Érettségi 2018 - Fizika: Elektrosztatika

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 21 жов 2024

КОМЕНТАРІ • 12

  • @enjoix1
    @enjoix1 6 років тому +44

    Jó műsor lenne, de a hölgy szövege túlságosan könyvszagú. Aki a könyvből nem éretelmezi helyesen, itt sem fogja jobban megérteni, hiszen ugyanúgy van elmagyarázva. :(

  • @bettibeatrixboldog6952
    @bettibeatrixboldog6952 3 роки тому +5

    Ez szép munka a tanárnő részéről! Elismerésem! Sok örömet kívánok a hivatásához!

  • @penzesangie
    @penzesangie 4 роки тому +25

    fuuuu miért üvölt, mikor ott a mikrofon????

  • @s.szilagyi9374
    @s.szilagyi9374 2 роки тому +3

    Elektromos térerősség: (7.45-8.00), egy absztrakt fogalom további absztrakt fogalmakkal való magyarázása, ha felnőttként nem értek ebből sokat, hogy fogják fel ezt a diákok?

  • @bohonye
    @bohonye 5 років тому +3

    Azt az influencia-gépet és a plazmagömböt legalább beindította volna... utóbbival a ponttöltés mezejét is lehet szemléltetni, de a köv. órán levő csúcshatást is...

  • @Vlavorofficial
    @Vlavorofficial Рік тому +1

    Nagyon jó hogy vannak ezek, de egyrészt nem logikus, ugyan úgy adja át ezt az egészet mint egy tankönyv csak még hallod is (arról nem is beszélve hogy a kedves tanárnő azt hiszi hogy süket vagyok, mert folyton ordibál)

  • @csabanemeti9898
    @csabanemeti9898 3 роки тому +3

    ez tudja mirol beszel?

  • @tiborvarga4615
    @tiborvarga4615 2 роки тому +2

    Hát ez tényleg könyvszagú. De az a baj, hogy logikátlan. Nem mondja meg, hogy mik azok az erővonalak, hogyan valósúl meg, azért mert nyilat teszek egy vonalra attól az még nem fog erőt kifejteni. Nagy tévedése a fizikának, hogy azt hiszi, hogy az elektromos áram az elektronok áramlásával valósúl meg. Az a sztatikus bemutató nem kellt kérdéseket a fizikusokban, hogy egy elktromossan szigetelő ebonit meg üveg hogyan halmozhatna fel magában plusz elektronokat vagy veszít el elektronokat dörzsölés útján? Ha igaz az, hogy az atomoknak meghatározott pájákon meghatározott számú elektronjai vannak és a kűlső héjon lévő elektronok felelősek a kémiai kötésekért, akkor mejik elektron az amejik otthagyja az atomját a kötését, hogy felhalmozódjon egy ojan anyag felületén ami nem vezeti az elektromos áramot - sőt azért használjuk szigetelőnek őket.
    Amikor "áram" fojik egy vezetőben akkor nem az elektronok áramolnak valamejik irányba - az elektron marad hejben, hanem a vezetők - főleg fémek- külső felszínén lerakódott fojadék jellegű éter áramlik, amej az áramrása során dörzsöli, koptatja az elektronokat ill. azok felszínét alkotó szilárd tulajdonságú étert, amejnek következtében megnövekszik az elektron áramoltatási képessége, amej aztán a mágneses teret okozza. Ojan mint amikor a patak víze csiszolja a kavicsokat a meder alján. Újra kell gondolni ezt a fizikát.

    • @laszlo4919
      @laszlo4919 3 місяці тому

      Minden el lett magyarázva. Az éter létezésének cáfoló kísérletet pedig bárki el tudja végezni. A mágnesesség és az elektromosság kapcsolatát pedig már leírta Maxwell, egyesítette elektromágnesességként. Komolyan, a videót láttad?

    • @zolizz6622
      @zolizz6622 Місяць тому

      lyuly (pájákon, mejik, ojan...)

  • @martacselenyi667
    @martacselenyi667 3 роки тому +2

    Ez nem annyira jó