Részletes volt, nagyon, de minden helyzet és ember más. Nálunk: 2021-es áramszámlára (évi 200eFt, csak villágitás, hütö és szivattyúk). A rendszer minden köcölékkek, szereléssel együtt 4,5 milla, melyböl kb 2 millát téritett a zállam 2023 márc telepités után (OFT). Kb 10 év szaldó alatt (10x200e) majdnem megtérül, de: - eleve kevesebbet fogyasztottunk 2022-ben (bojl+hütö csere), de a többletáramot elfütögéltük utközben beszerzett elk. fütöpanelekkel. Igy a 2023-as nyári favásárlásból (15 m3 - kvázi 1 milla) kb 1/4-e megmaradt. - idén ócsobb lett a fa, de igy is kiadunk rá 800e-t. (Kazánkész, csak a pincébe kellett lerakni) - lölökének nem adunk 5 ft-ért áramot, hogy aztán a szomszédnak eladja kb 10x-es áron. Lényeg, hogy beiktatunk még splitklimát is, h mind a fütés rásegités, mind a hütés megoldott legyen. Igazából anyagilag csak azért éri meg, mert tetü kormányunk szarakodik az árakkal, s ki tudja mennyi lesz az áram, s hát a komfort fokozat miatt nem kell aggodni, hisz e nyár után tuti kell a klima (eddig nem volt). Anyagilag megéri, de csak joslom, mert semmi se lesz olcsóbb. A tudat, h nem kell izgulni az áram miatt, az egészségünk meghálálja. Hogy maga a napelem és vele körülötte levö felhajtás, összetevök mennyire fenntarthatók ??? Van jobb megoldás is mint a napelem, az energiamix része lehet, de van jobb is (hidegfúzió - Egely) amit a kormányunk és a globalista világ elnyom, embereket kiiktat, mert abból nem lenne haszna. És ez már 30-40 éve tart, csak kussolnak róla. (hidegfúzios készülékkel akár 5e forinttal kijön egy téli fütés + a készülék ára, ami egyszeri). Van az a réteg, aki sajnos nem tud beruházni még 1-2vagy mamár 6-7 millát a rendszerre. És ez az államapparátus büne is, ahol a vezir 6 milla fölé emelte fizetését.
Nekem ez jó befektetésnek tűnik. Nekem is hamarosan kiépítik a napelem rendszert, akkumulátorral megtámogatva. Nagyon kíváncsi vagyok rá, hogy feltudom-e nagyobb hatékonysággal használni a megtermelt energiát. Ami már most biztos, hogy vezérelni kell a nagyfogyasztókat, hogy mikor dolgozzanak. Jó volt ez a videó. Köszönöm szépen a munkád.
Kizárólag akkor érheti meg a beruházás ha nappal használod a nagyfogyasztók zömét és te határozod meg mikor üzemeljenek. Az 4-5kwh akkupack háztartási fogyasztásra elég, de nagyfogyasztókhoz édeskevés.
Az egyik legjobb tartalom napelemes témában, egyszerű, érthető és lényegre törő. A fontos adatok említésre kerültek és ezek alapján mindenki tud számolni a saját helyzetére, költségvetésére egy megtérülést. Nagyon megéri a napelem és az elektromosautó vásárlás, ez az egyik legjobb befetetés az átlagnak és tényszerűen a legjobb befektetés a többi ember egészsége szempontjából! Törődjünk egymással! ❤❤
A jelenlegi akkugyarak az egyik legnagyobb kornyezetszennyezo gyarak es olyan anyagokat juttatnak a folbe, vizbe ami a leheto legrosszabb az elolenyeknek.
Én is 2022-ben telepíttettem, de most is belevágnék. Amit mondtál azt két dologgal egészíteném ki. 2022-höz képest akár harmadáron is lehet napelemeket venni, egyes inverterek is olcsóbbak lettek, a megtérülésnél pedig mindenki a jelenlegi energia árakkal számol, ami egyáltalán nem borítékolható az elkövetkező 5-10(-15) évre!
Éves szaldóval ez jó üzletnek számít(megtérülést erősen befolyásolja a kamatok szintje és az energia kereskedelmi ára), ha 10 év lejár, akkor viszont gyakorlatilag bukta. 8500kwh átveszik és kapsz 45000-50000ft, a befektetés törlesztésére sem lenne elég, és ha nem akarod eladni akkor milliókért vehetsz akku-t és cserélhetsz invertert ami újabb milliós költség és semmire nem elég ha autót is akarsz róla este tölteni. Kitalálták a nagyokosok hogyan lehet meggyőzni a lakosságot arról, hogy ne legyen érdemes napelembe fektetni mert mai árkon igen hosszú megtérüléssel lehet számolni. Aki napközben otthon van és el tudja fogyasztani a megtermelt energiát az még mindig járhat jól, viszont aki napközben dolgozik és este fogyaszt(lakosság zöme) annak már rég nem megtérülő beruházás.
Jó összefoglaló, egyedül ott sántít, hogy a belsőégésű autóhoz képest ott is megspóroltad volna a költségek nagy részét, ha nemnapelemről, hanem hálózatról tankolod.
5 millióba került, még 2021-ben, amikor pont volt a nagy napelem őrület és mindenki azt akart és drága is volt. Ettől függetlenül simán vissza fog jönni az ára.
@@Lestat1759 2021 nyarán 7 millióért vettem Waberer's részvényeket, mivel elfogadtam a brókerem ajánlását. Van még kérdésed?
4 місяці тому+1
Négy éve van napelemünk, szaldós elszámolásban vagyunk. Minden évben jeleznünk kell az elszámoló számla megérkezése után, hogy szaldósak vagyunk és azok is akarunk maradni, mert a rendszer automatikusan áttesz a havi számlázásra.
@@zoltansz.4754 Mert aránytalanul kevesebbet fizet a szolgáltató a megtermelt áramért, mint amennyit elkér érte tőled. Ha van akkumulátorod, akkor a napközben megtermelt áramot fel tudod használni este, és nem kell eladnod olcsón, hogy aztán este visszavásárold drágán.
@@Balilaci69 : El is mondja a videóban, hogy éves szaldó elszámolásban van. Vagyis pont ugyanannyiért adja el a megtermelt energiát, amennyiért veszi. Technikailag persze csak annyi, hogy a megtermelt és hálózatba visszatáplált mennyiséget levonják a hálózatból felhasznált mennyiségből. Ez az opció viszont már megszűnt, úgyhogy az újabb rendszereknél már rentábilis lehet egy akkus tárolóba beruházni. Főleg úgy, hogy előbb utóbb megjelennek az első olyan akkucsomagok a piacon, amik korábban elektromos autóban voltak, de oda már gyengék.
@@tamasnemeth1384 Igen, ezt én értettem is, de ez csak azt jelenti, hogy ha éppen nullára jön ki az éves elszámolás, akkor nincs az árkülönbségnek jelentősége. Viszont lefogadom, hogy az összes hasonló felhasználó közül talán egy sincs akinek pont nulla lenne ez az érték. Vagyis ez olyan mint egy kaszinó, mindig a szolgáltató nyer, akkor is ha túl termelsz, akkor is ha alul termelsz. Bár érdekes kérdés lehet, hogy mivel ezt az egész aránytalanságot a szolgáltató a hálózat fejlesztés miatt tartja fent, akkor vajon nincs éves költség amit a felhasználó köteles akkor is kifizetni, ha éppen ténylegesen nulla, vagy ahhoz közeli az elszámolás? Számomra az lesz érdekes, amikor majd a Tesla esetleg megvalósítja itt Magyarországon is a VPP-t. Mert jelenleg nincs a felhasználó számára alternatíva, de akkor lenne.
Igen, én tervezem mihamarabb kiépíteni. Most vettem egy Teslát, azt tölteni jó lesz a napelem ( évi 40 ezer km-t autózok), illetőleg alapból is sok áramot fogyasztok havonta a házzal. Home office lehetővé teszi a nappali kihasználtságot is.
Napenergia Plusz program keretén belül 6kWp rendszer + 10kWh akku 66% állami támogatással volt. Tehát harmad áron vehetett modern hibrid rendszert az aki pályázott rá. Úgy nagyon megérte.
Mintha az elején említetted volna, hogy a fűtést is villannyal oldottátok meg. Ez akkor nem lett beleszámolva a spórolásba, pedig nem kis költség az se. Nyilván nagyban függ a ház hőszigetelésétől is. Nekem vegyes tüzelés van (barnaszén + fabrikett begyújtáshoz), és az bizony éves szinten kb. plusz 400ezerFt. Érdeklődtem már hőszivattyús fűtés után, de ahhoz a '90-es építésű házat sajna teljesen össze kéne "dönteni".
Ha nem vizes fűtésrendszerben gondolkodsz, hanem levegősben ,akkor nem feltétlen kell szétverni a házat. A légcsatornás-klímás fűtés igen jó barát. Ha a kecód földszintes és fa födémes, akkor minimális belső munkával(födém átfúrása) kafa fűtésed lehet. Az egész miskulancia elfér a padláson. A légtechnika saját kezűleg is kivitelezhető, ha van kézműves affinitása valakinek, és akkor nem kerül vagyonokba a kiépítés. Ha betonfödémed van, akkor meg lehet álmennyezetbe rakni az egészet, ott viszont válaszfalakat kell átfúrni. Mondjuk ilyesmire van cég, profi gépekkel, kevés kosszal rombolással, nem is tragikus költségekkel.
@@leejamie7810 sajnos nem ilyen egyszerű, 3 szint van, de szint eltolásokkal. Nehéz lenne elmagyarázni, kértem rá ajánlatot, de 2021-ben arra is 3,5 milliós volt a legolcsóbb ajánlat
Szia! Nekem 2021-ben ez a rendszer 5 milliómba fájt, amikor nagyon drágavolt egy ilyen rendszer már csak azért is, mert még volt a 6 milliós otthonfelújítási támogatás. Ma azért ez sokkal barátibb és a napelem ára is történelmi mélyponton van
Iden telepitettek a napelemet. Volt ejszakai aram is, azt nem kotottek be ad-vesz merobe. Kéne kérni hogy kossek be mert igy nem fogjak elszamolni az ejszakait szaldoba?
Mi kilencven százalék felett vagyunk már három és fél éve, amit 16 nagy aksinak köszönhetünk. Mi nem adunk el áramot, csak veszünk egy keveset, mert számunkra értelmetlen lenne és igy rendszer olcsóbb is volt. Mindenkinek ajánlom a napelemes rendszer beszerzését, mert az energia várhatóan egyre drágább lesz és nem is biztos, hogy mindig lesz....
@@sandort7624 Tizenhat darab tizenkét voltos. Akkorák, mint egy teherautó aksi. Kinából lettek rendelve szárazon, helyben lettek feltőltve savval. Az egész rendszer hatezer dollár volt mindenestűl öt és fél évvel ezelőtt. Az akuk öt év után kerültek lecserélésre, ennyit bírtak.
Mi viszakértük a pluszot az egy külön papir megigényelni szaldo beuzemeléstől számitot 10évig nálunk 4 éve megy szoval 6év mulva kell vagy akku vagy valami.... Vagy alkalmas e auto vannak ilyenek az se olcso...
Szerintem itt nincs szó spórolásrol hanem egy korabban elköltött több 10 m Ft /haz elektromos rendszere, napelem rendszer, villanyautó/ ráfordítások megtérülési ideje számíthatna. Ez az említett 1 mhoz viszonyitva legalább 30 ev.
Enyhe túlzás a több 10 millió ft. Nem kell számolni az elektromos rendszert, mert ha valaki vesz egy háza és felújítja, akkor az elektromos hálózattal kezdi, függetlenül, hogy lesz-e napelem. Elektromos autó? Ha nem elektromos autót veszek, akkor is elköltöm a pénzem, csak nem árammal megy, hanem benzinnel. Nem jó a megközelítésed.
Padlófűtés, elektromos panelek, legkondik nem a hagyományos ház felszerelés áraba kerül. Azért a Tesla sem olcsó autó az atlag benzineshez viszonyítva. Ezeknél mind adódik jó pár millió többlet kiadás és spórolás akkor hol?
@@antalecker4443 Antal, hogy nincs annyi tartás benned, hogy benzines autó/gáz fűtés káros hatásait is beleszámold a költségekbe? Ja, hogy neked ennyit számít az emberek élete... Nagyon jók ezek forint számolgatások, teljesen jogos az elvárás, hogy számoljunk bele minden költséget az elektromos oldalon is, de akkor a másik nagyon szennyező oldalon is számoljunk minden hatással! Csabának és a többi elektromosautósnak, napelemesnek hatalmas köszönet és tisztelet amiért nem mérgeznek minket, nem károsíják a gyermekeink által beszívott levegőt! Lehet itt forintozni de azért figyeljünk már egymásra, tiszteljük már a másik egészségét, életét!
Nem is spórolás. befektetés. Akinek van pénze az befekteti és nem a párnában tartja. Így értékólláb. Sőt egy idő után hasznot is hozhat. Hiszen a gyárak sem azért vesznek több milliós gépeket, hogy spóroljanak a munkaerőn. Mert pl fogpiszkálót gyárt. És sok év mire elad annyi fogpiszkálót, hogy a gép megtérüljön.
Én tervezem a napelemes rendszer telepítését akkupakkal meg napkövető tartószerkezettel (egytengelyes). Azért is mert a nyeregtetőnk keletre ill nyugatra néz és ezáltal több napelemre lenne szükség egy optimális tájolással szemben. De ami jobban indokolná hogy ne a tetőn legyen az inkább a tetőszerkezet megóvása. Mert 35éves az építése és a kommunizmus végén lévő spórolás látszik rajta. Van ebben minden jó villanyoszlop, padló deszka, szélezetlen deszka, stb. De így teljesen strapabíró ha csak magát kell tartsa. (Megnézetettem) Már csak keresnem kell egy rendes kivitelezőt aki megcsinálja.
Nekem '90-es építésű. A napelem előtt a tetőlécezést kicseréltettem, mert már behajlott a cserép súlya alatt. Mondjuk az se volt egy olcsó mulatság 6 éve.
A napkövetővel gyakorlatban "csak" 20-25%-os teljesítmény többletet kapsz, ezért nem biztos, hogy érdemes belevágni, ha van hely egyszerűbb plusz 1, vagy 2 tábla felrakása. Ha nincs hely, ok.
én pedig abba, hogy mennyibe kerül, hogy ma egy új középkategóriás autó (ugyan annyi, mint az elektromos autó) és 20-30 ezer km után egy motorcsere, a mai 1.0-es turbó motoroknak köszönhetően
@@korodicsaba Húbazzz. 20-30 ezer után motorcsere, aham. Ha ilyen van, azt a gyártó fizeti, mivel az új középkategóriás autó garanciális. És ne tegyünk már úgy, mintha az új középkategóriás modellek 1.0 turbómotorokkal készülnének. Egy Toyota RAV4-ben a legkisebb motor is 2500 cm3-es. És persze az se igaz, hogy a villanyautó ugyanannyiba kerül, csak a Tesla közelíti felülről a belső égésűek árát, aminek az az oka. hogy nekik le kellett árazni az autót, hogy vigyék.
10 percig vartam arra az alaovető adatra, hogy mekkora rendszerről van szó? Ez lett volna a minimum. Feladtam, kileptem es bocs nem fogom a korábbi videódat sem kutatni, mert ki tudja ott elmondtad- e ezt a nagy titkot.... Remelem jól jöttél ki a nem tudom milyen rendszereddel. Üdv
Elfogadom, de aki meg megnézte az előző videóimat, az meg azt fogja leírni, hogy minek mondom el már többedik alkalommal. De igazából nem is feltétlen az a lények, hogy 9,8-as rendszer van, hanem az, hogy mennyit ígérnek, hogy termelni fog. Lehet neked 100-as rendszered, ha rossz a tájolás, dőlés és még tele is van árnyékkal. Nem véletlenül mondtam azt az adatod, hogy mennyit ígért a telepítő cég
@@korodicsaba ok. Kezdő napelemeskent nagyon erdekel az eves várható teljesítmény. Amikor azt mondtad, hogy nem a legideálisabb a tájolás, meg diófák azt gondoltam, hogy min 12 kwp- a rendszered, mégha van is kiegyenlítő. Ezért vártam, hogy bemondod. Még egy kritika(bocs): egyszerű lett volna, ha az 1.8.0 és a 2.8.0 óraállásokat mondod. Mindenki ez alapján kalkulál. Sok sikert!
Elhaangzott,hogy 10.500kw termelt és mondta,hogy azt tudja amire számított/tervezték 10kw akkor valószínűlek nem 5kw os rendszer mert nem lehetett tulzottan tulmeretezni a rendszert ... :)
Szia. Az autod volt mindjuk 15 millio. Koltseg 180e 14.000km-en. En vettem egy autot 1 millióert. Koltsegem 580e. A maradek ment befektetésbe, evi 1.4m haszon. Tehat 800e pluszba vagyok evente. Es most jon a lenyeg, picit sarkitva: ha defektet kapok, belokom az arokba es a haszonbol veszek egy masikat minden evben, kvazi "ingyen". Es nem kell aggodnom hogy nekinyitjak az ajtot a parkoloba. 😂
És te majd valószínűleg elköltöd egy olyan dologra a pénzt, amire pedig én nem szánok majd annyit és akkor már 0-án is vagyunk😉 Ja és amikor 1 milliós autóm volt én akkor is féltettem az autómat, hogy nehogy nekicsapják az ajtót. Az a baj, hogy sokan gondolkoznak így és ezért ezek az emberek szokták “belenyitni” az ajtót másnak az autójába. (Ne vedd magadra, általánosságban gondoltam és nem rád!😉)
Nem is értem a spórolás szó használatát, hiszen 5 évig még minuszba vagy, és akkor az e-autó felárával még nem is számoltunk. Az előre kifizetsz 5 milliót, az messze nem spórolás szerintem, sőt annak a pénznek a kamata is ugrik. Ha pedig 5 év múlva behal az inverter, meg ez-az akkor örülhetsz, ha megtérül amire kiesel a szaldóból.
25 év garancia az inverterre elég nagy biztosíték. Az e-autó felárral nem számolok, mert ha ugyan ezen az áron veszek benzines autót akkor mi mi lenne? Tankolhatnék ugyan úgy és ugyan olyan értékű autóm lenne. Így viszont masszív spórolás. Napelemre kifizettem 5 milliót és igen, pár év amíg visszajön az ára. Tény, hogy a kamatokat bukom, de ha a házat el akarom adni, akkor viszont az értéke magasabb lesz, ami fedezi majd a kamatokat😉
@@korodicsaba Igen, igen, minden nézőpont kérdése, te kicsit a napelem párton számoltál, én kicsit ellene, valahol a kettő között lesz az igazság, de annyira több tényezős ezt kiszámolni, hogy tényleg lehetetlen. Én egy-másfél hónap múlva rakom az enyémet. 3 évig évi 3 kWp panel, azaz 9 kW lesz a vége. Ezzel valóban lehet spórolni, mert a telepítő cég pontosan dupla annyiért szerelné, mint amennyiért én mindent összetevőt megkapok. A reális megtérülés, ha semlegesen számolok, tehét nem húzok sem a napelemesek mellé, sem ellenük, akkor nálam kb 10-15 év.
Uzemanyagado (afa,jovedeki ado) majd hianyzik a koltsegvetesnek. Tenyleg elhiszed hogy ez igy marad???😂😂 Ez ugyanaz mint az olajdzőkítés vagy a sütőolaj tankolás...adóügyileg.
Jajaj. Nem mondtam ilyet, így nem is értem a kérdésed. Bár arra kíváncsi lennék, hogy a konnektorból kiszedett áramot, hogy fogja megkülönböztetni az állam, hogy mire használom! Pl mosásra vagy töltésre
Elég jó tartalom lett minden benne van ami érthetővé teszi DE.... a többi emberrel szemben meg nem fer.. pl aki most telepít nincs szaldo jo ez anno is láthatóan nem fentartható dolog.... másrészt a napelemesek termelnek ki be 2x annyit használják a hálózatot mint akinek nincs napeleme és kb ők/mi fizetjük azt,hogy Ti/Te/napelemesek ki be használjátok a hálózatot...mert nekünk minden hónapban ott szerepel : RENDSZERHASZNÁLATI DÍJ... ami most hirtelen nem tudom de kb 30% a számlának ami igen undorito és Ti mikor fizettek extra rendszerhasználati íjjat főleg ilyen szintű ki be termelésre? Amúgy a videó teljesen korrekt jól érthető első videód látom de ha ilyen a többi is akkor csak gratulállni tudok és így tovább !!
Köszi és örülök, hogy tetszik a videó! :) Nagyon sajnálom, hogy már nincs szaldó, ha mindenkinek adnának pár évet akár új bekapcsoláshoz is , akkor az motiváló lenne mindenki számára, mert pár év alatt meg tudna térülni a befektetett pénz és utána csak hasznot termelne. Rendszerhasználati díjat én is fizetek, csak egyben fizetem ki az éves elszámolásnál, ráadásul a rendszerhasználati díj nem az alapján van meghatározva, hogy mennyit használod a hálózatot, hanem az egy alap díj. A használat mennyiségét az elhasznált árammal fizeted meg, így lesz igazságos és mindenki annyit fizet, amennyit használ :) Az, hogy többet használom és ezért többet kellene fizetnem azzal nem értek egyet. Ez olyan, mintha elmész nyaralni és veszel egy 10 napos autópálya matricát és nyaralás elején meg végén használod csak az utat, de mindenki más aki vesz ugyan úgy egy 10 naposat, az pedig lehet, hogy minden nap megy rajta, de költség ugyan az. Vagy ha veszel egy busz bérletet és azzal is utazhatsz heti egyszer is meg napi 5-ször is, senki nem vizsgálja, hogy mennyit használod :) Nem kötözködésként írtam, csak ma minden így működik :)
A sok ezer emberből te vagy az első aki ekkora butaságot ír le, mert elmondtam, hogy fizetek alapdíjat és a megvett energia után fizetek rendszerhasználati díjat is🤷♂️
Sziasztok! Amikor valaki vesz egy autót, akkor soha nem számol az értékcsökkenéssel. Egy autó, főleg az elektromos esetében az az értékcsökkenés többszöröse lesz az üzemeltetési költségeknek. A 15 milliós autó értéke 7-8 éves korára kb. nullára íródik a degradálódott akkumulátor miatt.
Elég sokan számolnak ezzel, nem te vagy itt a zseni aki ezt észre vette. Hatalmas cégek aki autókereskedéssel foglalkoznak, ebből élnek, hogy megveszik az új autókat és 2-3 év múlva eladják használtan ( pl. Hertz ) már jelezték, hogy jelenleg nem az elektormosautó a legjobb választás nekik. Ez egy random magánszemélynek lényegtelen aki munkabérből él és 8-10 évre vesz egy Teslát vagy más elektromosat. Sokkal több az előnye és nagyon megéri a BEV vásárlás, ezt látjuk is szépen az eladási számokon és a városi levegőn.
Ezt honnan vetted? Melyik bulvár oldalról? Tavaly vettem egy M3LR-t, nem 15 milláért. Most 5 éves, és nettó 70kWh-s az akkuja. Ez kb. 90%-osnak felel meg. A Tesla 8 évet, vagy 192ezerkm garanciát ad az akkura és a hajtásláncra. Ami azt jelenti, hogy ha 8 év alatt 70%-nál kisebb lenne a degradáció miatt az akkukapacitás, akkor cserélik. Most 114ezerkm van benne, és 2027-ig nem valószínű, hogy meglesz a 192ezerkm. Már kezdem unni, hogy ilyesmiket kell magyarázgatni egyeseknek. Nem jobb lenne hagyni őket a saját kis világukban? Disznók elé gyöngyöt... Nézzen utána ha érdekli az elektromos autózás. Ha meg nem, és csak fikázni akarja, az meg kit érdekel? :D
7-8 éves korára nem szokott nullára íródni az érték, de az tényszerű, hogy embertelen értékvesztést nyeltek be a villanyautósok. 8 éve 10,5 millióba került egy 30 kWh-s Nissan Leaf, ma 3,2 millióért kínálják. Röhejes, hogy egy szintén 2016-ban vásárolt Honda Jazz akkor 3,7 millióba került újan, ma meg többet ér, tehát a Leaf vevője a bő 7 milliós felárat az utolsó fillérig elbukta. Akkor is masszív veszteségben van, ha ingyen töltötte az utolsó kilowattórát is. 5 éves Tesla Model 3 LR 8 milliótól kapható, annak 20,6 millió volt az új ára.
Kb ugyanígy gondolkodtam én is ~1500kWh a közlekedés ~2400kWh a ház az 3900kWh ehhez már egy 4kW-os rendszer elég... egy picike tartalék legyen 5kWh rendszer , de az inverter legyen olyan ami akkumulátort is fogad... és kb hozta a számokat... a hűtés és a fűtés megoldáson még gondolkodom, mert nyáron havi 600-700kWh-t kellene eltárolni ez összesen kb 2100kWh ha meg lehetne azt csinálni, mint Ausztriában hogy elfogyaszthatom máshol és akkor csak a szállítását kell kifizetni tök jó lenne
@@korodicsaba ha lesz megoldásom elmondom Az akkumulátor szerintem csak pár napon belül megoldás, mert nyáron olyan napi 14-16kWh-t kellene eltárolni.... elvileg a németek határolóban gondolkodnak elfűtik és abból állítanak vissza télen energiát... ki kell számolnom....
Megtennéd, hogy vázolsz nekem egy napelemes rendszert? Megadom neked a peremfeltételeket : - alacsony energiás családi ház, 140 m2 - havi villanyszámla 10 000 Ft - éves gázszámla (fűtés + vízmelegítés) kb. 110 ezer Ft - autós futásteljesítmény kb. 11 000 km 6 év, átlagos benzinfogyasztás 4,5 liter - éves casco 155 ezer Jöhet a kalkuláció.
Úgy baromság az egész amit itt te is leírtál az is. Tán a Mikulás dobja a tetőkre a napelemeket ésd a több milliós rendszereket? Tényleg hozzászokatták az embereket a nagy pénzdobáláshoz...ez volt az első beetetés! A második pedig hogy meg is valósították!
@@korodicsaba Károgók... Az 5kW-os rendszerem, 6kWp napelemmel, 6 év alatt, +-1% eltéréssel, évente 6800kWh villamos energiát termel. Tavaly cseréltettem invertert 10kW-osra (szaldó miatt is). Napelemet még pluszban nem rakattam fel, per pillanat még nem is nagyon lenne hova, mert ehhez a tetőn a 2 kutyaházat le kéne cserélni sima tetőablakra. Lehet utána kéne számolnom, hogy ha a napelem paneleket cserélném nagyobb teljesítményűre, akkor nem kéne több hely, és akár duplázni is lehetne a teljesítményt.
Napelemek 25 év múlva is még 85%-al fognak működni!!! Érdemes lenne utána nézni a napelemeknek, mert sajnos nagyon alul informált vagy. Az LFP akkumulátorok 6000 töltési ciklus esetén is 70%-ot még tudnak. Nem kell ám elhinni a napelemekkel meg elektromos autókkal konteókat hablatyolók baromságait. A 6000 töltési ciklus, ha minden nap feltöltöd az akksit az 16 év!
Részletes volt, nagyon, de minden helyzet és ember más.
Nálunk: 2021-es áramszámlára (évi 200eFt, csak villágitás, hütö és szivattyúk). A rendszer minden köcölékkek, szereléssel együtt 4,5 milla, melyböl kb 2 millát téritett a zállam 2023 márc telepités után (OFT). Kb 10 év szaldó alatt (10x200e) majdnem megtérül, de:
- eleve kevesebbet fogyasztottunk 2022-ben (bojl+hütö csere), de a többletáramot elfütögéltük utközben beszerzett elk. fütöpanelekkel. Igy a 2023-as nyári favásárlásból (15 m3 - kvázi 1 milla) kb 1/4-e megmaradt.
- idén ócsobb lett a fa, de igy is kiadunk rá 800e-t. (Kazánkész, csak a pincébe kellett lerakni)
- lölökének nem adunk 5 ft-ért áramot, hogy aztán a szomszédnak eladja kb 10x-es áron.
Lényeg, hogy beiktatunk még splitklimát is, h mind a fütés rásegités, mind a hütés megoldott legyen.
Igazából anyagilag csak azért éri meg, mert tetü kormányunk szarakodik az árakkal, s ki tudja mennyi lesz az áram, s hát a komfort fokozat miatt nem kell aggodni, hisz e nyár után tuti kell a klima (eddig nem volt).
Anyagilag megéri, de csak joslom, mert semmi se lesz olcsóbb. A tudat, h nem kell izgulni az áram miatt, az egészségünk meghálálja. Hogy maga a napelem és vele körülötte levö felhajtás, összetevök mennyire fenntarthatók ???
Van jobb megoldás is mint a napelem, az energiamix része lehet, de van jobb is (hidegfúzió - Egely) amit a kormányunk és a globalista világ elnyom, embereket kiiktat, mert abból nem lenne haszna. És ez már 30-40 éve tart, csak kussolnak róla. (hidegfúzios készülékkel akár 5e forinttal kijön egy téli fütés + a készülék ára, ami egyszeri).
Van az a réteg, aki sajnos nem tud beruházni még 1-2vagy mamár 6-7 millát a rendszerre. És ez az államapparátus büne is, ahol a vezir 6 milla fölé emelte fizetését.
Nekem ez jó befektetésnek tűnik. Nekem is hamarosan kiépítik a napelem rendszert, akkumulátorral megtámogatva. Nagyon kíváncsi vagyok rá, hogy feltudom-e nagyobb hatékonysággal használni a megtermelt energiát. Ami már most biztos, hogy vezérelni kell a nagyfogyasztókat, hogy mikor dolgozzanak. Jó volt ez a videó. Köszönöm szépen a munkád.
örülök, hogy tetszett! :)
Kizárólag akkor érheti meg a beruházás ha nappal használod a nagyfogyasztók zömét és te határozod meg mikor üzemeljenek. Az 4-5kwh akkupack háztartási fogyasztásra elég, de nagyfogyasztókhoz édeskevés.
Az egyik legjobb tartalom napelemes témában, egyszerű, érthető és lényegre törő. A fontos adatok említésre kerültek és ezek alapján mindenki tud számolni a saját helyzetére, költségvetésére egy megtérülést. Nagyon megéri a napelem és az elektromosautó vásárlás, ez az egyik legjobb befetetés az átlagnak és tényszerűen a legjobb befektetés a többi ember egészsége szempontjából! Törődjünk egymással! ❤❤
Köszi!😉
Beszélj Putyinnal az emberek egészsége szempontjából és talán abbahagyja az öldöklést. Ez tényleg nagyon megérné.. nemcsak a Tesla.
@@antalecker4443 Amit tehetünk, tehetsz azt meg kell tenni. Szóval vegyél Tesla járművet!
A jelenlegi akkugyarak az egyik legnagyobb kornyezetszennyezo gyarak es olyan anyagokat juttatnak a folbe, vizbe ami a leheto legrosszabb az elolenyeknek.
A napelem meg egy ujabb olyan termek ami a szemetlerakokat fogja terhelni .
Hasznos volt!
örülök! :)
Én is 2022-ben telepíttettem, de most is belevágnék. Amit mondtál azt két dologgal egészíteném ki. 2022-höz képest akár harmadáron is lehet napelemeket venni, egyes inverterek is olcsóbbak lettek, a megtérülésnél pedig mindenki a jelenlegi energia árakkal számol, ami egyáltalán nem borítékolható az elkövetkező 5-10(-15) évre!
így van!
Éves szaldóval ez jó üzletnek számít(megtérülést erősen befolyásolja a kamatok szintje és az energia kereskedelmi ára), ha 10 év lejár, akkor viszont gyakorlatilag bukta. 8500kwh átveszik és kapsz 45000-50000ft, a befektetés törlesztésére sem lenne elég, és ha nem akarod eladni akkor milliókért vehetsz akku-t és cserélhetsz invertert ami újabb milliós költség és semmire nem elég ha autót is akarsz róla este tölteni. Kitalálták a nagyokosok hogyan lehet meggyőzni a lakosságot arról, hogy ne legyen érdemes napelembe fektetni mert mai árkon igen hosszú megtérüléssel lehet számolni. Aki napközben otthon van és el tudja fogyasztani a megtermelt energiát az még mindig járhat jól, viszont aki napközben dolgozik és este fogyaszt(lakosság zöme) annak már rég nem megtérülő beruházás.
Jó összefoglaló, egyedül ott sántít, hogy a belsőégésű autóhoz képest ott is megspóroltad volna a költségek nagy részét, ha nemnapelemről, hanem hálózatról tankolod.
Ez pontosan így van, akkor is szemmel látható összeg mart volna meg
Menyibe került a napelemes rendszer tokkal vonóval ,hány millió forint?
5 millióba került, még 2021-ben, amikor pont volt a nagy napelem őrület és mindenki azt akart és drága is volt. Ettől függetlenül simán vissza fog jönni az ára.
@@korodicsaba
2021 óta mennyit hozott volna egy 5 milliós befektetés?
@@balagepeter ! Semennyit.
@@Lestat1759
2021 nyarán 7 millióért vettem Waberer's részvényeket, mivel elfogadtam a brókerem ajánlását.
Van még kérdésed?
Négy éve van napelemünk, szaldós elszámolásban vagyunk. Minden évben jeleznünk kell az elszámoló számla megérkezése után, hogy szaldósak vagyunk és azok is akarunk maradni, mert a rendszer automatikusan áttesz a havi számlázásra.
Köszi, majd figyelek rá😉
Akkumulátor beiktatásában nem gondolkozol?
Minek, neki az akkumulátor a hálózat, akkor miért fizetne érte.
De gondolkoztam, de valószínűleg még egy kicsit bővítek a rendszeren és ha eljön a szaldó vége, akkor lesz aktuális az akkumulátor😉
@@zoltansz.4754 Mert aránytalanul kevesebbet fizet a szolgáltató a megtermelt áramért, mint amennyit elkér érte tőled. Ha van akkumulátorod, akkor a napközben megtermelt áramot fel tudod használni este, és nem kell eladnod olcsón, hogy aztán este visszavásárold drágán.
@@Balilaci69 : El is mondja a videóban, hogy éves szaldó elszámolásban van. Vagyis pont ugyanannyiért adja el a megtermelt energiát, amennyiért veszi. Technikailag persze csak annyi, hogy a megtermelt és hálózatba visszatáplált mennyiséget levonják a hálózatból felhasznált mennyiségből.
Ez az opció viszont már megszűnt, úgyhogy az újabb rendszereknél már rentábilis lehet egy akkus tárolóba beruházni. Főleg úgy, hogy előbb utóbb megjelennek az első olyan akkucsomagok a piacon, amik korábban elektromos autóban voltak, de oda már gyengék.
@@tamasnemeth1384 Igen, ezt én értettem is, de ez csak azt jelenti, hogy ha éppen nullára jön ki az éves elszámolás, akkor nincs az árkülönbségnek jelentősége. Viszont lefogadom, hogy az összes hasonló felhasználó közül talán egy sincs akinek pont nulla lenne ez az érték.
Vagyis ez olyan mint egy kaszinó, mindig a szolgáltató nyer, akkor is ha túl termelsz, akkor is ha alul termelsz. Bár érdekes kérdés lehet, hogy mivel ezt az egész aránytalanságot a szolgáltató a hálózat fejlesztés miatt tartja fent, akkor vajon nincs éves költség amit a felhasználó köteles akkor is kifizetni, ha éppen ténylegesen nulla, vagy ahhoz közeli az elszámolás?
Számomra az lesz érdekes, amikor majd a Tesla esetleg megvalósítja itt Magyarországon is a VPP-t. Mert jelenleg nincs a felhasználó számára alternatíva, de akkor lenne.
Ti belevágnátok 2024-ben napelem telepítésbe? A nem akkor miért nem?
Igen, én tervezem mihamarabb kiépíteni. Most vettem egy Teslát, azt tölteni jó lesz a napelem ( évi 40 ezer km-t autózok), illetőleg alapból is sok áramot fogyasztok havonta a házzal. Home office lehetővé teszi a nappali kihasználtságot is.
@@Beatrix073 így tényleg megérni😉
Nem , akarhogy szamolom nem eri meg szaldo nelkul.
Napenergia Plusz program keretén belül 6kWp rendszer + 10kWh akku 66% állami támogatással volt.
Tehát harmad áron vehetett modern hibrid rendszert az aki pályázott rá.
Úgy nagyon megérte.
@@slamxx
Kevés embernek éri meg. Az átlagos havi villanyszámla 10 ezer forint sincs, arra soha nem térül meg a napelem.
Mintha az elején említetted volna, hogy a fűtést is villannyal oldottátok meg. Ez akkor nem lett beleszámolva a spórolásba, pedig nem kis költség az se. Nyilván nagyban függ a ház hőszigetelésétől is. Nekem vegyes tüzelés van (barnaszén + fabrikett begyújtáshoz), és az bizony éves szinten kb. plusz 400ezerFt. Érdeklődtem már hőszivattyús fűtés után, de ahhoz a '90-es építésű házat sajna teljesen össze kéne "dönteni".
Beszámoltak....
Annyiból igazad van, hogy ha fával vagy gázzal fűtenénk akkor az még extra költség lenne
Ha nem vizes fűtésrendszerben gondolkodsz, hanem levegősben ,akkor nem feltétlen kell szétverni a házat. A légcsatornás-klímás fűtés igen jó barát. Ha a kecód földszintes és fa födémes, akkor minimális belső munkával(födém átfúrása) kafa fűtésed lehet. Az egész miskulancia elfér a padláson. A légtechnika saját kezűleg is kivitelezhető, ha van kézműves affinitása valakinek, és akkor nem kerül vagyonokba a kiépítés. Ha betonfödémed van, akkor meg lehet álmennyezetbe rakni az egészet, ott viszont válaszfalakat kell átfúrni. Mondjuk ilyesmire van cég, profi gépekkel, kevés kosszal rombolással, nem is tragikus költségekkel.
@@leejamie7810 sajnos nem ilyen egyszerű, 3 szint van, de szint eltolásokkal. Nehéz lenne elmagyarázni, kértem rá ajánlatot, de 2021-ben arra is 3,5 milliós volt a legolcsóbb ajánlat
@@korodicsaba ŐŐŐ, lajosbaráthanak szántam a hozzászólást:))
Szia Csaba ! Egy kérdés ? Mennyibe kerül egy ilyen napelem rendszer ? Akku mégnincs hozzá gondolom
Szia! Nekem 2021-ben ez a rendszer 5 milliómba fájt, amikor nagyon drágavolt egy ilyen rendszer már csak azért is, mert még volt a 6 milliós otthonfelújítási támogatás. Ma azért ez sokkal barátibb és a napelem ára is történelmi mélyponton van
@@korodicsaba Köszönöm a választ !
Iden telepitettek a napelemet. Volt ejszakai aram is, azt nem kotottek be ad-vesz merobe. Kéne kérni hogy kossek be mert igy nem fogjak elszamolni az ejszakait szaldoba?
Nem fogják bekötni, az egy teljesen másik villanyóra
@@korodicsaba Ok, de így a szaldóba se számolják bele..szóval csak meg kéne szüntetni az éjszakait hogy bele lehessen számoltatni a szaldóba nem?
cserébe lenne mindig melegvíz, mondjuk ez most se probléma
@@Indurainable igen, éjszakai off és akkor rendben lesz. Én pont ezért nem köttettem be a H tarifát
Mi kilencven százalék felett vagyunk már három és fél éve, amit 16 nagy aksinak köszönhetünk. Mi nem adunk el áramot, csak veszünk egy keveset, mert számunkra értelmetlen lenne és igy rendszer olcsóbb is volt. Mindenkinek ajánlom a napelemes rendszer beszerzését, mert az energia várhatóan egyre drágább lesz és nem is biztos, hogy mindig lesz....
Jó ezt hallani!😊
Milyen aksid van, mondanál róla pár szót?
@@sandort7624 Tizenhat darab tizenkét voltos. Akkorák, mint egy teherautó aksi. Kinából lettek rendelve szárazon, helyben lettek feltőltve savval. Az egész rendszer hatezer dollár volt mindenestűl öt és fél évvel ezelőtt. Az akuk öt év után kerültek lecserélésre, ennyit bírtak.
Mi viszakértük a pluszot az egy külön papir megigényelni szaldo beuzemeléstől számitot 10évig nálunk 4 éve megy szoval 6év mulva kell vagy akku vagy valami.... Vagy alkalmas e auto vannak ilyenek az se olcso...
Szerintem itt nincs szó spórolásrol hanem egy korabban elköltött több 10 m Ft /haz elektromos rendszere, napelem rendszer, villanyautó/ ráfordítások megtérülési ideje számíthatna. Ez az említett 1 mhoz viszonyitva legalább 30 ev.
Enyhe túlzás a több 10 millió ft. Nem kell számolni az elektromos rendszert, mert ha valaki vesz egy háza és felújítja, akkor az elektromos hálózattal kezdi, függetlenül, hogy lesz-e napelem. Elektromos autó? Ha nem elektromos autót veszek, akkor is elköltöm a pénzem, csak nem árammal megy, hanem benzinnel. Nem jó a megközelítésed.
Ez egy sok dimenziós mátrix nehéz átgondolni, de...
Padlófűtés, elektromos panelek, legkondik nem a hagyományos ház felszerelés áraba kerül. Azért a Tesla sem olcsó autó az atlag benzineshez viszonyítva. Ezeknél mind adódik jó pár millió többlet kiadás és spórolás akkor hol?
@@antalecker4443 Antal, hogy nincs annyi tartás benned, hogy benzines autó/gáz fűtés káros hatásait is beleszámold a költségekbe?
Ja, hogy neked ennyit számít az emberek élete...
Nagyon jók ezek forint számolgatások, teljesen jogos az elvárás, hogy számoljunk bele minden költséget az elektromos oldalon is, de akkor a másik nagyon szennyező oldalon is számoljunk minden hatással!
Csabának és a többi elektromosautósnak, napelemesnek hatalmas köszönet és tisztelet amiért nem mérgeznek minket, nem károsíják a gyermekeink által beszívott levegőt! Lehet itt forintozni de azért figyeljünk már egymásra, tiszteljük már a másik egészségét, életét!
Nem is spórolás. befektetés. Akinek van pénze az befekteti és nem a párnában tartja.
Így értékólláb. Sőt egy idő után hasznot is hozhat. Hiszen a gyárak sem azért vesznek több milliós gépeket, hogy spóroljanak a munkaerőn. Mert pl fogpiszkálót gyárt. És sok év mire elad annyi fogpiszkálót, hogy a gép megtérüljön.
Én tervezem a napelemes rendszer telepítését akkupakkal meg napkövető tartószerkezettel (egytengelyes). Azért is mert a nyeregtetőnk keletre ill nyugatra néz és ezáltal több napelemre lenne szükség egy optimális tájolással szemben. De ami jobban indokolná hogy ne a tetőn legyen az inkább a tetőszerkezet megóvása. Mert 35éves az építése és a kommunizmus végén lévő spórolás látszik rajta. Van ebben minden jó villanyoszlop, padló deszka, szélezetlen deszka, stb. De így teljesen strapabíró ha csak magát kell tartsa. (Megnézetettem) Már csak keresnem kell egy rendes kivitelezőt aki megcsinálja.
Nekem '90-es építésű. A napelem előtt a tetőlécezést kicseréltettem, mert már behajlott a cserép súlya alatt. Mondjuk az se volt egy olcsó mulatság 6 éve.
Hajrá😉
A napkövetővel gyakorlatban "csak" 20-25%-os teljesítmény többletet kapsz, ezért nem biztos, hogy érdemes belevágni, ha van hely egyszerűbb plusz 1, vagy 2 tábla felrakása. Ha nincs hely, ok.
Belegondoltam mennyibe kerül egy elektromos autó, és egy idö elött bedöglött inverter
én pedig abba, hogy mennyibe kerül, hogy ma egy új középkategóriás autó (ugyan annyi, mint az elektromos autó) és 20-30 ezer km után egy motorcsere, a mai 1.0-es turbó motoroknak köszönhetően
@@korodicsaba
Húbazzz. 20-30 ezer után motorcsere, aham. Ha ilyen van, azt a gyártó fizeti, mivel az új középkategóriás autó garanciális. És ne tegyünk már úgy, mintha az új középkategóriás modellek 1.0 turbómotorokkal készülnének. Egy Toyota RAV4-ben a legkisebb motor is 2500 cm3-es. És persze az se igaz, hogy a villanyautó ugyanannyiba kerül, csak a Tesla közelíti felülről a belső égésűek árát, aminek az az oka. hogy nekik le kellett árazni az autót, hogy vigyék.
és mennyit kaptál az államtol napelem elektromos autó ugye ugy kb 5 milla min
Hmmm…. Semmit! Számlával tudom igazolni, hogy semmiből nem kaptam kedvezményt, nem úgy mint sokan mások!
10 percig vartam arra az alaovető adatra, hogy mekkora rendszerről van szó?
Ez lett volna a minimum.
Feladtam, kileptem es bocs nem fogom a korábbi videódat sem kutatni, mert ki tudja ott elmondtad- e ezt a nagy titkot....
Remelem jól jöttél ki a nem tudom milyen rendszereddel. Üdv
Elfogadom, de aki meg megnézte az előző videóimat, az meg azt fogja leírni, hogy minek mondom el már többedik alkalommal. De igazából nem is feltétlen az a lények, hogy 9,8-as rendszer van, hanem az, hogy mennyit ígérnek, hogy termelni fog. Lehet neked 100-as rendszered, ha rossz a tájolás, dőlés és még tele is van árnyékkal. Nem véletlenül mondtam azt az adatod, hogy mennyit ígért a telepítő cég
@@korodicsaba ok. Kezdő napelemeskent nagyon erdekel az eves várható teljesítmény. Amikor azt mondtad, hogy nem a legideálisabb a tájolás, meg diófák azt gondoltam, hogy min 12 kwp- a rendszered, mégha van is kiegyenlítő. Ezért vártam, hogy bemondod.
Még egy kritika(bocs): egyszerű lett volna, ha az 1.8.0 és a 2.8.0 óraállásokat mondod. Mindenki ez alapján kalkulál.
Sok sikert!
Elhaangzott,hogy 10.500kw termelt és mondta,hogy azt tudja amire számított/tervezték 10kw akkor valószínűlek nem 5kw os rendszer mert nem lehetett tulzottan tulmeretezni a rendszert ... :)
Szia. Az autod volt mindjuk 15 millio. Koltseg 180e 14.000km-en. En vettem egy autot 1 millióert. Koltsegem 580e. A maradek ment befektetésbe, evi 1.4m haszon. Tehat 800e pluszba vagyok evente. Es most jon a lenyeg, picit sarkitva: ha defektet kapok, belokom az arokba es a haszonbol veszek egy masikat minden evben, kvazi "ingyen". Es nem kell aggodnom hogy nekinyitjak az ajtot a parkoloba. 😂
És te majd valószínűleg elköltöd egy olyan dologra a pénzt, amire pedig én nem szánok majd annyit és akkor már 0-án is vagyunk😉 Ja és amikor 1 milliós autóm volt én akkor is féltettem az autómat, hogy nehogy nekicsapják az ajtót. Az a baj, hogy sokan gondolkoznak így és ezért ezek az emberek szokták “belenyitni” az ajtót másnak az autójába. (Ne vedd magadra, általánosságban gondoltam és nem rád!😉)
Nem is értem a spórolás szó használatát, hiszen 5 évig még minuszba vagy, és akkor az e-autó felárával még nem is számoltunk. Az előre kifizetsz 5 milliót, az messze nem spórolás szerintem, sőt annak a pénznek a kamata is ugrik. Ha pedig 5 év múlva behal az inverter, meg ez-az akkor örülhetsz, ha megtérül amire kiesel a szaldóból.
25 év garancia az inverterre elég nagy biztosíték. Az e-autó felárral nem számolok, mert ha ugyan ezen az áron veszek benzines autót akkor mi mi lenne? Tankolhatnék ugyan úgy és ugyan olyan értékű autóm lenne. Így viszont masszív spórolás. Napelemre kifizettem 5 milliót és igen, pár év amíg visszajön az ára. Tény, hogy a kamatokat bukom, de ha a házat el akarom adni, akkor viszont az értéke magasabb lesz, ami fedezi majd a kamatokat😉
@@korodicsaba Igen, igen, minden nézőpont kérdése, te kicsit a napelem párton számoltál, én kicsit ellene, valahol a kettő között lesz az igazság, de annyira több tényezős ezt kiszámolni, hogy tényleg lehetetlen. Én egy-másfél hónap múlva rakom az enyémet. 3 évig évi 3 kWp panel, azaz 9 kW lesz a vége. Ezzel valóban lehet spórolni, mert a telepítő cég pontosan dupla annyiért szerelné, mint amennyiért én mindent összetevőt megkapok. A reális megtérülés, ha semlegesen számolok, tehét nem húzok sem a napelemesek mellé, sem ellenük, akkor nálam kb 10-15 év.
Uzemanyagado (afa,jovedeki ado) majd hianyzik a koltsegvetesnek. Tenyleg elhiszed hogy ez igy marad???😂😂
Ez ugyanaz mint az olajdzőkítés vagy a sütőolaj tankolás...adóügyileg.
Jajaj. Nem mondtam ilyet, így nem is értem a kérdésed. Bár arra kíváncsi lennék, hogy a konnektorból kiszedett áramot, hogy fogja megkülönböztetni az állam, hogy mire használom! Pl mosásra vagy töltésre
@@korodicsaba nem tudom hogyan fogja megkulonboztetni. En simán a termelt áramot is kifizettetném 400 ft áron és csá
@@bt2898 jó, hogy te vagy ebben a döntéshozó
@@korodicsaba a költségvetési luk beszél helyettem. Az uzemanyag adotartalma 52%, es konyen beszedheto.
@@bt2898
"En simán a termelt áramot is kifizettetném 400 ft áron és csá"
Azt nem tudja mérni a szolgáltató, tájékozatlan barátom.
sajnos már nics szaldó ugy borul a matek
Annak nem borul akinek még van, vagy van engedélye rá és most telepít. Sajnos aki most vág bele, annak nincs
Elég jó tartalom lett minden benne van ami érthetővé teszi DE.... a többi emberrel szemben meg nem fer.. pl aki most telepít nincs szaldo jo ez anno is láthatóan nem fentartható dolog.... másrészt a napelemesek termelnek ki be 2x annyit használják a hálózatot mint akinek nincs napeleme és kb ők/mi fizetjük azt,hogy Ti/Te/napelemesek ki be használjátok a hálózatot...mert nekünk minden hónapban ott szerepel : RENDSZERHASZNÁLATI DÍJ... ami most hirtelen nem tudom de kb 30% a számlának ami igen undorito és Ti mikor fizettek extra rendszerhasználati íjjat főleg ilyen szintű ki be termelésre? Amúgy a videó teljesen korrekt jól érthető első videód látom de ha ilyen a többi is akkor csak gratulállni tudok és így tovább !!
Köszi és örülök, hogy tetszik a videó! :) Nagyon sajnálom, hogy már nincs szaldó, ha mindenkinek adnának pár évet akár új bekapcsoláshoz is , akkor az motiváló lenne mindenki számára, mert pár év alatt meg tudna térülni a befektetett pénz és utána csak hasznot termelne. Rendszerhasználati díjat én is fizetek, csak egyben fizetem ki az éves elszámolásnál, ráadásul a rendszerhasználati díj nem az alapján van meghatározva, hogy mennyit használod a hálózatot, hanem az egy alap díj. A használat mennyiségét az elhasznált árammal fizeted meg, így lesz igazságos és mindenki annyit fizet, amennyit használ :)
Az, hogy többet használom és ezért többet kellene fizetnem azzal nem értek egyet. Ez olyan, mintha elmész nyaralni és veszel egy 10 napos autópálya matricát és nyaralás elején meg végén használod csak az utat, de mindenki más aki vesz ugyan úgy egy 10 naposat, az pedig lehet, hogy minden nap megy rajta, de költség ugyan az. Vagy ha veszel egy busz bérletet és azzal is utazhatsz heti egyszer is meg napi 5-ször is, senki nem vizsgálja, hogy mennyit használod :)
Nem kötözködésként írtam, csak ma minden így működik :)
Végre egy ember aki nyiltan elmondta, hogy feltölt a hálózatra áramot, vételez ha kell áramot és mégsem fizet hálózat használati díjat.
A sok ezer emberből te vagy az első aki ekkora butaságot ír le, mert elmondtam, hogy fizetek alapdíjat és a megvett energia után fizetek rendszerhasználati díjat is🤷♂️
Sziasztok! Amikor valaki vesz egy autót, akkor soha nem számol az értékcsökkenéssel. Egy autó, főleg az elektromos esetében az az értékcsökkenés többszöröse lesz az üzemeltetési költségeknek. A 15 milliós autó értéke 7-8 éves korára kb. nullára íródik a degradálódott akkumulátor miatt.
Elég sokan számolnak ezzel, nem te vagy itt a zseni aki ezt észre vette. Hatalmas cégek aki autókereskedéssel foglalkoznak, ebből élnek, hogy megveszik az új autókat és 2-3 év múlva eladják használtan ( pl. Hertz ) már jelezték, hogy jelenleg nem az elektormosautó a legjobb választás nekik.
Ez egy random magánszemélynek lényegtelen aki munkabérből él és 8-10 évre vesz egy Teslát vagy más elektromosat. Sokkal több az előnye és nagyon megéri a BEV vásárlás, ezt látjuk is szépen az eladási számokon és a városi levegőn.
Szia! Az azért nagyon nem valós, hogy 7-8 múlva 0-ra íródik. Kapásból 8 év gari van az aksira😉
Ezt honnan vetted? Melyik bulvár oldalról? Tavaly vettem egy M3LR-t, nem 15 milláért. Most 5 éves, és nettó 70kWh-s az akkuja. Ez kb. 90%-osnak felel meg. A Tesla 8 évet, vagy 192ezerkm garanciát ad az akkura és a hajtásláncra. Ami azt jelenti, hogy ha 8 év alatt 70%-nál kisebb lenne a degradáció miatt az akkukapacitás, akkor cserélik. Most 114ezerkm van benne, és 2027-ig nem valószínű, hogy meglesz a 192ezerkm.
Már kezdem unni, hogy ilyesmiket kell magyarázgatni egyeseknek. Nem jobb lenne hagyni őket a saját kis világukban? Disznók elé gyöngyöt... Nézzen utána ha érdekli az elektromos autózás. Ha meg nem, és csak fikázni akarja, az meg kit érdekel? :D
@@lajosbarath1034 engedd el…😉
7-8 éves korára nem szokott nullára íródni az érték, de az tényszerű, hogy embertelen értékvesztést nyeltek be a villanyautósok.
8 éve 10,5 millióba került egy 30 kWh-s Nissan Leaf, ma 3,2 millióért kínálják. Röhejes, hogy egy szintén 2016-ban vásárolt Honda Jazz akkor 3,7 millióba került újan, ma meg többet ér, tehát a Leaf vevője a bő 7 milliós felárat az utolsó fillérig elbukta. Akkor is masszív veszteségben van, ha ingyen töltötte az utolsó kilowattórát is.
5 éves Tesla Model 3 LR 8 milliótól kapható, annak 20,6 millió volt az új ára.
Tetszik, hogy más is tud gondolkozni....😂
Kb én is pont így gondolkodok...amikor a szaldo október 31-én megszűnt...
Kb ugyanígy gondolkodtam én is ~1500kWh a közlekedés ~2400kWh a ház az 3900kWh ehhez már egy 4kW-os rendszer elég... egy picike tartalék legyen 5kWh rendszer , de az inverter legyen olyan ami akkumulátort is fogad... és kb hozta a számokat... a hűtés és a fűtés megoldáson még gondolkodom, mert nyáron havi 600-700kWh-t kellene eltárolni ez összesen kb 2100kWh ha meg lehetne azt csinálni, mint Ausztriában hogy elfogyaszthatom máshol és akkor csak a szállítását kell kifizetni tök jó lenne
Hát igen, jó kérdés, hogy a nyári energiát, hogy lehetne eltárolni
@@korodicsaba ha lesz megoldásom elmondom
Az akkumulátor szerintem csak pár napon belül megoldás, mert nyáron olyan napi 14-16kWh-t kellene eltárolni.... elvileg a németek határolóban gondolkodnak elfűtik és abból állítanak vissza télen energiát... ki kell számolnom....
A kockás füzet nem hazudik!
A számok magukért beszélnek.
Aki ezután is ellenzi a napelemet az sokat hiányzott matek órán.
Megtennéd, hogy vázolsz nekem egy napelemes rendszert? Megadom neked a peremfeltételeket :
- alacsony energiás családi ház, 140 m2
- havi villanyszámla 10 000 Ft
- éves gázszámla (fűtés + vízmelegítés) kb. 110 ezer Ft
- autós futásteljesítmény kb. 11 000 km 6 év, átlagos benzinfogyasztás 4,5 liter
- éves casco 155 ezer
Jöhet a kalkuláció.
Úgy baromság az egész amit itt te is leírtál az is.
Tán a Mikulás dobja a tetőkre a napelemeket ésd a több milliós rendszereket? Tényleg hozzászokatták az embereket a nagy pénzdobáláshoz...ez volt az első beetetés! A második pedig hogy meg is valósították!
Majd lássuk mennyit termelnek a napelemeid, 10 év múlva! És akkor jöhet a teljes csere, megint annyiért. ...na meg a villanyverda akkuja! 🤣
Arra nem is gondolsz, hogy 2x ennyi garancia van a napelemre? A villanyautó aksinak meg olvass utána😉
@@korodicsaba Károgók...
Az 5kW-os rendszerem, 6kWp napelemmel, 6 év alatt, +-1% eltéréssel, évente 6800kWh villamos energiát termel. Tavaly cseréltettem invertert 10kW-osra (szaldó miatt is). Napelemet még pluszban nem rakattam fel, per pillanat még nem is nagyon lenne hova, mert ehhez a tetőn a 2 kutyaházat le kéne cserélni sima tetőablakra. Lehet utána kéne számolnom, hogy ha a napelem paneleket cserélném nagyobb teljesítményűre, akkor nem kéne több hely, és akár duplázni is lehetne a teljesítményt.
Napelemek 25 év múlva is még 85%-al fognak működni!!! Érdemes lenne utána nézni a napelemeknek, mert sajnos nagyon alul informált vagy. Az LFP akkumulátorok 6000 töltési ciklus esetén is 70%-ot még tudnak. Nem kell ám elhinni a napelemekkel meg elektromos autókkal konteókat hablatyolók baromságait. A 6000 töltési ciklus, ha minden nap feltöltöd az akksit az 16 év!