*Друзі! Ми припустилися помилки. Вона маленька, але серйозна. Зможете знайти?* Не забувайте про підписку tinyurl.com/ybm3kdz9 та дзвоник 🔔, щоб не пропустити нове відео. Наша нова мета - 500000 підписників! А допомогти нам створювати нові відео можна через Патреон www.patreon.com/historyUA, через нашу monoБанку 💳 send.monobank.ua/jar/7APH3p1tfP або на картку ПриватБанку 💳 5168 7574 1861 1598
14 квітня на росії з'явилася ще одна ганебна сторінка в історії флоту) Хоча можливо це була спецоперація з переведенням флагману до підводного угруповання кораблів
А ми що, подарували російську московитам ? Та ну, вони ж на ній так і не навчилися розмовляти. Але згоден, що повсякденне спілкування повинно відбуватися українською. Так до цьго все йде - послухайте школярів (наших діток). А те що вони ще й мову ворога краще від них (це слова мого сина) знають, то добре :)
@@rednose692 украинскомовний канал(несмотря на то, что русский язык остается интернациональным языком общения для жителей пост-советского пространства, от Бишкека до Таллинна), это дополнительная гарантия, что работники кухни "товарища" Пригожина лишний раз не зайдут в коменты защищать "оскорбленную честь Расиюшки". То-есть, они конечно забредают, но сравнительно слабо... Ведь русский человек органически не способен воспринимать иностранные языки, и тем более на слух, а тем более - украинский язык.)) Проверено многолетней практикой: россиянин шарахается от украинского языка, як чорт від ладану. Россиян в буквальном смысле корежит, а значит - в коментах их будет по минимуму.
@@IstoriyaBezMifiv, теж випадково натрапив, дякую, підписка. ЗІ: Варто було б ще згадати "Три возраста Окини-сан". Книжка вп'ятеро менша за "Цусіму" Новікова-Прибоя, але душевна і не така "совєцька"))
15 років тому прочитав О.С. Новікова-Прибоя "Цусіма". Всім рекомендую. Також прочитав багато інших досліджень істориків та військових. На мою думку, не було шансів у Рожественського, Фелькерзама та Небогатова перед Того та Уріу. 7 місяців переходу значно вплинули на моторесурс парових машин кораблів, нижче ватерлінії обросли водоростями та ракушками, люди втомилися, були знесилені та деморалізовані. Японці мали чисельну та мінно-артилерійську перевагу, постійні артилерійські тренування та бойовий досвід, а головне - перевагу в швидкості руху. Саме останній фактор і став основним, крім того у японців був на озброєнні "правильний" снаряд осколково-фугасний спродяжений "шимозою" , який викликав пожежі і великі втрати особового складу ворога, російська ескадра використовувала бронебійний снаряд, який часто не спрацьовував і мав ККД подібно ядрам. Все це добре розумів Рожественський, і тому просив про відставку ще до бою, але дурнуватий Колька Кривавий, під впливом свого "дбайливого" родича німецького кайзера Віллі (який прагнув позбутися імперця-конкурента в Атлантичному океані), не прислухався до доводів радників. Радники, здебільшого, були царськими блюдолизами, які побоювались "впасть в нємілость государя" і твердо вирішив: "Вперьод". Навіть коли Порт-Артур та Перша тихоокеанська ескадра пали. А Друга і Третя ескадри заради цього і відправлялись, тобто йшли на допомогу вже неіснуючим силам. Після Цусіми, Росія на довго перестала бути морською державою. Що стосується героїзму особового складу, треба зауважити, що неросійські публіцисти того часу висловлювались так : "Розгромлені, але не переможені". До речі, в краєзнавчому музеї моєго рідного міста зберігаються особисті речі та фотознімки Порфірія Деркача, того самого сигнальника з "Наварина", який 14 годин провів на кришці ящика після потоплення броненосця.
Дякую Вам за україно-мовний історичний контент . Бажаю натхнення усій дружині каналу "Історія без міфів". Як сказав автор каналу old school combat:"Російсько-Українська війна , стане останнім символом приниженням росії".
Доречі, є думка, що саме з російсько-японської війни західний світ почав пізнавати "русскую" культуру, тобто дізнався про гопак та борщ, бо серед піхотинців РІ було чимало (точніше більша частина) українців з Сибіру, Далекого Сходу, Кубані і України як такої.
Любезный. а вы знаешь сколько украинцев сражалось и КАК сражалось в Цусимском бою!?Брониносец береговой обороны "Адмирал Ушаков"-дал бой под командыванием Миклухи-Маклая брата знаменитого путешественника 4 японским броненосным крейсерам! потомок старовинного козацького роду не посрамил памяти предков! Погиб геройски на мостике своего корабля!Слава героям!
@@СвітланаСікорська-д2э Особистий героїзм,це ще виграна битва, подивиться склад японської ескадри,та села російської.. Японська була меншою... Так люди були змучені переходом і багато інших факторів які в цілому дали перемогу японцям...
Молодці, дізнався багато нового і несподіваного, респект за укранську точку зору! Додали б кілька слів про хід само битви, і чекаю відео про укранських флотоводців!
Дуже велике Дякую авторам передач "Історії без міфів". Дуже зрозуміла послідовна і цікава оповідь. Дивлюся з великою насолодою і розкриваю новий світ. Завжди знала, що Московія построєна на брехні.
Мій дід Хоменко (Фоменко) Григорій Денисович, родом із міста Чигирин, служив на кораблі "Цисаревич", збереглося фото за 1908 рік - землетрус на Сицилії, Месина. Якщо автору це цікаво, то можу фото подарувати.
Надзвичайно цікаво! Екіпаж броненосця "Цесаревич" у 1908-1909 рятував постраждалих від Мессінського землетрусу - одного з найсильніших в історії Європи.
@@vladlenmaraiev1867 Вдячна за відповідь. Я історик,а діти програмісти і їх все це мало цікавить, тому боюся, що ці фото просто зникнуть. Давайте я вам їх вищою на Нову Пошту. Напишіть куди.
Це не від професії залежить, я випускник РТФ КПІ при совдепії, і електроніка і програмування пром. електроніки вже 32 роки, плюс давно вже тех. дир. фірми розробника. Але я нащадок титуляної шляхти, тому й знаю що моєму роду понад 700 років, в костелах в Варшаві є все, а тут скот сільський з музею викрав всю інфу, вкл. і родовий герд і родову геніологічну книгу в 1979 році. Хоча тільки мене й цікавить з усього роду поляків, все по історії, інші змішались з бидлом пролетарським і їм все по барабану. Якщо домінують бидлячі гени то там вже нічого не зробиш, скотина вона і І Африці скотина, тільки пожрати та поспати і ганчірку надіти, оце вся їх філософія.
А є не людська ? Чи то ти про руську ?. Ну то тоді сповзай с дивану та розкажи хлопцям які захищають Україну,що вони розмовляють не по людськи. Лишень би ляпнути...
Дякую, добру справу робите, все так стримано, науково, а потім "какіє ваші даказатєльста" . Дякую, за україномовний, гарний, науковий, об'єктивний та позитивний контент.
....дуже велика кількість призовників (піхотинців та артилеристів) була з Полтавської та Харківської областей ,які були переправлені залізницею на Далекий Схід, до театру военних дій...В с.Сагайдак Полтаської обл.зберігся пам"ятник генерал -майору артилерії Олексію Пащенку , учаснику ціеї війни...який помер через кілька років,від отриманих ран... Під час голодомору 1932-33 року...могилу було розкопано та пограбовано..(ховали генерала в мундирі з бойовими нагородами і позолоченою зброею..)...Відкопано і реставровано могилу...на початку 80-х років минулого ст. та перенесено на центральний цвинтар села...Садиба родини Пащенків...(..яка крім Олексія, виховала ще трьх генералів.)..до теперішнього часу не збереглася.
Доброго дня. Дякую за якісний матеріал. Хочу доповнити фільмотеку про Цусіму. Японці створили у 2009-2011 роках серіал "Хмара над пагорбом" або Cloud Upon a Slope, 坂の上の雲 , Saka no ue no kumo. Цей серіал не тільки про Цусіму але про про усю російсько-японську війну і про те як країна із середньовічча за життя одного покоління перетворилася на могутню державу яка змогла перемогти Російську імперію. Серіал дуже повчальний особливо якщо подивитись на сьогодення.
Рекомендую почитати "Ваш покірний слуга кіт" авторства Нацуме Сосекі, в якому він сатирично висміює тотальне наслідування всьому европейському, погоню за вигодою і міщанство, інтелектуальне беспліддя інтелігенції і ті самі урапатріотичні настрої, які панували в японському суспільстві під час російсько-японської війни.
@@ilyakochurovsky5232 в мире, иначе не существовало бы таких прекрасных слов - пират, каппер, флибустьер , корсар. не так ли ? ) ой , извиняюсь, пойду тусить с испанцами, португальцами и англичанами дальше, в нарнию )
У далекій молодості прочитав і "Цусіму" і "Порт Артур" і був у захваті. Але те що почув у Вас мені невідомо. Дякую за цікаву інформацію. Підписан. Чекаю наступних передач.
@@НиколайТаланкин-ф6д Ну да. Ударили под дых, подло. "Отблагодарили" за то что японцы не начали войну против СССР в критическом 41-м. Воистину есть чем гордиться!
@@ruslanazimov6750 подло? Да вы в своем уме? Вырезать население кореи и китая было благородно? Да не напали потому как вначале опасались войск дальнего востока, а потом решили, что есть более выгодная слабая цель сша. А так да отблагодарили, за весь 1905 год и за Цусиму и Сахалин в частности и заметь при всем этом не мы сбросили атомные бомбы на уже разгромленную страну
@@НиколайТаланкин-ф6д Квантунская армия получила приказ императора сложить оружие и не оказывать сопротивления. Там, куда приказ не успели доставить, ркка хорошо так умылась кровью. Политику императорской Японии в Китае и Корее естественно оправдать нельзя. Я уже молчу про их "отряд 731" и биологические эксперименты на людях. По поводу атомной бомбардировки. Как ни парадоксально это звучит, но эти две бомбы сохранили жизни миллионам японцев, и соответственно сохранили Японию как таковую. Это был своеобразный ультиматум. Говоря "современным рузьге языком" - "принуждение к миру"®. Японцы были готовы оборонять острова буквально до последнего человека. Пришлось бы буквально шаг за шагом артиллерийским огнем выжигать землю островов до лунного ландшафта. Американцы это знали. И бог с ними, с японцами, но они знали, что и собственные потери при десантной операции на острова тоже будут огромные, больше чем за все предыдущие годы второй мировой войны. Американцы не рузьге, они людей своих ценят и зря на смерть посылать не станут. Так и вышло, что после Хиросимы и Нагасаки император Японии понял, что им просто нечего противопоставить. Более того - американцы "прозрачно намекнули", что третья бомба будет по императорскому дворцу. Это был блеф, но блеф сработал. В итоге Япония капитулировала, но сохранила себя как Японию.
Я об этом сражении подробнее узнал из книги "Цусима" Новикова-Прибоя. Ценна она тем, что писал ее непосредственный участник - баталёр с одного из броненосцев. После сражения он угодил в плен, и в лагере вместе с ним было много членов экипажей других судов. Он стал собирать у них истории их кораблей, как битва разворачивалась для них. Годы спустя, написал книгу. Очень грустное чтиво, честно говоря, но, я думаю, каждому, кто интересуется конкретно этой темой, или военно-морским флотом в общем - обязательно к прочтению.
Дуже дякую за подачу матеріалу. Особливо звернула увагу на той факт , що старший лікар Володимир Кравченко вперше використав рентгенівський апарат на кораблі, тепер вже відомо що саме перша праця про катодні промені (рентгенівські )належить також українцю Івану Павловичу Пулюю
Як цікаво! Бо ця реклама - ворлд оф варшіпс, де тричі повторили - можете потопить крейсер Мамамото - наочно досі допікає росіянам, що навіть в грі вони намагаються стерти біль від поразки))) Хоча звісно з полеглих 5000 може половина були етнічними українцями, та це лише вказує на те - що з ким поведешся від того біди й набирешся!)) Тому українцям варто йти власним шляхом!
Ну от , дід українець !!! І що ж заважало його нащадкам вивчити українську солов' їну мову ???! Тай щось мені підказує , що ви шановний десь лукавите що у вашого діда прізвище Бондар ! А куди ж подівся мякий знак ь !? Навряд чи , тоді так казали ! Бондарями в ті часи називали людей які робили діжки , бочки !! Так що мову треба знати !! Нічого осоьистого !!!
Книга Пикуля. ?....Валентин Савович может и писал увлекательно, но цензура поработала так поработала...в "Океанском патруле" приводится эпизод ,когда рыбацкая шхуна , переделанная в боевой катер тягается с подлодкой немецкой и закидывать ее глубинниками...а по факту с периода 41-45 годов морских то не было сражений...у немцем флота небыло. Подлодки и катера немцев ухитрялись нагадить нашим и союзникам не имея численного превосходства.
ой не треба ... більше ніж по РЯВ мабуть що про жодну війну не писали.... в нас мало на це звертали уваги, а і за заході і на сході дуже і дужу багато про неї написано
@@yaroslavts Більше - писали. Про Першу світову, Другу світову, Наполеонівські війни, наприклад 🙂 А от про українців у РЯВ у цілому і в Цусімській битві - зокрема? Трапляється, згадують іноді Кондратенка, Макарова, Ліневича, Скоропадського. Інших - на жаль, практично ні. А їх десятки тисяч. Від генералів і адміралів до солдатів і матросів.
@@vladlenmaraiev1867 Цікаво! Я ріс в родині з непоганою бібліотекою (хоча і переважно радянського зразка), тож для мене РЯВ не була "невідомою" темою як взагалі, так і в окремих епізодах (як то вся "героїка" з затоплення, облога і спроба прориву з П-А, тощо). Звісно ж, як тільки інформація стала більш доступна завдяки інтернету, я побіг заповнювати порожнини і неточності.
Дякую за відео, дуже пізновально. Одним із вагомих факторів нищівної перемоги японського флоту було використання скалково-фугасних снарядів, які спричиняли пожежі і хаос на російських судах. Ті в свою чергу використовували бронебійні і показали невисоку ефективність. Вичитав це колись в журналі присвяченому Цусимській битві.
*Друзі! Ми припустилися помилки. Вона маленька, але серйозна. Зможете знайти?*
Не забувайте про підписку tinyurl.com/ybm3kdz9 та дзвоник 🔔, щоб не пропустити нове відео. Наша нова мета - 500000 підписників!
А допомогти нам створювати нові відео можна через Патреон www.patreon.com/historyUA, через нашу monoБанку 💳 send.monobank.ua/jar/7APH3p1tfP або на картку ПриватБанку 💳 5168 7574 1861 1598
Ніт. Могли б нe палитись)
@@mindtensegrity7048 У нас все по-чесному🙂
Хіба може не згадали, що Володимир Миклуха був рідним братом Миколи Миклухо-Маклая?
@@mykolavolkov840 Так, був молодшим братом Миклухи-Маклая. Але ми мали на увазі не це🙂
Маленька, але серйозна? Так буває? )))
Сім місяців кудись йти, щоб потонути! Це так символічно для сучасної Ерефії. Стільки років шукають дно!
Вывод: Россия забрала у Японии Курильские острова и Охотское море стало внутренним морем Российской федерации, а Украина потеряла Крым.
@@АндрейБелоусов-э3ъ та ми ваших десантників робимо удобренням для землі. Чому ти не розкажеш як росія відала Китаю свою територію з два крима.
@@mishagadov23 вывод тогда рашка на коленях ползала прося порт Артур вернуть... Да порт Артур так и не вернулся в рашку.
@@LightPalladin А Чемульпо?
@@mishagadov23 ага а "бабы ищо нарожают"
14 квітня на росії з'явилася ще одна ганебна сторінка в історії флоту)
Хоча можливо це була спецоперація з переведенням флагману до підводного угруповання кораблів
24 февраля, а не 14 апреля
@@user-qe4go8vf7f сказали про флот, ты чем читаешь ?
Просто крейсер перекваліфікували в батискафи)
@@user-qe4go8vf7f дві дати краще, ніж одна)))
Ні це спецоперація перетворення москалів на корм для риб.
Зроблено професійно, стисло, без зайвого словоблуддя. Дякую.
Приєднуюсь до вашого коменту.
Подводная лодка в степях Украины
Погибла в неравном воздушном бою.
Никто не забудет той страшной годины -
Торпеды и кони в едином строю!
як приємно знайти ще один україномовний канал серед помийки щелепомовних каналів
А ми що, подарували російську московитам ? Та ну, вони ж на ній так і не навчилися розмовляти.
Але згоден, що повсякденне спілкування повинно відбуватися українською. Так до цьго все йде - послухайте школярів (наших діток).
А те що вони ще й мову ворога краще від них (це слова мого сина) знають, то добре :)
@@rednose692 украинскомовний канал(несмотря на то, что русский язык остается интернациональным языком общения для жителей пост-советского пространства, от Бишкека до Таллинна), это дополнительная гарантия, что работники кухни "товарища" Пригожина лишний раз не зайдут в коменты защищать "оскорбленную честь Расиюшки".
То-есть, они конечно забредают, но сравнительно слабо...
Ведь русский человек органически не способен воспринимать иностранные языки, и тем более на слух, а тем более - украинский язык.))
Проверено многолетней практикой: россиянин шарахается от украинского языка, як чорт від ладану. Россиян в буквальном смысле корежит, а значит - в коментах их будет по минимуму.
Плохо вы еще воспитываете нашу молодёжь! Мало кто кулешовкой пишет...
@@karlwalther як справи у підлодки москва, свинособачий гноє?
привіт і найгірші побажання з міста-героя Харкова.
@@Max_Ukas справы такие же, как и слевы! Гетьману Сагайдачному добрая компания!
Люблю Цусиму! Гордость японских моряков!
😇
Слава Імператору Японії слава японським морякам та солдатам
Дуже дякую за донесені історичні факти. Таку історію мають вчити в навчальних закладах...
Щойно натрапив на ваш канал, дуже пізнавально та цікаво!
Дякуємо!)
@@IstoriyaBezMifiv, теж випадково натрапив, дякую, підписка.
ЗІ: Варто було б ще згадати "Три возраста Окини-сан". Книжка вп'ятеро менша за "Цусіму" Новікова-Прибоя, але душевна і не така "совєцька"))
Дуже круто!!
Дякую за цікаві історичні відомості..
І це ми тільки почали)))
Вывод: Россия забрала у Японии Курильские острова и Охотское море стало внутренним морем Российской федерации, а Украина потеряла Крым.
15 років тому прочитав О.С. Новікова-Прибоя "Цусіма". Всім рекомендую. Також прочитав багато інших досліджень істориків та військових. На мою думку, не було шансів у Рожественського, Фелькерзама та Небогатова перед Того та Уріу. 7 місяців переходу значно вплинули на моторесурс парових машин кораблів, нижче ватерлінії обросли водоростями та ракушками, люди втомилися, були знесилені та деморалізовані. Японці мали чисельну та мінно-артилерійську перевагу, постійні артилерійські тренування та бойовий досвід, а головне - перевагу в швидкості руху. Саме останній фактор і став основним, крім того у японців був на озброєнні "правильний" снаряд осколково-фугасний спродяжений "шимозою" , який викликав пожежі і великі втрати особового складу ворога, російська ескадра використовувала бронебійний снаряд, який часто не спрацьовував і мав ККД подібно ядрам. Все це добре розумів Рожественський, і тому просив про відставку ще до бою, але дурнуватий Колька Кривавий, під впливом свого "дбайливого" родича німецького кайзера Віллі (який прагнув позбутися імперця-конкурента в Атлантичному океані), не прислухався до доводів радників. Радники, здебільшого, були царськими блюдолизами, які побоювались "впасть в нємілость государя" і твердо вирішив: "Вперьод". Навіть коли Порт-Артур та Перша тихоокеанська ескадра пали. А Друга і Третя ескадри заради цього і відправлялись, тобто йшли на допомогу вже неіснуючим силам. Після Цусіми, Росія на довго перестала бути морською державою. Що стосується героїзму особового складу, треба зауважити, що неросійські публіцисти того часу висловлювались так : "Розгромлені, але не переможені". До речі, в краєзнавчому музеї моєго рідного міста зберігаються особисті речі та фотознімки Порфірія Деркача, того самого сигнальника з "Наварина", який 14 годин провів на кришці ящика після потоплення броненосця.
Дякую Вам за україно-мовний історичний контент . Бажаю натхнення усій дружині каналу "Історія без міфів". Як сказав автор каналу old school combat:"Російсько-Українська війна , стане останнім символом приниженням росії".
Слухла з відкритим ротом, дякую. Продовжуйте дивувати і освічувати цікавими фактами історії.
У нас попереду ще дуже багато надзвичайно цікавих тем!👍
Та ото ж. А були б нормальній країні - це було б в підручниках по історії.
P.S. я про совок
Дякую, дуже цікаво та пізнавально! Пан Владлен, як завжди, на висоті!
Дякуємо Вам за високу оцінку нашої праці!😉👌
Дякую Вам за Вашу роботу. Вітання з Донеччини 🇺🇦✌️
Дуже гарно сказав адмірал Того: наші сили і сили противника не відрізнялись. А от результат..... :)))
Коментар для підтримки україномовного контенту. Слава Україні
Героям Слава!
Дуже сподобався огляд, особливо за українців, що приймали участь у цій битві. Слава Україні!
Героям Слава!🇺🇦
Доречі, є думка, що саме з російсько-японської війни західний світ почав пізнавати "русскую" культуру, тобто дізнався про гопак та борщ, бо серед піхотинців РІ було чимало (точніше більша частина) українців з Сибіру, Далекого Сходу, Кубані і України як такої.
украина цэ эвропа?
Украинци в этой битве герои, а русским позор? Хлопци, у вас с логикой так себе.
@@АндрейБелоусов-э3ъстолицей РИ был Киев? Если нет, то свой высер можешь засунуть туда же, откуда и изверг/
Як росія вміє воювати на морі ми побачили на власні очі, коли вони ганялися за нашими катерами та протаранили один одного!))
Любезный. а вы знаешь сколько украинцев сражалось и КАК сражалось в Цусимском бою!?Брониносец береговой обороны "Адмирал Ушаков"-дал бой под командыванием Миклухи-Маклая брата знаменитого путешественника 4 японским броненосным крейсерам! потомок старовинного козацького роду не посрамил памяти предков! Погиб геройски на мостике своего корабля!Слава героям!
@@СвітланаСікорська-д2э Особистий героїзм,це ще виграна битва, подивиться склад японської ескадри,та села російської.. Японська була меншою... Так люди були змучені переходом і багато інших факторів які в цілому дали перемогу японцям...
@@ГошаТрубников-г9н грузите апельсины бочками телеграфируйте о получении!
@@СергійМороз-ь9ъ Че?
Вывод: Россия забрала у Японии Курильские острова и Охотское море стало внутренним морем Российской федерации, а Украина потеряла Крым.
Молодці, дізнався багато нового і несподіваного, респект за укранську точку зору! Додали б кілька слів про хід само битви, і чекаю відео про укранських флотоводців!
Дуже цікаво, дякую. Хоч з дитинства цікавлюся історією, але про Цусіму знав замало. Аналогія з "Червоною спекою" повеселила. =)
Миша,есть книжка в 2 томах,рекомендую,*Цусима*,и ещё *Порт Артур*!Почитайте,не пожалеете!
@@genahizir1473 Перд Артур, або Артур пукнув.
Дуже велике Дякую авторам передач "Історії без міфів". Дуже зрозуміла послідовна і цікава оповідь. Дивлюся з великою насолодою і розкриваю новий світ. Завжди знала, що Московія построєна на брехні.
Велике спасибі Вам за підтримку!
Фінал відео добі́рний. "Какіє ваши даказатєльства?"
КОКАІНУМ
Мені це теж сподобалось. Трохи неочікувано, але дуже вдале завершення )
Зачем вам доказательства, учите историю и читайте Пикуля!
@@АлександрГончаренко-и3х Валентина? Не, не слышал
Трішки спойлер?)))
Давненько не дивився такого насиченого контенту.
Гарна робота!
Спасибі Вам за відгук!
Вдячний за таку цінну інформацію. Бажаю всього найкращого.
Цусіма - один із моїх улюблених випусків "Історії Без Міфів":-) Дякую за контент незмінно найвищого ґатунку!
Дякую, цікавий ролік, особливо, цитати з Шварцнегором вкінці)
Як добре ,що я наткнулась на ваш канал!
Підписка та вподобайка беззаперчні.
Дякуємо Вам за любов до історії та увагу до нашої праці!🙂👍
Надзвичайний проект. Спасибі за Вашу роботу і поширення україномовного ютубу
Мій дід Хоменко (Фоменко) Григорій Денисович, родом із міста Чигирин, служив на кораблі "Цисаревич", збереглося фото за 1908 рік - землетрус на Сицилії, Месина. Якщо автору це цікаво, то можу фото подарувати.
Надзвичайно цікаво! Екіпаж броненосця "Цесаревич" у 1908-1909 рятував постраждалих від Мессінського землетрусу - одного з найсильніших в історії Європи.
@@vladlenmaraiev1867 Вдячна за відповідь. Я історик,а діти програмісти і їх все це мало цікавить, тому боюся, що ці фото просто зникнуть. Давайте я вам їх вищою на Нову Пошту. Напишіть куди.
@@tatianakopan9459 Можна на київське відділення 59, за рахунок отримувача. Деталі можемо обговорити на фейсбук - Vladlen Maraiev.
@@tatianakopan9459 програмістам теж історія цікава!)
Це не від професії залежить, я випускник РТФ КПІ при совдепії, і електроніка і програмування пром. електроніки вже 32 роки, плюс давно вже тех. дир. фірми розробника.
Але я нащадок титуляної шляхти, тому й знаю що моєму роду понад 700 років, в костелах в Варшаві є все, а тут скот сільський з музею викрав всю інфу, вкл. і родовий герд і родову геніологічну книгу в 1979 році. Хоча тільки мене й цікавить з усього роду поляків, все по історії, інші змішались з бидлом пролетарським і їм все по барабану.
Якщо домінують бидлячі гени то там вже нічого не зробиш, скотина вона і І Африці скотина, тільки пожрати та поспати і ганчірку надіти, оце вся їх філософія.
Дякую за цікаву інформацію. Відео все яскравіше
Дчкую за ретельне дослідження участі українців. Ви молодці. Успіху.
Подводная лодка в степях Украины
Погибла в неравном воздушном бою.
Никто не забудет той страшной годины -
Торпеды и кони в едином строю!
Подводная лодка в степях Украины
Погибла в неравном воздушном бою.
Никто не забудет той страшной годины -
Торпеды и кони в едином строю!
Отримав масу задоволення. Вподобайка та підписався за людську мову.
Дякую Вам!🙂👍
Соловїна
А є не людська ? Чи то ти про руську ?.
Ну то тоді сповзай с дивану та розкажи хлопцям які захищають Україну,що вони розмовляють не по людськи.
Лишень би ляпнути...
Вподобайка .... боже , який ти тупий....
@@Zloy_Kashchey ми ж розуміємо, що саме він мав на увазі:)
Окрім усього дуже сподобався стиль ведучого й манера подачі матеріалу! Підписка, вподобайка й комент з подякою.
Метелик вам дуже пасує❣️
Гарний)
Про "Аврору" знають всі. А от Цусімська битва і цей сором Російської імперії відомі лише одиницям.
Й ще та дурна пропагандистська пісня про крейсер ВАРЯГ була дуже відома за СРСР.
Ахахаха, із останньої смішинки посміявся, дякую) треба буде подивитися японський фільм про цю битву. Так росіяни і зараз програють на морі.
Рекомендую.Класний фільм.
Дякую, добру справу робите, все так стримано, науково, а потім "какіє ваші даказатєльста" . Дякую, за україномовний, гарний, науковий, об'єктивний та позитивний контент.
....дуже велика кількість призовників (піхотинців та артилеристів) була з Полтавської та Харківської областей ,які були переправлені залізницею на Далекий Схід, до театру военних дій...В с.Сагайдак Полтаської обл.зберігся пам"ятник генерал -майору артилерії Олексію Пащенку , учаснику ціеї війни...який помер через кілька років,від отриманих ран... Під час голодомору 1932-33 року...могилу було розкопано та пограбовано..(ховали генерала в мундирі з бойовими нагородами і позолоченою зброею..)...Відкопано і реставровано могилу...на початку 80-х років минулого ст. та перенесено на центральний цвинтар села...Садиба родини Пащенків...(..яка крім Олексія, виховала ще трьх генералів.)..до теперішнього часу не збереглася.
Орді непотрвбні Герої з України.А путіноїдам тим більше.
Дякую за змістовний звіт по історії 💯👍
Спасибі Вам за перегляд і підписку!👍🇺🇦
Чудове відео, далеко не вперше на цьому каналі. Вдячний, що нарешті з'явився якісний український контент на UA-cam. Дякую за Вашу працю!
Дякую Вам за підтримку!
Кокаїнум! ))
Не бачив цього фільму....
Дякую за цікаву розповідь)
Надзвичайно цікаво!!! Дякую!👍🇺🇦💪
Дякую Вам! Підписуйтеся на наш канал - у нас ще дуже багато цікавих програм!😉👍
Дякую за історичні дані !
На відео згадано земляка з Великих Будищ.
@@gvm7970 Так, це Володимир Костенко - інженер на броненосці "Орел".
Дякую за цікаву подорож історією.
Дякую, дуже цікаво та пізнавально!
Дуже цікаво, клас. Потрібно пам'ятати своїх українців де б вони не воювали проти своєї волі і де вони показали себе справжніми героями!
дякую за Вашу працю, було дуже цікаво .
дуже цікаві теми розкриваєте. продовжуйте в тому ж дусі.
Доброго дня. Дякую за якісний матеріал.
Хочу доповнити фільмотеку про Цусіму. Японці створили у 2009-2011 роках серіал "Хмара над пагорбом" або Cloud Upon a Slope,
坂の上の雲
, Saka no ue no kumo. Цей серіал не тільки про Цусіму але про про усю російсько-японську війну і про те як країна із середньовічча за життя одного покоління перетворилася на могутню державу яка змогла перемогти Російську імперію. Серіал дуже повчальний особливо якщо подивитись на сьогодення.
Рекомендую почитати "Ваш покірний слуга кіт" авторства Нацуме Сосекі, в якому він сатирично висміює тотальне наслідування всьому европейському, погоню за вигодою і міщанство, інтелектуальне беспліддя інтелігенції і ті самі урапатріотичні настрої, які панували в японському суспільстві під час російсько-японської війни.
Була велика морська перемога у Керченській протоці. Це все, що можуть росіяни, перемагати, коли їх в 20 разів більше
Ахах, война - это не дуэль
@@spacebit1310 Ххх Пиратство не война .
@@ilyakochurovsky5232 пиратство одна из составляющих войны
@@vladkovskij5814 Где ? В Нарнии ? У тебя в голове ? На РаиССе ?
@@ilyakochurovsky5232 в мире, иначе не существовало бы таких прекрасных слов - пират, каппер, флибустьер , корсар. не так ли ? )
ой , извиняюсь, пойду тусить с испанцами, португальцами и англичанами дальше, в нарнию )
Дякую за цікаве дослідження і висвітлення даної події !!
цікаво та професійно молодець.
Дякую, дуже цікава тема!
Спасибі, що дивитеся наш канал!🙂👍
Дякую. Цікаво доступно та пізнавально
Дякуємо!)
Як завжди - все на топ рівні. Дякую 💛💙
Вашему каналу - лайк! Вы - эррудированны, документальны, достоверны и интересны!
А вы безгррррамотны. Впрочем, чего ожидать от жителей страны, чьи школьники и студенты изучают все дисциплины по Кобзарю.
@@АлександрКацман Красавчик
Ти за себе все сказав, а всі решта кажуть протилежне
@@АлександрКацман ну хоч не по Єсєніну, (Чи по торі?) на відміну від деяких.
Слухайте,все супер, чудове відео
Дякую за хороший відгук!👍
Неймовіно цікаво та пізнавально.дякую!!!!!
Молодці, так тримати!
Дуже цікава історія! Ну і вдале закінчення, порівняння з А Шварцнегером ) викликало посмішку! Дякую.
У далекій молодості прочитав і "Цусіму" і "Порт Артур" і був у захваті. Але те що почув у Вас мені невідомо. Дякую за цікаву інформацію. Підписан. Чекаю наступних передач.
Дякую! Дуже цікаво! Читав колись Новикова-Прибоя. Тепер ще почитаю згадані вами книжки)
Дякую! Цікаво було дізнатись!
можем и повторить-СКАЗАЛИ бы Японцы!!!
Повторили ведь...под Халкин-голом и Хасаном)
Ага в 1945 размазали милионную квантунскую армию за неделю, тоже повторить?
@@НиколайТаланкин-ф6д Ну да. Ударили под дых, подло. "Отблагодарили" за то что японцы не начали войну против СССР в критическом 41-м. Воистину есть чем гордиться!
@@ruslanazimov6750 подло? Да вы в своем уме? Вырезать население кореи и китая было благородно? Да не напали потому как вначале опасались войск дальнего востока, а потом решили, что есть более выгодная слабая цель сша. А так да отблагодарили, за весь 1905 год и за Цусиму и Сахалин в частности и заметь при всем этом не мы сбросили атомные бомбы на уже разгромленную страну
@@НиколайТаланкин-ф6д Квантунская армия получила приказ императора сложить оружие и не оказывать сопротивления. Там, куда приказ не успели доставить, ркка хорошо так умылась кровью.
Политику императорской Японии в Китае и Корее естественно оправдать нельзя. Я уже молчу про их "отряд 731" и биологические эксперименты на людях.
По поводу атомной бомбардировки. Как ни парадоксально это звучит, но эти две бомбы сохранили жизни миллионам японцев, и соответственно сохранили Японию как таковую. Это был своеобразный ультиматум. Говоря "современным рузьге языком" - "принуждение к миру"®. Японцы были готовы оборонять острова буквально до последнего человека. Пришлось бы буквально шаг за шагом артиллерийским огнем выжигать землю островов до лунного ландшафта. Американцы это знали. И бог с ними, с японцами, но они знали, что и собственные потери при десантной операции на острова тоже будут огромные, больше чем за все предыдущие годы второй мировой войны. Американцы не рузьге, они людей своих ценят и зря на смерть посылать не станут. Так и вышло, что после Хиросимы и Нагасаки император Японии понял, что им просто нечего противопоставить. Более того - американцы "прозрачно намекнули", что третья бомба будет по императорскому дворцу. Это был блеф, но блеф сработал. В итоге Япония капитулировала, но сохранила себя как Японию.
Я об этом сражении подробнее узнал из книги "Цусима" Новикова-Прибоя. Ценна она тем, что писал ее непосредственный участник - баталёр с одного из броненосцев. После сражения он угодил в плен, и в лагере вместе с ним было много членов экипажей других судов. Он стал собирать у них истории их кораблей, как битва разворачивалась для них. Годы спустя, написал книгу. Очень грустное чтиво, честно говоря, но, я думаю, каждому, кто интересуется конкретно этой темой, или военно-морским флотом в общем - обязательно к прочтению.
Дуже дякую за подачу матеріалу. Особливо звернула увагу на той факт , що старший лікар Володимир Кравченко вперше використав рентгенівський апарат на кораблі, тепер вже відомо що саме перша праця про катодні промені (рентгенівські )належить також українцю Івану Павловичу Пулюю
Дуже цікаво, дякую!
на одном дыхании... спасибо.. жаль, что не преподают нашим ДЕТЯМ так и в таком формате....
Ваших дітей вчать про перемоги вашої росії.
@@oliverkurtyak8645 94-96 львiвский прикордонний загiн...
Такой короткий эфир, пересмотрела два раза, а вы сортире все своими перепалками
@@СлаваАдаменко-н6н Деякі діти(10-17років),зокрема і я,теж дивляться укр.історичні канали)
@@tema2976 добиться чего? 40 тыс потерь? потерю крейсера москва? или это жест доброй воли?)
Ви круті! Продовжуйте в тому ж дусі! Було б цікаво подивитися анімацію по відтворенню Цусімської битви. Думаю все ще попереду! Щасти!
Величезне дякую Вам!🙂
Прекрасное , содержательное видео. Таких нужно больше ! Для молоді України!
Превосходный лектор,весьма профессиональный и интеллигентный! Браво!
Японцы выиграли это сражение в сухую. Если эту стрельбу в тире по мишеням вообще можно было назвать сражением.
Люблю, люблю запах шимозы по утрам... Это запах победы!
Майже як Айзенкур. Там теж англійці з луков як по мішках французських лицарей відстрелювали.
Дивно, що росіяни визнають, що програли.
Вывод: Россия забрала у Японии Курильские острова и Охотское море стало внутренним морем Российской федерации, а Украина потеряла Крым.
@@oliverkurtyak8645 кто это тебе такое вякнул? русские не проигрьывают а если проигльывают то их там нет, но при этом потери срочно засекречиваются.
Дякую, прекрасна робота!
Дуже цікаве відео, дякую.
Дякую! Надзвичайно пізнавальна велика робота! І дякую за правильні означення - « більшовицький переворот», а не « жовтнева ... і т.д.
Почався день і знову дивлюся ваші відео
Це чудово! 🙂👍
чудовий проект, спасибі
Дякую Вам за перегляд і підписку!👍👍👍
Як цікаво! Бо ця реклама - ворлд оф варшіпс, де тричі повторили - можете потопить крейсер Мамамото - наочно досі допікає росіянам, що навіть в грі вони намагаються стерти біль від поразки))) Хоча звісно з полеглих 5000 може половина були етнічними українцями, та це лише вказує на те - що з ким поведешся від того біди й набирешся!)) Тому українцям варто йти власним шляхом!
Так само як i в кримськiй вiйнi 2/3 - українськi прiзвища, а тепер "ето исконно наша земля, ви за ниё ни ваивали."
Було класно! Дякую!
Уклінно дякую Вам за цю розповідь про Цусіма, бо ніколи нічого про це не чула. Звісно, жаль за українців, які загинули в цій війні.
То Лайк Друже за Твою роботу, так тримати.
Выпуск просто супер, особенно концовка.
Матеріал дуже цікавий. Справжній Кокаінум! Дякую!
Мой прадед служил на броненосце " Потемкин" он с Украины фамилия Бондар . Давно читал книгу Цусима , мне понравилось.
сам читал книгу очень понравилась
Ну от , дід українець !!! І що ж заважало його нащадкам вивчити українську солов' їну мову ???! Тай щось мені підказує , що ви шановний десь лукавите що у вашого діда прізвище Бондар ! А куди ж подівся мякий знак ь !? Навряд чи , тоді так казали ! Бондарями в ті часи називали людей які робили діжки , бочки !! Так що мову треба знати !! Нічого осоьистого !!!
@@yurayura4769 Укрїнську я знаю ,вільно.розмовляю .
Коментарі для рашистів...Літера м'який знак пишуть у призвещі тільки в російському варіанті...
Дякую за суперцiкаве вiдео! Хочеться бiльше такого якiсного научно-популярного контенту украiнською!
На нашому каналі наразі - щотижня два нових відео 😉
Дуже цікаве відео, дякую.
Від кінцівки півгодини відходила))))
Слава Україні! Гарно розповідаєте, пане!
Героям Слава! 🇺🇦
Дякую, цікаво.
Дякую, особливо за книжки! Спробую знайти ти прочитати. Цікава тема.
"Три возраста Окини-сан" знайдіть...
@@billymon11 Дякую!
Книга Пикуля. ?....Валентин Савович может и писал увлекательно, но цензура поработала так поработала...в "Океанском патруле" приводится эпизод ,когда рыбацкая шхуна , переделанная в боевой катер тягается с подлодкой немецкой и закидывать ее глубинниками...а по факту с периода 41-45 годов морских то не было сражений...у немцем флота небыло. Подлодки и катера немцев ухитрялись нагадить нашим и союзникам не имея численного превосходства.
Дуже цікава інформація, навіть не знали про такі події та наших видатних українських героїв, дякуємо
Це щось... Щьооосььь :) особливо кінцівка ! Дякую автора за підйом мого настрою.
14 квітня на росії з'явилася ще одна ганебна сторінка в історії флоту)
Владлен Мараєв - one love 💙💛
Обожнюю Ваш канал)
Він заслуговує не на 100 тисяч підписників, а на мільйон - і це щонайменше 😏
Дякую!
отличный анализ, прекрасная подача
подписка
Хай квітне український ютуб!
Коментар на підтримку.)
Недавно підписався.
І тепер всі ваші відео переглядаю з великим задоволенням!
Дякуємо за підтримку!
Цікаві деталі. І про особистості (як от Патон) і про обставини битви (кольори російських кораблів були ну дуже камуфляжними😁)
Скоро всей московии будет Цусима!!! Обожаю правдивую историю безродной Тартарии!!!
Что-то не верится мне, но так хотелось бы поверить и чтоб осуществилось всё!
посмотри ролик по поводу маркерных генов славян, а потом издавай звуки....
Авжеж під вашою 300річною окупацією всі гени перемішалися ,Українці освоювали вашу Сибір ....
Бен
@@ganavar7879 нацик зігу підніми
СУПЕР! Маловідома й МЕГАКРУТА тема!!👍👍👍💯
Не те щоб маловідома...
ой не треба ... більше ніж по РЯВ мабуть що про жодну війну не писали.... в нас мало на це звертали уваги, а і за заході і на сході дуже і дужу багато про неї написано
@@SergMuller В Україні про це практично не згадують. Немовби нас це й не стосується.
@@yaroslavts Більше - писали. Про Першу світову, Другу світову, Наполеонівські війни, наприклад 🙂 А от про українців у РЯВ у цілому і в Цусімській битві - зокрема? Трапляється, згадують іноді Кондратенка, Макарова, Ліневича, Скоропадського. Інших - на жаль, практично ні. А їх десятки тисяч. Від генералів і адміралів до солдатів і матросів.
@@vladlenmaraiev1867 Цікаво! Я ріс в родині з непоганою бібліотекою (хоча і переважно радянського зразка), тож для мене РЯВ не була "невідомою" темою як взагалі, так і в окремих епізодах (як то вся "героїка" з затоплення, облога і спроба прориву з П-А, тощо). Звісно ж, як тільки інформація стала більш доступна завдяки інтернету, я побіг заповнювати порожнини і неточності.
Дякую за відео, дуже пізновально.
Одним із вагомих факторів нищівної перемоги японського флоту було використання скалково-фугасних снарядів, які спричиняли пожежі і хаос на російських судах. Ті в свою чергу використовували бронебійні і показали невисоку ефективність. Вичитав це колись в журналі присвяченому Цусимській битві.