Дрова рядом не стоять? Живу в Даніі дім на 230 кв.м. 1930 року будівництва. Стоїть тепловий насос 6,5 квт з контуром в землі 40 метрів. В домі усе на електриці 50 квт в сутки тягне усе. Ціну на електроенергію на квартал 2022-23 р. взлетіли в 4 рази з 1,65 крн до 4,80 крн. Поставив піч дров'яну на 8,5 квт La Nordica. Топлю до 23 градусів до 22.00. Вранці встав в будинку 17 градусів. Цей насос для тих хто ніколи не мав з ним справи.
Це тому що у нас в Україні дуже дешево електроенергія! 4 центи вдень і 2 центи вночі за 1 кВт/час Це якщо на доллар перерахувати, а машина дров у нас $300 ! От і рахуйте . В кінці місяця покажу скільки мені коштувало опалення тепловим насосом за листопад
В Украине киловат тепла от дров стоит примерно 3,5 цента. Киловат дневной электроэнергии - 4,25 цента, киловат ночной - 2,5 цента. Если греть просто электроэнергией, то получается, что ночью выгоднее греть электрикой, а днём дровами. Если греть тепловым насосом с СОР примерно 3, то имеем 1 кВт тепла днём 1,46 центов, 1кВт ночью - 0,83 цента. Разница с дровами разительная. Кроме того, тепловой насос может работать по любому расписанию и включаться/выключаться при достижении температуры в доме. Единственный недостаток - сложно хорошо нагреть воду для ГВС. Тут ТЭНом надо догревать или уже дровами...
@@igornesadim , не, гемор - по отдельному тарифу. По теплу от дров: считал, конечно, приблизительно по среднему. Есть средняя теплоемкость сгорания древесины каждой породы, есть плотность дерева, есть примерный КПД котла... Цифра, конечно, оценочная, но её можно принять, как реперную точку.
Даброго Вам дня, дуже радий завас, що все запрацювало та за те, що ви ділитесь своїм досвідом, запитання скільки коштує проект? Маю можливість повторити його. Можливо ви у своїх відео озвучували цифру, бо після цього відео передивлюся усі ваші відео). Дякую.
Доброго часу вам Ігор ,є декілька питань до вас ,перше це чи можу я використати звичайну криничну воду як подачу і забор води і звичайне озеро для риб як злив води . Друге питання які точні розміри мідної труби потрібно і якої довжини. Дякую завчасно
Вітання, та подяка із Львівщини, за просвітницьку місію! Вивчаю Ваші відео, Дякую! За Вашою рекомендацією, зараз читаю книгу: "Котзаогланіан. Посібник для ремонтника" Піділіться будь-ласка досвідом по літературі, можливо, ще щось порадите по книгах, з якими працювали. Маю на меті, зробити тепловий насос для дому, та глибоко вивчати це питання.
Привіт! Можу ще порадити форуми, є вже давно закриті чати ( тобто там вже давно ніхто не пише) але переписка зберіглася і там є багато цікавих коментарів від спеціалістів. Дякую що цінуєте мою працю на ютубі !!!
Слушайте, подумываю иногда заморочиться с тн. Но вот начал считать и появились вопросы некоторые. Просчет я делаю грубый. У меня в доме есть газ. Тариф газа условно 20 копеек/м3. С 1 м3 газа выделяется в среднем 10 квт тепла. ТН для производства 4.5 квт тепла потребляет 1 квт электроэнергии. Тариф электроэнергии 20 копеек/квт. Т.е тн за 20 копеек выработает 4.5 квт тепла, а газовый котёл за 20 копеек выработает 10 кат тепла. Я где-то ошибся или у нас в рб тн получается не выгоден при наличии газа?
@@kosttaran6230 к сожалению, при наличии газа даже при выроботке 5 квт с 1м3 газа тн не выгоден в условиях рб. Блин, хочется попробовать сделать тн, но как увеличить его эффективность - это вопрос.
Я уже заменил кожухотруб на ПТО той же площади теплообмена, в кожухотрубе медная труба поедена, много фреона ушло, купил новый баллон. Пришлось совершенствовать защитную автоматику, так как в случае прекращения подачи воды, заморозка ПТО около 1 мин. Порвет ПТО или нет при заморозке пока не знаю...
@@igornesadim , медь даже не зеленая? Когда достал трубы там сплошная зелень, насколько понимаю, медного купороса. и по всей длине промывы раковины в большей или меньшей степени.
Доброго дня, Ігоре. А як ви вважаєте, чому готові теплові насоси такі дорогі? Мається на вазі готова система з магазину. У порівнянні з газовим чи електричним котлом окупається довго…
Привіт! Так отож! Я теж собі це питання задаю відтоді як зробив свій тепловий насос! Казав один глядач що вони закладають в ціну все що ви потім зекономите!!!! Нечувана наглість!
@@igornesadim в мене,heatkeg 8, користуюсь перший сезон ), у вартість входить хороший контроллер, компресор, теплообмінники якщо пластинчасті то ціна огого, якщо хороший корпус, це також тисячі, і так далі, все таке щоб працювало роками коштує тисячами, а так по обігріву, будинок одноповерховий, новобудова, 150 квадратів по зовні, газоблок d300 40см, великі вікна до сонця, стеля 30 см тирса, нічний тариф, тепла підлога всюди, маленькі діти тому почав декілька разів гріти ще у вересні, контролер має таймери, тому є можливість без клопоту запускатись на нічний тариф, нагрів приміщення 22гр, теплоносій 35гр. Споживання теплового 2Кв+насос 1Кв(вода на 42м), оплата за опалення: вересень 150 грн, жовтень 300 грн. Воно того вартує, цікаво що буде в морози...
Хм.... Вообще то на участке есть источник тепла и повеселее чем грунтовая вода..... Это ваш канализационный септик..... Обратите внимание на его люки зимой, у меня в Минске они всегда оттаившие..... Как то зимой засовывал в септик термометр - там было +18..... Объем тепла в септике? Это конечно вопрос - ибо количество тепла там из многих слоганмых. 1) канализационный сток (+30) 2) температура грунта (+10) З) хим и био процессы в нем тож чот дают Возможно ещё что-то .... Одно дело по 3 градуса из из +11 тоскать другое из +18.
@@igornesadim "В лоб" - может быть. Но что мешает 11 градусную грунтовую через септик доногревать и сетптик в этом случае ниже 11 не опуститься. Или шок- нагрев фреона на грунтовой до 8, а потом догрев через септик..... Сколько б плюсом не дало - все ваше будет)))
Вітаю! Дуже цікава та актуальна тема, дякую за відео, давно цим цікавився. В мене колодязь, до води 14м. Підкажіть його можна використати для цього діла? Дякую.
@@igornesadim Всеодно потрібно бити скважину? А не можна з верхнього дзеркала колодязя брати воду, а до дна зливати охолоджену, встигне вода нагріватися в колодязі
Тепловий насос показує не коефіцієнт корисної дії, а (cop) тобто кофіцієнт перетворення затраченої енергії в теплову на виході. На це впливає багато факторів, сам компресор, марка теплоносія , (який використовується), температура забірної води, і так далі. В модних теплових насосах сор досягає більш 4.0 одиниць. Дуже гарний компресор скрол, але і ціна теж ГАРНА.
Ігоре, а ви перевіряли цей ватметр ?, вони трошки брешуть , у мене теж є дещо схоже на ваш , він накручує більше ніж лічильник, особливо коли є навантаження яке вмикається вимикаеться в імпульсному режимі , типу PID регулятор температури. Підскажіть ,будь-ласка, на якій відстані робляться скважини одна від одної. Як зроблено у вас , наскільки ця відстань впливає ?
Ваттметр не перевіряв , але це не важко зробити, він просто ток на напругу множить, перевірю! У мене між скважинами 20 ( приблизно) метрів , але скидна воду вже не приймає, її взагалі можна не робити
@@igornesadim А в чому причина що вона не приймає? Вона забылася? Незрозуміло..., можливо треба було вибрати з неї за допомогою потужного мотору воду деякий час, щоб почистити, так би мовити... А потім підьеднувати цей моторчик.
@@igornesadim я то думаю чому насос так мало споживає. Може тому і дешево виходить. Я в нашому регіоні меншої ніж 25м глибини свердловини не чув. А так то 50-100м... )
Если общее потребление 750вт из них 150 вт -насос то остается 600вт. Допустим сор компоессора 4!! Это не плохо. 600*4=2400вт.2400/750=3.2!!!! Теоретически должно выглядеть как то так.но на практике не известно
Компрессора может быть КПД а не СОР! А СОР это всего теплового насоса надо считать! У меня кстати есть видео где я считаю СОР своего теплового насоса, в плейлист смотрите
Непогано було-б виміряти ще й теплову потужність, яку віддає ваша система у хату. Це можно зробити через різницю температур вхідної і вихідної води і інтенсивність її потоку л/сек. PкВт= (t1-t2) · (Л/сек)·4,18. Тут 4,18 - теплоемність води кДж/(кг*град)
А посоветуйте какую литературу, годную по тн вода-вода почитать. нашел книгец 82 года, там муть честноговоря написана. хочу понять как делается рассчет конденсатора/испарителя, сколько меди, скольо фреона как площади теплообмена общитываются должно же эот где то быть. спасибо.
Вам надо не по тепловым насосам литература а по холодильному оборудованию! Так как это тоже самое! Советую французский автор - котзаогланиан ( вроде так фамилия) очень понятно и доступно!
Наскільки я пригадую у вас скважина 8 метрів і температура 12 градусів. У мене скважина 51 метр (води не було на меншій глибині ) і температура 9.3 градусів. Живу біля Львова висота над рівнем моря 350метрів. Скважина получається на 299 над рівнем моря. Цікаво спершу думав чим глибше тим тепліша але напевно відносно рівня моря тре рахувати
@@igornesadim наскільки я знаю джерело десь на глибині 45 метрів і піднімається десь до 10 може навіть і менше метрів - потрібно буде поміряти точно. Мене цікавить така штука - ви зробили тепловий насос і при прокачці 1тонни води в годину забираєте 3 градуси (це 3.5 квт приблизно). А якщо попробувати прокачати пів-тонни води і забрати 6 градусів? (наскільки я розумію потрібно буде 60 метрів мідної труби а не 30 для прикладу а може і більше). Або якщо уявити що ви зараз поміняли на мотор 2 рази меншої потужності - на 500 літрів в годину - чи стане різниця температур 6 градусів чи просто буде мінус 1квт? )
Можна і 500 літрів прокачувати мені , на роботу теплового насосу це майже ніяк не вплине, просто вода після нього буде не 8 градусів як зараз а 5 , може трохи СОР зменшиться , але незначно!
Ігор дивися яка ідея. В селі вулиця 10 хат має свою скважину башню. Від останньої хати трубу поколу назад до скважини. Ставимо клапан і перед клапаном через насос цирк вхід, а після клапана вихід. 🤔
Вы покажите самое сложное а не вольтметры перекоючатеои. Вы же говорите что каждый смжет. Посмотрите видео глазами человека из села и скажите эта болтавня чем поможет? За старани однознвчно лайк но за сумбур коммент
Да, сможет каждый ! И уже все давно показано! И сложное и не сложное! Смотрите плейлист подряд и весь ! И когда все пересмотрите сделаете себе тепловой насос даже лучше чем у меня!!!
Игорь,как по твоему,если нет скважины, можно ли её заменить ёмкостью с водой, например 1куб.м.,и дополнительно завести в эту ёмкость трубу магистрали с теплоносителем для подогрева воды от замерзания?
@@igornesadim да,я написал о системе отопления,но это как вариант.или трубку от конденсатора использовать для обогрева ёмкости?будет ли это работать? интересно твоё мнение! может рассмотришь в видео этот вариант?мне думается должно работать,но может ошибаюсь!?хотелось бы узнать другие мнения!
Такое не может быть, приток тепла должен быть равен отбору! Иначе замерзнет! А если все тепло возвращать туда откуда мы его взяли то зачем тогда все это?!
@@igornesadim , мой ТН - 4 кВт электрической энергии, на выходе, можно считать 12...15 кВт тепловой. Включаю, обычно на ночь. Зимой топлю один этаж, около 90 квадратов. При температуре меньше -5 включаю даже с вечера, часов с 18.
Здравствуйте Игорь,тоже планирую как у вас сделать тн на следующую зиму.Вот только мне на выходе 40 градусов будет маловато тем более 35,теплых полов пока нет,да и радиаторы добавлять нет возможности.Я вот что думаю как выжать 50 с теми же параметрами что у вас не напрягая компрессор.Что если конденсатор разделить на две части и соединить их последовательно,тогда первая часть будет 80 и выход 50 и пустить на самые востребованные комнаты, вторая часть 40 и выход 30 обогревает там веранда,котельная и т.д. Да тогда и систему отопления в доме тоже придется разделить.Что вы по этому думаете?
Привет! В принципе рабочий вариант, но надо понимать что большая часть тепла будет выделятся во втором конденсаторе! Я такую схему уже выкладывал в видео - тепловой насос+ ГВС
@@igornesadim привет снова.подскажите,вот у вас 9ка и по 30 метров 9мм трубки,а если допустим я поставлю 28ку то сколько мне нужно будет труб,неужели в три раза больше?
Привет, правильно сказать - надо будет площади теплообмена больше, а не трубы, как рассчитать необходимую мощность испарителя в кВт я рассказал в видео вопросы- ответы , зелёное такое , картинка
@@igornesadim а до чого тут це прев'ю - за таким же принципом можна перелічити всі досягнення, але воно ніяк не відноситься до вашого відео - там доповідь на 15 хвилин, а потім показ моніторів/екранів! А де дешево? Просто? Та своїми руками? Там тільки вже зібране до купи та вже працююче обладнання ((( дуже "цікаво"
А ви хочете за 15 хвилин зрозуміти як він працює? Стати холодильщиком? Навчитися складати теплові насоси? Порахувати вартість і тд і тп??!!!? А не багато ви хочете дізнатися за 15 хвилин?! Я ж кажу заходите в плейлист і починаєте дивитися! Але за день не більше ніж 3-5 відео!
Саме просте що можна придумати це тепловий насос на звичайному повітрі . Якщо стискати звичайне повітря то воно сильно нагрівається ( 600 градусів ) навіть якщо температура повітря - 40 все одно при стиснені буде нагрівання .Саме головне що енергії витрачається на стиснення в 10 раз менше ніж отримуємо в еквіваленті нагріву . Є можливість використання такого явища як " гідроудар" тоді вихід енергії перевищить затратну в 100 раз. Єдина проблема це теплообмінники та міцність матеріалів .
Дивно , а чому тоді не має теплових насосів на повітрі? Мабуть не зовсім все так як ви пишете Від гідроудару ніякої користі ніколи не було і не буде! Бо аби можна було таке зробити то вже б давно зробили!
@@igornesadim Двигун Стірлінга в оберненому режимі це тепловий насос який використовується для зрідження повітря . Простий дослід показує що якщо стиснути 1 л повітря 20 градусів за цельсієм всього на одну третину то повітря нагріватиметься до температури 100 град за цельсієм.( Таке можливо спостерігати тільки при добрій термоізоляції ) . Виділиться приблизно 80 джоулів теплової енергії , при механічній 16 джоулів . Можете перевірити і переконатися , але слід зауважити що таке можливо тільки при повній тепловій ізоляції від зовнішнього середовища .Що до гідроудару то використовується той самий принцип що приведений вище але замість механічної енергії компресора використовується сила гравітації .
Фреон набагато краще працює ніж повітря! Тому його і використовують! У фреона є фазовий переходу в рідину і навпаки, без цього фазового переходу ефективність низька!
@@igornesadim Найкраще працює газ водень , але різниці немає який газ використовувати .Фреон лише дає найкращий результат в замкненому циклі . Повітря має перевагу над іншими тим що є навколишнім середовищем , тобто необов'язково нагрівати по новому охолоджений (використаний ) об'єм повітря , достатньо взяти його з іншого місця .Використаний об'єм також може бути різницею потенціалів що може слугувати додатковій енергії .Якщо різниця температур невелика то саме повітря дає самий високий ККД по всім показникам .
@@igornesadim раньше смотрел всё видно. Теперь только про тепловой насос. Включаю, пару минут посмотрю и выключаю. Отдельные слова понимаю. Но суть теряется. Смысл слушать отдельные слова, если посыл не ясен. Теперь Ютуб даже вас мне не показывает (подписка и колокол нажаты). Раньше вы всегда были в первых рекомендованных.
@@igornesadim ua-cam.com/users/GoodFamilyHouse тоже интересный канал. Продолжает вести на русском. В каком-то видео пояснял свою позицию по этому поводу.
Мой комент к этому видео ua-cam.com/video/dQJ3qXBogFo/v-deo.html ------------------- Значит из 14 элементов соединенных последовательно удалось снять 15 вольт и 0.5 ампер. Если еще 14 элементов соединить паралельно, то получим 7 ампер. Получается что с 28 элементов при перепаде температур 80 градусов мы можем снять 15 вольт и 7,5 ампер которые направить на инвертор 12/220. 28 элементов легко размещаются на поверхности 20 на 30 см. На поверхности бака интегрированного в отопительную систему дома одна стенка которого выставлена наружу. при морозе -10 градусов получается такой же перепад 80 градусов.
@@igornesadim Я там написал, при наличии отопительного котла в доме. И обращаю внимание на то, что на видео была взята энергия напрямую без dc-dc преобразователя которым напряжение можно поднять как минимум в 10 раз.
Особиста консультація за телефоном - 0932740748 дзвонити з 21 00 до 22 00 кожен день, 10 хвлилин -20грн
Спасибо добрейший человек 🤝
Все для людей!
Молодець! Супер! Наші люди й наша мова найкраща!)
Усе для людей!
Дуже актуальна тема будем спостерігати тоже цікавлюсь таким напрямком.
В плейлист дивіться , там вже все є!
@@igornesadim дякую вже передивляюсь
Красава, в мене ума не хватить таке зробить, буду заробляти гроші на заводський. Дякую за цікавай альтернативний контент, підписався і лайкнув🤟🇺🇦
Чи заводський чи саморобний але треба цю технологію використовувати!!! Дякую!
велике прохання та порада - купіть кругову лампу для нормального освітлення. Получите більше вподобайок та переглядів
Аби ще знати що це таке!
@@igornesadim то невідємний елемент ютубера який знімає відео . Погугліть.
То лампа для освітлення акторів у кадрі
Я вже зрозумів, дякую!
Дрова рядом не стоять? Живу в Даніі дім на 230 кв.м. 1930 року будівництва. Стоїть тепловий насос 6,5 квт з контуром в землі 40 метрів. В домі усе на електриці 50 квт в сутки тягне усе. Ціну на електроенергію на квартал 2022-23 р. взлетіли в 4 рази з 1,65 крн до 4,80 крн. Поставив піч дров'яну на 8,5 квт La Nordica. Топлю до 23 градусів до 22.00. Вранці встав в будинку 17 градусів. Цей насос для тих хто ніколи не мав з ним справи.
Це тому що у нас в Україні дуже дешево електроенергія! 4 центи вдень і 2 центи вночі за 1 кВт/час
Це якщо на доллар перерахувати, а машина дров у нас $300 ! От і рахуйте . В кінці місяця покажу скільки мені коштувало опалення тепловим насосом за листопад
В Украине киловат тепла от дров стоит примерно 3,5 цента. Киловат дневной электроэнергии - 4,25 цента, киловат ночной - 2,5 цента. Если греть просто электроэнергией, то получается, что ночью выгоднее греть электрикой, а днём дровами. Если греть тепловым насосом с СОР примерно 3, то имеем 1 кВт тепла днём 1,46 центов, 1кВт ночью - 0,83 цента. Разница с дровами разительная.
Кроме того, тепловой насос может работать по любому расписанию и включаться/выключаться при достижении температуры в доме. Единственный недостаток - сложно хорошо нагреть воду для ГВС. Тут ТЭНом надо догревать или уже дровами...
Все правильно написано, но интересно как посчитали тепло от дров?! Гемор с дровами считали?
@@igornesadim , не, гемор - по отдельному тарифу.
По теплу от дров: считал, конечно, приблизительно по среднему. Есть средняя теплоемкость сгорания древесины каждой породы, есть плотность дерева, есть примерный КПД котла... Цифра, конечно, оценочная, но её можно принять, как реперную точку.
Я бы обязательно в эту цифру включал весь труд и время которое надо потратить возле дров !
Время это деньги!
geroiam slava privit iz litvi
Привіт з України!
Даброго Вам дня, дуже радий завас, що все запрацювало та за те, що ви ділитесь своїм досвідом, запитання скільки коштує проект? Маю можливість повторити його. Можливо ви у своїх відео озвучували цифру, бо після цього відео передивлюся усі ваші відео). Дякую.
Привіт! Близько 500-600 доларів, ціею весною перераховував то 700 вийшло, у мене відео про все це є , дивіться!
Доброго часу вам Ігор ,є декілька питань до вас ,перше це чи можу я використати звичайну криничну воду як подачу і забор води і звичайне озеро для риб як злив води . Друге питання які точні розміри мідної труби потрібно і якої довжини. Дякую завчасно
Привіт, а чому не можна? Головне щоб у криниці не кінчалась а возері не переповнювалось!
Про мідь дивіться відео в плейлисті , там все є!
@@igornesadim а є різниця в температурі води яку береш ?
Є, краще з криниці брати а в озеро скидати , взимку вода в землі тепліша
Спасибо за видео и информацию ... Скважины нет , а вода на большой глубине ... Остаётся дрова и газ .
есть еще воздух-вода,если климат плзволяет
Точно ! Воздух -вода отличный вариант !
что такое большая глубина? меня не пугает 65 метром до воды)))
Добрый день игорь, интересно какой насос у вас в скважине , с потреблением 120ват.и на какой глубине зеркало воды в скважине?
Привет, про насос есть видео в плейлисте - энергосбережение - , до воды три метра
Вітання, та подяка із Львівщини, за просвітницьку місію!
Вивчаю Ваші відео, Дякую!
За Вашою рекомендацією, зараз читаю книгу:
"Котзаогланіан. Посібник для ремонтника"
Піділіться будь-ласка досвідом по літературі, можливо, ще щось порадите по книгах, з якими працювали. Маю на меті, зробити тепловий насос для дому, та глибоко вивчати це питання.
Привіт! Можу ще порадити форуми, є вже давно закриті чати ( тобто там вже давно ніхто не пише)
але переписка зберіглася і там є багато цікавих коментарів від спеціалістів. Дякую що цінуєте мою працю на ютубі !!!
Слушайте, подумываю иногда заморочиться с тн. Но вот начал считать и появились вопросы некоторые. Просчет я делаю грубый. У меня в доме есть газ. Тариф газа условно 20 копеек/м3. С 1 м3 газа выделяется в среднем 10 квт тепла. ТН для производства 4.5 квт тепла потребляет 1 квт электроэнергии. Тариф электроэнергии 20 копеек/квт. Т.е тн за 20 копеек выработает 4.5 квт тепла, а газовый котёл за 20 копеек выработает 10 кат тепла. Я где-то ошибся или у нас в рб тн получается не выгоден при наличии газа?
У нас газ не 20 копеек, и вообще его скоро не будет!
@@igornesadim понятно. Спасибо. Буду что-то другое дополнительно думать)
1 куб газа 8 квт тепла,при идеольных условиях.(Котел модный,и тд)Реально 6-7,не верьте поставщикам!
Так отож!
@@kosttaran6230 к сожалению, при наличии газа даже при выроботке 5 квт с 1м3 газа тн не выгоден в условиях рб. Блин, хочется попробовать сделать тн, но как увеличить его эффективность - это вопрос.
Я уже заменил кожухотруб на ПТО той же площади теплообмена, в кожухотрубе медная труба поедена, много фреона ушло, купил новый баллон. Пришлось совершенствовать защитную автоматику, так как в случае прекращения подачи воды, заморозка ПТО около 1 мин. Порвет ПТО или нет при заморозке пока не знаю...
Хм, странно, у меня медь как новая, конечно порвет , защиту надо делать и надёжную! Не то и в компрессоре вода будет!
@@igornesadim , медь даже не зеленая? Когда достал трубы там сплошная зелень, насколько понимаю, медного купороса. и по всей длине промывы раковины в большей или меньшей степени.
Нет, ничего не зелёное, я наверно потом разберу покажу, может это вам медь такая попалась ? Некачественная ? Что вода такая то это вряд-ли
@@Slesar. у нас в воде много всякой гадости потому что шахты. У человека вода лучше.
У меня в воде железа много, но медным трубам это как вижу не мешает
Поздоровляю !!!
Дякую!
Ну,ви поняли,короче.Все дуже просто.Справиться даже домохозяйка.-:))
Точно! Так и есть! Альтернатива для всех!!!
Зашел поставить лайк!🙄
Правильно сделали! Спасибо!
Доброго дня, Ігоре. А як ви вважаєте, чому готові теплові насоси такі дорогі? Мається на вазі готова система з магазину. У порівнянні з газовим чи електричним котлом окупається довго…
Привіт! Так отож! Я теж собі це питання задаю відтоді як зробив свій тепловий насос!
Казав один глядач що вони закладають в ціну все що ви потім зекономите!!!!
Нечувана наглість!
Все просто, буде попит зявиться і пропозиція, конкуренція, тільки після цього ціна зрушить в низ.
А як з'явиться попит з такою ціною?!
@@igornesadim в мене,heatkeg 8, користуюсь перший сезон ), у вартість входить хороший контроллер, компресор, теплообмінники якщо пластинчасті то ціна огого, якщо хороший корпус, це також тисячі, і так далі, все таке щоб працювало роками коштує тисячами, а так по обігріву, будинок одноповерховий, новобудова, 150 квадратів по зовні, газоблок d300 40см, великі вікна до сонця, стеля 30 см тирса, нічний тариф, тепла підлога всюди, маленькі діти тому почав декілька разів гріти ще у вересні, контролер має таймери, тому є можливість без клопоту запускатись на нічний тариф, нагрів приміщення 22гр, теплоносій 35гр. Споживання теплового 2Кв+насос 1Кв(вода на 42м), оплата за опалення: вересень 150 грн, жовтень 300 грн. Воно того вартує, цікаво що буде в морози...
Цікавий досвід! Дякую що поділились! Хеткег мабуть найдоступніший тепловий насос в Україні!
Хм.... Вообще то на участке есть источник тепла и повеселее чем грунтовая вода..... Это ваш канализационный септик..... Обратите внимание на его люки зимой, у меня в Минске они всегда оттаившие..... Как то зимой засовывал в септик термометр - там было +18..... Объем тепла в септике? Это конечно вопрос - ибо количество тепла там из многих слоганмых.
1) канализационный сток (+30)
2) температура грунта (+10)
З) хим и био процессы в нем тож чот дают
Возможно ещё что-то
....
Одно дело по 3 градуса из из +11 тоскать другое из +18.
Может там и +18 но это тепло сильно ограничено в количестве! То есть тепловой насос за неделю опустит температуру там до нуля!
@@igornesadim "В лоб" - может быть. Но что мешает 11 градусную грунтовую через септик доногревать и сетптик в этом случае ниже 11 не опуститься.
Или шок- нагрев фреона на грунтовой до 8, а потом догрев через септик..... Сколько б плюсом не дало - все ваше будет)))
Ну, если догревать септиком тогда да , согласен
Заморозить септик - удовольствие сомнительное... При понижении в нём температуры резко понижается его эффективность и растёт вонь...
Вітаю! Дуже цікава та актуальна тема, дякую за відео, давно цим цікавився. В мене колодязь, до води 14м. Підкажіть його можна використати для цього діла? Дякую.
Привіт, в колодязь можна воду зливати
@@igornesadim Всеодно потрібно бити скважину? А не можна з верхнього дзеркала колодязя брати воду, а до дна зливати охолоджену, встигне вода нагріватися в колодязі
Навряд що встигне але можна спробувати , бо порахувати таке мабуть не вийде
Тепловий насос показує не коефіцієнт корисної дії, а (cop) тобто кофіцієнт перетворення затраченої енергії в теплову на виході. На це впливає багато факторів, сам компресор, марка теплоносія , (який використовується), температура забірної води, і так далі. В модних теплових насосах сор досягає більш 4.0 одиниць. Дуже гарний компресор скрол, але і ціна теж ГАРНА.
Модний в моїй умовах давав би СОР -6 ! А зараз тільки -5 приблизно
@@igornesadim Який теплоносій використовували?
R-22
@@igornesadim Я так і подумав. Теплообмінники напевно з пластикової труби. Це один з простих і дешевих комплектуючих.
Ну, а навіщо собі життя ускладнювати? Все просто , дешево і ремонтабельно!
Ігоре, а ви перевіряли цей ватметр ?, вони трошки брешуть , у мене теж є дещо схоже на ваш , він накручує більше ніж лічильник, особливо коли є навантаження яке вмикається вимикаеться в імпульсному режимі , типу PID регулятор температури. Підскажіть ,будь-ласка, на якій відстані робляться скважини одна від одної. Як зроблено у вас , наскільки ця відстань впливає ?
Ваттметр не перевіряв , але це не важко зробити, він просто ток на напругу множить, перевірю!
У мене між скважинами 20 ( приблизно) метрів , але скидна воду вже не приймає, її взагалі можна не робити
@@igornesadim А в чому причина що вона не приймає? Вона забылася? Незрозуміло..., можливо треба було вибрати з неї за допомогою потужного мотору воду деякий час, щоб почистити, так би мовити... А потім підьеднувати цей моторчик.
Забилася залізом,я вже намагався її викачувати , нічого не вийшло, у мене відео про це є
👍🏻👍🏻🤝
Яка у вас глибина свердловини??
До води 3 метри а скважини 7-8 метри
@@igornesadim я то думаю чому насос так мало споживає. Може тому і дешево виходить. Я в нашому регіоні меншої ніж 25м глибини свердловини не чув. А так то 50-100м... )
Вітаю із початком опалювального сезону, тепловий насос це дуже зручно
Так, дуже зручно! Ніякого гемору як з дровами! І коштує копійки! Дякую!
@@igornesadim Не спите сіль на рану вчора пів дня рубав дрова хотів всі занести в дровник але втомився....
У мене теж колись таке було! Згадую як страшний сон!
Если общее потребление 750вт из них 150 вт -насос то остается 600вт. Допустим сор компоессора 4!! Это не плохо. 600*4=2400вт.2400/750=3.2!!!! Теоретически должно выглядеть как то так.но на практике не известно
Компрессора может быть КПД а не СОР! А СОР это всего теплового насоса надо считать!
У меня кстати есть видео где я считаю СОР своего теплового насоса, в плейлист смотрите
ООО оце воно О👍😁🇺🇦.
Так отож!
Доброго вечора. Куди стікає вода після віддачі тепла?
сусіду під забор як, і положено ))
Привіт! До сусіда вона не тече, у нього вище
@@igornesadim та я жартую
Непогано було-б виміряти ще й теплову потужність, яку віддає ваша система у хату. Це можно зробити через різницю температур вхідної і вихідної води і інтенсивність її потоку л/сек.
PкВт= (t1-t2) · (Л/сек)·4,18. Тут 4,18 - теплоемність води кДж/(кг*град)
Нема лічильника, але я рахував скільки відбирає у води зі скважини тепла + потужність компресора= у хату
Вітаю з початком опалення. ☀⚡💡👍
Дякую!
Слово-буква паразит « Оооо»!😊
Зачем ты это сделаллл??? Теперь только ОООоо и слышу.
@@ДмитрийКозырный ще трррр і пууум...😃
Я ещё и другие звуки могу издавать! 😁
@@igornesadim 🙂
А посоветуйте какую литературу, годную по тн вода-вода почитать. нашел книгец 82 года, там муть честноговоря написана. хочу понять как делается рассчет конденсатора/испарителя, сколько меди, скольо фреона как площади теплообмена общитываются должно же эот где то быть. спасибо.
Вам надо не по тепловым насосам литература а по холодильному оборудованию! Так как это тоже самое! Советую французский автор - котзаогланиан ( вроде так фамилия) очень понятно и доступно!
@@igornesadim ок. спасибо, попробую поискать почитать )
Наскільки я пригадую у вас скважина 8 метрів і температура 12 градусів. У мене скважина 51 метр (води не було на меншій глибині ) і температура 9.3 градусів. Живу біля Львова висота над рівнем моря 350метрів. Скважина получається на 299 над рівнем моря.
Цікаво спершу думав чим глибше тим тепліша але напевно відносно рівня моря тре рахувати
Те тепло що від ядра землі починається з километра вниз , чи варто з такої глибини як у вас піднімати воду для теплового насосу?!
@@igornesadim Я ще не маю теплового насосу - тільки у планах. Тре буде найти якийсь компактний насос бо той насос що на дні скважини він щось 800ват
Може слабший не підніме на 50 метрів воду?!
@@igornesadim наскільки я знаю джерело десь на глибині 45 метрів і піднімається десь до 10 може навіть і менше метрів - потрібно буде поміряти точно.
Мене цікавить така штука - ви зробили тепловий насос і при прокачці 1тонни води в годину забираєте 3 градуси (це 3.5 квт приблизно).
А якщо попробувати прокачати пів-тонни води і забрати 6 градусів? (наскільки я розумію потрібно буде 60 метрів мідної труби а не 30 для прикладу а може і більше). Або якщо уявити що ви зараз поміняли на мотор 2 рази меншої потужності - на 500 літрів в годину - чи стане різниця температур 6 градусів чи просто буде мінус 1квт? )
Можна і 500 літрів прокачувати мені , на роботу теплового насосу це майже ніяк не вплине, просто вода після нього буде не 8 градусів як зараз а 5 , може трохи СОР зменшиться , але незначно!
Ігор дивися яка ідея. В селі вулиця 10 хат має свою скважину башню. Від останньої хати трубу поколу назад до скважини. Ставимо клапан і перед клапаном через насос цирк вхід, а після клапана вихід. 🤔
А башня взимку не замерзне?
Так воно не циркулює через башню. Врізка перед башнею. Труба закільцована..
Аааа, ну тоді так
Свердловина а не скважина .
Нехай так
Вы покажите самое сложное а не вольтметры перекоючатеои. Вы же говорите что каждый смжет. Посмотрите видео глазами человека из села и скажите эта болтавня чем поможет? За старани однознвчно лайк но за сумбур коммент
Да, сможет каждый ! И уже все давно показано! И сложное и не сложное! Смотрите плейлист подряд и весь ! И когда все пересмотрите сделаете себе тепловой насос даже лучше чем у меня!!!
Привет тепловой насос это хорошо если есть возможность пробурить скважину допустим у меня такой возможности нет
можна під землею контур закласти, замість скважини
@@UW5EHC это как обясни подробно
@@ruslanarminsolarenergy2547 горизонтальне геополе впишіть у гуглі
Ага весь участок перекопать! Наверно уже легче воздушный! Это на этапе строительства сгодиться
@@igornesadim може у нього своє поле за парканом, або річка :)
А у тебя двох зонный щетчик.
Конечно! Как только тепловой насос сделал та и счётчик поставил , это же шара умноженная на 2 !!
Игорь,как по твоему,если нет скважины, можно ли её заменить ёмкостью с водой, например 1куб.м.,и дополнительно завести в эту ёмкость трубу магистрали с теплоносителем для подогрева воды от замерзания?
Не совсем понял чем вы ёмкость греть собираетесь? Своей системой отопления?!
@@igornesadim да,я написал о системе отопления,но это как вариант.или трубку от конденсатора использовать для обогрева ёмкости?будет ли это работать? интересно твоё мнение! может рассмотришь в видео этот вариант?мне думается должно работать,но может ошибаюсь!?хотелось бы узнать другие мнения!
Такое не может быть, приток тепла должен быть равен отбору! Иначе замерзнет! А если все тепло возвращать туда откуда мы его взяли то зачем тогда все это?!
@@igornesadim благодарю!
Порпетум мобили изобретаете?
Такое впечатление, что ваш тепловой насос очень не мощный.
СОР примерно меряли?
Правда, не мощный, а зачем мне мощный? Чтоб каждые 15 минут выключался?! Для компрессора плохо много пусков за сутки!
@@igornesadim , мой ТН - 4 кВт электрической энергии, на выходе, можно считать 12...15 кВт тепловой. Включаю, обычно на ночь. Зимой топлю один этаж, около 90 квадратов. При температуре меньше -5 включаю даже с вечера, часов с 18.
Ого! А зачем вам 12-15 кВт тепла на 90м2 ?! Если так у меня топить то вам должно хватать 3 кВт круглосуточно, у меня 60м2 - 2 кВт круглосуточно!
У меня со всего поля тоже днём 300-350 ватт так у меня панелей 4000 киловата
Я вот недавно днём видел 50 ват !!!
Здравствуйте Игорь,тоже планирую как у вас сделать тн на следующую зиму.Вот только мне на выходе 40 градусов будет маловато тем более 35,теплых полов пока нет,да и радиаторы добавлять нет возможности.Я вот что думаю как выжать 50 с теми же параметрами что у вас не напрягая компрессор.Что если конденсатор разделить на две части и соединить их последовательно,тогда первая часть будет 80 и выход 50 и пустить на самые востребованные комнаты, вторая часть 40 и выход 30 обогревает там веранда,котельная и т.д. Да тогда и систему отопления в доме тоже придется разделить.Что вы по этому думаете?
Привет! В принципе рабочий вариант, но надо понимать что большая часть тепла будет выделятся во втором конденсаторе! Я такую схему уже выкладывал в видео - тепловой насос+ ГВС
@@igornesadim привет снова.подскажите,вот у вас 9ка и по 30 метров 9мм трубки,а если допустим я поставлю 28ку то сколько мне нужно будет труб,неужели в три раза больше?
Привет, правильно сказать - надо будет площади теплообмена больше, а не трубы, как рассчитать необходимую мощность испарителя в кВт я рассказал в видео вопросы- ответы , зелёное такое , картинка
@@igornesadim О!спасибо,уже посмотрел,только там за испаритель говорилось 10квт-2м.кв, а конденсатор такие же расчеты?
Да, почти, конденсатора главное чтобы не мало , а много его никак не будет!
ОоО !!! :)))
Так отож!
@@igornesadim та так))
Може купити краще нормальний тепловий насос.
Якщо у вас є зайвих 3-4 тисяч доларів то купуйте
@@igornesadim ви знаєте краще від хорошого виробника купити з гарантією ніж робити казна що
Так це казна що працює не гірше ніж від хорошого виробника
@@igornesadim тисяча доларів heatkeg, ви про нього знаєте
Хеткег це такий як у мене , це не заводський тепловий насос, це кустарне виробництво
Молодець
Дякую!
Дуже багато зайвого говорите
Не дуже
Що вигідніше,газ чи тепловий насос?Як що є газ,є сенс ставити тепловий насос?
Є сенс ставити тепловий насос бо газу скоро не буде!
Назва на прев'ю - тепловий "насос своїми руками" - а там 16 хвилин життя якогось хлопа. А де "насос своїми руками"?
Як де, у плейлисті! Заходьте і дивіться! Там аж 85 серій мого життя! 😆
@@igornesadim дякую, дуже цікаво, але для чого писати нісенітниці на прев'ю?
Де там на картинці нісенітниці?! Це все правда!
@@igornesadim а до чого тут це прев'ю - за таким же принципом можна перелічити всі досягнення, але воно ніяк не відноситься до вашого відео - там доповідь на 15 хвилин, а потім показ моніторів/екранів! А де дешево? Просто? Та своїми руками? Там тільки вже зібране до купи та вже працююче обладнання ((( дуже "цікаво"
А ви хочете за 15 хвилин зрозуміти як він працює? Стати холодильщиком? Навчитися складати теплові насоси? Порахувати вартість і тд і тп??!!!? А не багато ви хочете дізнатися за 15 хвилин?!
Я ж кажу заходите в плейлист і починаєте дивитися! Але за день не більше ніж 3-5 відео!
Я дивлюся так вигідно що на ремонт не вистачае!
Я на евроремонтах не зациклений, та і грошей на все не вистачає
Став замість контакторів твердотільні реле
Непотрібні вони там
@@igornesadim чого? твердотільні менше тянуть напруги та струму. я собі такі поставив
Але ж і коштують вони дорожче!
@@igornesadim на фоні вартості всієї системи це дешево, 200грн
Можна звісно поставити але зазвичай на змінний струм таке не ставлять, якби сенсу нема
Саме просте що можна придумати це тепловий насос на звичайному повітрі . Якщо стискати звичайне повітря то воно сильно нагрівається ( 600 градусів ) навіть якщо температура повітря - 40 все одно при стиснені буде нагрівання .Саме головне що енергії витрачається на стиснення в 10 раз менше ніж отримуємо в еквіваленті нагріву . Є можливість використання такого явища як " гідроудар" тоді вихід енергії перевищить затратну в 100 раз. Єдина проблема це теплообмінники та міцність матеріалів .
Дивно , а чому тоді не має теплових насосів на повітрі? Мабуть не зовсім все так як ви пишете
Від гідроудару ніякої користі ніколи не було і не буде! Бо аби можна було таке зробити то вже б давно зробили!
@@igornesadim Двигун Стірлінга в оберненому режимі це тепловий насос який використовується для зрідження повітря . Простий дослід показує що якщо стиснути 1 л повітря 20 градусів за цельсієм всього на одну третину то повітря нагріватиметься до температури 100 град за цельсієм.( Таке можливо спостерігати тільки при добрій термоізоляції ) . Виділиться приблизно 80 джоулів теплової енергії , при механічній 16 джоулів . Можете перевірити і переконатися , але слід зауважити що таке можливо тільки при повній тепловій ізоляції від зовнішнього середовища .Що до гідроудару то використовується той самий принцип що приведений вище але замість механічної енергії компресора використовується сила гравітації .
Фреон набагато краще працює ніж повітря! Тому його і використовують! У фреона є фазовий переходу в рідину і навпаки, без цього фазового переходу ефективність низька!
@@igornesadim Найкраще працює газ водень , але різниці немає який газ використовувати .Фреон лише дає найкращий результат в замкненому циклі . Повітря має перевагу над іншими тим що є навколишнім середовищем , тобто необов'язково нагрівати по новому охолоджений (використаний ) об'єм повітря , достатньо взяти його з іншого місця .Використаний об'єм також може бути різницею потенціалів що може слугувати додатковій енергії .Якщо різниця температур невелика то саме повітря дає самий високий ККД по всім показникам .
Начебто і правильно пишете , але поясніть мені краще чому нема теплових насосів на повітрі?!
Боже, навіщо я це дивився? Цей монолог "АААААА" - НАВІЩО. Марна трата часу.
Ну чому марна?! Хіба нічого нового чи корисного не дізналися?
О
Вот реально, уже больше 2х минут смотрю, а сути всё нет (((
Смотрите дальше, где то она должна появится!
Копцы я думал у нас в рб электрожнепгия дешевле украины. На ваши деньги у нас 3.35 грн за квт
Так у вас не войны не майдана нет
У нас сейчас самая дешёвая в мире! Но это не надолго , или она станет как в Европе или ее не станет вообще!
а б
?
Йгор давай на руссков
Скоро субтитры сделаю
@@igornesadim Тоже жду, когда опять будете рассказывать на русском.
А что украинский совсем не понимаете?
@@igornesadim раньше смотрел всё видно. Теперь только про тепловой насос. Включаю, пару минут посмотрю и выключаю. Отдельные слова понимаю. Но суть теряется. Смысл слушать отдельные слова, если посыл не ясен. Теперь Ютуб даже вас мне не показывает (подписка и колокол нажаты). Раньше вы всегда были в первых рекомендованных.
@@igornesadim ua-cam.com/users/GoodFamilyHouse тоже интересный канал. Продолжает вести на русском. В каком-то видео пояснял свою позицию по этому поводу.
Оооо!!! Спасибо за видео!
Вы не сказали куда вода сбрасывается, в ту же скаажину?
Вода в другую скважину должна сбрасываться, но она уже забилась железом поэтому вода просто под дерево течет в сад . Все для людей!
Мой комент к этому видео
ua-cam.com/video/dQJ3qXBogFo/v-deo.html
-------------------
Значит из 14 элементов соединенных последовательно удалось снять 15 вольт и 0.5 ампер. Если еще 14 элементов соединить паралельно, то получим 7 ампер. Получается что с 28 элементов при перепаде температур 80 градусов мы можем снять 15 вольт и 7,5 ампер которые направить на инвертор 12/220. 28 элементов легко размещаются на поверхности 20 на 30 см. На поверхности бака интегрированного в отопительную систему дома одна стенка которого выставлена наружу. при морозе -10 градусов получается такой же перепад 80 градусов.
И это стоит столько дров сжечь ради семи ватт мощности???!!!!
@@igornesadim Дрова сожгли для достижения разницы температур в 80 градусов, которого можно достигнуть зимой другим способом.
Интересно каким это?
@@igornesadim Я там написал, при наличии отопительного котла в доме. И обращаю внимание на то, что на видео была взята энергия напрямую без dc-dc преобразователя которым напряжение можно поднять как минимум в 10 раз.
Какая разница какое напряжение?! 7 ват они и останутся семь ват , а чем больше вы их будете преобразовывать тем меньше у вас останется !
А нет света? Кирдык. А дрова. Греют.
Если нет света то да, а пока он есть лучше тепловым насосом! Запас дров и печка у меня есть