Ciekawe bardzo. W wieku 40 lat postanowiłem się zapisać na KKZ z informatyki, trochę żeby sobie coś przypomnieć, trochę żeby się czegoś nowego nauczyć. Na pewno będę korzystał z wiedzy zawartej na tym kanale. Ale musze przyznać, że trzeciego zadania nie zrozumiałem kompletnie. O ile 1 i 2 po krótkim zastanowieniu się są dla mnie logiczne, to trzecie, nawet po kilku odtworzeniach, pozostaje czarną magią. Pozdrawiam.
to jest wspaniałe I wszystko było pięknie wytłumaczone ale obawiam się, że nasz nauczyciel da dużo bardziej skomplikowane dla mnie zadania np. narysuj schemat blokowy który pobiera od użytkownika liczby dotąd aż ich iloczyn przekroczy 1000 na wyjściu chcemy otrzymać informację ile liczb zostało podanych co jeszcze nie do końca ogarnęłam
Więcej filmików ogólnie czy o schematach blokowych? Bo innych filmików jest całe mnóstwo i stanowią jeden, wielki kurs informatyki. Zapraszam do oglądania :)
Człowieku, życie mi uratowałeś. 2 klasa technikum, rozszerzona informatyka.. już traciłem nadzieję że to zrozumiem a tu proszę, dzięki wielkie c: Rób co robisz, bo tłumaczysz lepiej niż moja nauczycielka!
7 років тому+2
Bardzo się cieszę, że mogłem pomóc :) Zachęcam do zasubskrybowania kanału, a dowiesz się dużo, dużo więcej!
Czesc Maszyna Liczaca, Brawo za pomysl i za checi... Mam pytanie. Na koniec 8.50 w ramach cwiczenia prosisz aby zamienic algorytm tak aby nie liczyc 16. Wykonalem to cwiczenie wystawiajac OBLICZENIA wynik = wynik *2 oraz i= i+1 za DECYZJE po stronie TAK, oraz zamieniajac w pierwszych obliczeniach po starcie i na i=1. Poniewaz nigdzie nie umiem znalezc odzpowiedzi czy wlasnie o to ci chodzilo pytam wiec czy tak ? A jezeli nie jestes w stanie zrozumiec tego co tutaj wypisalem... (co sam rozumiem...heheh) prosze wiec abys nakierowal mnie na odpowiedz... DZIEKUJE CI SERDECZNIE BO DZIEKI TOBIE ZBLIZAM SIE DOMOWYMI SPOSOBAMI DO ZROZUMIENIA CO TO JEST PROGRAMOWANIE !!!
Alg z ok 2:58 czy a>=b. W zadaniu jest,żeby porównać 2 liczby a następnie zwrócić większą.Tutaj wychodzi,że nawet jak a=b to i tak wypisze a
6 років тому
Każdy program musi zwrócić pewną wartość. Skoro dwie liczby są takie same, to założyłem, że trzeba wybrać jedną z nich. Można było zwrócić a albo b. Ja wybrałem a :)
W przykładzie podane jest,żeby zwrócić większą.Czy w takim razie nie powinno być jeszcze 1 bloku decyzyjnego z prawej strony np. jeśli TAK,to "wynik=brak wyniku ,jeśli NIE to "wynik=a"?
6 років тому+1
Zależy do czego dany algorytm jest używany. Jeżeli ma tylko powiedzieć, która liczba jest większa, no to faktycznie mógłby wyświetlić informację o tym, że liczby są równe. Jednakże najczęściej wybieranie większej liczby ma jakiś większy senes, w którym "większy" oznacza, że "nie ma innego większego". Moim zdaniem zaliczenie równej liczby jako większej nie jest precyzyjne, ale dużo bardziej praktyczne :)
Hm... A ja mam pytanie. Dlaczego w ostatnim bloku decyzyjnym musi być znak mniejszości ? Przecież 4=4 a nie jest większe od ilości liczb (które wynoszą 4)... Można wstawić tam znak =?
6 років тому
Jeżeli chodzi Tobie o zadanie z wypisywaniem potęg, to "i" oznaczające aktualny numer iteracji jest numerowane o 0. Dlatego 4 iteracje będą miały kolejne numery: 0, 1, 2, 3. Iteracja o numerze 4 będzie piąta w kolejce. Dlatego 4 nie chcemy brać pod uwagę :)
hej bo mam to w gimnazjum i nauczyciel tam gdzie masz wczytaj pisał wprowadź a tam gdzie masz wypisz pole miał wyprowadź to jest dobrze ?
7 років тому
Schematy blokowe są przygotowywane dla ludzi, więc nie muszą mieć tak ściśle określonej składni jak kod. Człowiek rozumie zarówno "wprowadź", "wczytaj", "pobierz", "odczytaj" i tak dalej. Chodzi po prostu o to, żeby odróżnić operację wprowadzania danych od ich wyprowadzania. Moim zdaniem jest dobrze :)
Czekam na bardziej tłumaczenie bardziej skomplikowanych schematów blokowych, np. operacji na macierzach :)
6 років тому
Myślałem nad wydaniem odcinka "Schematy blokowe 2", jednak na razie jest dużo ciekawszych rzeczy :) Dziękuję jednak za sugestię, przeanalizuję ten pomysł jeszcze raz!
Nie do końca zrozumiałem :/. Nasz dziad z infi to tak marnie tłumaczy że... No cóż. Ale myślę że dzięki temu filmikowi dostane przynajmniej 3 z kartkówki. Dzięki.
w drugim zrobilem troche inaczej ale mysle ze i tak bedzie ok: start | wczytaj: a,b | nie nie czy a > b? ------------------------------- czy a=b? ------------- wypisz: b jest większe | tak |tak | wypisz: a jest wieksze wypisz: są równe | | | | |____________________________________stop________________|
6 років тому+1
Jest co najmniej kilka sposobów rozwiązania tego problemu. Twój jest oczywiście poprawny. Co mnie zaskoczyło, to sposób zapisania schematu blokowego za pomocą tekstu. Super! :D
czegos tu nie rozumiem, dlaczego jesli "a" jest rowne "b" to wynikiem bedzie "a"? W poleceniu jest napisane ze wynikiem ma byc wieksza liczba, a nie wieksza bądź rowna.
Też się dziwiłem, jeżeli twój projekt chodzi za szybko to może nie zdążyć porównać. Ale jakbyś miał tak zrobić, to musiałoby być tak: if (i + 1 == iloscliczb) { Dalej }
2:43 czyli jak a będzie równe b, to i tak zwróci a?
6 років тому+2
Tak jest! W tym przykładzie założyłem, że jeżeli 2 elementy są równe, to można zwrócić obojętnie który z nich. Tak napisana jest chociażby funkcja Math.Max, która dla 2 takich samych liczb zwróci jedną z nich :)
Maszyna Licząca Dzięki za szybką odpowiedź :) Rozwijaj kanał dalej, już się nie mogę doczekać aż będę mógł powiedzieć "oglądałem Maszynę Liczącą zanim to było modne" :D
Temat był już poruszony w którymś komentarzu. Tak jak pisałem: "Na początku nie chciałem aż tak skupiać się na takich rzeczach, ale w tym wypadku faktycznie jest to istotne." Przepraszam za niedopatrzenie :)
(zad.3 do samodzielnej pracy) Czemu i=1, nie mogę założyć że i=0, a później w bloku warunkowym dać i
7 років тому
Już tłumaczę: Licznik pętli "i" na początku wynosi 1, ponieważ chcemy zacząć dodawać od liczby 1. Chodzi o to, żeby po prostu pominąć dodanie liczby 0. Dodanie 0 nic nie wnosi, a wymaga od nas wykonania dodatkowej iteracji. Z kolei warunek jest "i
Złamała mi się głowa jak zacząłem myśleć o tych potęgach
6 років тому+1
Nie jest to takie trudne jak się wydaje! Obejrzyj odcinek jeszcze raz i koniecznie zobacz odcinek "[09] (C#) Przepisujemy schematy blokowe" gdzie pokazuję, jak taki algorytm jest wykonywany przez komputer :)
2:57 a nie moze byc pod TAK "wypisz a", a pod NIE "wypisz b" i pod kazdym z nich blok STOP ?
6 років тому+4
Generalnie przyjęło się, żeby każdy schemat blokowy kończył się w jednym punkcie. Dlatego powinien istnieć jeden blok STOP. Chodzi o czytelność oraz ukazanie, że całe przejście przez dany schemat to ścieżka o jednym początku i jednym końcu. Co do osobnego wypisywania - myślę, że na schemacie jest to poprawne. Jednak gdyby to nie było tylko wypisywanie, a dwie czy trzy operacje, to dużo lepiej wykonać je raz, dla otrzymanego "wyniku", niż rozpisywać je osobno po lewej i po prawej stronie decyzji. Po prostu zapisywanie kilka razy tej samej operacji zaciemnia wizję - tak jak w programowaniu :)
zadanie 1 to juz dramat... a gdzie założenie, że a i h musi byc wieksze lub równe 0? jesli nie jest to drukuj "bład" i stop
7 років тому+8
Oczywiście masz rację - dziękuję za komentarz :) Na początku nie chciałem aż tak skupiać się na takich rzeczach, ale w tym wypadku faktycznie jest to istotne. Przepraszam i dziękuję ;)
Maszyna Licząca zobacz sobie. podstaw jakaś liczbę i ile wyszło. +oznaczenia są błędne. Ile wynosi "wynik"??
6 років тому
Zadanie jest rozwiązane poprawnie. Jako dowód może posłużyć Ci odcinek "[09] (C#) Przepisujemy schematy blokowe", gdzie za pomocą kodu zapisałem ten algorytm. Wynik wychodzi poprawny :)
6 років тому
Zamiast "wynik" powinno być "suma", masz rację. Ale sam algorytm jest wykonany prawidłowo :)
6:07 Cos juz zaczynam rozumiec mniejwiecej i mam w tym momencie pytanie : Jak mnwc wygladalby algorytm gry zrecznosciowej ? Mam namysli czy warunki czy co 8:13 W tym momencie sie juz poddaje zupelnie inaczej mam i nie rozumiem tej logiki ... Ale dzieki bo 1 i 2 mialem prawie dobrze (drobny blad w zapisie)
7 років тому+1
Bardzo się cieszę, że rozpoczynasz przygodę z informatyką. Ciężko wszystko ogarnąć w jednym odcinku - polecam Ci obejrzeć kilka kolejnych odcinków (między innymi o instrukcjach warunkowych oraz pętlach) a następnie wrócić do tego odcinka. Zobaczysz wtedy jakie to proste :) A co do gier - jest to temat bardzo zaawansowany. Przebieg całej gry to wiele różnych algorytmów, wykonywanych bardzo często jednocześnie, wykorzystujących wiele aspektów programowania. Jest to temat zbyt trudny, aby wyjaśnić go w krótki komentarzu, ale już za parę odcinków na kanale pojawi się seria o programowaniu gier. Dlatego zachęcam do obserwowania kanału i życzę powodzenia w nauce informatyki :)
Wybralem szkole teleinfotmatyki i musze sie z tym uporac jakos , dzis kartkowka + mam ta kartke z tymi zadaniami co pisales pod koniec . Ciekaw jestem co powie moja pani od infy na to xd dzieki za odp
jezuu, niby jest to takie banalnie proste, a nie rozumiem z tego w ogóle niczego, informatyk mówi, że nadaremne są starania zrozumieć coś samemu, bo zrozumienie informatyki i programowania musi być "we krwi" i jeżeli nie zrozumiałam tego w klasie po dwóch lekcjach, no to trudno🥲
Naprawdę genialnie poprowadzona lekcja ! W 9 minut dowiedziałem się więcej niż przez całą godzinę informatyki !
Świetnie! Bardzo się cieszę, że mogłem pomóc :)
Wyjaśniło mi to te algorytmy. Wydawało to się bardzo trudne a okazało się nawet dosyć łatwe dzięki temu filmikowi. Dziękujemy bardzo.
dzieki mordo , jak jestes z wwa to stawiam blanta albo browara
O kurde...ale się cieszę, że trafiłem na Twój kanał ! Świetnie potrafisz rozjaśniać tę tematykę tak aby zrozumiał to taki laik jak ja ;) Dziękuję !!!
Świetnie wytłumaczone, wreszcie załapałem. Dzięki baardzo!!
Dzięki serdeczne!! dobra robota!! Dobra Lekcja!!
To ja dziękuję :)
Dzięki jutro mam z tego sprawdzian jutro i kompletnie tego nie rozumiałem po tym krótkim filmiku już robię sam i rozumiem schematy. Dzięki 🫡💪
Dziękuję Ci mega, twoja nauka nie pójdzie na marne
Wowoowow ! Super tłumaczysz
Dziękuję bardzo!
Cieszę się, że mogłem pomóc :)
Ciekawe bardzo. W wieku 40 lat postanowiłem się zapisać na KKZ z informatyki, trochę żeby sobie coś przypomnieć, trochę żeby się czegoś nowego nauczyć. Na pewno będę korzystał z wiedzy zawartej na tym kanale. Ale musze przyznać, że trzeciego zadania nie zrozumiałem kompletnie. O ile 1 i 2 po krótkim zastanowieniu się są dla mnie logiczne, to trzecie, nawet po kilku odtworzeniach, pozostaje czarną magią.
Pozdrawiam.
w końcu ktoś kto nie gada tak jakby miał zaraz paść przed mikrofonem :)
Wow, dzięki :D
Jakbym zaczął "gadać jakbym padał przed mikrofonem" to daj znać - zarezerwuję sobie miejsce na cmentarzu czy coś... :)
TEN FILM TO CUDO, DZIĘKUJĘ!!! bardzo pomogłeś:)))
Dziękuję
Bardzo proszę! :)
Co jest pudi ninja tutaj
Ninja - GO!!!
Gratulacje użytkowniku! Zostałeś wybrany jako dzisiejszy zwycięzca darmowego ajfoą 6s, playstation 4 lub samsung galaxy s6
to jest wspaniałe I wszystko było pięknie wytłumaczone ale obawiam się, że nasz nauczyciel da dużo bardziej skomplikowane dla mnie zadania
np. narysuj schemat blokowy który pobiera od użytkownika liczby dotąd aż ich iloczyn przekroczy 1000 na wyjściu chcemy otrzymać informację ile liczb zostało podanych
co jeszcze nie do końca ogarnęłam
Świetnie! Więcej proszę :)
Więcej filmików ogólnie czy o schematach blokowych? Bo innych filmików jest całe mnóstwo i stanowią jeden, wielki kurs informatyki. Zapraszam do oglądania :)
dzięki w końcu będę wiedział , na prawde super tłumaczysz : ]
Bardzo się cieszę, że mogłem pomóc! :)
Komu nadal filmik ratuje tyłek? ;D
2 algorytm zrobiłem trochę inaczej i nie wiem czy dobrze [napiszę w formie listy kroków]:
1. w=0
2. podaj x
3. jeżeli x
10 minut i zrozumiałem więcej niż przez 2 lekcje informatyki
Życie mi ratujesz OMG dzięki
Bardzo się cieszę, że mogłem pomóc! :)
przez tego koronawirusa mi nauczycielka od informatyki wysłała to dała mi tam 1 stronke która przekierowywała na 2 potem na 3 i na trzeciej było to xD
Człowieku, życie mi uratowałeś. 2 klasa technikum, rozszerzona informatyka.. już traciłem nadzieję że to zrozumiem a tu proszę, dzięki wielkie c: Rób co robisz, bo tłumaczysz lepiej niż moja nauczycielka!
Bardzo się cieszę, że mogłem pomóc :)
Zachęcam do zasubskrybowania kanału, a dowiesz się dużo, dużo więcej!
Jedna tylko uwaga, przy trzecim programie do samodzielnego 'napisania' zwracać powinno sumę, a nie wynik :) Ale tak to spoko, dzięki!
Cieszę się, że się podobało. Dzięki za zwrócenie uwagi :)
Jaka jest odpowiedz do zadania 3? Pilne @Maszyna Licząca
Czesc Maszyna Liczaca, Brawo za pomysl i za checi... Mam pytanie. Na koniec 8.50 w ramach cwiczenia prosisz aby zamienic algorytm tak aby nie liczyc 16. Wykonalem to cwiczenie wystawiajac OBLICZENIA wynik = wynik *2 oraz i= i+1 za DECYZJE po stronie TAK, oraz zamieniajac w pierwszych obliczeniach po starcie i na i=1. Poniewaz nigdzie nie umiem znalezc odzpowiedzi czy wlasnie o to ci chodzilo pytam wiec czy tak ? A jezeli nie jestes w stanie zrozumiec tego co tutaj wypisalem... (co sam rozumiem...heheh) prosze wiec abys nakierowal mnie na odpowiedz... DZIEKUJE CI SERDECZNIE BO DZIEKI TOBIE ZBLIZAM SIE DOMOWYMI SPOSOBAMI DO ZROZUMIENIA CO TO JEST PROGRAMOWANIE !!!
Dziękuje Ci bardzo! Pozdrawiam
Nie głodny wiedzy tylko pod presją sprawdzianu
xDD autentycznie
naprawdę mam nadzieję że dostanę 4 ze sprawdzianu z algorytmów jutro
Powodzenia! :)
@ update: 5 z teorii, 4+ z części praktycznej. dzięki!!
😺Dzięki
Dziękuję :3
Alg z ok 2:58 czy a>=b. W zadaniu jest,żeby porównać 2 liczby a następnie zwrócić większą.Tutaj wychodzi,że nawet jak a=b to i tak wypisze a
Każdy program musi zwrócić pewną wartość. Skoro dwie liczby są takie same, to założyłem, że trzeba wybrać jedną z nich. Można było zwrócić a albo b. Ja wybrałem a :)
W przykładzie podane jest,żeby zwrócić większą.Czy w takim razie nie powinno być jeszcze 1 bloku decyzyjnego z prawej strony np. jeśli TAK,to "wynik=brak wyniku ,jeśli NIE to "wynik=a"?
Zależy do czego dany algorytm jest używany. Jeżeli ma tylko powiedzieć, która liczba jest większa, no to faktycznie mógłby wyświetlić informację o tym, że liczby są równe.
Jednakże najczęściej wybieranie większej liczby ma jakiś większy senes, w którym "większy" oznacza, że "nie ma innego większego".
Moim zdaniem zaliczenie równej liczby jako większej nie jest precyzyjne, ale dużo bardziej praktyczne :)
Pozdrawiam z Lekcji
Świetny filmik, podziękowania dla autora!
Cieszę się, że mogłem pomóc. Zapraszam do obejrzenia innych filmików :)
dziękuje
16 z tego względu, iż w warunku petfli I ma być mniejsze od wskazanej kiczby a powinno być mniejsza badz równe ? Dobrze nysle ?
Jest gdzieś rozwiązania zadania 4? nie jestem pewna czy dobrze
Czy tylko mi pani to pokazała na lekcji? 😅
nie tylko
Hm... A ja mam pytanie. Dlaczego w ostatnim bloku decyzyjnym musi być znak mniejszości ? Przecież 4=4 a nie jest większe od ilości liczb (które wynoszą 4)... Można wstawić tam znak =?
Jeżeli chodzi Tobie o zadanie z wypisywaniem potęg, to "i" oznaczające aktualny numer iteracji jest numerowane o 0. Dlatego 4 iteracje będą miały kolejne numery: 0, 1, 2, 3. Iteracja o numerze 4 będzie piąta w kolejce. Dlatego 4 nie chcemy brać pod uwagę :)
No jasne! Nie liczyłam kolejnych kroczków ... Bardzo dziękuję, świetny poradnik 😊
@@ewamiskiewicz1869 Dzięki :)
#2018 Dzięki !!! Ratujesz mi dupe :)
Hahahaha bardzo proszę! :D
@ Dzięki dostałem 5 💪✋
@@alba4046 Bardzo się cieszę! :D
hej bo mam to w gimnazjum i nauczyciel tam gdzie masz wczytaj pisał wprowadź a tam gdzie masz wypisz pole miał wyprowadź to jest dobrze ?
Schematy blokowe są przygotowywane dla ludzi, więc nie muszą mieć tak ściśle określonej składni jak kod. Człowiek rozumie zarówno "wprowadź", "wczytaj", "pobierz", "odczytaj" i tak dalej. Chodzi po prostu o to, żeby odróżnić operację wprowadzania danych od ich wyprowadzania. Moim zdaniem jest dobrze :)
2:50 a w tym bloku decyzyjnym nie powinno być "a>b"? W zadaniu należy zwrócić większą liczbę a nie większą lub równa 😅
Heeej czy w 2 przykładzie zamiast wczytaj może być wprowadź ?
Nie zgadzam się z zadaniem 3. Jeżeli damy x=1 to suma nadal będzie równa 0 jak ją wyprowadzimy
Nie będzie, bo masz i
tak teraz patrzę, że 3 lata przed Tobą, ktoś już o to pytał a ja odpowiadam Ci po roku hahaha
Czekam na bardziej tłumaczenie bardziej skomplikowanych schematów blokowych, np. operacji na macierzach :)
Myślałem nad wydaniem odcinka "Schematy blokowe 2", jednak na razie jest dużo ciekawszych rzeczy :)
Dziękuję jednak za sugestię, przeanalizuję ten pomysł jeszcze raz!
Pozdro komu Pani to kazała obejrzeć na infie XDD
Nie do końca zrozumiałem :/. Nasz dziad z infi to tak marnie tłumaczy że... No cóż. Ale myślę że dzięki temu filmikowi dostane przynajmniej 3 z kartkówki. Dzięki.
w drugim zrobilem troche inaczej ale mysle ze i tak bedzie ok:
start
|
wczytaj: a,b
| nie nie
czy a > b? ------------------------------- czy a=b? ------------- wypisz: b jest większe
| tak |tak |
wypisz: a jest wieksze wypisz: są równe |
| | |
|____________________________________stop________________|
Jest co najmniej kilka sposobów rozwiązania tego problemu. Twój jest oczywiście poprawny.
Co mnie zaskoczyło, to sposób zapisania schematu blokowego za pomocą tekstu. Super! :D
@ inaczej na YT się nie da :D
A w jakim programie to mozna zrobic? (Pan od info mi to zadał)
draw.io
Ej jak zrobić schemat blokowy odpytujący tabliczki mnożenia
Pozdro dla 7b !!! Wieliczka
w jakim programie to wykonywać
czegos tu nie rozumiem, dlaczego jesli "a" jest rowne "b" to wynikiem bedzie "a"? W poleceniu jest napisane ze wynikiem ma byc wieksza liczba, a nie wieksza bądź rowna.
w jakim programie to zrobic
lekcja bardzo fajna, ale nie ogarniam:(
Ja tak samo
Woooow dzięki
Dlaczego w 5:55 w żółtym bloku nie może być i = ilość liczb??
Też się dziwiłem, jeżeli twój projekt chodzi za szybko to może nie zdążyć porównać. Ale jakbyś miał tak zrobić, to musiałoby być tak: if (i + 1 == iloscliczb) {
Dalej
}
a może jakiś program? mam to jako pracę domową i nie mam pojęcia gdzie to zrobić
Kto ma kartkówke z tego?
Ja
@@Nukie Ja jtr z algorytmow xDD
Programisci ;c
@@c0mek310 akurat jednym z nich zechcę zostać ;P powodzenia miałem to 5 dni temu i w sumie było to bardzo łatwe.
@@Nukie haha dzięki ale z moim nauczycielem to może być trudne
@@c0mek310 :/
Gdzie się robi te algorytmy?
2:43 czyli jak a będzie równe b, to i tak zwróci a?
Tak jest! W tym przykładzie założyłem, że jeżeli 2 elementy są równe, to można zwrócić obojętnie który z nich. Tak napisana jest chociażby funkcja Math.Max, która dla 2 takich samych liczb zwróci jedną z nich :)
Maszyna Licząca Dzięki za szybką odpowiedź :) Rozwijaj kanał dalej, już się nie mogę doczekać aż będę mógł powiedzieć "oglądałem Maszynę Liczącą zanim to było modne" :D
Hahaha :D
Oczywiście, że będę rozwijał ten kanał!
W 6:55 brakuje warunków a>0 i h>0
Temat był już poruszony w którymś komentarzu. Tak jak pisałem:
"Na początku nie chciałem aż tak skupiać się na takich rzeczach, ale w tym wypadku faktycznie jest to istotne."
Przepraszam za niedopatrzenie :)
ma ktoś odpowiedź do zadania 3? Chciałabym sprawdzić czy dobrze zapisałam
(zad.3 do samodzielnej pracy) Czemu i=1, nie mogę założyć że i=0, a później w bloku warunkowym dać i
Już tłumaczę:
Licznik pętli "i" na początku wynosi 1, ponieważ chcemy zacząć dodawać od liczby 1. Chodzi o to, żeby po prostu pominąć dodanie liczby 0. Dodanie 0 nic nie wnosi, a wymaga od nas wykonania dodatkowej iteracji.
Z kolei warunek jest "i
tak, super, dziękuję za odpowiedź! :)
dawaj bo musze to oglądać na lekcji
kto ogląda na zadanie ??? daj like jak tak
Jak trzeba zwrócić wynik
Ziomek a odp?
Ja nic się nie dowiedziałem 🤦♀️
Złamała mi się głowa jak zacząłem myśleć o tych potęgach
Nie jest to takie trudne jak się wydaje!
Obejrzyj odcinek jeszcze raz i koniecznie zobacz odcinek "[09] (C#) Przepisujemy schematy blokowe" gdzie pokazuję, jak taki algorytm jest wykonywany przez komputer :)
2:57 a nie moze byc pod TAK "wypisz a", a pod NIE "wypisz b" i pod kazdym z nich blok STOP ?
Generalnie przyjęło się, żeby każdy schemat blokowy kończył się w jednym punkcie. Dlatego powinien istnieć jeden blok STOP. Chodzi o czytelność oraz ukazanie, że całe przejście przez dany schemat to ścieżka o jednym początku i jednym końcu.
Co do osobnego wypisywania - myślę, że na schemacie jest to poprawne. Jednak gdyby to nie było tylko wypisywanie, a dwie czy trzy operacje, to dużo lepiej wykonać je raz, dla otrzymanego "wyniku", niż rozpisywać je osobno po lewej i po prawej stronie decyzji. Po prostu zapisywanie kilka razy tej samej operacji zaciemnia wizję - tak jak w programowaniu :)
Maszyna Licząca dzięki za tak szybką odpowiedź
Bardzo proszę!
Cieszę się, że mogłem pomóc :)
Pozdro 2G ZSEE Radomsko
zadanie 1 to juz dramat... a gdzie założenie, że a i h musi byc wieksze lub równe 0? jesli nie jest to drukuj "bład" i stop
Oczywiście masz rację - dziękuję za komentarz :)
Na początku nie chciałem aż tak skupiać się na takich rzeczach, ale w tym wypadku faktycznie jest to istotne.
Przepraszam i dziękuję ;)
Nie może być równe 0, bo wtedy pole jest 0
Jak komuś wychodzi 1 z matmy to se może :P
co może??? XD
Tu łuki z 1D
Czy aby na pewno zadanie 3 8:12 jest dobrze? Bo raczej na pewno nie XD
Mógłby ktoś rozpisać poprawne rozwiązanie? Pls
Maszyna Licząca zobacz sobie. podstaw jakaś liczbę i ile wyszło. +oznaczenia są błędne. Ile wynosi "wynik"??
Zadanie jest rozwiązane poprawnie. Jako dowód może posłużyć Ci odcinek "[09] (C#) Przepisujemy schematy blokowe", gdzie za pomocą kodu zapisałem ten algorytm.
Wynik wychodzi poprawny :)
Zamiast "wynik" powinno być "suma", masz rację. Ale sam algorytm jest wykonany prawidłowo :)
Maszyna Licząca Aa Ok to tylko ten wynik zamiast sumy jest zle. Sr bo przeczytałem suma+i jako suma+1 mój błąd
szkoła w Jaroszówce sie kłania
Do 3 zadania zrozumiałem ale dalej to nie ogarniam
6:07 Cos juz zaczynam rozumiec mniejwiecej i mam w tym momencie pytanie : Jak mnwc wygladalby algorytm gry zrecznosciowej ? Mam namysli czy warunki czy co
8:13 W tym momencie sie juz poddaje zupelnie inaczej mam i nie rozumiem tej logiki ... Ale dzieki bo 1 i 2 mialem prawie dobrze (drobny blad w zapisie)
Bardzo się cieszę, że rozpoczynasz przygodę z informatyką. Ciężko wszystko ogarnąć w jednym odcinku - polecam Ci obejrzeć kilka kolejnych odcinków (między innymi o instrukcjach warunkowych oraz pętlach) a następnie wrócić do tego odcinka. Zobaczysz wtedy jakie to proste :)
A co do gier - jest to temat bardzo zaawansowany. Przebieg całej gry to wiele różnych algorytmów, wykonywanych bardzo często jednocześnie, wykorzystujących wiele aspektów programowania. Jest to temat zbyt trudny, aby wyjaśnić go w krótki komentarzu, ale już za parę odcinków na kanale pojawi się seria o programowaniu gier.
Dlatego zachęcam do obserwowania kanału i życzę powodzenia w nauce informatyki :)
Wybralem szkole teleinfotmatyki i musze sie z tym uporac jakos , dzis kartkowka + mam ta kartke z tymi zadaniami co pisales pod koniec .
Ciekaw jestem co powie moja pani od infy na to xd dzieki za odp
kto z lekcji online?
Pomógłbyś i zrobiłbyś algorytm pola prostokąta ??? pls
Dobra już zrozumiałem dzięki za dobre tłumaczenie :)
Jestem dopiero w 8 klasie i juz takie zadania mam😐😟
musisz mi pomóc bo nie wiem jak zrobić jedno zadanie proszę
Ja tego dalej nie rozumiem :/
Wkładaj liczbe, zrób coś, sprawdź coś, zrób coś, zakończ. Przykład.
jaki infomatyku kurwa ja tu jestem z e-lekcji
spoko
Dzięki! Zapraszam do obejrzenia innych odcinków :)
Jezu, kompletnie tego nie potrafię
jestem koxem?
jaha
Kto z linku od pani
XD JBUDA
Xd ja mam to na informatyce na screch :(
jezuu, niby jest to takie banalnie proste, a nie rozumiem z tego w ogóle niczego, informatyk mówi, że nadaremne są starania zrozumieć coś samemu, bo zrozumienie informatyki i programowania musi być "we krwi" i jeżeli nie zrozumiałam tego w klasie po dwóch lekcjach, no to trudno🥲
Ale to tylko lekcja informatyki w 7 klasie sp
ja tego nie rozumiem
Proszę nie zwracać się do nas tylko w rodzaju męskim. Dziewczyny też się uczą programować.
nic z tego nie rozumiem
nic nie rozumiem
POZDRO Z LEKCJI TERAZ JD
Czy tylko ja nie kumam
XD nawet do programu nie wszedł a poza tym gdzie jest język