Nagyon köszönöm a segítséged, végre megtudtam, melyik programmal lehet az alapot alá játszani. Ma egész nap pengettem, alig bírtam letenni a gitárt egy kis időre. Minőségi váltás ez a gyakorlásban, mert baromi jól tud szólni így a skálázás!
Nagyon jó, hogy segíteni szeretnél másoknak! Én a Band in a Box-ot használom alapok készítéséhez. Nagyon jó a hangközös módszer a szólózáshoz, viszont ehhez az arpeggiók megtanulása elkerülhetetlen. Az fog sikerélményt adni a diáknak, ha a H, és az E húron is bártan tud játszani, megtalálja az akkord hangokat. Egy dologra figyelj viszont szerintem, az a vibrátó! Ízesen játszol, de egy rossz vibrátó sajnos el tud rontani mindent! :)
Tökéletesen egyet értek! Ez például az egyik előnye annak, hogy ha felvesszük amit játazunk, mert visszahallgatva sokat lehet okulni belőle. Ezt most a vibrato miatt írtam. Szeretek kisérletezni vele mert nem szeretném csak egyféleképpen begyakorolni. A band in a boxra is ránézek majd, köszönöm a tippet!
9 місяців тому
koszi a videot, eleg jo segitseg a szolozas megtanulasahoz, viszont van egy altalanosabb kerdesem is a temahoz, szolozashoz: Nyilvan rengeteget gyakorolva a videoban emlitetteket, mikozben szolozol, mi jatszodik le a fejedben? Pl. tudod, hogy milyen hangnemben fogsz/kell szolozni. Hallgatod a bandat, hogy milyen akkordot jatszik eppen, vagy ismered a chord progressiont. Ezen hattertudas alapjan lokalizalod az egyes akkordok root hangjat a fogolapon, es a begyakorolt triadok/hangkozok szerint jatszod le a tetszoleges skalaba illo hangokat? Vagy ez nem ennyire mechanikus es egy ido utan mar erzesbol tudja az ujjad melyik hang lesz jo kovetkezonek lefogni? A kerdessel csak probalom megerteni, hogy mit is kell tudni, mire is kell figyelni ha az ember szolozni kezd. Koszi!
Nyilván egy idő után meglesz az ujjainkban néhány begyakorolt forma/figura (dallam), lick - ugye ki hogy nevezi, amit vagy egy az egyben, vagy kisebb módosításokkal szinte bárhova be tudunk majd csempészni. Persze ehhez ajánlott minden hangnemben gyakorolgatni. Ha elsőre hallok egy dalt amire imprózni kéne valamit, akkor általában ezek a figurák ugranak fel elsőként. Aztán ha hosszabb időt eltöltünk egy bizonyos backing track-en akkor érdemes odafigyelni konkrétan az akkordmenetre és valamit érdemben reagálni hozzá. Ennél a résznél még mindig beszélhetünk improvizálásról, de itt már elkezdődik a soló írása, főleg ha kitalálunk egy fő motívumot, dallamot. Ezt érdemes gyakorolni, mert egyre könnyedébben áll rá a kéz idővel. Ahhoz, hogy dallamos legyen a solo, az akkordokra kell figyelni valóban. Viszont sokan túl nagy jelentőséget tulajdonítanak a szólólnak. Én csupán dekorációnak tekintem, mert maga a dal a fontos! A dal maga a karácsonyfa, a szoló csak egy dísz rajta! Persze ez a dal stílusától is függ.
9 місяців тому
esetleg tudsz ajanlani a chord pulsehoz hasonlo alkalmazast mobilra is?
Sajnos nem. Mbilra fizetős gitároktató appok vannak mind pl a yousician , simply guitar meg a truefire. Azok is biztos jók, én nem próbáltam még, viszont azok kifejezett oktató programok. Nem hiszem, hogy a chordpulse-hoz hasonló lenne, amivel magunknak tudunk backing tracket készíteni. Igazából, ha a chord pulsra nem találok rá, akkor én személy szerint egy Looper pedált vettem volna.
9 місяців тому
@@MrMurphyum garage bandet ajanlotta meg a gyors kereses iosre, ugyhogy azzal probalkozom, de az nyilvan nem ilyen intuitive mint a chord pulse. koszi a valaszodat!
Teljesen jó a lecke. Nem vagyok gityós de vmit lövök a hangszerhez. Egy pár másodperces kis lick-et tehetsz a videó elejére, étvágygerjesztönek. Ha az angol kifejezésekett használod továbbra is azt megköszönöm!!! 🤘Jah ha egy intro-t is bedobsz elöre ,hátra full profi lesz. A helyszínt meg Ne változtasd pls! Köszi a videót !!! ( persze amiket leírtam azokat ugyis tudod 😎, de hát a comment az comment🤣)
Természetesen! Hallás után gyakorolni vagy megtanulni dalokat az egyik legeffektívebb módja a tanulásnak. Azok a zenészek akik ma számítanak öreg rocksztárnak, mind így kezdték. Amikor ők voltak fiatalok és tanultak zenélni még nem volt youtube, maximum csak bakelit lemezek. Sokan így tanultak az akkori nagyoktól, hogy a lemezjátszón a tűt mindig visszarakták, hogy részenként tanulják a dalokat hallás után
Szia! 68 éves gitártanuló vagyok. Több mint két éve kezdtem, a blues és szólózás volt... a cél. Még mindig az csak türelmetlen vagyok. Töb skálát ismerek - pentaton fekvések, móduszok -, de csak mechanikus gyakorlás, szólóvá a használatuk nem áll össze. Így nem túl motiváló a dolog... Sokat vártam a videóidtól. Mindig lelkesen kezdem el nézni, de kis idő után rájövök, hogy az előadásaid igenis elég komoly zenei ismereteket igényelnek. Meggyőződésem, hogy annak segítenek, aki "komoly" zeneelmélettel rendelkezik. Időnként próbálom követni, visszajátszani, de nem ok. Túl gyorsan átsiklassz olyan dolgok felett, ami nem mindenkinek alapvető. - szerintem... Tudom, nem veled van a baj, de így engem inkább lelomboz minden alkalommal, amikor megint nekiugrok a videóidnak. Nagyon értelmesen magyarázól, de gyorsan és belterjesen. Azért sok sikert kívánok, a szimpátiám a tiéd. Sajnálom, nagyon jó lenne, ha tudnálak követni. Az igazság az, hogy néhány morzsát azért felszedtem tőled, amit köszönök. Üdv!
Nagyon köszönöm, hogy felhívtad erre a figyelmemet! Ezentúl igyekszem odafigyelni, hogy ezeket a hibákat ne kövessem el. Nagyon fontos infókat kaptam most tőled. Bízom benne, hogy a következő videóm nem okoz majd csalódást!
Írj kérlek példát, hogy mi az amit jobban kellene elmagyaráznom. Eddig mindig azon aggódtam, nehogy valamit túl szájbarágósan magyarázzak el, és ne is felejtsek ki semmit.
@@MrMurphyum ahogy ígértem: Tudod én Számadó Csaba " szájbarágós" videóin alapozgattam meg a gitározásomat. Azoknak a sikerélményeknek köszönhetem, hogy nem dobtam egy hét után a sarokba a gitárt. Tudom a tiéd egy magasabb szint. Átnéztem néhány videót, hogy "segítsek". Aztán rájöttem, hogy ez pont olyan, mint amikor a fiam ide-oda csapkod az egérrel egy prgramon és amikor rákérdezek valamire, azt mondja, hogy "de mit nem értesz?" Erre én: "ok hagyjuk". Szval számodra nyílvanvaló dolgokat van értelme kérdezni? Nem akarom ismetelni magam, de úgy érzem, aki érti a mondandódat az nem az én szintem. Hogy kap-e új infót ilyen ismeretek mellett azt nem tudom. Semmi képpen nem szeretnélek megbántani érzem, hogy nagyon értelmesen magyarázol csak én kevés vagyok hozzá, hogy folyamatában tudjam követni. Azért mondok példát, ha már kérted: a CAGED rendszeres videód. 3'56"- tól nekem keresztül száguldasz az akkordok egymáshoz kapcsolódásán. Többször visszalépek, de... 6'48" mondod " látom, hogy következnek az aklordok egymás után" ... Nem! nem látom! ... és akkor itt jön: Na ugye? Mit nem értesz ezen???? - modhatnád és mondhatja az, akinek természetes. Bocs, hogy fárasztottalak. Továbbra is maradok tisztelőd. Időnként igyekszem felfogni a magyarázataidat. (pl végre megtudtam tőled, hogy miért ilyen hangú húrok vannak a gitáron😊) Köszi a befektetett munkádat! Üdvözlettel Tóth Attila
Az alapelv arra a formára is áthelyezhető. Érdemes az összes lehetőséget kipróbálni. Előfordul, hogy más formában jobban az ujjak alá esik egy kitalált dallam. A lényeg, hogy élvezzük amit csinálunk és ne feladatként éljük meg, hanem szórakoztató legyen! ;)
@@MrMurphyum Ne keverjuk az angolt a magyarral,tudom mostanaban az angol a magyarok fejebe szallt, de ha csinalod akkor mindent bele es csinald angolul
@@stogies3 véleményem szerint sokkal logikusabb az ABCDEFG mint az AHCDEFG, ráadásul ha már itt tartunk pl a helytelenül kiejtett "piköp" érdekes módon nem szokta zavarni a népet, engem meg a frász kiver tőle, szóval nem egy mai dolog ez, és ha segít jobban megérteni skkor miért is ne. Lénye,g hogy van hasznos videó
Köszönöm szépen hogy válaszolt további szèp napot 🙏
Nagyon köszönöm a segítséged, végre megtudtam, melyik programmal lehet az alapot alá játszani. Ma egész nap pengettem, alig bírtam letenni a gitárt egy kis időre. Minőségi váltás ez a gyakorlásban, mert baromi jól tud szólni így a skálázás!
Nagyon jó, hogy segíteni szeretnél másoknak! Én a Band in a Box-ot használom alapok készítéséhez. Nagyon jó a hangközös módszer a szólózáshoz, viszont ehhez az arpeggiók megtanulása elkerülhetetlen. Az fog sikerélményt adni a diáknak, ha a H, és az E húron is bártan tud játszani, megtalálja az akkord hangokat. Egy dologra figyelj viszont szerintem, az a vibrátó! Ízesen játszol, de egy rossz vibrátó sajnos el tud rontani mindent! :)
Tökéletesen egyet értek!
Ez például az egyik előnye annak, hogy ha felvesszük amit játazunk, mert visszahallgatva sokat lehet okulni belőle.
Ezt most a vibrato miatt írtam. Szeretek kisérletezni vele mert nem szeretném csak egyféleképpen begyakorolni.
A band in a boxra is ránézek majd, köszönöm a tippet!
koszi a videot, eleg jo segitseg a szolozas megtanulasahoz, viszont van egy altalanosabb kerdesem is a temahoz, szolozashoz:
Nyilvan rengeteget gyakorolva a videoban emlitetteket, mikozben szolozol, mi jatszodik le a fejedben? Pl. tudod, hogy milyen hangnemben fogsz/kell szolozni. Hallgatod a bandat, hogy milyen akkordot jatszik eppen, vagy ismered a chord progressiont. Ezen hattertudas alapjan lokalizalod az egyes akkordok root hangjat a fogolapon, es a begyakorolt triadok/hangkozok szerint jatszod le a tetszoleges skalaba illo hangokat? Vagy ez nem ennyire mechanikus es egy ido utan mar erzesbol tudja az ujjad melyik hang lesz jo kovetkezonek lefogni? A kerdessel csak probalom megerteni, hogy mit is kell tudni, mire is kell figyelni ha az ember szolozni kezd. Koszi!
Nyilván egy idő után meglesz az ujjainkban néhány begyakorolt forma/figura (dallam), lick - ugye ki hogy nevezi, amit vagy egy az egyben, vagy kisebb módosításokkal szinte bárhova be tudunk majd csempészni. Persze ehhez ajánlott minden hangnemben gyakorolgatni.
Ha elsőre hallok egy dalt amire imprózni kéne valamit, akkor általában ezek a figurák ugranak fel elsőként.
Aztán ha hosszabb időt eltöltünk egy bizonyos backing track-en akkor érdemes odafigyelni konkrétan az akkordmenetre és valamit érdemben reagálni hozzá. Ennél a résznél még mindig beszélhetünk improvizálásról, de itt már elkezdődik a soló írása, főleg ha kitalálunk egy fő motívumot, dallamot.
Ezt érdemes gyakorolni, mert egyre könnyedébben áll rá a kéz idővel.
Ahhoz, hogy dallamos legyen a solo, az akkordokra kell figyelni valóban.
Viszont sokan túl nagy jelentőséget tulajdonítanak a szólólnak. Én csupán dekorációnak tekintem, mert maga a dal a fontos!
A dal maga a karácsonyfa, a szoló csak egy dísz rajta!
Persze ez a dal stílusától is függ.
esetleg tudsz ajanlani a chord pulsehoz hasonlo alkalmazast mobilra is?
Sajnos nem. Mbilra fizetős gitároktató appok vannak mind pl a yousician , simply guitar meg a truefire. Azok is biztos jók, én nem próbáltam még, viszont azok kifejezett oktató programok. Nem hiszem, hogy a chordpulse-hoz hasonló lenne, amivel magunknak tudunk backing tracket készíteni.
Igazából, ha a chord pulsra nem találok rá, akkor én személy szerint egy Looper pedált vettem volna.
@@MrMurphyum garage bandet ajanlotta meg a gyors kereses iosre, ugyhogy azzal probalkozom, de az nyilvan nem ilyen intuitive mint a chord pulse. koszi a valaszodat!
Baromi jók az anyagaid! Es nagyon hianynak ereztem eddig! Ezer hala a munkassagodert!
Teljesen jó a lecke. Nem vagyok gityós de vmit lövök a hangszerhez. Egy pár másodperces kis lick-et tehetsz a videó elejére, étvágygerjesztönek. Ha az angol kifejezésekett használod továbbra is azt megköszönöm!!! 🤘Jah ha egy intro-t is bedobsz elöre ,hátra full profi lesz. A helyszínt meg Ne változtasd pls! Köszi a videót !!! ( persze amiket leírtam azokat ugyis tudod 😎, de hát a comment az comment🤣)
annyi lenne mèg a kèrdèsem hogy èrdemes hallás után gyakorolni mèg nagyon kezdő vagyok.
Természetesen! Hallás után gyakorolni vagy megtanulni dalokat az egyik legeffektívebb módja a tanulásnak.
Azok a zenészek akik ma számítanak öreg rocksztárnak, mind így kezdték. Amikor ők voltak fiatalok és tanultak zenélni még nem volt youtube, maximum csak bakelit lemezek. Sokan így tanultak az akkori nagyoktól, hogy a lemezjátszón a tűt mindig visszarakták, hogy részenként tanulják a dalokat hallás után
Szia!
68 éves gitártanuló vagyok.
Több mint két éve kezdtem, a blues és szólózás volt... a cél.
Még mindig az csak türelmetlen vagyok.
Töb skálát ismerek - pentaton fekvések, móduszok -, de csak mechanikus gyakorlás, szólóvá a használatuk nem áll össze.
Így nem túl motiváló a dolog...
Sokat vártam a videóidtól. Mindig lelkesen kezdem el nézni, de kis idő után rájövök, hogy az előadásaid igenis elég komoly zenei ismereteket igényelnek. Meggyőződésem, hogy annak segítenek, aki "komoly" zeneelmélettel rendelkezik.
Időnként próbálom követni, visszajátszani, de nem ok.
Túl gyorsan átsiklassz olyan dolgok felett, ami nem mindenkinek alapvető. - szerintem...
Tudom, nem veled van a baj, de így engem inkább lelomboz minden alkalommal, amikor megint nekiugrok a videóidnak.
Nagyon értelmesen magyarázól, de gyorsan és belterjesen.
Azért sok sikert kívánok, a szimpátiám a tiéd.
Sajnálom, nagyon jó lenne, ha tudnálak követni.
Az igazság az, hogy néhány morzsát azért felszedtem tőled, amit köszönök.
Üdv!
Nagyon köszönöm, hogy felhívtad erre a figyelmemet! Ezentúl igyekszem odafigyelni, hogy ezeket a hibákat ne kövessem el.
Nagyon fontos infókat kaptam most tőled. Bízom benne, hogy a következő videóm nem okoz majd csalódást!
Írj kérlek példát, hogy mi az amit jobban kellene elmagyaráznom.
Eddig mindig azon aggódtam, nehogy valamit túl szájbarágósan magyarázzak el, és ne is felejtsek ki semmit.
@@MrMurphyum köszi a választ. Fogok jelentkezni. ( most Barca×Real bocs😉)
@@MrMurphyum ahogy ígértem:
Tudod én Számadó Csaba " szájbarágós" videóin alapozgattam meg a gitározásomat. Azoknak a sikerélményeknek köszönhetem, hogy nem dobtam egy hét után a sarokba a gitárt. Tudom a tiéd egy magasabb szint. Átnéztem néhány videót, hogy "segítsek". Aztán rájöttem, hogy ez pont olyan, mint amikor a fiam ide-oda csapkod az egérrel egy prgramon és amikor rákérdezek valamire, azt mondja, hogy "de mit nem értesz?" Erre én: "ok hagyjuk".
Szval számodra nyílvanvaló dolgokat van értelme kérdezni? Nem akarom ismetelni magam, de úgy érzem, aki érti a mondandódat az nem az én szintem. Hogy kap-e új infót ilyen ismeretek mellett azt nem tudom.
Semmi képpen nem szeretnélek megbántani érzem, hogy nagyon értelmesen magyarázol csak én kevés vagyok hozzá, hogy folyamatában tudjam követni.
Azért mondok példát, ha már kérted: a CAGED rendszeres videód. 3'56"- tól nekem keresztül száguldasz az akkordok egymáshoz kapcsolódásán. Többször visszalépek, de... 6'48" mondod " látom, hogy következnek az aklordok egymás után" ... Nem! nem látom! ... és akkor itt jön:
Na ugye? Mit nem értesz ezen???? - modhatnád és mondhatja az, akinek természetes.
Bocs, hogy fárasztottalak. Továbbra is maradok tisztelőd. Időnként igyekszem felfogni a magyarázataidat. (pl végre megtudtam tőled, hogy miért ilyen hangú húrok vannak a gitáron😊)
Köszi a befektetett munkádat!
Üdvözlettel Tóth Attila
@@tothattila3037 kitalálom, hogy segítsek, aztán jelentkezek. Éppen most a munkahelyemen vagyok és dolgozok.
Üdvözlöm èn táv fekvésses Skálák szoktam próbálkozni be gyakorolni.
Az alapelv arra a formára is áthelyezhető. Érdemes az összes lehetőséget kipróbálni. Előfordul, hogy más formában jobban az ujjak alá esik egy kitalált dallam. A lényeg, hogy élvezzük amit csinálunk és ne feladatként éljük meg, hanem szórakoztató legyen! ;)
“root hang” tonika,sliding csusctatas stb. magyar magyarnak magyarul
Többen jelezték már, hogy azért szeretik a videóimat, mert az angol kifejezéseket is megtanulják belőlük.
Nem kedvezhetek mindenkinek.
@@MrMurphyum Ne keverjuk az angolt a magyarral,tudom mostanaban az angol a magyarok fejebe szallt,
de ha csinalod akkor mindent bele es csinald angolul
@@stogies3 véleményem szerint sokkal logikusabb az ABCDEFG mint az AHCDEFG, ráadásul ha már itt tartunk pl a helytelenül kiejtett "piköp" érdekes módon nem szokta zavarni a népet, engem meg a frász kiver tőle, szóval nem egy mai dolog ez, és ha segít jobban megérteni skkor miért is ne. Lénye,g hogy van hasznos videó
@@myklostoth En az ABCDEFG-n nevelkedtem,szerintem is esszerubb