Wydajesz się taką wspaniałą osobą, którą chyba każdy chciałby mieć w swoim pobliżu. To co tworzysz w internecie naprawdę zasługuje na uznanie- dobrze, że jesteś !😊
Ja przesłuchałam w audio ,,Tajemniczy ogród" i podobał mi się głównie ze względu na główną bohaterkę, która momentami bardzo przypominała mi January z ,,Dziesięć tysięcy drzwi", opisy przyrody to było coś cudownego i uspokajającego🥰.
Wspaniałe podsumowanie 😃 i ten Twój "apel" do maturzystów - cudne 😃 Zaczęłam czytać pierwszy tom Drużyny i bardzo mi się podoba 😃 A w kwietniu do najlepszych zaliczam: Przeminęło z wiatrem, Nad Niemnem, Spacerujący z książkami (piękna historia), Niebo w kolorze siarki, Córka i piąty tom serii o Robercie Hunterze, czyli Geniusza zbrodni oraz Wojna w blasku dnia Księga I.
Też nienawidzę mówienia, że "na studiach matura jest co pół roku". Po pierwsze, nieprawda, bo sesja nie wiąże się z takimi oczekiwaniami społecznymi i taką fetyszyzacją, jak matura, o której trąbi się nam od początku edukacji. No i poprawki nie są niczym nadzwyczajnym na studiach. A po drugie, to jest idealny przykład lekceważenia czyichś emocji. Jestem przekonana, że znaczna większość osób, które tak mówią, sama się strasznie maturą stresowała, tylko teraz, z perspektywy czasu, te emocje nie są już w nich żywe i nie potrafią podejść z empatią. I też to mówię z perspektywy studentki.
Ja w kwietniu przeczytałam i wysłuchałam: - Shuggie Bain - D. Stewart; - Siedmiu mężów Evelyn Hugo - T. J. Reed; - Siedem wieków śmierci - R. Shepherd; - Dawniej ludzie żyli w brudzie. Kiedy i dlaczego zaczęliśmy o siebie dbać? - A. Krzemińska; - Namiestnik - A. Przechtrza; - Ostatni dom na zapomnianej ulicy - C. Ward; - Służąca - A. Sinicka; - Zamknij wszystkie drzwi - R. Sager
O Boże, jakie ludzie mogą mieć różne opinie 😂 „Serce” to chyba najpiękniejsza książka, jaką czytałam - bardzo wzruszająca, cudownie napisana i pełna wartości ❤️ To najnowsze wydanie jest zbyt dziecięce, ja mam starsze i chyba o wiele bardziej oddaje ducha książki.
Dla mnie też, przepiękna, czytana wielokrotnie, również w ostatnich latach. Od lat domagam się współczesnego tłumaczenia by móc zarażać miłością do niej kolejne pokolenia. Nigdy natomiast nie słuchałam wersji audio, zawsze czytałam sama.
Mam zupełnie odwrotnie ze Steinbeckiem. "Grona gniewu" zrobiły na mnie o wiele większe wrażenie i mam wrażenie, że znacznie lepiej się zestarzały, bo wciąż są bardzo aktualne. Z kolei "Na wschód od Edenu" jest dziś dla mnie kompletnie nieaktualne i traktowałam je po prostu jako spojrzenie na epokę. "Kwiaty dla Algernona" to perełka. Absolutnie łamią serce, mam je w głowie do dziś. Wybitna powieść.
Ja Arsena Lupina słucham. Przesłuchałam, na legimi, chyba już 5. I dokładnie tak jak mówisz, nie jest wymagające. Dla mnie to są 4 gwiazdki. Ja się bawię świetnie! Słucham jednej, kończę i słucham następnej. Bardzo fajne do układania puzzli czy spaceru.
Aktualnie czytam "Życie Violette" a że zmagam się z poradzeniem sobie z żalem po stracie swojego taty ( zmarł 5 lat temu) i nie przytłacza mnie,a wręcz działa na mnie terapeutycznie. Pozdrawiam Cię serdecznie ❤️
Z twojego polecenia przeczytałam ostatnio Nevermoor i Wundermistrza i o jejku jakie to jest absolutnie genialne! Również kocham tą serię całym serduszkiem, mogłabym ją czytać w nieskończoność 💗 Te zwroty akcji i tajemnice... ✨😌 Zabieram się za Pustkę wietrzną 😁
Idealny film na wieczorne odstresowanie się przed kolokwium. Uwielbiam Cię oglądać. Moje książki, które udało mi się przeczytać w kwietniu to: Rdza, I cóż że o Szwecji, Dziewczyna kobieta inna.
No i Zaginione Miasta!!! Uwielbiam te serię, jest cudowna i kochana. No i oczywiście #TeamKeefe. Widziałam ją u ciebie jakis czas temu, pisałam ci to też na instagramie ale jestem tak wdzięczna, że o niej mówiłaś wcześniej!!!
Thomasa Hardy czytałam ,,Z dala od zgiełku'' była ok, ale wczoraj skończyłam ,, Judę Nieznanego" i uważam ,że ta książka jest wspaniała ❤️ z 21 książek przeczytanych w kwietniu do moich ulubionych dołączyły: Carlosa R.Zafona,, Cień wiatru'', ,,Gra anioła'', ,,Więzień nieba'', Isabeli Allende,, Dom duchów''i ,, Portret w sepii'❤️ Wilkie Collinsa ,,Basil'', Honoriusza Balzaca,,Jaszczur''. Cudne są te książki 🥰 Do tych zachwytów dopisuje jeszcze ,,Myszy i ludzie '' Steinbecka ,słuchałam audiobooka i bardzo ujęla mnie ta historia 😍 Mam też jedno ale za to duże rozczarowanie, czyli ,, Królestwo'' Twardocha. ☹️ ,, Król'' jest rewelacyjny, ale kontunuacja nie warta czytania.
Filmik jak zawsze super 🥰 Daje znać, że 24 maja będzie wznowienie „Opowieści o dwóch miastach! Książkę można już zakupić przedpremierowo m.in na empiku. Informuje, bo wiem, że dużo osób na to czeka :)
Ciekawa jestem strasznie tej "Oberży na pustkowiu" - opinie są bardzo różne, ale wiele osób wypowiada się bardzo pozytywnie o niej. Chwilowo mam inne plany czytelnicze, ale stoi już na półce i czeka na swoją kolej:)
Pozdrawiam Nikola, świetny filmik :) Wciąż zaskakujesz mnie ilością książek, które pochłaniasz :D Mój kwiecień wyglądał tak (słuchałam i czytałam): 1. Arystoteles i Dante odkrywają sekrety wszechświata 2. Niezgodna 3. Czas pogardy 4. Daisy Jones and the six 5. Nigdziebądź 6. Siedem mężów Evelyn Hugo
Wow - w tym miesiącu zaszalałaś! Gratuluję przeczytania tylu książek! 😍 pobiłam w kwietniu swój rekord - 8 książek :) • Bliźnięta z lodu (4/5☆) • Dom Gucci (4/5☆) • Almond (5/5☆) • A co wyście myślały? ... (5/5☆) • Mali mężczyźni (3/5☆) • Ludzie. Powieść dla ziemian (5/5☆) • Masakra na wyspie Utøya (4/5☆) • Żeby umarło przede mną. ... (5/5☆) :) matura już dawno za mną, ale te słowa wsparcia na końcu filmiku były świetne, żałuję, że nie słyszałam ich w momencie podchodzenia do egzaminów :) powodzenia wszystkim i miłego dnia!
Aż z zaciekawiania zajrzałam do komentarzy pod Twoją opinią na temat "Pustynnej włóczni" i, o jejciu, takiego poruszenia na goodreadsie dawno nie widziałam😆 Ale uważam, że bardzo fajnie odpowiedziałaś na to na filmie. Równie zabawnie opowiedziałaś o "Wykopaliskach". W skrócie: "no takie wykopaliska". Bardzo przyjemną płynność mówienia i wplatania ironii masz w tym filmie😁❤
Śmierć Pani Westaway według mnie najlepiej stoi klimatem. Deszczowe miasto, wielka stara rezydencja, wróżbiarstwo i tarot, poszukiwanie po zdjęciach itd. Pod Kluczem miało lepszą intrygę ale zdecydowanie mi tego brakowało.
Byłoby mi niezmiernie miło, gdybym mógł zobaczyć i posłuchać na tym kanale o książkach, które napisałem - AGENCY Project of Doom i Wolfie Black i kojocie serce :)
uwielbiam oglądać twoje podsumowania!!! ja skończyłam kwiecień z 46 przeczytanymi/przesłuchanymi książkami i moim największym odkryciem i zachwytem była seria spirit animals
Każdą z części Cyklu Demonicznego traktuję całościowo, bez podziału na księgi. Dla mnie ten cykl ma 5 części i nie umiem nie czytać od razu dwóch ksiąg. Nie lubię wyznawców Everama, więc trochę mnie męczy czytanie o tych "arabskich" klimatach. Kobiet to Brett chyba za bardzo nie lubi i to w każdej części, bo łatwo nie mają one w jego książkach. Chociaż może nie lubi mężczyzn, bo w sumie są paskudni :) Ale i tak lubię ten cykl. Najlepszą postacią jest Bruna i nic tego nie zmieni :)
Ten miesiąc nie był czytelniczo najlepszy, udało mi się przesłuchać "psy ras drobych" i "też tak mam" oraz przeczytać dwa pierwsze tomy Basnioboru oraz dwa pierwsze tomy "noce i dnie" (jestem przekonana, że ta pozycja Ci się spodoba). Miłego dnia ❤️
Dobry thriller polecam Karen Dionne: Okrutna siostra lub nowość Lisa Gardner ; ( nowa seria ) Zanim zniknęła czy C. L. Taylor - Zaginiony A mam pytanko czy czytałaś może książki Kate Quinn Sieć Alice, Łowczyni czy Kod Róży jeśli nie polecam pękate jeśli chodzi o objętość bo ok 600 stron, ale można spokojnie przeczytać w 2 czy 3 dni.
U mnie kwiecień dość obfity. Przeczytałem sporo kryminałów, których już dawno nie czytałem. Ogólnie książki przeczytane to "Sfora" "Cherub" i "Zaraza"czyli 2,3 oraz 4 część cyklu o Igorze Brudnym. Przeczytałem bo spodobała mi się pierwsza część, kolejne trochę słabsze i za dużo monotematycznych problemów związanych z przeszłością głównego bohatera. Tutaj szczególnie jeżeli chodzi o 2 i 3 część. Lisa Gardner "Samotna" "W ukryciu". Czyli początek cyklu o D.D. Warren. Ok, ale nic ponadto. Na ten moment raczej kolejnych nie będę czytał Ruth Ware - "Śmierć pani Westaway". Tutaj wielkie pozytywne zaskoczenie. Nawet zakończenie mi się podobało, choć niektórzy twierdzą że różnie to tej autorce wychodzi :) W tym miesiącu możliwe że przeczytam kolejne jej powieśći Tove Ditlevsen - "Trylogia Kopenhaska" Ta książka mi się spodobała, takie 7/10, choć jak na autobiografię, zauważyłem parę dziwnych pomyłem jeżeli chodzi o daty wydarzeń historycznych w stosunku do wieku pisarki. "Zakon Mimów" oraz "Pieśń jutra" czyli kolejne części z cyklu Czas żniw. Tutaj 2 kolejne części trzymają bardzo dobry poziom, choć 3 część nieznacznie moim zdaniem lepsza. W tym miesiącu mam zamiar przeczytać ostatnią z dotychczas wydanych książek z tego cyklu. Na zakończenie "Marina" - Carlos Ruiz Zafona. Bardzo dobra książka takie 8.5 na 10. Byłem do niej początkowo sceptycznie nastawiony ze względu na "Cień wiatru" tego autora, która mi się nie spodobała. Tutaj jest kompletnie inaczej i pewnie na koniec roku, będzie to moja jedna z ulubionych książek przeczytanych w 2022 roku.
W II połowie kwietnia ruszyłam w końcu z czytaniem Przeczytałam/przesluchałam 10 książek z czego większość to audiobooki Nad Niemnem Pies który nas odnalazł Jak zostać mistrzem świata Tappi i urodzinowe ciasto Nic tu po Was Flaw(less) Opowiedz mi naszą historię Niespokojni ludzie Kwiaty Idalki Czarne kwiaty Niebieski autobus
MATMA była taka średnio trudna. A książki jakie udało mi się przeczytać to: Siedmiu miężów Evelyn Hugo i Republika Smoka. W maju mam w planach przeczytać więcej, chociaż matura się sama nie napisze xd Zobaczymy jak wyjdzie😁😉
Cześć Nikola ;) Jeśli chodzi o mnie to w kwietniu niestety nie przeczytałam nic ze względu na to, iż zajmuję się magisterką. Za to podczas majówki na potrzeby studiów, by napisać eseje przeczytałam Sto lat samotności autorstwa Gabriela Garcii Marqueza ( dzięki Tobie mam to zielone wydanie z wydawnictwa Muza, które świetnie się czyta!) i debiutancką powieść Cry, the Peacock autorstwa Anity Desai. Jakie one były nie wiem, gdyż czytałam potrzebnymi fragmentami, w całość wdrożę się dopiero po wysłaniu prac :)) Po obejrzeniu Twojego filmiku na liście do nabycia znalazła się seria Zaginione Miasta i Smocza Straż, a w moich najbliższych planach czytelniczych jest Życie Violette :) Od października zaczynam drugi kierunek studiów, tym razem zdalnie i jest to psychologia kliniczna i osobowości w Nowym Sączu. Ponadto w wakacje w przyszłym roku planuję przeprowadzkę do Warszawy, więc być może spełnię swoje największe marzenie i spotkam się osobiście ze swoją ulubioną booktuberką, czyli z Tobą :3 Uściski i miłego dnia! :)
Czytam z córką Lukrecję i Pasztety do boju, a sama Lekcje francuskiego , gdyż po maturze najstarszego syna i komunii św. najmłodszej córki lecimy do Paryża
Ja słuchałam Lupina w audiobooku, ale tylko pierwszy tom. Wynudziłam się bardzo, prawie w każdym opowiadaniu wymyśliłam poprawne rozwiązanie (a jestem w to bardzo słaba tak ogólnie), i jak bardzo lubię Sherlocka Holmesa, tak tutaj jest fajny koncept - i tyle 🤷
Jeśli chodzi o Arsena Lupina, czytałam trzy książki dwie, te które masz i mam podobne podejście do ciebie. Ok przeczytałam ale kompletnie się o nich zapomina niestety.
Z tym Herlockiem Sholmesem to tak nie do końca ;) Leblanc nie ukrywał tego, że Arsen Lupin był mocno wzorowany na Sherlocku. Podobno kolega autora (będący redaktorem gazety), który zlecił mu to zadanie, dosłownie poprosił o opowiadanie będące francuskim odpowiednikiem dzieła Conan Doyle'a. To opowiadanie miało na początku prawdziwe imię detektywa w tytule, bo Leblanc chciał w ten sposób oddać hołd brytyjskiemu autorowi. Niestety, Conan Doyle (który wtedy żył) nie był tym podobno zachwycony, ponieważ nie podobała mu się idea gloryfikowania przestępców, a w końcu Lupin był złodziejem. Z tego powodu musiano potem zmienić tytuł właśnie na wersję z Herlockiem Sholmesem. A co do opinii o samej książce to w 100% się zgadzam, absolutnie nie zapada w pamięć. Polecam za to serial, bardzo odbiega od książki, ale jest super :D
A ja mam dziś taką refleksję, że niektóre okładki prezentują przerost formy nad treścią, a często zupełnie nie pasują do całości. I kwiaty wszędzie - nie pasują mi ….A jeśli chodzi o „Serce”, no przecież wyraźnie grupa docelowa byla podana na wstępie😅. A teraz dźwięk - głos lektora na przyspieszeniu jeszcze bym zniosła , chociaż nie ręczę, ale podkład dźwiękowy tak mnie wkurzył, że wyłączyłam od razu🫣.
Małe sprostowanie - Malowany człowiek w zależności od wydania ma jedną część lub dwie. Pustynna Włócznia to drugi tom Cyklu Demonicznego, a nie Malowanego Człowieka 😊
ja czytam głównie naukowe polecam np Alasdair MacIntyre "Zależne zwierzęta rozumne. Dlaczego ludzie potrzebują cnót?" Fajna książka ale bardziej filozoficzna. Mówi o tym że cnoty wśród ludzi są ważne. Mówi np o inteligencji i mądrości delfinów szczególnie butlonosych i o tym że wiele wskazuje że są samoświadome. W ogóle mam pytanie. Książki naukowe też czytasz? Jeżeli czytasz jakie? Fajny kanał. Dobra robota :) :).
Mam pytanie ile spędzacie czasu na książce bo ja spędzam mniej więcej 2 godziny dziennie i książkę 500 stronnicową czytam w 10 dni, jak patrzę na wasze wyniki to u mnie słabo co muszę poprawić czytanie czy więcej czasu spędzać przy książce
Nie przejmuj się "wynikami" a samymi książkami. A jeśli jeszcze czytasz regularnie to wielkie brawa. Poza tym strony stronie nierówne - wszystko zależy od tego jak książka jest wydana.
Ja uważam akurat, że ta końcówka Pustynnej jest bardzo ważna dla kształtowania postaci Renny (ostrzegam, ona potem trochę wkurza, ale i tak ją lubię 😅) Natomiast w pełni się zgadzam, że tu jest aż za dużo molestowania kobiet i to mam wrażenie takiego znormalizowanego nawet trochę. I o ile jestem w stanie zrozumieć koncept takiego obrazu świata ze względu na kulturę arabską, to dla równie wielkiego zezwierzęcenia ludzi z Thesy jakoś usprawiedliwienia znaleźć nie potrafię. Przez długi czas miałam bardzo mieszane zdanie o tej serii, bo te wstawki były okropne, ale muszę przyznać, że o ile cały demoniczny jest przeseksualizowany, to kontynuację mogę polecić z ręką na sercu. I naprawdę podziwiam progres autora względem Demonicznego, bo Pustynny Książę to moim zdaniem naprawdę mądra i aktualna książka 😉
@@DoktorBook uwielbiam to że u Ciebie jest taki przekrój przez gatunki A że każdy miesiąc ma inne akcenty to normalne u widać że czytasz książki że współprac ale też "dla siebie" Tak ogromnie doceniam u Ciebie te różnorodność pod każdym względem że aż nie umiem opisać;)
Ależ ja uwielbiam Ciebie słuchać! Zawsze tak cudownie poprawiasz mi humor 💜 zawsze mnie bardzo motywujesz do czytania 📚📚📚
Dziękuję!
Wydajesz się taką wspaniałą osobą, którą chyba każdy chciałby mieć w swoim pobliżu. To co tworzysz w internecie naprawdę zasługuje na uznanie- dobrze, że jesteś !😊
Ja przesłuchałam w audio ,,Tajemniczy ogród" i podobał mi się głównie ze względu na główną bohaterkę, która momentami bardzo przypominała mi January z ,,Dziesięć tysięcy drzwi", opisy przyrody to było coś cudownego i uspokajającego🥰.
Jesteś taka kochana. Maturę mam dawno za sobą ale poczułam to ciepło i dobra energię jaką dałaś maturzystom:*
Wspaniałe podsumowanie 😃 i ten Twój "apel" do maturzystów - cudne 😃 Zaczęłam czytać pierwszy tom Drużyny i bardzo mi się podoba 😃 A w kwietniu do najlepszych zaliczam: Przeminęło z wiatrem, Nad Niemnem, Spacerujący z książkami (piękna historia), Niebo w kolorze siarki, Córka i piąty tom serii o Robercie Hunterze, czyli Geniusza zbrodni oraz Wojna w blasku dnia Księga I.
Też nienawidzę mówienia, że "na studiach matura jest co pół roku". Po pierwsze, nieprawda, bo sesja nie wiąże się z takimi oczekiwaniami społecznymi i taką fetyszyzacją, jak matura, o której trąbi się nam od początku edukacji. No i poprawki nie są niczym nadzwyczajnym na studiach. A po drugie, to jest idealny przykład lekceważenia czyichś emocji. Jestem przekonana, że znaczna większość osób, które tak mówią, sama się strasznie maturą stresowała, tylko teraz, z perspektywy czasu, te emocje nie są już w nich żywe i nie potrafią podejść z empatią. I też to mówię z perspektywy studentki.
Tak! Bardzo nie lubię lekceważenia czyjegoś zdenerwowania czy strachu.
Ja w kwietniu przeczytałam i wysłuchałam:
- Shuggie Bain - D. Stewart;
- Siedmiu mężów Evelyn Hugo - T. J. Reed;
- Siedem wieków śmierci - R. Shepherd;
- Dawniej ludzie żyli w brudzie. Kiedy i dlaczego zaczęliśmy o siebie dbać? - A. Krzemińska;
- Namiestnik - A. Przechtrza;
- Ostatni dom na zapomnianej ulicy - C. Ward;
- Służąca - A. Sinicka;
- Zamknij wszystkie drzwi - R. Sager
O Boże, jakie ludzie mogą mieć różne opinie 😂 „Serce” to chyba najpiękniejsza książka, jaką czytałam - bardzo wzruszająca, cudownie napisana i pełna wartości ❤️ To najnowsze wydanie jest zbyt dziecięce, ja mam starsze i chyba o wiele bardziej oddaje ducha książki.
Dla mnie też, przepiękna, czytana wielokrotnie, również w ostatnich latach.
Od lat domagam się współczesnego tłumaczenia by móc zarażać miłością do niej kolejne pokolenia.
Nigdy natomiast nie słuchałam wersji audio, zawsze czytałam sama.
Haha możliwe, że to ten lektor! ale to jest właśnie wspaniałe w czytaniu! różnimy się i możemy wymieniać opinie
Mam zupełnie odwrotnie ze Steinbeckiem. "Grona gniewu" zrobiły na mnie o wiele większe wrażenie i mam wrażenie, że znacznie lepiej się zestarzały, bo wciąż są bardzo aktualne. Z kolei "Na wschód od Edenu" jest dziś dla mnie kompletnie nieaktualne i traktowałam je po prostu jako spojrzenie na epokę.
"Kwiaty dla Algernona" to perełka. Absolutnie łamią serce, mam je w głowie do dziś. Wybitna powieść.
Właśnie dzisiaj pomyślałam o "Gronach Gniewu" w kontekście tego co dzieje się za granicą i zdałam sobie sprawę jak aktualna jest myśl przewodnia...
u mnie kwiecień wyglądał tak:
- gorzki smak jej wielkiej radości
- gdzie jesteś, piękny świecie
- papierowy pałac
- pozwól odejść
🌼🌸🌼🌸
Kochana dziękuję Ci za te słowa do maturzystów, podnosisz na duchu 🥺❤️
Ty masz taki cudowny głos! Kocham Ciebie słuchać i oglądać twoje filmiki Nikola❤
Twoje filmy są jak taki miodek na serduszko na zakończenie dnia ❤️
Ja Arsena Lupina słucham. Przesłuchałam, na legimi, chyba już 5. I dokładnie tak jak mówisz, nie jest wymagające. Dla mnie to są 4 gwiazdki. Ja się bawię świetnie! Słucham jednej, kończę i słucham następnej. Bardzo fajne do układania puzzli czy spaceru.
Aktualnie czytam "Życie Violette" a że zmagam się z poradzeniem sobie z żalem po stracie swojego taty ( zmarł 5 lat temu) i nie przytłacza mnie,a wręcz działa na mnie terapeutycznie. Pozdrawiam Cię serdecznie ❤️
Gratuluję 36 k subskrypcji!🤗🤗🥰📚📚📚
Dziękuję!
Z twojego polecenia przeczytałam ostatnio Nevermoor i Wundermistrza i o jejku jakie to jest absolutnie genialne! Również kocham tą serię całym serduszkiem, mogłabym ją czytać w nieskończoność 💗 Te zwroty akcji i tajemnice... ✨😌 Zabieram się za Pustkę wietrzną 😁
Pustka wietrzna jest najwspanialsza!
Idealny film na wieczorne odstresowanie się przed kolokwium. Uwielbiam Cię oglądać. Moje książki, które udało mi się przeczytać w kwietniu to: Rdza, I cóż że o Szwecji, Dziewczyna kobieta inna.
Mam nadzieję, że kolokwium było proste i przyjemne!
Mój kwiecień świecił pustkami, ponieważ wpadłam w czytelniczy zastój. Mam nadzieję, że maj będzie trochę lepszy🌷
Twój stosik jest naprawdę imponujący!
Trzymam kciuki, żeby zastój szybko minął!
Ooo jakie zaskoczenie, ja "Panią Bovary" akurat czytałam jako lekturę w szkole 🥰
No i Zaginione Miasta!!! Uwielbiam te serię, jest cudowna i kochana. No i oczywiście #TeamKeefe. Widziałam ją u ciebie jakis czas temu, pisałam ci to też na instagramie ale jestem tak wdzięczna, że o niej mówiłaś wcześniej!!!
Thomasa Hardy czytałam ,,Z dala od zgiełku'' była ok, ale wczoraj skończyłam ,, Judę Nieznanego" i uważam ,że ta książka jest wspaniała ❤️ z 21 książek przeczytanych w kwietniu do moich ulubionych dołączyły: Carlosa R.Zafona,, Cień wiatru'', ,,Gra anioła'', ,,Więzień nieba'', Isabeli Allende,, Dom duchów''i ,, Portret w sepii'❤️ Wilkie Collinsa ,,Basil'', Honoriusza Balzaca,,Jaszczur''. Cudne są te książki 🥰 Do tych zachwytów dopisuje jeszcze ,,Myszy i ludzie '' Steinbecka ,słuchałam audiobooka i bardzo ujęla mnie ta historia 😍
Mam też jedno ale za to duże rozczarowanie, czyli ,, Królestwo'' Twardocha. ☹️
,, Król'' jest rewelacyjny, ale kontunuacja nie warta czytania.
Uwielbiam Twój głos. Mogłabym Cię słuchać godzinami❤️
Dziękuję!!
Właśnie zaczęłam "Życie Violette". Nie ukrywam że z twojego polecenia, tak ja zachwalasz że muszę się przekonać czy i mi się spodoba
Filmik jak zawsze super 🥰
Daje znać, że 24 maja będzie wznowienie „Opowieści o dwóch miastach! Książkę można już zakupić przedpremierowo m.in na empiku. Informuje, bo wiem, że dużo osób na to czeka :)
Nie czytałam "Wykopalisk", ale oglądałam film i był bardzo dobry - polecam :) Na książkę przyjdzie jeszcze czas ;)
27:41 jakbym widziała siebie reagującą na różne książki przy rodzinie 😂❤
Gratuluję 36k subskrypcji! 🎉
No ładna była, ładna
nikola od autora Niespokojnych Ludzi, z całego serca polecam ci Miasto Niedźwiedzia!!!! ❤️
Mnie ten motyw również zdenerwował. Miałam moment zawahania czy nie odłożyć tej książki jako DNF :D
Ja w kwietniu miałam zastój czytelniczy , skończyłam czytać Sam Lloyd ,, Schronisko" polecam bardzo tą książkę
"Życie Violette" już do mnie jedzie! ❤️
Jak ja uwielbiam Twoje filmy🥺❤️
Dziękuję!
Ciekawa jestem strasznie tej "Oberży na pustkowiu" - opinie są bardzo różne, ale wiele osób wypowiada się bardzo pozytywnie o niej. Chwilowo mam inne plany czytelnicze, ale stoi już na półce i czeka na swoją kolej:)
Pozdrawiam Nikola, świetny filmik :) Wciąż zaskakujesz mnie ilością książek, które pochłaniasz :D
Mój kwiecień wyglądał tak (słuchałam i czytałam):
1. Arystoteles i Dante odkrywają sekrety wszechświata
2. Niezgodna
3. Czas pogardy
4. Daisy Jones and the six
5. Nigdziebądź
6. Siedem mężów Evelyn Hugo
Z tego zestawienia nie czytałam tylko "Nigdziebądź"!
Wow - w tym miesiącu zaszalałaś! Gratuluję przeczytania tylu książek! 😍 pobiłam w kwietniu swój rekord - 8 książek :) • Bliźnięta z lodu (4/5☆) • Dom Gucci (4/5☆) • Almond (5/5☆) • A co wyście myślały? ... (5/5☆) • Mali mężczyźni (3/5☆) • Ludzie. Powieść dla ziemian (5/5☆) • Masakra na wyspie Utøya (4/5☆) • Żeby umarło przede mną. ... (5/5☆) :) matura już dawno za mną, ale te słowa wsparcia na końcu filmiku były świetne, żałuję, że nie słyszałam ich w momencie podchodzenia do egzaminów :) powodzenia wszystkim i miłego dnia!
Aż z zaciekawiania zajrzałam do komentarzy pod Twoją opinią na temat "Pustynnej włóczni" i, o jejciu, takiego poruszenia na goodreadsie dawno nie widziałam😆 Ale uważam, że bardzo fajnie odpowiedziałaś na to na filmie. Równie zabawnie opowiedziałaś o "Wykopaliskach". W skrócie: "no takie wykopaliska". Bardzo przyjemną płynność mówienia i wplatania ironii masz w tym filmie😁❤
Śmierć Pani Westaway według mnie najlepiej stoi klimatem. Deszczowe miasto, wielka stara rezydencja, wróżbiarstwo i tarot, poszukiwanie po zdjęciach itd. Pod Kluczem miało lepszą intrygę ale zdecydowanie mi tego brakowało.
Byłoby mi niezmiernie miło, gdybym mógł zobaczyć i posłuchać na tym kanale o książkach, które napisałem - AGENCY Project of Doom i Wolfie Black i kojocie serce :)
uwielbiam oglądać twoje podsumowania!!!
ja skończyłam kwiecień z 46 przeczytanymi/przesłuchanymi książkami i moim największym odkryciem i zachwytem była seria spirit animals
46 książek w 30 dni? To nie pomyłka?
@@magdalenaangerman6654 żadna pomyłka, sporo z tego było audiobookami które miały po 1.5h albo bardzo krótki książki po 120/140 stron
25:40 Czekam, czekam, czekam 😭😭😭😭😭
Każdą z części Cyklu Demonicznego traktuję całościowo, bez podziału na księgi. Dla mnie ten cykl ma 5 części i nie umiem nie czytać od razu dwóch ksiąg.
Nie lubię wyznawców Everama, więc trochę mnie męczy czytanie o tych "arabskich" klimatach. Kobiet to Brett chyba za bardzo nie lubi i to w każdej części, bo łatwo nie mają one w jego książkach. Chociaż może nie lubi mężczyzn, bo w sumie są paskudni :)
Ale i tak lubię ten cykl. Najlepszą postacią jest Bruna i nic tego nie zmieni :)
Ten miesiąc nie był czytelniczo najlepszy, udało mi się przesłuchać "psy ras drobych" i "też tak mam" oraz przeczytać dwa pierwsze tomy Basnioboru oraz dwa pierwsze tomy "noce i dnie" (jestem przekonana, że ta pozycja Ci się spodoba). Miłego dnia ❤️
I jak Baśniobór?
@@DoktorBook w ogóle nie odczuwam, że jest teoretycznie dla osób młodszych niż moje 23 lata. Jestem bardzo zaangażowana ❤️
Mi się "zamknij wszystkie drzwi" dużo bardziej podobało niż "wróć przed zmrokiem". Ale też właśnie uważam, że niewykorzystany potencjał
czy moglabys pokazac twoja kolekcje ania z zielonego wzgorza??
ile jest tomow??
dzekuje bardzo
Dobry thriller polecam Karen Dionne: Okrutna siostra lub nowość Lisa Gardner ; ( nowa seria ) Zanim zniknęła czy C. L. Taylor - Zaginiony A mam pytanko czy czytałaś może książki Kate Quinn Sieć Alice, Łowczyni czy Kod Róży jeśli nie polecam pękate jeśli chodzi o objętość bo ok 600 stron, ale można spokojnie przeczytać w 2 czy 3 dni.
Mój Wrap Up:
- "Zagadka srebrnego ducha" 4/5
- "Wonder Woman. Zwiastunka wojny" 3/5
- "A kiedy zniknie pustynia" 3,75/5
- "Enola Holmes. Sprawa tajemniczego zniknięcia księżnej" 4/5
- "Arystoteles i Dante odkrywają sekrety wszechświata" 10000/5 ❤ (re-read)
- "Niespokojni ludzie" 5/5
- "Kroniki Jaaru. Siedem bram" 3,25/5
- "The Inheritance Games" 4,5/5
- "Królowa niczego" 3,75/5
- "Wojna makowa" 5/5
💙💜
U mnie kwiecień dość obfity. Przeczytałem sporo kryminałów, których już dawno nie czytałem. Ogólnie książki przeczytane to
"Sfora" "Cherub" i "Zaraza"czyli 2,3 oraz 4 część cyklu o Igorze Brudnym. Przeczytałem bo spodobała mi się pierwsza część, kolejne trochę słabsze i za dużo monotematycznych problemów związanych z przeszłością głównego bohatera. Tutaj szczególnie jeżeli chodzi o 2 i 3 część.
Lisa Gardner "Samotna" "W ukryciu". Czyli początek cyklu o D.D. Warren. Ok, ale nic ponadto. Na ten moment raczej kolejnych nie będę czytał
Ruth Ware - "Śmierć pani Westaway". Tutaj wielkie pozytywne zaskoczenie. Nawet zakończenie mi się podobało, choć niektórzy twierdzą że różnie to tej autorce wychodzi :) W tym miesiącu możliwe że przeczytam kolejne jej powieśći
Tove Ditlevsen - "Trylogia Kopenhaska" Ta książka mi się spodobała, takie 7/10, choć jak na autobiografię, zauważyłem parę dziwnych pomyłem jeżeli chodzi o daty wydarzeń historycznych w stosunku do wieku pisarki.
"Zakon Mimów" oraz "Pieśń jutra" czyli kolejne części z cyklu Czas żniw. Tutaj 2 kolejne części trzymają bardzo dobry poziom, choć 3 część nieznacznie moim zdaniem lepsza. W tym miesiącu mam zamiar przeczytać ostatnią z dotychczas wydanych książek z tego cyklu.
Na zakończenie "Marina" - Carlos Ruiz Zafona. Bardzo dobra książka takie 8.5 na 10. Byłem do niej początkowo sceptycznie nastawiony ze względu na "Cień wiatru" tego autora, która mi się nie spodobała. Tutaj jest kompletnie inaczej i pewnie na koniec roku, będzie to moja jedna z ulubionych książek przeczytanych w 2022 roku.
Fredrika Backmana polecam "Miasto niedźwiedzia".
W II połowie kwietnia ruszyłam w końcu z czytaniem
Przeczytałam/przesluchałam 10 książek z czego większość to audiobooki
Nad Niemnem
Pies który nas odnalazł
Jak zostać mistrzem świata
Tappi i urodzinowe ciasto
Nic tu po Was
Flaw(less) Opowiedz mi naszą historię
Niespokojni ludzie
Kwiaty Idalki
Czarne kwiaty
Niebieski autobus
MATMA była taka średnio trudna. A książki jakie udało mi się przeczytać to: Siedmiu miężów Evelyn Hugo i Republika Smoka. W maju mam w planach przeczytać więcej, chociaż matura się sama nie napisze xd Zobaczymy jak wyjdzie😁😉
Cześć Nikola ;) Jeśli chodzi o mnie to w kwietniu niestety nie przeczytałam nic ze względu na to, iż zajmuję się magisterką. Za to podczas majówki na potrzeby studiów, by napisać eseje przeczytałam Sto lat samotności autorstwa Gabriela Garcii Marqueza ( dzięki Tobie mam to zielone wydanie z wydawnictwa Muza, które świetnie się czyta!) i debiutancką powieść Cry, the Peacock autorstwa Anity Desai. Jakie one były nie wiem, gdyż czytałam potrzebnymi fragmentami, w całość wdrożę się dopiero po wysłaniu prac :)) Po obejrzeniu Twojego filmiku na liście do nabycia znalazła się seria Zaginione Miasta i Smocza Straż, a w moich najbliższych planach czytelniczych jest Życie Violette :) Od października zaczynam drugi kierunek studiów, tym razem zdalnie i jest to psychologia kliniczna i osobowości w Nowym Sączu. Ponadto w wakacje w przyszłym roku planuję przeprowadzkę do Warszawy, więc być może spełnię swoje największe marzenie i spotkam się osobiście ze swoją ulubioną booktuberką, czyli z Tobą :3 Uściski i miłego dnia! :)
Oby udało nam się spotkać! :)
Czytam z córką Lukrecję i Pasztety do boju, a sama Lekcje francuskiego , gdyż po maturze najstarszego syna i komunii św. najmłodszej córki lecimy do Paryża
O jak super! Miłego odpoczynku :)
Ja słuchałam Lupina w audiobooku, ale tylko pierwszy tom. Wynudziłam się bardzo, prawie w każdym opowiadaniu wymyśliłam poprawne rozwiązanie (a jestem w to bardzo słaba tak ogólnie), i jak bardzo lubię Sherlocka Holmesa, tak tutaj jest fajny koncept - i tyle 🤷
Jeśli chodzi o Arsena Lupina, czytałam trzy książki dwie, te które masz i mam podobne podejście do ciebie. Ok przeczytałam ale kompletnie się o nich zapomina niestety.
❤️❤️❤️
Z tym Herlockiem Sholmesem to tak nie do końca ;) Leblanc nie ukrywał tego, że Arsen Lupin był mocno wzorowany na Sherlocku. Podobno kolega autora (będący redaktorem gazety), który zlecił mu to zadanie, dosłownie poprosił o opowiadanie będące francuskim odpowiednikiem dzieła Conan Doyle'a. To opowiadanie miało na początku prawdziwe imię detektywa w tytule, bo Leblanc chciał w ten sposób oddać hołd brytyjskiemu autorowi. Niestety, Conan Doyle (który wtedy żył) nie był tym podobno zachwycony, ponieważ nie podobała mu się idea gloryfikowania przestępców, a w końcu Lupin był złodziejem. Z tego powodu musiano potem zmienić tytuł właśnie na wersję z Herlockiem Sholmesem.
A co do opinii o samej książce to w 100% się zgadzam, absolutnie nie zapada w pamięć. Polecam za to serial, bardzo odbiega od książki, ale jest super :D
Uuuu dziękuję! Lubię takie ciekawostki
A ja mam dziś taką refleksję, że niektóre okładki prezentują przerost formy nad treścią, a często zupełnie nie pasują do całości. I kwiaty wszędzie - nie pasują mi ….A jeśli chodzi o „Serce”, no przecież wyraźnie grupa docelowa byla podana na wstępie😅. A teraz dźwięk - głos lektora na przyspieszeniu jeszcze bym zniosła , chociaż nie ręczę, ale podkład dźwiękowy tak mnie wkurzył, że wyłączyłam od razu🫣.
Czy książki Lisy Gardner trzeba czytać po kolei?
😍
Małe sprostowanie - Malowany człowiek w zależności od wydania ma jedną część lub dwie. Pustynna Włócznia to drugi tom Cyklu Demonicznego, a nie Malowanego Człowieka 😊
ja czytam głównie naukowe polecam np Alasdair MacIntyre "Zależne zwierzęta rozumne. Dlaczego ludzie potrzebują cnót?" Fajna książka ale bardziej filozoficzna. Mówi o tym że cnoty wśród ludzi są ważne. Mówi np o inteligencji i mądrości delfinów szczególnie butlonosych i o tym że wiele wskazuje że są samoświadome. W ogóle mam pytanie. Książki naukowe też czytasz? Jeżeli czytasz jakie? Fajny kanał. Dobra robota :) :).
Ty chyba zwinęłaś Hermionie zmieniacz czasu! Tyle książek „zjadasz” plus dwa kierunki ciągniesz, że musisz chyba zaginać czas 😂🤍
Hihihihi
Czy książki Gardner powinno się czytać według kolejności tomów?
Najlepiej tak :)
Mam pytanie nie na temat, na które chyba już kiedyś komuś odpowiedziałaś : skąd pochodzą Twoje regały do książek, bo poszukuję nowych? :p
Ikea :)
Mam pytanie ile spędzacie czasu na książce bo ja spędzam mniej więcej 2 godziny dziennie i książkę 500 stronnicową czytam w 10 dni, jak patrzę na wasze wyniki to u mnie słabo co muszę poprawić czytanie czy więcej czasu spędzać przy książce
Ani to ani to :) czytaj tyle ile chcesz
Nie przejmuj się "wynikami" a samymi książkami. A jeśli jeszcze czytasz regularnie to wielkie brawa.
Poza tym strony stronie nierówne - wszystko zależy od tego jak książka jest wydana.
Lubię czytać ale dla przyjemności, a nie na ilość, pracuję i czytam tylko wieczorami jak znajdę czas lub w weekendy
Ja uważam akurat, że ta końcówka Pustynnej jest bardzo ważna dla kształtowania postaci Renny (ostrzegam, ona potem trochę wkurza, ale i tak ją lubię 😅) Natomiast w pełni się zgadzam, że tu jest aż za dużo molestowania kobiet i to mam wrażenie takiego znormalizowanego nawet trochę. I o ile jestem w stanie zrozumieć koncept takiego obrazu świata ze względu na kulturę arabską, to dla równie wielkiego zezwierzęcenia ludzi z Thesy jakoś usprawiedliwienia znaleźć nie potrafię. Przez długi czas miałam bardzo mieszane zdanie o tej serii, bo te wstawki były okropne, ale muszę przyznać, że o ile cały demoniczny jest przeseksualizowany, to kontynuację mogę polecić z ręką na sercu. I naprawdę podziwiam progres autora względem Demonicznego, bo Pustynny Książę to moim zdaniem naprawdę mądra i aktualna książka 😉
Ja przeczytałam tak malutko...
strasznie duzo młodzieżówek...
Nas to cieszy 😁
Taką miałam ochotę :)
@@DoktorBook uwielbiam to że u Ciebie jest taki przekrój przez gatunki A że każdy miesiąc ma inne akcenty to normalne u widać że czytasz książki że współprac ale też "dla siebie" Tak ogromnie doceniam u Ciebie te różnorodność pod każdym względem że aż nie umiem opisać;)
I uważam to za zaletę, ponieważ niewiele osób tak fajnie patrzy na książki dziecięce czy młodzieżowe jak dr book