Senjutsu - 7 Gondolat a Társasjátékról - Vér és Cseresznyevirág

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 19 вер 2024
  • A Senjutsu egy trükkös, harci játék, melyben mindegyik játékos egy-egy szamurájt irányít. Merülj el a feudális Japán világában! Ismerd ki ellenfeleid gyenge pontjait, támadj precízen és győzd le a többieket ebben a különleges harcban. Lássuk, hogy tetszett nekünk ez a társasjáték!
    játékosszám: 1-4 fő | játékidő: 15-20 perc | korosztály: 14+
    ⚔️ Játékszabályok: • Senjutsu 🎌 | Hogyan ke...
    ⚡️Ha szívesen beszereznéd, itt találod meg a videónkat is támogató REFLEXSHOP kiadónál: reflexshop.hu/...
    🎙️Vlogger: Győri Zoltán
    📽️Kép, hang, vágás: Fancsali Kristóf
    ______________________________
    ➤ Iratkozz fel a UA-cam csatornánkra! ​⁠​⁠​⁠
    ➤ Patreon támogatás ➤ / mitjatsszunk
    ➤ Facebook oldalunk ➤ / mitjatsszunk
    ➤ Mit Játsszunk csoport ➤ / mitjatsszunk
    ➤ Tiktok ➤ / mitjatsszunk
    ➤ Instagram ➤ / mitjatsszunk
    ➤ Weboldalunk ➤ www.mitjatsszu...​​/
    ➤ Mit Játsszunk? pólók és ajándéktárgyak ➤ mitjatsszunk.i...
    ❓Feliratkoztál már a hírlevelünkre? Itt teheted meg ➤ forms.gle/XLQ8P...
    #társasjáték #mitjátsszunk #senjutsu

КОМЕНТАРІ • 13

  • @karolyfejes9764
    @karolyfejes9764 4 місяці тому +1

    Nekem a Senjutsu nagyon kellemes csalódás! Tényleg sok elsőre a sok szabály, könnyű elveszni az ikonok sűrűjében (a magyarázó videó sokat segít), de túl vagyok néhány szóló játékon, és mostmár azért csak nagy ritkán nézek rá a szabálykönyvre. Foglalkozom hobbi szinten japán kardművészettel, és ilyen szemmel nézve, amennyire egy társasjátékban át lehet adni a hangulatát és a vívás működését, annyira szerintem sikerült is.
    Nagyon tetszik az egésznek az időbelisége, hogy egy-egy akció végrehajtását az idő/gyorsaság, nem pedig a játékosok sorrendje dönti el, illetve az ezt felrúgó azonnali helyettesítő, vagy kiegészítő kártyák. Sőt az is, hogy tényleg húsz perc egy meccs - a valóságban sem voltak hosszú párbajok, akár az első vágás is lehetett végzetes -, illetve az is, hogy el tudom képzelni, hogy két fős játék esetén, tényleg meg kell tanulni gondolkodni az ellenfél fejével is.
    Köszi a nagyszerű videót és a hét gondolatot! :)

  • @PPetyko
    @PPetyko 5 місяців тому +8

    Sziasztok! Az élő bejelentkezésetekben szóltam már pár szót a játékról, engedjétek meg, hogy itt egy kicsit bővebben megosszam veletek a gondolataim. Röviden magamról, kb. két éve ismerkedtem meg a modern társasjátékozás világával, amiért nagyon hálás vagyok Rékának, Zolinak és persze az egész Mit játszunk? csapatnak. Többségében egyedül játszom esténként, ennek fő oka a szoros időbeosztásom, de azért alkalmakkor jókat partizunk rokonokkal, barátokkal és a kislányommal pedig bármikor, bármit. Ebből kifolyólag azokat a játékokat részesítem előnyben aminek van SOLO módja, a kedvenc szerzőpárosom Shem Phillips és S J Macdonald. A kooperítív játékmódot jobban szeretem ezért is a párbaj játékokat kerültem eddig ...
    Amikor megtudtam, hogy a Reflexshop kiadja Magyar nyelven a Senjutsu-t, nagyon kíváncsi lettem. Egyrészt a Japán kultúrát nagyon szeretem, másrészt egy olyan párbaj játék látott napvilágot aminek van SOLO módja :-). Természetesen az elsők között megrendeltem, és beleestem ugyan abba a hibába mint ti, elő a szabálykönyv olvas, próbajáték és mehet a buli. Hát nem, és nem a Zoli által sérelmezett rengeteg ikon miatt, (Shem is rengeteg ikont használ), hanem ez a játék nem csak külalakjában Japán, de a gondolkodásmódjában is. Ezt a játékot nem lehet megtanulni, ezt megérteni kell, elsajátítani a benne lévő folyamatot. Ali nagyon szépen összefoglalja a szabályrendszerét, de én azt javaslom, hogy játék előtt le kell ülni és lemodellezni pár alap szituációt. Ezt a játékot én az Onitama-hoz hasonlítanám leginkább. Ami nekünk nyersnek, bonyolultnak és puritánnak tűnik, az nekik letisztult, egyszerű és rendezett. Nézd meg az írásrendszerüket. Egy kandzsi vonalak sokasága és egyedül értelmetlen, bonyolult firka, adott szövegkörnyezetben viszont sok mindent kifejez. Én ezekkel a gondolatokkal ültem neki másodszor a játéknak, ráéreztem és sikerült pár óra alatt elsajátítanom. Én nagyon megszerettem , sőt a 8 éves kislányom először csak nézte ahogy játszom vele, végül mára már nagyokat csatázunk. 🙂 Persze azt is megértem, ha valakinek nem jön be mert túl nyakatekert, vagy nincs meg a közös rezgés a játékkal, pont ezért lenyűgöző, hogy milyen hatalmas a társasjátékok világa és változatossága.
    Ami viszont megkérdőjelezhetetlen erénye a játéknak az az újrajátszhatóság. Már az alapjátéknak is megszámlálhatatlan a variációs lehetősége, hát még ha hozzávesszük a kiegészítőket ... Én elsőként a Japán legendáit szereztem be a két legendás kardforgató miatt, Musashi és Kojiro minije ha épp nem párbajozik akkor az asztalom dísze 🙂
    Köszönöm a figyelmet, elnézést a terjedelemért, igyekeztem tömören összefoglalni a mondandóm, de hát ez nem egyszerű ha társasjáték a téma.

    • @milanszabo7928
      @milanszabo7928 5 місяців тому

      Szia.Olvasva hozzászolásodat.Én is a legtöbb esetben egyedül tudok játszani nézegettem már a játékot több videót véleményt róla de még nem tudtam eldönteni hogy kell e mivel a solo móddal tudnék többet játszani így az lenne a kérdésem hogy mennyire újra játszható a solo módja mivel olvastam hogy az kampány és egy karaktert lehet benne használni?Válaszodat előre is köszönöm.

    • @mitjatsszunk
      @mitjatsszunk  5 місяців тому +1

      Nagyon köszönöm az értékes, részletes kommentet és gondolatkifejtést, kifejezetten örülök neki, hogy megosztottad!:)

    • @PPetyko
      @PPetyko 5 місяців тому

      Szia Milán! Mielőtt válaszolnák a kérdésedre, arra felhívom a figyelmed, hogy ez egy párbaj játék, vagyis solo módban az ellenfeleket is te irányítod és sokszor kialakul olyan szituáció, hogy két akció is megfelel a mesterséges játékos szabályainak, ebben az esetben mindig azt kell választani amelyikkel rosszabul jársz. Ez nem egyszerű, de ha tapasztalt solo játékos vagy akkor nem fog gondot okozni.
      A solo módot két részre bontanám.
      1. - Az alapjátékban van 4 karakter amiket tudsz irányítani, és mindegyiknek van solo paklija tehát ellenük is tudsz játszani, ezen kívül van 7 mesterséges játékos figura különböző fegyverekkel és összesen 41 solo kártyával. Van két táblád és jópár tereptárgy amikkel tetszés szerint kialakíthatsz pályákat. Szóval nem túlzok, hogy a variácók száma nagyon magas.
      2. - Kampány. A solo kampány is két részből áll. Az egyikben a Ronin karakterrel játszol végig egy történetet ahol meg van adva a Ronin paklija is, a másikban pedig Bajtársakként a Ronin és a Tanítvány küzdenek vállvetve a horda seregek ellen. Mindkét kampány egy történetet mesél el 4-5 részen keresztül, sőt egyes részeknél két opció közül is választhatsz. Mint minden kampány esetében, ha végigjátszod akkor vége, de a kampányfüzetben található néhány új pálya, amiket felhasználhatsz, kombinálhatsz a kedved szerint, ill. a Ronin kampányt én most elkezdtem végigjátszani az első kiegészítőben található Musashi karakterrel, és jelentem működik. Szóval a kampány mód is végigvihető akár más karakterrel, így szerintem ebben is rejlik elég sok lehetőség.
      Végül minden kiegészítő tartalmaz új karaktereket és minden karakternek vannak solo kártyái is 🙂@@milanszabo7928

    • @milanszabo7928
      @milanszabo7928 5 місяців тому

      ​@@PPetykoKöszönöm szépen válaszod. Azt nem tudtam hogy minden karakternek van solo kártyája van.Azt hittem hogy olyan mint az unmatched amiben csak a két ellenfélnek van solo kártyája de a többi karakternek nincsen vagyis csak szimpla párbaj játék amit ketten lehet játszani.Sajnos tényleg csak egyedül tudok játszani ezért fontos.Mégegyszer köszi.

  • @verapetras9049
    @verapetras9049 5 місяців тому +2

    Sziasztok! Szépek az új videók, jók az átmenetek, de mikor a piros, naranysárga, kék átvezető kép jön be, az nekem kicsit megtöri a hangulatot, szerintem lehetne jobban mit játszunk színű 😊

  • @csabagreguss3091
    @csabagreguss3091 5 місяців тому

    Sziasztok,
    Néhány játék után szépen összeáll a szabály. Érdemes az első pár alkalommal olyan játékossal játszani, aki már ismeri. A kiadó oldalára a napokban felkerült egy, az első köröket részletesen bemutató segédlet, illetve a magyar Senjutsu FB csoportban is szívesen segítenek a szabályokkal kapcsolatban.
    A masszív Solo kampányon és az 1:1 párbajokon túl, szívesen ajánlom 3 fővel Free-For-All verzióban, vagy 4-en 2db 2 fős csapatban is.
    És igen, úgy tudom Zoli jól érezted, várhatóak Senjutsu versenyek is! :)

  • @MrVairochana
    @MrVairochana 5 місяців тому +1

    Tök jó videó volt! :)
    Valószínüleg nekem túl nehéz, de alig várnám, ha ugyanezt kiadnák középkori lovag témában.. Hatalmas flash lenne egy Meyer kódex alapján "sakkozni".. hiteles állások, ütések, dobások.. ha már "megfontolt egy-egy ütések tánc közben".. mert ott sem volt fél óra egy párbaj sok morcos nézéssel és egysoros beszólással..
    Többször említed a 10%-ot, amit keresel egy játékban, amitől más/több, megfog... Mi lesz az? Egy minőségibb alkatrész, egy megfordítható, moduláris tábla, kicsit más mechanizmus?
    Én pl most a Concordia mellé nem tudnék választani a Yamatai és a Phraya közt, mind békés kereskedelem, szép asztalképpel, kicsit eltérnek egymástól, de oop és 30+ezerFt darabja és az egy havi rezsi.

  • @korneltamas265
    @korneltamas265 5 місяців тому +1

    Munkanap után nekiültem a szabályzatnak,el is aludtam felette annyira sok infó van hozzá😂

  • @mate3119
    @mate3119 5 місяців тому +2

    Nagyon jó videó! :)
    Lesz vaják óvilág bemutató?

  • @botonddenes546
    @botonddenes546 5 місяців тому +6

    Érdekes játék, játszottunk vele párat a héten, de a szabálykönyv rettenetesen pocsék, mi is megkínlódtunk vele. Annyira, hogy első nap inkább elpakoltuk a játékot, mondván majd holnap újra nekiugrunk. Nem tudom elhinni, hogy ezt a játékot valaki képes szabályszerűen játszani az első játékok során, az elnevezések is inkoherensek. Kár érte.