СТРОК ПОДАЧІ ПОДАТКОВОЇ ДЕКЛАРАЦІЇ ПРОПУЩЕНО 😱 ЩО робити? Поради від адвоката Ольга Ґатлін

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 26 вер 2023
  • СТРОК ПОДАЧІ ПОДАТКОВОЇ ДЕКЛАРАЦІЇ ПРОПУЩЕНО 😱 Що РОБИТИ?
    Ви пропустили строки для подачі податкової декларації. На які потрібно наслідки розраховувати та чи є можливість виправити ситуацію.
    Добровільне подання податкової декларації, якщо вони розраховують на повернення податку (freiwillige Abgabe der Einkommensteuererklärung або Antragsveranlagung).
    Це як правило працівники, які отримують дохід лише від роботи у одного роботодавця. Наприклад
    одинокі наймані працівники з першим або 4 податковим класом.
    сімейні пари де працює лише один з подружжя на 3 податковому класі
    Сімейні пари, які працюють на податковому класі 4/4
    Такі особи можуть подати податкову декларацію добровільно заднім числом за останні 4 роки.
    Дедлайн завжди 31.12. Наприклад за 2022 рік до 31.12.2026 року.
    Обов’язок подавати річні податкові декларації у переважної більшості населення.
    У цих випадках встановлюються два види строків для подачі декларацій.
    Строки для самостійного подання
    До 31.07. Наступного року
    Наприклад
    За 2024 до 31.07.2025
    За 2025 до 31.07.2026
    За 2026 до 31.07.2027
    Строки подання через встановлених законом представників.
    Самостійно можна як правило подати податкову декларацію до 31. Липня року, який є наступним після звітного року. Як виняток у зв'язку з наслідками, пов’язаними з пандемією за 2022 декларацію можна подати до 02. Жовтня 2023 за 2023- до 02. Вересня 2024 року.
    Для подачі декларації через податкового представника встановлені набагато довші строки, як правило кінцевий строк спливає 28.лютого . другого наступного року за звітним роком. Наприклад, за 2025 рік діє строк для подачі до 28.лютого 2027 року. Для років 2022, 2023 та 2024 встановлені виключення на користь платників податків.
    Що ж робити, коли встановлені сроки пропущені?
    Я раджу у першу чергу подати заяву на продовження строку. (Antrag auf Fristverlängerung).
    Заява не потребує спеціальної форми, достатньо неофіційного листа до податкової. Бажано його написати завчасно, щоб мати змогу отримати відповідне продовження строку до його спливу. Але і після спливу строку можна подати заяву на його продовження у індивідуальному порядку.
    При написанні заяви потрібно вказати ім’я, прізвище заявника, Вашу податкову інспекцію за місцем проживання, податковий номер та обгрунтувати заяву, вказавши важливу причину затримки подачі.
    Такими можуть бути, наприклад, хвороба, перевантаження на роботі, відсутність певних документів ітд.
    Крім того, завжди повинен бути вказаний новий термін на вибір заявника, який не повинен бути довшим ніж пару місяців.
    При подачі податкової декларації із запізненням і без отримання згоди податкової на продовження строку є ризик, що податкова нарахує пеню несвоєчасну подачу декларації (Verspätungszuschlag) у розмірі щонайменше 25 євро за кожен місяць просточки.
    Податкова інспекція може примусити до подачі податкової декларації за допомогою призначення пені у випадку неподання до встановленого податковою строку. (Zwangsgeld).
    Якщо податкова декларація не подається навіть після цього, податок може встановлюватися податковою інспекцією шляхом вільного донарахування. (Schätzungsbescheid)
    Обійти неприємності, пов’язані з несвоєчасною подачею податкової декларації можна також подавши її через визначених законом спеціалістів. Такими є як правило податкові радники (Steuerberater) та асоціації з надання допомоги у сплаті прибуткового податку (Lohnsteuerhilfeverein). У цих випадках строк для подачі, як я вже вказувала раніше набагато довший.
    І наостанок зазначу, що існує твердження, що коли подав декларацію один раз, то завжди зобов’язаний її щорічно подавати. Але це не вірно. Кожного року умови для обов’язкової або добровільної подачі розглядаються наново і можуть змінюватися в залежності від індивідуальних життєвих змін у платника податку.

КОМЕНТАРІ • 5

  • @user-le4mv5zk3k
    @user-le4mv5zk3k 9 місяців тому

    Доброго дня. Запитання трохи не по темі. Чи можливо у Німеччині влаштуватися офіційно на роботу, або відкривати свою діяльність (з мінімальним рівнем німецької мови), якщо на руках тільки український біометричний паспорт. Тобто чи можливо отримати візу німецьку, не оформляючи §24? Дякую.

    • @soliduaritye.v.2113
      @soliduaritye.v.2113  8 місяців тому +1

      Щодо підстав для працевлаштування і підприємницької діяльності у Німеччині подивіться наше наступне відео Як залишитися у Німеччні після закінчення дії §24 AufenthG

  • @SRGERDEMEN
    @SRGERDEMEN 8 місяців тому

    Якщо працюєш офіційно то в кінці року потрібно заповнювати декларацію ?

    • @soliduaritye.v.2113
      @soliduaritye.v.2113  8 місяців тому +1

      Якщо 1 податковий клас та немає їнших доходів, то ні

    • @SRGERDEMEN
      @SRGERDEMEN 8 місяців тому

      @@soliduaritye.v.2113 Щиро дякую!