Дрова для населення | як перевірити кількість дров при купівлі?

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 4 вер 2022
  • Голова Держлісагентства Юрій Болоховець про ситуацію на ринку дров:
    Ажіотаж на ринку дров, дійсно, спостерігається. Але запевняємо: дров вистачить всім. Ми підійшли до цього питання завчасно.
    Не переживайте, українські ліси не будуть бездумно пущені під сокиру. Ресурс є. На 10 млн га лісів щорічно приростає близько 40 млн м3 деревини. Враховуючи сьогоднішню ситуацію, запит від ОВА оцінюється у 5,5 млн м3. 1,7 млн м3 уже заготовлено та реалізовано.
    Зараз працюємо над створенням інтернет-магазину “ДроваЄ”. Це значно спростить процес купівлі дров. Плануємо запустити його до опалювального сезону.
    Ціна на дрова різниться в залежності від регіону і залежить від вартості заготівлі. У середньому, 1 куб дров’яної деревини, яка знаходиться в лісі, коштує близько 1100 грн. За потреби, споживач додатково сплачує транспортування і розколку дров.
    Друзі, на ринку багато спекулянтів. Тому рекомендую купувати дрова саме у лісництвах. Всі контакти відповідальних осіб опубліковані на сайтах обласних управлінь лісового та мисливського господарства та лісгоспів.
    Як обрати дрова?
    Як легко перевірити кубатуру дров при отриманні?
    На що звертати увагу?
    Як рубати дрова?

КОМЕНТАРІ • 38

  • @Nina-gi2en
    @Nina-gi2en 5 місяців тому +5

    То все зрозуміло не зрозуміло якого біса під час військової агресії в лісі дрова подорожчали на 100%оце питання.

  • @Piligrim.1994
    @Piligrim.1994 5 місяців тому +3

    Непродавайте закордон ліс а переробляйте

  • @turbogemas6867
    @turbogemas6867 6 місяців тому +1

    Тобто в заяві потрібно вказувати іменно щільний метр кубічний?

  • @akvainfograf
    @akvainfograf 8 місяців тому +2

    Для багатьох краще купувати НЕ висушені дрова на кілограми по меншій ціні і висушити їх самостійно,
    ніж купувати дрова з невідомо яким коефіціентом вологості за умовні складометри з широкими можливостями для маніпуляцій і обману покупців.
    У покупців повинен бути ВИБІР в умовах ринкової економіки.
    І вони самі вирішать, купувати їм по складометрах, чи на кілограми (як всі інші товари на ринку).
    Якщо ж є вимірювач вологості, внести вологість в ціну (дуб такої вологості - така ціна за кілограм; дуб іншої вологості - інша ціна за кілограм).
    Це ж просто як 2+2 і без будь-яких маніпуляцій.

  • @user-bg3vy1tn2r
    @user-bg3vy1tn2r 4 місяці тому +2

    а навіщо платити такі великі гроші якщо можна набрати валежника в лісі що опалювати або для приготування їжі, закон не забороняє його брати.

    • @kolyamorotchenko1010
      @kolyamorotchenko1010 4 місяці тому

      Ага агро ліс санітарну зону зробив і самі пиляють

  • @serhiyanastasiadi549
    @serhiyanastasiadi549 5 місяців тому

    ДЯКУЄМО, ГАРНА ТА ІНТЕРЕСНА ІНФОРМАЦІЯ!

  • @user-nt2tf6eq5v
    @user-nt2tf6eq5v 8 місяців тому

    Доброго вечора.підскажіть будь ласка.мені привнзли дрова довжина 1.30,як мені множити? дякую.

    • @user-te6do4js9k
      @user-te6do4js9k 5 місяців тому

      Добрий вечір. Поскладайте дрова в стос (трель) шириною 1м , висотою 1м , довжина у Вас 1,3м. 1м *1м *1,3м = 1,3м складеної деревини. Щоб перевести це в "щільну" деревину , треба 1,3 *0.6 = 0,78м. кубічного. Коефіцієнт 0.6 : 0.7 : 0.8 і т. д. залежить від товщини дров!!!

  • @user-rw6tj4tb4u
    @user-rw6tj4tb4u Рік тому +2

    А на безкоштовн можна навіть і не мріяти...

  • @viktorviktor3947
    @viktorviktor3947 9 місяців тому +4

    А где наш газ????

  • @MikhailoKa
    @MikhailoKa Рік тому

    Як перевести 1куб в складометр?

    • @Stepan86566
      @Stepan86566 Рік тому

      Є коефіцієнт 0.62 по ДСТУ

    • @vovavova4804
      @vovavova4804 5 місяців тому +1

      З часів СРСР був коефіцієнт 0.7! А вже давно став 0,63! Тобто в 1 СКЛАДОМЕТРІ - 0,63 щільного кубометра.
      В лісі 1 складометр - це ширина 1 метр, довжина допускається від 0,99 - 101 сантиметра, а висота має бути- 103сантиметра, це згідно ДСТУ. На дровах допускається сучки до 1 сантиметра. Виписують дрова в щільних кубометрах, а відпускають складометри, тобто в документі, наприклад має бути написано 6,3 кубометра і якої породи, а реально - 10 СКЛАДОМЕТРІВ дров. Якщо наприклад тракторний причіп довжина 4,2 метри, ширина 2,2 метри, то по всій площині кузова рівномірно має бути висота не менше як 1,25, а ще краще 1,3, то там точно буде 10 складометрів. Тобто кожен може перемножити висоту, довжину і ширину.

  • @user-ed4cj3ww5r
    @user-ed4cj3ww5r 5 місяців тому +1

    Ви похваліться скільки ви посадил.

    • @vovavova4804
      @vovavova4804 5 місяців тому

      У Вінницькій області КОЖНОГО року на ділянках де вирубали ліс - садиться новий ліс, лісові культури ☝️ і постійно доглядають за ними.

    • @user-dz8vm4en2r
      @user-dz8vm4en2r 4 місяці тому

      А в нас бардак в молодих лісах все зароше бур'яном кущами

    • @vovavova4804
      @vovavova4804 4 місяці тому

      @@user-dz8vm4en2r а де, в якій області, чи регіоні так? Я особисто бачив тільки у Чернівецькій області, де на суцільних вирубаних ділянках росте ТЕ, ЩО само засіялося, або вціліло після рубки і вивозу....

  • @vova4321
    @vova4321 Рік тому +4

    Та дозвольте сухостой збирати, я хоч мотоблоком трохи навозю.

    • @volchara.volchara.2512
      @volchara.volchara.2512 Рік тому +1

      Ти брехло таке молоде а вже так брешех народу України що і сам собі не віриш як вийшов такий репортаж .ТИ ЧОРТ ТОБОЮ ЛИШЕ ОРАТИ ПІД МОЛОДИЙ ЛІС.
      .

    • @llllllllh44
      @llllllllh44 6 місяців тому

      Пішли вони нахуй. Їдь і пиляй дуби, так як вони роблять

  • @akvainfograf
    @akvainfograf Рік тому +13

    1. Дрова потрібно продавати НА ВАГУ, тобто на кілограми, як і будь-який інший товар, а не на об'єм для уникнення маніпуляцій.
    2. Згідно Конституції всі природні багатства належать виключно українському народу. Якщо ж народ примушують платити за його майно - це рейдерство.
    3. Навіть в Росії на законодавчому рівні людям дозволено безкоштовно збирати для власних потреб мертву деревину ("валежник").
    4. Якби можна було, то й повітря людям продавали б.

    • @Stepan86566
      @Stepan86566 Рік тому +1

      Кожна порода важить по-різному, уявіть собі заготовляти як лісівникам складаючи по породно, ціна виросте на 20% мінімум, це я як лісник кажу

    • @akvainfograf
      @akvainfograf Рік тому +1

      @@Stepan86566 Якщо покупець замовляє 200 кг дубу, потрібно продавати йому саме 200 кг дубу. Уявіть, що Ви прийшли в магазин і замовили 2 кг скумбрії, а Вам дали невідомо що, та ще й не на вагу, а на об'єм. Кожний вид риби має різну цінність. І продавець каже, що складати рибу "попородно", то ціна виросте... Висновок: у кожному лісництві повинні бути ваги, зважили деревину і продали покупцям. Покупець чітко знає, що йому продали виключно тільки дуб і чітко знає вагу цього дубу. А приблизні формули обрахування об'єму деревини - це маніпуляція і великі неточності.

    • @Stepan86566
      @Stepan86566 Рік тому +1

      @@akvainfograf ви працювали майстром?

    • @Stepan86566
      @Stepan86566 Рік тому

      @@akvainfograf ще один момент , деревину відпускають з верхнього складу , наприклад як я , то що мені ваги на кожну нову ділянку таскати ? По-друге вага деревини залежить від її вологості , як вимірювати коефіцієнт як кожна цурка різної вологості . Поки я наміряю то нещасну машину дров , поки випишу (дибілізм з останнімоновленням) то вже і додому пора , обсяги упадуть, це ж просто як 2х2.У всьому світі навпаки зпрощують роботу ,щоб норми виробітку зросли , у нас навпаки , це говорить про одне або зрадник Болоховець і запроданець або не компетентні люди...от і все

    • @akvainfograf
      @akvainfograf Рік тому

      @@Stepan86566 У всьому світі бізнес підлаштовується під клієнта, також у світі діє правило конкуренції, а не монополізму. Ваги можна поставити там, де завантажується деревина на продаж. Якщо таких ділянок багато, доведеться або мати більше ніж одні ваги, або перевозити ваги транспортом. В супермаркеті на кожній касі є ваги, на ринку (чи на базарі) в кожного продавця є ваги. Щодо вологості - або продавати як є (в магазині також інколи морожену рибу продають з льодом), або після спилювання дати деякий час на висихання (пасічники ніколи не продають мед, якщо його вологість занадто висока, тому що мед в такому разі недозрілий і швидко зіпсується). В кожній сфері є свої складнощі і свої проблеми, важко знайти робітника, у якого була б робота легкою і простою.