Kurz: 14. díl - Rekonstrukce bytu a bytového jádra

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 1 гру 2024

КОМЕНТАРІ • 28

  • @marekspot9314
    @marekspot9314 4 роки тому +10

    Kompletní rekonstrukci bytu je třeba jasně definovat - kompletní rekonstrukci beru jako komplet novou elektřinu a štuky v bytě, novou koupelnu a WC (rozdíl cen vana vs. sprchový kout je klidně 10+ tisíc, také WC kombi vs. závěsné WC je rozdíl min. 7 tisíc), komplet vodu, výmalbu a nátěry/nástřiky topení, výměnu podlah a dveří (a oken, ale ta jsou většinou v panelácích už vyměněná). Hodně o ceně rozhoduje úroveň kuchyňské linky - lze dát za 10 tisíc, nebo i za 250+. Každopádně za mě je cena do 200 tisíc za 2+1 KOMPLET rekonstrukci nereálná a pro většinu lidí bude zavádějící, měli by počítat (v závislosti na lokalitě) při dnešních cenách práce a materiálu počítat 300+ tisíc. Když už se nějaká rekonstrukce dělá, vždy bych doporučil dělat komplet, ne jen jádro, je z toho stejně nepořádku, jako z celého bytu, a vezme se to při jednom. Štuky jsou na bytě to nejdražší, ale pokud děláte elektřinu, tak naprosto nutné (jinak to vypadá hrozně). Pokud máte elektřinu v hliníku, měli byste udělat komplet nově elektřinu (vč. rozvaděče a samozřejmě s revizí, která je mj. k pronájmu zákonem vyžadovaná), jinak si říkáte o problém. Revizáci na hliník už moc nechtějí dávat revize. Video jinak dobré, jen aby si lidé nemysleli, že 2+1 o cca 50-60 m2 komplet zrekonstruují do 200 tisíc; s profesionály řemeslníky je to dnes nesmysl.

    • @pigikprasatko1253
      @pigikprasatko1253 4 роки тому +5

      Souhlas, dělal jsem kompletní rekonstrukci bytu včetně bourání příček, zdění nových a s kuchyní a vestavěnými skříněmi jsem byl na 900 k

    • @marekspot9314
      @marekspot9314 4 роки тому

      @@pigikprasatko1253 Pravda, horní cenové meze rekonstrukce se hledají těžko :), ty dolní jsou ale pro normálního smrtelníka zkrátka výše, než se povídá ve videu. U komplet reko (i se štuky) 1+1 cca 40 m2 bych dnes viděl jako úplné minimum s nejlevnějšími materiály cca 270-300 tis. Kč, u 2+1 přihodit 30-50 tis. Kč, u 3+1 dalších 30-50 tis. Kč. Počítám zde s velmi levnou kuchyní kolem 10-15 tis. Kč.
      Je nicméně obrovský rozdíl v rekonstrukci "pro sebe" a na pronájem; pro vlastní bydlení bych počítal min. o 10% vyššími částkami.

  • @jiristraka2551
    @jiristraka2551 4 роки тому +5

    Super video, přesně tohle mě zajímalo. V popisku pod videem chybí odkaz na dokument k rozpočtu. Přidejte ho tam, díky :-)

    • @adolmonitor
      @adolmonitor  4 роки тому

      Je v prvním komentáři, ale dodám ho do popisku. PT

    • @adolmonitor
      @adolmonitor  4 роки тому +1

      Je tam.

  • @keshavakempe4421
    @keshavakempe4421 4 роки тому +2

    Velice děkuji za drahocenné informace. Máte nějaký ideální harmonogram prací nebo se přizpůsobujete konkrétním potřebám bytu? Moc vám fandím. Děláte skvělou práci. Moc děkuji.

    • @tomaskucera_tk1
      @tomaskucera_tk1 4 роки тому +2

      Přesný harmonogram bohužel nemám. Ale zkusím to zjednodušit: 14 dnů jádro, 14 dnů zbytek bytu.

    • @keshavakempe4421
      @keshavakempe4421 4 роки тому

      @@tomaskucera_tk1 Díky moc. Jste skvělí :-))

  • @josefulrich2978
    @josefulrich2978 4 роки тому

    Skvělé video. Rekonstruoval jsem několik bytů. Můj tip z vlastní zkušenosti: neříkat sousedům dopředu, že byt jste koupili na investici a po rekonstrukci budete pronajímat. V ČR to děla zlou krev a i dobrý soused Vám to dá sežřat, pokud nastoupí elektrikáři s dvěma sbíječkami. Nebo jakou máte zkušenost Vy? Říkáte to dopředu sousedům, že byt bude investiční...?

    • @petrpohnan875
      @petrpohnan875 3 роки тому

      Ne, do toho sousedům vůbec nic není.

  • @andrejkleiman4295
    @andrejkleiman4295 4 роки тому

    Skvele videjko borci

  • @monikakorbelova2569
    @monikakorbelova2569 4 роки тому

    Díky za další super video. Tomáši, jak řešíte interiérové dveře? Do nového jádra je jasné, že nové. Ale vyřezávate kovové oblozky a dáváte nové i s dveřmi do pokojů? A měníte někdy i vchodové dveře do bytu?

  • @veronikakralova795
    @veronikakralova795 9 місяців тому

    Dobrý den, děkuji cenné tipy. Mohu se prosím zeptat, jak by se udělala elektřina v panelákovém bytě, pokud bych se rozhodla rekonstruovat zatím pouze koupelnu a WC? Lze vybourat koupelnu a WC, udělat novou elektřinu koupelna/WC a ve zbytku bytu nechat hliník? A později dodělat elektřinu v dalších částech bytu? Nemám teď možnost dělat celkovou rekonstrukci, byt vypadá slušně, ale koupelna by chtěla vylepšit (sanita, obklady). Zvažuji, zda vybourat jádro nebo renovovat umakart. Děkuji moc.

    • @KoviPetr
      @KoviPetr 2 місяці тому

      Ahoj. Zajímalo by mě jakou jste dostala odpověď? Mám stejný záměr. 😊

  • @denisafilip9193
    @denisafilip9193 3 роки тому

    Dobrý den. Když nějaké byty koupené z FO převedete do s.r.o , tak náklady na rekonstrukci dáváte již také do nákladů firmy ?

  • @dadazizala5271
    @dadazizala5271 4 роки тому +3

    Že seženete dostupné řemeslníky, tak tomu moc nevěřím :-)

  • @petuleta1
    @petuleta1 4 роки тому

    Děkuji za video! Uvítala bych něco podobného na téma rekonstrukce domu, velký stavební pozemek 4 tis. m2, starý dům ke kompletní rekonstrukci/demolici, jaké jsou možnosti a jak postupovat. Popř. kontakt na někoho, kdo by poradil, aby výsledek dával investičně smysl.

  • @danp.4824
    @danp.4824 4 роки тому

    Perfektní téma i díl. Šlo by udělat rozhovor i přímo s řemeslníky?

    • @tomaskucera_tk1
      @tomaskucera_tk1 4 роки тому

      Pokud by Vás zajímalo něco konkrétního, dokázal byste to prosím poslat třeba na info@zvladneme.cz?

  • @ambasadorfaa
    @ambasadorfaa 4 роки тому

    Žádná stavba nevyjde podle rozpočtu. -> O tom by mohl vyprávět můj známý, který si nechal dělat zimní zahradu. :DDDDD

  • @adolmonitor
    @adolmonitor  4 роки тому +1

    www.adol.cz/wp-content/uploads/2020/10/Kalkulace-rekonstrukce-bytu-vzor.xlsx

  • @pigikprasatko1253
    @pigikprasatko1253 4 роки тому +2

    Rekonstrukci za 200 tisic? :D :D Tak jen elektrika stojí kolem 60K, podlahy 100K. Pánové celkem o ničem... Pravdu nemáte ani v případě ohlášení - změna dispozice není podmíněná ohlášením. Museli byste měnit účel užívání jednotky - třeba místo bydlení kancelářská činnost. To že v místě kuchyně bude ložnice není při osobním vlastnictví důvod pro ohlášku / povolení. Navíc není rozdíl mezi ohlášením a stavebním povolením, je to shodné řízení, takže nechápu co tím chcete říci... Pozvěte si někoho kdo tomu rozumí a nehledejte nesmysly na netu... Těm lidem co tomu rozumí se říká projektanti

    • @marekspot9314
      @marekspot9314 4 роки тому +1

      Už si ten rozhovor přesně nepamatuji, nicméně možná ohlášením mysleli ohlášení rekonstrukce u SVJ (tj. hodit to na dveře bytu a nástěnku u vchodu a napsat sms/email předsedovi SVJ).
      Máte pravdu, že to, kde si udělám ložnici, musí být každému jedno, pokud tedy svévolně nezasahuju do nosných konstrukcí - např. v paneláku jsou nosné konstrukce všechny, jež jsou z panelu/železobetonu, i kdyby měl 6 cm šířku.

    • @pigikprasatko1253
      @pigikprasatko1253 4 роки тому

      @@marekspot9314 Ohlášení na SVJ to by mělo být prakticky vždy protože v paneláku je vše slyšet.
      S tím panelákem tomu tak není, ale pro laika je správně k tomu přistupovat tímto způsobem a pozvat si statika. Souhlas.