Én készitek halászlevet sokféleképpen. Szelgediesen, bajai módon, sőt francia módon is. Ha jól készited finom! Örömmel fogyasztom a magyar halakat, és nem szégyellem amikor örletet merítek más nemzetek konyháiból! A fontos, hogy finom és ízletes ételekkel tegyem boldoggá aki kóstja!!
Mindkettő finom, ha jól van elkészítve. Halászlének azt nevezzük, amit a halászok főztek a vizeken halászat közben. Mivel nem tököltek vele 3-4 órát, egyértelmű, hogy az igazi HALÁSZLÉ az, amit Bajainak nevezünk. A szegedi egy halból készült leves, ami valahol az igazi (Bajai) halászlé kulinárisan módosított változata. Kár ezen vitatkozni, de Szegeden sokan vergőnek az észérvek ellenére is.
@@Trollpapa-s8e szerintem a sültoldalas sem attól sültoldalas, hogy sültkrumplival esszük, vagy kenyérrel. A tésztát otthon gyúrták meg az asszonyok. Azért vittek száraztésztát a halászok, mert sokszor napokig voltak a vízen és a kenyér nem maradt friss, de a tészta nem romlott meg. Nem árt utánajárni egy kicsit 😉
@@Trollpapa-s8e nem itt kellene fitogtarni a nemtudását. Az hogy a "vizen" voltak nem azt jelenti, hogy a csónakban főzték a halászlét 😂 Mint tudjuk, minden víznek van partja is. Azért kíváncsi lennék arra, hogy melyik halász töltött el órákat az alaplé kutyulásával, amikor a vízparton az volt a lényeg, hogy az egész napos halászat után, minél gyorsabban megfőzzék azt a halat. Nem kell mindenféle bugyuta videót nézegetni, elég az életszerű logikára hallgatni 😉 54 éves vagyok és nyugodt szívvel mondhatom, hogy 6 éves koromtól kezdve a Gemencben és a Dunán nőttem fel erdészek, vadászok és halászok között, úgyhogy nyugodtan elhiheti, nem félresikerült videókból tájékozódtam 😊
@@Trollpapa-s8e 1871-ben jelent meg Szegeden Rézi néni szakácskönyve, amelyben először olvashatjuk a “Halpaprikás halászosan” nevű ételnek az elkészítési módját. Ennek, mármint a “halászos módnak” az a lényege, hogy minden hozzávalót egyszerre tesznek bele a bográcsba, vagy a lábasba. A régi tiszai halászlérecepteket megfigyelve észrevehető, hogy hajdanán nem paszírozták át a levet, hanem a dunai módhoz hasonlóan készítették. Az eredeti szegedi halászlé recept szerint harcsát, kecsegét, pontyot, tokot használtak a készítéshez.
Szegedi vagyok, kíváncsi voltam a bajai hallére,titkon kissé mindig is vàgytam abba a vàrosba,szàmomra csodaszép. Amit a nevesebb bajai éttermekben mint a Véndió és a Sobri halászcsárda adnak hallevet nagyon rossz,de tényleg,borzasztó. Viszont akàr mennyire Szögedi vagyok,és húz a szívem az itteni halászlé felé,akár az Algyői csárda, akàr a többi Tisza parti halàszcsàrda termékéről van szó ( mindegyik finom de tényleg), meg kell vallanom az igazat! Mègpedig hogy szegedi létemre életemben nem ettem jobb hallevet mint amit a Rév csàrdában adnak! Szent meggyőződésem hogy az orszàg legjobb hallevét itt főzik. Sőt tulajdonképpen minden amit ettünk egy kikezdhetetlen gasztronómiai élmény volt, szóval biztos megyek mèg :)
Tetszik ez a könyvtáros, hogy aszongya Zsigmond király meg Mátyás király is kedvelte ezt az étket. Az persze nem baj, hogy több mint ötben évvel Zsigmond és két évvel Mátyás halála után 1492-ben fedezték fel Amerikát , ahonnan a paprika átkerült Európába, és valószínűleg mire Magyarországra érkezett, újabb évtizedek teltek el. A legtöbb forrás szerint az 1600-as években kezdett elterjedni a paprika, a fűszerpaprika használata pedig az 1700-as években vált leghamarabb általánossá. Mégis mit tanítanak manapság a könyvtárosoknak? Történelem helyett népmeséket, legendákat meg mitológiát? Persze, nyilván majd lenne magyarázat, hogy hát paprika akkor nem volt benne, de ha nem, akkor az egy teljesen más étel, nevezzék bárminek, s erről kellene szólni. Én azért azt hallevesnek mondanám és ilyen létezik ma is. De mint mondtam, az egy másik étel.
Mátyás király valóban imádta! Nem a paprikás változatot persze mert nem volt! De a halászok már a honfoglalás korában fözték a halaknak levit!!! Ha hisszük.ha nem több!! -SOKKAL Változatosabb- fúszerrel mint napjainkban!!! Ezeknek a fűszereknek a nagy része sajna mára már a múlté!! A konyháink most kezdik újra felfedezni ezeket az ezeréves csodákat! A lestyánt a Czitromfüvet a sáfránypótló szeklicét .a rozmaringot a vadkaport meg Ízletes társaikat amitől a magyar konyha annyira egyedivé és annyira sajátunkká válhatna Európában
@@gyuroka1 Nos, nyilván ették a halat régen is. Biztosan levesként is. De szerintem ilyesmi létezik szerte a világon sok helyen, ez nem egy olyan valóban egyedi étel, mint a halászlé, ami paprika nélkül nem nevezhető ugyanannak, csak azért mert abban is van hal meg víz. A régi fűszeres halleves amúgy érdekes lehet, de valőszínűleg a "kikopásnak" is lehet oka.
В России, это называется Уха😘 вода+рыба+зелёный лук и обязательно Укроп( многие,даже большинство добавляют картошку), из специй только чёрный перец.На юге России в уху добавляют помидор. Кстати на счёт истории,американского президента(18 век) хотели отравить Помидором,тогда их ни кто не ел,а выращивали как декоративное растение.
Nem vagyok Szegedi sem Bajai, de már mindkettőböl ettem nem egyszer mivel imádom a halászlét! A Szegedinél jobb Nincs! Ez tény! A bajai az tele van szálkával és a halászlé az halászlé és finom friss kenyér dukál hozzá nem ilyen olyan galuska! !
Nincs tele szálkával. Alapvetően a halat külön tálaljuk és fogyasztjuk, mint magát a levest. És nem galuska, hanem gyufatészta. Bajai származású vagyok, Szegeden élek jelenleg. Nem értem miért kell leírni a bajait, csak azért mert még nem evett egy rendes bajai halászlét.
A sokszínúsége az ami világhírű ételé tette!! Jól készítve mind a mennyekbe röpít!! Hallé vagy halászlé? Értelmezés kérdése!! Ha a halászok által készített léként értelmezzük akkor tökéletesen jó a halászlé (Halászok leve)elnevezés is!! Ne feledjük hogy csak hazánkban is legalább 50-60 módi járja!! Sokat kóstoltam és mind finom volt!!
Kár volt ebbe belekotyogni András. Sükösdiként így azt mondom, hogy a halászlénak lobogó forrással mintegy félóra alatt kell megfőnie. Szerintem a halat legjobb kétujjnyira feldarabolni és beirdalni, megsózni és 3-4 órát állni hagyni. A hagymát nagyon apróra meg kell vágni, minden másfajta technika tilos. Legjobb a régi 1 éves kemény húsú makói hagyma. A bográcsba való berakás egyéni ízlés dolga. Lehet sorozni és lehet az összeset hagymával a bográcsba tenni. A haldarabok sorrendje: alul a fej és a farok, a kishal, s fölül a szeletek, ezek közül is a harcsa kövesse a pontyot, s ha ha van kecsege, az kerüljön legfelül. Hideg vízzel felöntjük. Meggyújtjuk és lobogva főzzük. Csak így lesz tartalmas a lé, így fő ki a halhús íze és kocsonyaanyaga, így fő el a hagyma s a paprika is így adja át a maga ízét. A fa legyen száraz és vékony, így tudjuk a tűzet szabályozni. Paprikát bőségesen de nem méregerőset. A durva csípősség gyilkosa a finom halászlénak, a pikáns csípősség viszont elengedhetetlen, a végső sózás egyéni. A hagymával óvatosan kell bánni, mert"édes" lesz a lé. Egyéni további fűszerezés megengedett, mely mértékkel adva gazdagítja a lé ízét. Az igazi titok az, hogy a kész lé csodálatosan ízes, vérszínű (nem szürke,) és tejszerű, pompásan érvényesül az asztalon, egységes aminek nincs se felszíne se üledéke. Lehet gyufatésztával is tálalni.
Azért ez nagyon magyar. Alap halászléből is eleve 2 van, de azt is mindenki másként csinálja. Nem lehet eldönteni, hogy melyik az igazi. Mindenki a sajátjára esküszik. Az alapanyag közben ugyanaz és ha jól csinálják, akkor mindegyik lehet finom. Ebben a történetben valami nagyon benne van a magyarságból.
Eredetileg a folyók partján biztos nem paszírozták. Egyébként miért paszírozzák az egyik verzióban és miért nem paszírozzák mások? Nekem ez több éve zavaros. A szüleim sosem paszírozták.
Szègyen hogy azt mondtad hogy a vajdadâgban kèszitk a legjobb Halàszlèt szègyen !!! Nem ettèl mèg ezek szerint az èn Halàszlèmbòl ?? Pedig pesten is elèrhető voltam rőpke 12 èvig Kulacs ètterem Vajdahunyad vàr Aranyèrmes Halàszlèfőző verseny Nagyfatàl ètterem most 5ève Anglia de talàn egyszer meghivlak egy jò halàszlère
A halászlé is frissen főve, forrón .ízlés szerint csípősen az igazi. Legyen az szegedi, bajai. A húsleves is frissen jó, újra melegítve már megtörik, nem az igazi.
Van aki azt mondja nem helyes a halászlé elnevezés mert nem halászból készül. 🤔 Nade a pásztortarhonyában sincs pásztor, nem beszélve a cigánypecsenyéről. 😀🎻 Szóval eme logika mentén elindulva szerintem nyugodtan hivjuk halászlének. 🐟
Bajait csinálok es egy szálkát nem találsz benne(el kell felejteni a hal patkót.)csak az elkészités modját kell vàltoztatni,filét veszel felsörész irdalva.50perc és kész végig lobogó vízbe.míg a szegedi 3óra .
30 éve élek Baja mellett.Az itteni halászlé nagyon jó...és háziasszonybarát.Gyors.Háromszor gyorsabb,mint a szegedi.A gyufatészta pedig nem való a tyúkhúslevesbe.
Hát megmondván őszintén én es ettem az úgy nevezet híres ( halászléből ), de 5 perc múlva mindent kihánytam ! A halászlénél szarabb étel nincs az biztos ! Mi Erdélyben , Székelyföldön ilyen szar ételeket nem főzünk !
Az amit irsz, és ahogy írod mindent elárul. Na ezért mondom ilyenkor, hogy aki határontúli maradjon is ott!!! Nem vagy te magyar csak akkor amikor anyagilag hasznos!!!
Incze Károly! Üdvözöllek! Mi Magyarországon élő magyarok pedig nem mondjuk egy ételre azt,hogy "Szar"!!! Mond (írd) azt,hogy "nem szeretem" vagy hogy,"nem ízlik" stb,de ne szarozz le egy ételt,mely mellesleg hungarikum!!!! Üdv!
ebben igazad van, ha nem megfelelően van tisztítva a hal! le kell forrázni a halat és a barna nyálkás bőrt le vakarni... sajnos ezt még nem láttam sehol, de én így csinálom...
Én készitek halászlevet sokféleképpen. Szelgediesen, bajai módon, sőt francia módon is. Ha jól készited finom! Örömmel fogyasztom a magyar halakat, és nem szégyellem amikor örletet merítek más nemzetek konyháiból! A fontos, hogy finom és ízletes ételekkel tegyem boldoggá aki kóstja!!
Végre nem egy megosztó video. Mindkettő finom.
Szolnoki halászlé krumplival....:)))
@@tiszaihorgaszat Na ilyet még nem ettem!
Jó horgászatot! Szia!
@@ibolyakalman7959 A krumplit az alaplébe is szétfőzve lobogó vízben....és egyben is.
Mindkettő finom, ha jól van elkészítve. Halászlének azt nevezzük, amit a halászok főztek a vizeken halászat közben. Mivel nem tököltek vele 3-4 órát, egyértelmű, hogy az igazi HALÁSZLÉ az, amit Bajainak nevezünk. A szegedi egy halból készült leves, ami valahol az igazi (Bajai) halászlé kulinárisan módosított változata. Kár ezen vitatkozni, de Szegeden sokan vergőnek az észérvek ellenére is.
@@Trollpapa-s8e szerintem a sültoldalas sem attól sültoldalas, hogy sültkrumplival esszük, vagy kenyérrel. A tésztát otthon gyúrták meg az asszonyok. Azért vittek száraztésztát a halászok, mert sokszor napokig voltak a vízen és a kenyér nem maradt friss, de a tészta nem romlott meg. Nem árt utánajárni egy kicsit 😉
@@Trollpapa-s8e nem itt kellene fitogtarni a nemtudását. Az hogy a "vizen" voltak nem azt jelenti, hogy a csónakban főzték a halászlét 😂 Mint tudjuk, minden víznek van partja is. Azért kíváncsi lennék arra, hogy melyik halász töltött el órákat az alaplé kutyulásával, amikor a vízparton az volt a lényeg, hogy az egész napos halászat után, minél gyorsabban megfőzzék azt a halat. Nem kell mindenféle bugyuta videót nézegetni, elég az életszerű logikára hallgatni 😉 54 éves vagyok és nyugodt szívvel mondhatom, hogy 6 éves koromtól kezdve a Gemencben és a Dunán nőttem fel erdészek, vadászok és halászok között, úgyhogy nyugodtan elhiheti, nem félresikerült videókból tájékozódtam 😊
@@Trollpapa-s8e 1871-ben jelent meg Szegeden Rézi néni szakácskönyve, amelyben először olvashatjuk a “Halpaprikás halászosan” nevű ételnek az elkészítési módját. Ennek, mármint a “halászos módnak” az a lényege, hogy minden hozzávalót egyszerre tesznek bele a bográcsba, vagy a lábasba.
A régi tiszai halászlérecepteket megfigyelve észrevehető, hogy hajdanán nem paszírozták át a levet, hanem a dunai módhoz hasonlóan készítették. Az eredeti szegedi halászlé recept szerint harcsát, kecsegét, pontyot, tokot használtak a készítéshez.
@@Trollpapa-s8e nagyon rá vagy akadva a témára 😅😂 Remélem, azért sikerül elaludnod 😉
@@Trollpapa-s8e hát igen. Aki "okos"(-kodik), az mindenre válaszol ;-)
Halászlé, mert a halász levese. A gulyás leves marhalé?
Szegedi vagyok, kíváncsi voltam a bajai hallére,titkon kissé mindig is vàgytam abba a vàrosba,szàmomra csodaszép. Amit a nevesebb bajai éttermekben mint a Véndió és a Sobri halászcsárda adnak hallevet nagyon rossz,de tényleg,borzasztó. Viszont akàr mennyire Szögedi vagyok,és húz a szívem az itteni halászlé felé,akár az Algyői csárda, akàr a többi Tisza parti halàszcsàrda termékéről van szó ( mindegyik finom de tényleg), meg kell vallanom az igazat! Mègpedig hogy szegedi létemre életemben nem ettem jobb hallevet mint amit a Rév csàrdában adnak! Szent meggyőződésem hogy az orszàg legjobb hallevét itt főzik. Sőt tulajdonképpen minden amit ettünk egy kikezdhetetlen gasztronómiai élmény volt, szóval biztos megyek mèg :)
anyumé a legjobb,soha sehol nem ettem még olyan finomat mint amit ő csinál
Ennyi
Hát persze, mert anyádnál jobban bem tudja csinalni senkisem
Tetszik ez a könyvtáros, hogy aszongya Zsigmond király meg Mátyás király is kedvelte ezt az étket. Az persze nem baj, hogy több mint ötben évvel Zsigmond és két évvel Mátyás halála után 1492-ben fedezték fel Amerikát , ahonnan a paprika átkerült Európába, és valószínűleg mire Magyarországra érkezett, újabb évtizedek teltek el. A legtöbb forrás szerint az 1600-as években kezdett elterjedni a paprika, a fűszerpaprika használata pedig az 1700-as években vált leghamarabb általánossá. Mégis mit tanítanak manapság a könyvtárosoknak? Történelem helyett népmeséket, legendákat meg mitológiát? Persze, nyilván majd lenne magyarázat, hogy hát paprika akkor nem volt benne, de ha nem, akkor az egy teljesen más étel, nevezzék bárminek, s erről kellene szólni. Én azért azt hallevesnek mondanám és ilyen létezik ma is. De mint mondtam, az egy másik étel.
Mátyás király valóban imádta! Nem a paprikás változatot persze mert nem volt! De a halászok már a honfoglalás korában fözték a halaknak levit!!! Ha hisszük.ha nem több!! -SOKKAL Változatosabb- fúszerrel mint napjainkban!!! Ezeknek a fűszereknek a nagy része sajna mára már a múlté!! A konyháink most kezdik újra felfedezni ezeket az ezeréves csodákat! A lestyánt a Czitromfüvet a sáfránypótló szeklicét .a rozmaringot a vadkaport meg Ízletes társaikat amitől a magyar konyha annyira egyedivé és annyira sajátunkká válhatna Európában
@@gyuroka1 Nos, nyilván ették a halat régen is. Biztosan levesként is. De szerintem ilyesmi létezik szerte a világon sok helyen, ez nem egy olyan valóban egyedi étel, mint a halászlé, ami paprika nélkül nem nevezhető ugyanannak, csak azért mert abban is van hal meg víz. A régi fűszeres halleves amúgy érdekes lehet, de valőszínűleg a "kikopásnak" is lehet oka.
В России, это называется Уха😘
вода+рыба+зелёный лук и обязательно Укроп( многие,даже большинство добавляют картошку), из специй только чёрный перец.На юге России в уху добавляют помидор. Кстати на счёт истории,американского президента(18 век) хотели отравить Помидором,тогда их ни кто не ел,а выращивали как декоративное растение.
Nem vagyok Szegedi sem Bajai, de már mindkettőböl ettem nem egyszer mivel imádom a halászlét! A Szegedinél jobb Nincs! Ez tény! A bajai az tele van szálkával és a halászlé az halászlé és finom friss kenyér dukál hozzá nem ilyen olyan galuska! !
Nincs tele szálkával. Alapvetően a halat külön tálaljuk és fogyasztjuk, mint magát a levest. És nem galuska, hanem gyufatészta. Bajai származású vagyok, Szegeden élek jelenleg. Nem értem miért kell leírni a bajait, csak azért mert még nem evett egy rendes bajai halászlét.
A sokszínúsége az ami világhírű ételé tette!! Jól készítve mind a mennyekbe röpít!! Hallé vagy halászlé? Értelmezés kérdése!! Ha a halászok által készített léként értelmezzük akkor tökéletesen jó a halászlé (Halászok leve)elnevezés is!! Ne feledjük hogy csak hazánkban is legalább 50-60 módi járja!! Sokat kóstoltam és mind finom volt!!
Kár volt ebbe belekotyogni András.
Sükösdiként így azt mondom, hogy a halászlénak lobogó forrással mintegy félóra alatt kell megfőnie.
Szerintem a halat legjobb kétujjnyira feldarabolni és beirdalni, megsózni és 3-4 órát állni hagyni.
A hagymát nagyon apróra meg kell vágni, minden másfajta technika tilos. Legjobb a régi 1 éves kemény húsú makói hagyma.
A bográcsba való berakás egyéni ízlés dolga. Lehet sorozni és lehet az összeset hagymával a bográcsba tenni.
A haldarabok sorrendje: alul a fej és a farok, a kishal, s fölül a szeletek, ezek közül is a harcsa kövesse a pontyot, s ha ha van kecsege, az kerüljön legfelül.
Hideg vízzel felöntjük. Meggyújtjuk és lobogva főzzük. Csak így lesz tartalmas a lé, így fő ki a halhús íze és kocsonyaanyaga, így fő el a hagyma s a paprika is így adja át a maga ízét. A fa legyen száraz és vékony, így tudjuk a tűzet szabályozni. Paprikát bőségesen de nem méregerőset. A durva csípősség gyilkosa a finom halászlénak, a pikáns csípősség viszont elengedhetetlen, a végső sózás egyéni. A hagymával óvatosan kell bánni, mert"édes" lesz a lé.
Egyéni további fűszerezés megengedett, mely mértékkel adva gazdagítja a lé ízét. Az igazi titok az, hogy a kész lé csodálatosan ízes, vérszínű (nem szürke,) és tejszerű, pompásan érvényesül az asztalon, egységes aminek nincs se felszíne se üledéke.
Lehet gyufatésztával is tálalni.
Azért ez nagyon magyar. Alap halászléből is eleve 2 van, de azt is mindenki másként csinálja. Nem lehet eldönteni, hogy melyik az igazi. Mindenki a sajátjára esküszik. Az alapanyag közben ugyanaz és ha jól csinálják, akkor mindegyik lehet finom. Ebben a történetben valami nagyon benne van a magyarságból.
A Bajai halászlé közelebb áll a szívemhez.. ☺️
Krumpli nincs benne ami krémesebbé teszi.....
Nekem mindegy, hogy bajai vagy szegedi vagy tiszai vagy dunai. Csak legyen😎
A szegedit, hogy lehet megenni?
tésztával:))))
Ha a halászlé nem halászból készül akkor a gulyás sem gulyásból. Nehéz nyelv a magyar!😁😂
@@Trollpapa-s8e Az nem baj csak csak a talpnyalóknak ne legyen csiklandós😅🤣😂.
És milyen lenne ha valaki egy sportot szeret ugy hogy lélekel szivvel csinnál és már meg szünnik az jolesne neki ilyen a hallásznak
Eredetileg a folyók partján biztos nem paszírozták. Egyébként miért paszírozzák az egyik verzióban és miért nem paszírozzák mások? Nekem ez több éve zavaros. A szüleim sosem paszírozták.
A bajai halászlé az igazi😋
Kicsit igazságtalannak érzem ezt a videót,mert szerintem a legjobb a Balatoni. A Balatoni halnak nincs párja!!!!
És honnan vesznek hallat mert már nincs hallászok horgász meg nemathatyael
Hortobágyról hozzák a tenyésztet halat.
És örülj neki hogy nem kapsz dunai,tiszai halat más szarán nevelkedett halat
adhatja el* jézusom az nagyon nem ty betű akar lenni,mindjárt sírok
Dunai halászok halászléije az igazi!
Szerinted!
Nem,,,mert a sivatagi halászoké a legjobb..
A dunakömlödi viszi a pálmát...bár az 30 éve volt
Ersekcsanadi vagyok és Bajai a legfinomabb halászlé
Halászlé azaz a halász levese.
A dunaszekcsői halászlé a legjobb!
Tokaji ❤😋
Nekem szemelyszerint a szegedi jobban izlik! :)
Szègyen hogy azt mondtad hogy a vajdadâgban kèszitk a legjobb Halàszlèt szègyen !!! Nem ettèl mèg ezek szerint az èn Halàszlèmbòl ?? Pedig pesten is elèrhető voltam rőpke 12 èvig Kulacs ètterem Vajdahunyad vàr Aranyèrmes Halàszlèfőző verseny Nagyfatàl ètterem most 5ève Anglia de talàn egyszer meghivlak egy jò halàszlère
A dunakömlődi a best!
Nem kell itt Bajai meg Szegedi ..! Az ENYÈM A LEGFINOMAAABBBB! ,,,,,,MAGAMNAK"""""" .......
Baromság ! Mit /esetleg kit / tesznek a gulyáslevesbe, csikós tokányba, hentes tokányba, stb...
És persze a pincepörkölt...
Ha nem halászlé,akkor kérem a cigánypecsenye megfelelőjet!Nehogy már a név legyen a probléma!
N1 Bajai
N1 A Tarjáni
A halászlé is frissen főve, forrón .ízlés szerint csípősen az igazi. Legyen az szegedi, bajai. A húsleves is frissen jó, újra melegítve már megtörik, nem az igazi.
Van aki azt mondja nem helyes a halászlé elnevezés mert nem halászból készül. 🤔
Nade a pásztortarhonyában sincs pásztor, nem beszélve a cigánypecsenyéről. 😀🎻
Szóval eme logika mentén elindulva szerintem nyugodtan hivjuk halászlének. 🐟
Csak a bajai!😉😉
BAJAI!!!
Mindenki legbelül tudja hogy a bajai a legjobb annak párja nincs csak szöged felé nem igazán szeretik ezt beismerni
Tiszai/Dunai de egyébként meg he
Halászok fogták a hallat és máshalászok eszt töb évenát csinálták kár hogy betiltoták
halat* ezt* több betiltották* Véletlenül nem gáz hibásan írni,de ez már túlzás
Nálunk a gyerekek miatt inkább a szegedi a szálkák miatt !
Bajait csinálok es egy szálkát nem találsz benne(el kell felejteni a hal patkót.)csak az elkészités modját kell vàltoztatni,filét veszel felsörész irdalva.50perc és kész végig lobogó vízbe.míg a szegedi 3óra .
miaz.hogy megtiltja a halászatot verjem a szájába a víz mindenkié,most megyek oszt lehálózom a patakot
Nekem is inkább a Szegedi....Tésztát majd inkább,egy jó tyúkhús levesbe teszek.. ;)
30 éve élek Baja mellett.Az itteni halászlé nagyon jó...és háziasszonybarát.Gyors.Háromszor gyorsabb,mint a szegedi.A gyufatészta pedig nem való a tyúkhúslevesbe.
Baja jobb kostold meg😉
Paradicsomos alappal
Andras igazad van a vegen :)
Egyet értek!
Tiszai a legjobb!!!!! Még pedig a Szegeden!
Én mindent beledobok sőt még bele is szarok. Az a biztos
puuuuuuuuuufffffffffffj hal lé
bárhogy is nevezzük 2 közös dolog van az összesnek iszap íz és sok szálka
Akkor rossz volt a hal. Alapvetően nem kellene iszap íznek lennie.
Szegedi
Hát megmondván őszintén én es ettem az úgy nevezet híres ( halászléből ), de 5 perc múlva mindent kihánytam !
A halászlénél szarabb étel nincs az biztos !
Mi Erdélyben , Székelyföldön ilyen szar ételeket nem főzünk !
Az amit irsz, és ahogy írod mindent elárul. Na ezért mondom ilyenkor, hogy aki határontúli maradjon is ott!!! Nem vagy te magyar csak akkor amikor anyagilag hasznos!!!
Incze Károly! Üdvözöllek! Mi Magyarországon élő magyarok pedig nem mondjuk egy ételre azt,hogy "Szar"!!! Mond (írd) azt,hogy "nem szeretem" vagy hogy,"nem ízlik" stb,de ne szarozz le egy ételt,mely mellesleg hungarikum!!!! Üdv!
Mert Bocskoros vagy!
puffj halászlé iszap ízű löty
Nyilván nem ettél még halászlevet...
@@ressrobert9619 ettem és mindegy , hogy Balaton melyik éttermében mind 1 közös iszap ízű lötty vagy tele van szálkával
ebben igazad van, ha nem megfelelően van tisztítva a hal!
le kell forrázni a halat és a barna nyálkás bőrt le vakarni...
sajnos ezt még nem láttam sehol, de én így csinálom...