Psychoterapia par - na czym polega? - dr Bartosz Zalewski, Joanna Gutral

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 3 жов 2024
  • W ostatnich latach coraz więcej par decyduje się na profesjonalną pomoc, chcąc lepiej poradzić sobie z problemami pojawiającymi się w ich związkach. Na czym polega i jak wygląda psychoterapia par? Jak długo trwa i ile trzeba czekać na jej efekty? W jakich sytuacjach terapia par jest wskazana, a kiedy lepiej skorzystać z innych form pomocy? Jak zachęcić partnerkę lub partnera do udania się do specjalisty? Na te i wiele innych pytań odpowiada dr Bartosz Zalewski, psycholog i psychoterapeuta z Uniwersytetu SWPS. Rozmowę prowadzi Joanna Gutral, psycholożka i psychoterapeutka z Uniwersytetu SWPS w Warszawie.
    dr Bartosz Zalewski - psycholog, psychoterapeuta. Naukowo zajmuje się procesami diagnozowania ludzi metodami swobodnymi (wywiady psychologiczne) oraz badaniem skuteczności metod nauczania kompetencji diagnostycznych. Certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, pracuje w Ośrodku Terapeutyczno-Szkoleniowym Kontrakt w Warszawie, gdzie prowadzi terapię par i małżeństw oraz terapię indywidualną w podejściu systemowym i psychodynamicznym. Na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia z zakresu psychologii bliskich związków, psychoterapii par oraz diagnozy psychologicznej.
    Joanna Gutral - psycholożka, doktorantka na Wydziale Psychologii Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich Uniwersytetu SWPS w Warszawie, certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, członkini Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, absolwentka podyplomowej czteroletniej szkoły psychoterapii poznawczo-behawioralnej Uniwersytetu SWPS. Od lat zajmuje się psychoedukacją organizując warsztaty i spotkania, które uświadamiają, że psychoterapia to metoda oparta na dowodach naukowych. Jest współzałożycielką portalu Zdrowa Głowa i organizatorką kampanii społecznej „Mam Terapeutę”. Pracuje dydaktycznie na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.
    W cyklu „ABC Psychoterapii” realizowanym w ramach Strefy Psyche Uniwersytetu SWPS wraz z zaproszonymi gośćmi poruszamy tematy dotyczące zdrowia psychicznego.
    Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS to projekt popularyzujący wiedzę psychologiczną na najwyższym merytorycznym poziomie oraz odkrywający możliwości działania, jakie daje psychologia w różnych sferach życia zarówno prywatnego, jak i zawodowego. Projekt obejmuje działania online, których celem jest umożliwienie rozwoju każdemu, kto ma taką potrzebę lub ochotę, niezależnie od miejsca, w którym się znajduje. Więcej o projekcie: psyche.swps.pl
    Interesujesz się psychologią? Dołącz do nas w grupie Strefy Psyche Uniwersytetu SWPS ( / strefapsyche .
    #psychoterapia #terapiapar #związek

КОМЕНТАРІ • 18

  • @xximarket3100
    @xximarket3100 Рік тому +4

    My byliśmy właśnie w takiej sytuacji, że mimo niepowodzeń chcieliśmy nadal tworzyć rodzinę dla naszego syna. Rozpoczęliśmy terapię dla par w poradni Psychologgia w Warszawia. Nasze spotkania trwały przez rok. Co prawda mimo wszystko zadecydowaliśmy o rozstaniu się, jednak nigdy nie żałowaliśmy, że zdecydowaliśmy się na ten krok. Pozwoliło mi to dostrzec, jak wiele razem przeszliśmy, jak wielkim oparciem była dla mnie żona przez te wszystkie lata. Gdyby nie spotkania z terapeutką z Psychologgi, rozstalibyśmy się w totalnej awanturze albo trwalibyśmy w małżeństwie nieszczęśliwi. Polecam tę poradnię. Czasem nie chodzi o to, by ratować związek za wszelką cenę.

    • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS
      @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS  Рік тому

      Dziękujemy, że podzieliłeś się z nami swoimi doświadczeniami. Mamy nadzieję, że materiał był dla Ciebie interesujący. 🙂

  • @annad.3492
    @annad.3492 2 роки тому

    Czy pan dr Bartosz prowadzi również terapie dla par on-line? Bardzo wartościowy i pomocny wywiad. Dziękuję ❤

  • @psychostudenciak
    @psychostudenciak 10 місяців тому

    Czy możemy dostać jakieś informację odnośnie tych badań przytoczonych przez Pana doktora?

  • @Mario-xr3jo
    @Mario-xr3jo 3 роки тому +4

    Przechodzicie Państwo na audio?

  • @hermanknippenberg2896
    @hermanknippenberg2896 2 місяці тому

    Kobieta ma to do siebie że przed małżeństwem, w trakcie małżeństwa i jeszcze pewien okres po ślubie jest miłość pełna, jest w porządku, niestety po pewnym okresie mężczyzna sam to czuję że to jest takie... Że po prostu musi wykonywać pewne pracę, obowiązki, zobowiązania, ale już nie czuje że jest radość, odwzajemnienie, miłość. A później dowie się że dostanie pozew rozwodowy. Tak bywa z kobietami. Najpierw są max, ale po czasie stwierdzają że... Dlatego ja tego błędu już nie popełnię, wolę być sam. Niż czekać że teraz czuję co innego i jest taka smutna stagnacja, jest bardzo przykro :( natomiast bardzo jestem szczęśliwy z Bożej Obecności, że On jest i jaki jest, co robi dla mnie, to radość i szczęście ;) a że kobieta dziś kocha a jutro już nie kocha to jest to bardzo przykre. Dla mnie lepiej jest być bez związku z kobietą, aby być szczęśliwszym z Bogiem :). Dlaczego kobieta twierdzi że w nowym związku będzie o 600 procent lepiej to już schizofrenia kobieca. Będzie jak będzie, też będzie płakać. Czyli relację ludzkie są błędne. Natomiast relacja Bóg do człowieka jest zawsze idealną. C039

  • @mateuszkialka8606
    @mateuszkialka8606 9 місяців тому

    Dla ciebie

  • @Venom-ly8vo
    @Venom-ly8vo 2 роки тому +2

    Co mam zrobić żona wychowana była w toksyczności i teraz też jest w 50 % toksyczna przez jej rodzina toksyczna która cały czas jest w małżeństwie naszym doradzają jej źle a sami to patologia

  • @szpackyu
    @szpackyu 3 роки тому +2

    wiecie co, ja juz sie gubie w tych waszych teoriach genderowych. juz dwie osoby homoseksualne nie tworza zwiazku homoseksualnego tylko ze jak?! a jak codziennie sie identyfikuja jako inne osoby to jakie tworza zwiazki?! ahhh okno overtone'a sprintem w lewą strone, brawo!

    • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS
      @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS  3 роки тому

      O którym fragmencie rozmowy dokładnie mówisz?

    • @szpackyu
      @szpackyu 3 роки тому

      @@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS 31:07

    • @BetiMai
      @BetiMai 2 роки тому +1

      Ja to zrozumiałam w ten sposób, że teraz coraz częściej ludzie mają problem z identyfikacją płciową, więc nie używa się określenia homoseksualny, a jednopłciowy, bo płci metrykalnej (biologicznej) nie zmieni się z dnia na dzień.

    • @szpackyu
      @szpackyu 2 роки тому +2

      @@BetiMai A ja to rozumiem tak, że coś strasznie popierdolonego się w świecie i konsekwencje za to poniosą jak zwykle Ci najsłabsi i najmniej winni.

    • @JaGaKi
      @JaGaKi Рік тому +2

      @@szpackyu to jak czegos nie rozumiesz, to moze po prostu nie atakuj nikogo?