Studio nagrań - Część 1 - Behringer MIC2200 - dwukanałowy przedwzmacniacz lampowy

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 21 січ 2025

КОМЕНТАРІ • 5

  • @Wojmistrz
    @Wojmistrz 10 місяців тому

    Doczekałem się wreszcie nowego filmu, ale przyznam, że wyglądał jak reklama firmy Behringer. Liczyłem na serię na poziomie, jaki był przy wyborze mikrofonu, czyli merytoryczne informacje na temat budowania własnego studia nagrań. Mam nadzieję, że w kolejnych odcinkach tej serii to się zmieni.

    • @music_empire_studio
      @music_empire_studio  10 місяців тому

      No cóż, będą wyroby różnych firm, przedstawię ich zalety oraz wady, pokażę wnętrze, omówię parametry, ale o tym mówiłem już w części nr 0. Często będę nawiązywał do produktów podobnych jak omawiane w danym odcinku. W części 1 tak się złożyło, że MIC100, MIC200, MIC 300 i MIC500 to mniejsi "bracia" przedwzmacniacza MIC2200, dlatego o nich wspomniałem - uważam, że warto, bo nie każdy chce wydać 600 PLN, a te mniejsze są o wiele tańsze. W każdym razie zapraszam na część 2 i na każdą kolejną, mam nadzieję, że się spodobają :)

    • @Wojmistrz
      @Wojmistrz 10 місяців тому

      @@music_empire_studio a czy będziesz robił film/serię o tym jakie sprzęty wybrać, do jakiego studia muzycznego, od domowego, hobbistycznego nagrywania podkastów, live streamów, małe domowo-garażowe studio dla zespołu po komercyjne studio, które ma na siebie zarabiać?

    • @music_empire_studio
      @music_empire_studio  10 місяців тому

      @Wojmistrz Dobór odpowiedniego sprzętu zależy od użytkownika, każdy ma inne oczekiwania, inne warunki pracy, inny budżet, więc bardzo trudno byłoby znaleźć "złoty środek". Prezentuję w tych filmach wyposażenie mojego studia. W obecnych czasach mało które studio posiada procesory do obróbki dźwięku, studia amatorskie i półprofesjonalne bazują na wtyczkach VST, tak jest taniej i szybciej się pracuje, ja jednak jestem zwolennikiem pracy na sprzęcie, może jest to bardziej czasochłonne, ale dla mnie sprzęt jest bardziej odpowiedni. Jednak należy pamiętać, że nie każdy sprzęt da się zastąpić programem (karty dźwiękowe, przedwzmacniacze, konwertery, mikrofony, słuchawki, monitory odsłuchowe, itp), w tych przypadkach nie ma wyboru i musi to być sprzęt. Jeżeli chodzi o muliefekty, equalizery, kompresory, bramki szumów, procesory psychoakustyczne, itp, to oczywiście mamy wybór - albo sprzęt, albo wtyczki VST. Ja zdecydowanie jestem zwolennikiem korzystania ze sprzętowych rozwiązań, chociaż są też dobre wtyczki VST, często nawet wśród tych darmowych. No i chyba lepiej (pod względem brzmieniowym) jest korzystać z analogowych rozwiązań, czy nawet lampowych, niż z cyfrowych symulacji takich rozwiązań. Jednak myślę, że znajdą się osoby, które będą innego zdania, więc moimi filmami nie chciałbym niczego narzucać, a jedynie ułatwić Widzowi jego własny wybór, ponieważ duże znaczenie mają też indywidualne preferencje użytkownika. Na pewno wadą rozwiązań sprzętowych jest konieczność zapisywania ich ustawień na kartce lub w pliku na komputerze (dość czasochłonne i łatwo o pomyłkę), w przeciwieństwie do programów, gdzie wszystkie ustawienia zapisują się jednym kliknięciem - jest łatwiej i szybciej. A tak bardziej konkretnie, odpowiadając na Twoje pytanie, to jeżeli masz konkretny projekt, wiesz już jakie studio chcesz zbudować i co chcesz nagrywać, oraz ile środków możesz na ten cel przeznaczyć, to możesz do mnie napisać, postaram się zaproponować jakieś sensowne rozwiązanie, najlepiej pisz na maila - musicempire@poczta.onet.pl

  • @tomasz4843
    @tomasz4843 9 місяців тому

    Najbardziej z tego sprzetu smieszy mnie podświetlenie lampy dioda LED