Jako użytkownik Niro Plug-in czuje się w obowiązku napisania kilku słów. Gdy wybieraliśmy auto, ceed odpadł właśnie przez niewielką ilość miejsca na tylnej kanapie. Corolle też braliśmy pod uwagę, fakt - ma trochę więcej miejsca na nogi, ale cykorki w drugim rzędzie są zamontowane na wysokości głowy wyższych osób, przez co przez bujanie w czasie jazdy można sobie nabić guza. Silnik spalinowy w chłodniejsze dni nie odpala się, żeby się dogrzać, tylko żeby dogrzać kabinę. Sprawdzone, wystarczy całkowicie wyłączyć wentylację lub ustawić temperaturę na minimum z wyłączoną klimatyzacja i jedziemy cały czas na elektryku, tylko może być trochę zimno ;) Na szczęście w takim wypadku podgrzewana kierownica i fotele robią robotę. Co do ładowania akumulatora w trybie sport, można wtedy zmniejszyć spalanie samemu zmieniając biegi. O ile nie gnieciemy za bardzo pedału gazu, komputer nie będzie protestował.
dokładnie - mam ceed phev z 2021 przed faceliftem i jazda po mieście przy prędkości do 70km/h to spalanie poniżej 5litrów w trybie hybrydy klasycznej ! a jazda pomieszana z akumulatorem trakcyjnym to schodzimy niżej- jazda na trasie Warszawa - GDAŃSK przy prędkościach 140km A1 z naładowanym akumulatorem to spalanie około 6,5litra bez nałądaowania 7,5 /100 - według mojej opinii silnik nie ma takiej mocy jak Toyota 2.0DF ale w aktualnych czasach i cen paliw za 200zł (średnio pełen zbiornik 37l) można zrobić sporo kilometrów - dla przykłądu powiem ze na jednym zbiorniku pojechałem z WWA do Gdańska i z powrotem i jeszcze się ładowałem i zrobiłem 1150km - dla mnie rewelacja - pozdrawiam
Pamiętam, gdy będąc na Słowacji widziałem powstającą fabrykę w Żylinie (hasło "Made in SlovaKIA"). Nie spodziewałem się, że marka KIA tak się rozwinie przez ten czas!
A wyobrażmy sobie jak by tak się udało z Daewoo i by się rozwinęło jak kia i hyundai. To mielibyśmy teraz solidną motoryzację u siebie w Polsce. A tak życie motoryzacyjne zrobiło nam psikusa.
@@przemooo8260 przy wzroście 185 cm to nigdy nie pomyślałem, że jestem kurduplem 😂 zawsze możesz dobrać wersję z uchylanym dachem to będziesz miał więcej miejsca przy otwartym 😜
Pro Ceed wygląda rewelacyjnie. Świetny test, ale bardzo krótki. Zrobiłem kawę ona nawet za bardzo nie przestygła, a tu już koniec. No to teraz czekam na kolejny materiał - z pewnym niedosytem ;) Pozdrawiam Cię Marku.
@@kamilsam2211 W wielu markach to prawda. Ja zamówiłem Ceeda przez to, że oni jak i Hyundai i Toyota mają własną produkcję półprzewodników. Inna kwestią to to, że Kia wstrzymała na razie indywidualne konfigurowanie aut, więc można zamawiać gotowe wersję S M L BUSINNES LINE GT LINE dlatego też nie ma długi czasów oczekiwania. Dodatkowo KIA w swoim systemie umieszcza liczby samochodów w danej wersji i kolorze które będę dostępne do zamówienia z potwierdzonymi datami produkcji. Ja zamówiłem 29 września auto, ale już była potwierdzona data produkcji na dzień 8 października. Ogólnie Koreańczycy na problemach innych zyskują co widać w liczbach rejestracji. Jeszcze do wiadomości, moje auto z wersji M czyli takie dla powiedzmy zwykłego Kowalskiego z silnikiem 160KM i skrzynia manual kosztował 83100 zł po rabacie 5%. Od 16 października ceny poszly do góry o ok. 1900zł.
@@MariuszNewsTV skąd takie info za wstrzymali indywidualne zamówienia? Konfigurator faktycznie pokazuje żeby wybierać samochody z pośród dostępnych modeli ale sam skonfigurowałem pod siebie Ceeda SW w połowie września i od tamtego czasu cisza, wiec chyba coś faktycznie jest na rzeczy.. :/ ciekawe czy w tym roku przyjedzie.
@@MariuszNewsTV no widzisz ja robiłem zamówienie na ceeda SW jakoś 5-6 października i mam datę odbioru na koniec lutego, i też się udało wersję buisness line dostać poniżej 100tys z 1.5 160 MT. A ceny faktycznie chwilę po moim zamówieniu poszly w górę.
Jestem posiadaczem Cee'd w plug in wersji i jestem bardzo zadowolony. Jako samochód miejski dobrze się sprawuje, w większych miastach jak w Gdańsku w którym mieszkam są już stacje ładowania, około co drugi dzień ładuje 2,5h dwa bloki dalej i koszt to 10,6zl mniej więcej, można na tym 60km przejechać czyli w moim przypadku 3 razy do pracy. W dzisiejszych czasach i cenie paliwa koszt samochodu się szybciej zwraca bo wychodzi przeliczając na paliwo( 8 zł za L) około 2,5l na 100.
O to już kolejny test ... Czyli piątek ... No i fajnie ... Z wyglądu to wolę KIA PRO_CEED tak to się pisze ? Dość ładna ta linia 😁 ogólnie jak na auto budżetowe , do przemieszczania się z punktu A do punktu B i jeszcze auto z Azji 😇 to ładnie narysowana linia ... Według mnie ...dobrze że do europy przenieśli to studio projektowe 👍 ceny tej kwestii nie chce poruszać to temat tabu 🤫🤫🤫😵😵
podoba mi sie srodek ceed-ow taki stateczny, lekko nawiazujacy do starych japonczykow z lat 90tych tylko lepiej zrobione moglbym jezdzic tak bardzo dobrze ze moj podjazd do biedronki po bulke rozgrzewa silnik plugina, baaaardzo dobrze, Marku czy szykujesz skecz w kabarecie jakims?
W kia ceed sw żeby mieć siatkę oddzielającą przestrzeń bagażową od części pasażerskiej trzeba zamówić samochód w wersji L, co w przypadku samochodu typy kombi jest nieporozumieniem. Do wersji S i M nie da się domówić siatki, bo nie ma otworów górnych do jej montażu. W standardzie daje się kilka zaawansowanych systemów elektronicznych poprawiających bezpieczeństwo czynne jak i bierne, a zapomina się o ochronie przed przemieszczającym się bagażem. Totalne nieporozumienie - byłem zdecydowany na kupno takiego samochodu w wersji M z silniki 1.5 t ze skrzynią automatyczną ale zrezygnowałem ze względu na w/w brak zapewnienie bezpieczeństwa pasażerów. Co więcej w wersji M jest przewidziane pod podłogą bagażnika miejsce na roletę ale po co mam tam chować roletę skoro mie mogę bezpiecznie umieścić bagaży pod sufit bagażnika.
Ciekawe spostrzeżenie. Myślę, że o ile nie wozisz dużo małych rzeczy, to da się samochód spakować bezpiecznie, ale rozumiem zastrzeżenie i rzeczywiście tak być nie powinno.
No dobra i30fastback n czy proceed gt ? Pomijam różnicę w mocy, co będzie lepsze na codzień i dawało większą frajdę w ten 1% czasu gdy jezdzi sie dla przyjemnosci a nie z A do B. Czy moze coś innego? Focus st kombi?
Jak przyjemność prowadzenia to zdecydowanie focus st kombi. W ogóle focus a szczególnie st to wyjątkowo dobrze prowadzące się samochody. O klasę wyżej.
Mam ProCeeda GT, przymierzałem się do i30n Fastback. O wyborze zdecydowała niższa cena i spalanie, wygląd chyba też. Hyundai pali przynajmniej 1,5 l więcej na setkę, ale jeździ się bajkowo. Natomiast mój przy 204 KM też daje radę. ;)
Czy finalnie kupiłbyś Cee'da czy Corolle? Co jest według Ciebie lepszym kombi? I czy będzie to też według Ciebie najlepsze Kombii do 120kPLN (chciałem napisać do 100kPLN, ale przypomniało mi się, że albo będzie golas, albo nic ciekawego)?
Miałem ten sam dylemat trzy lata temu i ostatecznie stanęło na.. Seacie Leonie trzeciej generacji po lifcie. Dzisiaj na pewno nie byłby to Leon (bo nowa generacja już mi się nie podoba, poza tym brak fizycznych przycisków zniechęca), ale Kia Proceed.
@@AleksanderKo też brałem pod uwagę nowego Leona ale tam za wszystko trzeba dopłacać, za 120k byłby 1,5 manual w wersji cupra z lakierem metalik i ogólnie średnie takie wyposażenie, Corolla i ceed miały lepsze i a automacie
@@pawelkowalczyk4040 2.0 Hybrid ma podobno problem z rozrzedzaniem oleju paliwem przez ten idiotyczny filtr GPF - rzecz jasna przy częstej jeździe w mieście.
Nacieszmy się jeszcze starą dobrą motoryzacją. Czy można prosić o więcej testów klasycznych spalinówek? Na phevy i elektryki przyjdzie czas, a pełno ich ostatnio na Twoim kanale.
Chyba sie nie doczekasz. Jest przymus promowania czegos co jest quasi ekologiczne, wiec testerzy musza je pokazywac. Czesc lub ci najbardziej znani utrzymuja sie z tych testow. Srednio maja do gadania. Najwyzej beda dlugo czekac lub nie dostana fury. Przeciez tonwszystko to reklama, tylko niektorzy ja potrafia lepiej zrobic i zachowac odrobine obiektywizmu. Co przy jakosci dzisiejszych samochodow nie jest trudne.
Marku, wiemy że pieniążki nie śmierdzą. Tylko czy jest sens robić z siebie kretyna i reklamować pakiet AC/OC za 1200zl z rankomatu? Idź z tym "mini AC" do leasingu i zapytaj się czy go przyjmą.
Testowałem Ceeda plugin przez 2 dni - przy emeryckiej jeździe (ekoniańka pokazała, że 97% czasu jazdy było eko) udało mi się przejechać na prądzie max 36 km - temperatura była idealna 20°C. Właściwie auto przezroczyste, nie ziębi, nie grzeje. Czy twój egzemplarz też śmierdział klejami i plastikami jak 1 gen Logana?
Nie śmierdział, ale było zimno. Ostatnio śmierdział Hyundai i10 ze 2 lata temu (nawet w zimie) i przedliftowy i30 (w lecie). A ten PHEV był przedlift czy polift? I czy akumulatory były naładowane do pełna? Bo może miałeś ten sam błąd co tu i ładowanie się wyłączało np. przy 80-90%.
@@MarekDrives przedlift. Baterie, ze względu na błąd, były naładowane do 80%, a że tryb hev włącza się przy stanie baterii 10% to wychodzi, że wykorzystałem 70% baterii i przejechałem 28 km - auto jest nieprzyjemnie mułowate (nawet jak na stanie w korku), tydzień po niej jeździłem Arkaną hev i tu było znacznie lepiej, bo reakcja na gaz jest bardziej "elektryczna"
Może wyraziłem się nieprecyzyjnie. Nie ma one-pedal driving. Jakakolwiek rekuperacja wynikająca z toczenia i hamowania jest dla kierowcy niewyczuwalna.
Skoro bateria w bagażniku to jak to wpływa na test łosia? Chciałbym zobaczyć porównanie w teście łosia hybryd i tradycyjnych aut na tej samej platformie.
Jeździłem poprzednim modelem. Czuć ten balast, szczególnie na zakrętach. Na samym prądzie słaba, na benzynie strasznie wyje. Dużo głośniej niż w ceed 1.6 crdi.
Panie Marku jedno pytanie, bo nie daje mi to spokoju. Jaki jest sens hybrydy, podczas gdy akmulator doladowywuje baterie elektryczna kosztem wikszego zuzycia paliwa....przeciez chodzi nam o srodowisko tak? to nie lepiej zostac przy benzyniaku, ktory by spalil 1-2 litry mniej? Takie to wszystko szyta gruba nicia.
Nikt nie mówi, że jest sens doładowywania akumulatorów silnikiem spalinowym, zresztą Kia/Hyundai nie mają dedykowanego trybu ładowania, natomiast w trybie sport magazynują nadmiarową energię silnika spalinowego, żeby ją wykorzystać przy większym zapotrzebowaniu na moc. Plug-in miał być czymś przejściowym między spaliniakiem a pełnym elektrykiem. W ruchu "wokół domu" możemy jeździć tylko na prądzie, w trasie jedziemy na benzynie, nie mamy ograniczeń zasięgu i nie musimy robić dłuższych przerw na ładowanie. Taki samochód użytkowany zgodnie z założeniami potrafi się odwdzięczyć śmiesznie niskim spalaniem, nieosiągalnym dla zwykłej spalinówki. Porównywałem ostatnio koszty paliwa dla mojego auta (Niro plug-in) i auta żony (Suzuki Celerio 1,0). Oba przejechały po 40 tys. km, Suzi spaliła benzyny za ponad 10 tys. zł (średnie spalanie 5l/100km), Niro za niecałe 4 tys. (średnie spalanie 2 l/100km). Wiem, Niro potrzebuje jeszcze prądu, ale w ciągu tego przebiegu koszt wyniósł ok. 1000 zł (za mała fotowoltaika), więc i tak sumarycznie wyszło sporo mniej 😁
Przyjmijmy następujące uproszczenie: PHEV jest rozbudowaniem zwykłej hybrydy (HEV), takiej jaką znamy np. z Toyoty. W zwykłej hybrydzie jest mały akumulator trakcyjny, który doładowuje się nadwyżką energii generowanej przez silnik spalinowy oraz odzyskiwanej podczas toczenia i hamowania. I to (szczególnie w warunkach miejskich) pozwala znacznie ograniczyć zużycie paliwa. Do tego dokładamy większy akumulator trakcyjny, który w założeniu powinien być ładowany z gniazdka. Dzięki tej energii samochód może poruszać się w trybie bezemisyjnym przez kilkadziesiąt kilometrów. Zwykle dzienny zasięg. Doładowanie z gniazdka w domu/pracy/sklepie. Nie ma potrzeby doładowywać "dużego" akumulatora silnikiem spalinowym. Można, ale nie trzeba. Po wyczerpaniu energii w "dużym" akumulatorze trakcyjnym zostaje jeszcze "mały" akumulator trakcyjny (lub część tego dużego), który zawsze jest doładowywany nadwyżką energii, jak w klasycznej hybrydzie. Czyli kiedy skończy się PHEV, zostaje HEV z dodatkową masą dużego akumulatora trakcyjnego. Wszystko zależy od sposobu użytkowania i możliwości ładowania. Jeśli ktoś ma możliwość ładowania samochodu w domu, ale musi jeździć i w trasie, i w mieście, to PHEV jest lepsze od diesla i HEV. Bo HEV w trasie nie jest tak dobry, jak auto z klasycznym napędem. Jeśli jest przewaga jazdy po autostradzie, to diesel. A tylko do miasta HEV lub EV.
@@jedrzejgasek8378 Hmmm...nie wiem skąd Ci to przyszło do głowy. Ale to tak jest tjak testy aut są takie a nie inne czyli gdzieś dzwoni ale nie wiadomo w którym kościele. Żeglowanie to tryb tak zwanego biegu wolnego czyli dawnego wolnobiegu np. szeroko znanego w Syrenach czy Wartburgach. Stosowany jest on w automatach dwusprzegłowych np. DSG itp. Stosowane sa one min. w BMW czy Audi jak napisałem od wielu lat. Tiptronic już nie posiada tej opcji. W skrócie - po puszczeniu pedału gazu nie ma hamowania skrzynią. Po ponownym naciśnieciu pedału gazu następują zasprzeglenie silnika ze skrzynia. Więc jak sam widzisz nie jest to żadna technika jazdy.
@@stopekandrzejewski4924 nie piszę o funkcji w samochodzie ale o technice jazdy. Dwie różne rzeczy. Żeglować można w każdym samochodzie. Jest to zbiór różnych umiejętności. Polecam poczytać.
@@jedrzejgasek8378 Ale co ja mam poczytać ? Piszesz o recznej skrzyni i jeździe na luzie. To wszystko. Żeglowanie to tryb jazdy po raz pierwszy wprowadzony przez Audi - obecny wiek. Teraz wielkie halo bo Kia ma coś podobnego...co już jest od ponad dekady na rynku i właśnie to jest"to" o czym napisałem powyżej. Poczytaj. Uważam, ze dalsza dyskusja nie ma sensu. Pzdr.
Mi podoba się Xceed, ale to zwykły Ceed tylko podniesiony, przez to ma mniejszą przestrzeń od SUV. Do tego wersja 204km jeździ super tylko strasznie głośno. Zniechęciła mnie tym. Stąd wybrałem inne.
Początkowo przymierzałem się do XCeeda, ale wybrałem ProCeeda i hałasu nie zauważam, chyba że ten przyjemny, jak się wciska gaz. ;) ProCeed jest niższy, lepiej się trzyma drogi i mniej pali (ponieważ jest niższy).
@@nonamename638 ja w pracy jeździłem zwykłym Ceedem, byłem mega zadowolony. Do tego stopnia, że postanowiłem zdradzić VAG i kupić KIA. Sportage był za długi i nie urzekał mnie. A Xceed wyglądał super, jak się napaliłem, tak mocno byłem rozczarowany taką samą praktycznie ilością miejsca we wnętrzu i właśnie tym hałasem. Słychać było silnik, a najwięcej opony i nadkola. Finalnie zrezygnowałem, chociaż podoba mi się dalej i przyglądam się jak jedzie lub stoi na parkingu. A Proceed jest ok, tylko za długi. Mam garaż 4,5 i niestety limituje mi auta, a poza tym chciałem coś wyższego. Teraz jeżdżę w pracy Astrą i to jest kupa, do Ceeda nie dorasta.
Wersja PHEV i jego "zalety" Moc: 141 KM (łączona) Moc maksymalna dostępna przy 5700obr/min Prędkość maksymalną 171km/h Zbiornik paliwa 37l Bagażnik: 437l (miast 625l) Masa wlasna: 1550kg Brak czujników parkowania z przodu (nawet nie ma takiej opcji). No tak powiem, po jeździe testowej: to auto pupy nie urywa.
Panie kolego sympatyczny... Zakupiłem polisę przez stronę porównywarki, a potem po wejściu w podany link, nie pokazuje się nic gdzie mógłbym wpisać podany kod...
Moc. Ze zwykłego gniazdka wychodzi 2 kW z groszami. Wallbox (generyczna nazwa pudełka na ścianie podpiętego pod 3-fazowe złącze o większej mocy) może osiągać większą moc. W zależności od lokalizacji to może być 7-11 kW. Do tego dochodzi ładowarka pokładowa w samochodzie, która może (w zależności od marki/modelu) przyjąć 3,7-22 kW. Zwykle hybrydy typu plug-in przyjmują maksymalnie 3,7-7,4 kW, chociaż zdarzają się takie, które przyjmują nawet 22 kW. Czasem w standardzie jest np. 3,7, ale można dokupić opcję 7,4. Elektryki najczęściej przyjmują 7,4-11 kW. Cały czas mowa o pokładowej ładowarce AC. Potem jest ładowanie DC z szybkiej ładowarki. mowa o tych wielkich szafach, które widuje się w miejscach publicznych. W przypadku ładowania DC ładowarka jest w tej szafie, a nie na pokładzie samochodu. W zależności od pojemności akumulatorów i systemu zarządzania akumulatorami samochody mogą ładować się z ładowarek DC z mocą zwykle od 50 kW w górę. Niektóre samochody mogą przyjąć w szczytowym momencie nawt 270 kW, ale musi być do tego odpowiednio szybka ładowarka. To tak w skrócie.
@@MarekDrives Marku, dziękuje za odpowiedź. Zwykle gniazdo jednofazowe może dostarczyć moc do nawet 3.6 kW, ponieważ typowe zabezpieczenie obwodu to 16 A co przy napięciu 230 V daje właśnie 3600 W. Są dostępne przepływowe podgrzewacze wody które mają moc znamionową 3-3.3 kW. Ale sam Wallbox co robi? Na jakiej zasadzie przyspiesza proces ładowani?
Zwykłe gniazdko przy takim częstym obciążeniu się stopi, ale są urządzenia, które można wpiąć w gniazdo siłowe. Wallbox pozwala na przepuszczenie większej mocy, zarządzanie ładowaniem, etc.
@@MarekDrives zwykłe gniazda 230 V mają zabezpieczenia 10 A lub 16A, w budynkach, które mają mniej niż 15 lat raczej zawsze 16A czyli wówczas daje to 3600 W. Dla 3 faz jest to 11kW. A tak na logikę... Jak wallbox może dostarczyć więcej niż pobiera? Chyba coś tu nie bardzo... Wallbox może zmieniać parametry prądu - obniżać lub zwiększyć napięcie, zmieniać napięcie przemienne na stałe, ale zwiększać mocy przecież nie może... przynajmniej ja nie wiem na jakiej zasadzie.
Oczywiście, że Wallbox nie wyda więcej niż przydział mocy minus obciążenie generowane przez resztę gospodarstwa domowego. W dużym uproszczeniu: interfejs przyjazny dla użytkownika z zabezpieczeniami dla samochodu. Jak ktoś chce dobrze i tanio, to może się wpiąć w gniazdo siłowe (o ile takie ma).
Po pierwszej zimie nie będziesz już chciał samochodu bez ogrzewanej kierownicy :) Dodam, że w różnych samochodach to różnie działa. Np. w poprzedniej Fabii było dla mnie aż za gorąco, a ostatnio czymś jeździłem, gdzie ledwo czułem, że ogrzewanie działa. Hyundai/KIA wyłączają ogrzewanie automatycznie po pół godziny, więc trzeba o tym pamiętać, np. jeśli lubisz mieć chłodno w samochodzie, ale ciepło w dłonie przez całą trasę. W nowych Skodach jest teraz chyba trzystopniowe ogrzewanie kierownicy, więc można sobie regulować ciepło.
Mam w swoim ProCeedzie i w zimne dni się przydaje, początkowo jednak trochę mnie to drażniło nawet. Najważniejsze są jednak podgrzewane fotele i maualne siedzenie (niższe, wskazane dla wyższych kierowców).
Zawsze Pan zaznacza w materiałach, że fotel z elektryczną regulacją, ale bez pamięci jest mniej przydatny lub pozbawiony sensu, ale jednak wygodniej w trasie poprawić sobie ustawienia fotela przyciskami niż np. podnosić tyłek żeby podnieść albo opuścić fotel chociażby w modelach BMW :) elektryczny fotel ustępuje ręcznej regulacji tylko w momencie gdy auto ma 3d, pada ulewny deszcz i trzeba szybko wskoczyć na tylne siedzenie 😅
Takich mikroregulacji robi się niewiele, a w przypadku dwojga kierowców w gospodarstwie domowym szybciej jest zmienić ustawienia ręcznie, albo mieć pamięć ustawień. Wspomnianego sposobu regulowania wysokości fotela nie stosuje się w samochodach od wielu lat.
@@MarekDrives od ilu lat? Poprzednia generacja BMW 1 i 3 w ogóle chyba cała linia F ma ten sposób regulacji fotela na wysokość w wariancie manualnym. Już nie przesadzajmy że auta z roczników 2012-2018 to jakas zamierzchła przeszłość ;) Co do mikroregulacji podczas jazdy to jest kwestia chyba dość indywidualna. Dążę jedynie do tego, że elektryczna regulacja przynajmniej moim zdaniem ma uzasadnienie, jest miłym dodatkiem, jeżeli z pamięcią to tylko na korzyść.
@@Philiph2222 W tym 118d, które pokazywaliśmy na drugim kanale była tylko opcja wysoko/nisko, ale teraz jest taka dźwignia do pompowania góra/dół. Mam tak w MINI, które ma te same rozwiązania, co w 1, 2, X1, X2. Być może to kwestia wyboru foteli podstawa vs. "dopłać za to, co powinno być w standardzie". Ja mam te drugie. Wracając do elektrycznej regulacji, IMO albo z pamięcią, albo wolę te pieniądze przeznaczyć na inne opcje.
Odnośnie CarPlay/AA to gdzieś słyszałem, że to podobno zależy od tego czy się weźmie wersję z nawigacją czy bez. Jak bez nawigacji to jest bezprzewodowo.
W moim Procku MY22 to nic nie daje i nie można klonować telefonu. Szkoda, bo ciągle na kablu, a ładowarka staje się bezsensownym dodatkiem w takiej opcji.
Myślę że obecnie tylko Kia/Hyundai potrafi robić sensowne hybrydy, nawiązujące walkę z napędami Toyoty. Reszta to zazwyczaj jakieś protezy albo namiastki tych systemów.
Z zewnątrz wygląda bardzo ładnie ale wewnątrz nie wydać tych 140 tyś zł. Ten palastik na elementach wnętrza nie pasuje do droższych dodatków. Zastanawiam się jak wygląda wyciszenie wnętrza, bo w CEED drugiej generacji nawet z benzyną 1.6 było kiepskie i powyzej 90 km/h robiło się w środku bardzo głośno, nie mówiac o tym że jakakolwiek dynamika pojawiała się około 4 tys obrotów. Szkoda bo jeżeli chodzi o trwałość to po kilku latach i 120 tyś przebiegu praktyczne zero napraw, a auto służbowe.
kto normalny kupi te PHEVY i te wynalazki za 140 koła, patrząc na ceeda to biorę1.5 turbo benzynkę wersję L albo Business Line i za około 100tysięcy mam kombi z wszystkim co potrzeba bez zbędnych udziwnień ;)
Tak audi a3 etron bądź 35e. Do pracy i z powrotem jeżdżę tylko na prądzie. Silnik sie tylko włącza gdy: 1. jak już nie ma nic w baterii 2. Jak przełączę w tryb sport 3. W trybie hybrydowym 0-100 w 12sek w trybie elektrycznym tylko. Wciśnięcie pedału przyspieszenia do końca nie powoduje urochomienia silnika
@@emailstomarek podobnie w Seacie Leonie e-hybrid, z tą różnicą, że kick down w trybie S uruchomi silnik spalinowy, żeby dać te pełne ponad 200 KM. I tak samo w Seacie silnik spalinowy niewymuszony się nie uruchomi. Do tego jednak te realne 68-70 km na elektryku przy bardzo spokojnej jeździe robi robotę.
Teraz warto kupować hybrydy, a nie znajdziesz chyba w tej cenie :( Ja kupiłem aurisa 8-letniego i jest super. Spalanie ok. 4.5l/100km. Kupowałem za 45k zł, teraz na oto moto drożej ok 55. Kup corollę hybrydową, będziesz miał najlepsze auto na rynku.
Może by tak przetestować Ceeda z silnikiem spalinowym a nie jakieś durne hybrydy... Zdecydowanie więcej ludzi kupuje właśnie spalinówki a nie na siłę lansowane elektryki
wygląda lepiej czyli bardzo bardzo dobrze ale dziwna ta atrapa chłodnicy, ciekawe jak jeździ manual 160km bo 140 był całkiem ale zmiana biegów gówniana a sprzęgło skok 40cm...
Za 140K PLN kupić plugina, co ma 8kWh i 10.8 do setki i sredniawo wygladajace czarne wnetrze, bez wentylowanych foteli przednich ? NO NIE... To ja zostaje przy moim uzywanym Volvo V60 PHEV z 11.4KWh i 6.4 sek do setki w jasnych skórach (koszt 70K PLN). Mimo duzo mniejszego (niestety, jedyna wada :( ) bagaznika, niz ten Ceed. Bo chyba bagaznik i te dzielone siedzenia - są tu najlepszą cecha tego auta. No i przyznaję - estetyczny jest. Przy okazji Panie Marku taka prosba o dodawanie w przypadku prawdziwych hybryd (czyli nie mietkich - MHEV tylko przez moment staly kolo normalnych hybryd ;->>>) , bo to wazne - czy silnik elektryczny wspomaga inna os, niz silnik spalinowy, czy nie. Czyli czy mamy do czynienia z pseudo AWD, czy tylko z FWD / RWD hybrydowym. Bo AWD a FWD - robi wielką rożnicę. No i prosba o poruszanie mozliwie zawsze kwestii haka holowicznego. Bo tu dopiero jest niezly rozrzut. Auta niehybrydowe moga miec do 2T uciągu, a hybrydy mają potem od paruset kilo (jak moj Peugeot 508 Hybrid4 - 750kg) do 1800kg (jak moj wspomniany V60 Twin Engine). A więc jak widac sa bardzo duze roznice miedzy modelami PHEV roznych producentow, ale i miedzy samymi wersjami silnikowymi tego samego modelu (508 zwykłe w HDI ma już uciągu 1500kg, a więc 2x więcej, choć mniej niż V60, który jak na PHEV kombo ma wyjątkowo duży uciąg podkreślam).
Poza Toyotą i Hondą z głowy nie przypominam sobie hybrydowego AWD. W PHEV zdarza się AWD z motorem elektrycznym napędzającym tylną oś (mocniejsze PHEV Stellantis, PHEV na płycie UKL BMW). Genralnie taka proteza AWD.
A Kia/Hyundai w SUV? Nie ma Sorrento HEV 4WD? Jeśli nie mieszam to oni się chyba chwalą że mają właśnie klasyczne AWD, z wałem poprowadzonym do tylnej osi. Nie wiem jak Tucson/Sportage HEV...
Irytują mnie te czarne tasiemki po bokach przedniego zderzaka. Za tylne światła w kształcie plastra miodu też podziękuję, bardziej odpowiada mi czerwona tasiemka w kloszu jak w tym kombi. Trochę na siłę chciano coś pozmieniać i miejscami przesadzono.
mam podobne wrażnie ,że koreańce odfajkowali ten FL na jakieś 2 lata bo pewnie za tyle pojawi się kolejna generacja nawiązująca stylistycznie do nowego Sportage bo nadal jest jak widać nie tylko mocno niedopracowana np.multimedia ale przede wszystkim Ceed jest z tych aut dużych z zew. a zaskakująco ciasnych w środku- kompletny bezsens.
W związku z brakiem nowych aut nie ma rabatów, a i na rynku aut używanych ceny w górę. Mechanicy zacierają ręce, bo im dłużej samochód na drodze, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie wymagał napraw. A wtedy ceny usług pójdą w górę. Prawa rynku.
@@MarekDrives tez fakt, ale może to pomysł właśnie na biznes :) Otwierać warsztaty, których niestety ciagle jest za mało, albo za mało dobrych mechaników bo to synowi największy problem
9:00 mam w bmw asystenta pasa ruchu i go nie używam bo irytuje jak ciagle drga kierownica. Natomiast asystent martwego pola jest fajny i przydatny, drga kierownica i swieci się żółty trojkat w lusterku . Ale jak jade innymi autami i ciagle coś pika to mnie krew zalewa
@@MarekDrives pewnie masz na myśli nowe lub kilku letnie bmw. Ja mam 7 f01 z 2010. U mnie asystent drga jedynie kierownicą natomiast od modelu G11 wiem ze odbija tez kierownica gdy zjedziemy np zbyt krawędzi drogi i moim zdaniem robi to bardzo za ostro i tez gdy kupie ten model to nie będę z tego korzystać .
F01, to tylko pamiętam, że było. Jeździłem, ale to było tak dawno, że nie pamiętam. G11 od 2015 roku poza liftingiem pewnie miało parę wersji tych systemów. W normalnych okolicznościach niech sobie koryguje. Można to wyłączyć jednym przyciskiem obok świateł awaryjnych.
@@MarekDrives w f01 „asystenci” są łatwi to wyłączenie - na desce po lewej stronie pod włącznikiem świateł jest rząd przycisków . Świetne rozwiązanie . W nowszych modelach niestety często trzeba skorzystać z „tabletu” :( Dla mnie to nie poszło w dobra stronę. Ale ja urodzony w 80r to może już staroświecki jestem ?!
Wahałem się między Ceedem GT i Leonem FR ale ogólna generyczność środka Kia i krzywa momentu obrotowego w silniku 1.6 jakoś mnie jednak zniechęciły. Ale ciekawe autko to na pewno.
@@-xYz--nk1gm Tak mam 1,6 T automat poprzedniej generacji. Od marca 2020 przejechałem 25k km. Spalanie od 6 do 13,5 l/100 km. Minimalne trasa, płynna jazda z prędkością około 80-85 km/h. Przy jeździe w mieście, ale bez korków spalanie około 10 l. U mnie na odcinkach 15 km, część przedmieścia, spalanie od 8 do 10,5 l,(najczęściej 9,2-9,3) w zależności od świateł. Jeżdżę dosyć dynamicznie, lubię startować i uciec na 100-150 metrów następnym ;). Wiem, że to nie do końca mądre, ale po to się chyba kupuje GT? Według danych z netu do setki wystarcza 7,0 s.
@@nonamename638 to nawet znośnie. Ale po spalaniu to chyba wolałbym coś z 2.0tsi. Mocy dużo więcej a podobne wyniki. A nie myślałeś może o Magdzie 6 2.5? Mi to zaczęło chodzić po głowie żeby diesla zastąpić. Bo jakoś nie przepadam za dwusprzeglowym automatem.
KIA oferuje bardzo słabe wyposażenie dlatego trzeba brac tylko pod uwage najbogatsze wyposażenie porowonujac do innych marek ktorych czesto standard jest bogatszy niz w KIA full opcje. Dodatkowo w KIA podaja nieprawdziwe informacje o terminach produkcji byleby namówic na złożenie zamówienia. U mnie KIA za reklamowanie sie ze dostarcza w 4 miesiace a po 12 wciaz brak auta - jest na zawsze skreslona.
W Toyotach hybrydowych załącza się najpierw żeby nagrzać samego siebie a dopiero ewentualnie później kabinę. Chyba nie byłeś użytkownikiem napędu HSD Toyoty 🙂
Kurcze moim zdaniem Golf 8 jest w każdym aspekcie lepszy od tego ceeda a kosztuje niewiele więcej. Droga kiio chociaż lampy matrix byście w końcu wynaleźli zamiast wymyślać jakieś nosy tygrysa z przodu 🤣🤣🤣
Panowie z tego co wiem kia też nie jest wolna od wpadek jakościowych i np nowe EV6 słyszałem też ma jakieś bagi z oprogramowaniem... co do wyglądu to Golf 8 znacząco się nie różni od 7 k z profilu więc nie rozumiem dlaczego tak ci się nie podoba linia 8-ki a 7-ki już tak ??? Ja mam na myśli technikę. Otóż w Golfie mamy matrycowe reflektory led niedostępne w kii, w Golfie możemy mieć Alltracka w dieslu 200 km z 4x4 lub R-ke 320 km w benzynie z 4x4, w kii nie dostaniemy ani napędu na 4 koła ani tak mocnych silników. No i w Golfie dużo lepiej działają asystenci kierowcy niż w koreanczykach. I śmieszy mnie hejt na Golfa bo ma dotykowe przyciski do obsługi klimy, jeśli mamy klimatyzację automatyczna to wrzucamy ją w auto i nie wiem do czego tu się czepiać... po aktualizacjach podobno już sam system w nowych VW też działa sprawnie. Po za tym Golf 8 przez prawie cały 2021 R był nr 1 na ŚWIECIE pod względem ilości sprzedanych egzemplarzy 😉
Zapisz się na newsletter i otrzymuj powiadomienia o nowych odcinkach mailem:
marekdrives.tv/pl
Jako użytkownik Niro Plug-in czuje się w obowiązku napisania kilku słów. Gdy wybieraliśmy auto, ceed odpadł właśnie przez niewielką ilość miejsca na tylnej kanapie. Corolle też braliśmy pod uwagę, fakt - ma trochę więcej miejsca na nogi, ale cykorki w drugim rzędzie są zamontowane na wysokości głowy wyższych osób, przez co przez bujanie w czasie jazdy można sobie nabić guza. Silnik spalinowy w chłodniejsze dni nie odpala się, żeby się dogrzać, tylko żeby dogrzać kabinę. Sprawdzone, wystarczy całkowicie wyłączyć wentylację lub ustawić temperaturę na minimum z wyłączoną klimatyzacja i jedziemy cały czas na elektryku, tylko może być trochę zimno ;) Na szczęście w takim wypadku podgrzewana kierownica i fotele robią robotę. Co do ładowania akumulatora w trybie sport, można wtedy zmniejszyć spalanie samemu zmieniając biegi. O ile nie gnieciemy za bardzo pedału gazu, komputer nie będzie protestował.
dokładnie - mam ceed phev z 2021 przed faceliftem i jazda po mieście przy prędkości do 70km/h to spalanie poniżej 5litrów w trybie hybrydy klasycznej ! a jazda pomieszana z akumulatorem trakcyjnym to schodzimy niżej- jazda na trasie Warszawa - GDAŃSK przy prędkościach 140km A1 z naładowanym akumulatorem to spalanie około 6,5litra bez nałądaowania 7,5 /100 - według mojej opinii silnik nie ma takiej mocy jak Toyota 2.0DF ale w aktualnych czasach i cen paliw za 200zł (średnio pełen zbiornik 37l) można zrobić sporo kilometrów - dla przykłądu powiem ze na jednym zbiorniku pojechałem z WWA do Gdańska i z powrotem i jeszcze się ładowałem i zrobiłem 1150km - dla mnie rewelacja - pozdrawiam
Pamiętam, gdy będąc na Słowacji widziałem powstającą fabrykę w Żylinie (hasło "Made in SlovaKIA"). Nie spodziewałem się, że marka KIA tak się rozwinie przez ten czas!
A wyobrażmy sobie jak by tak się udało z Daewoo i by się rozwinęło jak kia i hyundai. To mielibyśmy teraz solidną motoryzację u siebie w Polsce. A tak życie motoryzacyjne zrobiło nam psikusa.
generalnie dalej jestem nakręcony na wersję Pro ceed, strasznie mi się podoba :)
Ja Proceed odebrałem kilka dni temu. Jest genialna i jak dla mnie bardzo ładna.
Też mi się podoba ale samochód dla kurdupli. Ja mając 192, przy obizonym na max fotelu, mam jakiś 1 cm do podsufitki :/
@@przemooo8260 przy wzroście 185 cm to nigdy nie pomyślałem, że jestem kurduplem 😂 zawsze możesz dobrać wersję z uchylanym dachem to będziesz miał więcej miejsca przy otwartym 😜
@@przemysawolejnik9835 tylko w zimie będzie miał jeszcze niżej:p
@@przemooo8260 Ja mam ProCeeda z manulnie ustawianym fotelem kierowcy, to kilka cm extra więcej, elektryczny niestety jest wyższy.
Ładny i praktyczny :)
Kombi świetnie się prezentuje - tylko cena trochę zbyt wysoka
Dzięki za kolejny świetny test!
Te tylne światła z motywem heksagonów są genialne!
Ma guziczki i pokrętełka. To wielki plus. Jednak za dużo dzieci narobiłem i na razie, z kompaktów, jestem skazany na octavię.
Kolejny ciekawy i interesujący odcinek 👍zawierający najważniejsze informacje, przedstawione w fajny sposób, dobrze się to ogląda. Tak trzymać 🙃
Pro Ceed wygląda rewelacyjnie.
Świetny test, ale bardzo krótki. Zrobiłem kawę ona nawet za bardzo nie przestygła, a tu już koniec. No to teraz czekam na kolejny materiał - z pewnym niedosytem ;)
Pozdrawiam Cię Marku.
To facelift. Obiecuję dłuższy przy okazji nowej generacji :)
@@MarekDrives SUPER - już nie mogę się doczekać.
Hatchback Cee'd w wersji M zamówiłem 29 września wczoraj miałem telefon od handlowca, że auto jest już w salonie. Autko fajne :)
A mówią , ze na auta trzeba czekać po pół roku …
@@kamilsam2211 W wielu markach to prawda. Ja zamówiłem Ceeda przez to, że oni jak i Hyundai i Toyota mają własną produkcję półprzewodników. Inna kwestią to to, że Kia wstrzymała na razie indywidualne konfigurowanie aut, więc można zamawiać gotowe wersję S M L BUSINNES LINE GT LINE dlatego też nie ma długi czasów oczekiwania. Dodatkowo KIA w swoim systemie umieszcza liczby samochodów w danej wersji i kolorze które będę dostępne do zamówienia z potwierdzonymi datami produkcji. Ja zamówiłem 29 września auto, ale już była potwierdzona data produkcji na dzień 8 października. Ogólnie Koreańczycy na problemach innych zyskują co widać w liczbach rejestracji. Jeszcze do wiadomości, moje auto z wersji M czyli takie dla powiedzmy zwykłego Kowalskiego z silnikiem 160KM i skrzynia manual kosztował 83100 zł po rabacie 5%. Od 16 października ceny poszly do góry o ok. 1900zł.
@@MariuszNewsTV skąd takie info za wstrzymali indywidualne zamówienia? Konfigurator faktycznie pokazuje żeby wybierać samochody z pośród dostępnych modeli ale sam skonfigurowałem pod siebie Ceeda SW w połowie września i od tamtego czasu cisza, wiec chyba coś faktycznie jest na rzeczy.. :/ ciekawe czy w tym roku przyjedzie.
@@mK4y587 info takie miałem z salonu z którego robiłem dla siebie zamówienie. Na realizację zamówienia jakiegokolwiek KIA daje czas do 120 dni.
@@MariuszNewsTV no widzisz ja robiłem zamówienie na ceeda SW jakoś 5-6 października i mam datę odbioru na koniec lutego, i też się udało wersję buisness line dostać poniżej 100tys z 1.5 160 MT. A ceny faktycznie chwilę po moim zamówieniu poszly w górę.
Jestem posiadaczem Cee'd w plug in wersji i jestem bardzo zadowolony. Jako samochód miejski dobrze się sprawuje, w większych miastach jak w Gdańsku w którym mieszkam są już stacje ładowania, około co drugi dzień ładuje 2,5h dwa bloki dalej i koszt to 10,6zl mniej więcej, można na tym 60km przejechać czyli w moim przypadku 3 razy do pracy. W dzisiejszych czasach i cenie paliwa koszt samochodu się szybciej zwraca bo wychodzi przeliczając na paliwo( 8 zł za L) około 2,5l na 100.
Zawsze macie dobry montaż i ujęcia, ale tutaj naprawdę TOP NOTCH. Tak trzymać.
Przekażę montażyście.
Super odcinek pozdrawiam
Kia CEED tak, ale albo sama benzyna albo diesel a buda... SW lub ProCeed to najsensowniejsze wwarianty (SW tylko 4 tys zl doplaty)
Czy coś się w tym modelu zmieniło w ciągu ostatniego roku ?
żonie dałem swoją kia ceed 2009, od nowości najpoważniejsza usterka to wiązka kabli stacyjki, przebieg 245,000
O to już kolejny test ... Czyli piątek ... No i fajnie ... Z wyglądu to wolę KIA PRO_CEED tak to się pisze ? Dość ładna ta linia 😁 ogólnie jak na auto budżetowe , do przemieszczania się z punktu A do punktu B i jeszcze auto z Azji 😇 to ładnie narysowana linia ... Według mnie ...dobrze że do europy przenieśli to studio projektowe 👍 ceny tej kwestii nie chce poruszać to temat tabu 🤫🤫🤫😵😵
Fiu fiu, ciekawie :-)
Lepiej brać ceeda phev czy optime phev ?
podoba mi sie srodek ceed-ow
taki stateczny, lekko nawiazujacy do starych japonczykow z lat 90tych tylko lepiej zrobione
moglbym jezdzic
tak bardzo dobrze ze moj podjazd do biedronki po bulke rozgrzewa silnik plugina, baaaardzo dobrze, Marku czy szykujesz skecz w kabarecie jakims?
W kia ceed sw żeby mieć siatkę oddzielającą przestrzeń bagażową od części pasażerskiej trzeba zamówić samochód w wersji L, co w przypadku samochodu typy kombi jest nieporozumieniem. Do wersji S i M nie da się domówić siatki, bo nie ma otworów górnych do jej montażu. W standardzie daje się kilka zaawansowanych systemów elektronicznych poprawiających bezpieczeństwo czynne jak i bierne, a zapomina się o ochronie przed przemieszczającym się bagażem. Totalne nieporozumienie - byłem zdecydowany na kupno takiego samochodu w wersji M z silniki 1.5 t ze skrzynią automatyczną ale zrezygnowałem ze względu na w/w brak zapewnienie bezpieczeństwa pasażerów. Co więcej w wersji M jest przewidziane pod podłogą bagażnika miejsce na roletę ale po co mam tam chować roletę skoro mie mogę bezpiecznie umieścić bagaży pod sufit bagażnika.
Ciekawe spostrzeżenie. Myślę, że o ile nie wozisz dużo małych rzeczy, to da się samochód spakować bezpiecznie, ale rozumiem zastrzeżenie i rzeczywiście tak być nie powinno.
Fele jak moje zimowe 🙂
No dobra i30fastback n czy proceed gt ? Pomijam różnicę w mocy, co będzie lepsze na codzień i dawało większą frajdę w ten 1% czasu gdy jezdzi sie dla przyjemnosci a nie z A do B.
Czy moze coś innego? Focus st kombi?
Jak przyjemność prowadzenia to zdecydowanie focus st kombi. W ogóle focus a szczególnie st to wyjątkowo dobrze prowadzące się samochody. O klasę wyżej.
@@ptasptasznick9305 dziękuję
Mam ProCeeda GT, przymierzałem się do i30n Fastback. O wyborze zdecydowała niższa cena i spalanie, wygląd chyba też. Hyundai pali przynajmniej 1,5 l więcej na setkę, ale jeździ się bajkowo. Natomiast mój przy 204 KM też daje radę. ;)
@@nonamename638 dziękuję
8-calowy ekran systemu inforozrywki jest standardem w wersji PHEV, w zwykłym Ceedzie standardem jest ... brak wyświetlacza dotykowego.
Myśle ze wersje phev powinny być już z silnikami turbo tak jak robi to vw
Czy finalnie kupiłbyś Cee'da czy Corolle? Co jest według Ciebie lepszym kombi? I czy będzie to też według Ciebie najlepsze Kombii do 120kPLN (chciałem napisać do 100kPLN, ale przypomniało mi się, że albo będzie golas, albo nic ciekawego)?
Miałem ten sam dylemat trzy lata temu i ostatecznie stanęło na.. Seacie Leonie trzeciej generacji po lifcie.
Dzisiaj na pewno nie byłby to Leon (bo nowa generacja już mi się nie podoba, poza tym brak fizycznych przycisków zniechęca), ale Kia Proceed.
@@AleksanderKo też brałem pod uwagę nowego Leona ale tam za wszystko trzeba dopłacać, za 120k byłby 1,5 manual w wersji cupra z lakierem metalik i ogólnie średnie takie wyposażenie, Corolla i ceed miały lepsze i a automacie
Corrola TS Style + Tech. Jesli chcesz mieć szybkie auto to 2.0 Hybrid , oszczędna to wersja 1.8 Hybrid najlepiej z LPG.
Jak ma być tanio, to szukałbym ostatnich egzemplarzy 308 SW i Astry kombi, zanim wejdą nowe generacje.
@@pawelkowalczyk4040 2.0 Hybrid ma podobno problem z rozrzedzaniem oleju paliwem przez ten idiotyczny filtr GPF - rzecz jasna przy częstej jeździe w mieście.
Nacieszmy się jeszcze starą dobrą motoryzacją. Czy można prosić o więcej testów klasycznych spalinówek? Na phevy i elektryki przyjdzie czas, a pełno ich ostatnio na Twoim kanale.
Super tylko skąd brać te klasyczne spalinówkę jeżeli każdy z producentów skupia się na tzw nowych rozwiązaniach …
@@Pancio4791 jak na razie zdecydowana większość modeli ma w swojej palecie klasyczne spalinówki i miękkie hybrydy.
Ale jeszcze centrale muszą chcieć je promować i zamawiać do centrów prasowych. A tak się składa że im na rękę jest promować nowe droższe rozwiązania.
Chyba sie nie doczekasz. Jest przymus promowania czegos co jest quasi ekologiczne, wiec testerzy musza je pokazywac. Czesc lub ci najbardziej znani utrzymuja sie z tych testow. Srednio maja do gadania. Najwyzej beda dlugo czekac lub nie dostana fury. Przeciez tonwszystko to reklama, tylko niektorzy ja potrafia lepiej zrobic i zachowac odrobine obiektywizmu. Co przy jakosci dzisiejszych samochodow nie jest trudne.
Marku, wiemy że pieniążki nie śmierdzą. Tylko czy jest sens robić z siebie kretyna i reklamować pakiet AC/OC za 1200zl z rankomatu? Idź z tym "mini AC" do leasingu i zapytaj się czy go przyjmą.
Dorośli ludzie zarabiają pieniądze. Inni dorośli
Ludzie to
Rozumieją.
Testowałem Ceeda plugin przez 2 dni - przy emeryckiej jeździe (ekoniańka pokazała, że 97% czasu jazdy było eko) udało mi się przejechać na prądzie max 36 km - temperatura była idealna 20°C. Właściwie auto przezroczyste, nie ziębi, nie grzeje. Czy twój egzemplarz też śmierdział klejami i plastikami jak 1 gen Logana?
Nie śmierdział, ale było zimno. Ostatnio śmierdział Hyundai i10 ze 2 lata temu (nawet w zimie) i przedliftowy i30 (w lecie). A ten PHEV był przedlift czy polift? I czy akumulatory były naładowane do pełna? Bo może miałeś ten sam błąd co tu i ładowanie się wyłączało np. przy 80-90%.
@@MarekDrives przedlift. Baterie, ze względu na błąd, były naładowane do 80%, a że tryb hev włącza się przy stanie baterii 10% to wychodzi, że wykorzystałem 70% baterii i przejechałem 28 km - auto jest nieprzyjemnie mułowate (nawet jak na stanie w korku), tydzień po niej jeździłem Arkaną hev i tu było znacznie lepiej, bo reakcja na gaz jest bardziej "elektryczna"
6:12 więcej takich proszę 😄
Ale jak to nie ma hamowania rekuperacyjnego? Jak się wyczerpie zasięg stricte elektryczny i jeździ w trybie zwykłej hybrydy to chyba musi być?
Może wyraziłem się nieprecyzyjnie. Nie ma one-pedal driving. Jakakolwiek rekuperacja wynikająca z toczenia i hamowania jest dla kierowcy niewyczuwalna.
Skoro bateria w bagażniku to jak to wpływa na test łosia? Chciałbym zobaczyć porównanie w teście łosia hybryd i tradycyjnych aut na tej samej platformie.
Jeździłem poprzednim modelem. Czuć ten balast, szczególnie na zakrętach. Na samym prądzie słaba, na benzynie strasznie wyje. Dużo głośniej niż w ceed 1.6 crdi.
Panie Marku jedno pytanie, bo nie daje mi to spokoju. Jaki jest sens hybrydy, podczas gdy akmulator doladowywuje baterie elektryczna kosztem wikszego zuzycia paliwa....przeciez chodzi nam o srodowisko tak? to nie lepiej zostac przy benzyniaku, ktory by spalil 1-2 litry mniej? Takie to wszystko szyta gruba nicia.
Nikt nie mówi, że jest sens doładowywania akumulatorów silnikiem spalinowym, zresztą Kia/Hyundai nie mają dedykowanego trybu ładowania, natomiast w trybie sport magazynują nadmiarową energię silnika spalinowego, żeby ją wykorzystać przy większym zapotrzebowaniu na moc. Plug-in miał być czymś przejściowym między spaliniakiem a pełnym elektrykiem. W ruchu "wokół domu" możemy jeździć tylko na prądzie, w trasie jedziemy na benzynie, nie mamy ograniczeń zasięgu i nie musimy robić dłuższych przerw na ładowanie. Taki samochód użytkowany zgodnie z założeniami potrafi się odwdzięczyć śmiesznie niskim spalaniem, nieosiągalnym dla zwykłej spalinówki. Porównywałem ostatnio koszty paliwa dla mojego auta (Niro plug-in) i auta żony (Suzuki Celerio 1,0). Oba przejechały po 40 tys. km, Suzi spaliła benzyny za ponad 10 tys. zł (średnie spalanie 5l/100km), Niro za niecałe 4 tys. (średnie spalanie 2 l/100km). Wiem, Niro potrzebuje jeszcze prądu, ale w ciągu tego przebiegu koszt wyniósł ok. 1000 zł (za mała fotowoltaika), więc i tak sumarycznie wyszło sporo mniej 😁
Przyjmijmy następujące uproszczenie: PHEV jest rozbudowaniem zwykłej hybrydy (HEV), takiej jaką znamy np. z Toyoty.
W zwykłej hybrydzie jest mały akumulator trakcyjny, który doładowuje się nadwyżką energii generowanej przez silnik spalinowy oraz odzyskiwanej podczas toczenia i hamowania. I to (szczególnie w warunkach miejskich) pozwala znacznie ograniczyć zużycie paliwa.
Do tego dokładamy większy akumulator trakcyjny, który w założeniu powinien być ładowany z gniazdka. Dzięki tej energii samochód może poruszać się w trybie bezemisyjnym przez kilkadziesiąt kilometrów. Zwykle dzienny zasięg. Doładowanie z gniazdka w domu/pracy/sklepie. Nie ma potrzeby doładowywać "dużego" akumulatora silnikiem spalinowym. Można, ale nie trzeba. Po wyczerpaniu energii w "dużym" akumulatorze trakcyjnym zostaje jeszcze "mały" akumulator trakcyjny (lub część tego dużego), który zawsze jest doładowywany nadwyżką energii, jak w klasycznej hybrydzie. Czyli kiedy skończy się PHEV, zostaje HEV z dodatkową masą dużego akumulatora trakcyjnego.
Wszystko zależy od sposobu użytkowania i możliwości ładowania. Jeśli ktoś ma możliwość ładowania samochodu w domu, ale musi jeździć i w trasie, i w mieście, to PHEV jest lepsze od diesla i HEV. Bo HEV w trasie nie jest tak dobry, jak auto z klasycznym napędem. Jeśli jest przewaga jazdy po autostradzie, to diesel. A tylko do miasta HEV lub EV.
Zeglowanie - niełatwa sztuka ale daje efekty od 0,5 do 1 l/100 km paliawa można oszczedzic.
W Audi i Bmw to jest stosowane od bodaj 15 lat...zadna nowość.
@@stopekandrzejewski4924 żeglowanie to technika jazdy, można ją stosować w każdym aucie
@@jedrzejgasek8378 Hmmm...nie wiem skąd Ci to przyszło do głowy. Ale to tak jest tjak testy aut są takie a nie inne czyli gdzieś dzwoni ale nie wiadomo w którym kościele. Żeglowanie to tryb tak zwanego biegu wolnego czyli dawnego wolnobiegu np. szeroko znanego w Syrenach czy Wartburgach. Stosowany jest on w automatach dwusprzegłowych np. DSG itp. Stosowane sa one min. w BMW czy Audi jak napisałem od wielu lat. Tiptronic już nie posiada tej opcji. W skrócie - po puszczeniu pedału gazu nie ma hamowania skrzynią. Po ponownym naciśnieciu pedału gazu następują zasprzeglenie silnika ze skrzynia. Więc jak sam widzisz nie jest to żadna technika jazdy.
@@stopekandrzejewski4924 nie piszę o funkcji w samochodzie ale o technice jazdy. Dwie różne rzeczy. Żeglować można w każdym samochodzie. Jest to zbiór różnych umiejętności. Polecam poczytać.
@@jedrzejgasek8378 Ale co ja mam poczytać ? Piszesz o recznej skrzyni i jeździe na luzie. To wszystko. Żeglowanie to tryb jazdy po raz pierwszy wprowadzony przez Audi - obecny wiek. Teraz wielkie halo bo Kia ma coś podobnego...co już jest od ponad dekady na rynku i właśnie to jest"to" o czym napisałem powyżej. Poczytaj. Uważam, ze dalsza dyskusja nie ma sensu. Pzdr.
6:12 no more pls
Dla zasięgu
Czy polifcie nadaj kierownica jest przesunięta w lewo zwględem osi fotela? Proceed tego problemu nie ma, ale zwykły Ceed - dramat
właśnie dlaczego niektóre auta tak mają? żeby wygodniej się opierało o podłokietnik albo zimny łokieć żeby lepiej pasował?
Mi podoba się Xceed, ale to zwykły Ceed tylko podniesiony, przez to ma mniejszą przestrzeń od SUV. Do tego wersja 204km jeździ super tylko strasznie głośno. Zniechęciła mnie tym. Stąd wybrałem inne.
Początkowo przymierzałem się do XCeeda, ale wybrałem ProCeeda i hałasu nie zauważam, chyba że ten przyjemny, jak się wciska gaz. ;) ProCeed jest niższy, lepiej się trzyma drogi i mniej pali (ponieważ jest niższy).
@@nonamename638 ja w pracy jeździłem zwykłym Ceedem, byłem mega zadowolony. Do tego stopnia, że postanowiłem zdradzić VAG i kupić KIA. Sportage był za długi i nie urzekał mnie. A Xceed wyglądał super, jak się napaliłem, tak mocno byłem rozczarowany taką samą praktycznie ilością miejsca we wnętrzu i właśnie tym hałasem. Słychać było silnik, a najwięcej opony i nadkola. Finalnie zrezygnowałem, chociaż podoba mi się dalej i przyglądam się jak jedzie lub stoi na parkingu. A Proceed jest ok, tylko za długi. Mam garaż 4,5 i niestety limituje mi auta, a poza tym chciałem coś wyższego. Teraz jeżdżę w pracy Astrą i to jest kupa, do Ceeda nie dorasta.
@@grzegorzfortuna2982 ProCeed ma chyba 4,66 m a więc odpada, ale możesz kupić Ceeda GT. Krótszy i poza tym chyba nic mu nie brakuje (oprócz tyłka ;)).
@@nonamename638 ja już kupiłem auto, nie Kia. Zakupy robiłem początkiem 2020, tuż przed pandemią. Pisze o swoich odczuciach z kontaktu z Xceedem.
@@grzegorzfortuna2982 Możesz powiedzieć co wybrałeś?
Marek a jak z dostępnością tej Kii?
Wersja PHEV i jego "zalety"
Moc: 141 KM (łączona)
Moc maksymalna dostępna przy 5700obr/min
Prędkość maksymalną 171km/h
Zbiornik paliwa 37l
Bagażnik: 437l (miast 625l)
Masa wlasna: 1550kg
Brak czujników parkowania z przodu (nawet nie ma takiej opcji).
No tak powiem, po jeździe testowej: to auto pupy nie urywa.
Panie kolego sympatyczny...
Zakupiłem polisę przez stronę porównywarki, a potem po wejściu w podany link, nie pokazuje się nic gdzie mógłbym wpisać podany kod...
Proszę wpisać kod tutaj: rankomat.pl/motozwrotka/zgloszenie
KN - miałem takie samo pierwsze wrażenie. Słabe to logo - przekombinowane
Jak wygłuszenie, poprawione przy okazji liftingu?
Mi pan w salonie powiedział, że tak i gdzieś recenzje czytałem że tak zostało to poprawione.
Czy phev bez ładowania działa jak klasyczny HEV?
Tak. Tylko wozisz ze sobą kilkadziesiąt kilogramów nienaładowanego akumulatora trakcyjnego.
Jak działa wallbox? Na jakiej zasadzie skraca czas ładowania?
Moc. Ze zwykłego gniazdka wychodzi 2 kW z groszami. Wallbox (generyczna nazwa pudełka na ścianie podpiętego pod 3-fazowe złącze o większej mocy) może osiągać większą moc. W zależności od lokalizacji to może być 7-11 kW.
Do tego dochodzi ładowarka pokładowa w samochodzie, która może (w zależności od marki/modelu) przyjąć 3,7-22 kW. Zwykle hybrydy typu plug-in przyjmują maksymalnie 3,7-7,4 kW, chociaż zdarzają się takie, które przyjmują nawet 22 kW. Czasem w standardzie jest np. 3,7, ale można dokupić opcję 7,4.
Elektryki najczęściej przyjmują 7,4-11 kW.
Cały czas mowa o pokładowej ładowarce AC.
Potem jest ładowanie DC z szybkiej ładowarki. mowa o tych wielkich szafach, które widuje się w miejscach publicznych. W przypadku ładowania DC ładowarka jest w tej szafie, a nie na pokładzie samochodu. W zależności od pojemności akumulatorów i systemu zarządzania akumulatorami samochody mogą ładować się z ładowarek DC z mocą zwykle od 50 kW w górę. Niektóre samochody mogą przyjąć w szczytowym momencie nawt 270 kW, ale musi być do tego odpowiednio szybka ładowarka.
To tak w skrócie.
@@MarekDrives Marku, dziękuje za odpowiedź. Zwykle gniazdo jednofazowe może dostarczyć moc do nawet 3.6 kW, ponieważ typowe zabezpieczenie obwodu to 16 A co przy napięciu 230 V daje właśnie 3600 W. Są dostępne przepływowe podgrzewacze wody które mają moc znamionową 3-3.3 kW. Ale sam Wallbox co robi? Na jakiej zasadzie przyspiesza proces ładowani?
Zwykłe gniazdko przy takim częstym obciążeniu się stopi, ale są urządzenia, które można wpiąć w gniazdo siłowe.
Wallbox pozwala na przepuszczenie większej mocy, zarządzanie ładowaniem, etc.
@@MarekDrives zwykłe gniazda 230 V mają zabezpieczenia 10 A lub 16A, w budynkach, które mają mniej niż 15 lat raczej zawsze 16A czyli wówczas daje to 3600 W. Dla 3 faz jest to 11kW. A tak na logikę... Jak wallbox może dostarczyć więcej niż pobiera? Chyba coś tu nie bardzo... Wallbox może zmieniać parametry prądu - obniżać lub zwiększyć napięcie, zmieniać napięcie przemienne na stałe, ale zwiększać mocy przecież nie może... przynajmniej ja nie wiem na jakiej zasadzie.
Oczywiście, że Wallbox nie wyda więcej niż przydział mocy minus obciążenie generowane przez resztę gospodarstwa domowego.
W dużym uproszczeniu: interfejs przyjazny dla użytkownika z zabezpieczeniami dla samochodu. Jak ktoś chce dobrze i tanio, to może się wpiąć w gniazdo siłowe (o ile takie ma).
Androidauto, działa bezprzewodowo tylko inaczej się uruchamia, przez WiFi i udostępnianie ekranu. Wiem bo ma Rio i też się z tym męczyłem.
Czy podgrzewana kierownica jest naprawdę fajna i warta dopłaty?
Po pierwszej zimie nie będziesz już chciał samochodu bez ogrzewanej kierownicy :)
Dodam, że w różnych samochodach to różnie działa. Np. w poprzedniej Fabii było dla mnie aż za gorąco, a ostatnio czymś jeździłem, gdzie ledwo czułem, że ogrzewanie działa. Hyundai/KIA wyłączają ogrzewanie automatycznie po pół godziny, więc trzeba o tym pamiętać, np. jeśli lubisz mieć chłodno w samochodzie, ale ciepło w dłonie przez całą trasę. W nowych Skodach jest teraz chyba trzystopniowe ogrzewanie kierownicy, więc można sobie regulować ciepło.
@@MarekDrives bardzo dziękuje za obszerną odpowiedź. W takim razie zaznaczam w konfiguratorze:)
Mam w swoim ProCeedzie i w zimne dni się przydaje, początkowo jednak trochę mnie to drażniło nawet. Najważniejsze są jednak podgrzewane fotele i maualne siedzenie (niższe, wskazane dla wyższych kierowców).
Zawsze Pan zaznacza w materiałach, że fotel z elektryczną regulacją, ale bez pamięci jest mniej przydatny lub pozbawiony sensu, ale jednak wygodniej w trasie poprawić sobie ustawienia fotela przyciskami niż np. podnosić tyłek żeby podnieść albo opuścić fotel chociażby w modelach BMW :) elektryczny fotel ustępuje ręcznej regulacji tylko w momencie gdy auto ma 3d, pada ulewny deszcz i trzeba szybko wskoczyć na tylne siedzenie 😅
Takich mikroregulacji robi się niewiele, a w przypadku dwojga kierowców w gospodarstwie domowym szybciej jest zmienić ustawienia ręcznie, albo mieć pamięć ustawień.
Wspomnianego sposobu regulowania wysokości fotela nie stosuje się w samochodach od wielu lat.
@@MarekDrives od ilu lat? Poprzednia generacja BMW 1 i 3 w ogóle chyba cała linia F ma ten sposób regulacji fotela na wysokość w wariancie manualnym. Już nie przesadzajmy że auta z roczników 2012-2018 to jakas zamierzchła przeszłość ;) Co do mikroregulacji podczas jazdy to jest kwestia chyba dość indywidualna.
Dążę jedynie do tego, że elektryczna regulacja przynajmniej moim zdaniem ma uzasadnienie, jest miłym dodatkiem, jeżeli z pamięcią to tylko na korzyść.
@@Philiph2222 hmm a w tanim hyundai tyłka nie trzeba podnosić.Niemiecka motoryzacja...
@@infeltk jeździj taka motoryzacja jaka ci się podoba ;)
@@Philiph2222 W tym 118d, które pokazywaliśmy na drugim kanale była tylko opcja wysoko/nisko, ale teraz jest taka dźwignia do pompowania góra/dół. Mam tak w MINI, które ma te same rozwiązania, co w 1, 2, X1, X2. Być może to kwestia wyboru foteli podstawa vs. "dopłać za to, co powinno być w standardzie". Ja mam te drugie.
Wracając do elektrycznej regulacji, IMO albo z pamięcią, albo wolę te pieniądze przeznaczyć na inne opcje.
Odnośnie CarPlay/AA to gdzieś słyszałem, że to podobno zależy od tego czy się weźmie wersję z nawigacją czy bez. Jak bez nawigacji to jest bezprzewodowo.
Jeśli to prawda, to tym bardziej nie warto brać większego wyświetlacza z nawigacją :)
W hyunadiu i kia działa Apple car play „bezprzewodowo” jeżeli włożymy kabel telefon nie musi być podpięty do kabla
Wiem jak to brzmi ale naprawdę tak się dzieje testowane w konie 2021
W moim Procku MY22 to nic nie daje i nie można klonować telefonu. Szkoda, bo ciągle na kablu, a ładowarka staje się bezsensownym dodatkiem w takiej opcji.
Czy Twoje śpiewanie staje się nieodłączną częścią każdego odcinka? Nawet nieźle Ci to wychodzi :P
Mogę częściej :)
@@MarekDrives Może lepiej nie 😁😁
Kibicuję KIA, bo robi spore postępy. Natomiast przy moich zniżkach i odsprzedaży nadal zostanę przy Mercedesie 🙂
Myślę że obecnie tylko Kia/Hyundai potrafi robić sensowne hybrydy, nawiązujące walkę z napędami Toyoty. Reszta to zazwyczaj jakieś protezy albo namiastki tych systemów.
Kia poszła na bogato z ceedem, wypuszczając kombi w aż 3 wersjach: ceed, ceed kombi i proceed....szkoda że klienteli hatchbacków tak nie dopieścili
Kombi w 3 wersjach ? 🤣🤣🤣
Z zewnątrz wygląda bardzo ładnie ale wewnątrz nie wydać tych 140 tyś zł. Ten palastik na elementach wnętrza nie pasuje do droższych dodatków. Zastanawiam się jak wygląda wyciszenie wnętrza, bo w CEED drugiej generacji nawet z benzyną 1.6 było kiepskie i powyzej 90 km/h robiło się w środku bardzo głośno, nie mówiac o tym że jakakolwiek dynamika pojawiała się około 4 tys obrotów. Szkoda bo jeżeli chodzi o trwałość to po kilku latach i 120 tyś przebiegu praktyczne zero napraw, a auto służbowe.
140 tysi jest za wersję silnikową PHEV. Każdy inny silnik w dowolnej opcji wyposażenia wychodzi taniej.
kto normalny kupi te PHEVY i te wynalazki za 140 koła, patrząc na ceeda to biorę1.5 turbo benzynkę wersję L albo Business Line i za około 100tysięcy mam kombi z wszystkim co potrzeba bez zbędnych udziwnień ;)
Tia...gdyby kolor był inny niz bezpłciowy biały.
Czy jest taki PHEV, gdzie jeżdżąc dziennie ~25km jest w stanie nie odpalić silnika przez przykładowo tydzień? Taki prawdziwie tylko elektryczny tryb.
Nie. Mocniejsze wciśnięcie gazu włączy silnik. Poza tym raz na jakiś czas odobrze dobrze ten silnik przewietrzyć.
Ta Kia przy temp zewnętrznej np 20 stopni może jechać bez silnika spalinowego.
Więc da się przez tydzień jeździć bez odpalania silnika spalinowego :)
Tak audi a3 etron bądź 35e. Do pracy i z powrotem jeżdżę tylko na prądzie. Silnik sie tylko włącza gdy:
1. jak już nie ma nic w baterii
2. Jak przełączę w tryb sport
3. W trybie hybrydowym
0-100 w 12sek w trybie elektrycznym tylko.
Wciśnięcie pedału przyspieszenia do końca nie powoduje urochomienia silnika
Od ostatniego tankowania moim Niro PHEV przejechałem 3300 km, więc łatwo ocenić, ile nim zrobiłem na prądzie 😁
@@emailstomarek podobnie w Seacie Leonie e-hybrid, z tą różnicą, że kick down w trybie S uruchomi silnik spalinowy, żeby dać te pełne ponad 200 KM. I tak samo w Seacie silnik spalinowy niewymuszony się nie uruchomi. Do tego jednak te realne 68-70 km na elektryku przy bardzo spokojnej jeździe robi robotę.
Najlepszy nowy samochód rodzinny z automatem do 100 tys to?
Teraz warto kupować hybrydy, a nie znajdziesz chyba w tej cenie :( Ja kupiłem aurisa 8-letniego i jest super. Spalanie ok. 4.5l/100km. Kupowałem za 45k zł, teraz na oto moto drożej ok 55. Kup corollę hybrydową, będziesz miał najlepsze auto na rynku.
Może by tak przetestować Ceeda z silnikiem spalinowym a nie jakieś durne hybrydy... Zdecydowanie więcej ludzi kupuje właśnie spalinówki a nie na siłę lansowane elektryki
ua-cam.com/video/h_4P3PmBojM/v-deo.html
Liczę na recenzję u ciebie jakiegoś dużego suva lub vana albo amerykańca
Na amerykańce nie licz, bo ich nie ma. SUVy jakieś będą.
@@MarekDrives 😩👍
Ja to chciał bym jakiś tanie auta z salonu odcinek warte uwagi
Jeblem z tą wada zgryzu🤣🤣🤣 oby więcej takich textow🤣🤣🤣
Koreańczycy mają skośne oczy ale dlaczego inspirowali się tym przy projektowaniu przodu w tej kii ...🤮🤮🤮.
wygląda lepiej czyli bardzo bardzo dobrze ale dziwna ta atrapa chłodnicy, ciekawe jak jeździ manual 160km bo 140 był całkiem ale zmiana biegów gówniana a sprzęgło skok 40cm...
КИ
Za 140K PLN kupić plugina, co ma 8kWh i 10.8 do setki i sredniawo wygladajace czarne wnetrze, bez wentylowanych foteli przednich ? NO NIE... To ja zostaje przy moim uzywanym Volvo V60 PHEV z 11.4KWh i 6.4 sek do setki w jasnych skórach (koszt 70K PLN). Mimo duzo mniejszego (niestety, jedyna wada :( ) bagaznika, niz ten Ceed. Bo chyba bagaznik i te dzielone siedzenia - są tu najlepszą cecha tego auta. No i przyznaję - estetyczny jest.
Przy okazji Panie Marku taka prosba o dodawanie w przypadku prawdziwych hybryd (czyli nie mietkich - MHEV tylko przez moment staly kolo normalnych hybryd ;->>>) , bo to wazne - czy silnik elektryczny wspomaga inna os, niz silnik spalinowy, czy nie. Czyli czy mamy do czynienia z pseudo AWD, czy tylko z FWD / RWD hybrydowym. Bo AWD a FWD - robi wielką rożnicę. No i prosba o poruszanie mozliwie zawsze kwestii haka holowicznego. Bo tu dopiero jest niezly rozrzut. Auta niehybrydowe moga miec do 2T uciągu, a hybrydy mają potem od paruset kilo (jak moj Peugeot 508 Hybrid4 - 750kg) do 1800kg (jak moj wspomniany V60 Twin Engine). A więc jak widac sa bardzo duze roznice miedzy modelami PHEV roznych producentow, ale i miedzy samymi wersjami silnikowymi tego samego modelu (508 zwykłe w HDI ma już uciągu 1500kg, a więc 2x więcej, choć mniej niż V60, który jak na PHEV kombo ma wyjątkowo duży uciąg podkreślam).
Poza Toyotą i Hondą z głowy nie przypominam sobie hybrydowego AWD. W PHEV zdarza się AWD z motorem elektrycznym napędzającym tylną oś (mocniejsze PHEV Stellantis, PHEV na płycie UKL BMW). Genralnie taka proteza AWD.
@@MarekDrives a nowy Lexus NX 450h+ ? Ma silniki elektryczne z przodu i z tylu. Tyle, ze ten tylni jest slabiutki, bo 54KM tylko :(
Lexus to Toyota. Skrót myślowy.
A Kia/Hyundai w SUV? Nie ma Sorrento HEV 4WD? Jeśli nie mieszam to oni się chyba chwalą że mają właśnie klasyczne AWD, z wałem poprowadzonym do tylnej osi. Nie wiem jak Tucson/Sportage HEV...
2:39 niby wszędzie LEDy a podświetlenie tablicy dalej w żarówkach
Irytują mnie te czarne tasiemki po bokach przedniego zderzaka. Za tylne światła w kształcie plastra miodu też podziękuję, bardziej odpowiada mi czerwona tasiemka w kloszu jak w tym kombi. Trochę na siłę chciano coś pozmieniać i miejscami przesadzono.
mam podobne wrażnie ,że koreańce odfajkowali ten FL na jakieś 2 lata bo pewnie za tyle pojawi się kolejna generacja nawiązująca stylistycznie do nowego Sportage bo nadal jest jak widać nie tylko mocno niedopracowana np.multimedia ale przede wszystkim Ceed jest z tych aut dużych z zew. a zaskakująco ciasnych w środku- kompletny bezsens.
a xceed?
A co z nim?
@@MarekDrives no chyba nie była wymieniona w rodzinie ceed
Nie był. Bo to SUV 🤣
@@MarekDrives hah możliwe
Auta drożeją wiec … przestańmy je kupować aż nie potanieją … prawa rynku zrobią swoje .
W związku z brakiem nowych aut nie ma rabatów, a i na rynku aut używanych ceny w górę. Mechanicy zacierają ręce, bo im dłużej samochód na drodze, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie wymagał napraw. A wtedy ceny usług pójdą w górę. Prawa rynku.
@@MarekDrives tez fakt, ale może to pomysł właśnie na biznes :)
Otwierać warsztaty, których niestety ciagle jest za mało, albo za mało dobrych mechaników bo to synowi największy problem
9:00 mam w bmw asystenta pasa ruchu i go nie używam bo irytuje jak ciagle drga kierownica. Natomiast asystent martwego pola jest fajny i przydatny, drga kierownica i swieci się żółty trojkat w lusterku . Ale jak jade innymi autami i ciagle coś pika to mnie krew zalewa
W BMW sam asystent pasa ruchu to za mało. Musi być aktywny. Wtedy jest bardziej pomocny.
W ustawieniach chyba można zmienić siłę wibracji.
Ja w Hyundaiu też wyłączam asystenta z tych samych powodów.
@@MarekDrives pewnie masz na myśli nowe lub kilku letnie bmw. Ja mam 7 f01 z 2010. U mnie asystent drga jedynie kierownicą natomiast od modelu G11 wiem ze odbija tez kierownica gdy zjedziemy np zbyt krawędzi drogi i moim zdaniem robi to bardzo za ostro i tez gdy kupie ten model to nie będę z tego korzystać .
F01, to tylko pamiętam, że było. Jeździłem, ale to było tak dawno, że nie pamiętam. G11 od 2015 roku poza liftingiem pewnie miało parę wersji tych systemów. W normalnych okolicznościach niech sobie koryguje. Można to wyłączyć jednym przyciskiem obok świateł awaryjnych.
@@MarekDrives w f01 „asystenci” są łatwi to wyłączenie - na desce po lewej stronie pod włącznikiem świateł jest rząd przycisków . Świetne rozwiązanie . W nowszych modelach niestety często trzeba skorzystać z „tabletu” :( Dla mnie to nie poszło w dobra stronę. Ale ja urodzony w 80r to może już staroświecki jestem ?!
Wahałem się między Ceedem GT i Leonem FR ale ogólna generyczność środka Kia i krzywa momentu obrotowego w silniku 1.6 jakoś mnie jednak zniechęciły. Ale ciekawe autko to na pewno.
fajne autko. dać tam 2.0 dizla i będzie znakomite
za 30tys mozna sobie dokupic citroena ami ... i masz 2 auta w cenie jednego.. taki polski hybrid :)
Paanie odlożyć kapkę więcej i tesla 🙃
Zdecydowałem się jednak na Proceed GTLine MY2022 ;) Zamówiona 24.09
ciekawe czy jak pojeździsz to czar nie pryśnie..
Ja wybrałem pełne GT, pali trochę więcej, ale jazda to wynagradza.
@@nonamename638 pełne? Masz na myśli 1.6 tdgi 204hp? Ile to pali? I czy masz tam automat ?
@@-xYz--nk1gm Tak mam 1,6 T automat poprzedniej generacji. Od marca 2020 przejechałem 25k km. Spalanie od 6 do 13,5 l/100 km. Minimalne trasa, płynna jazda z prędkością około 80-85 km/h. Przy jeździe w mieście, ale bez korków spalanie około 10 l. U mnie na odcinkach 15 km, część przedmieścia, spalanie od 8 do 10,5 l,(najczęściej 9,2-9,3) w zależności od świateł. Jeżdżę dosyć dynamicznie, lubię startować i uciec na 100-150 metrów następnym ;). Wiem, że to nie do końca mądre, ale po to się chyba kupuje GT? Według danych z netu do setki wystarcza 7,0 s.
@@nonamename638 to nawet znośnie. Ale po spalaniu to chyba wolałbym coś z 2.0tsi. Mocy dużo więcej a podobne wyniki. A nie myślałeś może o Magdzie 6 2.5? Mi to zaczęło chodzić po głowie żeby diesla zastąpić. Bo jakoś nie przepadam za dwusprzeglowym automatem.
6:12 No to mamy faworyta do kolejnej edycji Eurowizji
Kombi kombi, zadnych glupich SUVow !
Jak dla mnie to oszpecili ten samochód - każda wersja z du... Wygląda - a było to całkiem ładne auto...
Przód w poprzedniej generacji fajniejszy.
android auto nie da się uruchomić w pełnym ekranie niestety, z prawej strony zostaje logo androidauto
Może dadzą jakąś aktualizacje bo słabo to wygląda, w innych markach z boku jest miejsce na drugą aplikacje.
KIA oferuje bardzo słabe wyposażenie dlatego trzeba brac tylko pod uwage najbogatsze wyposażenie porowonujac do innych marek ktorych czesto standard jest bogatszy niz w KIA full opcje. Dodatkowo w KIA podaja nieprawdziwe informacje o terminach produkcji byleby namówic na złożenie zamówienia. U mnie KIA za reklamowanie sie ze dostarcza w 4 miesiace a po 12 wciaz brak auta - jest na zawsze skreslona.
No Enyaq info here.
What about it?
Enyaq Here:
ua-cam.com/video/0t8016NBGL8/v-deo.html
Silnik załącza się pewnie zeby nagrzać kabinę, a nie żeby zagrzać samego siebie- tak mi się wydaje- tak jest w Toyotach hybrydowych ;)
W Toyotach hybrydowych załącza się najpierw żeby nagrzać samego siebie a dopiero ewentualnie później kabinę. Chyba nie byłeś użytkownikiem napędu HSD Toyoty 🙂
oszczędzisz na ubezpieczeniu śmieszny jesteś moja honda ubezpieczona jest na Maxa i stoi przy ulicy nie boję się że rano jej nie będzie
Kurcze moim zdaniem Golf 8 jest w każdym aspekcie lepszy od tego ceeda a kosztuje niewiele więcej. Droga kiio chociaż lampy matrix byście w końcu wynaleźli zamiast wymyślać jakieś nosy tygrysa z przodu 🤣🤣🤣
A w czym ten Golf jest lepszy? W tabletozie?
Marek P. W tym ze się zacina wszystko i nawet serwis nie umie go po nieudanej naprawie przywrócić do życia xDDD
Golf 8 variant to jakieś nieporozumienie
Sylwetka 7-ki była ładna a tej nowej dali odwłok z okropnym tyłem
Panowie z tego co wiem kia też nie jest wolna od wpadek jakościowych i np nowe EV6 słyszałem też ma jakieś bagi z oprogramowaniem... co do wyglądu to Golf 8 znacząco się nie różni od 7 k z profilu więc nie rozumiem dlaczego tak ci się nie podoba linia 8-ki a 7-ki już tak ??? Ja mam na myśli technikę. Otóż w Golfie mamy matrycowe reflektory led niedostępne w kii, w Golfie możemy mieć Alltracka w dieslu 200 km z 4x4 lub R-ke 320 km w benzynie z 4x4, w kii nie dostaniemy ani napędu na 4 koła ani tak mocnych silników. No i w Golfie dużo lepiej działają asystenci kierowcy niż w koreanczykach. I śmieszy mnie hejt na Golfa bo ma dotykowe przyciski do obsługi klimy, jeśli mamy klimatyzację automatyczna to wrzucamy ją w auto i nie wiem do czego tu się czepiać... po aktualizacjach podobno już sam system w nowych VW też działa sprawnie. Po za tym Golf 8 przez prawie cały 2021 R był nr 1 na ŚWIECIE pod względem ilości sprzedanych egzemplarzy 😉
@@__cr___pro__3589 A to w ogóle go produkują? Z tego co wiem to VAG leży z powodu chipów.
Oj wozi się takie furki
143tys kia 🥺😂😂😂😂😂
Możesz taniej bez PHEV.
@@MarekDrives tak ale ceny samochód w tej chwili powalają na kolana 🙈
@@pawemackiewicz6828 owszem. Nasza MX-5 była tańsza. Przed rabatem. Ale to było 10 lat temu.
Ale brzydaśne auto
Ale brzydal... auto oczywiście :)
kupilem i rozjebalem sie tym autem o drzewo