Українські Соколи ~ пілотажна група ~ Володимир Вермінський

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 20 чер 2020
  • «For once you have tasted flight you will walk the earth with your eyes turned skywards, for there you have been and there you will long to return.» (с)
    В основі відео пісня "Гей, Соколи", накладена на відеосюжет польотів української пілотажної групи #УкраїнськіСоколи. Зараз про них, майже, ніхто не згадує.
    Крайній раз «Соколи» піднялися в небо 5 жовтня 2001 в Криму. Скнилівська трагедія поставила в їх долі остаточну крапку. А ще створювались #УкраїнськіКозаки, тільки "Соколи" літали на бойових винищувачах четвертого покоління МіГ-29, а польоти "Козаків" планували на #Л39 з місцем базування в Умані.
    Група "Українські соколи" народилася в 1995-му. А ідея - трьома роками раніше (коли у США і Канаді пройшли сольні і парні польоти екіпажів винищувачів #МіГ29 та #МіГ29УБ) і наші льотчики побачили виступи американських колег з пілотажних груп "Буревісник" і "Блакитні ангели".
    До групи увійшли кращі пілоти з достатнім нальотом годин, але їм не часто доводилося літати парами. В одиночному польоті відповідальність тільки за себе. А тут - польоти групою, відстань між літаками часом лише кілька метрів. Іноді крило за крило заходить. І все на величезних швидкостях - під 700-800 км на годину і більше. Напруга неймовірна, перевантаження колосальні. За нетривалий тренувальний політ льотчик втрачає кілька кілограмів ваги.
    Керівником групи став досвідчений льотчик-випробувач #ВікторРоссошанський (батько, як його називали). Він мав близько 2,5 тис. годин нальоту на літаках 40 типів, включаючи корабельну авіацію. Група - #СергійДудкін, #СергійКовальов, #ПавлоКорольов, #ВолодимирТопонар, #ЕдуардСотников. Пізніше до них приєдналися #МихайлоЛампік та #ІгорОвчинников.
    Фігури вищого пілотажу відпрацьовували спочатку на землі, як і годиться.
    "Соколиний" почерк шліфували годинами тренувань, злітаючи з базового аеродрому в Кіровському, щоб потім, вже на землі, аналізувати, розкладаючи по поличках, що вийшло, а що було не так. І щоб врахувати, щоб наступного разу все пройшло бездогано. Але в авіації так не буває.
    Один з інцидентів стався влітку 1996-го, вже коли група літала на "Мігарях". При відпрацюванні фігури вищого пілотажу "Бочка" зіткнулися літаки Павла Корольова і Сергія Дудкіна. У однієї машини було серйозно пошкоджене крило, у другої - кіль. На щастя, льотчики залишилися живі, зумівши успішно здійснити посадку. Ця НП стала першим тривожним дзвінком.
    У тому ж році четвірка МіГ-29 блиснула майстерністю на льотно-тактичних навчаннях, що відбувалися на Києво-Олександрівському полігоні. Це була заявка “Соколів" на великі, міжнародні виступи, для яких, власне, група і створювалася.
    Рік потому в День Перемоги вони літали над аеродромом "Чайка" за Києвом. На той час в світі було всього чотири групи на бойових літаках. Наша стала п'ятою. Решта крутили вищий пілотаж на більш легких навчально-бойових машинах.
    А потім посипалися запрошення взяти участь в найбільших міжнародних авіашоу: на британській базі Фейрфорд, в чеському місті Градець-Кралове, турецькому Ізмірі, румунській Констанці.
    Кожен політ - тріумф. Звідусіль група привозила почесні нагороди. Нею по праву захоплювалися десятки тисяч глядачів у різних країнах світу. Філігранній майстерності "Соколів" змушені були віддавати належне навіть колеги з інших пілотажних колективів. І це виводило їх в еліту преміум-класу.
    Паралельно з демонстраційними показами за кордоном тривали тренування вдома, в Криму. Під час однієї з них сталася трагедія. Два літаки сіли нормально, а третій, яким керував Сергій Дудкін, розбився.
    Основна версія - різко погіршилися метеоумови. Дудкін міг і, судячи з розшифровки "чорної скриньки", повинен був піти на запасний. На цьому нібито наполягав керівник польотів. Однак льотчик вирішив сідати на основному аеродромі. Перша спроба не увінчалася успіхом. І він зробив другу, фатальну. Приземлення в густому тумані на бетонку було занадто жорстким.
    За словами одного з колег, Дудкін не встиг катапультуватися - пристрій самостійно спрацював від удару об землю, і у льотчика навіть не розкрився парашут. Отримані травми хребта не залишили шансів врятуватися. Це була перша втрата. Її важко пережили члени групи.
    Потім скажуть, що в НП винен керівник польотів - мовляв, не був категорично проти посадки. Хтось, навпаки, дорікне Дудкіну, який, нібито, визнав для себе, що пілоту екстра-класу негоже летіти на запасний. До якого могло і палива не вистачити. Ще скажуть, що в пілотажних групах недозволено літати більше двох років - у найбездоганніших льотчиків притупляється відчуття небезпеки, і це призводить до непоправного. Давно помічено: інструкції в авіації написані кров'ю.
    У вересні 2001 року "Соколи" вперше в один день виконали відразу два демонстраційних польоти - над набережною Дніпра в Кременчуці і над військовим аеродромом в Полтаві на День міста.

КОМЕНТАРІ • 26

  • @user-nc9fo7wj5l
    @user-nc9fo7wj5l Рік тому

    Супер.Завжди мріяв...

  • @larisazaskoka3323
    @larisazaskoka3323 2 роки тому

    Прекрасна козацька пісня, душа українського народу! І прекрасно підібрана пілотажна група- справжні соколи, які бережуть небо України. Хай Господь береже вас, наші славні соколи! Слава нашій армії !!!

    • @alexanderf1182
      @alexanderf1182 Рік тому

      Скоро сдохгите все! Кстати, леаете все рна русских МИГах и говорите на русском языке, а гонора как у древних шумеров!

  • @VolodymyrSteshenko
    @VolodymyrSteshenko 2 роки тому +1

    Слава Україні і Героям Слава!!! :)
    Не всім підряд!!! :(
    НЕ спи, НаРОДе,- Об'єднуйся проти невігластва,- Наводь Лад у Державі!!!
    РАДіЙ і ДіЙ! :)

  • @igormolitvin9645
    @igormolitvin9645 3 роки тому +2

    Подяка вам за класний український контент!

  • @vasyav2738
    @vasyav2738 2 роки тому +2

    Серце радіє

  • @nesgroup7218
    @nesgroup7218 3 роки тому +2

    «For once you have tasted flight you will walk the earth with your eyes turned skywards, for there you have been and there you will long to return.»

  • @user-uq7dk3tm9v
    @user-uq7dk3tm9v 2 роки тому

    Харківське!!! Льотне!!! Вищеенее! Училище!!

  • @user-tw1ll3du3u
    @user-tw1ll3du3u 3 роки тому +1

    +++++ Юляша

  • @rkharko
    @rkharko Рік тому

    Львів.... Трагедія.... Де ви зараз? В Росії?

  • @user-uq7dk3tm9v
    @user-uq7dk3tm9v 2 роки тому

    Ви не літаєте , так, як ми, це наше небо, це наша земля!!

    • @yuliyaradova7524
      @yuliyaradova7524  2 роки тому

      Ми - Українці - найкращі! Наші захисники - найкращі! Ми на своїй - Богом даній Землі! Ми переможемо наволоч, яка прийшла нас вбивати!

  • @MasonkaSova
    @MasonkaSova Рік тому

    ДИВЛЮСЬ А СЕРЦЕ РИДАЕ ЩО З НАМИ , АНТАМИ .СТАЛОСЬ ?

  • @arazcebiyev7760
    @arazcebiyev7760 2 роки тому +2

    Украина лучше на свете
    красивый город.!!!!!👍👍👍👍👍
    Очень жал я там не был

    • @alexanderf1182
      @alexanderf1182 Рік тому

      Скоро сдохгите все! Кстати, леаете все рна русских МИГах и говорите на русском языке, а гонора как у древних шумеров!

  • @rkharko
    @rkharko Рік тому

    Вибачте, замість Львів треба читати Львівська Трагедія з вини цих соколів...

  • @user-or1dp9tf7v
    @user-or1dp9tf7v 2 роки тому

    Леа

  • @mykoladacuk2150
    @mykoladacuk2150 3 роки тому +2

    Українська й польська є „Гей соколи“, але бенефіціаром є десь, либонь, Словенія ...ua-cam.com/video/AbqB1TnH2h0/v-deo.html

    • @yuliyaradova7524
      @yuliyaradova7524  3 роки тому +1

      Лайк за комент і на відео за посиланням в коменті.
      Ось вам трішки чудової рефлексії над генезою цієї пісні: uamoderna.com/md/halczak-kharchyshyn-hei-sokoly
      Звісно, є різні варіанти виконання. Найкращі українською, на мою думку, як українки, у виконанні Вермінського і "Пікардійської Терції".
      Щодо бенефіціара - маю певні сумніви щодо Словенії.

    • @yuliyaradova7524
      @yuliyaradova7524  3 роки тому +1

      Ця пісня тепер справжній реквієм за пілотажною групою "Українські соколи".
      Хотіла знову нагадати про їх існування (допис в інфобоксі) - скнилівська трагедія була остаточною крапкою. Як склалася подальша доля пілотів-асів - сум і жаль.

  • @user-jj3fb4gc5x
    @user-jj3fb4gc5x 3 роки тому +1

    Слава україні.

  • @user-dt3gw9hr3l
    @user-dt3gw9hr3l 3 роки тому +1

    5