Köszönöm a remek videót! Az Elátkozott Ház nagy kedvenc, lehet ennek örömére ebbe is bele kukkantok. Azt nem tudom mi lesz a következő, de ha ajálhatok párat, azok legyenek a ,,Megmérgezve", a ,,Jégmezők harcosa" , a ,,Démon szeme" vagy a ,, Dimenziók Bajnoka", esetleg a ,,Káoszaréna". Egyik rosszabb mint a másik, viszont egyik sem hosszú és azért ezeket is érdemes átfutni, hogy meglegyen a lista. No meg elég viccesen el lehet rajtuk bosszankodni. 😁 Sőt lehet megérne egy szavazást a legrosszabb könyvekről. Ezek kb. egy videót érnének meg összesen.
Ezek a Cherubion ki adó Harcos Képzelet Játékkönyvek c. sorozatának darabjai. Olyan '92 környékén kezdődött a Küzdelem az Éj Kövéért című könyvvel és 2008-ban a Nekropolisz: A holtak birtoka zárta a sorozatot. Az elején még voltak igazán kiválóak, mint Pl.: A Nagy Féregfutam, A fenevad nyomában vagy a Kriptaszökevény. Később lassan esni kezdett a színvonal, így születhettek meg az olyan borzalmak, mint a Boszorkány úrnő, A mágusok tornya, A démon szeme vagy a Szörnyek szigete és a Sárkánykard. A sorozat vége felé már szerintem abszolút nem volt sem elég ötlet, sem kritika, így születhettek meg az olyan fércművek, mint a Megmérgezve, A rettegés erdeje, a Tűzevő vagy a Trollok völgye. És bár menet közben akadtak még jó ötletek, mint A jégmezők harcosa környezete vagy hogy a Sötét hercegben egy vámpírt irányítunk, sajnos ezek sem kerültek igazán jól kifejtésre. A legtöbb a maga idejében is letudható volt egy közepes vonat út alatt és színvonalban meg sem közelíthették a nagy öregeket. Azért egy kört érdemes velük futni, hogy az ember letudja ezt a tartozását is a hobbinak, de sajnos ez már bőven nem a csodák idejének korszaka volt. Viszont, hogy ne csak rosszat mondjak, megemlíteném két újonnan felfedezettemet, melyeknek elég érdekes a tematikája. Ezek a Valló Gábor: Viszályok ideje és Oliver Hulme: Csontok Völgye című művek. Valamint egy régi kedvenc agymenésemet, ami inkább a saját korában ütött nagyot: Gordon Fletcher: A tök(él)etlen katona. Jó szórakozást kívánok hozzájuk!
Köszönöm a tippeket, a Viszályok ideje nagyon tetszett van is róla videó, és már pár harcos képzelet könyvet is bemutattam, A fenevad nyomában valóban zseniális, az egyik legjobb kaland amivel eddig játszottam!🙂
@@thekroughTényleg elég borzasztóak az "ajánlott" Harcos Képzelet-könyvek (kivéve a Boszorkányúrnőt; az szerintem egy korrekt, ötletes, változatos kaland, és a sorozat legtöbb részével ellentétben még aránylag hosszú is + szabályosan is végigvihető). De vannak rosszabbak is amúgy általad felsoroltaknál, konkrétan McGregor úr "művei"... Pl. Az utolsó csepp, A hold sikolya, A mocsár szörnyetege... Ezek ugyanolyan sablonos és összecsapott, nyilvánvalóan le sem tesztelt lapozgatósok, mint pl. Alex R. Wermin könyvei, viszont Mr. McGregor még írni sem tudott (ellentétben Werminnel, vagyis Bihon Tiborral), így a művei tele vannak magyartalan mondatokkal, nyelvtani hibákkal, illetve úgy egyáltalán, teljesen gyerekesek és kidolgozatlanok. A mélypont számomra talán a Mocsár szörnyetege volt, mert azon kívül, hogy tényleg olyan, mintha egy kizárólag fantasy ponyvát olvasó általános iskolás írta volna, még ráadásul van benne pár durva szerkesztési hiba is; pl. a könyv fejezeteinek kb. felét el sem lehet érni, mert több helyen is elrontották a számozást.... Egészen durva tényleg, nem tudom, hogy lehetett így nyomdába küldeni ezt a könyvet (meg a többit). Na de hagyjuk is inkább, mert csak felhúzom magam ezen az igénytelenségen... Ami a Viszályok idejét illeti, tényleg egyedi könyv, és nagyon jól meg van írva. Örülök, hogy kiadhattam, no meg annak is, hogy többek között neked is tetszett. :) Egyébként ha már itt tartunk, tudom ajánlani a másik három kiadványunkat is, vagyis A Végzet Prófétáit, a Karavánkísérőket és a Gyíkbőrbent. Az első kettőnek szintén elég egyedi a koncepciója; konkrétan csapatokat választhatunk magunk mellé, és mindegyik komolyan befolyásolja a játékmenetet, ráadásul mind a két könyv több alternatív útvonalat és befejezést is tartalmaz. A Gyíkbőrben pedig annak idején Harcos Képzelet-könyvnek készült, majdnem ki is adta a Cherubion (a Nekropolisz elején meg is van említve az előkészületben lévő kötetek között...), tehát már csak ezért is érdemes lenne belelapoznod szerintem. :) Garantáltan sokkal igényesebb, mint az "eredeti" Harcos Képzelet-könyvek, kivéve persze A fenevad nyomábant. A honlapunkon bővebben is olvashatsz az általam kiadott könyvekről, de egyébként itt, ezen a csatornán is be lett mutatva mindegyik. :)
@@SzlobodnikGábor A Mocsár szörnyetegéig már nem jutottam el, sőt fiatalon teljesen abban a hiszemben voltam, hogy ezek a könyvek kb. egy családba tartoznak, max. a kiadó változtatott nevet. El is csodálkoztam rajta, hogy a remek rakétás könyvek után (kivéve amelyik nem olyan remek :D ), még van pár elég jó, mint az általad említett zseniális Fenevad Nyomában (ami ha jól emlékszem Ravenloft kalandnak indult), meg a személyes kedvencem, a Nagy Féregfutam, de aztán hogy esni kezdett a színvonal. Elsőként inkább csak az tűnt fel, hogy milyen hamar a végére értem egy új könyvnek, míg mondjuk a Káosz Fellegvárával vagy a Haláltalizmánnal rendesen megszenvedtem, az első új cherubionos könyvem a Démon Szeme volt, amivel kb. egy fél nap alatt végeztem. Később aztán leesett, hogy a cherubionos könyvek nem Titánon játszódnak ( a worlukosak meg mégannyira sem ). A boszorkányúrnő számomra már nem volt az igazi, de a borító, meg az időutazó csaj azért korrekt volt. Az általad említett Az utolsó csepp és társai számomra már bőven az alkony volt. Még tartott a gyűjtőszenvedély, de sokszor előfordult, hogy már lelkiismeretfurdalás nélkül hagytam ott az árusnál. Utoljára talán a Trollok Völgyét hoztam el, de azt is minek... Az újak közül sok van tervben megvételre, köztük a Karavánkísérők, meg a Viszályok ideje, ami eléggé megmozgatta a fantáziám, de most ami igazán célpont az a Drakula. Úgy hiszem, nem ok nélkül. :D
Viszonylag hamar lejátszottam, szokás szerint megkéstem a videóval🙂 Remélem tetszik ez a viszonylag rövid összefoglaló, sajnos sok érdekes szituáció kimarad ha a jó útvonalon megyünk..
@@fantaziavilag2088 én 1 hónapja most ujra rákaptam a KJK-ra. Persze mindegy milyen hosszú videók, amit csinálsz illetve ahigy csinálod nagyon tetszik.
Nálam ez egyébként inkább 7 pont. Önmagában is (bár a 2 szám között lehet hezitálni), de ha 5-öt adtunk a Borzalmak házára, akkor ez szerintem annál semmiképpen sem egy ponttal jobb. Van egy olyan dolog szerintem, amit ez a könyv jobban kezelt nem csak a Borzalmak házánál, hanem még az Original elátkozott háznál is. Ez pedig a nehézség és - ezzel összefüggésben - a félelem pontok. Az eredeti Elátkozott háznál én nehezen tudom megbocsájtani, hogyha - amennyire néztem - nincs legalább 10 félelem pontunk, akkor kb. elindulni sincs értelme. Itt többször lehet csökkenteni, sokkal balanszosabb. Amiket problémaként írtál, azokkal kb. egyetértek, de engem ezek annyira nem zavartak játék közben, mert ettől függetlenül érdekelt az, ami történik, és bele tudtam magam élni. Nekem a végjáték némi logikátlansága meg 1-2 olyan szituáció nem tetszik, ahol a jó válasz szinte rosszabb, mint a rossz. Amúgy a 144-es fejezetpontról miért nem mondtál semmit? :D
@@thekrough igazából egy troll-mező. A könyv felajánlja egy helyen egy álkulcs használatát, de a könyvben sehol nem lehet álkulcsot találni. Ezért száll ki a szellem a kulcslyukból és közli, hogy nem szeretik a csalókat, majd elteleportál oda, ahol az álkulcsot szereztük, ami biztos nem ebben a kalandban történt :)
Sose értettem amúgy, a "halálra rémülést" hogy kell elképzelni. Az eddigi életünk során felhalmozódott félelem-mennyiség akkor éri el a kritikus értéket, és hopp, összeesünk? 🤣🤣🤣🤣🤣
Köszönöm a remek videót!
Az Elátkozott Ház nagy kedvenc, lehet ennek örömére ebbe is bele kukkantok.
Azt nem tudom mi lesz a következő, de ha ajálhatok párat, azok legyenek a ,,Megmérgezve", a ,,Jégmezők harcosa" , a ,,Démon szeme" vagy a ,, Dimenziók Bajnoka", esetleg a ,,Káoszaréna". Egyik rosszabb mint a másik, viszont egyik sem hosszú és azért ezeket is érdemes átfutni, hogy meglegyen a lista.
No meg elég viccesen el lehet rajtuk bosszankodni. 😁
Sőt lehet megérne egy szavazást a legrosszabb könyvekről.
Ezek kb. egy videót érnének meg összesen.
Ezekről még nem is hallottam🙂 Melyik sorozat?
Ezek a Cherubion ki adó Harcos Képzelet Játékkönyvek c. sorozatának darabjai.
Olyan '92 környékén kezdődött a Küzdelem az Éj Kövéért című könyvvel és 2008-ban a Nekropolisz: A holtak birtoka zárta a sorozatot.
Az elején még voltak igazán kiválóak, mint Pl.: A Nagy Féregfutam, A fenevad nyomában vagy a Kriptaszökevény.
Később lassan esni kezdett a színvonal, így születhettek meg az olyan borzalmak, mint a Boszorkány úrnő, A mágusok tornya, A démon szeme vagy a Szörnyek szigete és a Sárkánykard.
A sorozat vége felé már szerintem abszolút nem volt sem elég ötlet, sem kritika, így születhettek meg az olyan fércművek, mint a Megmérgezve, A rettegés erdeje, a Tűzevő vagy a Trollok völgye.
És bár menet közben akadtak még jó ötletek, mint A jégmezők harcosa környezete vagy hogy a Sötét hercegben egy vámpírt irányítunk, sajnos ezek sem kerültek igazán jól kifejtésre.
A legtöbb a maga idejében is letudható volt egy közepes vonat út alatt és színvonalban meg sem közelíthették a nagy öregeket.
Azért egy kört érdemes velük futni, hogy az ember letudja ezt a tartozását is a hobbinak, de sajnos ez már bőven nem a csodák idejének korszaka volt.
Viszont, hogy ne csak rosszat mondjak, megemlíteném két újonnan felfedezettemet, melyeknek elég érdekes a tematikája. Ezek a
Valló Gábor: Viszályok ideje és Oliver Hulme: Csontok Völgye című művek.
Valamint egy régi kedvenc agymenésemet, ami inkább a saját korában ütött nagyot:
Gordon Fletcher: A tök(él)etlen katona.
Jó szórakozást kívánok hozzájuk!
Köszönöm a tippeket, a Viszályok ideje nagyon tetszett van is róla videó, és már pár harcos képzelet könyvet is bemutattam, A fenevad nyomában valóban zseniális, az egyik legjobb kaland amivel eddig játszottam!🙂
@@thekroughTényleg elég borzasztóak az "ajánlott" Harcos Képzelet-könyvek (kivéve a Boszorkányúrnőt; az szerintem egy korrekt, ötletes, változatos kaland, és a sorozat legtöbb részével ellentétben még aránylag hosszú is + szabályosan is végigvihető). De vannak rosszabbak is amúgy általad felsoroltaknál, konkrétan McGregor úr "művei"... Pl. Az utolsó csepp, A hold sikolya, A mocsár szörnyetege... Ezek ugyanolyan sablonos és összecsapott, nyilvánvalóan le sem tesztelt lapozgatósok, mint pl. Alex R. Wermin könyvei, viszont Mr. McGregor még írni sem tudott (ellentétben Werminnel, vagyis Bihon Tiborral), így a művei tele vannak magyartalan mondatokkal, nyelvtani hibákkal, illetve úgy egyáltalán, teljesen gyerekesek és kidolgozatlanok. A mélypont számomra talán a Mocsár szörnyetege volt, mert azon kívül, hogy tényleg olyan, mintha egy kizárólag fantasy ponyvát olvasó általános iskolás írta volna, még ráadásul van benne pár durva szerkesztési hiba is; pl. a könyv fejezeteinek kb. felét el sem lehet érni, mert több helyen is elrontották a számozást.... Egészen durva tényleg, nem tudom, hogy lehetett így nyomdába küldeni ezt a könyvet (meg a többit). Na de hagyjuk is inkább, mert csak felhúzom magam ezen az igénytelenségen...
Ami a Viszályok idejét illeti, tényleg egyedi könyv, és nagyon jól meg van írva. Örülök, hogy kiadhattam, no meg annak is, hogy többek között neked is tetszett. :) Egyébként ha már itt tartunk, tudom ajánlani a másik három kiadványunkat is, vagyis A Végzet Prófétáit, a Karavánkísérőket és a Gyíkbőrbent. Az első kettőnek szintén elég egyedi a koncepciója; konkrétan csapatokat választhatunk magunk mellé, és mindegyik komolyan befolyásolja a játékmenetet, ráadásul mind a két könyv több alternatív útvonalat és befejezést is tartalmaz. A Gyíkbőrben pedig annak idején Harcos Képzelet-könyvnek készült, majdnem ki is adta a Cherubion (a Nekropolisz elején meg is van említve az előkészületben lévő kötetek között...), tehát már csak ezért is érdemes lenne belelapoznod szerintem. :) Garantáltan sokkal igényesebb, mint az "eredeti" Harcos Képzelet-könyvek, kivéve persze A fenevad nyomábant. A honlapunkon bővebben is olvashatsz az általam kiadott könyvekről, de egyébként itt, ezen a csatornán is be lett mutatva mindegyik. :)
@@SzlobodnikGábor A Mocsár szörnyetegéig már nem jutottam el, sőt fiatalon teljesen abban a hiszemben voltam, hogy ezek a könyvek kb. egy családba tartoznak, max. a kiadó változtatott nevet.
El is csodálkoztam rajta, hogy a remek rakétás könyvek után (kivéve amelyik nem olyan remek :D ), még van pár elég jó, mint az általad említett zseniális Fenevad Nyomában (ami ha jól emlékszem Ravenloft kalandnak indult), meg a személyes kedvencem, a Nagy Féregfutam, de aztán hogy esni kezdett a színvonal.
Elsőként inkább csak az tűnt fel, hogy milyen hamar a végére értem egy új könyvnek, míg mondjuk a Káosz Fellegvárával vagy a Haláltalizmánnal rendesen megszenvedtem, az első új cherubionos könyvem a Démon Szeme volt, amivel kb. egy fél nap alatt végeztem.
Később aztán leesett, hogy a cherubionos könyvek nem Titánon játszódnak ( a worlukosak meg mégannyira sem ).
A boszorkányúrnő számomra már nem volt az igazi, de a borító, meg az időutazó csaj azért korrekt volt.
Az általad említett Az utolsó csepp és társai számomra már bőven az alkony volt. Még tartott a gyűjtőszenvedély, de sokszor előfordult, hogy már lelkiismeretfurdalás nélkül hagytam ott az árusnál. Utoljára talán a Trollok Völgyét hoztam el, de azt is minek...
Az újak közül sok van tervben megvételre, köztük a Karavánkísérők, meg a Viszályok ideje, ami eléggé megmozgatta a fantáziám, de most ami igazán célpont az a Drakula. Úgy hiszem, nem ok nélkül. :D
KJK mindörökké !!! Hajrá ! 😉
Már a napokban erre gondoltam,hogy mikor lesz már meg ez a videó ❤
Viszonylag hamar lejátszottam, szokás szerint megkéstem a videóval🙂 Remélem tetszik ez a viszonylag rövid összefoglaló, sajnos sok érdekes szituáció kimarad ha a jó útvonalon megyünk..
@@fantaziavilag2088 én 1 hónapja most ujra rákaptam a KJK-ra. Persze mindegy milyen hosszú videók, amit csinálsz illetve ahigy csinálod nagyon tetszik.
@@marknetwork9107Köszönöm!🙏
Első vagyok, aki ezt a videót hallgatja. De érdekes 😊
De jóóóóó
Csak nem a Drakulát várod? :)
Arról már volt videó 7 hónappal ezelőtt.
Zsáktárs vagy?😅 Jó nekünk itt...
Nálam ez egyébként inkább 7 pont. Önmagában is (bár a 2 szám között lehet hezitálni), de ha 5-öt adtunk a Borzalmak házára, akkor ez szerintem annál semmiképpen sem egy ponttal jobb.
Van egy olyan dolog szerintem, amit ez a könyv jobban kezelt nem csak a Borzalmak házánál, hanem még az Original elátkozott háznál is. Ez pedig a nehézség és - ezzel összefüggésben - a félelem pontok. Az eredeti Elátkozott háznál én nehezen tudom megbocsájtani, hogyha - amennyire néztem - nincs legalább 10 félelem pontunk, akkor kb. elindulni sincs értelme. Itt többször lehet csökkenteni, sokkal balanszosabb.
Amiket problémaként írtál, azokkal kb. egyetértek, de engem ezek annyira nem zavartak játék közben, mert ettől függetlenül érdekelt az, ami történik, és bele tudtam magam élni. Nekem a végjáték némi logikátlansága meg 1-2 olyan szituáció nem tetszik, ahol a jó válasz szinte rosszabb, mint a rossz.
Amúgy a 144-es fejezetpontról miért nem mondtál semmit? :D
Én is vaciláltam rajta de annyira nem fogott meg mint más 7 pontos kalandok...a 144es ponton én nem jártam amúgy 😅
Egy jókora SPOILER felirat után elmondod mi volt ott érdekes?😁
@@thekrough igazából egy troll-mező. A könyv felajánlja egy helyen egy álkulcs használatát, de a könyvben sehol nem lehet álkulcsot találni. Ezért száll ki a szellem a kulcslyukból és közli, hogy nem szeretik a csalókat, majd elteleportál oda, ahol az álkulcsot szereztük, ami biztos nem ebben a kalandban történt :)
@@andrasszabo7189 Az igen! Ötletes.😁
Sose értettem amúgy, a "halálra rémülést" hogy kell elképzelni. Az eddigi életünk során felhalmozódott félelem-mennyiség akkor éri el a kritikus értéket, és hopp, összeesünk? 🤣🤣🤣🤣🤣
KB én is így képzelem el igen!