👉 Подобаються наші відео? Найкращий спосіб віддячити команді Ukraїner - ваш донат на нашу роботу. Наприклад, ви можете стати спонсорами цього каналу 😉 📗 Також можете підтримати нас, купуючи наш мерч та книжки: store.ukrainer.net/
Дякую за цей подкаст! Я заходжу на весь контент, що робить Маріам Найєм, але цей подкаст припав мені в душу особливо. Я не маю іноземного походження, окрім як поляків дуже давно в роду, але питання ідкнтичності для мене теж гостро стоїть. Мені дуже сподобалось як пані Анабель сказала, що насправді у всіх українців питання ідентичності є, просто не всі у це заглиблюються. Я виросла в Дніпрі зросійщеною з обома гілками родини, що походять з заходу України і це завжди створювало конфлікт у моєму сприйнятті себе. Це питання тільки погострилось, коли я опинилась на навчанні за кордоном. Тільки цікавіше стає з кожним роком переосмислювати свій досвід, свою ідентичність та походження, тому і цікаво дивитися такий контент. Дякую гості та дякую хостам за такий продукт - цікаво подивитися на себе зі сторони у тому плані, як ми всі ставилися до інакших людей в Україні
Вперше побачила гостю у відео, де вона розповідала про свою видавничу діяльність (переклад і публікація творів латиноамериканських авторів). Вона так захоплено про це розповідала! Дуже рада бачити її знову і дізнатись ще й про інший бік її життя!
Часом так дивно, що історії людей бувають в чомусь так схожі. В мене теж 2 імені, теж в честь родичів і до певного віку я була лише Настя. В певний момент життя почала розуміти, що не виглядаю як Настя і це ім'я асоціюється в мене із шкільними цькуваннями про брудна/мавпа чи ще щось таке. Коли я почала казати новим людям, що мене звати Лейла, це був як момент прийняття свого коріння, свого кольору шкіри, волосся, тощо. Моя ж мама все життя соромилась того, що вона узбечка. Якось навіть казала, що краще б була грузинкою чи народилась в Лєнінградє. Бо коли ти спрямований на російській мір, ти ніколи не будеш достатньо російськім там. Так і не знаючи своєї рідної мови, згодом переїхала в Київ. Моя рідна тітка працює в отдєлє россотруднічіства. А я живу в Україні і рада, що українка із змішаним корінням. Дякую за ваш подкаст 🤍
Дуже дякую Вам за проект. Так склалося, що я мама 2 хлопчиків і їхній тато іспанець. Вони ще поки маленькі, але ваш проект спонукає мене задуматися як саме вони сприйматимуть свою змішану ідентичність і з якими потенційними проблемами стикнуться в майбутньому.
Я дивлюся це відео з Канади де живу 9 рік, і чесно кажучи поки герої програми не почали говорити про якість відмінності я навіть і не думав що це "не звичайні" українці :) можливо від того в Канаді всі такі різні і це нормально і звичайно, а можливо що людину робить українцем мова, культура і любов до України, а не щось інше.
Бажаю всім натхнення на подальшу діяльність. Щодо ідентичності й питань до себе, то воно настільки індивідуальне, що потребує більше емпатії, ніж розуміння головою... Окремо аплодую тим, хто бореться зі стереотипними уявленнями про нації, культури тощо
Дуже дякую за цей подкаст! У мене була подруга в дитинстві з Вірменії. На той момент через свій вік я не усвідомлювала, що це інша країна. Для мене це було шось таке, шо далеко, але не чуже. Її зовнішність чи уміння говорити на іншій мові теж не виникало у мене питань. Для мене вона була така сама як і я. Але, мабуть, цей досвід повпливав на моє сприйняття. Бо коли, я вперше взнала, шо Маріам має афганське походження. У мене був ступор, бо «вона ж виглядає як українка» Потім я усвідомила, що «східна зовнішність» я сприймала і сприймаю як українське.
Передивився кілька інтерв'ю засновниць видавництва Компас зі своїми авторками. І от вперше дивлюся, як одна з них сама дає інтерв'ю. Дуже захоплююся вашою роботою, пані Анабель! І розмова цікавезна!
Так цікаво, слухаючи ваши роздуми що до пошуку своєї ідентичності на межі різних культур, я не тільки більше розумію оточуючих мене людей, а й глибше пізнаю себе. Дяую за важливі і цікаві теми що ви підіймаєте. Завжди чекаю нові випуски!
Дякую за випуск. Дивилась всі ваші подкасти, але чомусь саме в цьому випуску піймала думку про те що подвійна ідентичність може бути у набагато більшої кількості людей, ніж здається на перший погляд. Я з Запорізької області, моя бабуся приїхала в Україну з росії, все дитинство я цікавилась цим її досвідом і досліджувала цю частину моєї ідентичності. Зараз мій дім окупований, я живу в Рівному, і бути переселенкою це ніби також певна іншість. Тепер мені трапляється доводити що я українка, хоча ще п'ять років тому я не могла собі уявити що цей факт піддаватимуть сумніву. Мене часто питають звідки я знаю українську мову, та питають щось про південь так ніби питання не про Україну, а про щось зовсім інакше, таким чином я моментами почуваюсь іншою серед своїх. Звісно мій досвід відрізняється від вашого, але певні думки в вашій розмові мені відгукнулись Дякую за ваш подкаст, з нетерпінням чекатиму наступних випусків)
У мене теж трохи складна ідентичність. Дідусь у мене українець. Батько - був росіянином, який своє походження погано знав, і називав себе слов'янином, але він ним не є. Бабуся жила у Польщі, поки місто Вільнюс (досить єврейське у той час) не окупував совок. Бабуся - не українка У нас якось є більш дальнє східне коріння Плюс, моя американська ідентичність
Відгукується ваш коментар. В мене з самоідентифікацією як українки питання вирішилось ще в юності на початку 2000-х, але з 14-го року це чомусь дивувало людей з Київщині і Києва, бо я донеччанка. Тож ніби і не нігерійка, але знайоме відчуття чужинства в рідній країні. В Донецьку теж в певний час відчувала себе не як місцева, на жаль.
як цікаво! у мене обидва діди росіяни (вони були розлучені з бабусями, і ми не спілкувались), але ця частина ідентичності завжди в мене була за дужками, та я б і не назвала це ідентичністю в принципі. у 12 років у мене почався бунт проти російської мови (я з Дніпра), мене бісило, що мене фактично змушують говорити нею. моя україномовність дуже вражала батька, він ніби жартома казав, що "дочь, ти прєдайош своі корні", а мене це тільки обурювало, мовляв, я ж українка, які нафіг корні. він запевняв, що руські корні - "ето кручє". цікаво, що б він зараз про це сказав, та батька нема з 2008 року.
Міріам, коли був штурм Майдану 10 грудня, а мій чоловік був там, аби не здуріти, я вирішила прочитати книжку, тоді я за ніч прочитала "Той, що біжить за вітром" Хоссейні й дізналася багато про пуштунів, була просто шокована. і тут мені дійшло, що Масі Наєм, який зібрав майдан на початку, - пуштун, я пішла читати, як він до нас потрапив, мене тоді дуже вразило. якби не та книжка, я б дотепер і не дізналась нічого, напевне.
Дякую за Вродило. Супер назва, супер ведучі, супер гості. Другий ефір який переглянув із зацікавленням. Не дуже дивлюся подкасти такого типу, але у Вас зовсім інший характер. Тут все нормально, без пафосу. Класно що і ведучі і гості діляться собою, це топ. Продовжуйте так і надалі. П.С. Не знаю чи пані Маріам розповідала про себе, було б цікаво. Дяка п. Іллі за його незвичайну історію життя.
Цікава розмова і цікава гостя, щиро дякую. Пропоную у подальшому зробити розмови, за їхньої згоди, звичайно, з Марічкою Паплаускайте та Вахтангом Кіпіані.
Дякую за ваш подкаст! Дуже цікаво відкривати для себе різні рівні самоідентифікації людей❤️ Маріам, вам окреме спасибі - ви в цьому випуску були надзвичайно щирі і підняли багато цікавих питань🔥
Доріана грейпфрут і загалом, творчість Оскар Уайлда була мені дуже помічною для розуміння своєї інакшості в років 10-12, хоч я і не маю такого мультикультурного бекграунду, але точно була іншою через старший вік батьків у школі та інакше виховання. Крутий подкаст, як і всі цього циклу, дякую команді і гості
а у мене є польські пращури та польська ідентичність, про яку я до недавнього часу не думала) але коли я була в Польщі, про після невеликою розмови говорила полякам, що в мене є польське коріння) я думала, вони зрадіють та проявлять цікавість, але їм було байдуже😆 а ще в мене чорні очі та трохи азіатські риси обличчя від батька, але від якого саме народу це пішло не відомо, бо папа чомусь вважає, що він рускій😁
Слухаючи подкаст зрозуміла, що таки маю багатонаціональне коріння: українці, поляки і, нажаль росіяни. Завжди ідентифікувала себе, як українка але чомусь ніколи не намагалась уточнити, звідки у нас в родині поляки. Думаю, мій совковий бекграунд заважав по-справжньому цікавитися цією темою🤔
Дуже дякую. Цікава гостя, цікавий випуск. Єдине прохання: замініть або налаштуйте мікрофони, іноді нічого не було чутно)) Чекаю нових гостей. Натхнення вам.
Спостереження про те, як українці легко приймають після "екзамену" інших за своїх, мені здається не повне, без урахування, того, як українці легко розчиняються в інших народах... Саме українці, вибираючи іншу країну, або не зберігають ідентичність ніяк, або передають лише найціннішу культурну спадщину. Це впливає на життєвий шлях, визначає успіхи у чужій країні, але українці ніколи не вважають за потрібне згадувати своє коріння, і пояснювати, що якісь мотиви у музиці з'явилися саме завдяки прослуховуванню співу бабусі в дитинстві, абощо. Ми легко приймаємо інші національності... Але, чи від експансії це? Мені часто здається, що українці не схильні почувати вдячність власній культурі, а тому так легко переступають через повагу інших націй до їх власної. Інші національності набагато більше заявляють про цінність і унікальність їх спадщини народжуючись, і реалізуючи себе у інших країнах. Ось, що віддаляє мене від віри в хоч якусь "експансійність" українців стосовно інших націй на нашій батьківщині. Ми просто не знаємо, як шанувати своє коріння, від того не вміємо шанувати чуже.
Мій батько ніколи не ділив людей на своїх і чужих по етнічному походженню чи ще по якимось ознакам, для нього всі були - свої, хороші і не дуже, але свої, бо всі жили в одних межах, в один час , в Україні, якось так.
Я не згідна з Анабель, що "потрібні Україні політичні наративи вже настільки в нас закладені, що коли митець буде говорити про своє особисте, то воно вже буде там". Мабуть, є немало випадків, коли так і є, але я бачила багато мистецьких висловлювань українських митців, в яких немає нічого з того, ба й навіть наміру говорити на ці теми -- вони занадто складні, і нібито мандат говорити на політичні теми в якихось умовних номінантів Пінчука (або ще краще - тих, хто відмовились). Багато людей бояться робити політичні висловлювання, бо атмосфера дуже напружена, і щось не те скажеш - нарвешся на хейт...
Не розумію, який сенс цієї програми????? Про що мова? Хто ці люди? В чому суть розповіді? Якась психотерапія, травми дитинства від назва імені. Нахіба мені таке слухати?
👉 Подобаються наші відео? Найкращий спосіб віддячити команді Ukraїner - ваш донат на нашу роботу. Наприклад, ви можете стати спонсорами цього каналу 😉
📗 Також можете підтримати нас, купуючи наш мерч та книжки: store.ukrainer.net/
Дякую за цей подкаст! Я заходжу на весь контент, що робить Маріам Найєм, але цей подкаст припав мені в душу особливо. Я не маю іноземного походження, окрім як поляків дуже давно в роду, але питання ідкнтичності для мене теж гостро стоїть. Мені дуже сподобалось як пані Анабель сказала, що насправді у всіх українців питання ідентичності є, просто не всі у це заглиблюються. Я виросла в Дніпрі зросійщеною з обома гілками родини, що походять з заходу України і це завжди створювало конфлікт у моєму сприйнятті себе. Це питання тільки погострилось, коли я опинилась на навчанні за кордоном. Тільки цікавіше стає з кожним роком переосмислювати свій досвід, свою ідентичність та походження, тому і цікаво дивитися такий контент. Дякую гості та дякую хостам за такий продукт - цікаво подивитися на себе зі сторони у тому плані, як ми всі ставилися до інакших людей в Україні
Вперше побачила гостю у відео, де вона розповідала про свою видавничу діяльність (переклад і публікація творів латиноамериканських авторів). Вона так захоплено про це розповідала! Дуже рада бачити її знову і дізнатись ще й про інший бік її життя!
Мені, як українці без подвійної ідентичності, дуже цікаво слухати про досвіди інших людей. Крутий формат! чекатиму на наступні відео
Дуже надихають такі історії ❤❤
Часом так дивно, що історії людей бувають в чомусь так схожі.
В мене теж 2 імені, теж в честь родичів і до певного віку я була лише Настя. В певний момент життя почала розуміти, що не виглядаю як Настя і це ім'я асоціюється в мене із шкільними цькуваннями про брудна/мавпа чи ще щось таке. Коли я почала казати новим людям, що мене звати Лейла, це був як момент прийняття свого коріння, свого кольору шкіри, волосся, тощо.
Моя ж мама все життя соромилась того, що вона узбечка. Якось навіть казала, що краще б була грузинкою чи народилась в Лєнінградє. Бо коли ти спрямований на російській мір, ти ніколи не будеш достатньо російськім там. Так і не знаючи своєї рідної мови, згодом переїхала в Київ. Моя рідна тітка працює в отдєлє россотруднічіства.
А я живу в Україні і рада, що українка із змішаним корінням.
Дякую за ваш подкаст 🤍
Я отримала велике естетичне задоволення від прослуховування вашого підкасту. Дякую 🥰
Гостя - pure joy! Дякую, що відкриваєте нам таких цікавих непересічних особистостей
Дуже дякую Вам за проект. Так склалося, що я мама 2 хлопчиків і їхній тато іспанець. Вони ще поки маленькі, але ваш проект спонукає мене задуматися як саме вони сприйматимуть свою змішану ідентичність і з якими потенційними проблемами стикнуться в майбутньому.
Дякую за ваш контент! Я довго шукавла канал, як цей, щоб вивчати українську мову з цікавими для мене темами. Щирі вітання з діаспори!
Вітаємо вас на каналі! 💚
Дуже радісно бачити свою колишню однокласницю зі школи з Києва😁
Tell us more 😂
Я дивлюся це відео з Канади де живу 9 рік, і чесно кажучи поки герої програми не почали говорити про якість відмінності я навіть і не думав що це "не звичайні" українці :) можливо від того в Канаді всі такі різні і це нормально і звичайно, а можливо що людину робить українцем мова, культура і любов до України, а не щось інше.
ВААААУУУ
я маю тата з Hікарагуа і маму з України. Ніколи не бачив людину яка має такий самй бекграунд як я!!
може, батьки Анабель познайомились на весіллі ваших батьків?)))
Щиро дякую Вам за цікаві розповіді й непересічних гостей. Натхнення Вам у задумах!
Я з нею грав в театрі.
Дуже радий, що доля дала змогу бути з нею знайомим.
Цікаво було послухати більше про її життя.
Бажаю всім натхнення на подальшу діяльність. Щодо ідентичності й питань до себе, то воно настільки індивідуальне, що потребує більше емпатії, ніж розуміння головою... Окремо аплодую тим, хто бореться зі стереотипними уявленнями про нації, культури тощо
Увесь подкаст просто на одному подиху, кайф, дякую дуже!
Це не перший і не останній випуск
Дуже дякую за цей подкаст!
У мене була подруга в дитинстві з Вірменії. На той момент через свій вік я не усвідомлювала, що це інша країна. Для мене це було шось таке, шо далеко, але не чуже. Її зовнішність чи уміння говорити на іншій мові теж не виникало у мене питань. Для мене вона була така сама як і я.
Але, мабуть, цей досвід повпливав на моє сприйняття. Бо коли, я вперше взнала, шо Маріам має афганське походження. У мене був ступор, бо «вона ж виглядає як українка»
Потім я усвідомила, що «східна зовнішність» я сприймала і сприймаю як українське.
Дуже цікавий подкаст, дякую вам. Ви як ріки, русло яких формують різні береги.
боже, яка гарна метафора! ❤
Дякуємо за вашу підтримку ✨
Передивився кілька інтерв'ю засновниць видавництва Компас зі своїми авторками. І от вперше дивлюся, як одна з них сама дає інтерв'ю. Дуже захоплююся вашою роботою, пані Анабель! І розмова цікавезна!
дякую за такий цікавий подкаст, дуже цікаво слухати таких інтелектуальних, відкритих і крутих людей!
Так цікаво, слухаючи ваши роздуми що до пошуку своєї ідентичності на межі різних культур, я не тільки більше розумію оточуючих мене людей, а й глибше пізнаю себе. Дяую за важливі і цікаві теми що ви підіймаєте. Завжди чекаю нові випуски!
вдячний за відео! Відразу вподобайка та й коментар. Слава ЗСУ!
Овва!!! Дякую вам за розмову ❤Я прихильниця видавництва "КомпАс", дякую вам, Анабеле!
Дякую за випуск. Нарешті дочекалась!
Кава, цукерка і ви🔥
Ви наші «мости»
все таки яка крута нація євреї, дуже ними захоплююсь. сильні, розумні.
Гарна дівчина. Потрібно більше талановитих імігрантів з Латинської Америки, бо так багато українців виїхало геть…
Хіба вона імігрантка? Ви впевнені?
Це блін найцікавіше що є на ютубі❤
Дякую за випуск. Дивилась всі ваші подкасти, але чомусь саме в цьому випуску піймала думку про те що подвійна ідентичність може бути у набагато більшої кількості людей, ніж здається на перший погляд. Я з Запорізької області, моя бабуся приїхала в Україну з росії, все дитинство я цікавилась цим її досвідом і досліджувала цю частину моєї ідентичності. Зараз мій дім окупований, я живу в Рівному, і бути переселенкою це ніби також певна іншість. Тепер мені трапляється доводити що я українка, хоча ще п'ять років тому я не могла собі уявити що цей факт піддаватимуть сумніву. Мене часто питають звідки я знаю українську мову, та питають щось про південь так ніби питання не про Україну, а про щось зовсім інакше, таким чином я моментами почуваюсь іншою серед своїх. Звісно мій досвід відрізняється від вашого, але певні думки в вашій розмові мені відгукнулись
Дякую за ваш подкаст, з нетерпінням чекатиму наступних випусків)
У мене теж трохи складна ідентичність. Дідусь у мене українець. Батько - був росіянином, який своє походження погано знав, і називав себе слов'янином, але він ним не є. Бабуся жила у Польщі, поки місто Вільнюс (досить єврейське у той час) не окупував совок. Бабуся - не українка
У нас якось є більш дальнє східне коріння
Плюс, моя американська ідентичність
Відгукується ваш коментар. В мене з самоідентифікацією як українки питання вирішилось ще в юності на початку 2000-х, але з 14-го року це чомусь дивувало людей з Київщині і Києва, бо я донеччанка. Тож ніби і не нігерійка, але знайоме відчуття чужинства в рідній країні. В Донецьку теж в певний час відчувала себе не як місцева, на жаль.
як цікаво! у мене обидва діди росіяни (вони були розлучені з бабусями, і ми не спілкувались), але ця частина ідентичності завжди в мене була за дужками, та я б і не назвала це ідентичністю в принципі. у 12 років у мене почався бунт проти російської мови (я з Дніпра), мене бісило, що мене фактично змушують говорити нею. моя україномовність дуже вражала батька, він ніби жартома казав, що "дочь, ти прєдайош своі корні", а мене це тільки обурювало, мовляв, я ж українка, які нафіг корні. він запевняв, що руські корні - "ето кручє". цікаво, що б він зараз про це сказав, та батька нема з 2008 року.
Міріам, коли був штурм Майдану 10 грудня, а мій чоловік був там, аби не здуріти, я вирішила прочитати книжку, тоді я за ніч прочитала "Той, що біжить за вітром" Хоссейні й дізналася багато про пуштунів, була просто шокована. і тут мені дійшло, що Масі Наєм, який зібрав майдан на початку, - пуштун, я пішла читати, як він до нас потрапив, мене тоді дуже вразило. якби не та книжка, я б дотепер і не дізналась нічого, напевне.
дуже класний подкаст. і сама ідея - вогень! тепер таке враження, що вона просто висіла в повітрі)
Міріам і Ілле, дякую❤
Класний проект ❤ дякую за розмову і чудову гостю 😊
Дякуємо за ваш перегляд та коментар! 😊
Дякую за важливі теми та цікавих гостей.
Окрема подяка за якісні таймкоди..
Дуже цікавий досвід для українок, які вимушено знаходяться в інших країнах, багато схожих почуттів❤
Дякую за чудовий новий подкаст. Цікаво було б побачити у вас в гостях Олега Саакяна.
Дякую за Вродило. Супер назва, супер ведучі, супер гості. Другий ефір який переглянув із зацікавленням. Не дуже дивлюся подкасти такого типу, але у Вас зовсім інший характер. Тут все нормально, без пафосу. Класно що і ведучі і гості діляться собою, це топ. Продовжуйте так і надалі. П.С. Не знаю чи пані Маріам розповідала про себе, було б цікаво. Дяка п. Іллі за його незвичайну історію життя.
Цікава розмова і цікава гостя, щиро дякую. Пропоную у подальшому зробити розмови, за їхньої згоди, звичайно, з Марічкою Паплаускайте та Вахтангом Кіпіані.
Погоджуюсь, що кожна країна є певною мірою містком, посередником між іншими країнами.
Дякую за ваш подкаст! Дуже цікаво відкривати для себе різні рівні самоідентифікації людей❤️ Маріам, вам окреме спасибі - ви в цьому випуску були надзвичайно щирі і підняли багато цікавих питань🔥
Дякуємо, що дивитесь 🫶
Дуже подобається музика
Дякую за відео!
Анабель, я щодня до війни повз Боярку на роботу проїжджав) я з Вишневого, це не так далеко від Боярки❤
Це треба іспанські субтитри до цього відео і кидати на латиномамериканську авдиторію. Готові допомогти з обома моментами
Доріана грейпфрут і загалом, творчість Оскар Уайлда була мені дуже помічною для розуміння своєї інакшості в років 10-12, хоч я і не маю такого мультикультурного бекграунду, але точно була іншою через старший вік батьків у школі та інакше виховання. Крутий подкаст, як і всі цього циклу, дякую команді і гості
Дякуємо, що дивитесь! Діліться з друзями😉
Понінка, Полонне.. В мене батько звідти, сестри його там живуть. Так приємно чути 😊
Анабель ❤
а у мене є польські пращури та польська ідентичність, про яку я до недавнього часу не думала) але коли я була в Польщі, про після невеликою розмови говорила полякам, що в мене є польське коріння) я думала, вони зрадіють та проявлять цікавість, але їм було байдуже😆
а ще в мене чорні очі та трохи азіатські риси обличчя від батька, але від якого саме народу це пішло не відомо, бо папа чомусь вважає, що він рускій😁
Я якраз дочитала книжку «Єдина донька», яку переклало і випустило видавництво Компас. Хотілось би більше перекладеної літератури з іспаномовних країн.
Слухаючи подкаст зрозуміла, що таки маю багатонаціональне коріння: українці, поляки і, нажаль росіяни. Завжди ідентифікувала себе, як українка але чомусь ніколи не намагалась уточнити, звідки у нас в родині поляки. Думаю, мій совковий бекграунд заважав по-справжньому цікавитися цією темою🤔
Ставлю лайк зараз, подивлюсь пізніше
Дякуємо, будемо чекати на ваш відгук після перегляду 🤗
Дякую Вам за працю.
Дякуємо, що дивитесь!
було цікаво, дякую
Чекаю❤
Гостя дуже скромна і не так багато розповіла, можна ще раз кликати)
Цікава гостя. Але оте надмірне звертання до англомовних термінів виглядає трохи дивним.
Лайк за Боярку!!!
Пишаюся знайомством з Анабель, а познайомила нас іспанська мова)
Дуже дякую. Цікава гостя, цікавий випуск. Єдине прохання: замініть або налаштуйте мікрофони, іноді нічого не було чутно))
Чекаю нових гостей. Натхнення вам.
Дякуємо за вашу підтримку! Це нас дуже надихає 💚
Супер гостя😍
Хотілося б побачити Фахрудіна Шарафмала на вашому подкасті🫶
❤❤❤
Спостереження про те, як українці легко приймають після "екзамену" інших за своїх, мені здається не повне, без урахування, того, як українці легко розчиняються в інших народах...
Саме українці, вибираючи іншу країну, або не зберігають ідентичність ніяк, або передають лише найціннішу культурну спадщину. Це впливає на життєвий шлях, визначає успіхи у чужій країні, але українці ніколи не вважають за потрібне згадувати своє коріння, і пояснювати, що якісь мотиви у музиці з'явилися саме завдяки прослуховуванню співу бабусі в дитинстві, абощо.
Ми легко приймаємо інші національності... Але, чи від експансії це? Мені часто здається, що українці не схильні почувати вдячність власній культурі, а тому так легко переступають через повагу інших націй до їх власної.
Інші національності набагато більше заявляють про цінність і унікальність їх спадщини народжуючись, і реалізуючи себе у інших країнах. Ось, що віддаляє мене від віри в хоч якусь "експансійність" українців стосовно інших націй на нашій батьківщині.
Ми просто не знаємо, як шанувати своє коріння, від того не вміємо шанувати чуже.
Мій батько ніколи не ділив людей на своїх і чужих по етнічному походженню чи ще по якимось ознакам, для нього всі були - свої, хороші і не дуже, але свої, бо всі жили в одних межах, в один час , в Україні, якось так.
Я не згідна з Анабель, що "потрібні Україні політичні наративи вже настільки в нас закладені, що коли митець буде говорити про своє особисте, то воно вже буде там". Мабуть, є немало випадків, коли так і є, але я бачила багато мистецьких висловлювань українських митців, в яких немає нічого з того, ба й навіть наміру говорити на ці теми -- вони занадто складні, і нібито мандат говорити на політичні теми в якихось умовних номінантів Пінчука (або ще краще - тих, хто відмовились). Багато людей бояться робити політичні висловлювання, бо атмосфера дуже напружена, і щось не те скажеш - нарвешся на хейт...
лучи счастья для Анабель
плата за унікальність
Не уявляю, щоб Мішель А., якщо б її запросили, могла так само як усі гості розмовляти, через асоціацію із шоубіз\потапом.
Борис,ты не прав
Єєєєєєєєєєєєєєй
Дякую,дуже цікаво було слухати.
Дякуємо, що ви з нами!
Всі хто любить Україну-Українці !
це змагання хто назве більш д*більну причину щоб бути українцем?
А шо таке "Мисткиня"?
Мите́ць, мистки́ня - людина, яка займається творчою діяльністю в будь-якому виді мистецтва.
Не розумію, який сенс цієї програми????? Про що мова? Хто ці люди? В чому суть розповіді? Якась психотерапія, травми дитинства від назва імені. Нахіба мені таке слухати?
Головне, що ніхто нікого не змушує 😅
Це подкаст про українців різного етнічного походження та їхні персональні історії.
І знову дякую, і знову прекрасна робота
Сидять 3 іноплеменця ,такі щирі українці,що жах...😢
а ви звідки? чому вирішили, що маєте право давати якусь оцінку тут?
Прийшов ісконно-українець-шовініст розвішувати ярлики та плюватись зневагою.
@@kulakovska_khrystyna українець не має права давати якусь оцінку? А хто більш компетентний?
@@Олександр-и3щ6ф той, хто має повагу до всіх та не розказує хто тут українці, а хто ні. за яким критерієм ви обираєте кого називати "українцем"
@@Олександр-и3щ6ф так вона не українець, і ти теж