільство має розвиватися через розвиток громад, свободи підприємства і думки. Ідеї мають рухати нас вперед, а не в минуле. Дякую ще раз, що ви є. Нам з дружиною 131 рік на двох.
33:49 приблизно таке попереднє враження у мене про автора і було, бачучи як він розвиває російськомовний свій канал, і яку увагу приділяє українськомовному каналу.
Надіюся, що українськомовний канал отримає друге дихання і стане, на мою думку, більш актуальним до сьогодення.
Дякую. Всім нам треба працювати над собою. Також і вам варто більше звертати увагу на граматику української мови
@@AndriiBaumeister дякую. Намагаюся.
Ми з Вами, Андрію Олеговичу! Плекаю надію що саме ваше інтелектуальне коло стане тою малою групою що зрушить філософсько-політичну думку сучасності.
Андрій Олегович, я Вас повністю підтримую. Канцелінг шкідлива річ і позбавляє вигод особливо коли хейтять найкращих філософів країни
Нажаль, чи на щастя, канселінг невід'ємний від людської історії. Що таке, наприклад, церковна анафема як не форма культури скасування?
Мені здається, те що це стало предметом обговорення та осмислюється як проблема свідчить про певну зрілість суспільства.
@@ЮрийСкрылев-ц8я Сучасний кенселінг - це політеїзм. Вам варто видати анафему за утотожнення релігії з ідеологією.)
Андрей Олегович, покуда все элегантно расшаркиваются в комментах, скажу просто: Вы - любимка! Дай, Боже, многая и благая !
Я дуже поважаю пана Хому і Вас, Андрій Олегович. Все буде добре
Дякую!
Робіть більше україномовних відео, потрібно заповнювати вакуум.
Треба більше філософів з яйцями )
Трішки змінив думку про вас після цього відео. Підписався та чекаю нового відео.)
Найбільші московізатори стали першими англіїзаторами. Цілу годину гниляк "доводить", що кар'єру українською мовою не зробиш, краще англійською. А щодо згаданих апорій на початку це просто ржач, виходить, що ні мова, ні факт народження не робить нікого національним філософом, ну тоді Андрєй Баумєйстєр це марсіянський філософ, так, мовою марсіянською не пише, на Марсі не народжений, але марсіянський філософ! Тікаючи від апорій, апорію створив, браво
Пане Андрію дякую вам! Дуже актуально! Добре вас розумію! Підняла питання на Вченій раді про використання російсько мовних джерел(історик) і літератури і отримала від колеги сумніви у моїй громадянській позиції. Жахливо, що ці люди так сильно впливають на молодь. Нам від тупості і меншовартості не позбавитися
Російськомовних джерел? Зрозуміло звідки беруться таксисти які вважає що України не існує
А ви вважаєте, що історію України можна написати без них?
@@ІринаМартинова-ъ4б Російськомовні джерела і російськомовна історіографія - різні речі. Тим більше, незрозуміло в чому питання - ніхто не забороняє використовувати ні джерела, ні навіть третьосортну історіографію. Є різниця між забороною (спаленням книжок) і рекомендаціями, які мають під собой здоровий глузд.
@@riobootv1709так і до чого ваш коментар) ви сказали в принципі всім відомі речі)
Пане Андрію, давайте будемо чесними, особливої любові до української культури ви не маєте. Ви русофіл. Це не погано, але ви занадто перебільшуєте значимість і цінність російської культури для українця. Абсолютна надуманість проблеми. Про російську культуру в Україні треба говорити не більше ніж про іспанську чи новозеландську. Навіщо надавати їй статусу ледве не месіанського.
Нехай школярі більше приділять уваги українським письменникам, філосіфії Гегеля, зарубіжній західній літературі. Досить вже забивати їм баки достоєвськими.
Та як скажете. Геґель так Геґель
@@AndriiBaumeister А Шевченко?
А Сергій Кримський?
А Бажан?
А Євген Сверстюк?
А Василь Симоненко?
А Іван Багряний?
А Микола Хвильовий?
А Олександр Довженко?
А Валерьян Підмогільний?
А Майк Йогансен?
А Василь Стус?
А Оксана Забужко?
А... ще сотня авторів?
Це смішно, ви поговоріть з европейцями , всі освідченні люди знають Достоєвського.
@@ΒασιλειοςΠρομπονας Я, наприклад, не тільки "знаю Достоєвського", а і читав всі його твори, як художні, так і його щоденники, тому маю право виносити своє особисте судження.
Так, освідченні люди знають багато чого, не тільки Достоєвського, а наприклад, "main kampf" Гитлера. Але насамперед освідченні люди знають творчисть СВОЇХ мислителів.
Чи знайомі ви з творчістю Івана Багряного, Уласа Самчука, Валерьяна Підмогильного, Майка Йогансена, Миколи Хвильового етсетра? Вони, та багато інших українських мислителів, створили інтелектуальні та духовні скарби, які гріх ігнорувати. Я вже не згадую Шевченка, Франка.
Рашисти, крім інших злочинів, здійснили підміну в духовній сфері: вони навіювали поколінням українців хибну думку про те, що існує лише "російська велика література".