Дійсно, ніхто нікому не винен, і ми маємо бути вдячними країні, де знаходимось за прихисток. У відео я й не говорила, що мені хтось чогось не додав, чи хтось мені щось винен. Це була моя перша спроба еміграції, і як і більшість з вас якби не було на те своїх причин я б не виїхала з України. Це відео моя суб'єктивна думка, яку хтось може підтримати, а хтось ні, бо ситуація в кожного індивідуальна. Це відео більше про певну не підготовленість з якою стикаєшся по приїзду. Це відео покликано для того, щоб люди які планують свій переїзд, могли почути різні точки зору. Бо життя в іншій країні не почнеться за рік після адаптації, воно триває, і відразу по приїзду для багатьох буде важко переключиться як морально, так і матеріально. Всім добра 💙💛
Дякую за пояснення, але якось не клеїться: у відео був тон 'все погано', а тут раптом моральна місія. Можливо, варто було одразу подавати матеріал більш об'єктивно, якщо це дійсно спроба допомогти, а не лише виговоритися і понити?
Ми виїжджали з Херсону, не обираючи країну, аби кудись. Важко на початку, потім звикаєш, вчиш мову. Є свої плюси, але розумієш, що Україна завжди в твоєму серці.
Привет , мы тоже с Херсона выехали и доехали до Чехии тут и остановились. За два года жизни только один восторг. Щас будем пробовать подаваться на ВНЖ .
Мы приехали с Харькова в Чехию в самом начале войны.Мы очень благодарны этой стране, что приняла и поддержала нас в трудный период.Нашли работу на заводе, выучили язык.благоустроилися. А кому не нравится, чемодан вокзал домой. Киевляне всегда свысока смотрели на других и в мирное время. Не нужно хаять колодец из которого воду пьете.
Головний мінус Чехії це занадто багато українців яким неподобаеться Чехія але вони продовжують жити в Чехії😂😂😂Так мінусі в Чехії достатньо а де їх нема? Я в Чехії 20 років і почати з 0 дуже тяжко, перший крок це треба вивчити ческу мову якщо вирішили що будите будувати свое майбутнє в Чехії.
Так, так порівнюють речі діти, переїхала зі столиці в маленьке містечко😅. Малі містечка в Європі прекрасні, для тих, хто там дійсно хоче жити. Якщо автор видає свою думку в маси, не на кухні, то треба порівнювати релевантні речі. Більшість фактів не правдива - не більше 70 % здаються без меблів. Це десь американських фактів надивилися (1-5 випадків це не всі 90%). Мовний бар'єр - це не столиця, запитайте продавчиню в Україні щось англійською не в столиці😊. Якщо емігрант приїжджає в іншу країну, два роки йде на нормальну спихологічну адаптацію, ви не будете знати зразу всі правила, звички, переваги цього життя, томущо все зразу важко осягнути, має змінитися менталітет. Удачі
Я бачу це по своїх нових знайомих, тільки через 2 роки з ними можна починати нормально ділитись враженнями і вони починають бачити речі, які на перший погляд не видно. Вхотиди в контекст. Перший рік іде на документи, на акліматизацію на роботі. Другий рік, психологічно і плчинаєш спілкування зі суспільством. Так, ви цей віечь час можете добре жити, відпочивати, але входиться в контекст тільки з часом.
То мабуть ви ще не читали португальські групи. Там такий плач і попередження про ні в якому разі не їхати в Португалію, від тих, хто там вже 3й рік доживає.😉
Про таких як ви якраз і написано в коменті вище. Ви їхали підготовлені і збирались тут жити. Ми ж їхали від бомб з Харкова, рятуючи онуку. В Чехії вперше була в 1989 році, потім ще кілька разів, останній раз в 2019. Ми жили в Україні і нікуди не збиралися, в нас все було. Ми вдячні чехам за притулок, маємо серед них вже друзів, але все, що говорить дівчина, то правда. В 2023 році не стало чоловіка та сина. Нам дуже важно морально. Невістка та онука добре знають англійську, але тут не знають англійської. Зараз невістка та онука добре вже знають і чеську, невістка працює за фахом. Чехії до нас ставляться добре, а ось українці, котрі сюди їхали осознано , а не яких вигнала війна, весь час злобствують. Ми хочемо додому, як і багато хто, закінчиться війна і поїдемо, хоч все треба буде починати з нуля, чоловіків наших, нашої опори немає, мій бізнес розбит. А в Європу, як і раніше, будемо приїздити як туристи.
Живу у Німеччині квартири здаються навіть без плити, раковини та взагалі голі стіни без кухні. Треба все купувати: пралка, холодильник, плита і тд. Знайти роботу без мови навіть прибиральником важко знайти. Страхування здоров'я 400-600 євро в місяць, до лікаря попасти буває і декілька місяців все залежить від хвороби. Пліснява теж повсюди, англійську ніхто не знає майже, а німецька не чешська.
@@Meister_der_Worte це все сталося після великого вторнення і масової міграції українців. Тобто це не проблема Німеччини чи іншої країни, це проблема мігрантів, які створили цю ситуацію. Те саме в Чехії, я в 2021 поміняла квартиру на гарну, 3 кімнатну для двох. Зараз навіть заїкнутися про зміну страшно, у нас 101 претендент на 1 житло (в столиці уточнення). Вирішення - їхати в США, а не в країну, яка за 1000 км від дому 🤷. Тобто країна в цьому не винна, винна масова міграція і до цього такого не було. Повторила ще раз для розуміння.
@@ОксанаШевчук-п3к тут завжди так було, просто тут люди так живуть. Я не писав про черги на квартири. Квартири здають пустими тому, що німці переїжджають дуже часто деякі навіть кожні 2 роки і в них є свої меблі і своя побутова техніка. При чому тут українці? Тут 3 млн турків і 1 млн сирійців вже було
Дуже різануло вухо про іммігрантів, які не починали все з нуля. А з чого вони по-вашому починали? Те, що люди приїхали раніше вас і ні за спец.програмою для українців не означає, що вони були упаковані для життя за межами України. Як раз вам зараз і легше іммігрувати, ніж їм колись. А про те, що 15% - це великі податки, це взагалі аналітика «вищого» рівня😳 Поцікавтеся, будь- ласка, щодо податків в Україні, перш ніж вводити в оману людей з розумним виглядом.🤦🏻♂️
Доброго дня, я не згодна з цими коментарями відповідно Чехії. Працює приказка -кругом добре де нас немає. В усіх країнах ціни на житло у великих містах більші ніж у маленьких.., ви ж самі приїхали з Києва і знаєте які вони в Україні. Мовний бар'єр також, от і виходить, що хто на що вчився і який має попит щодо якості життя. Це не кругом все дорого, а ми мало заробляємо от і є до чого прагнути. Молоді люди, не проводьте час попустому, а вчіться. Дякуємо усім країнам, що дали нам, українцям, тимчасовий захист та мирне небо. Слава Україні.
тут у співвідношенні до з/п оренда більша, ніж в багатьох інших країн, Прага взагалі має і на продаж перше місце в ЄС по недоступності житла, це ніхто не вигадує
1. Про оренду схоже що орендуєте у якихось земляків. Тому що можно знайти повноцінну квартиру 30-40 м2 за 13-14 тис в Брно з меблями та навіть посудом(мій випадок). Але треба шукать досить наполегливо. Ринок оренди досить перегрітий в Чехії. 2. В IT не потрібно знання чеської. Та і мова вчиться при потребі досить легко тому що вона входить до групи словянських. Податки тут відносно не високі. Навіть в той же Румунії набагато вищі. Здравотку платить роботодавець. Ну а якщо ви працюєте через агентуру то ви самі себе в цю пастку засадили. 3. З лікарями як повезе. Якщо терапевт у вас добрий то він сам допоможе записатись на близький термін (з власного досвіду) 4. Бюрократія в рамках адеквату. Ми за день отримали візу, рахунок в банку, здравотку, мобільний номер. Також і стикались з іншими організаціями (налогова, реестр возідел, уряд праці) все вирішується досить бистро. 5. Використовуйте осушувач повітря. Хоча у нас старий будинок (поч 20 ст) і навіть без ньго все добре. Вологість 50-60% 6. Не правда. Дуже дуже багато людей знають англійську. Перший час тільки нею і користувались. Ну окрім державних установ, там вимагали тільки чеську. А з німецькою це логічно. Як і з польською чи угорською на заході України. 7. Щоб не сумувати за Україною не намагайтесь натягувати українські звички та культуру на світ навколо вас і порівнюєте одне з одним. Спробуйте прийняти чеські звички та культуру. А ще подорожуйте це досить легко. І займайте вільний час цікавими справами. І буде вам щастя. А головне правило не звертайтесь і не співпрацюйте з українцями. Обдурять і оком не моргнуть.
По пунктам мінусів: 1. Вартість аренди - так дорого, проте вартість визначається переважно від зарплати і скажімо якщо аренда 1КК буде коштувати 10000 крон, то 2КК може коштувати 12000 крон, а 3КК - 15000 крон, тобто є мінімальна межа вартості і далі вже йде невелика різниця. 2. Квартири без меблів - не тенденція по об'явам, проте часто, проте я б сказав 50/50. В Україні без меблів здають рідко, проте давайте говорити чесно - це більше мінус ніж +, бо меблі або дуже дорогі на які дихати не можна, або зі смітника, за подряпину на яких квартиродавець не поверне залог. 3. Пошук роботи - звичайно, що в Чехії будуть говорити чеською, це для вас новина і незручність? Якщо ви дійсно висококваліфікований - оформлюйте синю карту і будете мати добру зарплату і компроміс по мові. Скажімо я знайшов англомовний компроміс з домовленістю поступово протягом перщих 2х років дії візи вивчення чеської на місці. 4. Високі податки - порахуйте скільки ви та ваш роботодавець платить податків в Україні і виявиться, що в Чехії вони не такі високі. 5. Дорога страховка - обома руками ЗА. Рівень медицини поганий і страхування не відповідає ціні. 6. Бюрократія - теж плюсую, проте це системна проблема Західних країн, та й в Україні деякі служби (не цифровізовані) мають те ж саме 7. Сирість - так, є така проблема, проте це особливість регіону і в принципі лікується вентиляцією. 8. Мовний бар'єр - погоджуюсь. 9. Ностальгія - ну таке, меланхолія.
Молодчинки. Перше відео, де немає брехні. 👍. Живемо в Празі з березня 2022. Ще можу додати, що у Празі є більше можливостей скористатися знаннями англійської, але й дуже багато іноземців, і місцеві вже втомилися від цього , часом бувають дуже непривітні. Ми ніякої допомоги не брали, і знайомих тут не було і ніколи не планували тут жити, і мову не вчили зарання. Все дуже-дуже тяжко - знайти житло, влаштувати дітей в школу, знайти сімейних лікарів, оформлення різних документів і ще...багато пройдисвітів з України і Росії, які пропонують свої послуги, які можна отримати і так. Об'яви типу "допоможу продовжити візу" за гроші, "увага, робота на заводі" коли ти пашеш на заводі і третину зароблених коштів віддаєш фірмі-прокладці, яка навіть нормально не може оформити твої документи, "податкові консультанти" які майже нічого не розказують, а плата в них за час - класний привід висмоктування грошей з тебе. Будьте уважні. Це дійсно треба бути готовим тут жити, починати вчити мову і поцікавитися життям у цій країні зарання. А тим українцям, які тут давно і погано відзиваються про тих, хто приїхав від 2022 року. Є одна важлива відмінність - ви готувались для переїзду, обирали країну самі , приготувалися до від'їзду, позакривали всі справи в Україні, а є люди які потрапили сюди випадково, бо так склалося, бо повномасштабне вторгнення в Україну. Як би ви не доказували іншим українцям, що вам було важко - ви не домовляете правди, бо ситуації дуже-дуже різняться.
Ні,ми не обирали цю країну,ми приїхали за роботою і пахали як коні на тих самих заводах і віддавали фірмам прокладкам,і нікого не хвилювало що ти не знаєш мови,ніяких безкоштовних курсів ми не мали,ніякої допомоги не отримували. Ми через все це пройшли дуже болісно,а зараз дивимось як приїхали ви ( не з власної волі) і постійно шось вимагаєте. Житло- тільки в Празі хочете,роботу не важку,бо ж у вас дипломи( в нас теж). Багато невихованих підлітків,які матюкаються,описані зупинки нецензурними словами,дорослі з накачаними губами,які постійно голосно по російський розмовлЯють по телефону всюди в метро,в магазинах. Ви не вмієте говорити добрий день своїм сусідам,не вмієте подЯкувати. За три роки можна вивчити базові слова і дивитись як себе поводять місцеві,але ні ви пхає есь без черг,не поважаєте нікого,бо вам всі щось винні.
В Чехії дуже гарні умови для лікарів які здали апробацію зп 50+після атестації 80+(це в малих містах).Для медсестер теж гарні зп.Але це не короткий шлях для всіх вище перечислених,питання екзаменів,нострифікацій, займає це приблизно рік.Одним словом кайфово працювати спеціалістом з підтвердженим дипломом.
@@rostyslaviryna5378 не відноситься до лікарів, але маю приклад сім'ї, яка зробила нострифікації, має бухгалтерську освіту, але в банку, наприклад, їм відмовили у працевлаштуванні через відсутність чеського громадянства
Одна примітка: вчиш мову коли є впевненість що тобі дадуть згоду залишити в цій країні, а тимчасовий прихисток таку гарантію не дає. Не сьогодні - завтра тебе назад в Україну відправляють .
Вітаю, квартири пусті також і в Польщі і особливо в Німеччині. На фасебук маркеті без проблем можна купити чи забрати безкоштовно хороші меблі по дуже хорошій ціні. Ціни на продукти дешевше ніж в Україні але треба ходити по всім маркетам та обирати, плюс система карток та купонів на знижку яку багато хто ігнорує.
В Чехію приїхала із Харкова після початку повномасштабної війни. Скоро вже три роки. Мінуси (окрім дорогої дуже дорогої оренди) не розділяю. Не знаю жодної країни де можна було б мати кваліфіковану роботу без знання мови! Зі знанням Англійської мови можливо без питань мати гарну роботу по спеціальності в Празі (але тільки там) Бюрократія на відміну від інших країн майже не помітна. Багато сервісів працює онлайн! Як в Україні! Про лікарів: є багато різних приватних кабінетів в які можна звернутися прямо зараз. Ще хочу додати про погоду - багато сонячних днів, мало опадів. В зимку не має навіть вітерця, але й снігу теж не має. Температура дуже мʼяка. 26-28 в літку, 0-5 в зимку. В маленьких містах (більше 12 тищ.чоловік) є все необхідне і навіть більше (дит.садочки, школи, ледова арена, футбольні поля, басейн, супермаркети, дитячі майданчики…тощо) Дуже багато спортивних секцій для дітей! Мова досить зрозуміла. Можливо відразу починати спілкування (звісно з помилками, але…) якщо хоча б тиждень повчити ії. Дуже потужна навчальна програма у школах. Попри всі плюси для мене мій дім в Харкові. Хоча я дуже рада що дітки за три роки тут дуже добре адаптувалися.
Житло дійсно "дороге", бо велий попит, але в тій самі Німеччині, не те що меблів немає, там і кухонь немає, а інколи й ванни, туалету, тому в Чехії з цим легше. На рахунок податку в 15% - це небагато, так як є різні спеціальності і можна списувати до 60, 80, 100% автоматично. Наприклад, отримав за рік 1.000.000 крон*0.6=600.000. 1.000.000-600.000=400.000*0.15=60.000 крон в рік за податок. В Україні зараз 10%, бо ФОП 3 групи форсят на гіг контракти і з 1.000.000 треба буде заплатити 100.000 крон податку + ЄСВ. Не говорячи про те, що тут є спрощена система для ФОП різних категорій і можна платити лише 8600 крон в місяць (враховує соціалку і медичну страховку)
@@МілаКупрій так, згідна, кожній людині потрібно інше, чим багатша країна в західному світі (тобто крім США і Канади, тим важче там пробитися, менше можливостей, тому що сфери бізнесу вже зайняті, важче стати своїм, крім ІТ сфери). А ще не можна порівнювати столицю зі провінційним містом 🤷 тоді може нічого не сподобатися. Це не критика, це до логіки .
Не подобається Чехія - їдьте додому! Я в чехії вже 4й рік жодної крони "на халяву" не отримав, і за житло плачу. І я не розумію на скільки треба бути наглими, щоб отримувавши чи отримуючи якісь допомоги ще й казати, що тут погано? ...
@linapopovich1557 я такий не один, тому і висловлюю цю думку. Я поїхав до Чехії через брак роботи в Україні. І багато тих хто приїхали сюди до повномаштабки не сумують за домівкою, бо там нема що робити.
Я дуже сумніваюсь що Ви з Києва ,хіба що проживали якийсь час в Києві але точно Ви не з Києва.як кажуть можна вивезти людину з села але село з людини не вивезеш . Вибачте але Ваша манера розмовляти,Ваша зовнішність,Ваша міміка ,Ваш словниковий запас прямо вказують що Ви не з Києва а з якогось глибоченького забитенького села і повірте це реально видно
Завжди мріяла дізнатися більше про себе від людини, яка бачить мене вперше в житті. Дякую! Мене завжди цікавило, як люди визначають походження людини за її зовнішністю та манерою розмови. Ви, мабуть, маєте якийсь спеціальний "київський" радар, який сканує людей на відстані і визначає їхнє "справжнє" походження? Якщо так, то поділіться секретом, будь ласка!
@zaslanakozachka маю великий досвід спілкування з людьми по всій Україні.Сам проживаю в Києві і повірте так як за кордоном українців видно за кілометр так і людей з іншого регіону в Києві теж видно відразу
Два зауваження: 1. де ви таке дороге житло знайшли??? та ще й без меблів...2. а у Київі скільки коштувала квартирка 2-хкімнатна коли тобі ще й 10 хв. автобусом від останьої ст.метро їхати... 500 дол. (принаймні так було в 2021 році), і тільки не кажіть, що у Київі легко заробити навіть 700 дол. Звісно дехто їхав свідомо і знав чого хотів, тож таким звісно легше.
@@linapopovich1557 Ну по-перше не плутайте Брно і маленьке містечко на півдні, по-друге із розповіді випливало що знято щось менше ніж 1кк... я винаймаю дешевше і живу у Словаччині
Так вам пані сказала так як є. Я знімав в убитовні, за 6000 корун ліжко. Тепер знімаю двохкімнатну квартиру за 18000 корун без меблів. Все докуповував сам. Алє я щастливий що живу в Чехії більше ніж 5 рокив.
Не подобається Чехія? То чому не поїхали в Німеччину в Австрію? Повірте там у вас проблем виникло б у 100 разів більше ніж в Чехії! А відео про +- в Чехії існувало багато ще за довго до початку війни
Поки самостійно не поживеш в тій чи іншій країні важко зрозуміти противагу плюсів та мінусів. До деяких звикнути легше, до деяких ні. Як я і сказала у відео я тільки ділюсь своєю думкою ;)
Все залежить від роботи, яку знайшли.Наприклад, фізична праця непрофесійна як правило меньше 100крон/12годин. Як 20років ще можна тянути, як старше, проблеми зі здоров'ям гарантовані, тому важлива фірма посередників, яка допоможе зробити страховку. Працював зварювальником 2019р, то зп була 160 крон. Це 70км від Праги, житло 4 чоловіки, платили по 4 тисячі, це хостел, туалет, пралка, душ на роботі. Приїхав на три місяці, повну зп дали в кінці, жив на авансах. В 17році коріш запропонував в Празі працювати на мойкі посуду в ресторані, 90крон/8 годин. Готували для персолу ті ж повари, що і для ресторану, за місяць набрав 10кг і в магазин ходили як в музей, бо в холодильнику гнили баварські сосиски і філе червоної риби) Проблеми в Чехії були: віза 3 місяці, мова +- пару фраз по чешськи для початку хватить, проблеми із зубами, в перший місяць випади три пломби і тріснув зуб, сказали, що це від води.Пошуки роботи на 1500-2000$.Нелегалів може скрутити поліція прямо в метро, рейди міграційної служби по підприємствах.Плюси: чехи не агресивні в більшості, це не поляки із своїм патріотизмом і націоналізмом. На проблеми не реагують панічно, дуже зважливі, вдумчиві, чомусь всі пишуть лівою і їдять) Є пивні паби, де збираються пити пиво без закуски, в нас такого не бачив.
Щодо того, що це менше ніж в сусідніх країнах - згодна, але якщо говорити тільки про податки, то є в Європі країни де менший податок для фрілансерів, або особливі умови оподаткування, якщо є "віза цифрового кочівника"
За такой короткий период проживания в Чехии девушка скорее всего еще не разобралась. Мы прожили два года и многие моменты тоже первое время казались минусом, но спустя время разобрались в многих вопросах и пересмотрели свои выводы
А ви не задумовувались над тим, що проблеми з арендою житла і подорожчання аренди, якраз почалося після того, як ви всі, до Чехії приїхали. До 22 року, тут проблем з арендою жт. не було і ціни були нормалні.
Правда. Я навчалася в Празі в університеті з 2012 до 2016, моя 2 кімнатна квартира була за 11 000 корун. Після початку війни як українці хлинули до Чехії, подібна квартира на сусідній вулиці була вже 34 000 корун
А до тебе це звичайно не відноситься , вас тут чекали . До 22 року квартири також були дорогими , вони кожного року дорожчають як і все інше. І не перекладай з хворої голови на здорову.
@@OlgaGorchynskaмоя як до 22 року була 14500так ідо сьогодні. Зараз роблять капремонт звичайно буде дорожче. Не нагнітайте обстановку . Ви такі ж самі як всі , приїхали сюди по якій причині?
@@ЯнаУкраїнка-в1ю Я не в Празі. Закінчила університет в 2016 та поїхала назад в Україну. З тих пір в Євросоюзі більше не жила, в жодній державі. Залишаюся в Україні всі ці роки. Особливо великого бажання переїхати назад до ЄС не маю. Мої щирі співчуття усім тим, які зараз намагаються там жити та працювати.
@ЯнаУкраїнка-в1ю По-перше: ви мені не тикайте,я з вами кози не пасла. По-друге: ні, до мене це невідноситься. Я вже тут двадцять років і до приїзду таких красунь,як ви, до українців відношення було інше,навіть тих придурковатих чехів-націоналістів. По-третє: ціни підіищувалися, але не так стрімко. Подорожчання було так на 10-15%. Рік перед війною ми взяли аренду квартири, 99 метрів квадратних за 17 000 кр. Зараз така квартира стоїть від 35 тис. і вище, а ще її знайти, то це ще одне проблемне питання. Якщо подивитись статистику , то на сьогоднішній день, на хорошу пропозицію аренди, відкликаються від 400 до 600 зацікавлених. Ніколи тут, за весь мій період перебування , такого попиту на аренди не було. Тому нікому тут не тикайте, і вчіться бути скромніше і не жалійтеся на ті проблеми, до яких по суті привів наплив біженців, тобто тих, кому тут все не так.
Головне правило популярності емігрантського ютуб-відео - пиши як погано тобі жити в країні проживання. Саме такий контент заходить піплу, алгоритми не обманеш.
Дякую за відео. Я правильно зрозумів, що Ви переїхали як біженка з Києва вже в 2024 році? Якщо не секрет, то чому вирішили все ж таки виїжджати з України? Чехи косо не дивились на таких біженців?
@@AlexF-i1tВітаю. Прийняла таке рішення через те, що почались проблеми зі здоров'ям через постійні недосипи та стреси( я реагувала на кожнісіньку тривогу) , тому і прийняла таке рішення. Щодо відношення, не можу сказати нічого поганого про чехів, бувають звичайно виключення, але в основному відносились непогано, коли говорили на ламаному чеському то намагались зрозуміти нас.
Риба шукає де глибше, а людина де краще. Але будь яка країна світу, має свої плюси та мінуси. Залежить не тільки від того, як ти себе відчуваєш у іншій країні. Це суто суб'єктивні відчуття. Але й від того, як вмієш адаптуватись. Хтось може, хтось ні.
А таке питання, а в Києві в старих квартирах, домах, приміщеннях не має плісняви? Вона в Чехії у старих приміщеннях чи в нових будинках теж? Це через вологу? Наприклад, якщо Гданськ біля моря, то там скрізь пліснява?
В Україні жила як в новобудовах, так і в старих будинках і з такою проблемою не зустрічалась, хоча не буду стверджувати, що її ніде немає, в Чехії ж можу поділитись досвідом тільки із старих забудов, але за осінньо-зимовий період від багатьох знайомих чули про цю проблему. Щодо причини не можу сказати однозначно.
Схожа локація Вишеград у Празі на початку відео. Но Чехія це мій другий рідний дім, мова легка для вивчення, лишень хотіти вчити і старатися говорити з Чехами на їхній мові. На рахунок цін на продукти я бачив в додатку Moje Letaky, на 25.01.2025 ціни як в Україні но зарплата від нашої зовсім інша, і там не відчувається що ти живеш не вдома.
Відео хороше, інформація не дуже. Розбір мінусів: 1. Жирнючий наклеп - ціни на оренду житла; рівень цін на оренду житла скрізь приблизно однаковий різниця між вашим містом і Прагою - 15-30%. якщо врахувати співвідношення зарплатні до витрат на житло, мінус сам себе закопує. 2. Ніхто не заважає знайти оголошення з частково або повністю мебльованою нерухомістю, їх тут достатньо. Твердження про 90% з голими стінами - не є коректним. 3. Ви приїхали в промислове сердце Європи і "якщо це не заводи", може помилилися країною? в кожному крайовому центрі є центр допомоги біженцям з україни, та центр допомоги та підтримки іноземців, в котрих без особливих проблем можна записатися на курси чеської та за два місяці її вивчити. Під лежачий камінь вода не тече. 4-5.Теза про високі податки нікчемна, так як ви торкнулися лише самозайнятих в агентурах, так їм дійсно треба сплачувати і соціалку і здравотку персонально, але ж чому не згадуєте за зарплатню в конверті? і те що податок за них сплачують з мінімальної зарплатні? При офіційному працевлаштуванні всю соціалку, здравотку та податкову оплачує роботодавець, а ви отримуєте чисту легальну зарплатню. Ви не розділяєте лікарів спеціалістів та терапевтів. Так хороший окуліст може записати ва на через півроку, але з терапевтами ви лукавите про місяць-два. 6. перепрошую, під бюрократією ви розумієте довгі черги в урядах із українців що не спілкуються чеською? майже всі питання вирішуються через datové schránky, поштову комунікацію та онлайн формуляри(у випадку якщо не треба особиста присутність) 7. кондиціонер вирішує цю "проблему" 8. див. п.3, там же можна знайти перекладачів що за руку вас проведуть по дуже складному чеськомовному середовищу. 9. антидепресанти вам в поміч. зміни в собі це ваша проблема.
не обгрунтовані мінуси..., 7 років працюю в чехії, мову знаю погано..., це мій мінус , а не чехії, на життя не дуже в пливає, але це в любій країні, знаєш мову, легше влаштуватися, так ціни на квартири дорожче ніж в україні, але відносно рівня зарплати нормально, стосовно обмебльованих квартир..., тричі винаймав і чомусь тричі щастило з обмебльованими, але такий ринок є облаштовані, я частково облаштовані, а є пусті, фільтруєш по бажанню і можливості при пошуку.
@@serhijko2942 Дякую, згодна, були в Остраві, серед міст Чехії де встигли побувати Острава сподобалась чи не найбільше. Вирішила, що спробую пожити ще в іншій країні, щоб було з чим порівняти. Це все досвід ✊
Молодец! Рассказала всё по сути, чётко и без воды. Видно, что человек написал сценарий ролика заранее Перечисленные минусы Чехии, кроме аренды квартир без мебели, имеют место и в Испании.
Зараз в Польші не в великому місту 148 км² за двокімнатну квартиру плачу 2300-2400 злотих (13600-14250 корун). Це за все з комунальними. Десь 50% зарплати виходить. Я думаю це дорого. Десь в більш великих містах оренда може коштувати в півтора рази більше. Кімната в 2 рази дешевше буде
Чехія найбільш доступна країна в плані вивчення мови, навіть якщо ти вже дорослий і вчитися важко. Завдяки тому що чеська мова дуже подібна на українську мову, алфавіт один в один з українським але є довгі голосні звуки. Так багато слів зовсім інші, але півроку рік достатньо для побутового рівня і здачі екзамену на сертефікат
Не згодна в більшості мінусів. Так, бюрократія, але..зарплаты в декілька крат вищі ніж в Україні, лікарі вилікують, я 2 операції безкоштовно зробила, які в Україні тільки за великі гроші.. але..треба працювати, сплачувати податки, житло.. на халяву, як в Україні, не пройде. Треба поважати закони тієї країни, в яку приїхали, а не на квартири без меблів плакатися та що налоги платити..їдьте в Німеччину, в табори.. які люди наші українці, соромно..
Та причому табори, дівчина вела до того, що в інших країнах податки менші, або жодних немає для ФОПів, та ж Хорватія(перший рік 0% для онлайн роботи, в Чехії відразу 15%+страховка). Просто країна, яка подобається одному не заходить іншому. А вам успіхів та освоєння, все таки радію за наших, коли все добре складається.
Дійсно, всюди вистачає мінусів, проте як я і зазначала, для когось певні моменти можуть бути вирішальними, пріоритетними, тому потрібно зважувати всі плюси та мінуси, та бути готовими миритися з деякими мінусами. В ідеалі краще їздити подорожувати, а жити - вдома ❤️
Алгоритм всюди однаковий. Якщо нема власного житла і висококваліфовоноі роботи то будеш працювати тільки на аренду і основні потреби. Або обирати соціальні країни які по програмі дають біженцям житло і допомогою фінансову.
Додивилася відео де зайшло про мову. Виявляється в Чехії не знайдеш кваліфіковану роботу без знання чеської 😂. Шановна, а в якій країні (включно з Україною) ви знайдете таку роботу?! Далі дивитися це відео не хочу. Авторка наступного разу нехай краще підготується! І обере інший формат, але не дай Боже "мінуси і плюси" P.S. Зазвичай відео я не коментую. Але цього разу не втрималася. Так вже не хочеться йти на завод працювати, вчити мову, то краще стану"блогером"🤭
Що, що, що, що, що?! "Мову потрібно вчити"?!! Податок 15% ?!! ЯКИЙ ЖАХ/сарказм/ А ще жахливе чеське пиво, спекачки, дороги...Ну,Ви зрозуміли.З повагою до "чесних емігрантів" За відео диз
про дороги не правда!дороги плохие в Польше дороги на много лучше! все дорогое люди не приятные не гостеприимные тяжелые злые все очень дорого еда не вкусная дякую за захист але на цьому все! вспоминаем Чехию как страшный сон(
Щодо саме Чехії не буду казати, скажу щодо рідної Фінляндії: я так і не зміг оговтатись після того, як мені не дали дозволу працювати тут офтальмологом, чисто через те, що я не володію державною мовою! Ну, сертифікату при собі не маю. Ну, і геолог я. Ну, і будівельником все життя працював. Без будівельної освіти. Ну, і 23 роки бухав. Ну, і руки криві... Але не пробачу!
Комната12 квадратов и ей это дорого ??? А 5 квадратов за10 000 она не пробовала для сравнения?я поражаюсь ритм жизни не такой. Так пусть едет в Киев и наслаждается
Вот по поводу аренды в Германии вообще ложная инфа Там вы снимаете квартиру с голыми стенами и повезет если будет лампочка висеть. А когда вы надумаете съехать то вам ее нужно сдать в таком же виде....да да если вы положили ковролин его нужно ликвидировать мебель и технику туда же...
Я не знала що мінусом Чехії є ностальнія за домом.... Це як написати мінус цілої планети земля ностальгія за Україною...Перші 2 роки життя в будь якій еміграції найскладніші...будь де
Дорога землячка не правильно абсолютно все окрім подорожі на автобусах і житла в Празі , але це має мотивувати , ти думаєш що ти приперлася в Чехію і тут тебе мають на руках носити передивись будь ласка своє бачення на світ
@@ВіталікНезнаменко обов'язково повернусь в Україну, для мене немає кращої країни ніж рідна, але не бачу нічого поганого, щоб спробувати пожити десь ще, що б не гадати " А можливо в Європі краще, чи десь мені буде комфортніше ?", а перевірити.
@@ВіталікНезнаменко Люди які в Україні хотіли би виїхати .але не можуть гулаг.а там бачу ще не довольні.то ласкаво просимо до України.коли тцк дасть в диню 😂 і в буса. І оштрафує за воздух що дихаєш. тоді все буде нормально.штурмовиком в курську.
Цікаве відео. Ми живемо в Хорватії переїхали сюди після Нідерландів(із-за проб з доров'м). Рівень життя коротко- депресія. Їжа дороща ніж в Італії та Німеччині, а зп менша, все старе і роздолбане. Але 2 головних мінуса: робота і мова. Роботу крім сезонки знайти тяжко+ мова не зрозуміла( польська і інглійська далися в рази легше). Тобто в Загребі зп 1000-1100€(це рах.високою), квартира 600€, їжа мін 300€ на людину. Із своїх 1100€ з трудом відкладую 100€. Живеш і думаєш як раніше круто жилося в Києві, на зп 17к міг дозволити більше ніж тут і ще й подорожувати. Доречі, на рахунок плісняви її немає лише в Скандинавії та Іспанії, але там вистачає криміналу та своїх нюансів.
Дійсно, ніхто нікому не винен, і ми маємо бути вдячними країні, де знаходимось за прихисток.
У відео я й не говорила, що мені хтось чогось не додав, чи хтось мені щось винен.
Це була моя перша спроба еміграції, і як і більшість з вас якби не було на те своїх причин я б не виїхала з України.
Це відео моя суб'єктивна думка, яку хтось може підтримати, а хтось ні, бо ситуація в кожного індивідуальна.
Це відео більше про певну не підготовленість з якою стикаєшся по приїзду.
Це відео покликано для того, щоб люди які планують свій переїзд, могли почути різні точки зору. Бо життя в іншій країні не почнеться за рік після адаптації, воно триває, і відразу по приїзду для багатьох буде важко переключиться як морально, так і матеріально.
Всім добра 💙💛
Дякую за пояснення, але якось не клеїться: у відео був тон 'все погано', а тут раптом моральна місія. Можливо, варто було одразу подавати матеріал більш об'єктивно, якщо це дійсно спроба допомогти, а не лише виговоритися і понити?
Ми виїжджали з Херсону, не обираючи країну, аби кудись. Важко на початку, потім звикаєш, вчиш мову. Є свої плюси, але розумієш, що Україна завжди в твоєму серці.
@@OppoAs-rb5uu це дійсно так 💙💛 Бажаю вам всього найкращого
Привет , мы тоже с Херсона выехали и доехали до Чехии тут и остановились. За два года жизни только один восторг. Щас будем пробовать подаваться на ВНЖ .
Дякую що ви все просрали і не хотіли спрощений доступ до калашів і без візовий до сусідніх країн сиділи і солому жували як зараз.
Мы приехали с Харькова в Чехию в самом начале войны.Мы очень благодарны этой стране, что приняла и поддержала нас в трудный период.Нашли работу на заводе, выучили язык.благоустроилися. А кому не нравится, чемодан вокзал домой. Киевляне всегда свысока смотрели на других и в мирное время. Не нужно хаять колодец из которого воду пьете.
Головне що слов'янська країна.
Головний мінус Чехії це занадто багато українців яким неподобаеться Чехія але вони продовжують жити в Чехії😂😂😂Так мінусі в Чехії достатньо а де їх нема? Я в Чехії 20 років і почати з 0 дуже тяжко, перший крок це треба вивчити ческу мову якщо вирішили що будите будувати свое майбутнє в Чехії.
Так, так порівнюють речі діти, переїхала зі столиці в маленьке містечко😅. Малі містечка в Європі прекрасні, для тих, хто там дійсно хоче жити. Якщо автор видає свою думку в маси, не на кухні, то треба порівнювати релевантні речі. Більшість фактів не правдива - не більше 70 % здаються без меблів. Це десь американських фактів надивилися (1-5 випадків це не всі 90%). Мовний бар'єр - це не столиця, запитайте продавчиню в Україні щось англійською не в столиці😊. Якщо емігрант приїжджає в іншу країну, два роки йде на нормальну спихологічну адаптацію, ви не будете знати зразу всі правила, звички, переваги цього життя, томущо все зразу важко осягнути, має змінитися менталітет. Удачі
Я бачу це по своїх нових знайомих, тільки через 2 роки з ними можна починати нормально ділитись враженнями і вони починають бачити речі, які на перший погляд не видно. Вхотиди в контекст. Перший рік іде на документи, на акліматизацію на роботі. Другий рік, психологічно і плчинаєш спілкування зі суспільством. Так, ви цей віечь час можете добре жити, відпочивати, але входиться в контекст тільки з часом.
Пропаганда зелойоби який зливає нас рашкі де без віз з сусідами і де спрощений доступ до калашів?
То мабуть ви ще не читали португальські групи. Там такий плач і попередження про ні в якому разі не їхати в Португалію, від тих, хто там вже 3й рік доживає.😉
Про таких як ви якраз і написано в коменті вище. Ви їхали підготовлені і збирались тут жити. Ми ж їхали від бомб з Харкова, рятуючи онуку. В Чехії вперше була в 1989 році, потім ще кілька разів, останній раз в 2019. Ми жили в Україні і нікуди не збиралися, в нас все було. Ми вдячні чехам за притулок, маємо серед них вже друзів, але все, що говорить дівчина, то правда. В 2023 році не стало чоловіка та сина. Нам дуже важно морально. Невістка та онука добре знають англійську, але тут не знають англійської. Зараз невістка та онука добре вже знають і чеську, невістка працює за фахом. Чехії до нас ставляться добре, а ось українці, котрі сюди їхали осознано , а не яких вигнала війна, весь час злобствують. Ми хочемо додому, як і багато хто, закінчиться війна і поїдемо, хоч все треба буде починати з нуля, чоловіків наших, нашої опори немає, мій бізнес розбит. А в Європу, як і раніше, будемо приїздити як туристи.
Живу у Німеччині квартири здаються навіть без плити, раковини та взагалі голі стіни без кухні. Треба все купувати: пралка, холодильник, плита і тд. Знайти роботу без мови навіть прибиральником важко знайти. Страхування здоров'я 400-600 євро в місяць, до лікаря попасти буває і декілька місяців все залежить від хвороби. Пліснява теж повсюди, англійську ніхто не знає майже, а німецька не чешська.
За квартири в чехії те саме в половину випадках.
@@Meister_der_Worte це все сталося після великого вторнення і масової міграції українців. Тобто це не проблема Німеччини чи іншої країни, це проблема мігрантів, які створили цю ситуацію. Те саме в Чехії, я в 2021 поміняла квартиру на гарну, 3 кімнатну для двох. Зараз навіть заїкнутися про зміну страшно, у нас 101 претендент на 1 житло (в столиці уточнення). Вирішення - їхати в США, а не в країну, яка за 1000 км від дому 🤷. Тобто країна в цьому не винна, винна масова міграція і до цього такого не було. Повторила ще раз для розуміння.
@@ОксанаШевчук-п3ктак може все ж такі не мігранти винні,а той хто вторгення велике вчинив в Україну,тобто Росія??
@@ОксанаШевчук-п3к тут завжди так було, просто тут люди так живуть. Я не писав про черги на квартири. Квартири здають пустими тому, що німці переїжджають дуже часто деякі навіть кожні 2 роки і в них є свої меблі і своя побутова техніка. При чому тут українці? Тут 3 млн турків і 1 млн сирійців вже було
@@adeptus-o5b а в чому тут мінуси?
Дуже різануло вухо про іммігрантів, які не починали все з нуля. А з чого вони по-вашому починали? Те, що люди приїхали раніше вас і ні за спец.програмою для українців не означає, що вони були упаковані для життя за межами України. Як раз вам зараз і легше іммігрувати, ніж їм колись. А про те, що 15% - це великі податки, це взагалі аналітика «вищого» рівня😳 Поцікавтеся, будь- ласка, щодо податків в Україні, перш ніж вводити в оману людей з розумним виглядом.🤦🏻♂️
Велика різнция між тими, хто вибрав еміграцію добровільно, а хто примусово, тому й таке сприйняття.
@ 100%
Доброго дня, я не згодна з цими коментарями відповідно Чехії. Працює приказка -кругом добре де нас немає. В усіх країнах ціни на житло у великих містах більші ніж у маленьких.., ви ж самі приїхали з Києва і знаєте які вони в Україні. Мовний бар'єр також, от і виходить, що хто на що вчився і який має попит щодо якості життя. Це не кругом все дорого, а ми мало заробляємо от і є до чого прагнути. Молоді люди, не проводьте час попустому, а вчіться. Дякуємо усім країнам, що дали нам, українцям, тимчасовий захист та мирне небо. Слава Україні.
тут у співвідношенні до з/п оренда більша, ніж в багатьох інших країн, Прага взагалі має і на продаж перше місце в ЄС по недоступності житла, це ніхто не вигадує
Героям і героїням слава!
1. Про оренду схоже що орендуєте у якихось земляків. Тому що можно знайти повноцінну квартиру 30-40 м2 за 13-14 тис в Брно з меблями та навіть посудом(мій випадок). Але треба шукать досить наполегливо. Ринок оренди досить перегрітий в Чехії.
2. В IT не потрібно знання чеської. Та і мова вчиться при потребі досить легко тому що вона входить до групи словянських. Податки тут відносно не високі. Навіть в той же Румунії набагато вищі. Здравотку платить роботодавець. Ну а якщо ви працюєте через агентуру то ви самі себе в цю пастку засадили.
3. З лікарями як повезе. Якщо терапевт у вас добрий то він сам допоможе записатись на близький термін (з власного досвіду)
4. Бюрократія в рамках адеквату. Ми за день отримали візу, рахунок в банку, здравотку, мобільний номер. Також і стикались з іншими організаціями (налогова, реестр возідел, уряд праці) все вирішується досить бистро.
5. Використовуйте осушувач повітря. Хоча у нас старий будинок (поч 20 ст) і навіть без ньго все добре. Вологість 50-60%
6. Не правда. Дуже дуже багато людей знають англійську. Перший час тільки нею і користувались. Ну окрім державних установ, там вимагали тільки чеську. А з німецькою це логічно. Як і з польською чи угорською на заході України.
7. Щоб не сумувати за Україною не намагайтесь натягувати українські звички та культуру на світ навколо вас і порівнюєте одне з одним. Спробуйте прийняти чеські звички та культуру. А ще подорожуйте це досить легко. І займайте вільний час цікавими справами. І буде вам щастя.
А головне правило не звертайтесь і не співпрацюйте з українцями. Обдурять і оком не моргнуть.
Змістовний коментар, дійсно, прийміть Чехію серцем,не як вигнання,а як новий досвід і все піде !))
Українці в Чехії дуже
Оренда ніяких не земляків чех настоящий тому і драв як шкуру за батька
Pidtrymuji kožne slovo.
По пунктам мінусів:
1. Вартість аренди - так дорого, проте вартість визначається переважно від зарплати і скажімо якщо аренда 1КК буде коштувати 10000 крон, то 2КК може коштувати 12000 крон, а 3КК - 15000 крон, тобто є мінімальна межа вартості і далі вже йде невелика різниця.
2. Квартири без меблів - не тенденція по об'явам, проте часто, проте я б сказав 50/50. В Україні без меблів здають рідко, проте давайте говорити чесно - це більше мінус ніж +, бо меблі або дуже дорогі на які дихати не можна, або зі смітника, за подряпину на яких квартиродавець не поверне залог.
3. Пошук роботи - звичайно, що в Чехії будуть говорити чеською, це для вас новина і незручність? Якщо ви дійсно висококваліфікований - оформлюйте синю карту і будете мати добру зарплату і компроміс по мові. Скажімо я знайшов англомовний компроміс з домовленістю поступово протягом перщих 2х років дії візи вивчення чеської на місці.
4. Високі податки - порахуйте скільки ви та ваш роботодавець платить податків в Україні і виявиться, що в Чехії вони не такі високі.
5. Дорога страховка - обома руками ЗА. Рівень медицини поганий і страхування не відповідає ціні.
6. Бюрократія - теж плюсую, проте це системна проблема Західних країн, та й в Україні деякі служби (не цифровізовані) мають те ж саме
7. Сирість - так, є така проблема, проте це особливість регіону і в принципі лікується вентиляцією.
8. Мовний бар'єр - погоджуюсь.
9. Ностальгія - ну таке, меланхолія.
Плюс за коментар, згодна на всі 100!
Молодчинки. Перше відео, де немає брехні. 👍. Живемо в Празі з березня 2022. Ще можу додати, що у Празі є більше можливостей скористатися знаннями англійської, але й дуже багато іноземців, і місцеві вже втомилися від цього , часом бувають дуже непривітні. Ми ніякої допомоги не брали, і знайомих тут не було і ніколи не планували тут жити, і мову не вчили зарання. Все дуже-дуже тяжко - знайти житло, влаштувати дітей в школу, знайти сімейних лікарів, оформлення різних документів і ще...багато пройдисвітів з України і Росії, які пропонують свої послуги, які можна отримати і так. Об'яви типу "допоможу продовжити візу" за гроші, "увага, робота на заводі" коли ти пашеш на заводі і третину зароблених коштів віддаєш фірмі-прокладці, яка навіть нормально не може оформити твої документи, "податкові консультанти" які майже нічого не розказують, а плата в них за час - класний привід висмоктування грошей з тебе. Будьте уважні. Це дійсно треба бути готовим тут жити, починати вчити мову і поцікавитися життям у цій країні зарання. А тим українцям, які тут давно і погано відзиваються про тих, хто приїхав від 2022 року. Є одна важлива відмінність - ви готувались для переїзду, обирали країну самі , приготувалися до від'їзду, позакривали всі справи в Україні, а є люди які потрапили сюди випадково, бо так склалося, бо повномасштабне вторгнення в Україну. Як би ви не доказували іншим українцям, що вам було важко - ви не домовляете правди, бо ситуації дуже-дуже різняться.
@@yuxigen дякую вам. Бажаю всього найкращого 💙💛
Чехія,слабенька,і + клієнти😢😢
100% згоден
@@yuxigen перше відео де немає брехні?? Серйозно? Значить всі інші, так чи інакше, брехливі.
Ні,ми не обирали цю країну,ми приїхали за роботою і пахали як коні на тих самих заводах і віддавали фірмам прокладкам,і нікого не хвилювало що ти не знаєш мови,ніяких безкоштовних курсів ми не мали,ніякої допомоги не отримували. Ми через все це пройшли дуже болісно,а зараз дивимось як приїхали ви ( не з власної волі) і постійно шось вимагаєте. Житло- тільки в Празі хочете,роботу не важку,бо ж у вас дипломи( в нас теж). Багато невихованих підлітків,які матюкаються,описані зупинки нецензурними словами,дорослі з накачаними губами,які постійно голосно по російський розмовлЯють по телефону всюди в метро,в магазинах. Ви не вмієте говорити добрий день своїм сусідам,не вмієте подЯкувати. За три роки можна вивчити базові слова і дивитись як себе поводять місцеві,але ні ви пхає есь без черг,не поважаєте нікого,бо вам всі щось винні.
Дякую за цікаве відео 😊
В Чехії дуже гарні умови для лікарів які здали апробацію зп 50+після атестації 80+(це в малих містах).Для медсестер теж гарні зп.Але це не короткий шлях для всіх вище перечислених,питання екзаменів,нострифікацій, займає це приблизно рік.Одним словом кайфово працювати спеціалістом з підтвердженим дипломом.
@@rostyslaviryna5378 не відноситься до лікарів, але маю приклад сім'ї, яка зробила нострифікації, має бухгалтерську освіту, але в банку, наприклад, їм відмовили у працевлаштуванні через відсутність чеського громадянства
50+, 80+ тисяч гривень? тобто 1110, 1800 євро?
@@cawokoв Чехії не гривни, а коруни
@@cawokoдумаю перед коментуванням було би добре підтягнути математику 🤣
@@cawoko в Чехії зарплати в кронах, а не в гривні.
Ну, і номер три: те, що ти не маєш бажання вчити мову країни, яка тебе прихистила, то це не мінус країни, а мінус тебе в цій країні.
Одна примітка: вчиш мову коли є впевненість що тобі дадуть згоду залишити в цій країні, а тимчасовий прихисток таку гарантію не дає. Не сьогодні - завтра тебе назад в Україну відправляють .
Гарне, чесне відео. Дякую
108-й лайк! Щиро Вам дякую! Всім добрим людям бажаю всього найкращого.
Попробуйте другие страны европы для сравнения, ту же германию и австрию по соседству, вы бысторо поймете что чехия комфортная и дешовая
Не бывает хорошо просто так, для переседеть - действительно зачем сильно тратиться, а если в серьез и на долго то восточная Европа- отстой .
С австрийской или немецкой з/п в Чехии супер, согласна))
Вітаю, квартири пусті також і в Польщі і особливо в Німеччині. На фасебук маркеті без проблем можна купити чи забрати безкоштовно хороші меблі по дуже хорошій ціні. Ціни на продукти дешевше ніж в Україні але треба ходити по всім маркетам та обирати, плюс система карток та купонів на знижку яку багато хто ігнорує.
В Чехію приїхала із Харкова після початку повномасштабної війни. Скоро вже три роки.
Мінуси (окрім дорогої дуже дорогої оренди) не розділяю.
Не знаю жодної країни де можна було б мати кваліфіковану роботу без знання мови!
Зі знанням Англійської мови можливо без питань мати гарну роботу по спеціальності в Празі (але тільки там)
Бюрократія на відміну від інших країн майже не помітна. Багато сервісів працює онлайн! Як в Україні!
Про лікарів: є багато різних приватних кабінетів в які можна звернутися прямо зараз.
Ще хочу додати про погоду - багато сонячних днів, мало опадів. В зимку не має навіть вітерця, але й снігу теж не має. Температура дуже мʼяка. 26-28 в літку, 0-5 в зимку.
В маленьких містах (більше 12 тищ.чоловік) є все необхідне і навіть більше (дит.садочки, школи, ледова арена, футбольні поля, басейн, супермаркети, дитячі майданчики…тощо)
Дуже багато спортивних секцій для дітей!
Мова досить зрозуміла. Можливо відразу починати спілкування (звісно з помилками, але…) якщо хоча б тиждень повчити ії.
Дуже потужна навчальна програма у школах.
Попри всі плюси для мене мій дім в Харкові. Хоча я дуже рада що дітки за три роки тут дуже добре адаптувалися.
не вживайте слово "потужний", це вже майже лайка в Україні
Дякую Вам❤
Житло дійсно "дороге", бо велий попит, але в тій самі Німеччині, не те що меблів немає, там і кухонь немає, а інколи й ванни, туалету, тому в Чехії з цим легше.
На рахунок податку в 15% - це небагато, так як є різні спеціальності і можна списувати до 60, 80, 100% автоматично. Наприклад, отримав за рік 1.000.000 крон*0.6=600.000. 1.000.000-600.000=400.000*0.15=60.000 крон в рік за податок. В Україні зараз 10%, бо ФОП 3 групи форсят на гіг контракти і з 1.000.000 треба буде заплатити 100.000 крон податку + ЄСВ.
Не говорячи про те, що тут є спрощена система для ФОП різних категорій і можна платити лише 8600 крон в місяць (враховує соціалку і медичну страховку)
Згодна з авторкою 😌 Дійсно є країни і більш комфортні для життя, але кожен обирає по своїм відчуттям, і погоджується на те чого вважає вартим!
Які є комфортніші?
Примеры в студию
@@МілаКупрій так, згідна, кожній людині потрібно інше, чим багатша країна в західному світі (тобто крім США і Канади, тим важче там пробитися, менше можливостей, тому що сфери бізнесу вже зайняті, важче стати своїм, крім ІТ сфери). А ще не можна порівнювати столицю зі провінційним містом 🤷 тоді може нічого не сподобатися. Це не критика, це до логіки .
В Чехії немає мінусів і немає проблем, навіть для тих, хто на чорно.
Чехію треба розуміти.
Для чого ? Воно , о те разумiння ïï змiнить ?
Дякую за відео. Зараз готуємося до переїзду. Якщо не секрет, то в якому ви містечку на кордоні?
@@TheEcoman2009 Зноймо
@zaslanakozachka я би на вашому місці шукав роботу в Австрії, хоча це залежить від того чим ви займаєтесь
Не подобається Чехія - їдьте додому!
Я в чехії вже 4й рік жодної крони "на халяву" не отримав, і за житло плачу. І я не розумію на скільки треба бути наглими, щоб отримувавши чи отримуючи якісь допомоги ще й казати, що тут погано? ...
Може почнете ширше дивитися. Навіщо ви порівнюєте з собою, це не так працює
@linapopovich1557 я такий не один, тому і висловлюю цю думку. Я поїхав до Чехії через брак роботи в Україні. І багато тих хто приїхали сюди до повномаштабки не сумують за домівкою, бо там нема що робити.
Я дуже сумніваюсь що Ви з Києва ,хіба що проживали якийсь час в Києві але точно Ви не з Києва.як кажуть можна вивезти людину з села але село з людини не вивезеш . Вибачте але Ваша манера розмовляти,Ваша зовнішність,Ваша міміка ,Ваш словниковий запас прямо вказують що Ви не з Києва а з якогось глибоченького забитенького села і повірте це реально видно
Завжди мріяла дізнатися більше про себе від людини, яка бачить мене вперше в житті. Дякую!
Мене завжди цікавило, як люди визначають походження людини за її зовнішністю та манерою розмови. Ви, мабуть, маєте якийсь спеціальний "київський" радар, який сканує людей на відстані і визначає їхнє "справжнє" походження? Якщо так, то поділіться секретом, будь ласка!
@zaslanakozachka маю великий досвід спілкування з людьми по всій Україні.Сам проживаю в Києві і повірте так як за кордоном українців видно за кілометр так і людей з іншого регіону в Києві теж видно відразу
Два зауваження: 1. де ви таке дороге житло знайшли??? та ще й без меблів...2. а у Київі скільки коштувала квартирка 2-хкімнатна коли тобі ще й 10 хв. автобусом від останьої ст.метро їхати... 500 дол. (принаймні так було в 2021 році), і тільки не кажіть, що у Київі легко заробити навіть 700 дол. Звісно дехто їхав свідомо і знав чого хотів, тож таким звісно легше.
А ви цікаво за скільки житло знімаєте? В Брно, 1кк приблизно 15-17 т.крон, двокімнатна 21т+
@@linapopovich1557 Ну по-перше не плутайте Брно і маленьке містечко на півдні, по-друге із розповіді випливало що знято щось менше ніж 1кк... я винаймаю дешевше і живу у Словаччині
Так вам пані сказала так як є.
Я знімав в убитовні, за 6000 корун ліжко.
Тепер знімаю двохкімнатну квартиру за 18000 корун без меблів. Все докуповував сам. Алє я щастливий що живу в Чехії більше ніж 5 рокив.
Не подобається Чехія? То чому не поїхали в Німеччину в Австрію? Повірте там у вас проблем виникло б у 100 разів більше ніж в Чехії! А відео про +- в Чехії існувало багато ще за довго до початку війни
Поки самостійно не поживеш в тій чи іншій країні важко зрозуміти противагу плюсів та мінусів. До деяких звикнути легше, до деяких ні. Як я і сказала у відео я тільки ділюсь своєю думкою ;)
Все залежить від роботи, яку знайшли.Наприклад, фізична праця непрофесійна як правило меньше 100крон/12годин. Як 20років ще можна тянути, як старше, проблеми зі здоров'ям гарантовані, тому важлива фірма посередників, яка допоможе зробити страховку. Працював зварювальником 2019р, то зп була 160 крон. Це 70км від Праги, житло 4 чоловіки, платили по 4 тисячі, це хостел, туалет, пралка, душ на роботі. Приїхав на три місяці, повну зп дали в кінці, жив на авансах. В 17році коріш запропонував в Празі працювати на мойкі посуду в ресторані, 90крон/8 годин. Готували для персолу ті ж повари, що і для ресторану, за місяць набрав 10кг і в магазин ходили як в музей, бо в холодильнику гнили баварські сосиски і філе червоної риби) Проблеми в Чехії були: віза 3 місяці, мова +- пару фраз по чешськи для початку хватить, проблеми із зубами, в перший місяць випади три пломби і тріснув зуб, сказали, що це від води.Пошуки роботи на 1500-2000$.Нелегалів може скрутити поліція прямо в метро, рейди міграційної служби по підприємствах.Плюси: чехи не агресивні в більшості, це не поляки із своїм патріотизмом і націоналізмом. На проблеми не реагують панічно, дуже зважливі, вдумчиві, чомусь всі пишуть лівою і їдять) Є пивні паби, де збираються пити пиво без закуски, в нас такого не бачив.
@@РусланСідорченкоріл, всіх чехів, що бачив у ЄС були гнилі зуби. Я то думав дантисти там жахливі)
Так, там те ж "-", Але ж австрiйський головний + - то Западна Европа. А Чехiя то на копiйку краще за наше Закарпаття .
@ Та ну? Закарпаття має зп 300€ в міс макс і теж мову вчити треба бо нічого не зрозумієш! Діалект
15% податок - це більше до плюсів ніж до мінусів) Це меньше ніж в Україні і сииильно меньше ніж тій же сусідній Австрії чи Німеччині
Фрілансери (про що говорили у відео) сплачують 5% + єсв та військовий
Щодо того, що це менше ніж в сусідніх країнах - згодна, але якщо говорити тільки про податки, то є в Європі країни де менший податок для фрілансерів, або особливі умови оподаткування, якщо є "віза цифрового кочівника"
@@zaslanakozachka оу, звучить круто. Не чув про таке. Оскільки планую виїхати - дуже цікаво, буду вивчати.
@@zaslanakozachka до речі, в Чехії також є Digital Nomad візи, але вони доступні лише громадянам деяких країн "першого світу"
@@NikolasQuemtri і там здається потрібно довести, що в тебе заробіток щомісячний не менше 2 500 євро на людину
За такой короткий период проживания в Чехии девушка скорее всего еще не разобралась. Мы прожили два года и многие моменты тоже первое время казались минусом, но спустя время разобрались в многих вопросах и пересмотрели свои выводы
Для мене все плюс. Живеш спокійно працюєш.
А ви не задумовувались над тим, що проблеми з арендою житла і подорожчання аренди, якраз почалося після того, як ви всі, до Чехії приїхали. До 22 року, тут проблем з арендою жт. не було і ціни були нормалні.
Правда. Я навчалася в Празі в університеті з 2012 до 2016, моя 2 кімнатна квартира була за 11 000 корун. Після початку війни як українці хлинули до Чехії, подібна квартира на сусідній вулиці була вже 34 000 корун
А до тебе це звичайно не відноситься , вас тут чекали . До 22 року квартири також були дорогими , вони кожного року дорожчають як і все інше. І не перекладай з хворої голови на здорову.
@@OlgaGorchynskaмоя як до 22 року була 14500так ідо сьогодні. Зараз роблять капремонт звичайно буде дорожче. Не нагнітайте обстановку . Ви такі ж самі як всі , приїхали сюди по якій причині?
@@ЯнаУкраїнка-в1ю Я не в Празі. Закінчила університет в 2016 та поїхала назад в Україну. З тих пір в Євросоюзі більше не жила, в жодній державі. Залишаюся в Україні всі ці роки. Особливо великого бажання переїхати назад до ЄС не маю. Мої щирі співчуття усім тим, які зараз намагаються там жити та працювати.
@ЯнаУкраїнка-в1ю По-перше: ви мені не тикайте,я з вами кози не пасла.
По-друге: ні, до мене це невідноситься. Я вже тут двадцять років і до приїзду таких красунь,як ви, до українців відношення було інше,навіть тих придурковатих чехів-націоналістів.
По-третє: ціни підіищувалися, але не так стрімко. Подорожчання було так на 10-15%. Рік перед війною ми взяли аренду квартири, 99 метрів квадратних за 17 000 кр. Зараз така квартира стоїть від 35 тис. і вище, а ще її знайти, то це ще одне проблемне питання. Якщо подивитись статистику , то на сьогоднішній день, на хорошу пропозицію аренди, відкликаються від 400 до 600 зацікавлених. Ніколи тут, за весь мій період перебування , такого попиту на аренди не було.
Тому нікому тут не тикайте, і вчіться бути скромніше і не жалійтеся на ті проблеми, до яких по суті привів наплив біженців, тобто тих, кому тут все не так.
Головне правило популярності емігрантського ютуб-відео - пиши як погано тобі жити в країні проживання. Саме такий контент заходить піплу, алгоритми не обманеш.
Дівчина сказала все по факту
Дякую за відео. Я правильно зрозумів, що Ви переїхали як біженка з Києва вже в 2024 році? Якщо не секрет, то чому вирішили все ж таки виїжджати з України? Чехи косо не дивились на таких біженців?
@@AlexF-i1tВітаю. Прийняла таке рішення через те, що почались проблеми зі здоров'ям через постійні недосипи та стреси( я реагувала на кожнісіньку тривогу) , тому і прийняла таке рішення.
Щодо відношення, не можу сказати нічого поганого про чехів, бувають звичайно виключення, але в основному відносились непогано, коли говорили на ламаному чеському то намагались зрозуміти нас.
Вітаю! Це Чеський Крумлов?
@@ПавлоЯковенко-г5ц Зноймо)
Дякую за український контент. «Мова - це зброя, яку ти маєш носити без дозволу»!
Риба шукає де глибше, а людина де краще.
Але будь яка країна світу, має свої плюси та мінуси.
Залежить не тільки від того, як ти себе відчуваєш у іншій країні. Це суто суб'єктивні відчуття. Але й від того, як вмієш адаптуватись.
Хтось може, хтось ні.
Про те, Чеська і Словацька мови найприємніші за будь-яку словʼянську мову, після Української
Якщо обирати серед слов'янських, то дійсно так і є, не можу посперечатися
Ріл, я за рік вивчення хорватської чеську без вивчення розумію на тому ж рівні, а може і краще)
Це плюс споріднених мов.
Интересно
А таке питання, а в Києві в старих квартирах, домах, приміщеннях не має плісняви? Вона в Чехії у старих приміщеннях чи в нових будинках теж? Це через вологу? Наприклад, якщо Гданськ біля моря, то там скрізь пліснява?
В Україні жила як в новобудовах, так і в старих будинках і з такою проблемою не зустрічалась, хоча не буду стверджувати, що її ніде немає, в Чехії ж можу поділитись досвідом тільки із старих забудов, але за осінньо-зимовий період від багатьох знайомих чули про цю проблему. Щодо причини не можу сказати однозначно.
@@zaslanakozachka Зрозумів, дякую.
@@zaslanakozachka тому що тут вологість під 80% всюди. Гори 🤌
Чехію постійно затоплює і суттєво, є будинки на яких навіть є відмітки в який рік до якої висоти затоплювало
Хотів би сказати ще за один плюс,як для мене,це ввічливість чехів на побутовому рівні.
Схожа локація Вишеград у Празі на початку відео. Но Чехія це мій другий рідний дім, мова легка для вивчення, лишень хотіти вчити і старатися говорити з Чехами на їхній мові. На рахунок цін на продукти я бачив в додатку Moje Letaky, на 25.01.2025 ціни як в Україні но зарплата від нашої зовсім інша, і там не відчувається що ти живеш не вдома.
Відео хороше, інформація не дуже.
Розбір мінусів:
1. Жирнючий наклеп - ціни на оренду житла; рівень цін на оренду житла скрізь приблизно однаковий різниця між вашим містом і Прагою - 15-30%. якщо врахувати співвідношення зарплатні до витрат на житло, мінус сам себе закопує.
2. Ніхто не заважає знайти оголошення з частково або повністю мебльованою нерухомістю, їх тут достатньо. Твердження про 90% з голими стінами - не є коректним.
3. Ви приїхали в промислове сердце Європи і "якщо це не заводи", може помилилися країною?
в кожному крайовому центрі є центр допомоги біженцям з україни, та центр допомоги та підтримки іноземців, в котрих без особливих проблем можна записатися на курси чеської та за два місяці її вивчити. Під лежачий камінь вода не тече.
4-5.Теза про високі податки нікчемна, так як ви торкнулися лише самозайнятих в агентурах, так їм дійсно треба сплачувати і соціалку і здравотку персонально, але ж чому не згадуєте за зарплатню в конверті? і те що податок за них сплачують з мінімальної зарплатні?
При офіційному працевлаштуванні всю соціалку, здравотку та податкову оплачує роботодавець, а ви отримуєте чисту легальну зарплатню.
Ви не розділяєте лікарів спеціалістів та терапевтів. Так хороший окуліст може записати ва на через півроку, але з терапевтами ви лукавите про місяць-два.
6. перепрошую, під бюрократією ви розумієте довгі черги в урядах із українців що не спілкуються чеською? майже всі питання вирішуються через datové schránky, поштову комунікацію та онлайн формуляри(у випадку якщо не треба особиста присутність)
7. кондиціонер вирішує цю "проблему"
8. див. п.3, там же можна знайти перекладачів що за руку вас проведуть по дуже складному чеськомовному середовищу.
9. антидепресанти вам в поміч. зміни в собі це ваша проблема.
не обгрунтовані мінуси..., 7 років працюю в чехії, мову знаю погано..., це мій мінус , а не чехії, на життя не дуже в пливає, але це в любій країні, знаєш мову, легше влаштуватися, так ціни на квартири дорожче ніж в україні, але відносно рівня зарплати нормально, стосовно обмебльованих квартир..., тричі винаймав і чомусь тричі щастило з обмебльованими, але такий ринок є облаштовані, я частково облаштовані, а є пусті, фільтруєш по бажанню і можливості при пошуку.
В усіх країнах є плюси та мінуси, тому вдома краще. Тож бажаємо рідній Україні перемоги!
Успіхів з каналом)
дякую за перегляд!)
Переїжай в Остраву, досить велике місто, оренда 1+кк від 7000 корун в досить хорошому районі. Роботи якщо шось купа.
@@serhijko2942 Дякую, згодна, були в Остраві, серед міст Чехії де встигли побувати Острава сподобалась чи не найбільше. Вирішила, що спробую пожити ще в іншій країні, щоб було з чим порівняти. Це все досвід ✊
Знімай далі❤
Дякую за підтримку ❤️
Молодец! Рассказала всё по сути, чётко и без воды. Видно, что человек написал сценарий ролика заранее
Перечисленные минусы Чехии, кроме аренды квартир без мебели, имеют место и в Испании.
Зараз в Польші не в великому місту 148 км² за двокімнатну квартиру плачу 2300-2400 злотих (13600-14250 корун). Це за все з комунальними. Десь 50% зарплати виходить. Я думаю це дорого. Десь в більш великих містах оренда може коштувати в півтора рази більше. Кімната в 2 рази дешевше буде
Чехія найбільш доступна країна в плані вивчення мови, навіть якщо ти вже дорослий і вчитися важко.
Завдяки тому що чеська мова дуже подібна на українську мову, алфавіт один в один з українським але є довгі голосні звуки.
Так багато слів зовсім інші, але півроку рік достатньо для побутового рівня і здачі екзамену на сертефікат
Зноймо - дуже гарне містечко.
Не можу не погодитися, це дуже гарне та затишне містечко. 😊
Еще один минус - Президент Чехии почему-то не встретил киевлянку лично по приезду. Возмутительно.
Ведуча красуня ❤❤❤
В Чехії лише Закарпатці адаптувалися.бо вони там працюють 30років.а в Києві звісно краще.
Так а кто вам мешает их подвинуть?
@zelovpole Там все схвачено .там вже готелі закарпатців .чехи в них живуть.це тобі не росія .що можна порешать😂люди роки там працювали .гуляй Вася.😂
бо для закарпатців Чехія - це рідний дім.
Всі мінуси Ніщо по зрівнянню з плюсами
Якось так в цілому но не погоджуюсь з цінами вони більші тут ніж у тій ж німетчині чи в австрії до відносно зарплат проживаю в Чехії з 2006 на пмж
Не згодна в більшості мінусів. Так, бюрократія, але..зарплаты в декілька крат вищі ніж в Україні, лікарі вилікують, я 2 операції безкоштовно зробила, які в Україні тільки за великі гроші.. але..треба працювати, сплачувати податки, житло.. на халяву, як в Україні, не пройде. Треба поважати закони тієї країни, в яку приїхали, а не на квартири без меблів плакатися та що налоги платити..їдьте в Німеччину, в табори.. які люди наші українці, соромно..
Та причому табори, дівчина вела до того, що в інших країнах податки менші, або жодних немає для ФОПів, та ж Хорватія(перший рік 0% для онлайн роботи, в Чехії відразу 15%+страховка). Просто країна, яка подобається одному не заходить іншому. А вам успіхів та освоєння, все таки радію за наших, коли все добре складається.
У Німеччині теж житло здають без меблів...
В Німеччині квартири здаються навіть без кухні, що для нас є повним шоком!
А "оператором", що ховається за кадром - чоловік-ухилянт, який виїхав за кордон за хабар на границі. Отакі собі "герої України".
У любій столиці високі ціни. Поїдь у Канаду і зрівняй з Чехією
Але куди тоді їхати? В кожній країні Європи мінусів вистачає...
Ніде не буде добре, всюди будеш чужим. Якщо готовий це терпіти то Європа, Канада, Сполучені Штати.
Дійсно, всюди вистачає мінусів, проте як я і зазначала, для когось певні моменти можуть бути вирішальними, пріоритетними, тому потрібно зважувати всі плюси та мінуси, та бути готовими миритися з деякими мінусами. В ідеалі краще їздити подорожувати, а жити - вдома ❤️
Алгоритм всюди однаковий. Якщо нема власного житла і висококваліфовоноі роботи то будеш працювати тільки на аренду і основні потреби. Або обирати соціальні країни які по програмі дають біженцям житло і допомогою фінансову.
Система так працює, щоб 95% населення жили від выплаты до виплати..
Як погано так їдь назад в Київ.Лікування дуже добре я тут живу 30 років і роблю в лікарні то знаю
Цікаво почути про ціни на продукти
Додивилася відео де зайшло про мову. Виявляється в Чехії не знайдеш кваліфіковану роботу без знання чеської 😂. Шановна, а в якій країні (включно з Україною) ви знайдете таку роботу?!
Далі дивитися це відео не хочу. Авторка наступного разу нехай краще підготується! І обере інший формат, але не дай Боже "мінуси і плюси"
P.S. Зазвичай відео я не коментую. Але цього разу не втрималася.
Так вже не хочеться йти на завод працювати, вчити мову, то краще стану"блогером"🤭
Дуже цікаве відео! Сподіваємось, що дуже скоро наші люди повернуться вже в мирну Україну!)
Так, дуже цього хочеться, віримо в це 💙💛
Що, що, що, що, що?! "Мову потрібно вчити"?!! Податок 15% ?!! ЯКИЙ ЖАХ/сарказм/ А ще жахливе чеське пиво, спекачки, дороги...Ну,Ви зрозуміли.З повагою до "чесних емігрантів" За відео диз
Все так важко, сумуєш за рідними домом,але в ту дирку під назвою Україна, повертатися не маєш бажання. Хоть вона і дирка,але рідна)))
про дороги не правда!дороги плохие в Польше дороги на много лучше! все дорогое люди не приятные не гостеприимные тяжелые злые все очень дорого еда не вкусная дякую за захист але на цьому все! вспоминаем Чехию как страшный сон(
Ця мадам як Уявлала собі Європу.зразу видно Диванники які слухають 30 років марафон.Пожий 5 років без виїзду,і зміниш свою думку.
А для чого ïй те гiмно
В Німеччині оренда житла теж без меблів, така плюшка походу тільки в Польщі
Чехія супер, мадам в шапочці щось несе на те
Щодо саме Чехії не буду казати, скажу щодо рідної Фінляндії: я так і не зміг оговтатись після того, як мені не дали дозволу працювати тут офтальмологом, чисто через те, що я не володію державною мовою! Ну, сертифікату при собі не маю. Ну, і геолог я. Ну, і будівельником все життя працював. Без будівельної освіти. Ну, і 23 роки бухав. Ну, і руки криві... Але не пробачу!
Давай нащад в Покровс ьк або Павооград, Запоріжжя чи Харків - без мовного бар'єру та бюрократії та 5 кіл аду. Нуль користної інфи, тупо ниття .
Комната12 квадратов и ей это дорого ??? А 5 квадратов за10 000 она не пробовала для сравнения?я поражаюсь ритм жизни не такой. Так пусть едет в Киев и наслаждается
Тут дуже добре и нормальная робота зарплат шо вам не любится
Дорогая аренда? 17к?
Вы давно в Киеве были? 🤣
Вот по поводу аренды в Германии вообще ложная инфа
Там вы снимаете квартиру с голыми стенами и повезет если будет лампочка висеть. А когда вы надумаете съехать то вам ее нужно сдать в таком же виде....да да если вы положили ковролин его нужно ликвидировать мебель и технику туда же...
Та да номер два: шукати собі тимчасовий захист в тій країні, з якої зручно подорожувати.
Одразу лайк. Всім гарного перегляду =)
Ностальгії за корупцією та свавіллям взагалі не відчуваю...
Дякую за український контент, але щодо англійської - я не згоден.
В Германии тоже квартиры пустые сдают
Я не знала що мінусом Чехії є ностальнія за домом.... Це як написати мінус цілої планети земля ностальгія за Україною...Перші 2 роки життя в будь якій еміграції найскладніші...будь де
дешево на машині добиратися, на поїзді ціні вже підняли..
Дорога землячка не правильно абсолютно все окрім подорожі на автобусах і житла в Празі , але це має мотивувати , ти думаєш що ти приперлася в Чехію і тут тебе мають на руках носити передивись будь ласка своє бачення на світ
Где мафияны и агентуры? Защищайте свое болото !!!!! Девочка без фальши и страха расказала о Чехостане.
Та да, пункт номер 1: всі, хто до війни, їм було набагато легше.
Навіщо таку брехню знімати. Лікування дуже добре.
А як що пагано їдьте лікуватися в Україну.
Це Зноймо?
о, Зноймо )
добірка скиглення
За 10 місяців не знаючи мову, і т.д вже фаховец по країні 😂😂
Україна вас чикає назад
@@ВіталікНезнаменко обов'язково повернусь в Україну, для мене немає кращої країни ніж рідна, але не бачу нічого поганого, щоб спробувати пожити десь ще, що б не гадати " А можливо в Європі краще, чи десь мені буде комфортніше ?", а перевірити.
@zaslanakozachka я жив в Чехій чудова країна
@@ВіталікНезнаменко Люди які в Україні хотіли би виїхати .але не можуть гулаг.а там бачу ще не довольні.то ласкаво просимо до України.коли тцк дасть в диню 😂 і в буса. І оштрафує за воздух що дихаєш. тоді все буде нормально.штурмовиком в курську.
Гарне відео, але музичний супровід б"є по нервах
Сонечко чим живеш. Я плочу в Праразі 15000
Дивна людина))Приїхала як біженка, і розповідає про еміграцію))). К еміграції зазвичай готуються)) Турісти
То ти кращий? Бо готувався до бомжування в Європі.
@maos7121 хто готується , той не бомжує))
Тю! А хто обіцяв райске життя?!
Цікаве відео. Ми живемо в Хорватії переїхали сюди після Нідерландів(із-за проб з доров'м). Рівень життя коротко- депресія. Їжа дороща ніж в Італії та Німеччині, а зп менша, все старе і роздолбане. Але 2 головних мінуса: робота і мова. Роботу крім сезонки знайти тяжко+ мова не зрозуміла( польська і інглійська далися в рази легше). Тобто в Загребі зп 1000-1100€(це рах.високою), квартира 600€, їжа мін 300€ на людину. Із своїх 1100€ з трудом відкладую 100€. Живеш і думаєш як раніше круто жилося в Києві, на зп 17к міг дозволити більше ніж тут і ще й подорожувати. Доречі, на рахунок плісняви її немає лише в Скандинавії та Іспанії, але там вистачає криміналу та своїх нюансів.
@@GAWman1 дякую, що поділились. Я думала в Хорватії кращі умови 😮
Буває 3 місяці до лікаря
не подобається тобі, їдь на Україну.