Відстрочка від мобілізації: самостійне виховання дитини

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 21 лис 2022
  • Стаття 23 ЗУ "Про "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані: жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років.
    ✅ Посилання на закон: zakon.rada.gov.ua/laws/show/3...
    ❗️❗️❗️ Громадяни України, які самостійно виховують хоча б одну дитину віком до 18 років, мають право виїжджати за межі України за наявності одного з таких документів:
    1) свідоцтво про народження дитини (дітей);
    2) свідоцтво про смерть матері дитини
    або
    ✅рішення суду про позбавлення матері батьківських прав
    або
    ✅рішення суду про відібрання дитини у матері без позбавлення її батьківських прав
    або
    ✅рішення суду про визнання матері безвісти відсутньою
    або
    ✅рішення суду про оголошення матері померлою
    Джерело станом на 22.11.2022 : dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-d...
    ty.kiev.ua сайт
    / tytarenkoyaresko Фейсбук
    / legal.attorney Інстаграм
    t.me/chat_lawyers телеграм чат
    / @advokatkyiv наш UA-cam канал
    Тел. +380 96 814 4992

КОМЕНТАРІ • 47

  • @advokatKyiv
    @advokatKyiv  Рік тому

    Як отримати консультацію адвоката?
    📌Для запису щодо отримання індивідуальної консультації пишіть в телеграм t.me/lawyerUA2023
    Вартість консультації - 500 грн. до 30 хв.
    Шукайте нас також👇
    facebook.com/TytarenkoYaresko
    instagram.com/legal.attorney
    t.me/mobbilizationn

    • @oksana6363
      @oksana6363 8 місяців тому

      😊😊😊ll😊😊😊😊😊😊😊😊😊

  • @user-su7ni6oe7v
    @user-su7ni6oe7v Рік тому

    Доброго дня! Підскажіть будласка. Батько інвалід 2-ї групи. Факт інвалідності встановлено, є довідка МСЕК. Але ще немає самого посвідчення. Чи обов'язкове воно для подачі документів на відстрочку в ТЦК?
    І ще одне питання. Якщо заяву на відстрочку, написано не до начальника а до самого ТЦК, чи є вона дійсною. І чого слід очікувати?
    Буду дуже вдячний за відповідь.

  • @alexkovalenko4088
    @alexkovalenko4088 3 місяці тому

    Дитина 13 років проживає зі мною, мати за кордоном. Розлучені 7 років. Дитина до неї не хоче. Читав що з 14 років дитина сама вправі обирати через суд з ким з батьків хоче жити, ця процедура працює? бо по суду дитина проживає з матірью після розводу. Дякую.

  • @user-ph7kv6to8d
    @user-ph7kv6to8d Рік тому

    Підкажіть будь ласка ,випустять з сином за кордон за наявності таких документів ? 2 шлюби .Син від першого - розлучення по рішенню суду, аліменти в мою користь по рішенню суду, позбавлення прав матері рішення судуі . Другий шлюб - свідоцтво розірвання шлюбу з загсу ( дітей не має ) . Дякую.

  • @user-jz5bm2er4t
    @user-jz5bm2er4t Рік тому

    Доброго дня! Розлучений з дружиною з 2015 року,є рішення суду про встановлення місця проживання двох дітей з батьком також є довідка від голови комітету самоорганізації населення про те що мати не приймає участі в вихованні дітей,чи маю право на відстрочку від мобілізації? Дякую

  • @jennifer_star
    @jennifer_star Рік тому

    Скажіть будь ласка чи маю право на відстрочку по : 1 договір довічне утримання с передачею нерухомості, 2 оформлення догляд за похилою людиною, а саме бабушка рідна, їй 84роки. Дякую.

  • @user-vf9eb5md6q
    @user-vf9eb5md6q 10 місяців тому

    Доброго дня.Чи мають право на відстрочку працівники музичних шкіл?Дякую

  • @user-ik2pt8zm3f
    @user-ik2pt8zm3f Рік тому

    Доброго дня як що подати матір на аліменти або записатися за кордоном на обстеження дитини чи дасуть відстрочку хочаб на місяць і чи випустять закордон як що буде та відстрочка
    Дитині 2.5 роки і майже неговорить
    Що порадете
    Маю рішення що дитина проживає зі мною і є нотаріальне доручення

  • @celentano776
    @celentano776 Рік тому +1

    Добрий день! Підкажіть будь ласка які документи потрібно подати в ТКЦ для відтермінування мобілізації людини, яка є батьком або на утриманні якого є троє дітей? Для однієї дитини при цьому не є біологічним батьком. Дякую!

    • @advokatKyiv
      @advokatKyiv  Рік тому

      Для відстрочки важливий сам факт утримання, а не те, що особа саме біологічний батько. Тобто, це повинні бути ланцюжки документів, що доводять утримання. Свідоцтва про народження (для біологічних дітей), Довідка про місце реєстрації (можна взяти в Дії), що доводить, що ці діти проживають разом з батьком.
      Свідоцтво про народження (графа - мати), свідоцтво про шлюб та та ж сама довідка про місце реєстрації - для небіологічної дитини.
      Докази постійної оплати аліментів - якщо діти разом не проживають.
      Взагалі треба максимальну кількість документів, що доводять саме утримання батьком дітей.

  • @Burkota.
    @Burkota. Рік тому +1

    Підкажіть, будь ласка. Дійсно серед поважних причин неявки до ТЦК хвороба, коли не можеш пересуватися самостійно? В вашому відео та "Урядовому порталі" сказано - хвороба, але майже всі пояснення, які я читав, пишуть - хвороба, коли призовник не може пересуватися самостійно.

    • @advokatKyiv
      @advokatKyiv  Рік тому +2

      Під профільним відео ми давали посилання на НПА, яким це регулюється. Там немає жодної норми на "неможливість пересування самостійно". Однак, треба розуміти, що єдиним належним доказом Вашої хвороби є лікарняний, або довідка про стаціонарне лікування, які в принципі говорять про те, що Ви були настільки хворі, що Вам було показано постільний режим чи стаціонарне лікування в лікарні.

  • @user-tl8th1ms5t
    @user-tl8th1ms5t Рік тому

    Вітаю!Підскажість,як вчинити правильно в такій ситуації :військовозобов'язаний , який не перебуває в оперативному резерві,має направлення на проходження ВЛК,також має направлення від сімейного лікаря на консультацію до профільних лікарів,чи можна написати заяву до голови ВЛК про те що потребую дообстеження і щоб надали відстрочку,цікавить сама процедура оформлення відстрочки,і чи можна в цьому випадку користуватись ст.23 ЗУ"Про мобілізацію..."-тимчасово непридатний? Дякую

    • @advokatKyiv
      @advokatKyiv  Рік тому +1

      Добрий день. Ні. Вам вручили повістку проходити ВЛК - наприклад, на завтра. Про підстави, які роблять законною неявку ми знімали окреме відео: ua-cam.com/video/vf2cOwrJoKE/v-deo.html
      В усіх інших випадках настає відповідальність, передбачена законом.
      Тимчасову непридатність встановлює виключно ВЛК, а не сторонні лікарі. Були випадки, коли навіть лікарі військових шпиталів встановлювали, що особа хвора настільки, що згідно стану хвороб (Додаток №1,2 до Положення про ВЛЕ в ЗСУ) її повинні визнати непридатною, а ВЛК встановлював придатність.

    • @user-tl8th1ms5t
      @user-tl8th1ms5t Рік тому

      @@advokatKyiv Дякую

  • @user-ve4lt7mc6k
    @user-ve4lt7mc6k 7 місяців тому

    Якщо особе за законом не положена компенсация на догляд,то про який догляд можно казати?особа не проживаэ разом,то и не маэ спильного обовязку.Якщо у особи э дохид значить працюэ,то як особа може здийснювати постийнийдогляд який встановлено ЛКК або МСэК якщо працюэ.Придумали АКТ яким видкрили поле для взяток та корупции.Донька яка повинна також доглядати, також за кордоном,а АКТ встановили на сина(брата),то це не корупция? ЗА ТАКЕ ВИДПОВИДАЛЬНИСТЬ ПОВИННА НЕСТИ ВЛАДА.ГАНЬБА.

  • @dari_mrpl
    @dari_mrpl Рік тому

    Доброго дня, скажіть будь ласка, якщо є рішення суду про відібрання дитини у матері, без позбавлення батьківських прав, чи може чоловік виїхати за кордон? Чи вже не може?

    • @Dmytro1212
      @Dmytro1212 Рік тому +1

      Щоб виїхати такому рішенню, просять відмітку про відстрочку у військовому квитку. Вони видалили це рішення з сайту і тепер деяких чоловіків не пускають по цим рішенням, хоча в жодних змін в законодавстві не було. Просто прикордонники так собі придумали. І знову таки треба дивитись, що в тому рішенні написано. Бо знову таки, якщо написано "Визначити місце проживання дитини ... шляхом відібрання", то це така собі історія. Треба по іншому формулювати позов

  • @olegolegovich4024
    @olegolegovich4024 Рік тому

    Добрий день. На роботі роблять бронь і все намагаються відправити мене до воєнкомату отримати тимчамове посвідчення і військову спеціальньсть 829. Чи варто йти? Боюсь що після такого візиту опинюсь у казармах

    • @advokatKyiv
      @advokatKyiv  Рік тому +1

      Вирішувати виключно Вам. Скажімо так, Ваші побоювання небезпідставні. Бувало так, що підприємство неправильно намагалося забронювати працівників, і їх "по-швидкому" відправляли на учебку.

  • @user-lo3iz5if5s
    @user-lo3iz5if5s 5 місяців тому

    Доброго дня! Я є батьком трох дітей но одна дитина від іншого шлюбу якій я сплачую аліменти, чи маю я право на відстрочку і виїзд закордон,і які документи для цього потрібно???

  • @oksy3153
    @oksy3153 9 місяців тому

    Підкажіть будь-ласка якщо один з батьків відмовляється від дитини, чи спрощує це позбавлення прав та як швидко це може розглядатись? Чи потрібна обовʼязкова розмова психолога з дитиною?

    • @advokatKyiv
      @advokatKyiv  9 місяців тому +1

      Спрощує, розмова з психологом не є обовʼязковою. Судова справа розглядається від пів року

  • @user-ty7zn8jx5r
    @user-ty7zn8jx5r 4 місяці тому

    Якщо чоловік з дитячого будинку усиновить дитину чи буде відстрочка за цією підставою

  • @user-jy9fi1nt5q
    @user-jy9fi1nt5q Рік тому

    Скажіть,будь ласка, чи мають право на відстрочку вчителі,які працюють у загальноосвітньому навчальному закладі за своїм фахом і з повним навантаженням?

    • @advokatKyiv
      @advokatKyiv  Рік тому

      Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки

    • @user-jy9fi1nt5q
      @user-jy9fi1nt5q Рік тому

      @@advokatKyiv Дякую за ґрунтовну відповідь!

    • @untilovdima1388
      @untilovdima1388 Рік тому

      @@advokatKyiv Доброго дня, а можно уточнити, спеціалізовані школи з поглибленим вивченням відносяться до цїєї статті? Та для оформлення відстрочки треба з'явитися у ТЦК з документами що підтверджують статус чи школа сама надає ці данні за потреби ТЦК?

  • @leaxlii836
    @leaxlii836 Рік тому

    Трохи не по темі, але проконсультуйте будь-ласка: якщо я приписаний наприклад у святошенському районі міста, заніс туди документи які надають мені відстрочку, і в той же момент до мене на вулиці підходять, зазвичай трое "дядьків" з, припустімо оболонського ТЦК і хочуть виписати повістку до свого центру, я розуміючи що повістка буде виписана на "колінці" відмовляюся показувати свої документи і вони по суті не можуть мені її виписати так як в них немає інформації на кого її випаисувати?
    і інша ситуація, дані мої вони все ж таки якось отримали, але тоді я можу просто відмовитись від повістки керуючись 358 ККУ якщо не помиляюсь, чи розумні ці дії?
    завчасно дякую

    • @advokatKyiv
      @advokatKyiv  Рік тому

      Повістка це всього лише сповіщення щодо необхідності Вам прийти в ТЦК в призначений час. З якою метою Вас викликають - це взагалі не Ваша справа. Тому відповідальність наступає, коли Ви не прийшли, а не через те взяли Ви повістку чи відмовились.
      Якщо це сторонній ТЦК, то у нього банально не буде Ваших даних щоб накласти на Вас штраф (того ж РНОКПП, наприклад, чи Вашого місця реєстрації). Тому штраф по лівим повісткам буває в 2-3% випадків, коли люди самі всю інформацію добровільно надають.
      P.S. Ви можете просто відмовитись від вручення повістки, нічим не обгрунтовуючи дані дії (може у Вас память ідеальна і Ви запамятали куди і коли Вам треба прийти) :) В цьому випадку саме у відповідальності представників ТЦК скласти правильним чином Акт про відмову (Вам на ньому розписуватись необовязково - це ніде не передбачено) з підписами двох незалежних (!!!) свідків, які бачили таку відмову (як Ви думаєте, таких найдуть?)

  • @user-kf8uk3yz3w
    @user-kf8uk3yz3w Рік тому +1

    Відстрочка на строкову військову службу актуальна, в разі навності двох дітей

    • @advokatKyiv
      @advokatKyiv  Рік тому

      Якщо строкова, яку автоматично продовжили через особливий період, то ні.

  • @evgen4312
    @evgen4312 Рік тому

    Не зовсім зрозуміло за підсумком, чи можна виїхати за кордон, за рішенням суду про відібрання дитини у матері, без позбавлення її батьківських прав, на сайті держприкордон служби пишуть , що можна, у вас під відео написано можна, а ви говорите не пускають, так можно чи нi? Чи впливає на це присутність дитини с батьком на кордоні?

    • @advokatKyiv
      @advokatKyiv  Рік тому

      Уже не можна. Раніше було можна. Наразі лише цього рішення - не достатньо. Врахуйте, що законодавство змінюється.

  • @user-br1kb3nm6g
    @user-br1kb3nm6g 8 місяців тому

    Доброго дня, чи мають право забрати в учебку чоловіка 23 роки, який раніше не служив, бо був обмежено придатний в воєнний час, а в мирний непридатний. Після проходження ВЛК написали придатний. Має дитину річного віку, жінка в декретній відпустці. Дитина і жінка мають проблеми зі здоров'ям, хоча інвалідності у них немає.

    • @advokatKyiv
      @advokatKyiv  8 місяців тому +1

      По тим критеріям, що Ви зазначили, то так. Оформлюйте терміново потребу в постійному догляді дружині та дитині!!!

    • @user-br1kb3nm6g
      @user-br1kb3nm6g 7 місяців тому

      @@advokatKyiv щиро дякую!

  • @user-fd7zb8tm8h
    @user-fd7zb8tm8h Рік тому

    ...з переліку наданих вами документів виходить що довести НЕ УЧАСТЬ матері у вихованні дитини можна лише за рішенням суду? а наторіальний договір між батьками про умови виховання дити може бути документом-підставою?

  • @ksenyafaksenyafa987
    @ksenyafaksenyafa987 Рік тому

    Тепер будуть робити рішення про признання матері безвісти відсутньою. А взагалі, ДПСУ як завжди прикриває свої схеми безглуздими усними рішеннями, яких навіть немає у нормативних актах.

    • @advokatKyiv
      @advokatKyiv  Рік тому

      👍

    • @advokatKyiv
      @advokatKyiv  Рік тому

      Так, або штучно позбавляти батьківських прав :(

  • @ksenyafaksenyafa987
    @ksenyafaksenyafa987 Рік тому

    Якщо мама насправді виїхала, а дитина залишилась з татом, якого можуть мобілізувати, то чому має страждати дитина? Треба залучати Опікуньскі ради

    • @advokatKyiv
      @advokatKyiv  Рік тому

      Хто говорить, що має страждати дитина?

    • @ksenyafaksenyafa987
      @ksenyafaksenyafa987 Рік тому

      @@advokatKyiv то не до вас питання, а до влади, яка з ковшем виплескує дитину. Сумний каламбур

    • @advokatKyiv
      @advokatKyiv  Рік тому +1

      В тому-то і суть, що держава каже батьку: у тебе є дієвий механізм "позбавлення батьківських прав матері", а інакше ти не можеш вважатися таким, що самостійно виховує дитину. Є навіть декілька рішень, де суди мотивували правомірність відмови ДПСУ тим, що в подібних ситуаціях мати зобовязана платити аліменти на утримання дитини, а те, що батько не стягує ці аліменти, то його право - значить саме батько вважає, що не його дитина не потребує додаткових коштів на виховання і відповідно не реалізовує в повній мірі свої права, а отже, ШТУЧНО (!!!) створює ситуацію, що дає право на відстрочку.