Může se Daedalus dostat k Destiny??

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 24 гру 2024

КОМЕНТАРІ • 128

  • @FloTin94
    @FloTin94  5 місяців тому +8

    Každý komentář se počítá :) Na Patreonu a YT Členství videa pro příštích 17 dní plus dnes a zítra přibudou další.... Btw 80 procent videí vytvářím během nočních směn v práci, protože přes den plus doma na to není čas, prostor a klid. Na druhou stranu se může stát, že dojde na přeřek, chybičku nebo nesrovnalosti, tak se předem omlouvám, pokud k tomu dojde

    • @BukoLibuk
      @BukoLibuk 5 місяців тому +1

      6:20 stačil bi jeden mckeyou kondenzátor

  • @miraji27
    @miraji27 5 місяців тому +7

    Pokud se nepletu, tak rychlost FTL pohonu je asi stejná jako rychlost mezihvězdného hyperpohonu. S mezihvězdným pohonem trvá překonání celé galaxie i několik měsíců a let do Pegasu z mléčné dráhy by podle seriálu zhruba rok(Prometheus se základním pohonem od asgardů). Lodě třídy Deadalos měli pohon vycházející z pohonu třídy Biliskner až po loď Tsan Shu. Další loď série Deadalos byl Phoenix neboli Generál Hammond, tato loď byla jako první postavena už kolem asgardského jádra. Měla jako první nejpokročilejší mezigalaktický hyperpohon a byla schopná ze základny na zemi doletět do Pegasu bez ZPM za několik dní. Dále díky asgardskému jádru si tato loď může po lehké úpravě transportního paprsku vyrábět i ZPM díky specifikaci z databáze na Atlantidě. V SGU na začátku je vidět mapa a je tam vyznačena mléčná dráha, Pegas, Ida i Andromeda. Destiny letí sice několik milionů let, na druhou stranu nemůže letět přímo, ale musí díky tomu, jak funguje FTL pohon oklikou, vystupovat kvůli zátěži pohonu a kvůli doplnění energie a změně navigace. Hyperpohon neřeší co je před ním, takže Generál Hammond by s tou verzí pohonu teoreticky mohl doletět za Destiny hodně rychle. Řekněme že ten pohon který má zvládne za den cestu ze země na Otáhalu a nebo za den a půl cestu Pegas a zpět bez ZPM. Když budeme brát že poletí přímo k Destiny(možnost korekce dráhy a navigace pomocí komunikačních kamenů) a ještě nadopujeme Hammonda jedním ZPM(nebo i více ale paralelně ať jen zvýšíme kapacitu) tak si myslím že by mohl dát tak dvě až tři galaxie za den, podle velikosti mezihvězdného prostoru. Na druhou stranu pokud by byla přímá cesta mimo galaxie, tak by to mohlo ubývat mnohem rychleji. Podle toho jak rychlý tento hyperpohon byl nebo má být, tak urazit několik milionů světelných let by neměl být problém pod nějakých 6 let. Berme, že poletí i druhá loď která má pro jistotu veškeré náhradní díly, jelikož na tak dlouhé cestě se může stát cokoli. A ještě jedna věc, podle stavu rozvodů energie na Destiny by připojení ZPM do systému způsobilo možná ještě větší přetížení než bylo způsobeno vytočením brány ve hvězdě, takže připojit ZPM nepřipadá vůbec v úvahu. Ta loď na to nikdy nebyla stavěná ani připravena. A kdyby se podařilo dostat pozemské lodě k Destiny, tak by bylo bez problémů celou ji opravit, jelikož asgardské jádro dokáže vytvořit úplně cokoli

    • @cernunmacgillavry8869
      @cernunmacgillavry8869 5 місяців тому +3

      U asgardskeho jádra a zpm bude problém, že vytvoří pouze pouzdro, prázdné zpm bez kapesního vesmíru. Takhle by už mohli plně zpm dávno replikovat reverzním inženýrstvím.

    • @miraji27
      @miraji27 5 місяців тому +2

      @@cernunmacgillavry8869 to si právě nejsem jistý, protože asgardé vše zvládly bez ZPM a nepotřebovali ho, kdežto Země pro ně má využití a také má plány na výrobu a tu by šlo takto urychlit, pokud by bylo potřeba a nějak tak to tehdy pokud se nepletu plánoval i Mallozi u šesté řady SGA

    • @cernunmacgillavry8869
      @cernunmacgillavry8869 5 місяців тому

      @@miraji27 ano ale co jsem pochopil, tak linku měli najít na Atlantis.

  • @RokysCZ
    @RokysCZ 5 місяців тому +16

    Ve Stargate univerzu je hlavní "slabinou" hyperpohonů celkově energie. Rychlost kterou může loď letět hyperprostorem je omezená přísunem energie, takže s odpovídajícím zdrojem energie teoreticky neomezená. Příkladem třeba replikátory poháněný Ha'tak (SG1 S05E01 - Nepřátelé) nebo zmiňovaný Daedalus, cesta Mléčná Dráha -> Pegasus normálně trvající necelý měsíc, ale s jedním ZPM pár dní. Ale těch ZPM by bylo potřeba extrémní množství vzhledem k počtu galaxií k překonání, leda by se našel jiný odpovídající zdroj energie třeba vyřešit problém projektu Arcturus bez odpálení sluneční soustavy. Škoda nikdy nevzniklé šesté série SGA, kde jedním z dílů mělo být nalezení skryté laboratoře na Atlantidě pro výrobu ZPM... Amazone prosím 🙏

    • @hellmen220cz8
      @hellmen220cz8 5 місяців тому +1

      Čili že kdyby se na 304 předělal jeden hangár na generátorovnu kde by byly zapojena ZPM a druhej hangár předělanaej na továrnu na ZPM. Tak bi tam teoreticky za několik desítek možná stovek let doletěl.

    • @Morgoth1325
      @Morgoth1325 5 місяців тому

      @@hellmen220cz8 nedoletěl, ZPM byly složité na výrobu,dokonce ani antikové jich mnoho neměli a lidi, by je vyrobit nedokázali,

    • @hellmen220cz8
      @hellmen220cz8 5 місяців тому +1

      @@Morgoth1325 říkal jsem teoreticky to samozřejmě za předpokladu že bi dokázali vyrobit ZPM

    • @michalsturma6294
      @michalsturma6294 5 місяців тому +2

      Mno dobře dejme tomu ale každý stroj má své limity... Nemůžeš do toho nalejt prostě víc energie a ono to poletí rychleji... Podle mě to co s tím 1 ZPM udělají je maximum technologie... A nemusel by jsi použít ani ZPM stačilo by přidat další reaktor nebo ho zvětšit místo něčeho jiného... Ale furt si limitován tím co ti zvládnou motory...

    • @stanislavlipa3338
      @stanislavlipa3338 5 місяців тому +1

      Zajímavá myšlenka je, jestli by se s hvězdou branou z SGU dala i při dostatečné energii vůbec vytočit nějaká známá brána v Mléčné Dráze nebo okolí. Hvězdné brány z SGU byly staršího typu a fungovaly trochu jinak než v mléčné draze nebo pegas.

  • @viktormaticka1663
    @viktormaticka1663 5 місяців тому +5

    Otázka je jakou vzdálenost by mohl pohon červí díry obsáhnout na jeden skok, navíc malá loď by nemusela otevírat černí díru ani zdaleka do takových rozměrů, jaké pro průchod potřebuje Atlantida. I podle teorií fyziků v realném světě by bylo energeticky nejnáročnější otevřít právě prostup červí dírou, vzdálenost propojení by pak neměla na energii mít žádný vliv, protože je vlastně teoreticky nulová.

  • @sheepcz7747
    @sheepcz7747 2 місяці тому

    tak začneme s Daidalem, cesta z mléčné dráhy na atlantis se ZPM zabrala 3dny, slova plukovníka co prošel bránou mezi 1 a druhou řadou, kdy měli na 3dny vytvořit obranu proti wraithum.
    Jak moc to odčerpává ZPM netušíme, protože kdyby logicky se s ním dalo cestovat pouze například 10x z jedné galaxie do druhé, bylo by to ohromné plýtvání energii.
    Tak a teď zapojme logické uvažování, vím je to seriál a tak běžná fyzika či metariálové obory nelze použít, ale já si i tak dovolím toto zmínit.
    Představme si, že chceme veškerou energii země svést do jednoho místa a využít tuto energii a proč to potenciálně nejde?
    Problém jsou vodiče (například vysoké vedení) které zvládne jen určité vysoké proudy a pak i ono degraduje, mimo to, místa kam tyto proudy jdou potřebují proud usměrnit na správný kmitočet (vlnění) aby bylo kompaktabilní a dokázalo se poprat i s výkyvem, takže svést proud do jednoho místa o jedné síle svedeme dnes, ale ta síla má jistá omezení.
    Teď si představte planetu, která vygeneruje tolik energie, že to dodá do brány, otázka je stále JAK???? :O Protože vodiče přenášející tak velké síly prostě nemohou existovat, mimo to, jak získají energii z celé planety, nestačilo by prostě udělat dost reaktorů ten proces získání energie je strašně divný a až nedává smysl.
    Mimo to, víme, že brána vždy potřebuje vědět kde se otevře a kam zacílit, což ehm u pohybující se lodě rychlostí vyšší než rychlost světla, by nemělo nikdy fungovat.
    Ano někdo muže podotknout, že loď muže zastavit a v ten moment se spojíme, ale jak mužeme vědět kde přesně v ten moment je, jak poznáme že stojí, když suprostorem se komunikovat nedalo?
    Tady je neskutečně ALE otázek.
    Vím muže mě každý brát jako šťouru co kazí příběh, ale má to svůj smysl. Řekněme že víme vždy kdy vytočit bránu, jakákoliv technologie kterou získáme, je nám k ničemu, protože jí musí oni replikovat s omezenými možnostmi.
    Víme, že se jim téměř povedlo otevřít bránu když získávali nekonečně energie z hvězdy, co se pokusit třeba tuto technologii analyzovat a nasdílet pomocí kamenů aby lidé, vytvořili technologii získání energie, je to bezpečnější než vyhazování planet do vzduchu a rozhodně je to snadnější na najití hvězdy, než specifické jednosměrné planety.
    Což mě vede k jiné myšlence, proč nevystoupí z lodě a nehledají v galaxii místo s takto jedinečnou planetou?
    Co mě od díku 5tá rasa třeba nedá spát, je Oneillova technologie, přidavného energetického zdroje pro cestu do jiné galaxie, proč tuto technologii, nevyužívali k cestě na atlantis, když víme, že jí dokázali replikovat viz. jiné díly.
    Mám pocit 10serie, byl díl kdy SG1 z jiné reálity přiletěla na zem ukrást ZPM, aby mohli napájet křeslo proti Orium. Zde víme o zdroji energie jménem naqadahový reaktor (mam pocit) Mark 9 který dokázal napájet křeslo, viděli jsme zase v atlantis mezi 1 a druhou serii. Proč tuto technologii, nedali alternativním já, kterým by pomohli.
    Proč zmiňuji tyto věci? protože zdroj na cestování do jiné galaxie i kdyby na krátkou dobu a zdroj napájet křeslo, oboje v seriálu bylo, jen po jednom až dvou použití ve dvou třech dílech o tom přestali mluvit, pokud ale vezmu, že tyto technologie existují, jistě by šli výrazně upravit aby jejich výkon byl kompatibilní a i vyšší, či mohl být podobný ZPM, neříkám v poměru 1:1 ale silou jakou dokáží po kratší dobu dodávat energii.
    Mimo to i antikové museli tušit jak se na loď dostat když bude hodně daleko a pochybuji, že to je o tisících ZPM, řekl bych, že to bude v jednotkách ZPM.
    1 jediné ZPM dokáže napájet bránu na dlouhodobé cestování mezi galaxiemi s delkou otevření maximální entropie tedy 38minut, víme jak řekl Rodney ve 4té serii poslední díl, že civilizace s neomezeným množstvím ZPM (přeháněl, spíše civilizace s velkým množstvím ZPM a schopností vytvořit další), dokáže otevřít a udržet bránu neomezenou dobu otevřenou. Tudíž množství ZPM například na replikátorské planetě by s jistotou stačilo na otevření brány na Destiny.
    Poslední myšlenka, komunikační kameny, dokáží přenést vědomí, na neexistující vzdálenost (neexistující extrémní nekonečnou myšleno :D ), tudíž přepracovat tuto technologii, aby fungovala, jako teleportace celé osoby, větších objektu atd. Mimo to, kde to bere energii aby to vydrželo tak dlouho bez ZPM, což mne vede k myšlence, že ZPM v obřím množství na vytočení Destiny nebude ani třeba, ale bude to v jednotkách cca (např 4-9) nižších desítkách (10-50).
    Co mne u SGA nepotěšilo, bylo jak vytvářejí antikové ZPM, určitě to nebude obětování duše která bude dodávat energii, tuto teorii jsem četl na reditu, duvodem jsou replikátoři.
    Protože po příchodu antiku ve třetí serii SGA dokázali vytvořit 3 plná ZPM za méně než dva týdny, takže nějaká nejspíše továrna ve městě bude a je hrozné, že jí naši hrdinové za ty roky neobjevili :D .
    Konec vyčerpávajícího textíku :D . Omlouvám se za překlepy.

  • @ssgfzephyr1777
    @ssgfzephyr1777 6 місяців тому +2

    No, podle mě by bylo nejlepší nejdříve vyřešit problém s nedokončeným Projektem Arcturus a potom postavit novou loď. Která bude mít funkční reaktor Arcturus a vylepšený pohon červí díry a zároveň také dostatečně velká pro takhle dlouhou cestu. Navíc by bylo potřeba i znát polohu Destiny ve vesmírů, aby bylo možné se za ní vypravit. V mém příběhu Videum Anqietas trvala cesta k Destiny hodinu s pohonem červí díry.

    • @vladobavo2308
      @vladobavo2308 5 місяців тому

      Souhlasím projekt arkturus by mohl být cestou. Jak bylo řečeno vedle něj je ZPM jako tušková baterie...

    • @Morgoth1325
      @Morgoth1325 5 місяців тому

      ​@@vladobavo2308já nesouhlasím, ten projekt byl fiasko, buď by zničili sebe, nebo celý svůj vesmír
      Dostat lidi tam by nebyl problém, ale loď, to už je oříšek, maximálně stroj času by to dokázal

    • @mariorafael484
      @mariorafael484 5 місяців тому

      Vyresit projekt arkturus?
      A kdo by ho vyresil? Lidi?
      Rozdil inteligence mezi lidmi vs antiky je asi jako lidi vs mravenci
      Ani za milion let mravenci neopravi
      Rozbitou televizi
      Je rozdil kdys je technologie hotová fungcni
      A jakžtakž vime jak funguje
      (Třeba brána)
      A rozdil
      Skoušet opravovat technologii
      (Arkturus)
      Kterou ani v tech nejdivočejšich snech
      Nevime na jakych principech funguje
      A ani naš primitivni mozek nedokaže
      Ty principy pochopit

    • @Morgoth1325
      @Morgoth1325 5 місяців тому

      ​​Bohužel exotické částice, jsou nestabilní a mohli by zničit celý svůj vesmír, stačí jedina nehoda,
      Ten projekt je jako by se pralidi pokoušeli spustit Jadernou elektrárnu

    • @Morgoth1325
      @Morgoth1325 5 місяців тому

      Je strašně nestabilní, je to jak by se pralidi snažili zprovoznit jadernou elektrárnu, navíc jediná větší chyba a můžou zničit celý svůj vesmír

  • @blofgarworg7086
    @blofgarworg7086 Місяць тому

    tak kvuli problematice ne dostat se na destyny ale zpět bych ikarus nehledal.
    atlantyda je rychlá ale je to město které není zefektivněná na cestování. myslím že strávit tak 5-10 na vytvoření lodě pro žáchranu a nahazet táp pár zpm by dohromady mohlo dost zkrátit čas letu. takže i s vývojem této lodě bych to počítal na 20-30 let. ale pokud by to tak bylo tak by bylo jednoduší postavit motor které by byl schopen skočit cca až tam a pak zpět a pak jen doletět k desstyny bežným hyperpohonem

  • @megalama4324
    @megalama4324 5 місяців тому +2

    Podle mě jsou jen 2 reálné možnosti. Buďto najít další planetu typu Icarus a tak doplnit zásoby na Destiny včetně spousty ZPM díky kterým by bylo možno vytočit bránu zpátky na zem.
    A nebo zprovoznit a zabezpečit Projekt Arcturus (McKay a paní Millerová) a dodat na Destiny zásoby a ZPM pro zpětné vytočení...

    • @jankovalsky3247
      @jankovalsky3247 5 місяців тому

      to asi nebude mozne protoze destiny by to nemuse zvladnout jeji vedeni je sil ne poskozene casem a bitvami. Tudiz by by nejlepsi moznosti bylo najit potomky a s jejich pomoci nejak prijit na zpusob cesty domu

    • @megalama4324
      @megalama4324 5 місяців тому

      @@jankovalsky3247 a co tak v databázi najít plány destiny pokud tam budou. Thor sám v jednom díle říkal že z Oneilova mozku získali jen zlomek vědomostí antiků a pořád jen "kloužou po povrchu" takže by tam ty plány mohly být.
      Tudíž by bylo i reálné vyrobit potřebné náhradní díly a poslat je bránou na destiny.

  • @richardwoeschka
    @richardwoeschka 5 місяців тому +4

    Ahoj
    38 galaxií plus mezi hvězdný prostor ,na jednu galaxií 7 dnů plus mínus nějaký ten den ,zásobu ZPM a dvě lodě jedna loď posádka druhá zásoby
    A vylepšení azgad pohon
    Takže ano jde to
    A polohu destiny se dá zjistit podle počítačů na destiny

    • @FloTin94
      @FloTin94  5 місяців тому +1

      Tak uvidíme v dnešním videu :)

    • @richardwoeschka
      @richardwoeschka 5 місяців тому

      Dobrý video ​@@FloTin94

    • @Morgoth1325
      @Morgoth1325 5 місяців тому

      Nebylo by to možné. Ve videu bylo i řečeno, kolik Galaxií, by museli překonat
      Navíc mezigalaktický hyperpohon, by nemohli použít,.
      V posledním díle, jim to poškodilo rozvody a to bylo jen na pár sekund, přestava, že by měli letět takhle nékolik let😂😂😂
      Do pár minut, možná i vteřin by explodovali
      Existuje něco jako únavá materiálu, a v tomhle případě, by byla extremní a rozvodná síť, která, není na to stavěná a má svou kapacitu

    • @trtkrt
      @trtkrt 5 місяців тому

      ​@@Morgoth1325to co zničilo obvody byl pohon červích děr né asgardský hiperpohon

    • @Morgoth1325
      @Morgoth1325 5 місяців тому

      @@trtkrt ano, to byl
      O asgardském Hyperpohonu jsem vůbec ani nepřemyšlel, protože by to trvalo nekonečně dlouho, jestli by zu loď vůbec někdy dohonil

  • @jirocz13
    @jirocz13 5 місяців тому +2

    Úžasné videjko
    Otázka je, proč neudělali lodě či základny které by k dobití baterií použili samotné hvězdy. To by prakticky měli ,,neomezeně" energie. Ano je fakt, že toto je např u destiny, ale jen si to představte ,,ta nejmodernějši technologie využívá hvězdy k dobití energie,,

    • @verdiverdi5555
      @verdiverdi5555 5 місяців тому

      ono to bude tím, že Destiny je na dnešní poměry strašně zastaralá ( hlavně co se týče poslední Antické technologie ) a tak bych řekl, že i energetické náklady budou úplně v jiných číslech. Navíc samotná Destiny musela letět neskutečně blízko slunce což třeba u základen prostě nejde. A celkově bych řekl, že u tich novějších lodí by toto nabíjení prostě nestačilo pokrýt potřebnou energii.
      Ale také mne napadá, že v SGA v díle jak byl John v budoucnosti, tak přeci byly použity solární panely, takže očividně minimálně Atlantida nějakou minimálně podobnou technologií disponovala, jen prostě oproti klasickému ZPM byla k ničemu.

    • @jirocz13
      @jirocz13 5 місяців тому

      @@verdiverdi5555 ano, to je pravda. Ale dávalo by logiku tu technologii dát i na Aurory, víme že wreitské lodě se tak blízko nepřiblížili kvůli své organické hmotě. Jen říkám že zrovna na Aurory by to dávalo smysl, ale je fakt že by lodě aurora už byli přiliš OP takže se ani nedivím že si tohle schovali až pro Destny.
      Chtěl jsem říct že upravená Aurora aby mohla si brát energii z koronosféry (nebo z čeho to bere Destiny) hvězdy + ZPM by mohla být dostatečná energie pro vytočení 9. symbolu (pokud by byla na palubě brána). Navíc jak bylo řečeno, technologie Antiků se vyvíjela a ani bych jsem se nedivil kdyby nevyužili podobnou, dokonce stejnou technologii na ostatních lodí

    • @Morgoth1325
      @Morgoth1325 5 місяців тому

      ​​@@jirocz13 rychle by se vyčerpaly
      , štít by většinu energie odsál,ta náročnost byla o mnoho větší a účinost, této přeměny energie, nebyl zrovna efektivní
      To je jak by elektroauto bez baterie, jezdilo jen s dieselovým generátorem, oproti auta s malou baterií, ale velkou kapacitní baterii, která se prostě za 5s vyměnila, kdyby došla
      Prosté ZPM byly efektivnější

    • @Morgoth1325
      @Morgoth1325 5 місяців тому

      ​@@jirocz13při dobíjení lodě ve hvězdě, je nebezpečné otvírat bránu, Rush se o tom sám přesvěčil

    • @jirocz13
      @jirocz13 5 місяців тому

      @@Morgoth1325 ano vím, jen říkám že je stále možnost, že by erupce mohli předvídat, ať už technologií nebo něčím jiným. Upřimně nedivil bych jsem se kdyby to vymysleli

  • @alenngk
    @alenngk 5 місяців тому +1

    Sem rád že v dnešní době nevzniká reboot, snad se šílená produkce trošku uklidní do budoucna.

  • @petrfilipek8746
    @petrfilipek8746 5 місяців тому +2

    Stargate miluji! 😊 Ale pokud by loď měla větší rychlost než než rychlost světla. Dle teorie relativity by to znamenalo , že při dosáhnutí takové rychlosti by ohnuli čas nebo-li časoprostor a tedy by byli schopni cestovat zpět časem.

    • @mariangregasnv
      @mariangregasnv 5 місяців тому +1

      No a trebalo by nekonečne veľa energie na urýchlenie hmotného telesa na rýchlosť svetla. Foton ju dosiahne aj vďaka tomu že je nehmotný ;).
      Možno to je odnož nejakého warpu. 🤷

    • @petrfilipek8746
      @petrfilipek8746 5 місяців тому

      Možná... Upřímně tady ani netuším pohon. Ale kdyby měli černou hmotu jako pohon... Těžko říci... Nejsem extra odborník v lore StarGate. Upřímně viděl jsem ani né půlku z celého seriálu jako takového 🫤🙂

    • @petr56321313
      @petr56321313 5 місяців тому

      To opravdu neznamená. Spíš bych uvažoval, že FTL je starší a pomalejší, v běžném prostoru - nějaká Alcubierre metrika. Takže ano, kroucení prostoru, s časovými efekty, ale to je maximálně zpomalování času.

  • @aXgroO
    @aXgroO 5 місяців тому

    Já myslím, že v seriálu přímo zaznělo, že Destiny už není schopná vytočit zemi, jestli vůbec kdy byla. Z důvodu zastaralosti a zničení XY části v důsledku útoků.
    Takže za mě jakákoli cesta směr Destiny je jednosměrka. Možná to je i důvod, proč Antikové na loď nikdy nepřišli. 🤗

  • @1981petr1981
    @1981petr1981 5 місяців тому

    Atlantída by to dala ale po poslední bitvě byla poškozená a nikdo neví kolik jim zbylo energie to je největší problém další možnost je postavit speciální loď která by měla mnohem silnější pohon a dosahovala vyšších rychlostí nebo jako v jednom díle odpálit slunce za lodí aby jí to nakoplo tenkrát doletěla do jiné galaxie za pár minut nebo se stavit u Noxů když mají létajicí města třeba by jim pomohly

  • @juradosty
    @juradosty 5 місяців тому +1

    V sga bylo řečeno, že nelze kromě hyperprostoru letět více než je rychlost světla.. (viz epizoda s upravenou lodi třídy autora a 99,9% rychlosti světla)
    Tak jaktoze existuje ftl - faster than light.. Když se jedná o starší technologii antiku..
    Za a) nemělo by existovat za b) pokud ano, tak jaktoze ji novější lodě antiku nemeli

    • @Morgoth1325
      @Morgoth1325 5 місяців тому

      A) řekl to Rodney a ten není vševědoucí, takže se mýlil
      A aurora Tria, byla upravena, tak aby tak letěla, protože hyperpohon byl kaput a nešel spravit.
      tak to byl druhý nejrychlejší způsob, asi upravili podsvětelný pohon aby se přiblížili co nejbližší rychlosti světla
      FTL byl asi o dost složitéjší a neměli zdroje na zprovoznění

    • @mariorafael484
      @mariorafael484 5 місяців тому +1

      Ta lod ktera letela temi 99.99 % rychlosti svetla mela požkozeny hyperpohon
      ale destiny nema hyperpohon ma nejakou jinou technologii pohonu FTL
      Takže jelikož ta anticka lod ktera mela pozkozeny hyperpohon nemela jinou moznost jak cestovat nadvetelnou rychlosti tak ji upravily
      podsvetelny pohon aby aspon dosahovala tech 99.99% speed of light
      😇😇😇

  • @felixbubacek7356
    @felixbubacek7356 5 місяців тому

    No, pokud budu brát za bernu minci těch 800 miliard světelných let, co už měla urazit, pak by "jen" stačilo se dopravit na okraj vesmíru a tam si na ní počkat, až poletí kolem. Protože při současném obvodu vesmíru (nějakých 250 miliard světelných let) musí prostě nejspíš létat v kruzích (nebo po spirále, když se vesmír rozpíná). 💁‍♂

  • @rodny750
    @rodny750 5 місяців тому +1

    Udělal bych to jinak. Pořád se pohybujeme v galaxiich, kde jsou brány. Takže 8 symbolů a zdar. Adresa by šla určitě někam blízko určit. Alespoň doufám :) Takže pokud bychom měli možnost napojit např. několik ZPM, tak bych na ně počkal na nejbližší planetě, stáhl je a šel bránou domů.

    • @adampospisil8121
      @adampospisil8121 5 місяців тому

      škoda te techniky, když užm áš ZPM a můžeš jei třeba vyrábět, tak by bylo škoda, tam vše nechat

    • @richardpech1466
      @richardpech1466 5 місяців тому

      Přesně, 8-mi symbolovými adresami s potřebným počtem ZPM přeskákat z Mléčné dráhy až ke galaxii, kterou zrovna Destiny prolétá, u každé brány zanechat ZPM, poté použít upgradované McKayovo makro a provést rotaci posádky. Osobně soudím, že třetí série SGU, pokud bude natočena, začne tím, že Lanteané dostanou rozum a povolí poslat na Destiny techniky, vojáky, zásoby a Nakadahové generátory tak, aby Eliah nemusel spáchat sebevraždu poté, co se mu nepovede zprovoznit svou stázovou komoru, a aby Destiny měla dost energie na dokončení cesty mezi dvěma galaxiemi pomocí nadsvětelného pohonu k nejbližší solární nabíječce.
      Také je možné využít stroj času, o kterém je řeč níže - vrátit se do minulosti a dohonit některou z konstrukčních lodí, třeba zrovna tu, kterou Emzáci okupovali a rozbili, aby se nenarušilo časové kontinuum. Ta konstrukční loď má evidentně mnohem větší "baterky" než Destiny, protože vyrábí hvězdné brány, a je proto schopná pomoci nabité Destiny otevřít cestu na Zemi.
      Konstrukční loď si zřejmě syntetizuje materiál na výrobu bran z energie hvězd a vodíku & hélia který dokáže nasbírat v koroně svých "solárních nabíječek"

    • @richardpech1466
      @richardpech1466 5 місяців тому

      @@adampospisil8121 U každé 8-symbolové brány by muselo zůstat 1-2 ZPM na pohon mostu mezi galaxiemi.

    • @Morgoth1325
      @Morgoth1325 5 місяців тому

      To je úplná blbost
      Adresa s 8 symboly vedla do Pegasu a jeho okolních galaxií
      Musel by jsi sledovat přesnou trajektorii destiny a ta vyplula před stovkami tisíc let a nezapomínej, že brány co nesly rozsévací lodě, nemají žádnou adresu a mají malý dosah, nejsou vyrobené z naquadahu, tudíž jsou křehké a za tu dobu budou nefunkční a jediná brána, co má adresu má Destiny
      To co popisuješ by vedlo do slepé uličky,musíš zadat 9 symbolů jinak se s osmi nikam nehneš,sorry za tykání

  • @adampospisil8121
    @adampospisil8121 5 місяців тому +1

    Já bych vytvořil něco jako moderní Destiny, která má pohon červí díry. může vytvářet rychle ZPM jako na páse a vezla by sebou různé vylepšení na starou Destiny a tam by vytvořili výrobnu na ZPM, další zmrazovací komory a opravili lod a tím by se zkusili vratit s dvěma Destiny domů a kdyby to nevyšlo, tak použijí ZPM aby se mohli bránou přenést domů, jako záložín plán... dobrý ne??

    • @Morgoth1325
      @Morgoth1325 5 місяців тому

      Zajímavé, pohon červí dírou bohužel v SG neexistoval, to uměly jen brány

    • @matejtomas9460
      @matejtomas9460 5 місяців тому

      @@Morgoth1325 Modofikace Atlantis při poslední cestě na Zemi?

    • @Morgoth1325
      @Morgoth1325 5 місяців тому

      @@matejtomas9460 to byl mezigalaktický pohon, bylo to něco podobné jak cestování červí dírou, ale nebylo to stejné. Bohužel to nebylo moc vysvětleno
      Ale to je jedno stejně by se tam nedokázali dostat, ani s tímhle pohonem a udělat 2. Moderní Destiny nebylo v moci lidí, trvalo by to stovky až tisíce let a za další, Destiny byla moc daleko na to aby se k nim dostali, kdyby postavili dostatečně kapacitní rozvody,na nové lodi, tak stejně, by zachvíli jim pohon buď shořel, nebo by postřebovali stovky ZPM a to ani antikové neměli a nedokázali vyrobit
      A hlavně nezapomínejte na technologickou úroveň lidí, oni by ani Destiny nedokázali vyrobit. Možná tak Jumper ale víc asi ne

  • @martinfinger3987
    @martinfinger3987 5 місяців тому

    Jako výrobu ZPM v SGA seriálu by to chtělo ale škoda že to nenatočily protože by to bylo asi moc odhalitelný z důvodu možnosti vyrábět neomezený zdroj energie když to dokázali Antikové tak proč ne lidé na Atlantídě o kterém se tu zmiňuje @RokysCZ navíc s tím souhlasím. Jako když by to natočili mělo by možnost 100% možnost dorazit k destiny. Ale to se asi nedozvíme.

    • @jankovalsky3247
      @jankovalsky3247 5 місяців тому

      ja myslim ze neomezena vyroba zpm neni kmozna protoze kdybi jo tak antikove sedi na atlatide este dnes

  • @vojtaznak1501
    @vojtaznak1501 5 місяців тому +2

    Dle mého názoru, by to zvládla Atlantida, s tim super pohonem co mela v posledním díle 😊

    • @Morgoth1325
      @Morgoth1325 5 місяців тому +2

      Nezvládla, přetížila by rozvody a pak by explodovala

  • @jirivitasek1693
    @jirivitasek1693 5 місяців тому

    Ja bych opravil destiny, podle rečí by destiny měli být schopna točit bránu na zemi o stošest při plné kapacitě a pochybuju že by antici plánovali takový generační projekt bez možnosti návratu. Samozrejmě bude potřeba vyřešit logistika alespoň v jednom směru protože při každém vytočení destiny z druhé strany vesmíru planeta explodovala. Anebo použít orijské super brány které posílali mezi galaxiemi obyčejnými bránami a na to údajně mělo stačit jedno ZPM na jednu nebo dvě galaxie, černých děr je dost a kdyžtak si nějakou vyrobíme.

  • @josefpavelrajmon269
    @josefpavelrajmon269 5 місяців тому

    Dle mě možná Atlantida, jde o pohon červi díry u malé červi díry stačí jedno zpm na cestu do jiné galaxie. Tedy bych si typl tak 10zpm

  • @gamez110
    @gamez110 5 місяців тому +1

    S nekonecným možstvím ZPM de vše, ale bez toho najít dalši planetu ikarus je tak o milon% jednoduší než tam doletět s ZPM

    • @richardpech1466
      @richardpech1466 5 місяців тому

      Ukecat Lanteany, aby povolili využít jejich planetu. Skuteční Američané by se s nimi nemazali, zvolili by Saddámův scénář jako při druhé válce v Iráku.

    • @Morgoth1325
      @Morgoth1325 5 місяців тому

      Doletět tam je na 98% nemožné

  • @TheSognus
    @TheSognus 5 місяців тому

    Jak by vypadalo vytvoření superbrány někde na straně Destiny napájené nějakou supermasivní černou dírou v jádru galaxie?

  • @trtkrt
    @trtkrt 5 місяців тому

    Neměl by pohon červích děr být stejně rýchlí jako hvězdná brána vzhledem k tomu že poho červích děr dělá vlastně to samé co hvězdná brána akorát si ho můžeš brát sebou?

  •  5 місяців тому

    Nemělo by jít teoreticky postavit bránu vedle černé díry (to by mělo dávat víc energie než planeta Ikarus) poslat na destiny části superbrány a někde tam postavit v blízkosti superbranu napájenou černou dírou?

  • @JaroslavTomešek
    @JaroslavTomešek 5 місяців тому +1

    Nejsem si jistý, jesi si to pamatuju dobře, ale z lodního deníku zjistili kolik Destiny uletěla, ale mám za to, že nebylo uvedeno, jaká je vzdálenost ze Země na Destiny, samozřejmě podstatné dál než třeba do Pegasu, ale musela ta cesta ze Země být téměř přímkou vedoucí někam do vesmírný pr...?
    Zdroj energie je docela zajímavý problém, ale je to opravdu tak zásadní problém? Rodney přece přišel s teorií, že by se ZPMka daly nabíjet pomocí brány, nikdo ovšem neví jak rychle a bezpečně, těžko říct jak těžký je ZPM vyrábět. Další možností je kondenzátor mezirealitního pohonu v kombinaci s pohonem využívajícím červí díru. V komentech padla řeč i na Arcturus, tam bych si asi dával bacha, v kombinaci s hyperpohonem nebo červí dírou asi tuplem.
    Co je ovšem otázkou, jestli po příletu k Destiny nebo projití bránou na ni by šlo její systémy adaptovat na použití takového zdroje jako je ZPM nebo něčeho s podobnou výkonovou hustotou a je jedno jesi pro napájení lodních systémů nebo "jen" pro otevření brány.

  • @darkyuriofnod8307
    @darkyuriofnod8307 6 місяців тому +1

    Vytvořeni sítě super bran až ke galaxii kde je Destiny by mohlo vyjít. Snad by se dalo napojit na siťe bran které v těch galaxiích jsou.

    • @Morgoth1325
      @Morgoth1325 5 місяців тому

      To by vyšlo na 10K-50K let

  • @joseftuma8670
    @joseftuma8670 5 місяців тому

    Daedalus se může dostat k Destiny. Dej mu tři ZPN moduly poslední známe souřadnice Destiny a on se tam za pár set tisíc let doplouží. Spíš by bylo jednouší Destiny otočit a zamířit zpátky

  • @pokkyro
    @pokkyro 5 місяців тому +1

    Podle současných poznatků je vesmír velký 96 miliard světelných let, to by bylo dobré ve videu zohlednit, jelikož ta loď nemůže být dále než je velikost vesmíru.

  • @sinon7640
    @sinon7640 5 місяців тому

    A čo poprosiť povzneseného antika aby preniesol posádku a loď s5 k zemi? :D

  • @vladimirpribyl131
    @vladimirpribyl131 5 місяців тому +1

    Ty jo 800 miliard let daleko od Země? Tak to už spadli někam za okraj vesmíru ne? Oblast vesmíru viditelná ze Země (pozorovatelný vesmír) je koule o poloměru přibližně 46 miliard světelných let,; (celý vesmír podle nejnovějších odhadů má zhruba 96 miliard světelných let). Poloměr byl určen z nejvzdálenějších viditelných objektů se zahrnutím rozpínání vesmíru.
    cs.wikipedia.org/wiki/Vesm%C3%ADr

  • @temnypanzesithu4531
    @temnypanzesithu4531 5 місяців тому +1

    Zajímavé video

  • @lukasharvan2242
    @lukasharvan2242 5 місяців тому +1

    Další asi nevíce schůdné by bylo požádat převory Ori aby poslaly části superbrány do galaxie kde je aktuálně Destiny, zhroutit planetu a tradá dom i s Destiny 🙂

    • @Morgoth1325
      @Morgoth1325 5 місяців тому

      A jak by zadali adresu?

    • @psychoboy3971
      @psychoboy3971 5 місяців тому

      @@Morgoth1325 čau Sam by se nechala portnout s krystalem ve skafandru k bráně tak jak to plánovala před vesmírnou bitvou s prevory po noční mě nic jiného nenapadá 😅

    • @Morgoth1325
      @Morgoth1325 5 місяців тому

      @@psychoboy3971 to ona chtěla zneškodnit superbránu, aby nemohli vytočit adresu😁😁

  • @SARUS7
    @SARUS7 5 місяців тому

    Paul Stamets a jeho Spor Drive vidím jako řešení
    😃

  • @patrikneuwirth6628
    @patrikneuwirth6628 5 місяців тому

    Moc to nesleduju ale mislim si že to není možné. Z důvodu toho že jsi nezmínil jestli se Destiny pořád pohybuje.jestli ano tak se její vzdálenost pořád zvedcuje a její poloha se mění.zpozdravem krtek

  • @TomášNovotný-f3x
    @TomášNovotný-f3x 5 місяців тому

    Omlouvám se, ale nikde v komentářích jsem o tom zmínku neslyšel, budu rád, když mě opravíte |:) . ale Atlantis měla, pokus spravně chápu pohon černé díry se kterou se dostala z Pegasu do Mlečné drahy.. A co teprve nechat vybuchnout hvězdu i tak dávala hyperpohonu ve zlomek vteříny urazit bůh ví kolik galaxií?..diky za odpověd :)

  • @vilemhaisman138
    @vilemhaisman138 5 місяців тому +1

    Mě napadlo, jestli by to nešlo udělat se super bránou, kdyby se lidem podařilo postavit díly té super brány tak by to stačilo akorát poslat skrz bránu na nějakou planetu blízko destiny, a Daedalusem proletět

    • @Morgoth1325
      @Morgoth1325 5 місяців тому

      Museli by ji první udělat na destiny, na čež nejsou prostredky a pak by museli zkrz černou díru ty dvě brány propojit, což by pro ně bylo nebezpečné a velmi složité a nezajistilo by to vůbec úspěch a museli by dát energii prvotnímu spuštění, což nevím kde by ji vzali

    • @vilemhaisman138
      @vilemhaisman138 5 місяців тому

      @@Morgoth1325 Já teď nevim co udělali s tou bránou od oriaju, ale kdyby nebyla zničena tak by mohli udělat ty díly a kdyby měli nějakou jinou zakladnu icarus, tak by to mohli poslat z tý základny a potom nějak spojit

    • @Morgoth1325
      @Morgoth1325 5 місяців тому

      ​@@vilemhaisman138 jo to by mohli, ale potřebovali by takové množství energie, které nemají a zpm by nepomohla, na malou bránu ano ale na superbránu by to nestačilo
      Udělali toto, Vala nahradila svůj článek brány, lodí,
      Řeknu to jednoduše, prostě zkratla bránu, načež energetické články v důsledku vybouchly jako kondenzátor

  • @jinram1
    @jinram1 5 місяців тому

    co aktivace brány až k nejbliží planetě kde je destiny i když to vezme energii s zpm ale bylo by to rychlé

  • @meruna2472
    @meruna2472 5 місяців тому

    Tak nejschůdnější by bylo okopírovat od Ori megabránu ;)

  • @mariangregasnv
    @mariangregasnv 5 місяців тому +1

    Energia Ikara sa rovná energií 1000ZPM? Mohol by si spraviť video porovnania energetických zdrojov a Stargate . ;)

  • @milansenko740
    @milansenko740 5 місяців тому +1

    prečo musí ísť po stope Destiny? Veď môže ísť priamo na posledú známu pozíciu,

  • @michalsturma6294
    @michalsturma6294 5 місяців тому

    50 až 60 milionů let od vypuštění 🤔 ne stovky tisíc 🤔

  • @michalblahout3649
    @michalblahout3649 5 місяців тому

    80 000 galaxií? Překoná galaxii za rok/3 měsíce? To mi nějak nesedí. Odkud je tento zdroj? Jako kdyby jen letěla, tak možná ano, ale ona není sama. Jen následuje lodě, které staví hvězdné brány a to nebude jen tak rychlý proces. Ty musí získávat suroviny, vytvářet brány, létat ze soustavy do soustavy, umisťovat brány, zkoumat soustavy atd... Navíc sama Destiny vždy někam přiletí a chvilku tam "zevluje" než letí dál a to taky bere dost času.

  • @erarprovsechno9441
    @erarprovsechno9441 5 місяців тому

    asi bude rychlejsi se povznest a prenest lidi z destiny, na pomoc od povznesenych antiku se nelze spolehat...maji svy moresy:D

  • @vratkodemarko
    @vratkodemarko 5 місяців тому

    Skor by som povedal ze atlantis by to dala ked v poslednom diely atlantis presla z galaxie do galaxie za chvilku ...

  • @mariorafael484
    @mariorafael484 5 місяців тому +1

    čau maš tam teda chybu
    Destiny nebyla vypuštěna před stovkami tisic let
    ale před
    50 miliony lety
    ...........
    Hele nad tim sem už hodněkrat premislel
    i kdyz je destiny docela daleko
    dala byse dohnat
    sice ne lodi daedalus
    i kdyz maji asgardsky mezigalakticky hyperpohop
    nedosahuje stejne rychlosti jako ten
    na lodich biliskner nebo oneil
    Takze moje teorie je
    upravena asgardska lod oneil s pridanym ZPM
    a destiny max do 10 let doženou😇

    • @Morgoth1325
      @Morgoth1325 5 місяців тому

      Nedoženou a chybu tam nemá, viz první díl SGU vzduch část první

    • @mariorafael484
      @mariorafael484 5 місяців тому

      @@Morgoth1325 schvalne sem si to ted skusil ten dil proskakat
      A dr.rush se jen zminil že jsou miliardy
      Svetelnych let od domova
      Presne nevim ale nekde v nekterem dilu se zjisti ze lod uz je na ceste miliony let
      A to presne cislo 50 mil. Myslim
      Potvrdili tvurci
      Ale jistej si nejsem
      Ale prohrabal sem nekolik SG wiki cz i anglickou a je tam opravdu
      50 milionu let
      Za druhe
      Proč by nedohnaly ?
      Sice nevim jak je asgardska galaxie ida daleko
      Ale thor s lodi oneil dokaze ze zeme tam byt behem nekolika hodin
      Normalnimu daedalusu ze zeme do pegasu trva 3 tydny
      🤷🤷🤷
      A nemyslim si ze pegas bude o tolik dal jak ida
      Treba sou stejne daleko akorat kazda je na jine strane 😀

  • @vencafabioozofabian3598
    @vencafabioozofabian3598 5 місяців тому

    Videa máš fajne ale hodně často říkáš jednu věc dvakrát hned po sobě a to téměř v každém videu.

  • @butcherik
    @butcherik 5 місяців тому +1

    Ahoj, když se jedná o sci-fi, zvlášť, když se odehrává ve vesmíru v rychlostech blízkých rychlosti světla, musíš brát v úvahu Einsteinovu teorii relativity. Pomineme to, že podle Alberta není možné překonat rychlost světla. Podle teorie čas cestovatele plyne mnohem pomaleji, než čas pozorovatele. Tedy pokud Destiny letí rychlostí okolo rychlosti světla (čím více, tím logaritmicky pomaleji běží čas cestovatele), tak nám na zemi čas ubíhá mnohem rychleji. Klidně i tak, že jeden rok na Destiny = 2000 let na zemi. Kdyz tedy máme záznam o tom, ze Destiny byla vypuštěna před dejme tomu 200.000 lety, tak jim na palubě uběhlo jen 100 let. Z toho tedy plyne, ze se tak daleko zase dostat nemohli a budou mnohem blíž.

    • @matejtomas9460
      @matejtomas9460 5 місяців тому +1

      Jednak a jednak galaxie nejsou korálky, i když procestujete 15 galaxií, nemusí ta 15. být od té 1. vzdálenější než ta 2. Takže 80 galaxií je sice pěkný číslo, ale není to nutně přímá cesta. Cesta z Mléčné dráhy do galaxie k Destiny tak nemusí být reálně až o tolik delší než cesta do Pegasu.

  • @Enter6210
    @Enter6210 6 місяців тому +1

    Myslím že ne

    • @Morgoth1325
      @Morgoth1325 5 місяців тому

      Já si myslím, že strojem času by to možná zvládli, ale je to velmi malá šance, tak 3%, ale jinak žádná větší šance mě nenapadá

  • @jankovalsky3247
    @jankovalsky3247 5 місяців тому

    ja bych pohon cervi diry uplne vinachal nejen kvuli naroku na energiji ale tak tez nesmerne slozite vipocty v sga skocily na zname misto ale priskoku na nezname misto by to asi nebylo mozne a let hiper pohonem si myslim by tak tez nebil mozny kvuli opotrebeni za letu

  • @JuaNexGT
    @JuaNexGT 5 місяців тому

    Prečo 80 miliárd svetelných rokov? Keď vieme že vesmír má 14,5 miliardy svetelných rokov. Podľa teórie veľkého tresku.

    • @bohumirliska6813
      @bohumirliska6813 Місяць тому

      Světelný rok je jednotka délky ne času.

    • @JuaNexGT
      @JuaNexGT Місяць тому

      @@bohumirliska6813 Presne tak. Ale veľkosť vesmíru je 14,5 miliardy svetelných rokov. Teda tak to aspoň všade píšu. Prečo potom 80 miliárd ly?

    • @bohumirliska6813
      @bohumirliska6813 Місяць тому

      Jestli chápu dobře teorie a články které sem v minulosti četl, tak vesmír se rozpíná větší rychlostí než světlo a neustále zrychluje. Ze stejného důvodu jsou pro nás i některé části "nedosažitelné" a neviditelné i přesto že se například v poli kde vidíme černou tmu např. nachází galaxie. Nikdy nebudeme schopní ji vidět právě z důvodu že se nachází v časti vesmíru která se od nás již vzdaluje takovou rychlostí že ji světlo není schopno překonat.

    • @JuaNexGT
      @JuaNexGT Місяць тому

      @@bohumirliska6813 to ale odporuje teorii, že hmota sa nemôže pohybovať rýchlejšie ako svetlo (základná rovnica E=mc² ).
      A rýchlosť svetla aj v rozpínajúcom sa vesmíre bude vzhľadom k rýchlosti rozpínania rovnaká. A ešte je otázka, či sa rozpína vesmír iba na úrovni vzďalovania objektov, čo je nepravdepodobné, lebo predpokladá sa že v singularite bolo všetko natlačené v jednom bode a teda aj na časticovej úrovni a potom sa to rozvinulo a teda to aj musí pokračovať... Čiže zase by bola rýchlosť svetla konečná a hmota ju nemôže prekonať. Či niekde sa hovorí opak?

    • @bohumirliska6813
      @bohumirliska6813 Місяць тому

      @@JuaNexGT tak to je momentálně pro mě vysoká "matematika' a nedokážu na to nějak rozumně odpovědět. Samozřejmě se mohu také mýlit.

  • @alwagar6598
    @alwagar6598 5 місяців тому

    Jak si přišel na těch 73 let?😂