08.06 Електронне направлення: що потрібно знати пацієнту? ► Брифінг НСЗУ

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 7 чер 2020
  • Як пацієнту отримати безоплатну медичну допомогу - консультації вузького спеціаліста, обстеження чи госпіталізацію? Де взяти електронне направлення і що робити, коли відмовляють у консультації?
    Із 1 квітня 2020 року українці можуть отримувати послуги, які входять до Програми медичних гарантій, безоплатно. Для цього потрібне електронне направлення або від лікаря первинної ланки (педіатра, терапевта чи сімейника, з яким підписана декларація), або від лікуючого лікаря закладу, який надає спеціалізовану медичну допомогу.
    В електронній системі охорони здоров’я 23 тисячі лікарів створили для 551 тис. пацієнтів майже 1 мільйон електронних направлень:
    ✅ 73% - направлення на консультації;
    ✅ 12% - направлення на візуалізацію;
    ✅ 6,7 % - на лабораторну діагностику;
    ✅ 3% - на госпіталізацію.
    До деяких лікарів пацієнт може потрапити безоплатно без направлення. Наприклад, направлення не потрібне до гінеколога, психіатра, стоматолога (безоплатно - ургентна стоматологія усім та планова - дітям), нарколога, педіатра, фтизіатра та до лікаря, у якого пацієнт із хронічними захворюваннями перебуває під медичним наглядом. Також екстрена медична допомога надається кожному без направлення і декларації.
    Вузького спеціаліста і конкретний заклад пацієнт обирає самостійно, не спираючись на місце реєстрації чи фактичного проживання.
    Іноді пацієнти скаржаться, що їм відмовляють у безоплатній консультації за електронним направленням. Що робити в такому випадку?
    1. Звернутись до головного лікаря медичного закладу.
    2. Залишити скаргу на сайті Національної служби здоров’я bit.ly/2LbKwHa, заповнивши електронне звернення.
    3. Подзвонити за номером контакт-центру НСЗУ 16-77.
    Оператор контакт-центру зафіксує факт порушення закладом умов договору з НСЗУ та допоможе правильно подати офіційне звернення.
    Підпишіться на канал ► bit.ly/NHSUUA-cam
    Національна служба здоров'я України у соціальних мережах:
    Facebook НСЗУ ► / nszu.ukr
    Facebook НСЗУ для пацієнта ► / nszu.care
    Telegram канал НСЗУ ► t.me/NSZU_gov
    Сайт НСЗУ ► nszu.gov.ua/
    #НСЗУ #НаціональнаСлужбаЗдоров'я #ПМГ #ПрограмаМедгарантій

КОМЕНТАРІ • 9

  • @user-my9jg4bj1g
    @user-my9jg4bj1g 3 роки тому +4

    Як i де, можна по номеру електронного направлення взнати до якого лiкаря направлення видавалося.

  • @user-bd7nr1sn6h
    @user-bd7nr1sn6h 3 роки тому

    Дякую за роз'яснення.
    Ваша інформація мені допомогла.

  • @mishamisha9380
    @mishamisha9380 2 роки тому

    Ваше посилання для подання карги не працює. Дякуємо за реформи та "НЕ ДОСТУПНЕ" медичне забезпечення. В приймальному відділенні екстренної медичної допомоги в Ужгороді мені відмовили у огляді з температурою 38.5 через відсутність декларації.

  • @user-yd5em9lu4d
    @user-yd5em9lu4d 3 роки тому

    пидскажить будласка, якщо я з Полтавы, я можу за напрааленням звернутись за консультациею до Одесы

  • @user-xt8yx7vs7c
    @user-xt8yx7vs7c 3 роки тому +2

    Чому ви не пояснюєте, що маючи електронне направлення пацієнт повинен ше записатися на прийом до лікаря в порядку встановленому в цьому закладі?!!!

    • @nszu_gov_ua
      @nszu_gov_ua  3 роки тому

      Доборого дня.
      В е-направленні не вказується ні заклад, ні лікар, до якого направляють пацієнта, лише код послуги та інформація про заклад і лікаря, який його створив. Місце отримання послуги пацієнт обирає самостійно. В будь-якій лікарні України, яка має контракт з НСЗУ.
      Щоб отримати послугу за направленням, слід прийти в обраний заклад, попередньо записавшись через сайт, медичну інформаційну систему, реєстратуру чи телефоном, і повідомити лікарю номер направлення. Спосіб комунікації з пацієнтом кожен заклад обирає на свій розсуд - до багатьох лікарень можна записати онлайн, не вистоюючи черги, в інших закладах потрібно приходити в реєстратуру. Щоб дізнатися, як потрапити на прийом у конкретний заклад, найкраще зателефонувати за контактним номером.

  • @user-qh7wy5jr1h
    @user-qh7wy5jr1h 2 роки тому

    Таке враження , ця мадам читаючи записку непонімае що вона читає.
    Це смішно про що Ви говорите,і маніпулюєте цифрами та фактами. 1) Сімейні лікарі в 90 % не бажають надавати електронне направлення на біохімію( аналіз крові общий,печінкові проби ,ниркові- креатинін, сечовина) а сільські та в районних центрах сімейні лікарі 100% не надають . Простий примір ,моя жінка була прооперована по видалення жовчного міхура,за 6 років їй сімейний лікар не надав направлення( безкоштовного) зараз " електронного" на обстеження крові. 2) Про дорогостоящі обстеження як УЗІ черевної порожнини(печінки,нирок ітд) ,МРТ ,КТ категорично відмовляють надавати елетронне направлення сімейні лікарі ,під прямим указом завідуючих терапевтичним відділенням- які получають указ ще з вишестоящих . Ви можете мені сказати що це брехня,але в мене є доказ,і доказ брехні з ваших вуст і найвищих поадових осіб. Доказ такий,на брифінгу ви надали такі цифри про надання електронних послуг,та якщо в вас е логістичний відділ( а не відділ як говорити брехню) то логістичний відділ би вам надав інформацію,що кількість наданних електронних послуг в 4-8 разів менше ніж потрібно по Україні. Висновок такий 60-80% народа України робить обстеження за свій рахунок. Ось вам статистика, а основний бюджет медицини розкрадаеться .

  • @escobars_axiom
    @escobars_axiom 2 роки тому

    Мда... Люди дохнут, а они циферки на камеру зачитывают...
    Зашел узнать, что и как это ваше "Електронне направлення" - ничего не понял, СПАСИБО!