Термінова зміна вентиляційного режиму гнізда зимуючих бджіл .
Вставка
- Опубліковано 5 лют 2025
- Досліди з організації зимівлі бджіл в багатокорпусних вуликах на рамку Рута ми проводимо другу зиму. Зимою 2017-2018 року з пасіки 98 сімей ,12 сімей зимували в експериментальному режимі з подвійною вентиляцією через сітчавсте дно, (як і всі інші дослідні сім'ї) та з використанням дренажної вентиляції стелі.Подібні досліди ми проводили на початку зими 2018-2019 року. Отримані результати переконали нас у необхідності запровадити такий метод подвійної вентиляції на всій дослідній групі вуликів на систему Рута. Фактичне виконання робіт та думки з цього приводу приведені в даному відео .
Ми впевнені, що дані зміни покращать зимівлю бджіл , зникне зайва не потрібна волога в зимовий період і наші сім'ї комфортніше почуватимуть себе.
Ви просто золота людина! Дякую за те що ділитесь досвідом!
Дякую дуже гарно розказав і показав обов’язково собі впроваджу
Дякую за коментар.
Дуже гарне і змістовне відео!!! Хорошої Вам зимівлі!!!
Дякуємо що ділитись досвідом. Цікаве відео, цікаві висновки. Вдалої зимівлі.
Дядьку я давно дивлюсь твій канал я бажаю тобі щоб в Тебе перезимували всі сім'ї
В цього дядька перезимують.
Трапляються випадки гибелі маток за зиму. Щоб загинула сім'я - то такі випадки можу згадати тільки до епохи використання дренажної вентиляцїі стелі. А це було десь так років зо двадцять тому.
Спасибі за ролик, вдалої зимівлі, бджілки гарно сидять!!!
Вони просто сплять під подушками. Відпочивають.... Як і людина спить під перовою ковдрою.
Кілька років клав зверху подушки з мохом а потім у діда Василя ви розповіли що це дренажна вентиляція Вона працює у лежаках гірше в українках просто чудово Дякую за відео вдалої зимівлі лайк і підписка
В мене бджоли зимують в десятирамочних даданах та рутах на одному гніздовому корпусі з підставленим під низ магазинним півкорпусом, сітка повністю відкрита цілий рік, верх щільно закритий, утеплений пінопласом і плівка, зимують чудово і в гніздах сухо. Такий експеримент проводжу другий рік і бачу чудовий результат на моїй пасіці, тому знайдіть і ліквідуйте неполадки і тоді і Ваші бджілки зможуть чудово і комфортно зимувати на сітчастому днищі. Вдячний за відео. З повагою...
Саме так ми і зробили. Знайшли і ліквідували причину неполадків :).
На каком мёде зимуете ?
ДОБРОЇ ВАМ ЗИМІВЛІ. УСПІХІВ У ВАШІЙ РОБОТІ!
Дякую за гарні побажання.
Я хоть и не имею стажа в пчеловодстве, но в первую же мою зимовку , я сразу понял , что нижняя вентиляция , это не для моей местности.
Зимуют мои пчелы в ППС с верхней вент, и глухим дном, и даже без утепления. Достаток кормов и правильная вентиляция, залог успешной зимовки.
Нарешті відшукав. Вдруге дивлюсь це
надзвичайно важливе відео не тільки для початківців, а й для бувалих бджолярів. З Вашими діями цілком згоден. Єдине, що теоретично по фізиці при глухому верху і мережевому денці вентиляція відсутня. Натомість є тільки конвекція. Ви показуєте дренажний (пористий) верх де волога проходить в капіляри положка потім в дренаж сентипону.
Саме так. При цьому зайва волога активно видаляється з перерізу бджолиного гнізда завдяки вертикальному рухові теплого повітря, яке відмінно виконує функцію транспортера.
насмотревшись роликов в интернете пчеловоды кидаются из крайности в крайность в поисках идеальной зимовки при этом не обращая внимания ни на систему ульев ни на климатическую зону .Взять к примеру целофан ,изначально был предложен в ульях из пены как прокладка от погрыза потолка пчёлами но постепенно разлезся по всех пасеках ,по всех системах ульев и по всем климатическим зонам нанося большей вред (часто - густо )но пчеловоды как зачарованные склонны винить в плохой зимовке все что угодно но только не его .На мой взгляд его использование оправдано только в тёплых зонах или в в помещениях в комбинации с сеткой на дне .
У меня в дереве от него даже весной один вред был.Сырость и плесень.Сразу отказался от пленки в улье навсегда.
У меня в дереве от него даже весной один вред был.Сырость и плесень.Сразу отказался от пленки в улье навсегда.
@@Северо-Крымскийулей.РусланКобз согласен сетка плёнка это лажа
@@АндрейРясков-э1ъ всм сетка пленка это лажа? другие вон зимуют без проблем,например матковод
Из личного опыта нич
Кожне ваше слово не на вітер. Дякую.
Полезное видео.
!!!.Полностью с вами согласен .Проточная вентиляция ,+лёгкое утеление дышащее .
Покажіть відео пошитя подушок .
Ви тільки плануєте переробити вентил отвори-так вони замаленькі, а в мене тільки друга зимівля і з першої зрозумів це. Були такі ж отвори як у вас так я їх збільшив між пропилами десь 3 на 12 см та поставив сітку тепер добре. 19 01. дивився все було добре за виключенням в однієї сімї понос. Дав їм канді з ліками завтра подивлюсь що там та як там у них. Підмору було багато. Вулики дадан у мене глухе дно утеплення холстик та два тижні тому ще поклав легенькі одіяльця на сентипоні.
Пане Віктор де можна придбати такі холстики буду дуже вдячний за інформацію
Любий інтернет - магазин тканей, основне щоб дихало.
здравствуйте, а для чего вы производите утеплении семей? именно сейчас??
Сім'ї були утеплені достатньо і до того. Основна ціль - видалити зайву вологу з гнізда зимуючих бджіл.
Віктор, чи пробували ви ставити подушки заповнені сухими опілками, а не синтопоном?
А мне как показал дедушка один как в зиму в водить пчел и больше не каких экспериментов !!!
Изначально нарасчиваю пчел потом до 10 сентября закармливаю пчел не больше 7кг сиропом что бы по возможности залили ещё не запечатанный мет и в том числе Падь , и потом ложу сверху старый тряпчаный мешок по бокам холодные карманы , и заставные- ещё использую шерстяное одеяло в два слоя и все!!! И не каких больше утиплений, края подогнул и все отлично - Почему мешковину или одеяло .... Объясняю для того что бы пар выходил и оставался с верху ,у меня верхняя вентиляция , я из начинающих но суть вентиляции понял!!!! Шерсть ещё лучше но жаль дороговато(
Все верно. Принцип вентиляции тот же. Результат всегда отличный. Нужно только обязательно создавать дополнительную вентиляцию под крышкой улья. Иначе как Вы видели на видео может частично присутствовать точка росы в уголках холстика. В начале экспериментов я под подушку дополнительно выстелял небольшой слой сухой отавы. Сантиметров 5 толщиной. Результат был при этом просто изумительный. Пчелы зимовали еще лучше. Но с увеличением пасеки такое удовольствие уже мне не под силу. Нашли решение через мин. вату или синтепон.
а у вас сетка открита повнісьтю чи не
У мене є вулики з сітчастим дном, але на зиму я закриваю сітку повністю, а ваш досвід говорить, що сітка не панацея від вологи, і проблема в плівці, однознасно
насколько я понял у вас сетка открыта на 20%. видны заглушки снизу. это так?
Денис Грабченков 100% прикрыто дно у автора. Вместо того чтоб открыть сетку он ложит холстики. Сухости таким образом он не добьётся. Просто будет над гнездом лежать мокрый холстик.
@@МирошниковВладислав-ь9н холст завернет ,добьётся.
Сітка на дні вулика займає близько 3/4 площі дна.
Спасибо! Лайк
у мене саме краще зимвляя проходить в листопаді місяці замість плівки кладу мішок із сухим сіном і закриваю кришкою, а весною при першому обльоті міішок із сіном забираю (воно як правило вологовате) і кладу пліівку та утеплення .
Отож бо, воно вологе. Раніше теж так запаковував, бо дід і батько так робили, але тепер утеплюю з 15го лютого. І все добре.
Я впевнений якщо ви вдома в стелі зробите два отвори на двір і будете топить в хаті, стеля біля отворів у вас буде не те що чорна, а там маслята виростуть
Нічого подібного. Там буде виходити тепле повітря і різні гази і пари з хати. Такий тип вентиляції застосовується у всіх будинках, на кухнях.
@@leo-sd6ws в такому випадку вентиляційний канал буде декілька метрів до зовнішнього серидовища, е звичайно спецільні відсікаючі клапани, але там теж є ньюанси.
@@ВиталийЛитвин-д5г ніяких нюансів. Тепле повітря зверху, якщо стеля утеплена, а в куточку є отвір, то тепле повітря буде виходити в той отвір, але на горищі треба щоб теж були отвори, тоді буде виходити надвір. Так і у вулику, тільки під самим дахом потрібні теж вентиляційні отвори, бо під тим же дахом буде волога пляма десь в куточку. Але гніздо буде сухе..
в юрті саме так і є. А я мав на увазі сучасне житло.
І що, гриби в юрті не ростуть? В сучасному теж вверху є вентиляційні отвори.
Бачу ви працьовитий ! - мене зрозумієте !В дуплах сіток, плівок, пінопласту, подушок НЕМА! У даній системі пропоную подушки з сухим мохом ! А взагалі : тільки вертикальний розвиток!, Бажано павільон, сім'я сім'ю "гріє", 8 рамок Рута - ВЕРТИКАЛЬНО РОЗВЕРНЕНИХ! МАКСИМАЛЬНО НАБЛИЗИТИ ДО ДУПЛА! ДУПЛО В СЕРЕДИНІ - КОРОК ВІДМЕРША ДЕРЕВИНА- ТЕПЛА І ВОЛОГО ПОГЛИНАЮЧА ,АЛЕ БДЖОЛИ ВСЕРІВНО ЇЇ ЗАВОСКОВУЮТЬ ... ТРЕБА ПОДУМАТИ ... МАБУТЬ ФАНЕРА ,АЛЕ БЕЗ ФОРМАЛЬДЕГІДНОГО КЛЕЮ...
Його величність ДОСЛІД - все ставить на свої місця. Досліджуйте, спостерігайте, робіть правильні висновки.....
Скажить будь ласка ,у вас рамки вси кормови заставних немае?
На відео йшла мова, перш за все, про багатокорпусні вулики на рамку Рута з корпусами на 8 рамок. Така конструкція вулика для оптитмізації технології зимового утримання бджіл обумовлює відсутність додаткових бічних утепленью. Адже ми намагаємось розробити інтенсивні технології бджільництва для умов Закарпатської області, зменшити, зокрема, трудовитрати та кількість дрібного інвентарю.
Мне кажется что все дело в пленке, она выходит у Вас за пределы улья охлаждается и образуется конденсат. Удачной зимовки!!!
При використання самого пінопласту конденсат у вуликах присутній під кришкою теж. Для появи точки роси достатньо навіть мінімальної щілини між корпусом і кришкою.
Мое мнение ПЛЕНКА и ДЕРЕВЯННЫЙ улей в зимнее время понятия НЕ СОВМЕСТИМЫ. Спасибо.ХОРОШЕЙ ЗИМОВКИ.
Павлик я полностью согласен
Правильно, дерево краще гние ніж плівка
👍
На ролику демонструеться, як не треба робити, або результат лiнивоi самоосвiти, або зимовий медозбiр! Ну i для чого пасiчнику весь цей самогеморой на зиму?
Не вижу разницы между пленкой и холстиком под пленкой плесени не наблюдалось а холстики в плесени в одном случае волога не суттева в другом значительная, хотя в обеих случаях влага присудствует, для того чтобы небыло влаги на пленке надо хорошо утеплять потолок, увеличить подрамочное пространство и обеспечить донную вентиляцию
Спасибо за коментарий. Присутствие следов влаги на стенках подкрышника на видео свидетельствует о нахождении там точки росы. Но эти зоны находятся выше гнезда пчел, касательно к боковой стороне утеплительной подушки. Поэтому часть пчеловодов, зимующих своих пчел в зимовнике и использующих дренажную вентиляцию гнезда, крышки и подкрышники вообще снимают с ульев. И получают просто изумительный результат.
@@_Medkarpat_ С этим все понятно и все правильно, но почему убрали пленку там такая же картина гнездо сухое влага за пределами гнезда и для зимовки на чистом подсолнухе она ох как нужна надо было дозимовать под пленкой и помотреть результат. Существует три способа вентиляции верхняя, донная и через летки все три способа работают, если конечно пчеловод правильно собрал гнездо и по силе семьи обеспечил вентиляцию.
Завдяки Гайдару і Його компанії , Україна завжди буде лідером
Уберите подкрышник. Корпус+ пленка+крышка. Крышка внутри пенопласт.
витягніть по 2 рамки з кожної сторони і волги не буде! а також не треба підставляти пустий корпус під гніздо це зайве! І тоді у вас вологи на плівці не буде!
В мене витягнуті по 2 рамки і всеодно є волога. Криша товста з пінопластом 4см.
Що за валянки увас чим обмотували?
Харчова плівка)))
@@kostiakhorishko лучше скотчем - прилипнет и не рвется. а пленки надо побольше, она ведь нежная и тоненькая достаточно
@@UkrainskayaStepnayaP4ela :-)
краще travel-extreme.com.ua/Bahily-i-gamashi/202-Snow.html бо буде теж саме що з вуликами:)
Вибачайте, колеги, за "цікавий" зовнішній вигляд, але, знаючи, що на пасіках зараз чимало снігу, високих і теплих чобіт під рукою не виявилося, то ми з сином нашвидкоруч обмотали ноги разом з взуттям еластичною плівкою. За цілий день побували на трьох пасіках - а ноги сухі! Здоров'я дорожче.
что вы хотите етим утеплением добиться??
Попередити появу раннього зимового розплоду, зменшення споживання корму, продовження життя бджіл і ...... можна б продовжувати і далі.
Хороший опыт 👍
мне кажется у вас что то с конструкцией дна не то, слишком много влаги, у вас на все дно сетка?
У відео не показана конструкція дна детально. Тому додам, що сітка закриває близько 3/4 його площі. Корпуси вуликів виготовлені таким чином, що стінки вулика вологу майже не пропускають. З іншого боку потрібно окремо наголосити, що дослідна пасіка розташована в умовах Закарпатської області. У нас природній фон вологості повітря один з найвищих у всій Україні. Можливо саме тому досліди з використанням сітчастих днищ для видалення вологи з гнізда зимуючих бджіл не дають достатнього ефекту. Плюс у мене є з чим порівняти. І мої вимоги до цієї теми максимально високі. Зимою безпосередньо у гніздах бджіл не повинно бути бодай малого натяку на вологість.
У меня рогатые 8 рамок рута, дно сетка открыта круглый год, ни влаги ни, плесени зимовака супер
Напевно у Вас частина вологи капілярним шляхом видаляється через пори деревини у верхній частині вулика. Або є якісь непомітні додаткові канали вентиляції стелі, на які Ви не звертаєте увагу.
@@_Medkarpat_ може бути бо вулики безфальцеві. І як не крути, а дерево таки дихає і стінка 25мм.
Купил улей у химэкселен ППУ ради спортивного интереса. При осмотрах конденсата нет , сетка закрыта почти наполовину . Одесская область.
Сухий клімат.
Кто пленку оставляет назиму
Сетка на дно нужна для перевозки пчёл в жаркую погоду, а подкрышник нужно такой как в рутовской системе ..
Пчеле тепло нужно для выращивания располода а без расплода она аскет и природа пчелу создала без подушек и поселила в сыром дупле а в горах промерзшие скалы.
все живое боится холода, холоднокровные существа, в том числе и пчелы, пуще всего, а в дуплах они строят вертикальное гнездо на котором им зимовать гораздо легче,
@@ОлегБубняк-ц9м кто боится тот и мёрзнет, эволюция штука серьезная и ее не обойдешь а упрямые создают себе проблемы виде болезней, кто на севере жил тот знает как там зимуют без дупла на дереве на ветвях опоздание при на серьезных морозах. А для пчелы корм главное а не мороз и цэ не лялька пеленать у сто пленок.
@@СергейШумицкий-д6б Я жил и довольно долго, Чем можете подтвердить свои слова о такой зимовке пчел на севере,
Істинно про зимівлю в дуплах Сергій ... а цей вуй більше утепляе свої мозги а не робить добро бджолам
Якщо б бджоли мали вибір, то вони б напевно вибрали собі для життя сухе та тепле помешкання. :)
Разве так важно на каком языке люди между собой общаются и как этот язык называется? Главное понимать друг друга.
Час змінився... Зараз всі українці що розмовляють по російськи запрошують "рускый мыр" в Україну.
Це не жах, пінопласт повинен лежать на фальцях корпуса на пластикові плівці, пінопласт щоб небув кривий,, неповинно бути зазорів між пінопластом цєлофаном і краями корпуса. Треба переробить крышку
Для нас більш аргументовано створити такий режим зимівлі, який нами успішно використовується у всьому господарстві, в різних конструкціях вуликів, близько 20 років на пасіці понад пів тисячі сімей.
Хто так робить експерименти? Якщо Вам потрібно було підтвердити результат отриманий іншими пасічниками, то проводити його потрібно було відповідно до тих умов які є в тих пасічників. Тобто якщо пасічники, які на сітчатому дні під плівкою не отримують конденсат у вуликах певної конструкції і з певною технологією пасічникування і з певною породою бджоли, то аж ніяк не можна взяти свій тип вулика з сітчатим дном і плівкою, ще й закотити кутик щоб була витяжка, і невідомо як Ви заготовляли гніздо на зиму і казати що у Вас інший результат. Та трохи треба дотримуватись здорового глузду, Вас можливо будуть цитувати. ці відео не лише початківці дивляться.
На сетчатом дне и с теплой крышей проблемы с зимовкой появились ещё перед новым годом. Переделывал вентиляцию. Кому интересно, можно посмотреть ua-cam.com/video/qnAL9VL3SC8/v-deo.html
можна вас купити маток карпаток
Все клас но плёнка нет и нет удачи.
у вас сетчатое дно сделано карманом??
Десь ця аналогія можлива.
Пара брусочків зверху поперек рамок, мабуть, були б не зайвими. Плівку добре використовувати весною.
На початку дослідів по зимовому утриманні бджіл використовували такі бруски. Але за умови якісної і своєчасної підготовки сімей бджіл до зимового утримання потреба в них сама відпала. Бджолам цілком вистачає для всієї зими і того меду, що є на рамках, які вони зайняли восени.
Виктор как показывает /синевир/
"ПОТУЖНІ КАПЛІ" ви серйозно?це всього-навсього всежтаки каплі
Переночуйте самі з такими самими краплями кілька ночей у своєму ліжку, тоді зрозумієте, як добре спати і бджолам......Сухе зимове гніздо - тепле і комфортне гніздо - все інше гірше.
А моя думка що бджоли як американці з нами і без нас вирішать з ким жити і паруватись з 1986 р у мене були декілька порід якщо іх так можна назвати тому що мегрелки на протязі сезону були сірі жовті темні такщо про яку там чисту кров можна говорити і не \пущать\ це дурня
"Точка роси" буде присутня СКРІЗЬ, де будуть використані НЕ гігроскопічні матеріали... Щойно заміниш пінопласт на рогозяні мати - позбудешся конденсату!!!
Вірне зауваження про негігроскопічні матеріали. Саме тому у нашому випадку і проведено заміну пінопласту на повітропроникі подушки з синтепону.
"Краткость сестра таланта " и она вам не грозит ... 25 минут ни о чем ... изучите холодную зимовку и не парьте себе и пчёлам мозги... Гугл вам в помощь
Маю задоволення спілкуватися з поміркованими та толерантними людьми.
талант каждого на литцо. вы можете показать свой семейный бизнес начатый своими мозгами и мозолями как 《МЕД КАРПАТ》?
Позор всем кто стоит на преграде развития свобод трудового человечества!
О, та я давно плівку викинув ще осінню це я давно пройшов з плівкою в вулику мокро, тече як з родника.
дядя, хочется кричать от вашего размышления. для сетчатого дна нужна ГЕРМЕТИЧНАЯ крыша , глухая ,очень герметичная . А вы пытаетесь обмануть и себя, и закон физики . ...это называется горе от ума.
Складно стверджувати чи Ви праві, але на практиці такі умови не завжди вдається витримати. З вуликами, які показані на відео цей номер не пройшов. Хоч їх ми виготовляли самі (зрозуміло, що максимально якісно) Десь таки саме тому, що вони дуже герметичні і стінки утеплені пінопластом і не "дихають" вологе тепле повітря, що покидає клуб бджіл таки знаходить собі точку роси по куточках.
@@_Medkarpat_ так, так, складно стверджувати....
У всіх по різному. У Вас море, а в МАТКОВОДА декілька крапель
Невже в дуплі такі умови, як Ви робите для своїх бджіл?
Я маю на увазі тотальний сквозняк.
Я б Вам повірив, якби Ви, після цього ролика, прийшли до хати, залишивши двері відчиненими, відкрили кватирку в вікні, чи зробили дірку в стелі, потім включили отоплення і полягали спати...Цього в голову Вам не приходить. А ось для бджіл, будь ласка.
Ви, як професіонал повинні звернути увагу, що бджоли ГЕРМЕТИЧНО прополісують верх гнізда, будь то холстик, плівка чи потолочина. Виходить, що бджоли нехочуть сквозняку. Тому вони тупі, а Ви розумні. Авжеж.
А тепер фізика і хімія.
Їдять мед бджоли---- вода, а дихаючи, видихають вуглекислий газ і тому Н2О +СО2 =Н2СО3. А це вже вугільна кислота, яка більш ніж у 2 рази важча за повітря і тому падає на землю через сітку або ж виливається в льоток в дуплі...
Чого в МАТКОВОДА виходить і він не відмовляється від плівки і на наступну зиму, а в Вас інша справа, тоя не знаю. Треба разом думати як краще зробити. Успіхів Вам.
Сергій, я йому написав теж про це.
Через пару тижнiв бджоли i без клiзми своi запори вилiкують.
!!!.
плівка і сітчате дно фуфло. найкраще дренаж через верх.
Повністю згідний.
5+++++++++
Ррттьбб
Какой уродский ваш язык!!!
Свое мнение держи при себе
це - Україна , не подобається , не слухай 😎
@@ВікторМельник-э3ш На Вы попрошу. !!! Шелуха.
Да ты сам урод, раз такое пишешь!!!
На російській "язык" належить всім і тваринам і людині. На українській "мова" належить тільки ЛЮДИНІ.