Jak stworzyć BRIEF do projektu brandingowego? / Markotwórstwo #15

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 15 гру 2024

КОМЕНТАРІ • 8

  • @Wolvington285
    @Wolvington285 Рік тому +1

    Od siebie dorzucę dwie rzeczy:
    1) W aspektach kreatywnych fajnym patentem jest podanie klientowi pożądanych cech marki na zasadzie opozycji, np. tradycja - nowoczesność, subtelność - konkret, duchowość - techniczność itp. Następnie należy poprosić klienta, żeby w każdej parze zaznaczył tę cechę, do której bliżej jego marce. Albo ciut bardziej rozbudowany wariant, czyli "suwaczki" - wtedy stawia kropkę na osi bliżej jednej lub drugiej cechy opozycyjnej w zależności od tego, jak bardzo czuje, że cecha ta jest bliska jego marce.
    2) W aspektach operacyjnych, tam, gdzie mówisz o osobach zaangażowanych w proces decyzyjny - mega ważne jest, aby wyznaczyć tę jedną, której feedback będzie wiążący dla projektanta czy marketera (bo to tyczy się nie tylko briefów ściśle brandingowych). Nie ma nic gorszego od sytuacji, w której dostajesz opinie od pani z biura, handlowca, prezesa i żony prezesa, z których każda jest zupełnie inna ;) Choćby projekt oceniało 20 osób, tylko jedna z nich ma moc jego akceptacji, odrzucenia czy wniesienia poprawek. I ta osoba również powinna być wpisana w umowie, żeby uniknąć nieporozumień.

    • @brandoholik
      @brandoholik  Рік тому +1

      1 - powiedziałbym, że to narzędzie warsztatowe, czyli do wspólnego przepracowania, a nie wypełnienia na etapie briefu. Ale tak, lubię i wykorzystuję :)
      2 ‐ jak najbardziej!

  • @kubamagierowski4325
    @kubamagierowski4325 Рік тому

    Fajny odcinek. Ważny temat. Nieprzepompowany szablon :)

  • @FObbO7
    @FObbO7 Рік тому

    wlasnie wczoraj mialem batalie z junior managerem bo na super szybki projekt dostarczyl mi dziurawy brief przez ktory musialem zostac po godzinach! Co za zbieg okolicznosci hehe

    • @brandoholik
      @brandoholik  Рік тому +1

      Nie ma zbiegów okoliczności :)

    • @FObbO7
      @FObbO7 Рік тому

      @@brandoholik :O