Хороший репортаж. Я вже майже п'ять років живу і працюю в Таїланді в науковій сфері. Через це, я цікавлюсь історією (це цікаво, але важко через один з пунктів трохи нижче), політикою і взагалі життям Таїланду. Що на мій погляд має найбільший вплив на розвиток цієї країни: 1) корупція на всіх рівнях (надто - армія й поліція); 2) монополізація (близько 80% економіки в руках кількох відсотків корпорацій/кланів); 3) політична нестабільність і політичні репресії (на останніх виборах перемогла більш прогресивна партія Кау Клай або Move Forward, якій через політичні змови закрили дорогу до влади, а її попередника в свій час взагалі розпустили); 4) цензура (закон lesè majesté, закон про наклепи і т.п.); 5) непрозора судова влада; 6) туризм (це зло, яке розбещує населення Таїланду у всіх сенсах); 7) соціальне розшарування і, як наслідок, велизна закредитованість найбідніших верств населення; 8) швидке й незворотнє старіння нації (переважаючий вплив в прийнятті рішень - культурний ефект, скорочення робочих рук, видсутність соціальної сфери в звичному нам розумінні); 9) надмірна централізація влади (у поєднанні з бюрократизацією всього, що можна); 10) державний протекціонізм; 11) низька якість освіти в самій країні і низька вмотивованість людей, які повернулися додому, отримавши освіту за кордоном (це ключова проблема, на мій погляд). Я пропустив катастрофічне невміння тайців брати на себе відповідальність через ризик "втрати лиця", про що взагалі треба говорити окремо. В Азії культурний вплив на економіку й політику куди більший, ніж у Європі. Про землю в відео дали вичерпну відповідь. PS. В тайських назвах і іменах наголос майже завжди на останній склад. У словах, які в англійській (саме англійській, а не латинській) транслітерації починаються з Sri/Sre, r не читається, тому Srettha Thavisin читається як Сетт(х)á Т(х)авісíн. Те ж саме стосується слів з ar/or, де r просто показує, що відповідний голосний - довгий. Ну, і ще багато особливостей вимови, які нам важко зрозуміти.
незважаючи на це Таїланд більш цікавий для західних інвесторів ніж Україна. А ще тайці то дуже порядні та працьовиті люди. Якщо ви зустріли таку людину то вона зробить усе але допоможе вам в скрутній ситуації.
Супер, гарно все написав. Ще момент в тому що люди дуже тупі і обмеженні іноді це може бути через те що люди вживають їжу дуже низької якості тому на вулиці в них пусті очі часто відкритий рот та вони шаркають ногами ... відсутність літератури, обмежене за інтересами населення. А ще те що через свою культуру, не втрату лиця і своє роздуте его люди є низькопродуктивними з якими неможливо мати справи. Ця країна більше підходить як відпочинок максимум на 1 місяць. Жінки виховуються що їх основна задача знайти багатого чоловіка тому коли бачать білого вони можуть трохи переслідувати хоч і не знають англ мови мабуть думають що їм пощастить. Сільске господарство залежить від добрив і без них не росте абсолютно нічого тому ціна добрив впливає на все. Мені вистачило тут 1 року щоб більше не повертатись в цю сраку, мені огидно від місцевих людей коли я буваю в місцях де їх багато бо вони всі криві перекошенні с різними дефектами часто через те що їжа абсолютне сміття яке не можливо вживати без солодкогострокислих соусів. Більшість тайців дуже закомплексовані люди відносно білих людей і тому що можуть втратити лице тому виглядають дуже невпевненими і безініціативними. Вся їх культура це імітація і запозичення з кхмерскої, китайскої, індійскої а зараз і західної культури але все рівно це все криво.
дУже дякую за це відео👍 Відповідаючи на Ваше запитання, зауважу наступне: головна спорідненість України та Таїланду - у толеруванні руснявоі біомаси на своїй території 👐
Після перегляду відео, ніби сам побував в Тайланді - і на фабриці, і на рисовому полі, і в місті😊 Дякую за гарно підібраний матеріал та пізнавальний контент👍
Дякую за відео, цікавився Таїландом до цього, але більш менш змістовних джерел особливо не знаходив, у вас це вийшло цілком вичерпно. Єдине, що хотілося б додати - це те, що Таїланд також є країною з одним з найбільш великим рейтингом нерівності населення і це прекрасно видно. Відвідував Таїланд двічі, Бангкок дуже вражає своїми розкішними хмарочосами і гарною якістю доріг, проте поряд із цим дуже багато безхатьків і районів, схожих на нетрі, що, звісно, впливає на загальну картину. Словом, дуже контрасно.
дуже показовий приклад з ринком землі. Там теж місцеві Юлії Тимошенко розповідали про те як вивезуть весь чорнозем. І зрештою позбавили людей розпоряджатися своєю працею. Тепер можна наводити приклад Таїланду противникам ринку землі
Є оренда землі. Власник здає свою частку орендарю, той обробляє та оплачує власнику кошти за користування. В чому проблема? Нащо продавати? Це призведе до монополізації землі. Того люди і бояться. Якщо вже і робити таку реформу то з розумом і без "лазіійок". А у нас такого не зроблять
@@wladimirchromovich6681Власник землі може сміливо вкладати кошти у розвиток свого сільгосп-підприємства, не боючися, що через півроку хтось відмовить йому в продовженні договору оренди. Будувати споруди, інфраструктуру, закуповувати техніку, вкладатися в меліорацію.
@DgonSmit ну це ви даремно так спрощуєте. Якби Юлька не займалась політикою, вона б не була у політиці так довго та ще й при різних президентах. Складність втриматися у політиці і полягає в тому щоб знаходитися на плаву, використовуючи для цього найрізноманітніші інструменти. Подивіться, хто починав з нею у той самий час. І де вони тепер?
Нагальна та негайна потреба для нас це побороти корупцію, або хоча б звести її до мінімуму. Все інше буде працювати, якщо працюватиме державна машина, вільна від корупції. Ринок землі? В Ізраїлі нема вільного продажу землі, більше того переважна частина сільськогосподарських земель знаходяться у власності держави та здаються лише в оренду А тепер порівняйте, де ми і де Ізраїль
Країна аж ніяк не маленька. За площею вона лише трохи поступається Україні (умовно, 500 тис. км2 проти 600 тис.), але має майже вдвічі більше населення. Про трудолюбивість тайців з власних спостережень: українці більш працьовиті й більш ефективні.
@@EugeneSemenko живу тут вже 1 рік тайці завжди будуть жити в повній сраці тому що дуже відсталі, тупі, обмеженні. Все що вони роблять криве і коштує не дешево а значить не конкурентне
Дякую за ваші випуски, цікаво дізнаватися щось нове з історії, економіки та географії. Мені трошки не вистачає гучності звуку. Вмикаю більше - вас ледве чутно,а рекламе греміть.
Економіка Таїланду - друга за розміром у Південно-східній Азії. За номінальним ВВП він поступається в своєму регіоні тільки Індонезії. Але країна не стала другим Сінгапуром та застрягла у своєму зростанні. У цьому відео ми розповімо державне втручання, половинчасті реформи завадили вибуховому росту Таїланду. І тут багато уроків для України "що не треба робити".
@@costua Розумію. ☺ ☺ ☺ Скопіювала, щоб не витрачати час на написання оригінального коментаря. Для просування каналу. Можу не копіювати, якщо це не доречно ☺☺☺
@@costua у нас ВВП країни хоч і меньше ніж на Московії але у нас міста та села гарно виглядають ніж там за поребріком. Дякую вам за вашу роботу продовжуйте надалі так робити
насчет монополии, хорошо ли это, если как в развитых странах работает антимонопольный комитет и монополия платит больше денег в бюджет, таким образом делясь своим доходом со страной и снижает таким образом свою конкурентоспособность и когда есть развитые профсоюзы где у рабочих есть большая переговорная позиция, то это нормально) а когда монополия в неразвитых институтах, то это олигархия, коррупция, неравенство, недоверие и прочие минусы)
Є пару неточностей. Програма «перше авто» була закрита урядом тому і показники на графіку йдуть на спад. До речі зараз є подібна програма але для електричних авто, уряд дає знижку на покупку електроавто у розмірі 200000 бат. Районг вимовляється без Г. Чонбурі наголос на І.
Так звана "вестернізація Таїланду" це помилка, збуджена нашою європоцентричністю. Насправді ж, суто технічно, це була істернізація, оскільки в першу чергу тайці брали приклад з Японії -- східної країни Першого Світу. Та й японська окупація не сприймалася як окупація, а як введення обмеженого контингенту союзницької країни для подальших спільних воєнних дій. Також хотілося б зазначити, що економічний бум Таїланду 80-х напряму пов'язаний з Кампучійською Війною, коли КНР та США інвестували в Таїланд як "форпост проти радянсько-в'єтнамського наступу на Азію". Таїланд тоді ще був союзником Червоних Кхмерів.
@@costua ніби ці країни дивилися на європейський захід та США, ніж на японський схід. Південна Корея, що залучала японський капітал та спеціалістів з самого початку; Індонезія, що переймала японську економічну модель після перевороту Сухарто, а також Малайзія, що близ кінця 20-го сторіччя також перейшла до політики переймання досвіду у Південної Кореї та Японії, "однозначно" країни вестерну. Тут тільки Сінгапур виділяється, та й то у Лі Куан Ю були свої мотиви любити Європу та не любити Японію.
"До яких помилкових кроків вдавалися країни" тут легче сказать где не было ошибок) нужно с самого начала привлекать международные структуры, которые бы боролись с коррупцией, потом массово датировать в качество образование и датировать саму учебу, ну и добиваться открытых рынков и инвестиций) велосипед выдумывать не нужно)
І ще однин додатковий комент + вподобайка, щоби ще трішки підштовхнути оце відео в топ. Укр Ютубу. N.B.: Продовжуємо донейтити на ЗСУ, ТРО та ППО для пришвидшення викидання російських окупантів з України! P.S.: Хай квітне Український Ютуб! 💙💛 Хай перемагає Україна!
@@costua ще й як! там нема такого засилля західних корпорацій як у сусідів. Петляючи між великими державаи їх королі убереглися від воєн та зберегли незалежність. от скажи, нам у Україні сильно треба "кока-кола"? а "американ тобако"? якби була вимога до місцевого капіталу, то вони б так до нас не лізли! А нестлє сильно нам треба тут? шо, Данон краще за "яготинське?" ба більше!!! війни може б не було. бо вона іде за наші надра і землю, між рашою та США. Скорійше за все зжерла би нас Раша тоді... 😞
Україні потрібна потужна економіка ввп україни має рости по 10% кожного року, бажаю вашому каналу 500 тисяч підписників,як думаєте чи може ввп україни зростати по 10%кожного року?
Дякуємо за побажання. Цілком реально, але для цього треба зробити багато реформ у напрямку економічної свободи: зменшити державні видатки до 35% ВВП головним чином завдяки зменшенню видатків ПФУ (тобто перехід до накопичувальної пенсійної системи), ревізія соціалки, збільшення економічної свободи, верховенство права, вирішення дурних регуляцій як то підключення до електромереж, спрощення адміністрування податків тощо
з викупом землі не все так просто. прості селяни залежать від цін на паливо і часто не мають стратегічного мислення а тому часто роблять неправильні кроки і влазять в великі борги. як наслідок їм доводиться продавати земельну ділянку. в сільській місцевості немає великої кількості робочих місць а тому втративши земельну ділянку він може разом із своєї сім*ї позбитись єдиної можливості прогодувати себе. У більшості селян Таїланду немає доступу до якісної освіти а тому вони не можуть "винайти" якийсь проривний бізнес - для цього потрібні знання та навички. Компанія з великими статками завжди буде у виграшному положенні ніж селянин, бо вона має можливість вкласти більше грошей у меліорацію землі, купити більше с/г техніки та взагалі накопичити більше земельних наділів. В ЄС це давно зрозуміли а тому давно впровадили програми підтримки дрібних фермерів. По цьому шляху треба йти. На статистиці ріст економіки буде виглядати чудово але потім "випадково" може призвести до збідніння значної частини населення.
програми підтримки дрібних фермерів - зло. Приклад з поляками, які не можуть конкурувати з українськими компаніями і качають уряд, щоб той заборонив імпорт української продукції
якщо держава взагалі не буде допомагати своїм громадянам то вони зневіряться в ній. це буде просто дикий капіталізм де найнагліший завжди буде вигравати. ввічливі інтелігенти в цьому світі завжди залишаються в програші. @@costua
Купувати землю можна. Знаю сімʼю яка купає її задля обробки. А ще є цікавий факт, якщо ти обробляєш чужу землю і за 5 років власник не оформив ніяких договорів з тобою, ти можеш подати заяву на привласнення землі.
Підняття мінімалки та пенсій відбувається адміністративним шляхом. А фінансують пенсії з наших податків. Якщо грошей не вистачає, то їх друкують і це призводить до інфляції
Хороший репортаж. Я вже майже п'ять років живу і працюю в Таїланді в науковій сфері. Через це, я цікавлюсь історією (це цікаво, але важко через один з пунктів трохи нижче), політикою і взагалі життям Таїланду. Що на мій погляд має найбільший вплив на розвиток цієї країни: 1) корупція на всіх рівнях (надто - армія й поліція); 2) монополізація (близько 80% економіки в руках кількох відсотків корпорацій/кланів); 3) політична нестабільність і політичні репресії (на останніх виборах перемогла більш прогресивна партія Кау Клай або Move Forward, якій через політичні змови закрили дорогу до влади, а її попередника в свій час взагалі розпустили); 4) цензура (закон lesè majesté, закон про наклепи і т.п.); 5) непрозора судова влада; 6) туризм (це зло, яке розбещує населення Таїланду у всіх сенсах); 7) соціальне розшарування і, як наслідок, велизна закредитованість найбідніших верств населення; 8) швидке й незворотнє старіння нації (переважаючий вплив в прийнятті рішень - культурний ефект, скорочення робочих рук, видсутність соціальної сфери в звичному нам розумінні); 9) надмірна централізація влади (у поєднанні з бюрократизацією всього, що можна); 10) державний протекціонізм; 11) низька якість освіти в самій країні і низька вмотивованість людей, які повернулися додому, отримавши освіту за кордоном (це ключова проблема, на мій погляд). Я пропустив катастрофічне невміння тайців брати на себе відповідальність через ризик "втрати лиця", про що взагалі треба говорити окремо. В Азії культурний вплив на економіку й політику куди більший, ніж у Європі. Про землю в відео дали вичерпну відповідь.
PS. В тайських назвах і іменах наголос майже завжди на останній склад. У словах, які в англійській (саме англійській, а не латинській) транслітерації починаються з Sri/Sre, r не читається, тому Srettha Thavisin читається як Сетт(х)á Т(х)авісíн. Те ж саме стосується слів з ar/or, де r просто показує, що відповідний голосний - довгий. Ну, і ще багато особливостей вимови, які нам важко зрозуміти.
Роль національного менталітету є головною. Бо він стосується усіх і здатен відтворювати себе через виховання, ідеологію та медіа.
дякуємо за ваші уточнення та цікаві доповнення
незважаючи на це Таїланд більш цікавий для західних інвесторів ніж Україна. А ще тайці то дуже порядні та працьовиті люди. Якщо ви зустріли таку людину то вона зробить усе але допоможе вам в скрутній ситуації.
Супер, гарно все написав. Ще момент в тому що люди дуже тупі і обмеженні іноді це може бути через те що люди вживають їжу дуже низької якості тому на вулиці в них пусті очі часто відкритий рот та вони шаркають ногами ... відсутність літератури, обмежене за інтересами населення. А ще те що через свою культуру, не втрату лиця і своє роздуте его люди є низькопродуктивними з якими неможливо мати справи. Ця країна більше підходить як відпочинок максимум на 1 місяць. Жінки виховуються що їх основна задача знайти багатого чоловіка тому коли бачать білого вони можуть трохи переслідувати хоч і не знають англ мови мабуть думають що їм пощастить. Сільске господарство залежить від добрив і без них не росте абсолютно нічого тому ціна добрив впливає на все. Мені вистачило тут 1 року щоб більше не повертатись в цю сраку, мені огидно від місцевих людей коли я буваю в місцях де їх багато бо вони всі криві перекошенні с різними дефектами часто через те що їжа абсолютне сміття яке не можливо вживати без солодкогострокислих соусів. Більшість тайців дуже закомплексовані люди відносно білих людей і тому що можуть втратити лице тому виглядають дуже невпевненими і безініціативними. Вся їх культура це імітація і запозичення з кхмерскої, китайскої, індійскої а зараз і західної культури але все рівно це все криво.
Рекомендую книгу "Мислі лікаря шизофреника" 7531 року. Можна скачати на букстерс юа. Підходить по змісту
Слава Україні!!!
Дякуємо, дуже цікавий кейс. Параралелей багато, земельні відносини, верховенство права, політичні кризи, ідеальне для корупції законодавство
дУже дякую за це відео👍
Відповідаючи на Ваше запитання, зауважу наступне: головна спорідненість України та Таїланду - у толеруванні руснявоі біомаси на своїй території 👐
Після перегляду відео, ніби сам побував в Тайланді - і на фабриці, і на рисовому полі, і в місті😊 Дякую за гарно підібраний матеріал та пізнавальний контент👍
Дякуємо за підписку та перегляд
Дякуємо за змістовне відео. Погляд у минуле країни багато що пояснює.
Ви пропустили історичну подію - зустріч Колі Катлєти з виборцями у Таїланді. Ну як так?
точно... оце гріх на нашій голові
Бля, як же я волаю
Хіба він не мітбол?
@@costua😅
Не додумались тайці до оренди паїв🙂
Дякую за відео, цікавився Таїландом до цього, але більш менш змістовних джерел особливо не знаходив, у вас це вийшло цілком вичерпно.
Єдине, що хотілося б додати - це те, що Таїланд також є країною з одним з найбільш великим рейтингом нерівності населення і це прекрасно видно. Відвідував Таїланд двічі, Бангкок дуже вражає своїми розкішними хмарочосами і гарною якістю доріг, проте поряд із цим дуже багато безхатьків і районів, схожих на нетрі, що, звісно, впливає на загальну картину. Словом, дуже контрасно.
Дуже дякуємо за ваше уточнення. Так, ми зазвичай даємо порівняння по Індексу Джинні, але тут вже опустили.
@@costua😮
Після перегляду відео стало швидше дивно, як Тайланд досяг хоча б того рівня розвитку, що є зараз, враховуючи всі наявні проблеми
Дякую вам за відео, і про Тайланд більше дізнався і про функціонування економіки та можливі проблеми)
дуже показовий приклад з ринком землі. Там теж місцеві Юлії Тимошенко розповідали про те як вивезуть весь чорнозем. І зрештою позбавили людей розпоряджатися своєю працею. Тепер можна наводити приклад Таїланду противникам ринку землі
Є оренда землі. Власник здає свою частку орендарю, той обробляє та оплачує власнику кошти за користування. В чому проблема? Нащо продавати? Це призведе до монополізації землі. Того люди і бояться. Якщо вже і робити таку реформу то з розумом і без "лазіійок". А у нас такого не зроблять
@@wladimirchromovich6681Власник землі може сміливо вкладати кошти у розвиток свого сільгосп-підприємства, не боючися, що через півроку хтось відмовить йому в продовженні договору оренди. Будувати споруди, інфраструктуру, закуповувати техніку, вкладатися в меліорацію.
Баби Юльки є всюди))
Та ж Ле Пен у Франції.
@DgonSmit ну це ви даремно так спрощуєте. Якби Юлька не займалась політикою, вона б не була у політиці так довго та ще й при різних президентах. Складність втриматися у політиці і полягає в тому щоб знаходитися на плаву, використовуючи для цього найрізноманітніші інструменти. Подивіться, хто починав з нею у той самий час. І де вони тепер?
Нагальна та негайна потреба для нас це побороти корупцію, або хоча б звести її до мінімуму. Все інше буде працювати, якщо працюватиме державна машина, вільна від корупції.
Ринок землі? В Ізраїлі нема вільного продажу землі, більше того переважна частина сільськогосподарських земель знаходяться у власності держави та здаються лише в оренду
А тепер порівняйте, де ми і де Ізраїль
Подобайка i комент, дякую за працю
Слава Украiнi 💛💙
Як завжди все цікаво та корисно знати
Хай квітне Український ютуб ❤
Щира подяка авторам каналу. Як завжди чудове і змістовне відео. Слава Україні
Героям Слава!🇺🇦✌️
Смерть вороженькам❗️♠️
Дякую за якісний україномовний контент! Тому підписався, залишив коментар та клікнув на уподобайку! Все як просили))) Успіхів
Чудова робота, так тримати!
Дякую за змістовне та цікаве відео.
Дякую за такі відео про країни, які менше на слуху. Дуже пізнавально.
Розповідаєте дуже інформативно та цікаво, дякую вам
Приємно читати такі відгуки
Дякую за контент! Як завжди, на висоті!
Дякую за відео! Вразив розмір ВВП, неочікувано)
Там населення понад 70млн, тому й такий ВВП. А у Польщі 38млн, тож ВВП на душу населення і загалом добробут людей у Польщі суттєво вищий
Комент вдячності для просування...
Цікаво послухати, дякуємо за вашу працю
Дякую Вам
Дякую. Чудове відео. Доволі пізнавальна інформація.
Цікаво вийшло. Чекаємо наступні. Історія без міфів каже, що її глядачі теж цікавляться цим регіоном
Дякую команді за цікаве відео!
Дякуємо за цікаву інформацію!!!
Дякую,за чудовий контент! Так і продовжуйте!!!
Дякую, дуже цікаво!
Дуже цікаве відео, передивився всі понад 30 хвилин на одному подиху.
Трудолюбива маленька країна, шкода що росіян радо приймає на відпочинок. Дякую за контен, як завжди, все по полицям👍
Маленька? 66 мільйонів? 😊
Країна аж ніяк не маленька. За площею вона лише трохи поступається Україні (умовно, 500 тис. км2 проти 600 тис.), але має майже вдвічі більше населення. Про трудолюбивість тайців з власних спостережень: українці більш працьовиті й більш ефективні.
@@EugeneSemenko живу тут вже 1 рік тайці завжди будуть жити в повній сраці тому що дуже відсталі, тупі, обмеженні. Все що вони роблять криве і коштує не дешево а значить не конкурентне
Дякую. Хай квітне український ютуб.
дякую за працю!
Кайф! дякую❤
дуже цікаво
Я вас тепер слухаю замість музики у машині❤
Головний висновок з даного контенту : земельний ринок це нагальна та негайна потреба для розвитку Держави !
Амінь
Шикарне відео;) наче в Таїланді побував
Дякую за чітку інформацію
Дякую, дуже цікаво
Це щось неймовірне ! Дякую !
Дякую! Хороший випуск.
Виправлення: "удільна вага" = "ПИТОМА частка".
виправимося
Дякую за зміст
лайк, підписка, дзвіночок, процвітання каналу)
дякуємо
Той самий момент, коли ти вже дуже давно живеш у Таїланді і дивишся огляд на цю країну на рідній мові. Вподобайка ❤
Дуже приємно, що нас дивитесь і підписані
На каналі ще дуже багато цікавих відео!
Дуже дякую! Пізнавально
Дякую за ваші випуски, цікаво дізнаватися щось нове з історії, економіки та географії.
Мені трошки не вистачає гучності звуку. Вмикаю більше - вас ледве чутно,а рекламе греміть.
Добре, будемо звук трохи голосніше робити
Дякую, було дуже цікаво. Чекатиму на нові відео
вже вийшли
дякую за все
Дякую
файний випуск
Дякую!
Дякую
Дякуй за контент
Цікавий та інформативний ролик👏🏻👏🏻👏🏻
Ви дуже топ! цікаво було б побачити відео про ПАР, ОАЕ, Саудівська Аравія, Бразилія
Треба з силами зібратися, щоб зробити всі ці відео. Спробуємо
Супер!
Економіка Таїланду - друга за розміром у Південно-східній Азії. За номінальним ВВП він поступається в своєму регіоні тільки Індонезії. Але країна не стала другим Сінгапуром та застрягла у своєму зростанні. У цьому відео ми розповімо державне втручання, половинчасті реформи завадили вибуховому росту Таїланду. І тут багато уроків для України "що не треба робити".
про це і відео
@@costua Розумію.
☺ ☺ ☺
Скопіювала, щоб не витрачати час на написання оригінального коментаря.
Для просування каналу.
Можу не копіювати, якщо це не доречно
☺☺☺
Як бачимо, ринок землі потрібен.
Хочу у майбутньому побачити таке відео про Україну
а у нас є багато відео про Україну, зокрема, про рівень життя в рф і Україні
@@costua у нас ВВП країни хоч і меньше ніж на Московії але у нас міста та села гарно виглядають ніж там за поребріком.
Дякую вам за вашу роботу продовжуйте надалі так робити
Економіка Таїланду - друга за розміром у Південно-східній Азії. За номінальним ВВП він поступається в своєму регіоні тільки Індонезії
про це і відео
Ще хочу додати, що Тайланд - перша країна в Азії, яка дозволила рекреаційну марихуану, що є цікавим кроком
Дуже цікаво.
насчет монополии, хорошо ли это, если как в развитых странах работает антимонопольный комитет и монополия платит больше денег в бюджет, таким образом делясь своим доходом со страной и снижает таким образом свою конкурентоспособность и когда есть развитые профсоюзы где у рабочих есть большая переговорная позиция, то это нормально) а когда монополия в неразвитых институтах, то это олигархия, коррупция, неравенство, недоверие и прочие минусы)
чудово
Є пару неточностей. Програма «перше авто» була закрита урядом тому і показники на графіку йдуть на спад. До речі зараз є подібна програма але для електричних авто, уряд дає знижку на покупку електроавто у розмірі 200000 бат.
Районг вимовляється без Г. Чонбурі наголос на І.
ну вона ж була закрита через свою неефективність.
@@costuaЦікаво які були цілі і який був результат.
Так звана "вестернізація Таїланду" це помилка, збуджена нашою європоцентричністю. Насправді ж, суто технічно, це була істернізація, оскільки в першу чергу тайці брали приклад з Японії -- східної країни Першого Світу. Та й японська окупація не сприймалася як окупація, а як введення обмеженого контингенту союзницької країни для подальших спільних воєнних дій. Також хотілося б зазначити, що економічний бум Таїланду 80-х напряму пов'язаний з Кампучійською Війною, коли КНР та США інвестували в Таїланд як "форпост проти радянсько-в'єтнамського наступу на Азію". Таїланд тоді ще був союзником Червоних Кхмерів.
угу, розкажіть Сінгапуру, Малайзії, Кореї чи Індонезії про помилку вестернізації
@@costua ніби ці країни дивилися на європейський захід та США, ніж на японський схід. Південна Корея, що залучала японський капітал та спеціалістів з самого початку; Індонезія, що переймала японську економічну модель після перевороту Сухарто, а також Малайзія, що близ кінця 20-го сторіччя також перейшла до політики переймання досвіду у Південної Кореї та Японії, "однозначно" країни вестерну. Тут тільки Сінгапур виділяється, та й то у Лі Куан Ю були свої мотиви любити Європу та не любити Японію.
Будь ласка наведіть приклад вдалої земельної реформи. Дякую
Вдала земельна реформа, це коли є вільний ринок землі. Як в США.
зробіть відео про Турецьку республіку
а що саме хочете почути про Туреччину? які тема вас цікавлять, які треба висвітлити?
Індустріалізацію після Османської імперії, військові перевороти і зростання та інфляцію@@costua
Лайк
"До яких помилкових кроків вдавалися країни" тут легче сказать где не было ошибок) нужно с самого начала привлекать международные структуры, которые бы боролись с коррупцией, потом массово датировать в качество образование и датировать саму учебу, ну и добиваться открытых рынков и инвестиций) велосипед выдумывать не нужно)
українською
👍👍👍
І ще однин додатковий комент + вподобайка, щоби ще трішки підштовхнути оце відео в топ. Укр Ютубу.
N.B.: Продовжуємо донейтити на ЗСУ, ТРО та ППО для пришвидшення викидання російських окупантів з України!
P.S.: Хай квітне Український Ютуб! 💙💛 Хай перемагає Україна!
Дякуємо за вашу підтримку
❤❤❤
0:24 Ви прапор Таїланду з Коста-Рікою перепутали.
на прапорі костаріки є герб... тут просто таке закруглення, що країні смужки погано проглядаються
Щодо України то краще спитати до яких непомилкових кроків ми вдалися 😅
ми повторили багато помилкових кроків таїланду і продовжуємо повторювати
Тайці справжні націоналісти. Чужому-научайтесь (с) Класік.
і це їм сильно допомогло?
@@costua ще й як! там нема такого засилля західних корпорацій як у сусідів.
Петляючи між великими державаи їх королі убереглися від воєн та зберегли незалежність.
от скажи, нам у Україні сильно треба "кока-кола"? а "американ тобако"? якби була вимога до місцевого капіталу, то вони б так до нас не лізли!
А нестлє сильно нам треба тут?
шо, Данон краще за "яготинське?"
ба більше!!! війни може б не було. бо вона іде за наші надра і землю, між рашою та США. Скорійше за все зжерла би нас Раша тоді... 😞
Доречі можливо банально, але можете зробити розбір економіки кнр?
Так, у нас є декілька планів по КНР. Зокрема, порівняємо Тайвань та КНР
❤💙💛
Україні потрібна потужна економіка ввп україни має рости по 10% кожного року, бажаю вашому каналу 500 тисяч підписників,як думаєте чи може ввп україни зростати по 10%кожного року?
Дякуємо за побажання. Цілком реально, але для цього треба зробити багато реформ у напрямку економічної свободи: зменшити державні видатки до 35% ВВП головним чином завдяки зменшенню видатків ПФУ (тобто перехід до накопичувальної пенсійної системи), ревізія соціалки, збільшення економічної свободи, верховенство права, вирішення дурних регуляцій як то підключення до електромереж, спрощення адміністрування податків тощо
@@costua ні ми не можемо зменшити видатки до 35% ввп тому що Україні потрібно витрачати на армію 20% ввп кожного року
ввп варанти накупив чи що? 😂
@@ИмяФамилия-ш2г9ь не смішний ваш жарт
конечно нет.
з викупом землі не все так просто. прості селяни залежать від цін на паливо і часто не мають стратегічного мислення а тому часто роблять неправильні кроки і влазять в великі борги. як наслідок їм доводиться продавати земельну ділянку. в сільській місцевості немає великої кількості робочих місць а тому втративши земельну ділянку він може разом із своєї сім*ї позбитись єдиної можливості прогодувати себе. У більшості селян Таїланду немає доступу до якісної освіти а тому вони не можуть "винайти" якийсь проривний бізнес - для цього потрібні знання та навички. Компанія з великими статками завжди буде у виграшному положенні ніж селянин, бо вона має можливість вкласти більше грошей у меліорацію землі, купити більше с/г техніки та взагалі накопичити більше земельних наділів. В ЄС це давно зрозуміли а тому давно впровадили програми підтримки дрібних фермерів. По цьому шляху треба йти. На статистиці ріст економіки буде виглядати чудово але потім "випадково" може призвести до збідніння значної частини населення.
програми підтримки дрібних фермерів - зло. Приклад з поляками, які не можуть конкурувати з українськими компаніями і качають уряд, щоб той заборонив імпорт української продукції
якщо держава взагалі не буде допомагати своїм громадянам то вони зневіряться в ній. це буде просто дикий капіталізм де найнагліший завжди буде вигравати. ввічливі інтелігенти в цьому світі завжди залишаються в програші. @@costua
❤
Коментар
Якісний україномоний контент
Ви наводити цифри. Економіка Польщі більша за економіку Чехії. Але зарплати в Чехії більші. Навіть поляки часто їздять в Чехію на роботу.
У відео вказане загальне ВВП.
Якщо взяти ВВП на душу населення, то так в Чехії показник буде майже в півтора раза більший.
@@ЛеонідТ-н8ц А смисл тоді показувати такі дані?
не знаємо про поляків в Чехії. Знаємо про поляків у Нідерландах та Англії
@@costua Дуже погано знаєте. Ви інфу від арестовича берете?
❤🇺🇦
Треба відео про чилі
є в планах
Купувати землю можна. Знаю сімʼю яка купає її задля обробки. А ще є цікавий факт, якщо ти обробляєш чужу землю і за 5 років власник не оформив ніяких договорів з тобою, ти можеш подати заяву на привласнення землі.
купувати можна, але кількість землі в одні руки обмежена
👍
👍🐜🐜🐜🐜🐜🐜🐜🐜🇺🇦
Країна не стала колонією, оце так крутий цей Рама 5))
не стала, але далі розвиток суперечливий
Країна колонією не стала, але втратила багато територій. До того ж, в культурному плані сучасний Таїланд так і застряг десь у часи Сіаму 18-19 ст.
слава нації
Цікаво, є країни в яких взагалі не було переворотів та революцій за останні 100 років?
є. країни північної Європи, зокрема
Моцно
Є помилки:
Не існуючий, а наявний. Не являється, а "є".
ок
Це правда, що держава Україна "підіймає" мінімальну зарплату і пенсію за допомогою інфляції?
Якщо так, то чи можна це вважати злочином?
Підняття мінімалки та пенсій відбувається адміністративним шляхом. А фінансують пенсії з наших податків. Якщо грошей не вистачає, то їх друкують і це призводить до інфляції
Дякую за фідбек))) зарплати також фінансують з податків?)))
@@The-brain-of-ROMAN-KURORTNYI
Велика їх частина. Майже усі державні працівники.
❤😂🎉😢😮😅😊
Ага. Російських туристів там достобіса. Їм до мацкви чи інших воронежей дорожче ніж в Бангкок.