"Бояриню" прочитав іще в шкільні роки, тоді вона мене надзвичайно вразила. Тепер я сам викладаю українську літературу в школі і цей текст Лесі Українки щороку в мене винесений у позакласне читання з обов'язковим письмовим порівнянням звичаїв двох народів у драмі. Ще до повномасштабного вторгнення вважав "Бояриню" шедевром, який лаконічно і зі страшною точністю описує відмінності культур, а зараз і поготів хотів би бачити його в шкільній програмі, як обов'язковий.
@@ingvar3072 вибачте, але не згоден з Вами. Більшість дітей робить його із запалом. Для них це певна терапія. Усю злість, яку вони накопичують на кацапів, виливають у цьому творі. Відсотків 80 письмових робіт за цією темою - щирі і натхненні. Ну, звісно, краще відмовитися від письмових робіт, а тоді дивуватися, що розмиті тіктоками мізки дітей не здатні скласти повноцінне речення.
Дякую за вашу працю і просвіт ницьку діяльність.Те,що брати Капранови робили для.нас в історії ,ви робите у мистецтві,а саме-пробуджуєте національну свідомість і гордість за наш народ.
@@kulturtrigger а не хочете іноді (дуже зрідка:) робити випуски про сучасних українських художників? про катерину косьяненко чи івана марчука, юлію гушул, олександа ройтбурда, євгенію гапчинську, анатолія криволапа etc. а то в глядачів може скластися враження, що всі наші художники залишилися в минулому:)
@@kulturtrigger/ звертаюсь не вперше. Тема із Кримського Краю,щодо Віри Рой- вишивальниці/ інших творчих осіб: різблярів/ реставраторів садиб,- закрито,на жаль. Тому,якщо подивитися канал [Хащі],- можливо будете сміливо розповідати про занепад культури із України.
Так, треба «Бояриню» вивчати в школі, може у 11-12 класах, бо треба вже мати трохи досвіду і відрізняти культуру від сорому! Дякую за ці важливі паралелі!!!!!!
Дякую, Богдане за вашу працю! Як завжди база. Коли ви сказала, що жінки повинні були цілувати гостей в уста - це все змінило. І правда навіть зараз цей звичай викликає огиду. А представте, окрім п'ятства у тих стариганів за 30+ ще й гнилі зуби. Тож смерділо від них ой як нестерпно... Як на мене це навіть не збочення якесь, а навмисне знущання.
Тяжко-важко вік свій коротати У незнання сумерці німім, І хилитись, і в ярмі стогнати, До могили простогнати в нім. Тяжко-важко вік цілий боліти, А не знати навіть, де болить; Мучитись у горі, а не вміти Того горя й крихточку вменшить. А ще тяжче бачити всю муку, Знати добре джерело її, Але не могти подати руку Тому брату, що так стогне в тьмі. А ще тяжче гаряче бажати Волі, правди, братньої любви, Шарпатись у путах, гризти крати, А на волю встати не могти. [1878] Іван ФРАНКО
Я вчилась в радянські часи в українській школі,може така була вчителька української літератури,що нам розтлумачила вплив літератури,в якій можна все прочитати про ті часи,і це сиділо в мені глибоко з купою питань...І коли я вже у незалежній Україні слухаючи радіовиставу ,,Бояриня'' була вражена цим твором,забороненим у радянській школі.У мене в голові все стало на свої місця.Чому зараз немає цього твору у шкільній програмі 😡
Дуже важлива ваша робота у просвітництві ще і тому, що робиться на високому професіональному та інтелектуальному рівні. Щиро захоплююсь тим, що в Україні є фахівці такого рівня!❤
За радянських часів чули 'Живет моя отрада в высоком терему, а в терем тот высокий нет хода никому" і не замислювались, що жінки у них були ув'язнені в тих теремах. Дякую за цікаві історичні факти!
Порочне коло закомплексованих псевдо-альфа самців: ізолювати жінку аби вона не дісталась іншому, а жінка в ізоляції нудьгує і починає розмірковувати як піти в іншому напрямку
Так,добре пам'ятаю епізод з "Боярині" про цей неприємний звичай,обурення головної героїні та вмовляння її чоловіка не противитись цьому,бо буде їм біда через це.
Величезна подяка за Вашу працю. Дуже цікавий контент, пізнавання історії через мистецтво - неймовірно цікава справа. Дякуємо. "Бояриню" прочитала десь рік тому, була вражена.
Канал - супер! Поєднання різних мистецьких форм - природньо, посилює враження, дає повноту розуміння теми. Дякую за емоційність, орієнтацію на теперішні події!!!😮
Судячи з того, як рашисти знущаються над нашими полоненими, як їхні тортури пов'язані зі статевими органами, то мене вже нічого не дивує! Це нелюди! Дикуни!
Я вже послухала Бояриню у вигляді аудіокниги (її можна до речі на ютубі знайти). Сильний твір, навіть на диво актуально і сучасно відчувається... (І я зараз знаходжуся за кордоном, тож і основна сюжетна лінія та фінал якось болюче відгукнулися) Дякую за працю!
Звісно, що все це нам дуже цікаво, бо ми не знали таких сюжетів, і навряд чи зрозуміли би таємний зміст подібних картин... Дякуємо за пояснення! 🎉 Проте про різницю наших і московських цінностей знаємо підсвідомо, на побутовому рівні. 😊 Тож, не лише мова - кордон! 🤭
Дякую, пане Богдане. З нетерпінням чекаю на сюжет про русалочок. Ще до початку онуруюсь в далеке дитинство, де і мамо і бабуся розповідали, як тепер кажуть фэнтезійні історіі. Та ще улюблений Гоголь додав до мого сприйняття. В дітячо-підросткових іграх мені чомусь завжди судилося грати Панночку, а дуже хотілося бути Русалкою. ...
9:37 а це дуже цікава тема. Цікавою вона мені стала ще в юнацтві. Довго не міг знайти український прапор (для придбання), а ж поки не зазирнув в одну крамницю. Де було багато чого для навчання, там таки, була фотокопія «Оголенної» Ренуара. От з того мені стало цікаво, які це ми «сучасна молодь» розбещені, коли класчні художники таке писали. А коли дізнався, що Шевченко таким «бавився» - взагалі життя культурний оберт зробило
Таки крутезні канали мають таку малу кількість підписників😢 Не переймайтесь любі, ви лише на початку свого шляху❤ Далі буде, Україна та ії культура розцвіте😈
@@Womankatia раніше в 10 класі з філологічним профілем вивчали, років 8 тому. А зараз немає. Чомусь прибрали. Треба спитати наше Міністерство освіти. Мене іноді до глибини душі вражає принцип складання навчальної програми.
@@АннаМедведкова-я6е добре, що комусь все ж пощастило її вивчати). я жила в часи, коли її ЩЕ не вивчали і навіть не друкували. недавно чула, що і марка вовчка, і кобилянської поприбирали твори - це дуже жаль
Споглядаючи картину, звернув увагу на матрону. З яким типовим виразом їі зображенно. З одного боку співчутливим, з іншого зосередженним, аби «молода» все виконала як годиться. Типово для них, в той час як наші матері, у багатьох творах стають на бік жінки, не важливо, дочки чи невістки
Дякую!!! Дякую за інформацію/звички наших одвічних ворогів. Також Вдячний Вам, що НЕ ПЕРЕКЛАДАЄТЕ ВЛАСНІ ІМЕНА ЧУЖИНЦІВ. кац ап був, є і здо..не кац апом...
З великим інтересом переглянула програму. Про такий звичай московитів я й не знала. Але! Наступного дня з самого ранку в моїй голові почала крутитись ррруссскыя нарррродныя песТня, яку за совка часто можна було почути по радіо: Белилицы, румяницы вы мои Сокатитесь со бела лица долой Едет, едет мой ревнивый муж домой Он везет, везет подарок дорогой Плетеную шелковую батогу Хочет, хочет меня молоду побить Я ж не знаю и не ведаю, за што" Ну і далі там якось так, "во бєсєдє я била, молдцу стакан віна поднєсла"... ну і таке інше. Просто тобі один в один тема вашої лекції!😄 І на холери воно мені згадалось??? Вирішила з вами поділитись, не самій же мені страждать😉
Нічого собі пісенька! Мені ніколи не подобались російські народні пісні, там все було чуже - і мелодії, і тексти. А треба було слухати, щоб розуміти звичаї і ,,скрепи" цього народу, щоб розуміти, чому ми з ними не ,,адіннарод"!
Дякую!❤ Дивишся на картину - картина, але коли ви розповідаєте про неї, як фахівець ти ніби проживаєш намальване на ній події. Як завжди цікава викладений матеріал і приємно слухати.
Поки слухав, згадав коментарі які люди залишали під минулими відео, котрі доповнювали, осучаснювали старі традиції. Я теж маю чим доповнити це відео. Переповідаю історію, котру розповіли мені: була одна родина (росіяни), дітей у них було. Чоловік був військовий, дружина «домохозяйка». От цей чоловік, «підкладав» свою вродливу дружину під старших офіцерів, для того щоб швидше «підійматися кар‘єрними сходами». Це були 70-80 роки, ссср. Військових пересилали з однієї частини в іншу, по всій країні. Цитую: «важко навіть уявити, зі скількома їй довелось спати, адже чоловік, зрештою, став полковником (з лейтинанта), та командиром частини. А ті діти що в них з‘явились… ніхто не вірив що він їм батько»
"Бояриню" прочитав іще в шкільні роки, тоді вона мене надзвичайно вразила. Тепер я сам викладаю українську літературу в школі і цей текст Лесі Українки щороку в мене винесений у позакласне читання з обов'язковим письмовим порівнянням звичаїв двох народів у драмі. Ще до повномасштабного вторгнення вважав "Бояриню" шедевром, який лаконічно і зі страшною точністю описує відмінності культур, а зараз і поготів хотів би бачити його в шкільній програмі, як обов'язковий.
Так, Леся Українка вражає одночасно серце і мозок. Радикальна річ при простоті і побутовому змісту!!
Щиро дякую за ваш коментар! ) Дивіться й інші наші відео, у нас є чимало цікавого, а це - радьте глянути друзям )) Слава Україні!
@@kulturtrigger дякую Вам за роботу!
Передивився майже все на каналі)
Героям слава!
Обов'язкове письмове завдання - це найгірше, що можна зробити для сприйняття дітьми як Боярині, так і різниці культур України та московії
@@ingvar3072 вибачте, але не згоден з Вами. Більшість дітей робить його із запалом. Для них це певна терапія. Усю злість, яку вони накопичують на кацапів, виливають у цьому творі. Відсотків 80 письмових робіт за цією темою - щирі і натхненні.
Ну, звісно, краще відмовитися від письмових робіт, а тоді дивуватися, що розмиті тіктоками мізки дітей не здатні скласти повноцінне речення.
Хай квітне український ютуб ❤❤❤ хай квітне українська мова
Дякую за вашу працю і просвіт
ницьку діяльність.Те,що брати Капранови робили для.нас в історії ,ви робите у мистецтві,а саме-пробуджуєте національну свідомість і гордість за наш народ.
Хоча брат Капранов Дмитро полетів у Засвіти, канал продовжує роботу і Віталій Капранов випускає нові відео.
Тому не робили, а роблять.
Дякую за ваш ентузіазм та натхнення в поверненні українцям української культури та історії!
Щиро дякуємо за ваш коментар! Розповідайте про наше відео друзям! ))
@@kulturtrigger а не хочете іноді (дуже зрідка:) робити випуски про сучасних українських художників? про катерину косьяненко чи івана марчука, юлію гушул, олександа ройтбурда, євгенію гапчинську, анатолія криволапа etc. а то в глядачів може скластися враження, що всі наші художники залишилися в минулому:)
@@shatelei/,
якщо відсутня повага,то про такий факт доказує напис із малої літери
ім'я/Прізвище
,- всіх,кого🤦♂️🤦♀️ згадали ви в своєму коментарі.
@@kulturtrigger/ звертаюсь не вперше. Тема із Кримського Краю,щодо Віри Рой- вишивальниці/
інших творчих
осіб: різблярів/
реставраторів
садиб,- закрито,на жаль.
Тому,якщо подивитися канал [Хащі],-
можливо будете сміливо
розповідати про занепад культури із України.
Цікаво!
Дякую.Ваш канал має велике просвітницьке значення.
Щиро дякуємо за ваш коментар! Розповідайте про наше відео друзям! ))
Феноменальним є те, що "Бояриню" вилучено з шкільної програми. "Правильним" шляхом іде міносвіти.
"Бояриня" вивчається в 10 класі (профільний рівень)
@@ЛіліяЧернявська-ф9д На жаль, лише в одному підручнику вона є. В решті "Лісова пісня" і "Одержима"
Не довго протрималася "Бояриня" в школі, очевидно, що справа русифікатораТабачника триває
Я почула про цей твір далеко після закінчення школи..
По радіо- на ті часи були телеспектаклі..
Це як з Уласом Самчуком. Як вилучили з програми за Януковича, так і не повернули досі. Майже 15 років пройшло.
"Бояриню" читала, а от картин цих не бачила. Дякую Вам за Вашу просвітницьку діяльність.
Дякую, дуже цікаво і пізнавально.Ні разу не чула про цей обряд і картина дуже цікава, якщо розповідає про неї досвіджена людина.
Щиро дякуємо за ваш коментар! Розповідайте про наше відео друзям! ))
Так, треба «Бояриню» вивчати в школі, може у 11-12 класах, бо треба вже мати трохи досвіду і відрізняти культуру від сорому!
Дякую за ці важливі паралелі!!!!!!
+
В 00х ми її вивчали в школі, класі десь у 8-9, ще тоді були в шоці від диких московитів 🤢
Вітаю. Дякую за вашу дуже важливу працю. Наснаги та витримки. Як завжди лайк 👍.
Слава Україні !!! 🇺🇦 Слава ЗСУ !!! 🇺🇦❤🖤
Слава Героям !!! 🇺🇦.
Щиро дякуємо за ваш коментар! Розповідайте про наше відео друзям! ))
Слава героям ТЦК! :)
Ви робите неоцінену велику справу, те чого нам століттями ніхто не хотів розповідати...Дякуємо вам і успіхів вам у вашій справі!!!❤❤❤
Щиро дякуємо за ваш коментар! Розповідайте про наше відео друзям! ))
Дякую, Богдане за вашу працю! Як завжди база.
Коли ви сказала, що жінки повинні були цілувати гостей в уста - це все змінило.
І правда навіть зараз цей звичай викликає огиду. А представте, окрім п'ятства у тих стариганів за 30+ ще й гнилі зуби.
Тож смерділо від них ой як нестерпно...
Як на мене це навіть не збочення якесь, а навмисне знущання.
Не бачила цих картин, не знала, що обряд такий був поширений. Читала в Боярині колись, зачепило, але не очікувала масштабу
Щиро дякуємо за ваш коментар! Розповідайте про наше відео друзям! ))
На таких прикладах гарно видно, у чому ж важливість національної ідентичності, що це не просто етикетка, а розуміння цінності людини і стосунків.
Завжди дивлюся Вашу працю, дуже цікаво, і обов'язково прочитаю Лесю Українку.
Обожнюю Ваш канал!!!
Щиро дякуємо за ваш коментар! Розповідайте про наше відео друзям! ))
Тяжко-важко вік свій коротати
У незнання сумерці німім,
І хилитись, і в ярмі стогнати,
До могили простогнати в нім.
Тяжко-важко вік цілий боліти,
А не знати навіть, де болить;
Мучитись у горі, а не вміти
Того горя й крихточку вменшить.
А ще тяжче бачити всю муку,
Знати добре джерело її,
Але не могти подати руку
Тому брату, що так стогне в тьмі.
А ще тяжче гаряче бажати
Волі, правди, братньої любви,
Шарпатись у путах, гризти крати,
А на волю встати не могти.
[1878] Іван ФРАНКО
Щиро дякуємо за ваш коментар! Розповідайте про наше відео друзям! ))
жінки з його сім'ї доречі навчалися в "харьковском институте благородных девиц"
дякую патронам що обрали нам цю тему а також авторам що зробили відео
Щиро дякуємо за ваш коментар! Розповідайте про наше відео друзям! ))
Я вчилась в радянські часи в українській школі,може така була вчителька української літератури,що нам розтлумачила вплив літератури,в якій можна все прочитати про ті часи,і це сиділо в мені глибоко з купою питань...І коли я вже у незалежній Україні слухаючи радіовиставу ,,Бояриня'' була вражена цим твором,забороненим у радянській школі.У мене в голові все стало на свої місця.Чому зараз немає цього твору у шкільній програмі 😡
Друзі, чи цікаво вам досліджувати деконструкцію росіянці через мистецтво? До розділу про Лесю Українку однозначно раджу додивлятися
Так, цікаво.
Це дуже важливо! Дякую
Так. Дякую за цікаве відео. Слава ЗСУ!
ТАК ! Мерсі 💜💛
Дуже важлива ваша робота у просвітництві ще і тому, що робиться на високому професіональному та інтелектуальному рівні. Щиро захоплююсь тим, що в Україні є фахівці такого рівня!❤
За радянських часів чули 'Живет моя отрада в высоком терему, а в терем тот высокий нет хода никому" і не замислювались, що жінки у них були ув'язнені в тих теремах. Дякую за цікаві історичні факти!
Щиро дякую за ваш коментар! ) Дивіться й інші наші відео, у нас є чимало цікавого, а це - радьте глянути друзям )) Слава Україні!
Порочне коло закомплексованих псевдо-альфа самців: ізолювати жінку аби вона не дісталась іншому, а жінка в ізоляції нудьгує і починає розмірковувати як піти в іншому напрямку
Дякуємо Вам за працю Слава Україні і ЗСУ Перемоги і ВОЛІ Україні. 💛💙
Щиро дякую за ваш коментар! ) Дивіться й інші наші відео, у нас є чимало цікавого, а це - радьте глянути друзям )) Слава Україні!
Важливу справу робите. "Бояриню" не читав,але обов'язково прочитаю.Бажаю творчих успіхів!💙💛
Щиро дякуємо за ваш коментар! Розповідайте про наше відео друзям! ))
Так,добре пам'ятаю епізод з "Боярині" про цей неприємний звичай,обурення головної героїні та вмовляння її чоловіка не противитись цьому,бо буде їм біда через це.
Щиро дякуємо за ваш коментар! Розповідайте про наше відео друзям! ))
Цей момент мені видається прообразом майбутніх виборів в Україні: саме так умовний Голобородько буде упокоряти незалежних гордих українців?!
@@ТетянаВяткіна-я4з яке ти дурне ,і не каєшся.....
Ну куди ж без московитів)) Шуруй в свій чєбурнєт@@ТетянаВяткіна-я4з
Дякую вам,п. Олеже,за цікавий випуск!
З нетерпінням чекатиму на вашу оповідь про українських русалок.
Все буде Україна ❤️🇺🇦🔱!
Щиро дякуємо за ваш коментар! Розповідайте про наше відео друзям! ))
Дякую пане Олегу. Дуже цікаво і пізнавально.
А орда вона і є орда, і звичаї щодо безправності і самітності жінок цілком ординські.
Читала "Бояриню" неодноразово, щоб краще запам'ятати і розповідати нечитаючим черкащанкам.
Дякую за Ваші цікаві випуски, за просвітницьку роботу.
😂😂😂Самі ж московки стверджують: "нє б'йот, нє люббіт".
Щиро дякуємо за ваш коментар! Розповідайте про наше відео друзям! ))
100%! Взагалі дуже багато рис поведінки у відносинах майже не змінились. Я був здивований цією тяглістю
То ж нехай "любляться"гаряче, тільки не з нашими дівчатами.
Дякую Вам Пане Олеже, за дуже змістовний, кваліфікований аналіз мистецтва. Дякую, за чудову, досконалу Українську. Ви молодець.
Щиро дякую за ваш коментар! ) Дивіться й інші наші відео, у нас є чимало цікавого, а це - радьте глянути друзям )) Слава Україні!
Завжди дуже цікаво і пізнавально, дякую !
Щиро дякуємо за ваш коментар! Розповідайте про наше відео друзям! ))
Величезна подяка за Вашу працю. Дуже цікавий контент, пізнавання історії через мистецтво - неймовірно цікава справа.
Дякуємо.
"Бояриню" прочитала десь рік тому, була вражена.
Канал - супер! Поєднання різних мистецьких форм - природньо, посилює враження, дає повноту розуміння теми.
Дякую за емоційність, орієнтацію на теперішні події!!!😮
Щиро дякую за ваш коментар! ) Дивіться й інші наші відео, у нас є чимало цікавого, а це - радьте глянути друзям )) Слава Україні!
Твір "Бояриня" - має бути обов'язковим для вивчення у шкільній програмі!
Повністю підтримую.
Цінувальний обряд як легка прелюдія до снохачєства.
У них там на болотах взагалі є хоча б щось нормальне, людське?
Дякую "Культуртригеру" за контент 👍
Ні, вони недорозвинена гілка цивілізації- андрофаги
@@ОльгаЗалевская-я5т Точніше сказати, відсохла гілка, яку так ніхто і не спиляє.
Судячи з того, як рашисти знущаються над нашими полоненими, як їхні тортури пов'язані зі статевими органами, то мене вже нічого не дивує! Це нелюди!
Дикуни!
Дякую за детальний аналіз картини і традицій чужого народу, дуже цікаво
Щиро дякую за ваш коментар! ) Дивіться й інші наші відео, у нас є чимало цікавого, а це - радьте глянути друзям )) Слава Україні!
Цікавий випуск і русалки будуть цікаві. Дякуємо
Чудове відео. Дякую за вашу роботу. Підтримую ідею сюжету щодо мавок та еротичної теми в роботах українських художників.
Щиро дякую,з мене вподобайка і комент.
Щиро дякуємо за ваш коментар! Розповідайте про наше відео друзям! ))
Дякую. Для людей, які здобували освіту и виховання не в Україні кожен ваш ролік - важливий просвітницький урок.
Щиро дякую за ваш коментар! ) Дивіться й інші наші відео, у нас є чимало цікавого, а це - радьте глянути друзям )) Слава Україні!
@@kulturtrigger Героям Слава !!! Все буде Україна Ненька !!!
Дуже цікава розповідь. Про цей бридкий звичай як раз в Боярині і читала.
Дуже, дуже, дуже цікаво! До речі, як і завжди. Дякую!
Я не чула про цей обряд. Дякую, буже цікаво.
Щиро дякуємо за ваш коментар! Розповідайте про наше відео друзям! ))
Дякую за цікаву і пізнавальну розповідь у перше чую про ці московитські обряди .Завжди слідкую за вашими розповідями
Дякую, дуже цікавий аналіз і талановита подачі інформації
Дякую за цікаві історії,правильну мову,гарний голос та дикцію.Наче на лекції побувала.ДЯКУЮ.ПІДПИСКА
дуже цікаво про надмірну нафарбованість - ніколи про це серйозно не думала
Дякуємо вам за працю 💙🇺🇦
Вподобайка для підтримки 🥰 та просування каналу. Так тримати!!!👏💙💛 Хай🌻🇺🇦 UA-cam
Щиро дякуємо за ваш коментар! Розповідайте про наше відео друзям! ))
З вашого каналу багато чого нового для себе дізналася, дякую вам за вашу працю для підвищення культурного рівня людей
Дякую за цікаву розповідь. Дуже пізнавально.👏👏👏🔥🔥🔥💥💥💥🧡💙🧡💙🧡💙 Яка милозвучна і різнопланова розмова. Дякую.
Щиро дякую за ваш коментар! ) Дивіться й інші наші відео, у нас є чимало цікавого, а це - радьте глянути друзям )) Слава Україні!
Коментар в підтримку канала дякую за вашу працю ви круті так тримати
Щиро дякуємо за ваш коментар! Розповідайте про наше відео друзям! ))
Я вже послухала Бояриню у вигляді аудіокниги (її можна до речі на ютубі знайти). Сильний твір, навіть на диво актуально і сучасно відчувається...
(І я зараз знаходжуся за кордоном, тож і основна сюжетна лінія та фінал якось болюче відгукнулися)
Дякую за працю!
Щиро дякуємо за ваш коментар! Розповідайте про наше відео друзям! ))
Дякую за вашу роботу, вона надзвичайно важлива.
Надзвичайно потужний канал. Дивлюся на постійній основі. Дякую, козаки!
Дякую. Дуже цікаво. Процвітання Вашому каналу.
Звісно, що все це нам дуже цікаво, бо ми не знали таких сюжетів, і навряд чи зрозуміли би таємний зміст подібних картин... Дякуємо за пояснення! 🎉 Проте про різницю наших і московських цінностей знаємо підсвідомо, на побутовому рівні. 😊 Тож, не лише мова - кордон! 🤭
Все цікаво, дуже. Дякую. Ніколи не бачила цю картину. Все ж реалізм дозволяє багато дізнатися про життя того часу, хоча і не завжди правильно.
Щиро дякую за ваш коментар! ) Дивіться й інші наші відео, у нас є чимало цікавого, а це - радьте глянути друзям )) Слава Україні!
Дякую каналу за інформаційну боротьбу з московською пропагандою))) наша русофобія недостатня
Дуже недостатня!
Наприклад в моєму оточенні і досі бояться образити росіянців, які тут мешкають з 70-80-х років.
Цікаве та пізнавальне відео. Дякую !|!
Щиро дякуємо за ваш коментар! Розповідайте про наше відео друзям! ))
Дякую, пане Богдане.
З нетерпінням чекаю на сюжет про русалочок. Ще до початку онуруюсь в далеке дитинство, де і мамо і бабуся розповідали, як тепер кажуть фэнтезійні історіі. Та ще улюблений Гоголь додав до мого сприйняття. В дітячо-підросткових іграх мені чомусь завжди судилося грати Панночку, а дуже хотілося бути Русалкою. ...
Прочитала "Бояриню" не так давно,чудовий твір.
Щиро дякуємо за ваш коментар! Розповідайте про наше відео друзям! ))
А нащо? Панночка як відьма крутіша за будь-яку русалку!
@@sapriniti Дякую, прочитала вашу відповідь і посміхнулася.
Хай ніч сьогодні буде тиха. Всім добраніч!
Дякую автору каналу за відео!Дуже цікаво!Спасибі за просвітництво!
Як раз слухаю Бояриню і це відео дуже влучно потрапило до моїх рекомендацій. Дякую за вашу роботу!
Дякую за сюжет. Як завжди цікаво. Супер.
Надзвичайно цікаво, дякую за роботу ❤❤❤
9:37 а це дуже цікава тема. Цікавою вона мені стала ще в юнацтві. Довго не міг знайти український прапор (для придбання), а ж поки не зазирнув в одну крамницю. Де було багато чого для навчання, там таки, була фотокопія «Оголенної» Ренуара. От з того мені стало цікаво, які це ми «сучасна молодь» розбещені, коли класчні художники таке писали. А коли дізнався, що Шевченко таким «бавився» - взагалі життя культурний оберт зробило
Вперше чую про цей огидний обряд, дякую за інфо❣️
Чудова розповідь! Дякую за Вашу роботу!❤
Щиро дякую за ваш коментар! ) Дивіться й інші наші відео, у нас є чимало цікавого, а це - радьте глянути друзям )) Слава Україні!
Ого, яке багатобоярство! Ог да зашкалює од них😮
Щиро дякуємо за ваш коментар! Розповідайте про наше відео друзям! ))
У Вас завжди дуже цікаво
Щиро дякуємо за ваш коментар! Розповідайте про наше відео друзям! ))
Пишу невеличкий коментар в підтримку інформативного українського контенту. Дякую за вашу працю !
Дякую,. Дуже цікаво слухати Ваші пояснення
Щиро дякую за ваш коментар! ) Дивіться й інші наші відео, у нас є чимало цікавого, а це - радьте глянути друзям )) Слава Україні!
Таки крутезні канали мають таку малу кількість підписників😢 Не переймайтесь любі, ви лише на початку свого шляху❤ Далі буде, Україна та ії культура розцвіте😈
Дякую,кожен Ваш випуск дуже цікавий.
Щиро дякую за ваш коментар! ) Дивіться й інші наші відео, у нас є чимало цікавого, а це - радьте глянути друзям )) Слава Україні!
Дуже класно змонтовано, дякую! При розгляді картини на відео, мені вдавалось помічати нюанси передбачаючи те, що потім озвучував ведучий. 👏🏻
Ведучий же і монтування, між іншим ) може тому й так й ефект ))
@@kulturtrigger талановита людина талановита в усьому)✨
Дійсно, дуже цікаво, дякую.
Про русалок цікаво буде побачити😊. Вже чекаю випуску на цю тему!
Дивовижні розповіді від вашого каналу))) наче побував на лекції або в музеї))) дякую
На жаль, "Бояриня" вже не вивчається в школі. А шкода, дітям було б корисно почитати про темноту й ідіотизм наших недорозвинених сусідів.
Іноді таке як бояриня багатьма сприймається як просто інше бачення того, яким може бути життя...😢
Це точно. Щиро дякуємо за ваш коментар! Розповідайте про наше відео друзям! ))
Не вивчається? Чому?
@@Womankatia раніше в 10 класі з філологічним профілем вивчали, років 8 тому. А зараз немає. Чомусь прибрали. Треба спитати наше Міністерство освіти. Мене іноді до глибини душі вражає принцип складання навчальної програми.
@@АннаМедведкова-я6е добре, що комусь все ж пощастило її вивчати). я жила в часи, коли її ЩЕ не вивчали і навіть не друкували. недавно чула, що і марка вовчка, і кобилянської поприбирали твори - це дуже жаль
Чудовий випуск! Дякую!
Дякую дуже! Як завжди - ґрунтовно, виважено і цікаво!
Споглядаючи картину, звернув увагу на матрону. З яким типовим виразом їі зображенно. З одного боку співчутливим, з іншого зосередженним, аби «молода» все виконала як годиться. Типово для них, в той час як наші матері, у багатьох творах стають на бік жінки, не важливо, дочки чи невістки
Так, цікаве спостереження, дякую!
Скоріше пригадую укр.твори з такими ж мотронами
Матрона, Матір великої сім'ї, заміжня жінка знатного вельможі.
Дякую вам за ваші розповіді!
Щиро дякую за ваш коментар! ) Дивіться й інші наші відео, у нас є чимало цікавого, а це - радьте глянути друзям )) Слава Україні!
Дуже дякуємо за вашу дуже цікаву роботу!!
Дякую!!!
Дякую за інформацію/звички наших одвічних ворогів.
Також Вдячний Вам, що НЕ ПЕРЕКЛАДАЄТЕ ВЛАСНІ ІМЕНА ЧУЖИНЦІВ.
кац ап був, є і здо..не кац апом...
Щиро дякую за ваш коментар! ) Дивіться й інші наші відео, у нас є чимало цікавого, а це - радьте глянути друзям )) Слава Україні!
І про русалок дуже цікаво, чекатиму!
Зробимо ) Щиро дякую за ваш коментар! ) Дивіться й інші наші відео, у нас є чимало цікавого, а це - радьте глянути друзям )) Слава Україні!
З великим інтересом переглянула програму. Про такий звичай московитів я й не знала.
Але! Наступного дня з самого ранку в моїй голові почала крутитись ррруссскыя нарррродныя песТня, яку за совка часто можна було почути по радіо:
Белилицы, румяницы вы мои
Сокатитесь со бела лица долой
Едет, едет мой ревнивый муж домой
Он везет, везет подарок дорогой
Плетеную шелковую батогу
Хочет, хочет меня молоду побить
Я ж не знаю и не ведаю, за што"
Ну і далі там якось так, "во бєсєдє я била, молдцу стакан віна поднєсла"... ну і таке інше. Просто тобі один в один тема вашої лекції!😄 І на холери воно мені згадалось??? Вирішила з вами поділитись, не самій же мені страждать😉
Яка дивна москпльска пестня. Який наріт такі й пєстні. Жах.
Щиро дякую за ваш коментар! ) Дивіться й інші наші відео, у нас є чимало цікавого, а це - радьте глянути друзям )) Слава Україні!
@@kulturtrigger Героям слава!
Нічого собі пісенька! Мені ніколи не подобались російські народні пісні, там все було чуже - і мелодії, і тексти. А треба було слухати, щоб розуміти звичаї і ,,скрепи" цього народу, щоб розуміти, чому ми з ними не ,,адіннарод"!
@@user-HannaLys ну от я ж і кажу, подивилась програму, а тоді як по лобі стукнуло. Вони самі все про себе розказали
Дякую за цікаву розповідь.
Супер! Дякую Вам дуже за обзор!
Дякую!❤ Дивишся на картину - картина, але коли ви розповідаєте про неї, як фахівець ти ніби проживаєш намальване на ній події. Як завжди цікава викладений матеріал і приємно слухати.
Дуже цікаво! Дякую!❤
Дуже хотілося б почути від вас про русалок ❤
Мені дуже сподобалося, цікаві відкриття, обов'язково прочитаю ,,Бояриню"
Дякую за цікаві розповіді звичаїв, за описи картин
Дуже корисна передача. .
Дякую за вашу працю, вподобайка на підтримку каналу.
Щиро дякую за ваш коментар! ) Дивіться й інші наші відео, у нас є чимало цікавого, а це - радьте глянути друзям )) Слава Україні!
Дякую за випуск..Дуже цікаво. Поему ..Бояриня'' Л.Українки читала.
Щиро дякую за ваш коментар! ) Дивіться й інші наші відео, у нас є чимало цікавого, а це - радьте глянути друзям )) Слава Україні!
Дякую за дуже цікаву розповідь.
Щиро дякуємо за ваш коментар! Розповідайте про нас друзям і дивіться інші наші відео )
Дякую за чудову розповідь!
Поки слухав, згадав коментарі які люди залишали під минулими відео, котрі доповнювали, осучаснювали старі традиції. Я теж маю чим доповнити це відео.
Переповідаю історію, котру розповіли мені: була одна родина (росіяни), дітей у них було. Чоловік був військовий, дружина «домохозяйка». От цей чоловік, «підкладав» свою вродливу дружину під старших офіцерів, для того щоб швидше «підійматися кар‘єрними сходами». Це були 70-80 роки, ссср. Військових пересилали з однієї частини в іншу, по всій країні. Цитую: «важко навіть уявити, зі скількома їй довелось спати, адже чоловік, зрештою, став полковником (з лейтинанта), та командиром частини. А ті діти що в них з‘явились… ніхто не вірив що він їм батько»
Дуже цікаво!! Дякую. І радію що в нас є такий крутий канал!!
Щира подяка за ваш коментар! Закликаємо дивитися й інші наші відео, а про це - розповідати друзям )
Дякую за вашу працю.
Дякую за роботу, чекаю нових відео !