Діалектизми в історичних регіонах України.
Вставка
- Опубліковано 8 лют 2025
- Про відмінність північних українських говорів від південних згадує Олексій Павловський у граматиці української мови, написаній 1805 р., зазначаючи, що північні говори, на відміну від південних, характеризуються наявністю дифтонгів (двозвуків) на місці давніх голосних о і е.
У 1830-х роках відносно багато уваги діалектному членуванню української мови присвятив Михайло Максимович. Учений розрізняв малоруське або українське (північно-східне) і червоноруське або галицьке (південно-західне) наріччя української мови. До першого він зараховував говори по обидва боки Дніпра, а також Полісся, Волині і Поділля; до другого - говори по обидва боки Дністра в Галичині і в Карпатах. Серед рис північно-східного наріччя, що протиставляється південно-західному, Максимович виділяв дієслівні форми майбутнього часу типу знатиму, форму орудного відмінка однини іменників і займенників жіночого роду на -ою, -ею (такою головою, цею землею) відповідно до форм на -ов, -ев (тов головов, цев землев) у південно-західному наріччі. В обох наріччях дослідник вирізняв піднаріччя: у північно-східному - українське (південне) і сіверське (північне), у південно-західному - галицьке і закарпатське. Спостереження Максимовича щодо розмежування говорів української мови приблизно відбивали фактичний стан речей, хоч у дослідника не було матеріалу для глибокої і точної класифікації українських говорів.#волинь #галичина #закарпаття #слобожанщина #донеччина #таврія #поділля #історичнірегіони
Дякую
Нема за що 😊! Разом спільними зусиллями до повної перемоги! Не буду кидатися гаслами. Я думаю всі все прекрасно розуміють і так 🙌.
А я проти перемоги. Бо це дебільна пропаганда і горе. Мабуть з окопа пишете? Повага👍👍👍@@PrincipsRomanorum
Я вважаю, що те, що ми змогли вберегти, це вже частина перемоги. Моє бачення, що перемога буде, вони самі втечуть.
Класно! Тільки дуже швидко!
На скільки розтягнути відео? Тут приблизно 1:30.