В Італії їс спаржі роблять дуже смачне різотто. В кирячу воду на 5/8 хвилин покласти спаржу, витягти шумовкою, в цю воду покласти цибулину, селеру, моркву провадити 20 хв такий бульон. В велуку сковорідку : влити оливкову олію, дрібненько 2 зубчики часнику, коли чисник набуде золотистого кольору додати нарізуну спаржу, криветки, обсмажити на великому вогні 2 хвилини і додати біле вино, коли алкоголь випаруеться додати рис (сухий) перемішати і починати маленькими дозами добавляти бульон, який робили ії спаржі і овочів. Коли буде майже готовий рис додати, орегано, червоний гострий перець і вершки за смаком. Бульон має бути солений за смаком.
Дякую. Років десять тому я посіяла спаржу біля десятка зерняток на розсаду по одній у маленьких 100 г стаканчиках, на підвіконні. Потім - на город. Молодою, років 3-4 поливала, підживлювала, а тепер вона росте сама, як хоче. Коли зберу урожай, а коли - забуду. Кущі вже дуже великі. Кілька років тому в мене навіть хтось дужий кілька кущів викопав. А я сама майже день копала один кущ. В минулому році до появи сходів пирскала "Ураганом" від пирію, бо механічно його вибрати неможливо, не пошкодивши коріння. Спаржа дійсно смачна. Нехай люди садять та споживають. Бажаю Вам та всім добрим людям доброго здоров'я, гарних врожаїв, відсутності окупантів на рідній землі та мирного неба !!!
Ой, Ви прямо думки читаєте! Дякуюю. Якраз думала про спаржу. Знаю, що у "німців" в цю поку сезон спаржі, вони її ящиками купляють в цей місяць і їдять, бо дуже корисно. Пробувала, колись кілька разів, як гарнір її там подають (білу під різними соусами), сподобалось. Але сама ніколи не пробувала готувати. Оце якраз задумалась, спробувати посадити в наші "вінницькі" важкі грунти.. Дякую, що поділились досвідом. Здоров'я Вам і Перемоги нам. Хай Бог береже наших захисників і Україну.
Дякую за докладну інформацію.Три років садила просто в городі,то спаржа не зійшла поливала .Цей рік замовила насіння ,буду вирощувати через розсаду.Дякую за розповідь.Підписана на вашу сторінку давно вже,не уважно дивилася ,а коли ютуб почав надсилати відіо про спаржу,то і натрапила на вашу інформацію.Якраз вчора. Замовила насіння.Нам миру і добра.Всім здоров,я і грних врожаїв
З Ваших відео написав вже цілий конспект. Дуже вдячний за це. Але то не головне, головне, що Ваша манера оповіді, відвертість, і не знаю що ще - заспокоюють. Подивився відео і отримав задоволення, наче поспілкувався із доброю, близькою людиною. Бажаю Вам міцнго здоров'я, натхнення і сил. Віримо у Пермогу нашої України та продовжуємо боротьбу!
Дякую, пані Оксано. Ви так гарно все розповіли, що захотілося і собі виростити цей овоч. Нехай побільше корисного буде в нашій країні, а вся нечисть згине назавжди. Люблю ваш канал 💙💛
Доброго здоровʼя, пані Оксано! Я ніколи не садила овочеву спаржу. Маю лише кімнатний аспарагус. Але Ви так смачно про неї розповіли, що дуже захотілося посадити й собі. Дякую за науку і надхнення! Миру нам усім.
Дуже дякую за відео! В мене вцілів один кущ, бо я решта висікла, 😂, думала, що я погана господиня бо вона була тонесенька. Вже аж через кілька років прочитала як її вирощують😅. Минулоріч посіла знов, прямо в ґрунт, і цього року теж маю вже нове насіння. Росла теж сама по собі.
Підтримую! Я теж сіяла на розсаду з насіння два сорти. Білу і зелену. Пороздавала, кому могла, бо занадто було багато для мене. Тому, це дійсно реально. Теж ніяких танців з бубнами не робила. Перезимували добре, пішли в ріст. Поки нічого не роблю, хай наростають
@@Natasha-we9pk. Доброго дня! Купувала насіння в інтернет-магазині. Біла Делікатес на зійшла 100%. А зелена - тільки 4 шт. Тепер усі друзі і знайомі мають. Якщо на осінь буде своє насіння, то поділитися зможу. Розсаду роздала, собі лишила 5 кущиків, більше не лишала
Слава Україні! І у мене спаржа другий рік росте 😊 на наступний рік будемо пробувати 😊 На рахунок білої спаржі читала, що вона біла, доки не потрапляє на сонце, для цього її підгортають 😉
Так. Підгортати варто усю. Але білі сорти значно біліші, а зелена одразу зелена. У Нідерландах біла спаржа - то безумовно! Саме її називають нідерландським золотом.
Дякую за корисні поради. Хоч в мене і кислий грунт, але ж я все таки спробую виростити спаржу. Вы мене надихнули на цей експеримент🫢😂😉 Успіхів вам та гарних врожаїв. Миру і спокою всім нам.
Дякую за таку детальну інформацію. Зрозуміла, що не мій варіант, бо іноді буваю на дачі 1 раз на тиждень. То зрізати через день, або щодня мені не підходить. Буду ростити інші культури. Доречі вже проростає батат. Це надихнуло ваше минулорічне відео
Який у вас чудовий канал! Підписалась. Я теж виростила спаржу з насіння якогось найпростішого і найдешевшого. Наразі маю 2 кущики, хочу їх поділити восени. Моїй спаржі вже четвертий рік пішов, і я підтверджую все вами сказане. Просто прекрасний овоч! Люди, вирощуйте спаржу, хоч і довго чекати перших врожаїв, але воно того варте!
Дякую Вам, пані господарочко за цікаву розповідь, насіння у мене є, але місця мало, та й не знаю, де краще її посіяти, на сонці чи напівтіні, треба почитати. Щирі вітання з Київщини. Разом до перемоги над російськими окупантами.
Вітаю, дякую, як завжди, за цікаве відео. А могли б Ви докладніше розповісти про високі грядки. Дивилась різні відео, хотіла б запитати, чи стелили на дно грядки сітку від кротів. Дякую.
Поки можу тільки коротко: сітку не стелили, бо поки (тьху-тьху) кротів нема. Можливо, тому, що майже центр містечка. Грядки робили дуже давно (років з 10 тому). Трохи вкопались (приблизно на штик лопати), на поверхні грунту зробили борти, економлячи матеріал, бо дорого було. Тому грядки широкі - не дуже зручно обробляти. На дно - грубі гілки, посічений хмиз, картон без фарби і скотчу, листя, скошену траву без насіння - все, що було, трохи піску, грунт, що викопали і трохи привезеного. Працюють досі.
А я висвпувала,як бурьян,,заячий холодок",бо нажаль забула,що дуже хочу спаржу.Дуже довго росте,щоб отримати результат.Вибачте,мабудь я ледача.Дякую Вам за поради!
Щиро дякую! Спаржа на смак мені подобається, в нашій місцевості іноді трапляється в дикому вигляді( сама росте біля водойми) . Придбала насіння , буду вирощувати.❤
Дякую, дуже сподобалося. Я теж під час війни почала займатися городом. Бо раніше холила зранку на море, а зараз боюся. Живу в Одесі,спека торік і позаторік важка. Усе вирощую під мульчею. У епіцентрі купила спаожу розсадою 5 шт за більш ніж 100грн, все зробила по науці і все загинуло без сліду. Цього року купила насіння багато чого в Київській інтернет фірми. Як порадила одна блогер з Одеси,посіяла під зиму,а пару насіннин про всяк випадок у рулон. 3 шт ростуть у стаканчиках. Хоч побачити як воно виглядає. Бо те що у грядках я би і не впізнала. Хоча в нас ріс цей заячий холодок на Кароліно Бугазі,а там і вода солона і полив раз на тиждень.
Спаржа в мене двох сортів - Рання Каліфорнія F1, та Спаржа Біла з Версаль F1. Що росте не знаю,але в стаканчиках вже розпушується 6-8 см зросло. Ще є питання,чи нема в Вас полуниці Тоскана ампельна,з рожевими квіточками?. Я б купила. Ще,може комусь цікаво,я шукала насіння хмелі сунелі,подивилась в інтернеті,що це лікарська рослина Пажитник. Купила в аптеці- усе гаразд. Також тмін посіяла з приправ- росте. Чо можна з Вами зв'язатися по вайбер?
Як же я люблю спаржу...Цього року хотіла посадити,коли побачила в Епіцентрі розсаду.Я не ризикнула,бо були тонюсенькі пагінці.Після Вашої розповіді вже не боюсь))))Головне тепер знайти місце для посадки)))Щиро Вам дякую ❤ Підписалася ❤Сподобався Ваш стиль подачи матеріалу.Ви дуже приємна пані.Молимося і допомагаємо нашим Захисникам ❤❤❤
Можливо, це справа смаку, але мені - не дуже схоже. Хоча це, мабуть, залежить від того, як готувати. До того ж, квасолю, хоч і спаржеву, сирою, зазвичай не їдять, а спаржу - так.
Доброго ранку!!! ...одного разу мій чоловік обідав у знайомих, прийшовши додому каже;-,,я їв таку смачну страву,сказали це спаржа ",я купувала насіння спаржевої квасолі,вирощувала,молоді стручки смажила,досить смачно!( горіхово - грибний смак)...але ж це не спаржа,а лиш подібні до її смаку молоді стручки квасолі!!!...на базарі бачила але не купувала,,, треба спробувати виростити!!! дякую за відео!!!!!
Дякую за інформацію. Переглядала колись відео про вирощування спаржі, теж подумала що це надто складно для мене. Але ви надали впевненості, тому також буду вирощувати.
Дякую за докладну інформацію,в мене росте один кущик,але не знала що з нього їдять,тепер зрозуміло,ви дуже лагідна і я так лагідно буду вирощувать спаржу
Дякую цікаво, колись в моєї бабусі росла для прикраси букетів. Чи буде рости в півтіні, близько біля грядки кущі фундука? Дякую. Як її готувати, просто потушкувати на вершковому маслі?
Є маса рецептів: відварювати (10хв) і заправляти соусами, різні тушкування, салати, рагу, навіть суп готує мій закордонний зять - донька каже, що дуже смачно. Сподіваюсь, що колись спробую😉. Щодо півтіні - думаю, рости буде. Але, можливо, трохи пізніше сходитиме. Ну і підживлювати, бо фундук буде трохи забирати поживу.
Дякую. Колись змолоду сіяла у відкритий рунт, все добре посходило, але в той час не було інтернету, тому не мала ніякої інформації. На наступний рік розчарувалась у тоненьких пагонах, батьки посміялись та висапали. Минулої осені посадила вже два великих куща, на дачі... Але мене це не бентежить. Нехай росте, щось колись да спробуємо.
Вітання з Лукашівки! Дякую за інформацію. Сіяла спаржу прямо в ґрунт, без розсади. Росте чудово. Насівається сама багато. Ви згадали про декоративну спаржу. Чи можна вживати її? У нас росте її багато. Дякую за відео, завжди чекаю на нові.
Спаржу можна сіяти прямим посівом у грунт, звичайно. Але на наших важких грунтах сходить усе важко, тому все намагаюсь вирощувати через розсаду. Дику спаржу можна їсти. Адже саме її їли і в Європі, поки не почали виводити сорти і гібриди, які є більш урожайними, і в Україні (просто не знали, що воно зветься спаржею)).
Спаржа лежить в холодильнику біля місяця,найсмачніша кришити з картошкою і все смажити як звичайну картоплю навіть ту що трохи стала твердою,Інші рецепти черезчур заморочливі.Я купила корінці- набагато легше.Доречі продала спаржу 25 гр/ шт.На 200 грн людина придбала в мене великий пакет .Підживлювала лише весною разом з полуницею нітромофоскою
Якби ви розповіли французам, що спаржа найсмачніша з картоплею, вони б вас не зрозуміли.🤣 Та і я теж. Існує безліч смачних рецептів. Комбінувати найкорисніший овоч зі смаженою картоплею - втрачається сенс. А щодо коренів - справа ваша. Мені (і не лише мені) цікаво і принципово виростити самій. До того ж, майже задарма у будь-яких кількостях. А збережені кошти - для воїнів.
Я сіяла двічі)) Перший раз не зійшла, мабуть було ще холодно, потім я там же посіяла вдруге і зійшло все)) Довелось розсадою і сусідів наградити. Вже 4 роки, буду ще проріджувати, бо вже густувато.
Дуже дякую, пані Оксано, за відео та інформацію. Давно чекала його. Сама почала шукати інформацію і теж злякалася: аж на третій рік можна споживати, дуже велика коренева система та й не чіпати рекомендують 5-6 років її. В одних джерелах сказано, що вирощувати треба її на відкритому сонці, інші повідомляють, що можна в напівтіні вирощувати. Підкажіть, будь ласка, чи можна в напівтіні її садити, та скільки треба вирощувати кущів, щоб іноді приготувати смаколики для сім'ї із трьох осіб? ( Також ще не куштувала її, але хочеться саме виростити, щоб скуштувати. Такі примхи)
У напівтіні рости буде, але даватиме пагони трохи менше і трохи пізніше (хоча це ще залежить від того, що її затінятиме. Бажано не чіпати два роки: перший, звичайно, той, коли посіяли насіння і висадили розсаду, а також наступний. З 9 кущиків збираю біля 400г за один раз. Це на сім'єю з трьох осіб на повноцінний прийом їжі у якості "майже основної страви". Два десятки кущів, на мою думку, - це щоб їсти до несхочу майже щодня.
Доброго дня. Дякую за інформацію. Після Вашого відео бажання посадити спаржу зросло в кільканадцять раз❤. Підкажіть,де Ви купували насіння? Чи можна зараз сіяти?
Так сіяти можна у будь-який час (до середини літа, щоб коренева система встигла розвинутись до морозів) - однаково перший урожай збирати через два роки). Купувала кілька років тому (чи то на "Сеньйор Помідор" чи на "Семпошті". Виробник "Сонячний березень".
Дякую за відео. В минулому році купувала декілька кілограмів в спаржа Волині, досі ще є заморожена. Дуже люблю її 🫶 А в цьому році і сама думаю посадити.
Є багато рецептів: супи, рагу, салати, з додаванням розтопленого масла і спецій після відварювання, тушкована з різними спеціями тощо. Але можна їсти і сирою (однорічна - як трава, а от старша смачніша). Містить багато волокон, тому у випадку запалень травного каналу сиру не можна (як і у випадку з більшістю сирих овочей у такому стані). Готується не більше 10 хвилин.
Добрий вечір! Коментар не по темі відео. Пані Оксано, зробіть будь ласка відео на тему добрив, а саме які необхідні добрива має мати кожний огородник. А інтернеті знаходжу тільки рекламу різних добрив, які рекламують агро магазини. Я почала другий рік садити город і ніхто нехче нічого підказати. Дякую
Дякую вам, Пані Оксано. Для мене спаржа здавалась чим то недосяжним, тепер хочу посадити. Ще буду дуже вдячна, якщо відповісте на таке питання. Земля вже прогрілася до 16 градусів, і томати починають випускати бутони, чи посадили би ви їх в грунт під плівку? Ємність горщиків приблизно 0,8л заповнена корінням. З завтрашнього дня похолодання, поки ночі були теплі. Живу в Одесі.
Дивлячись на погоду по Вашому регіону таки висаджувала б. Під плівку і трохи мульчі. Якщо раптом буде потреба провітрити, то робіть це вдень, а не надвечір. Щоб земля до ночі нагрівалася під плівкою. У нас ще має бути значно холодніше. Але в теплицю вже висадила. Додатково накриваю і цими днями навіть не відкриваю подвійне укриття, бо сонця нема.
Добрий день .Ваші відео цікаві ,лаконічні інформативні.Дякую.Питання не з приводу цієї теми,а про підживлення.Ви радите до сульфату магнію,калію, амонію додати мідний та залізний купорос.Але в анотаціях до цих засобів пишуть ,що їх не можна поєднувати(купороси)Поясніть,будь ласка,а то я заплуталася.
Не можна розчин мідного купоросу розчиняти у залізному відрі або помішувати залізною мішалкою (це ж саме і з магнієм, але навряд чи у Вас є магнієва посудини чи магнієва мішалка). Залізо, як активніший метал, витіснить йони міді з розчину, яка осяде на залізі і тоді фунгіцидна дія мідного купоросу нівелюється. А при змішуванні цих солей нічого не відбудеться: йони плаватимуть собі у розчині, бо у ньому не присутня проста речовина - метал (зі ступенем окиснення 0). Мідний і залізний купорос (приблизно порівну) використовують у викорінюючих обробках.
Шановна пані Оксана! Дякую Вас за цікаві, неквапні, корисні відео! У мене такі запитання по вирощуванню спаржі: 1. Чи можна її садити у напівтіні? У мене є дві "напіввисокі" компостні грядки, що підпадають під ажурну тінь черешні (відстань приблизно 1 м) та яблуні. Там багатошаровий компост : перегній - куряк, солома, сіно, листя, там багато дощових черв'яків. Шкода, щоб такий "пиріг" простоював! 2. Чи можна посіяти насіння спаржі зараз у відкритий грунт під агро волокно "прямим висівом"? Теплиці у мене немає, є засклена неопалювана веранда. Дякую за відповідь! Здоров'я Вам та наснаги!
Сіяти можна просто у відкритий грунт без будь-яких укриттів. Я сіяла в стаканчики рано і виносила в теплицю, щоб не замерзла🤭. У стаканчики, бо грунт важкий, береться коржом: тоненькі паростки можуть і не вилізти. Крім того, я не жила постійно тут, де живу зараз, була набігами. Тому так вирощувала. Головне - не затоптати і не засушити, бо дуже тоненькі сходи.
Передивилася це відео, і в будь-який сезон є що взяти "до виконання", от цього разу нагадали про підсипання компостом. Поливала влітку теж трохи, чи підживлювала, і не пригадаю, а чи варт зараз чимось типу калійно-фосфорним, якраз, нарешті, земля вогка, щоправда поки приїду, то буде майже приморожене (на кінець тижня ночі геть під нуль обіцяють)? Спокійного дня і всього найкращого!
Можна додати фосфорно-калійного. Адже воно, у будь-якому випадку, почне працювати лише наступного року. Якщо щороку потроху вносимо, це створює у грунті стабільний запас і рослини мають живлення протягом усього вегетаційного періоду. І якщо одного сезону з якихось причин не внесемо - не біда, бо грунт не виснажений.
Є. Напишіть вашу адресу на ел.пошту omelnyk5@gmail.com. Надішлю безкоштовно Укрпоштою (так дешевше пересилання). Або Новою, якщо за ваш рахунок (перепрошую, бо трохи дорожче).
Доброго дня! А я знову про часник.Він в нас щороку ніби скручується та влазить в землю,а потім геть пропадає.Були такі роки що пропадав майже весь.Осіінню було внесено нами перегною трохи,попередні роки нічим не удобряли.А зараз вже і цибуля є така,є і гарні рослини.3 неділі назад підживили 5 добривами та обробили,,Рятівником цибулі та часнику''.Підкажіть будь-ласка що з ним та що робити.
Доброго дня пані Оксано! Хочу запитати про вас про часник.Ми підживили 2,5неділі назад 5 добривами, та обробили ,,Рятівником цибулі та часнику'' десь тиждень назад,і цибулю і часник,але вигляд в них неважний.Чи можна на вашу думку побрискати карбамідом і цибулю і часник?Якщо да,то в якій пропорції?Я думаю він дасть азоту івже тепло ,буде діяти.Але чи можна,чи не спалить?
І часник і цибуля є такі рослини ,що ніби не ростуть,а ніби залазять в землю,скручуються. А потім пропадають.Осінню ми внесли трохи перегною ,не в рядки а по всій ділянці.В нас часник щороку так пропадав майже весь.Наша ділянка далекувото ,можливо ми малувато пролили 5 добривами,а може якась хвороба.Цибулю ми не проливали,вона завжди родила непогано,а цього року теж є такі скручені.Дякую!
Перепрошую, що затрималась з відповіддю через роботу. Скоріш за все, у Вашому грунті багато нематоди. Саме вони дають таку картину. Якщо це так, то обов'язково витримуйте сівозміну (3-4 роки на місці часнику, цибулі не висаджуйте нічого цибулевого) і обов'язково щонайменше протягом двох сезонів застосуйте по всьому городу ( по можливості, або хоч після часнику і цибулі) препарати для грунту від нематоди. Їх є кілька (Нематодос, Нематофігін тощо). Інші способи мені невідомі. Хімічні ж препарати (Vydate 10 G, Фосфамід, Гетерофос) - дуже токсичні.
Обов'язково треба дати мітлам відрости, щоб накопичились поживні речовини у коренях, а восени, коли жовкнуть і засихають, обрізати. Так зручніше підгорнути або присипати те, що зимує у грунті. Але моя вже два роки зимувала з мітлами (щоправда - у високих грядках).
Я розсилала усім бажаючим безкоштовно за вказаними адресами. Але зараз вже не маю насіння - залишки виставила на продаж на благодійному Великодньому ярмарку (разом з іншим добром). Разом з іншими колєжанками з нашого волонтерського центру вторгували біля 15 тис. для наших захисників.
Якщо є така потреба, то щось швидке, ранньовесняне, з не дуже потужним корінням. Типу редиску, салат, руколу тощо. Виросло - зібрали і дали спаржі розвиватися, бо їй необхідно наростити зелену масу, щоб "відгодовувати" кореневу систему.
Можна. То ніби дикий варіант. А сорти - то вже культурні "понти" - різні кольори, відтінки смаку, вища врожайність і трохи - особливості догляду для цього.
Я як знала тиждень тому купила, але не насіння, розсаду. І до того ж, я із тих хто приїздить 1 раз на 2 тижні, бо у мене 2 дачі. Скажіть, а на балконі в горщику спаржа не захоче рости? У мене велики горщик, на 40л.
Якщо тільки щоб погратися, то рости буде🫤. А щоб наїстися, треба кілька кущиків. Наприкалад, щоб увесь сезон родина з трьох осіб на повну ласувала (щодня), треба 8-10 кущів. Рослина багаторічна, корінь (+кореневище) розвиває потужне. Вимагатиме регулярного підживлення. Але рости буде, як і декоративна - росте собі у горщику.
У мене в садку є дикоросла спаржа. Тримаю як "заячий холодок" )). Якраз сьогодні застала цю спаржу у вигляді от таких пагонів. Чи їстівна от така дикоросла спаржа? Дякую.
В Італії їс спаржі роблять дуже смачне різотто.
В кирячу воду на 5/8 хвилин покласти спаржу, витягти шумовкою, в цю воду покласти цибулину, селеру, моркву провадити 20 хв такий бульон.
В велуку сковорідку : влити оливкову олію, дрібненько 2 зубчики часнику, коли чисник набуде золотистого кольору додати нарізуну спаржу, криветки, обсмажити на великому вогні 2 хвилини і додати біле вино, коли алкоголь випаруеться додати рис (сухий) перемішати і починати маленькими дозами добавляти бульон, який робили ії спаржі і овочів. Коли буде майже готовий рис додати, орегано, червоний гострий перець і вершки за смаком. Бульон має бути солений за смаком.
Апетит мені "нагуляли"🤣. Мені будь-яке ризотто смакує.
Спаржа, то сама безпроблемна рослина))
Пташечка співає, аж у вухах лящить))) серед зими так цікаво слухати!!!
Дуже дякую вам,завжди думала що ця рослина вибаглива,а після вашого відео, обов'язково спробую!!!
Дякую. Років десять тому я посіяла спаржу біля десятка зерняток на розсаду по одній у маленьких 100 г стаканчиках, на підвіконні. Потім - на город. Молодою, років 3-4 поливала, підживлювала, а тепер вона росте сама, як хоче. Коли зберу урожай, а коли - забуду. Кущі вже дуже великі. Кілька років тому в мене навіть хтось дужий кілька кущів викопав. А я сама майже день копала один кущ. В минулому році до появи сходів пирскала "Ураганом" від пирію, бо механічно його вибрати неможливо, не пошкодивши коріння.
Спаржа дійсно смачна. Нехай люди садять та споживають. Бажаю Вам та всім добрим людям доброго здоров'я, гарних врожаїв, відсутності окупантів на рідній землі та мирного неба !!!
Дякую Вам за таку пораду,я боялася садити спаржу ,а тепер посаджу,гарних Вам врожаїв!
Ой, Ви прямо думки читаєте! Дякуюю. Якраз думала про спаржу. Знаю, що у "німців" в цю поку сезон спаржі, вони її ящиками купляють в цей місяць і їдять, бо дуже корисно. Пробувала, колись кілька разів, як гарнір її там подають (білу під різними соусами), сподобалось. Але сама ніколи не пробувала готувати. Оце якраз задумалась, спробувати посадити в наші "вінницькі" важкі грунти.. Дякую, що поділились досвідом. Здоров'я Вам і Перемоги нам. Хай Бог береже наших захисників і Україну.
Дякую
Дякую за докладну інформацію.Три років садила просто в городі,то спаржа не зійшла поливала .Цей рік замовила насіння ,буду вирощувати через розсаду.Дякую за розповідь.Підписана на вашу сторінку давно вже,не уважно дивилася ,а коли ютуб почав надсилати відіо про спаржу,то і натрапила на вашу інформацію.Якраз вчора. Замовила насіння.Нам миру і добра.Всім здоров,я і грних врожаїв
Чудово росте в наших вінницьких ґрунтах))
Пані Оксано, вітаю! Я одна з тих, кому ви надіслали насіння. Щиро вдячна що щедро ділитеся як знаннями так і насінням!
Слава Україні!
Дякую за відгук. Гарного врожаю Вам! А Україні - Слава і Перемоги!
Сердечно дякую за таку цінну інформацію, ви як пошептали і у мене нарешті пропав страх перед висадкою спаржі.
@@2v4vomelnyk0v2v, чи можна замовити у Вас насіння?
З Ваших відео написав вже цілий конспект. Дуже вдячний за це. Але то не головне, головне, що Ваша манера оповіді, відвертість, і не знаю що ще - заспокоюють. Подивився відео і отримав задоволення, наче поспілкувався із доброю, близькою людиною. Бажаю Вам міцнго здоров'я, натхнення і сил. Віримо у Пермогу нашої України та продовжуємо боротьбу!
Дякую за ваш відгук. І сама знаходжу розраду у такому спілкуванні.
Дякую, пані Оксано. Ви так гарно все розповіли, що захотілося і собі виростити цей овоч.
Нехай побільше корисного буде в нашій країні, а вся нечисть згине назавжди.
Люблю ваш канал 💙💛
❤️
Дякую Вам за корисні поради та гарно поданий матеріал.
Разом до перемоги.
Слава нашим захисникам України!!!
Дякую пані Оксано! Дуже цікава і корисна ІНФОРМАЦІЯ!!!
Пані Оксано , невтомна трудівнице , дякую за цінну інформацію .
Героям Слава! Дуже згодна з Вами: Перемоги нам всім, не дивлячись ні на що!
Доброго здоровʼя, пані Оксано! Я ніколи не садила овочеву спаржу. Маю лише кімнатний аспарагус. Але Ви так смачно про неї розповіли, що дуже захотілося посадити й собі. Дякую за науку і надхнення! Миру нам усім.
Дуже дякую за відео! В мене вцілів один кущ, бо я решта висікла, 😂, думала, що я погана господиня бо вона була тонесенька. Вже аж через кілька років прочитала як її вирощують😅. Минулоріч посіла знов, прямо в ґрунт, і цього року теж маю вже нове насіння. Росла теж сама по собі.
Підтримую! Я теж сіяла на розсаду з насіння два сорти. Білу і зелену. Пороздавала, кому могла, бо занадто було багато для мене. Тому, це дійсно реально. Теж ніяких танців з бубнами не робила. Перезимували добре, пішли в ріст. Поки нічого не роблю, хай наростають
Можна у вас придбати насіння
Можливо у вас ще є розсада або живці
@@Natasha-we9pk. Доброго дня! Купувала насіння в інтернет-магазині. Біла Делікатес на зійшла 100%. А зелена - тільки 4 шт. Тепер усі друзі і знайомі мають. Якщо на осінь буде своє насіння, то поділитися зможу. Розсаду роздала, собі лишила 5 кущиків, більше не лишала
👍💪✌ 🇺🇦 Дякую за відео. Бажаю миру і добра.
Дякую за інформацію
Велике спасибі Вам за поради! Хочу теж спробувати її вирощувати.
В мене зі спаржею така ж історія. Маю два кущі, вже другий рік смакую. Садіть і споживайте. Смачного
Дякую за огляд вирощування спаржі❤. Слава Україні!
Дуже цікава інформація. Велике дякую 😊.
Слава Україні! І у мене спаржа другий рік росте 😊 на наступний рік будемо пробувати 😊
На рахунок білої спаржі читала, що вона біла, доки не потрапляє на сонце, для цього її підгортають 😉
Так. Підгортати варто усю. Але білі сорти значно біліші, а зелена одразу зелена. У Нідерландах біла спаржа - то безумовно! Саме її називають нідерландським золотом.
А де її краще саджати-в затінку чи на сонці? У мене є гарне містечко,але там сонце з 11.00 ...и@@2v4vomelnyk0v2v
Дякую за корисні поради. Хоч в мене і кислий грунт, але ж я все таки спробую виростити спаржу. Вы мене надихнули на цей експеримент🫢😂😉 Успіхів вам та гарних врожаїв. Миру і спокою всім нам.
Дуже дякую за корисне відео! Просто- і така смакота!
Дякую за таку детальну інформацію. Зрозуміла, що не мій варіант, бо іноді буваю на дачі 1 раз на тиждень. То зрізати через день, або щодня мені не підходить. Буду ростити інші культури. Доречі вже проростає батат. Це надихнуло ваше минулорічне відео
Дякую за доступну інфоормацію.
Дякую. Зацікавилась. Треба й собі виростити.
Який у вас чудовий канал! Підписалась. Я теж виростила спаржу з насіння якогось найпростішого і найдешевшого. Наразі маю 2 кущики, хочу їх поділити восени. Моїй спаржі вже четвертий рік пішов, і я підтверджую все вами сказане. Просто прекрасний овоч! Люди, вирощуйте спаржу, хоч і довго чекати перших врожаїв, але воно того варте!
Дякую ! Вже потанцювала з розсадою . Екватор -другий сезон ,тепер головне втриматись і не обїсти молоді рослинки!
😂
Дякую!
Дякую Вам, пані господарочко за цікаву розповідь, насіння у мене є, але місця мало, та й не знаю, де краще її посіяти, на сонці чи напівтіні, треба почитати. Щирі вітання з Київщини. Разом до перемоги над російськими окупантами.
Краще на сонці, але витримає і напівтінь
Дякую за відео.
Щиро дякую. Дуже цікаво
Вітаю, дякую, як завжди, за цікаве відео. А могли б Ви докладніше розповісти про високі грядки. Дивилась різні відео, хотіла б запитати, чи стелили на дно грядки сітку від кротів. Дякую.
Поки можу тільки коротко: сітку не стелили, бо поки (тьху-тьху) кротів нема. Можливо, тому, що майже центр містечка. Грядки робили дуже давно (років з 10 тому). Трохи вкопались (приблизно на штик лопати), на поверхні грунту зробили борти, економлячи матеріал, бо дорого було. Тому грядки широкі - не дуже зручно обробляти. На дно - грубі гілки, посічений хмиз, картон без фарби і скотчу, листя, скошену траву без насіння - все, що було, трохи піску, грунт, що викопали і трохи привезеного. Працюють досі.
Дуже дякую, замислилась - а чому б і не посадити.
А я висвпувала,як бурьян,,заячий холодок",бо нажаль забула,що дуже хочу спаржу.Дуже довго росте,щоб отримати результат.Вибачте,мабудь я ледача.Дякую Вам за поради!
На третій рік вже можна ласувати всією родиною І далі протягом 25 років. Думаю, це варто того, щоб зачекати
Щиро дякую! Спаржа на смак мені подобається, в нашій місцевості іноді трапляється в дикому вигляді( сама росте біля водойми) . Придбала насіння , буду вирощувати.❤
Дякую, дуже сподобалося. Я теж під час війни почала займатися городом. Бо раніше холила зранку на море, а зараз боюся. Живу в Одесі,спека торік і позаторік важка. Усе вирощую під мульчею. У епіцентрі купила спаожу розсадою 5 шт за більш ніж 100грн, все зробила по науці і все загинуло без сліду. Цього року купила насіння багато чого в Київській інтернет фірми. Як порадила одна блогер з Одеси,посіяла під зиму,а пару насіннин про всяк випадок у рулон. 3 шт ростуть у стаканчиках. Хоч побачити як воно виглядає. Бо те що у грядках я би і не впізнала. Хоча в нас ріс цей заячий холодок на Кароліно Бугазі,а там і вода солона і полив раз на тиждень.
Спаржа в мене двох сортів - Рання Каліфорнія F1, та Спаржа Біла з Версаль F1. Що росте не знаю,але в стаканчиках вже розпушується 6-8 см зросло.
Ще є питання,чи нема в Вас полуниці Тоскана ампельна,з рожевими квіточками?. Я б купила.
Ще,може комусь цікаво,я шукала насіння хмелі сунелі,подивилась в інтернеті,що це лікарська рослина Пажитник. Купила в аптеці- усе гаразд. Також тмін посіяла з приправ- росте.
Чо можна з Вами зв'язатися по вайбер?
Ще хочу розповісти як я розвела батат з магазинного клубеня. Вже третій рік вирощую - жодних проблем. Раджу всім.
😊😊😊😊Так гарно співають пташки!😊😊😊😊Передивилася відео з задоволенням!!!!❤❤❤❤
Як же я люблю спаржу...Цього року хотіла посадити,коли побачила в Епіцентрі розсаду.Я не ризикнула,бо були тонюсенькі пагінці.Після Вашої розповіді вже не боюсь))))Головне тепер знайти місце для посадки)))Щиро Вам дякую ❤ Підписалася ❤Сподобався Ваш стиль подачи матеріалу.Ви дуже приємна пані.Молимося і допомагаємо нашим Захисникам ❤❤❤
Дякую за Вашу доброту
Дякую Вам за корисну інформацію. Слава Україні і нашим Героям !
Дякую за відео . ніколи не пробувала спаржу, але чомусь мені здається, що за смаком вона схожа на спаржеву квасолю
Можливо, це справа смаку, але мені - не дуже схоже. Хоча це, мабуть, залежить від того, як готувати. До того ж, квасолю, хоч і спаржеву, сирою, зазвичай не їдять, а спаржу - так.
Щиро дякую за інформацію💖Щастя Вам, здоров'я, мирного неба а ще гарної думки, бо сила думки лікує і на оборот💖
Доброго ранку!!! ...одного разу мій чоловік обідав у знайомих, прийшовши додому каже;-,,я їв таку смачну страву,сказали це спаржа ",я купувала насіння спаржевої квасолі,вирощувала,молоді стручки смажила,досить смачно!( горіхово - грибний смак)...але ж це не спаржа,а лиш подібні до її смаку молоді стручки квасолі!!!...на базарі бачила але не купувала,,, треба спробувати виростити!!! дякую за відео!!!!!
Росте щей дуже гарно...птахи теж розміщають..
Дякую за інформацію. Переглядала колись відео про вирощування спаржі, теж подумала що це надто складно для мене. Але ви надали впевненості, тому також буду вирощувати.
Дуже дякую за відео обожнюю спаржу і хочу виростити 😊
Дякую
Дякую вам за корисну розповідь хочу виростити спаржу для сина при діабеті
Це дуже просто.
Дякую за докладну інформацію,в мене росте один кущик,але не знала що з нього їдять,тепер зрозуміло,ви дуже лагідна і я так лагідно буду вирощувать спаржу
Дякую за ваше відео!
Дякую вам за таке прекрасне відео про спаржу.А як можна у вас замовити насіння?
Дякую цікаво, колись в моєї бабусі росла для прикраси букетів. Чи буде рости в півтіні, близько біля грядки кущі фундука? Дякую. Як її готувати, просто потушкувати на вершковому маслі?
Є маса рецептів: відварювати (10хв) і заправляти соусами, різні тушкування, салати, рагу, навіть суп готує мій закордонний зять - донька каже, що дуже смачно. Сподіваюсь, що колись спробую😉. Щодо півтіні - думаю, рости буде. Але, можливо, трохи пізніше сходитиме. Ну і підживлювати, бо фундук буде трохи забирати поживу.
З ЯЙЦАМИ - ПОЮС ЦІБУЛЯ ГОРОХ МОРКВА
Дуже гарно розказуєте , дякую !
Дякую за цікаві відео, що надихають ❤
Дякую. Надихнули. Буду пробувати
Дякую. Колись змолоду сіяла у відкритий рунт, все добре посходило, але в той час не було інтернету, тому не мала ніякої інформації. На наступний рік розчарувалась у тоненьких пагонах, батьки посміялись та висапали.
Минулої осені посадила вже два великих куща, на дачі... Але мене це не бентежить. Нехай росте, щось колись да спробуємо.
Я висіяла в стаканчики, щоб не затоптати та не висапати)). Великі кущі можна поділити.
Вітання з Лукашівки! Дякую за інформацію. Сіяла спаржу прямо в ґрунт, без розсади. Росте чудово. Насівається сама багато. Ви згадали про декоративну спаржу. Чи можна вживати її? У нас росте її багато. Дякую за відео, завжди чекаю на нові.
Спаржу можна сіяти прямим посівом у грунт, звичайно. Але на наших важких грунтах сходить усе важко, тому все намагаюсь вирощувати через розсаду. Дику спаржу можна їсти. Адже саме її їли і в Європі, поки не почали виводити сорти і гібриди, які є більш урожайними, і в Україні (просто не знали, що воно зветься спаржею)).
Щиро дякую за оперативну відповідь. Будемо ласувати. Миру нам.
Спаржа лежить в холодильнику біля місяця,найсмачніша кришити з картошкою і все смажити як звичайну картоплю навіть ту що трохи стала твердою,Інші рецепти черезчур заморочливі.Я купила корінці- набагато легше.Доречі продала спаржу 25 гр/ шт.На 200 грн людина придбала в мене великий пакет .Підживлювала лише весною разом з полуницею нітромофоскою
Якби ви розповіли французам, що спаржа найсмачніша з картоплею, вони б вас не зрозуміли.🤣 Та і я теж. Існує безліч смачних рецептів. Комбінувати найкорисніший овоч зі смаженою картоплею - втрачається сенс. А щодо коренів - справа ваша. Мені (і не лише мені) цікаво і принципово виростити самій. До того ж, майже задарма у будь-яких кількостях. А збережені кошти - для воїнів.
СПАРЖА ДОРОГА - 170 ГР ЗА 1 КГ ПРОРОСТКИ
Дякую! 💙💛👍
дуже дякую за информацию легко слухати и сприймати
Дякую Вам .....За дуже корисні поради....
Я сіяла двічі)) Перший раз не зійшла, мабуть було ще холодно, потім я там же посіяла вдруге і зійшло все)) Довелось розсадою і сусідів наградити. Вже 4 роки, буду ще проріджувати, бо вже густувато.
Дуже дякую, пані Оксано, за відео та інформацію. Давно чекала його. Сама почала шукати інформацію і теж злякалася: аж на третій рік можна споживати, дуже велика коренева система та й не чіпати рекомендують 5-6 років її. В одних джерелах сказано, що вирощувати треба її на відкритому сонці, інші повідомляють, що можна в напівтіні вирощувати. Підкажіть, будь ласка, чи можна в напівтіні її садити, та скільки треба вирощувати кущів, щоб іноді приготувати смаколики для сім'ї із трьох осіб? ( Також ще не куштувала її, але хочеться саме виростити, щоб скуштувати. Такі примхи)
У напівтіні рости буде, але даватиме пагони трохи менше і трохи пізніше (хоча це ще залежить від того, що її затінятиме. Бажано не чіпати два роки: перший, звичайно, той, коли посіяли насіння і висадили розсаду, а також наступний. З 9 кущиків збираю біля 400г за один раз. Це на сім'єю з трьох осіб на повноцінний прийом їжі у якості "майже основної страви". Два десятки кущів, на мою думку, - це щоб їсти до несхочу майже щодня.
@@2v4vomelnyk0v2v Дякую.
Щиро дякую.
Доброго дня. Дякую за інформацію. Після Вашого відео бажання посадити спаржу зросло в кільканадцять раз❤. Підкажіть,де Ви купували насіння? Чи можна зараз сіяти?
Так сіяти можна у будь-який час (до середини літа, щоб коренева система встигла розвинутись до морозів) - однаково перший урожай збирати через два роки). Купувала кілька років тому (чи то на "Сеньйор Помідор" чи на "Семпошті". Виробник "Сонячний березень".
Дякую за відео. В минулому році купувала декілька кілограмів в спаржа Волині, досі ще є заморожена. Дуже люблю її 🫶 А в цьому році і сама думаю посадити.
Садіть і не вагайтеся. Це просто.
Така смачнюща в сирому вигляді навіть, хрумка , як зелений горошок на смак
Дійсно так. Але, виявляється, не всім подобається. Це смак умамі, якого надає амінокислота глутамін (також і в томатах, сирові, м'ясі).
Дякую, посіяла в минулому році, а що далі робити, було не зрозуміло. А як готуєте?
Є багато рецептів: супи, рагу, салати, з додаванням розтопленого масла і спецій після відварювання, тушкована з різними спеціями тощо. Але можна їсти і сирою (однорічна - як трава, а от старша смачніша). Містить багато волокон, тому у випадку запалень травного каналу сиру не можна (як і у випадку з більшістю сирих овочей у такому стані). Готується не більше 10 хвилин.
Дякую за корисну інформацію. Якщо зможете вслати мені насіння, то булу дуде вдячна.
Добрий вечір! Коментар не по темі відео.
Пані Оксано, зробіть будь ласка відео на тему добрив, а саме які необхідні добрива має мати кожний огородник.
А інтернеті знаходжу тільки рекламу різних добрив, які рекламують агро магазини.
Я почала другий рік садити город і ніхто нехче нічого підказати.
Дякую
Найближчим часом зроблю.
@@2v4vomelnyk0v2v дякую Пані Оксано
КРАЩЕ ПЕРЕХОДИТЬ НА ПРІРОДНЕ ЗЕМЛЕРОБСТВО - БЕЗ ХІМІІ
Дякую вам, Пані Оксано. Для мене спаржа здавалась чим то недосяжним, тепер хочу посадити.
Ще буду дуже вдячна, якщо відповісте на таке питання. Земля вже прогрілася до 16 градусів, і томати починають випускати бутони, чи посадили би ви їх в грунт під плівку? Ємність горщиків приблизно 0,8л заповнена корінням. З завтрашнього дня похолодання, поки ночі були теплі. Живу в Одесі.
Дивлячись на погоду по Вашому регіону таки висаджувала б. Під плівку і трохи мульчі. Якщо раптом буде потреба провітрити, то робіть це вдень, а не надвечір. Щоб земля до ночі нагрівалася під плівкою. У нас ще має бути значно холодніше. Але в теплицю вже висадила. Додатково накриваю і цими днями навіть не відкриваю подвійне укриття, бо сонця нема.
@@2v4vomelnyk0v2v Дякую за пораду
Доброго дня, бажаю придбати насіння, чи це можливо ще? Дякую вам за вашу працю
А самосівом спаржа не росте?
Росте,вже почула.Дякую.
Добрий день .Ваші відео цікаві ,лаконічні інформативні.Дякую.Питання не з приводу цієї теми,а про підживлення.Ви радите до сульфату магнію,калію, амонію додати мідний та залізний купорос.Але в анотаціях до цих засобів пишуть ,що їх не можна поєднувати(купороси)Поясніть,будь ласка,а то я заплуталася.
Не можна розчин мідного купоросу розчиняти у залізному відрі або помішувати залізною мішалкою (це ж саме і з магнієм, але навряд чи у Вас є магнієва посудини чи магнієва мішалка). Залізо, як активніший метал, витіснить йони міді з розчину, яка осяде на залізі і тоді фунгіцидна дія мідного купоросу нівелюється. А при змішуванні цих солей нічого не відбудеться: йони плаватимуть собі у розчині, бо у ньому не присутня проста речовина - метал (зі ступенем окиснення 0). Мідний і залізний купорос (приблизно порівну) використовують у викорінюючих обробках.
@@2v4vomelnyk0v2v Дякую за відповідь.Мирного неба та гарного врожаю)
Шановна пані Оксана! Дякую Вас за цікаві, неквапні, корисні відео! У мене такі запитання по вирощуванню спаржі: 1. Чи можна її садити у напівтіні? У мене є дві "напіввисокі" компостні грядки, що підпадають під ажурну тінь черешні (відстань приблизно 1 м) та яблуні. Там багатошаровий компост : перегній - куряк, солома, сіно, листя, там багато дощових черв'яків. Шкода, щоб такий "пиріг" простоював! 2. Чи можна посіяти насіння спаржі зараз у відкритий грунт під агро волокно "прямим висівом"? Теплиці у мене немає, є засклена неопалювана веранда. Дякую за відповідь! Здоров'я Вам та наснаги!
Сіяти можна просто у відкритий грунт без будь-яких укриттів. Я сіяла в стаканчики рано і виносила в теплицю, щоб не замерзла🤭. У стаканчики, бо грунт важкий, береться коржом: тоненькі паростки можуть і не вилізти. Крім того, я не жила постійно тут, де живу зараз, була набігами. Тому так вирощувала. Головне - не затоптати і не засушити, бо дуже тоненькі сходи.
Дякую! ❤Спробую!
Цікавить батат на посадку?
Так
Мене - ні, бо вже маю свій. Можливо, когось цікавить, але напишіть під відео про батат. Так швидше знайдуться ті, кому треба.
Дуже цікавить батат.Можна у вас замовити?
Цікавить
Який сорт
Ціна?
Передивилася це відео, і в будь-який сезон є що взяти "до виконання", от цього разу нагадали про підсипання компостом. Поливала влітку теж трохи, чи підживлювала, і не пригадаю, а чи варт зараз чимось типу калійно-фосфорним, якраз, нарешті, земля вогка, щоправда поки приїду, то буде майже приморожене (на кінець тижня ночі геть під нуль обіцяють)? Спокійного дня і всього найкращого!
Можна додати фосфорно-калійного. Адже воно, у будь-якому випадку, почне працювати лише наступного року. Якщо щороку потроху вносимо, це створює у грунті стабільний запас і рослини мають живлення протягом усього вегетаційного періоду. І якщо одного сезону з якихось причин не внесемо - не біда, бо грунт не виснажений.
Дякую за відео! Пані Оксана чи є у вас ще насіння спаржи? Дуже хочу попробувати посадити.
Є. Напишіть вашу адресу на ел.пошту omelnyk5@gmail.com. Надішлю безкоштовно Укрпоштою (так дешевше пересилання). Або Новою, якщо за ваш рахунок (перепрошую, бо трохи дорожче).
Доброго вечора, чи є у Вас ще насіння, щоб замовити?
Доброго дня! А я знову про часник.Він в нас щороку ніби скручується та влазить в землю,а потім геть пропадає.Були такі роки що пропадав майже весь.Осіінню було внесено нами перегною трохи,попередні роки нічим не удобряли.А зараз вже і цибуля є така,є і гарні рослини.3 неділі назад підживили 5 добривами та обробили,,Рятівником цибулі та часнику''.Підкажіть будь-ласка що з ним та що робити.
Скоріш за все, це нематода у Вашому грунті. ЇЇ треба позбутися. Біопрепарати Нематодос, Нематофагін тощо. Хімічні препарати від нематод дуже токсичні.
Доброго дня пані Оксано! Хочу запитати про вас про часник.Ми підживили 2,5неділі назад 5 добривами, та обробили ,,Рятівником цибулі та часнику'' десь тиждень назад,і цибулю і часник,але вигляд в них неважний.Чи можна на вашу думку побрискати карбамідом і цибулю і часник?Якщо да,то в якій пропорції?Я думаю він дасть азоту івже тепло ,буде діяти.Але чи можна,чи не спалить?
У якому сенсі виглядає неважно? Жовкне, мало наростає чи ще щось? Що ви додавали у грунт при посадці?
І часник і цибуля є такі рослини ,що ніби не ростуть,а ніби залазять в землю,скручуються. А потім пропадають.Осінню ми внесли трохи перегною ,не в рядки а по всій ділянці.В нас часник щороку так пропадав майже весь.Наша ділянка далекувото ,можливо ми малувато пролили 5 добривами,а може якась хвороба.Цибулю ми не проливали,вона завжди родила непогано,а цього року теж є такі скручені.Дякую!
Перепрошую, що затрималась з відповіддю через роботу. Скоріш за все, у Вашому грунті багато нематоди. Саме вони дають таку картину. Якщо це так, то обов'язково витримуйте сівозміну (3-4 роки на місці часнику, цибулі не висаджуйте нічого цибулевого) і обов'язково щонайменше протягом двох сезонів застосуйте по всьому городу ( по можливості, або хоч після часнику і цибулі) препарати для грунту від нематоди. Їх є кілька (Нематодос, Нематофігін тощо). Інші способи мені невідомі. Хімічні ж препарати (Vydate 10 G, Фосфамід, Гетерофос) - дуже токсичні.
Дякую Вам
Який сорт сіяли?
Маю три сорти: Джерсі гігант, Біла з Версаля, а третій не пам'ятаю 😯.
Скажіть будь ласка, на спаржу сідає жук чорно-червоний малий він літає і вона слабує. А чим підживлювати, що входить у комплексне добриво? Дякую
Насіння можна купити в магазині?
У Інтернет-магазинах - повно. Я купувала всі три сорти від фірми "Сонячний березень". Зійшло все.
Читала, щоб вона була білою. Потрібно присипати, щоб вона відбілювалась, без сонця.😮
Це як Вам подобається. Я не напружуюсь з цього приводу.. Є сорти зеленої, білої та фіолетової.
Вітаю.Цікаво.Дкже хочеться виростити.Ви,надихаєте.Насіння продається в магазині?
Так. В інтернет-магазинах дуже багато.
Пані Оксано, скажіть, будь ласка, чи треба обрізати пагони-мітли спаржі на зиму?
Обов'язково треба дати мітлам відрости, щоб накопичились поживні речовини у коренях, а восени, коли жовкнуть і засихають, обрізати. Так зручніше підгорнути або присипати те, що зимує у грунті. Але моя вже два роки зимувала з мітлами (щоправда - у високих грядках).
Дякую щиро за вичерпну відповідь!
Пані Оксана як можна у вас виписати насіння спаржі?
Я розсилала усім бажаючим безкоштовно за вказаними адресами. Але зараз вже не маю насіння - залишки виставила на продаж на благодійному Великодньому ярмарку (разом з іншим добром). Разом з іншими колєжанками з нашого волонтерського центру вторгували біля 15 тис. для наших захисників.
Ну і пташки у вас виспівують, аж вас перекрикують🫨🙂
Таки так. Годую їх узимку, напуваю у спеку.
Що можна посадити біля спаржі?
Якщо є така потреба, то щось швидке, ранньовесняне, з не дуже потужним корінням. Типу редиску, салат, руколу тощо. Виросло - зібрали і дали спаржі розвиватися, бо їй необхідно наростити зелену масу, щоб "відгодовувати" кореневу систему.
То виходить холодок той що в квітнику для букетів можна їсти? Чи для їжі потрібно їстівний сорт?
Можна. То ніби дикий варіант. А сорти - то вже культурні "понти" - різні кольори, відтінки смаку, вища врожайність і трохи - особливості догляду для цього.
Будь ласка - чи усяка спаржа їстівна- у моєму квітничку , на задньому плані , росте великий кущ багато років.
Так. Дика теж їстівна. Сортові просто значно урожайніші.
Я як знала тиждень тому купила, але не насіння, розсаду. І до того ж, я із тих хто приїздить 1 раз на 2 тижні, бо у мене 2 дачі. Скажіть, а на балконі в горщику спаржа не захоче рости? У мене велики горщик, на 40л.
Якщо тільки щоб погратися, то рости буде🫤. А щоб наїстися, треба кілька кущиків. Наприкалад, щоб увесь сезон родина з трьох осіб на повну ласувала (щодня), треба 8-10 кущів. Рослина багаторічна, корінь (+кореневище) розвиває потужне. Вимагатиме регулярного підживлення. Але рости буде, як і декоративна - росте собі у горщику.
Пані Оксано колись до букетів додавали зелень таку , то ця зелень дуже схожа до цієї спаржі то що то може і є щось подібне?
То вона і є - аспарагус, заячий холодок. Але дика форма. А різні сорти культурної - то вже "панські витребеньки"😊
Якщо росте самосівом ,то можна сіяти у відкритий грунт?
Можна, звичайно. Але на моїх важких грунтах усе сходить важко, тому намагаюсь усе через розсаду вирощувати. Надійніше.
@@2v4vomelnyk0v2v дякую за відповідь
Холодок,що в букети добавляли- то не вона? Схожа на вид. Чи можна вживати, як спаржу?
Це і є спаржа, але "дика". Абсолютно їстівна.
У мене в садку є дикоросла спаржа. Тримаю як "заячий холодок" )). Якраз сьогодні застала цю спаржу у вигляді от таких пагонів. Чи їстівна от така дикоросла спаржа?
Дякую.
Так, їстівна. Для гурманів, можливо, смак трохи відрізняється. Та і урожайність трохи менша. Але її їли завжди і не лише у Франції)).